Advertentiën. NOORD-BEVELAND. Woensdag 2 Maart 1904, Mejuffrouw de Wed. TEUNA 1UEIJLER- Breas. Predikbeurten Ger. Kerk. 8 zeer schoone Werk paarden (waaronder 4 veulendragende) en 3 jonge Paarden8 baatgevenjg Melkkoeien, 1 vare Koe, 3 tweejarige Ossen, 23 stuks Ossen en Vaarzen van verschillenden leeftijd, (alles van Noord-Hollandsch ras)7 Loopvarkens, 2 Karnhonden, 40 Kippen, 9 Eenden en 4 Kalkoenen. Wijderseen Utrechtsch Wa gentje, Men wagens, diverse Eg gen en Ploegen, Rolblok, Peen- en Stroomolen, Windmolen, 1 DriewielskarVeldsledenMol- bord, Schalen en Gewichten, Kie- kenr.ennen met LoopenBroei- hokkenbenevens Karn- en Melk- gereedschap, waaronder 26 ijzeren Teelen voorts Musterd, Hooi en Sti'oo Mest in den Mestput. Op de hofstede geen stalling. overwonnen worden in den oorlog tusschen consumptie en productie. Een oorlog, minder ruw dan tusschen Japan en Rusland, maar daarom niet minder vinnig. En aan het einde wees de spreker op de roeping der antirevolutionairen om, ook onder den heftigen strijd om het bestaan, te trachten de waarde te verhoogen van den mensch, omdat zijn roeping hooger is dan het arbeiden voor dezen tijd alleen. De middenmoot der rode werd gevormd door de beschouwing over de verhouding tusschen vak- en gewoon onderwijs, welke de regeering, bljjkens de door haar inge diende wetsontwerpen wenscht in het leven te roepen. Het kwam daarbij uit dat het technisch vakonderwijs nog slechts opko mende is, maar de behoefte steeds meer gevoeld wordt dat het buitenland ons daarbij in menig opzicht is voorgegaan dat de regeering door de Polytechnische school te Delft te hervormen tot een school voor hooger vakonderwijs en door het uit breiden van middelbaar vakonderwijs aan dat tekort wil tegemoet komen. De heer Blum toonde dat in bijzonder heden aan, en lichtte met zijn rijke bele zenheid en groote kennis van onderwijs zaken dit onderwerp voor zijne hoorders toe. En gisteren avond had de Jongelings- vereoniging Herman Faukeel ons op de zaal Bogardstraat genoodigd om onze aan dacht te vragen voor een heel ander on derwerp. Nu niet over de practijk van het loven maar over de theorie. Nu over de schoonheid der taal toen over de vaardigheid der hand. Toen het proza, nu de poëzie. Voor Frederik van Eeden's Ellen, het lied van de smart, werd door dr. de Moor van Breda onze aandacht gevraagd. Heol velen waren opgekomen om iets te genieten van den zoo moeilijk te begrijpen Nieuwen stijl onzer nieuwe dichters. En met de nieuwe stijl gaat ook de nieuwe mystiek gepaard in het meest be kende der liederen van onze hedendaagschs dichters. Het lied van de smart van Frederik van Eeden is één doorloopend getuigenis van het Pantheisme. Een gelijkstelling van God en het geschapene. In schoone verzen wordt de smart ver heerlijkt, de smart als louteringsproces gepredikt, de smart als God geëerd. Als van Eeden in zijn schoon lied zingt Nu mocht ik liever hier van daan En slapen gaan, en slapen gaan, Bij mijnen lieven Heere. Het leven wordt toch, waar ik toef Naar mijn behoef, wel veel te droef Dan dat ik 't meer begeere. Doch wordt mij, lacij, niet gevraagd Of 't mij behaagt, of 't mij behaagt- In zoo groot leed te leven. En schoon 't geplaagde hart al niet Van zulk verdriet de reden ziet Toch moet ik verder streven. Maar wie zal keeren 't droef gemoed, Dat schreien doet, dat schreien doet, Om eindelijk erbarmen. Of toch de goede Herder kwam, En 't arme lam nu mede nam, In zijn vertrouwelijke armen. dan klinkt die zang zoo heel anders dan het lied der smart van het christendom in den lronderddertigsten Psalm. Hier het lied van den weemoed waar de klagende mensch over God en zijn lot komt klagen daar het lied van den weemoed evenzeer, maar met zonc'ebrwust- zijn en schuldbelijdenis. Hier de toon van den weemoed maar eischende, daar de toon van den weemoed evenzeer maar zich vernederende. »En zooals Gij ons gedragen hebt door de uren, Uwe Engelen, Zoo zullen wij U dragen, onze Vader, Na der uren verscheiden." Zoo eindigt Ellen's klaaglied en in die korte woorden teekent zich af de moderne levensbeschouwing tegenover de leer van ellende, verlossing en dankbaarheid, al de eeuwen door het christendom gepredikt. Vergadering ter viering van het Jubilee der Unie „Een School met den Bijbel" te Middelburg. Reeds vóór 7 wachtten een aantal per sonen vóór het Schuttershof in den avond van den lOen Febr. jl. om toegelaten te worden tot de groote zaal, waar het Locaal Comité der Unie, te Middelburg, den voor standers dier Vereeniging een feestelijk samenzijn bereid had. En toen de verg. te half acht geopend werd, was elke stoel in de zaal bezet. Voorzitter zou zijn Ds. Bouma, die echter verhinderd was, evenals Ds. Littooij, door de werkzaamheden op de Classis. Nu nam de heer W. A. de Rijcke het presidium waar en verzocht te zingen Ps. 103 1, waarop hij voorging in gebed. Na een kort inleidend woord trad de heer Mr. P. Dieleman op, die een geschiedkundig overzicht gaf van wat voorafging aan de wet van 1878. Onze vaderen stelden eischen aan de school in verband met de gods dienstige vorming der leerlingen in de eerste plaats, omdat ze wistenwat 't kind op de school leert, blijft hem meestal 't langst bijja meer, daar moet 't be ginsel voor het leven reeds worden be paald. Men gevoelde, dat de school in nauw verband staat tot 't leven in Staat en Maatschappij en Kerk. De Synode der Ger. Kerken die den Staat het oppertoe zicht over de scholen geenszins betwistte, bepaalde zelf, wat ten opzichte der religie aan de jeugd moest worden geleerd. Men had toen de openbare Chr. school, waar kinderen van alle gezindten van konden profiteeren of wegblijven. Enkele eigen aardige gebruiken in de school-wereld, ook 't uithangbord met »Jona, die door den walvisch wordt uitgespuwd, enz.", werden nog eens opgehaald, de Swasf en Abram Culemborg herleefden weer voor een oogen- blik tot de schoolwet van 1806, met de gemengde school, en de toestand van het onderwijs onder die wet door den redenaar besproken en beoordeeld werd. We kregen o. a. een moedertje te zien, in een der achterbuurten der stad, die zelf hare kinderen onderwees, en een paar meer of minder maakte immers niet veel uit ook kindertjes van andere ouders daarby opnam, om ook die tegelijk met de hare te onderrichten in de dagelrjkscke wetenschappen tot de politie er achter kwam, en de eenvoudige ziel achter slot en grendel werd verzekerd. De betuiging »'k en wiste niet dat ik der kwaed an dede" helpt haar niet en met boete komt ze vrij. Zoo wisselde telkens de scherp zinnige kritiek der verschillende school wetten en schooltoestanden af met een kiekje in het volksleven. Zeer lang stond de geachte spreker stil bij Groen van Prin8terer en zijn arbeid op schoolwet- gebied hij deed ons inleven in den strijd, de hoop, de teleurstelling van dien Curisten Staatsman. Vooral zijne verhouding tot zijn vriend, Kamerlid-Minister v. d. Brugghen hoe de eerste den laatste met smart zag opgaan den weg van de neutraliteit der schoolhoe Groen ontslag nam als lid der Staten-Generaal, toen de wet van 1857 tot stand kwam, en waarom hij niet anders kon en mocht. In 1842 werd eene Car. school in Den Haag gesticht door de be kende heeren, de z. g. zeven Haagsche wijzen, en kort daarna die op den Klok- kenberg, te Nijmegen, door v. d. Brugghen en zijne vrienden. In verband hiermede werden de moeilijkheden nog eens ia her innering gebracht, die de voorstanders van de vrije Chr. school op hun weg ontmoetten. De Wet van 1857 had in Groen een ge harnast tegenstander gevonden. Hij slin gerde er zijn övoudig betoog op af, maar vergeefs. Van Isselt mocht zijn «Oieaan de gemengde school" nu zingen. Zoo kwam spreker langs de Vereen, van Chr. Nat. Schoolonderwijs en die van Ge- ref. Onderwijs op het voorspel der wet van 1878, waarbij de strijd van Groen in de Kamer met zijn vriend Keuchenius, tegen van Zuijlen en Kappeijne geteekend werd om te eindigen met Groens sterfbed, roem- taal en dood, 19 Mei 1876. De Chr. zangvereen. »Sjli Deo Gloria" zong aan 't begin en ook nu, een paar zangstukken. Ook werd 't Wilhelmus van Nassau wen door heel de vergadering aan geheven, waarna de volgende spreker, dr. L. H. Wagenaar optrad om de ouderen neg eens weer te herinneren aan, en de jongeren te doen inleven in de schoone worsteling, in 1878 en 1879, die het Volkspetitionne- ment meebracht en de Unie deed geboren worden. In gloeiende taal werden de personen geschetst, die den Koning aan boden de handteekeningen der 304000 petitionnarissen in 14 banden ingebonden. Te Apeldoorn ten huize vau ds. Jorissen waren ze bijeen. En nu wist de redenaar schier van elk dier staatslieden en doctoreD, sc'rooimeesters en handelaren, predikanten en ouderlingen iets bijzonders, iets karak teristieks, iets treffends mede te deelen, waardoor Z.E w. zijn gehoor in onafgebroken aandacht wist te boeieD. Zóó stonden ze dan in levenden ljjve schier, vóór ons, die trouwe, vrome broederen, wier hoogste bedoeling was de eere onzes Gods, ook op 't gebied der opvoeding van de kinderen onzes volks. Dan volgde de ontvangst ten paleize, dan 't korte hartelijke woord van den Koning, dan de hoop, door zulk eene ontvangst verlevendigd dan het vurig dankgebed ten huize van ds. Jorissen dan ach de teleurstelling dier mannen, tevens van 't geheele Christenvolk, toen de mare werd verspreidDe Koning heeft de wet geteekend 1" Er kwam groote rouw maar de moed bleef, Gode zij dank 1 De Unie wordt opgericht en Neer land waakt op en de scholen met den Bijbel verrijzen straks bij tientallen, ja bij 100-tallen aan alle zijden. Na dit schoone woord werden nog een paar liederen door de zangvereen. ten ge- hoore gebracht, waarna pauze. 't Was intusschen over 10 geworden, en de tij 1 drong om de verg. voort te zetten en 't piogiam af te werken, 't Bekende »Zij zullen het niet hebben," van Da Costa, en ook«Wij geven het niet over, voor geld of eer cf goed" weerklonk en de beurt was aan den heer C. Weeda om der vergadering iets te doen hooien van de vruchten en het werk der Unie, waarbij gewezen werd op den strijd, te midden van welken de Unie geboren werdjuist 300 jaar na de Unie van Uirecht op de jaarlij ksche Unie-collectenop den ar beid der Unie-sprekersop de toeneming van het aantal scholen met den Bijbel, voor het geheele land, voor de provincie Zeeland en voor Wacheren in 't bijzonder. De vergadering werd niet vermoeid met de opsomming van groote of kleine getallen, die meestal 't eene oor in en 't andere uit gaan wel werd ze rondgeleid bij den om megang met bus of schaal langs de huizen en werd van menige school een of andere bijzonderheid vermeld, met betrekking tot hare oprichting. Spreker sloot met den wensch, «dat er een gedurig gebed van wie bidden leerde, opga voor het Chr. onderwijs op onze scholen met den Bybel, voor de 120000 leerlingen dier scholen, en voor allen die er aan werkzaam zijn." Na een woord van dank aan allen, die hebben bijgedragen tot het welslagen der vergadering sloot de voorzitter haar; ter wijl dr. Wagenaar voorging in dankgebed. «Een genotvolle avond," dat was we) ieders ervaring. Middelburg. In de jl. Woensdag ge houden Bestuursvergadering van de Ver eeniging „de Ambachtsschool" te Middel burg is, behoudens Ministrieek goedkeuring lot leeraar in Ambachtsrekenen, Meetkunde en Nedorlandsche taal, benoemd dhr. S. J. Vervenne. Met hem waren in alphabetische volgende aanbevolen de H.H. J. den Hollan der en W. K. Kuiler. Kapelle. Woensdagavond 7 uur trad alhier in hot lokaal der Christ. Jongelings vereeniging voor de Chr. werklieden ver eeniging „Ora et labora" op de WelEerw. Heer Ds. Kuylman van Hoedekenskerke, met een lezing over het onderwerp „Het huiselijk leven". Het lokaal was geheel bezet. Met onverdeelde aandacht en onder ademlooze stilte werd deze kostelijke, leer zame, van humor tintelende rede aangehoord. Algemeen was de wensch om dezen ge- achten spreker nogmaals hier voor deze vereeniging weder te zien. 't Was een genotvolle avond. Mogen er nog vele leden en begunstigers tot de Christ, werklieden vereeniging toetreden, opdat wij nog vele zulke aangename avonden mogen slijten. Goes. In de gemeenteraadsvergadering van Donderdag onder voorzitterschap van den hoer burgemoeeter en bij afwezigheid van de heeren Donner, Duvekot, Oehtman en Risch, werd met algemeene stemmen besloten tot 't bijbouwen van een lokaal aan school B, en den bouw en de leve rantie der meubelen afzonderlijk aau te besteden. Voorts werd op verzoek van K. de Buck, de rooilijn voor door hem te bouwen woonhuizen aan den 's-Heer Hen drikskinderendijk vastgesteld op 6,80 M. achtor den weg volgens de thans bestaande rooilijn onder aan den djjk. Bij de rondvraag vestigde de heer Dek ker er de aandacht op dat dicht bij het Stort een afloop is van l'/3 M. breedte om in het plantsoen te komen. Er is een zekere behendigheid noodig om van den Oostsin gel daar langs te bomen, en daar dit padje veel gebruikt wordt, bepleitte hij het aan brengen van een trapje. Ook vroeg hij of daar bij de brug, hangende de verstra- ting welke daar plaats heeft, niet eenige voeren sintels kunnen gebracht worden op den weg van de brug naar de klapbank, wijl de wagens die daar dezer dagen we gens de verstrating passeeren moeten, daar met dit regenachtige weer en den beslijk- ten weg met geen mogelijkheid door kunnen. De verstrating zal daar nog wel een kleine weok aanhouden, dus achtte Spr. voorzie ning noodig. Op beide punten werd door den voor zitter in geruststellenden zin geantwoord. Goes. Eenige oud-leerlingen en vrienden der Chr. school hebben de handen ineen geslagen om een som bijeen te garen om die op den aanstaanden gedenkdag van haar vijftigjarig bestaan aan die school aan te bieden. Circulaires zijn of worden rondge zonden om tot 't bijdragen eener gift op te wekken. Deze opwekking steunen wij gaarne. Men bereide den heeren die zul len rondgaan, vele aangename verrassingen. Goes. Vrijdag 19 Febr. zal mr. P. Die leman van Middelburg alhier een lezing houden voor de vereeniging «Handelsb slan gen." Voor een ieder toegankelijk. Goes. De koopman P. alhier, die op 8 Februari 11. in staat van failissement werd verklaard, is heden naar Middelburg overgebracht verdacht van verduistering. Aangesteld als onbezoldigd rijksveld wachter dhr. P. Bommeljé te 's-Heer- Arendskerke. Men schrijft ons uit Wolfaartsdijk Bij de stemming van twee notabelen op j.l. Woensdag was een meer dan gewone actie merkbaar. Plachten vroeger slechts een dertigtal stemgerechtigden hun biljet in te leveren, nu kwamen ruim honderd leden naar de stembus. Een strooibiljet, 's avonds te voren ter aanbeveling van twee leden rondgebracht, mag wellicht iets heb ben bijgedragen tot dit buitengewoon groote aantal stemmers, de ware oorzaak, waarom zooveel «hens op dek" verschenen, schijnt dieper te liggen. Het is van algemeene bekendheid, dat de Hervormde Kerk alhier eigenares is van zeer veel landerijen. Vroegere jaren werden die gronden ver pacht aan enkele personen, ongerekend, of ze al of niet lid der Hervormde kerk wa ren en ook zonder bepaling, hoe veel grond elk persoon hoogstens mocht pachten. In den loop der jaren is daarin in menig op zicht wijziging gebracht. Thans geldt o. a. als regel dat ieder pachter tot de Her vormde kerk moet behooren, dat onge- huwden niet al3 pachter in aanmerking komen en ook, dat aan één persoon slechts «zooveel" grond verpacht wordt. Nu me nig arbeider gaarne als klein-landbouwer zijn positie wil verbeteren, is het begrij pelijk, dat meer dan ooit naar gronden van de kerk wordt uitgezien om die te pachten. Zeer onlangs nu kwam dan ook een stuk land vrij en met de verpachting daarvan schijnt van de tot nu als «algemeen gel dend bekende" regels afgeweken te zijn. Pachter is geworden de ongehuwde zoon van een kerkvoogd, welke kerkvoogd zelf al het vastgestelde aantal «bunders" land van de kerk in pacht heeft, terwijl een gehuwd persoon, die nog grooter pacht som wilde besteden, niet in aanmerking kwam. Het optreden by deze stemming heeft dan ook tot bedoeling om tegen zulke handelwijzen van het »vrije beheer" te kunnen waken. De werkende klasse zou gaarne ook in de avonduren gelegenheid tot stammen willen hebben. Wolfaartsdijk. De Gereformeerde Jon- gelingsvereeniging «Samuël" vierde Don derdagavond haar eerste jaarfeest, dat door afgevaardigden van de Chr. Jong. Vereen, en de Geref. Knapenvereeniging alhier, alsmede door afgevaardigden der zuster verenigingen van Biezelinge, Nieuwdorp en Goes werd bijgewoond, terwijl de Geref. Jonged. Vereeniging »Jisca" voor de rond- deeling van ververschingen zorg droeg. De Eerevoorz. ds. H. Elffers sprak na gezang en gebed het openingswoord. Vermeld mag zeker wel worden, hoe ZEerw., die de Jongelingsvereen. te Haarlem de ge boorteplaats van zijn nieuw leven mocht noemen, nog zijn diploma toonde, d.d. 26 Mei 1855, met de zinspreuk Rom. 1 16. Na dezen bekwam de pres. C. A. Remijnse het woord. In een onberispelijke inleiding gaf deze een voorproefje van het vele en degelijke dat gedurende de feestver- gadering door leden, alleen of gezamenlijk en door de onderscheidene afgevaardigden ten gehooro werd gebracht. Het is on- doenlyk van alle onderdeelen verslag uit te brengen, maar vermelding zij veroor loofd van een «gelui wensch in dichtmaat" door een lid van «Jisca" uitgesproken, van blijk van veel oefening m het uit het hoofd vooidragen en van buitengewone studie waarvan menig opstel getuigde. Dat de aanvankelijke bloei der vereeniging moge bestendigd blijven en kerk, staat en maat schappij nog rijke vruchten mogen plukken van «Samuël" was de wensch van den Eare-voorzitter bij het sluiten der bijeen komst, een wensch, die de ruim honderd bezoekers zeker uit het hart gegrepen was. Krabbendijke. Donderdagavond ver gaderde den «Vereeniging tegen de vaccine- dwang te Krabbendijke" in een der lokalen van «de school met den Bybel". De meeste leden waren tegenwoordig. Na de opening op do gewone wijze, wekte de voorzitter, dhr. J. de Koning, in zijn openingswoord de leden op moedig voort te strijden voor de vrijheid op dit terrein. Hij deed ver volgens mededeeling van gehouden brief wisseling en omtrent den stand van zaken. Voor degenen, die beslist met Mei hun kinderen naar school willen zendon, zal er niets anders opzitten, dan de kinderen te laten inenten. Toch is er hope, dat omstreeks Juli het ingediende wetsontwerp zal afgehandeld zijn in de Tweede Kamer. Bij stemming worden gekozen of her kozen tot bestuursleden C. van Boven, J. de Koning en A. Verhage. Met genoegen wordt vernomen, dat de secretaris van den «Bond tegen vaccine- dwang", dhr. Ds. H. J. C. Pierson, van Ressen, zich bereid heeft verklaard bin nenkort in een openbare vergadering voor de vereeniging op te treden. Tusschen Oostburg en Aardenburg is eergisteren dood langs den weg gevonden zekere van B. landbouwer onder Aardenburg. Des morgens had hij de markt bezocht te Oostburg. Door het prov. comité van anti-rev. kiesvereenigingen in Zeeland is een com missie benoemd om de werking der leer plichtwet in deze provincie na te gaan, teneinde hare bevinding te rapporteeren aan het comité hetwelk dan in de maand Mei, wanneer het in buitengewone verga dering weer samenkomt, naar aanleiding daarvan zich al of niet tot de regeering zal wenden, wyl de druk dier wet voor de landbouwendo bevolking in onze provincie zear groot is. Dindagavond is in een winkel te Arnhem, een kind van 3 maanden en van het mannelijk geslacht te vondeling gelegd. Het was in een gesloten zeepkist, met dekens en een kussen, terwijl verder daarin aan wezig waren eeDige luiers en eon zuigflesch met warme melk. De jonge moeder is bekend. Zij bekende uit armoede aldus gehandeld te hebben. Er is een instructie geopend tegon den burgemeester van Vlaardingen, we gens knoeieryen in de gemeente administra tie, waardoor het Rijk benadeeld zou zijn. De zaak loopt over een ten behoeve van het woonhuis van den burgemeester gele verd fraai ijzeren hek, waarvan de uitgaaf moet gebracht zijn ten laste van een nieuwe school. Van de uitgaaf is 25 pCt. door het Rijk vergoed, zoodat een valsche decla ratie zou zyn ingediend. Verschillende getuigen w. o. de voormalige directeur van gemeentewerken, de gem.-secretaris, en de ontvanger zijn door den rechtercommissaris, mr. Offerhaus, gehoord. N. Crt. By het uitdiepen der Molendijkskreek te Stad aan 't Haringvliet wordt door de arbeiders die daaraan werken zooveel aal gevangen, dat zij voor matigen prijs het aan een visscher verkoopon. Dinsdagavond waren twee man noodig om de gevangen aal te dragen. Een oude schoen, welke uit de modder op den kant werd geworpen bleek niet minder dan negentien jonge alen te bevatten. Sollicitanten naar de betrekking van bediende bij den arbeid 1ste rang-schoen maker aan de strafgevangenis te Breda, worden uitgenoodigd zich vóór 28 lebruari e. k. per gezegeld eigenhandig geschreven en onderteekend adres te wenden tot den minister van justitie, onder overlegging van geboorte akte, bewijs van goed gedrag, geneeskundig attest van goede gezondheid en van getuigschriften en verdere stukken, die tot aanbeveling kuunen strekken. (Zie verder de Staatsct, No. 36.) Ondertrouwd: A. J. VAN HEE Mz. en L. MEULENBERG Hd. Kortgene, 12 Februari 1904. Heden morgen ontsliep, in den ouder dom van bijna 93 jaar, onze zeer ge liefde Moeder, Behuwdmoeder, Groot moeder en Overgrootmoeder, De zekere wetenschap, dat zy thans de eeuwige rust geniet, is ons een sterke vertroosting in onze droefheid. Ook namens kleinkinderen en achterkleinkinderen T. FABERIJ DE JONGE— j Meijler. Goes. JOHs. FABERIJ DE JONGE. P. J. GOEDBLOED- i Meijler Nieuwendijk. J. A. GOEDBLOED. Wlmkerk.) M. DONNER- j Meijler. Goes. J. DONNER. Goes, 11 Febr. 1994. Ondergeteekenden betuigen hunnen dank voor de blijken van deelneming, tijdens de ziekte en na hot overlijden van hunnen Echtgenoot en Oom, den heer ARIE SMIT, ondervonden. Wed. A. SMITBehage. W. KOK. Goea, 8 Februari 1904. ï>e AAK wordt op denzelf- tien voet voortgezet. V Ondergeteekende betuigt zijn har- telijken dank, voor de zoo talrijke blijken van belangstelling, ondervonden per ge legenheid van zijn 80sten geboortedag. ABRAHAM MARIJS. Grypskerke, 11 Februari 1904. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoot, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wij onzen harte] ij ken dank. Uit aller naam, W. MALJAARS. Oostkapelle, Februari 1904. Zondag 14 Februuari. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uur Idem. H. C. Z. 3 Beide beurten Collecte voor Em. Pr. PrW. en W. Avond 6 uurLezing. Woensdag 17 Februari. Avond Th uur Dhr. De Bruin, Mis sionair D. d. W. Onderwerp: De Zen ding op Soemba. De Notaris H. ROELOF te Cortgene zal voor de weduwe en kinderen van den heer Paulus tie Hegft, op de door eerst genoemde bewoonde hofstede in de ge meente Wissenkerke, op des morgens 9 uren, PUBLIEK VERKOOPEN: EN DE De veiling van het Boostiaal begint om half 1 uur. Onbekende koopers' moeten lorg stellen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1904 | | pagina 2