Aanbesteding. NOTARISHUIS Aanbesteding. Rijwielen en Onderdeelen DE GROOT HONDIUS, Op Woeisiap 3 Fetal 1904, Ingezonden Stukken. Openbare Yerkeopiagei. Afloop Verkoopingsn eai. Telegrammen. 81 arktberichten,. Adverfenfiin. eene Dienstbode eene Dienstbode TE KOOP PDE1LJEN 16 tap tmaaiJ TE KOOP een geschilderd Kabinet, Op Woensdag den 27 Januari 1904, a,sm."besteecL Het afbreken der oude, en het bouwen eener nieuwe HOF STEDE, genaamd „Het Water molentje"', gelegen in de ge meente Hoedekenskerke. Openbare Verkooping 2 Werkpaarden, oud 12 en 18 jaar, 4 baatgevende Melkkoeien, 1 tweejarige Vaars, 1 éénjarige Dito, 71 Schapen, Schaapshond met Hok, 40 Kippen en Hanen, 1 Menwagen, Saksploeg en Zeeuw- sche Ploeg, 3 Eggen, Rolblok, Sleepbord, Rolsleper, Snij molen, Moesmolen, Windmolen, Geesel- steen met Paard, Landbouwge reedschap, Vleeschblok, 2 Koe- bakkeu met Goot, Paardentuig, Karnmolen, Karn- en Melkgerei, 10000 K.G. Weihooi, 100 bos Kanthooi, een partij Beestenpeeén en Wijnpeeën, Mest in den Mest put en in de Schaapskooi, enz. MIDDELBURG. OPENBAAR VERKÜOPEN Circa 4 Hectaren geslagen Es- schen-, Elzen- en Berkenkaphout, omgewaaide Boomen, geschikt voor werkhout, Takhout, drooge Muts aards, Schutting, Afbraak en meer. aanbesteed het bouwen van twee nieuwe WOONHUIZEN en verder daar toe behoorende werken. Een Kalfvaars te koop, Te boop voor billijken prijs: ASPHALTPAPIER in qualiteit, per rol en per vierkante Meter, tegen zeer concurreerende prijzen. De Verbeterde Singer Naaimachines NO» KI)!!! Op de scheepstimmerwerf te Raams- donk is een arbeider gevallen en was terstond dood. Terwijl een landbouwer en zijn vrouw te Lieshout eenig werk in den stal veirichtten, hoorden zij opeens een akelig geschreeuw; zij ijlden de huis kamer b n-ien en vonden d*ar hun kind met het aangezicht in het vuur liggen. Deerlijk verbrand aan gezicht en handjes en zelfs het inwei dige van het mondje werd dit kindje, acht maanden oud, opge nomen, het bezweek am de gevolgen. Nabij Doetinchem sprong eere vrouw uit de in bsweging zijnde tram en werd ernstig gekwe s opgenomen. Uit Den Haag werd dezer dagen aan Het Volk het volgende gemeld: „Van de milicicns'der lichtingen 1900 en 1901, die gedurende de staking in het voorjaar onder de wapens geweest zijn, behoorende tot het Staatsspoorwegpersoneel alhier, is, toen zij weer bjj de Maatschappij in dienst kwamen, door de directie elke week een kwartje van hun Iood afgehouden, totdat zij het gedurende hun diensttijd van de S.S. ontvangen loon weer geheel hebben terug betaald." Thans verneemt het Utr. Dbl. dat indertijd door de directie der Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen bepaald werd, dat aan personeel behoorende tot de lichtin gen 1900 en 1901, dat in werkelrjken mili tairen dienst werd opgeroepen, moest worden uitbetaaldvan 10 Februari tot ultimo Februari volle bezoldiging, van 1 Maart tot den datum waarop bedoelde lichtingen naar huis werden gezonden, halve bezoldi ging. Van hetgeen overeenkomstig deze beschikking is uitbetaald, is niets terug gevorderd. Te Losser stierf dezer dagen een stier van den landbouwer W. Bij zoutte het vleesch gedeeltelijk in en verkocht het overige aan een slager te Oldenzaal. Den volgenden dag stierven twee varkens van denzelfden landbouwer, welke van den afval van het doode rund hadden gegeten. W. berichtte dit terstond aan den burgemeester van Losser, dio nu per telegraaf den district vee-arts uit Zutphen ontbood. Deze consta teerde miltvuur. Aan den burgemeester van Oldenzaal werd nu terstond bericht gezonden, die dadelijk pogingen deod om het vleesch van den slager terug te krijgen, die het echter reeds verkocht had. Gelukkig kon hij het den volgenden dag op het Gemeentehuis brengen, want de kooper had nog niet daaarvan gegeten. Bij den landbouwer zijn sedert nog een varken en een paard aan do ziekte gestorven. Een afgrijselijke wandaad heeft de gemoederen in geheel Aken in rep en roer gebracht. Zekere Engelshoven had reeds sedert den dood van den meer dan een jaar geleden gestorven brouwer Lüttgens de leiding der brouwerij op zich genomen en de er bij behoorende herberg beheerd. In dien tijd had hij reeds meermalen de weduwe het voorstel gedaan met hem in 't huwelijk te treden en meende met zekerheid te mogen verwachten dat zij eindelijk zou toestemmen. In de gepas seerde week evenwel verklaarde de weduwe hem zeer beslist dat zij van een huweljjk met hem absoluut niets wilde weten. Toen Engelshoven haar niettegenstaande deze verklaring telkens toch met huwelijksvoor stellen bleef lastig vallen, ontsloeg zij hem uit zijne betrekking en verbood hem tevens den toegang tot het huis. Daardoor geraakte E., die tegenover verscheidene stamgasten vaak groote jaloerschheid getoond had, in ontembare woede, en verklaarde herhaalde lijk dat hij een ongeluk aan de weduwe zou begaan, als zij op zijn voorstellen niet inging. De weduwe, die van deze dreige menten gehoord had, leefde in voortduren- den angst en verzocht bare zwager om hulp. Sedert 't ontslag van E. kwam deze dan ook des nachts in 't huis van zijn schoon zuster waken. Op een avond kwam E eensklaps in de brouwerij en tiachttedoor hem bekende handelingen 't bier te beder ven, waarop hij evenwel door den zwager met vaart aan de deur werd gezet. Toen daarna ook nog verschillende andere pogin gen om zich op de weduwe te wreken mislukten, kwam eindelijk Woensdagmorgen de als een rauwe kerel bekend staande E. het huis der weduwe binnendringen, blijk baar 't vreeselijke plan in zich omdragend, een bloedige daad te plegen. Het was te half acht dan, dat hij de weduwe in de keuken aantrof, te midden harer kinderen, waar hij zonder veel omhaal direct drie revolverschoten op haar loste, waardoor zij onmiddellijk bezweek. Daarna richtte de onverlaat 't wapen op zichzelven en voltrok ook zijn eigen vonnis. Het gerucht van deze ontzettende misdaad deed terstond de ronde en onmiddellijk was de politie op de plaats om de noodige maatregelen te treffen. Het gerecht verscheen eveneens ia den loop van den morgen. De arme ongelukkige kleintjes werden naar een familielid gevoerd. Daniel Oiiris, de Fransche filanthroop, heeft een stuk van het slagveld van Waterloo aangekocht, om er een gedenkteeken te plaatsen voor de 30,000 Fransche soldaten die in den slag zijn gevallen. Deze soldaten zijn na de nederlaag van Napoleon inder haast begraven bjj Plancenoit, maar tot op heden heeft de begraafplaats geen gedenk teeken. Het plan van Osiris moet niet verward worden met dat van het militaire genootschap La Sabretacho (De Sabeltasch) die ook een godenkteeken zal oprichteD op het slagveld en daartoe Gerome's Stervenden Arend heeft aangekocht. Ongemakken van de expansie-politiek De Britsche expeditie in Somaliland be haalde bij Djidballi eene overwinning op de troepen van den Mullah. Maar nu is 't ook uit met de voordeeltjes, want het land ten Zuiden van daar is schier onge naakbaar. Daar wachten de expeditie groote ontberingen. En van samenwerking met de Abbessynife'rs, waa-op gehoopt was, komt ook niet veel. In Tibet gaat het den En- gelschen ook al niet zoo gunstig meer. Er dreigt verzet. De Kielsche afdeeling van het Duitsche expeditie-korps voor Duitsch Zuid-West- Afrika is gisterennacht onder groote toe- ju ching vertrokken. Zullen die soms als overwinnaars terugkeeren De geschillen tusschen Rusland en Japan zullen voor Rus'and in zekeren zin, niet eervol afloopen. Japan blijft op zijn punt staan, hetgeen beteekent dat 't den oorlog wil. Maar nu heeft de vredespartij in Rusland de overhand gekregeD, tengevolge van de nadrukkelijke veitoogen van zekere ministers, dat Rusland niet gereed is voor een oorbg. Rusland beantwoordt daarom Japan in volkomen verzoenenden geest. Het is bereid de autonomie en integriteit (zelf- regeering en eenheid) van Korea te erken nen, waardoor de Koreaansche kwestie van de baan wordt geschoven, en voorts een nota tot de mogendheden te richten, waarin de Bouvereiniteit van China over Mants- joerije en de integriteit van dat gebied worden erkend. Japan verlangt echter, dat dit laatste beginsel formeel wordt neergelegd in een bizondere overeenkomst tusschen Rusland en Japan. De vraag van bet oogenblik is nog slechts of Rusland in laatstgenoemd voorstel zal treden, dan wel Japan zjjn verlangen alsnog zal wijzigen. Op den spoorweg tusschen Chester en Liverpool botste een lange trein door twee locomotieven bewogen tegen iets zwaars aan dat later bleek een koe te zijD. Elf wagens ontspoorden en hun inhoud weid over den weg geslingerd. Twaalf uur bleef de hoofalyn versperd. Geen menschenlevens gingen verloren. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Qeachte Redactie Hoewel het onwaarschijnlijk klinkt zoo is ondergeteekende toch werkelijk de door U in het overzicht der lezing van den heer Oosterbaan, bedoelde heer Marshall. Daar in »de Zeeuw" van hedenavond het >incident" zooals U het noemt, minder juist is weergegeven, zoudt U mij zeer verplich ten door onderstaande iu Uw blad te wil len opkomen. Het feit waartegen ik protesteerde heeft wel degelyk plaatsgehad. Na over Oornéiie Huygens gesproken te hebben eindigde de heer Oosterbaan met de woorden totdat zij in het Vondelpark nu laten we maar zeggen, een ongelukkigen dood vond. Het luchtigjes weg memoreeren van dit treurig feit met de haast cynische plaats bepaling »in het Vondelpark" kwetste mij, en ik achtte mij verplicht hiertegen te moeten protesteeren. Eu niet alleen tegen de wijze waarop de heer Oosterbaan het deed, maar ook tegen het teit dat hij in eene openbare vergadering het treurig einde van deze vrouw misbruikte als wapen, om de partij waartoe zij behoorde, te treffen. Mij dunkt dit getuigt van zeer weinig ge voel. Ik ben geen sociaal-democraat en behoef dus voor de sociaal-democratische partij niet op de bres te springen maar als voelend en denkend mensch, moet ik protesteeren tegen de soort van wapenen, die de heer Oosterbaan, zich niet ontziet te gebruiken. U, geachte Redactie, dankende voor de verleende plaatsruimte, teeken ik mjj met de meeste hoogachting. Uw Dw. J. G. MASCHHAUPT, (Schoon wij het nut er niet van inzien willen wij gaarne dr. M. (wij vragen ex cuus voor het verkeerd weergeven van zijn Daam) zijn klacht nog wel even laten her halen. Wij en velen met ons meenen dat zijn protest niet billijk wasdoch anderen zijn van tegengestelde meening gelijk trou wens bleek uit 't applaus der socialisten toen dr. M. gesproken had. Het debat is hiermede gesloten, tenzij de heer Ooster baan nog het woord mocht verlangen. Red.) Dinsdag 26 Jan. Middelburg, 10 uur door not. Hosang Notarishuis galantentin uit 't fialissement de Jonge; suikerwerken en winkelopstand en meubels enz. Alles te zien 25 Jan. 10—4 uur. lal. de Groot en Hondius. Goes, in de vriendschap voor familie De Roschefort 8 uur door not. Pilarr een winkelhuis Langevorstr. 224 c. A. Een huis met pakhuis Oostwal 55 c. A. En voor dhr. M. J. v. Riet, een winkelhuis Langekerkstraat 40 c. A. Vrouwepolder, 10 uur door not. Ver hulst in de Oranjebosschen en om 2 uur te Oostkapelle op Overduin kaphout enz. Woensdag 27 Jan. Goes, 1 uur bij wijlen mevr. de Rochefort door not. Pilaar mah. cbifl'jnniéie, linnen kast, tafels iu soort, werktafeltje, canapé, fauteuil, vlag en stok, vloerkleedec, damas ten tafellakens en servetten. Wissenkerke, bij W. de Looff Th.zn. uur door not. Noordijke inspan als: Bergen op Zoom, Nederl. Koffiehuis 11 uur door not. Schermer verpachten 32 perc. schelpdierenvisscherjj tusschen Flak- kee en Schouwen 54 id. in de Zandkreek, zjjnde de nummers 1 tot 813 tot 22 25 tot 28 30 59 60 63 78 tot 80 109; 124; 127; 128; 131 tot 133; 135; 155; 162 tot 167; 169; 173; 175; 176; 188; 189; 195; 198 tot 200. En 5 perc. Oosterschelde Westelijk deel no. 518 tot 5205545813 perc. Oosterschelde Oostelijk deel 276d 277b 277 d en 1 perc. in de Eendracht no. 52. Kruiningen half 3, bij Bierens door not. Priris een winkelbuis, bakkerij en tuin 274 c. A. En 425 c. A. tuingrond. K-abbendijke, bij Krijger 11 uur door deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren. Rilland, 1 uur bij Rottier door deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren. Donderdag 28 Jari. Middelburg 8 uur, in de Vergenoeging door not. Verhulst 3 huizen Bree, Celle- broersbof en Beenhouwerssingel. Te zien 27 en 28 Jan. 10—12 en 2-4 nur. Waarde, door not. Mulock Houwer uur bij wed. v. d. Vrede, inspan als Vrijdag 29 Jan. Middelburg, Seisdam 10 uur door not. Verhulst afbraak. Zaterdag 30 Jan. Goes door not. Pilaar in het Slot 7 uur een heerenhuis met gebouwen der voor malige brouwerij de Gans 1589 cA. Een overtuin 212 cA. Een huis Agnesgang 18 cA. Een dito 20 cA. En 5775 cA. weiland. Woensdag 3 Febr. West Souburg, 2 uur bij Mink door not. Hosang een huis met tuingrond Tiamweg B 61 groot 250 cA. Id. B 62 groot 250 cA. Id. en bergplaats A 40 grcot 235 cA. 'sHeer Arendskerke in de te veilen her berg half 11 voor familie Kieboom door not. Bresser een herberg Zuid Craaijert- polder 265 c. A. En 1270 e. A. bouwgrond Daarna meubelen, klokken, 3 bedden met toebehooron, enz. Donderdag 4 Febr. Middelburg, 8 uur id de Vergenoeging door not. Verhulst een huis (2 woningen met schuurtje) Arnemuidsche Pad T 76 en 77, groot 126 cA. Een huis en bergplaats aldaar T 78 groot 101 cA. Drie perc. bouwterrein. Een huis Lombardstraat C 81 groot 30 cA. En 172 cA. bouwterrein Bree. Te zien 3 en 4 Febr. 1012 en 2—4 uur. Wemeldinge 2 uur bij Korstanje door not. Liebert 3927 cA. bouwland voor erven A. Paauwe. Vrijdag 5 Eebr. Westkapelle door not. Loeff 10 uur bjj K. Roelse koe, vaarskalf, kruiwagen, melk en zoldergereedschap, most En om 1 uur in het kasteel van Batavia 1 schuur 336 c. A. en 11 perceelen 3.1720 H. A. bouw land en bosch. Serooskerke, bij Melse door not. Hosang 6270 cA. bouwl. en 58 A. tiendvrij bouwl. Waarde. Door notaris Mulock Houwer werd Donderdag voor de erven v. d. Vrede publiek geveild 77 A. 30 cA. bouwland aan den Vroonweg. Kooper dhr. M. van Oosten Cz. te Ierseke voor f670 per 39 A 24 cA. of den hoop f 1319,85 benevens f25 voor lucerneklaver. De andere perceelen werden niet toegewezen. Stavenisse. De vrachtboot „Koophan del" van Ziezikzee, bevaren door gebroeders Ribbens is op de huisreis gisterenavond door den mist op den Zeeweerenden dijk, ter hoogte van den middennol, gelooperr. Het schip zit vrij gevaarlijk. Xaamslag-. Uit de gedane rekening en verantwoording van de vereeniging »Onderlir,ge Hulp" ten doel hebbende gel delijke uitkeering bij het verliezen van varkens, bleek, dat in het afgeloopen jaar is ontvangen f 371,06 en uiigegeven f 171,31s, zoodat er een goed slot is van f 199,74s. Aan gestorven varkens werd uitgekeerd f 94,02. Loon secretaris-pen ningmeester, keurloon, weger, schatter enz. f 77,29s. De vereeniging telt op het oogen blik 97 contribueerende leden en 17 bui tengewone leden. MIDDELBURG, 22 Jan. Ter graanmarkt van heden was de aan voer nit Walcheren al ruim, voornamelijk bestaande uit tarwe, witte boonen en kroon- erwten, met goeden omzet, tot bijna on veranderde prijzen. Van ronde bruine boonen werd bijna niets getoond. De noteering is als volgtNieuwe Walch. tarwe f 6.75 a f 7 naar deugdrogge en wintergerst niet getoondzomergerst f4.30 a f4.40; Walch. witteboonen fl2a f 13 naar kwaliteit, mindere dito f 8 f 10 ronde bruine boonen f 15 a f 17 nominaal naar deugdlange dito f 14paardenboonen f6.40 a f6.50; groene kookerwten f8.50 a 9; kroonerwten f9 a f9.25. Boter f0.50 f0.55 per halve kilo. Eieren f 4.50 per 100 stuks. Z1ERIKZEE, 21 Jan. 1903. Boter f 0,577, A f 0,45 per pond. Kipeieren f 1,127, A f 0,85. Kleine eieren f 0.62'i, de 25 stuks. VLISSINGEN, 22 Jan. 1904. Boter f 1,05 A fl,per kilo. Eieren fb,20 per 104 stuks. B VllGEItL IJKE STAND van 2022 Januari. MIDDELBURG. Bevallen: A. M. P. van der Staal geb. Verdngn, d. Overleden: E. Bell, vrouw van J. C. Harthoorn, 62 j.C. J. Smoor, 3 mnd., z. P. J. Vlijberge, 5 dagen, d. GOES. Geboren: 21, Frans, z. v. Marinus Adriaanse en Helena Steketee Van 15— 22 Jannari. IERSEKE. Geboren: 16, Bernard Willem Frederik, z. v. Jan Pieter Paauwe en Wilhelmina Dagevos; 16, Paulus Giljam, z. v. Hubregt Glerum en Catharina Lokorse18, Maria, d. v. Jan Linden- berg en Catharina RijnPieter Jan, z. v. Pieter Was en Janna Joossen 19, Neeltje Johanna, d. v. Leendert Paauwe en Jannetje Renetta Magielse. Overleden: 15, Pieternella Maria Op en Neer, 49 j., echtgenooto van Jo hannes Mierss. BRIEF WISSELING. Voorzooveel noodig herinneren wij onze berichtgevers dat van de lezing van don heer Cam man geon borichten of verslagen meer worden opgenomen na het verslag in ons vorig no. uit Rilland geplaatst. Red. Aan te 's-Gravenhage. Pas 67, uur ontvangen. Red. Door omstandigheden terstond benoodigd bij Mejuffr. MINDERHOUT, Serooskerke (W.) Tegen Februari of later gevraagd, in een klein gezin. Adres boekh. D'HUIJ. Aan het hoofd der Chr. Bewaarschool te Middelburg wordt tegen April gevraagd een Juff'rouw, met acten. Geref. godsd. Sollicitaties met volledige inlichtingen worden tot 15 Februari ingewacht bij den Voorzitter dhr. K. J. DE KOSTER. bij L. BOLIER Lz., Serooskerke. door P. CE VAAL, Serooskerke. A. BOOGAARD, Souburg. des namiddags ten 3 ure, zal in bet koffiehuis van den beer L. Verbeek te Hoedekenskerke door den Eer- zamen Jolis. Uiterlioeve worden Bestek en teekening zijn ter inzage in genoemd koffiehuis. Aanwijzing op de hofstede geschiedt den 20 Januari 1904, ten 3 uren. Inlichtingen te bekomen bij A. J. A. HOOGVLIET, Bouwkundige te Baarland. op DONDERDAG 28 JANUARI 1904, voormiddags te 10 uren, te Waarde, op het dorp, aan de schuur dor verkoopers, voor de wed. en erven L. van de Vreede, ten overstaan van Notaris MULOCK HOU WER, van De Notaris J. HOSANG zal v e r k o o- pen Dinsdag 26 Januari 1904, des mor gens to 10 uren, A. ten verzoeke van den WelEd. Heer Mu. J. J. HEIJSE, alhier, als Curator in het faillissement van C. DE JONGE, te Vlissingen, eene collectie Spiegels, Schilderjjen, Galanteriën, Glas- en Kristalwerk, Geëmailleerd, Dekens,enz. B. ten verzoeke van den WelEd. Heer Mu. W. A. VAN TKAA, als Curator in het faillissement van C. J. v. HALEM te Rotterdam, filiaal alhier, Suiker werken, Biscuits, Chocolade en aanver wante Artikelen, Winkeldoozen, Busson, Eiessehon, Bascules, Gewichten, Qas- ornamenten, Toonlanken, Winkelop stal, Etalage-Artikelen, enz, C. Verder zal worden verkocht Meubilaire en andere Goederen, w. o. Chiffonnière, Secretaire, Stoelen met on zonder Trjjp, Bedden en andere Huishoude lijke Goederen. Alles te bezichtigen één dag vóór den verkoop, van 104 uur. NB. Do Winkelopstal, Raam-Étalage, Toonbanken, Gasornamenten zijn te bezich tigen in het huis Lange Delft" B 127. Ondernemers van publieke veilingen. De Notaris J. W. VERHULST, zal op Woensdag 3 Februari 1904, des voor middags ten tien uur op de buitenplaatsen »Duinbeek", Berkenbosch" en »Eikenoord" in de gemeente Oostkapelle, in het des namiddags ten 3 ure, zal in het koffiehuis van den heer J. J. W. Tack te Oud-Vosmeer, voor den heer A. C. Heijboer worden Bestek en teekening zijn ter inzage in genoemd koffiehuis. Aanwijzing op den dag der aanbesteding des voormid dags ten 10 ure. Inlichtingen te bekomen bij dhr. W. STERK, bouwk. te S chore. rekening 24 Januari, bij de Wed. J. AARNOUTSE, Koudekerk e. een weinig gebruikte, in goeden staat zijnde Stroosnijder, merk C D C. Adres: A. BOUWENS, mr. smid, Teerpakhuizenstr., Middelburg. Drogisterij „DE STER", Vlasmarkt, Middelburg. Dit papier breekt nooit en is zeer buigzaam. zijn uitsluitend verkrijgbaar bij A. HÜBREGTSE. Hoofdkantoor voor Zeeland: Lange Noordstr. C 31. Ruime keuze in gepolitoerde Naai machinetafeltjes met gedraaide pooten. dadig is men tegen zichzelf wanneer men zich niet geneest van Winterhanden en -voeten, kloven, en springende handen waarvoor men steeds het eenige probato geneesmiddel GLYCOL gebruikt. Verkrijgbaar in flac a f 0,15 en f 0,25. Drogisterij „DE STER", Vlasmarkt, Middelburg. steeds uw kachel, gelakt met de nieuwe kachellak NOIRINE en verbaasd zult u staan over den glansen de sterkte, het gemak en de zindelijkheid. Yerkrijgb. in flac. a 25, 35,50, 75 ets. Drogisterij „DE STER", Vlasmarkt, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1904 | | pagina 6