Se naam Singer AANBESTEDING. „HOOGER OP" La MEF NAAIMACHINES Advertentiën. Woensdag 2 Maart 1904, Op Dinsdag 1 Maart 1904, AFBRAAK. Zaterdag 5 Maart 1904, van don INSPAN 1ZAAK BOASSON ZONEN, UITNOODIGING SAPdCUlSMOSE. openbs Gasgloei Köhlel 4 RECLAMES. NOORD-BEVELAND. 'tot bijwoning der Openbare Vergadering op Tool Nieuwe brieven van vrouwen 8 zeer schoone Werk paarden (waaronder 4 veulendragende) en 3 jonge Paarden8 baatgeven de Melkkoeien, 1 vare Koe, 3 tweejarige Ossen, 23 stuks Ossen en Vaarzen van verschillenden leeftijd, (alles van Noord-Hollandsch ras)7 Loopvarkens, 2 Karnhonden, 40 Kippen, 9 Eenden en 4 Kalkoenen. Wijderseen Utrechtsch Wa gentje, Menwagens, diverse Eg gen en Ploegen, Rolblok, Peen- en Stroomolen, Windmolen, 1 DriewielskarVeldsleden, Mol bord, Schalen en Gewichten, Kie- kenrennen met LoopenBroei- hokken benevens Karn- en Melk- gereedschap, waaronder 26 ijzeren Teelen voorts Musterd, Hooi en Stroo Mest in den Mestput. Het bouwen van een Nieuw Kerkgebouw voor de Geref. Kerk. Balken, Planken, Latten, Bat tings, 80 eikenhouten Staken, Brandhout enz. DINSDAG 3 MEI 1904. MAANDAG 29 FEBRUARI, Aanvang <S uur precies. Toegang vrij. Middel party ziet overal klassen-strijd. Daar is eón klasse-justitie en een klasse-politie. Daar is een klasse macht en een klasse-kerk. Daar is een klasse-begrip en een klasse-taal. En daar zyn twee klassen. De kapitalisten en de proletariërs. Van een boeren- en burgerstand, van een krijgs mansstand en een middenstand van een werkmans-stand en een ambtenaars-stand wil de socialist niet weten. Een stand van bezitters en van niet-bezitters, zoo ziet er voor hem de wereld uit. En nu is het met dit begrip voorop altijd de roeping van de sociaal-democratische arbeiderspartij aan de eene zijde te gaan staan dat is aan de zijde der proletaries. Niet aan de zijde van het recht. Wat geeft het recht Dat is wisselend als het schuivend oeverzand en wordt door de omstandigheden bepaald. Toen de maat schappij leefde onder de slavernij was er een ander recht dan toen het leenstelsel heerschte, toen het handwerk onder de hoede der gilden de nijverheid beheerschte was er een ander recht dan nu het kapi taal en de machines de wereldproductie vertegenwoordigen. Recht is de proletariër die al meer pauper wordt te beschermen, enalzoo den klassenstrijd te stryden. Ziedaar de leer der socialisten. En nu wees de heer Sybrandy niet alleen op de overdrijving maar ook op het onware dezer beschouwing. Hy wees onweerleg baar aan dat, althans in onze dagen de werkman niet in armee ondergaat, dat de verschillende standen in de maatschappij niet tot twee klassen zyn te brengen dat het recht recht blijft ook al wisselen de toestanden, dat vooral de christen nooit deelnemen mag aan den vooropgeschoven klassen-stryd. Hij wees verder aan dat de antirevolu tionairen en de christelijke werklieden zich scharen en hebben te scharen aan de zjjde waar h. i. recht en waarheid worden ge diend. Dat was in de spoorwegstaking aan de zijde der regeering en bij de staking te Borne of te Bergeyk aan de zyde der arbeiders. De socialist roept voor klassenstrijd en plaatst zich altijd aan de eene zijde, de antirevolutionair eikent strijd van belangen, en plaatst zich aan de zijde waar i. i. het recht is. Mr. Sybrandy die deze denkbeelden met groote helderheid en toegelicht door vele voorbeelden uit het piactische leven en uit de historie voordroeg verdient den dank van de antirevolutionaire propaganda-club te Vlissingen. IS VOOR dank zij de wereld-reputatie, die onze fabrieken zich door het leveren van so- lied fabrikaat gedurende een reeks van meer dan 50 jaren verworven hebben, zijn een waarborg geworden voor prima materiaal en prachtige constructie. Dit is de reden, waarom zoo tal van andere fabrikanten en handelaren trachten naai machines (namaaksels van de onze) onder den naam „Singer" te verkoopen. Men late zich hierdoor echter niet op een dwaalspoor brengen, maar vrage bij het koopen van eene naaimachine op den man af, of de machine, die wordt aangeboden, inderdaad van onze firma afkomstig is en late zich niet met een kluitje in 't riet sturen. Singer-Maatschappij {The Singer Manufacturing Company). Middelburg, Korte Delft 21. Een handelaar in naaimachines hier ter stede, die zijn naaimachines, hoewel ze niet uit onze fabrieken afkom stig zijn, toch stelselmatig uitsluitend onder misbruik van den naam „Sin ger" aanbiedt, heeft merkwaardiger wijze kunnen goedvinden, in advertenties het publiek voor „de praktijken" van onze reizigers te waarschuwen. Deze „praktijken" nu bestaan daarin, dat onze geëmployeerden er de klanten op wijzen, dat naaimachines, die niet van ons afkomstig zijn, geene „Singer" (laat staan „VERBETERDE Singer") zijn. Wij laten het gerust aan 't pu bliek over, te beslissen, wien dus in dit geval minder nette „praktijken" te verwijten zijn. Wy hebben een groot aantal brieven van vrouwen voor ons. Do inhoud dezer brieven bewijst ruimschoots do bemaning «zwakke geslacht» welke aan het vrouwelijk geslacht gegeven wordt. Al de onderteekenaars dezer brieven klagen aan bloedarmoede, scheele hoofdpijn, maagkwalen geledeD te hebben. Allen verheugen zich ook door de Pinkpillen genezen te zyn geworden. Ziehier een dezer brieven. De vrouw van J. v. d. Eist, Koopman te Pynacker. (Z. Holl.) was gedurende langen tyd lijdende aan eene slechte spijs vertering voorkomende uit bloed armoede en zenuwstortingen, tengevolge daarvan hoofdpjjn, lusteloosheid, koude [voeten en pjjnon in de zjjde en rug. Thans na het gebruik van eenige doozen ben ik geheel en al hersteld en kunt U naar goedvinden mijne verklaring publiceereD. Wjj zouden verscheidene kolommen van een dagblad vol kunnon zetten met lof- sdraken en dan zouden wij nog slechts een gering gedeelte noemen met het oog op de groote hoeveelheid die wij dagelijks ontvangen. Do Pinkpillen zjjn uitstekend voor alle verzwakte personen. Zij worden do jonge meisjes aanbevolen waarvan zij do vorming gemakkelijk maken en aan de volwassene vrouwen dio steeds een hernieuwer van het bloed noodig hebben, alsmede een versterker der zenuwon. De vrouwen op kritieken leeftjjd gekomen die de Pinkpillen gebruiken zullen dit tijdperk van hun leveD, dat ge vaarlijk is, zonder gevaren door komen. Zjj zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, maagziekten, rheu- matiek, algemoone zwakte, flauwteD, scheele hoofdpijn, duizeligheden, oorsuizingen. Prijs f175 de doos, f9per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheker. Franco toezending tegon postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij JOH. DE ROOS en voor Goes on omstreken bij Gebr. MULDER, Drogerijen en Vorfwaron. De „blijde inkomste" van dhr. mr. J. G. Sybrandy van Almelo in het land van Cadzand. De Antirevolutionaire kiesvereenigirg heeft wil van haar werk gehad. Van alle kanten uit het voormalig 4e district was men opgekomen om den gevierden spreker te hooren. Voor eene stampvolle zaal werd met overtuiging het goed beleid van het Ministerie-Kuyper verdedigd. Glashelder toonde ZEd. aan dat het ccalitie-minisleiie de christelijke grondslagen van onze maat schappij bevestigde en voor verwording bewaarde. Achtereenvolgens werden de beschuldi gingen tegen ons ministerie ingebracht aan zulk eene duchtige critiek onderworper, dat er van al die beschuldigingen niets overbleef. Mr. Sybrandy bewees met de stukken er by, dat het Ministerie-Kuyper eene vergelijking met het Ministerie-Bor- gesius glansrijk kan doorstaan en in wet gevend vermogen verre achter zich laat. Ds. Stellwag van Groede, een debater van bevriende zyde, vroeg den spreker of er in deze vierjarige periode nog iets komen zou van de gelijkstelling van de Bijzondere School met de Openbare. Dhr. S. gaf de verzekering dat zijns inziens die gelijkstel ling in zoo verre zou komen, dat van rijkswege het minimum-salaris ook aan het Bijzonder Onderwijs zou worden uitbetaald. Het ontwerp is gereed. Indien de Kamer maar hard genoeg werkt, komt er gelijk stelling voorzoover dat met het oog op de grondwet mogelijk is. De 2e debater was dhr. Duste herber gier te Ooslburg. Goed zeeuwsch, goed rond meende hij dat dhr. S. nu maar ridderlyk moest er- kenner, dat het Ministerie niet zou ruster, voordat de hotelhouders hunne zaken moes ten opdoeken. Dhr. S. verklaarde: De dranhonde moet bestreden worden en nu moet de drankwet zoo werken, dat geleidelijk het aantal drankgelegenhedeD, 't welk boven het wet telijk getal gaat, in overeenstemming met de wet is gebracht. Als 3e opponent trad in het strijdperk dhr. Vorsterman v. Oijen van Aardenburg. ZEd. begon met te er kennen, dat eenige van de beschuldigingen, die de Liberale partij in het aangezicht geslingerd warer, gegrond, andere onge grond of overdreven waren. Hij wilde 't evenwel niet voor de Liberale kiesvereeniging opnemen, maar zou eralleen op wyzen, wat Dr. Knyper in 77 en 91 over samenwerking met Rome had gezegd. Dr. K. toch had in die jaren reeds ge waarschuwd tegen een te nawee aaneenslui ting en tegen eene samenkoppeling van Rome en Dordt. Die versleten argumenten werden scherp maar verdiend aan de kaak gesteld door dhr. S. Met overtuigende argumenten bewees hjj, dat er gcon te nauwe aaneensluiting bestond zoomin als eene samenioppetóiy, maar dat er wa3 een samorgaan naar het zelfde doel. Dordt en Rome hadden den strijd aangebonden tegen het ongeloof. Jammer dat dhr. v. Oojjen vertrok nog 19 minuten vóór de tram aankwam. Met een aangrijpend slot eindigde dhr Sybrandy zijne meesterlijke speech. De voorz. Jbr. van Stoetwegen was de tolk der Antirevolutionairen, toen hij het Gemeentebestuur van Oo9tburg den dank. der kiesvereeniging overbracht voor het bereidwillig afstaan der Korenbeurs en den hoer Sybrandy een welgemeend ,,+ot weer ziens" toeriep. Rilland. Toen de landbouwer H. Over- beeke wonende in den Damespolder deze week huiswaarts keerde, met kar en paard, werd het dier schichtig van een hoop zand en ging op hol. Toen het eeiigen tijd gerend had viel het. Da voerman viel tengevolge van den schok eveneens. Het paard, dat weer fluks opgesprongen was ijlde met de kar zonder voerman huiswaarts doch kwam daar het te kort draaide met het voertuig tegen den hofdam aan, zoodat het, daar de strengen braken, ook hier het voertuig verloor en voor het wagenhuis stil hield. De familie, die ongerust was omtrent het lot van genoemden landbouwer, werd weldra gerust gesteld daar deze wel dra te huis was en het bleek dat hij met den schrik en eenige kwetsuien van onbe- duidenden aard was vrijgekomen. Middelburg. Dezer dagen is hier ter stede een nieuwe Roomsch katholieke kies vereeniging opgericht. Een comité van 7 personen is benoemd tot regeling van de voorloopige werkzaamheden. Binnenkort zal weer een vergadering worden gehouden tot verkiezing van een bestuur, het vast stellen van een reglement, enr. (N. R. C.) Zierikzee. De machinist Rietveld die bij het déraillement van de stoomtram zulke hevige brandwonden bekwam, is aan de gevolgen daarvan in het ziekenhuis te Noord- gouwe overleden. In de Koorkerk te Middelburg) welke binnenkort gerestaureerd zal worden, heeft de heer J. A. Frederiks, architect der Abdijgebouwer, eenige belangrijke ontdek kingen gedaan. Op de plaats, waar in 1817 het gebeente werd gevonden van Graaf Willem II van Holland, is thans een graf te voorschijn gekomen met eene bak- Bteenen omlijsting, dagteekenend uit de 13e eeuw. De gemetselde ruimte, waarin het lijk gelegen heefr, is daarbij ongeschonden blootgelegd. Voorts zijn nog aan den Zuidelijken wand de overblijfselen eener in baksteen uitgevoerde boogversiering, en aan de Noordzijde van het gebouw een groote nis met primitief schilderwerk te voorschijn gebracht. Aldaar gevonden blauwe arduinen en zandsteenen kolommen wijzen op vrceger bestaan hebbende ka pellen. Ook is thans gebleken, dat de oorspronkelijke vloer der kerk 1.20 meter lager heeft gelegen dan de tegenwoordige. De nasporingen worden voortgezet. In de Woensdagavond gehouden jaar vergadering van de Afdeeling Middelburg en Omstreken van de Nedeil. Zuid-Afri- kaansche vereeniging werd tot bestuurslid gekozen in plaats van den vertrokken en helaas reeds overleden heer C. L. van Woelderen, Mevrouw M. J. Bolle Mulock Houwer. Dc aan de beurt van aftreden zijnde secretaris dhr. W. J. J. Koole werd herkozen. De rekening van den pen ningmeester, de heer J. A. Zip, wees aan een batig salo van f302.88, waarvan f125 werd bestemd voor het „Studiefonds". Het overige wordt in kas gehouden tot nadat inlichtingen zullen zijn ingekomen omtrent een persoon, die de ondersteuning der af deeling heeft ingeroepen. Wissenkerke. Donderdag werd de wintercursus in den wapenhandel in deze gemeente met een schietwedstrijd met scherp op de baan der sc.hietvereeniging besloten. Van de 33 leerlingen aan dat onderwijs waren er 22 voor dien wedstrijd opgekomen. Uit bijdragen der ingezetenen was voor elk deelnemer een prijs beschik baar. Met een omgang door de gemeente onder aanvoering hunner leiders de serge anten Meeuwse, Van de Putte en Kamer mans werd de wedstrijd geopend en ge sloten. Daarna verzamelden zich allen op de raadzaal alwaar de hoofdleider de le luitenant M. J. Kanaar met den Burge meester ter uitreiking der prijzen verscheen. Na een toespraak van de luitenant waarin hy zyne tevredenheid betuigde ten le over de gemaakte vorderingen en het flink ge drag der leerlingen, ten 2e over de leiding der sergeanten-leermeesters, ten 3e over de behulpzaamheid van de gemeenteveldwach ter v. d. Broecke en ten 4e over de wel willende medewerking van 't gemeentebe stuur en inzonderheid van den Burgemeester verzocht hij ten slotte dezen de prijzen te willen uitreiken. Hieraan werd door d«n Burgemeester met toepasselijk woord vol daan. Daarbij bleek dat de 2 hoofdprijzen werden behaald de le een fraai inktstel plus 25 sigaren door Gid de Ryder met 43 punten uit de vrjje hand en de 2e een lieeren sigarenkoker met zilver beslag door Win. Sturm met 50 punten opgelegd. De overige prijzen bestonden uit een kledings stukken enz. de minste was een kis'je van 25 sigaren. Aan 't slot dankte de heer Kanaar allen die tot 't slagen van dezen wedstr ijd hadden medegewerkt, inzonderheid de ingezetenen die daarvoor hunne bijdra gen schonken. Een der leerlingen dankte daarop den luitenant voor zijne welwillende hoofdleiding terwijl de sergeante;.-leiders niet werden vergeter. Zierikzee. Op de tentoonstelling van zaaigranen door de vereeniging »Land- bouwbelang" van Donderdag zijn bekroond de inzendersW. F. E. Lenshoek te Kloe- tinge met een le prijs voor Kortlooferwten en Probsteihaver. Van den Bosch Co te Goes met een 3en prys voor Kortlooferwten een len pr. voor KroonerwtenSchokkers Diverse haveren Chevaliergersten een 2en pr. voor Probsteihaver en Bruineboonen. J. W. Romeijn te O uwer kerk met een 2en pr. voor KortlooferwtenKroorerwten Diverse haver ChevaliergerstSchapen- boonen en Zaailijnzaad. Eerv. Verm. voor Zomergersten le pr. voor Paardenboonen en Duivenboonen. <S. J. de Rijke, Sirjaus- land 2e pr. voor Bruine boonen en Poet- aardappelen (ook le). En J. L. Goudzwaard, Bruinisse 3e pr. voor Chevaliergerst. Een handelsreiziger uit Apeldoorn, werd Dinsdagavond te Zaandam plotse ling overvallen door een aanval van krank zinnigheid. Onder het uitstooten van woeste en doordringende kreten smeet hij zijn tasch met monsters likeur en zeep in de winkelglazen van de firma Perk. Veel moeite kostte hef, hem te vermeesteren en naar het politie-bureau te brengen, waar hem geneeskundige hulp werd verleend. Nog in diepen rouw door het over lijden van onzen onvergetelijken vader, joist 13 maanden geleden, ontvingen we het smarteljjk bericht van het over lijden van onze eenig geliefde moedor PIETERNELLA NIEUWENHUIZE, in den ouderdom van 73 jaar en 6 maanden. WILLEM NIEUWDORP. Wissenkerke, 23 Februari 1904. De Notaris H. ROELOF te Cortgene zal voor de weduwe en kinderen van don heer Pauliis <lo Xtog-t, op de door eerst genoemde bewoonde hofstede in de ge meente Wissenkerke, op des morgens 9 uren, PUBLIEK VERKOOPEN EN DE Do veiling van het Beestiaal begint om half 1 uur. Onbekende koopers moeten borg stellen. Op (le hofstede geen stalling. des namiddags ten 2 ure, zal in de voormalige Christelijke School te Bruinisse worden aanbesteed, in pcrceelen en in massa Bestek en teekeningen zijn ter iDzage bij den heer ZOETER te Zijpe, van af Maandag 15 Februari. Aanwijzing op het terrein op Vrijdag 26 Februari 1904. Inlichtingen zijn te bekomen bij M. KRIJGER te Bruinisse. De deurwaarders HOLLMANN VER HOEK zullen des voormiddags om 10 uur, op de hof stede, bewoond geweest door de wed. J. Vermet te Heer Arendskerke verkoop en: als: De VERKOOPING van den heer L. KOPPEJAN te Sint Laurens, zal plaatshebben op Notaris D. C. VAN NIMWEGEN. in Effecten en Coupons, LANGE DELFT I 24, nemen gelden in deposito met een dag opzegging a 3 met een maand vast a 3'/4 °/0 met drie maanden vast a 31/, u/0. in de Soc. V. O. V., waar do heer HERMAN SNIJDERS, Voorzitter van „Ons Huis" te Middelburg, op verzoek van 't comité tot oprichting van de ver eeniging van arbeiders en arbeidsters een rede zal houden over het nut en doel der „Ons Huisstichtingen. Het Comité, J. BEHAGE. W. v. d. VISSE. L. BROEKVELDT. J. ZOM. M. GEENE. J. KLENE. Zuivel* plantaardig:, afdoend middel teft-eu BLOED- ARMOEDE e«. ZENUWZWAKTE. Waardoor heeft de Sanguinose zich zoo snel een plaats veroverd in Nederland en daarbuiten? Omdat de gebruikers zelf berichten, hoeveel goed zij hun deed. Dit ondervond ook de schrijfster van onderstaande dankbetuiging. »Ondergeteekende betuigt met dezen haar innigen dank voor de zoo zeer goede werking der Sanguinose." Sedert enkele jaren leed ik aan verzwakking, vooral zenuwzwakte, stond byna dagelijks op met hoofdpijn, had niets geen eetlust, deed myn huiselijke bezigheden met groote moeite, ja was in éca woord levensmoede, totdat ik Uw heerlijk middel gebruikte en reeds na een paar flacons bemerkte ik beterschap de eetlust begon te komen, en na eenigen tijd volgehouden te hebben, verricht ik nu met lust mijn bezigheden. Uwe Sanguinose aan te bevelen is overbodigde Sanguinose re commandeert zichzelve, zoo, dat wie haar gebruikt heefr, niets anders kan doen dan aan elk die aan zwakte lijdende is, dit middel ten sterkste aan t0 rsdöD.'' Dieren, Oct. 1903. Mej. K. KLEIN MEULEKAMP-Ovr-jiKA.ur. In de meeste gevallen is tweemalen per dag een eetlepel (15 gram) vol doende. Dan duurt de flacon 10 dagen en kost U de behandeling slechts 1- l2 of 15 ets. per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Lusteloosheid, algemeene zwakte, migraine, zenuwhoofdpyri, gebrek aan eetlust, neiging tot brakeD, overspanning, slapeloosheid, suizen in het hoofd en in de ooren, dit alles wordt overwonnen door een trouw gebruik der Sanguinose. Prys per tl. f 1,59G fl. f8,— 12 tl. f 15, Te ZierikzeeM. S. Polak. Tholen by Groenewego. Te Ierseke bij Dooren- Goes by alle Apothekers en Drogisten. Te Middelburg bij Schulte, Korte R. M. Smits, Lange Giststr. Te Vlissingen bij S. Luitwielor. Te Breskens d. Sande—Monjé. Te Axel bij Jos. de Feyter. Te Ter Neuzen by v. Over- beeke Leunis en Eggebeen. bos Delft bfi De Notaris dag den 8 IV te half twee daal" by G. M 6 perceelen liggende in bij don Noor stede van M Hectaren 88 Te veilen i Nader omso welke mot ki kantore van Dam by de G Neemt komen is het bevi voor het en paarde AKEN, A Altijd v 60 Verkrijg! DER te Goe TE en DE LUITWIE1 BUTEIJN; knot is voo deponeerd /I v. bevordering in Zeeland velconsule MAART, Al (levdag mal IO 12 el Laboratoriurl Burg, zal t<| RUI de bekende Amoniai Gehalte wijzen overl M i d d e voorheea De ecl hard, verkr P. S. Gi DAGELIJI Gelezen lezen Schok I boonen, (gel gelezen \\1 boonen pr Fn werken felijk fabrill geleverd i| werking, zien te hel Prijzen Vlissingen, Middelburg A. INS Groote Mark Alle sool Prima kwl chines. Ru| Accuraat momuters, Repareerer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1904 | | pagina 2