Aanbesteding. Samenkomsten. [enige Meubilaire Goederen, Openbare Verkooping RECLAMES. Advertentien. op Vrijdag 29 Januari 1904, op Doiierlai 4 Felnari 1914, openbaar verkoopen: P. DEKKER. Dinsdag 26 Jan., des avonds 7 uur, voorbereidende bidstond. Burgemeester en Wethouders van DRIEWEGEN zullen stem/toestecLera. het begrinten van een gedeelte van den Baan- en den ïïolle- polderschen dijk, gelegen in de gemeente Driewegen, met bijlevering der noodige ma terialen en arbeidsloonen, ter gezamenlijke lengte van 1088 M. een Veeren Bed met toebehooren, Kabinet, Tafels, Stoelen, Kleerkast, Barometer, Spiegel, Pendule, Buis kachel, Lampen, Kleeren, Gouden en Zilveren sieraden, Spek, Geweer, Glas- en Aardewerk, Kolen, Kip pen, 4 Varkens, Tarwe-, Erwten en Gerstestroo, Musterd, Gereed schap, Poters, dubbele Ladder, Waterbak, Graanzakken, Meel- kisten, Hekkens, Brandhout, enz. DINSDAG 26 JANUARI 1904, •verlroopen.: 1. Een HUIS en ERF, verdeeld in twee woningen met schuurtje te Middelburg aan het Oude Ar- nemuidsche pad, wijk T no. 76 en 77, groote 1 Are 26 Centiaren. 2. Een HUIS en ERF met BERG PLAATS aldaar, wijk T no. 78, grootte 1 Are 1 Centiare. 3. Drie perceelen BOUWTER REIN aldaar, te samen groot 2 Aren 43 Centiaren. 4. Een HUIS en ERF te Mid delburg, aan de Lombardstraat, wijk C no. 81, groot 30 Centiaren. 5. Een perceel BOUWTERREIN te Middelburg aan de Bree, groot 1 Are 72 Centiaren. OPENBAAR VERKOOPEN: 1. 62 Aren 70 Centiaren BOUW LAND, liggende in de gemeente Serooskerke aan den Straatweg naar Middelburg bij het Huisom. 2. 58 Aren Tiendvrij OUW- LAND, liggende aldaar^n den Kievitshoek. OPENBAAR VERKOOPEN: 1. Een HUIS en ERE met SCHUURTJE en TUINGROND, te Domburg, op het dorp aan den Schelpenweg, wijk E no. 92, groot 10 Aren 90 Centiaren. 2. Een HUIS en ERF, aldaar, op bet Nieuwe Domburg, wijk E no. 71 groot 1 Are 29 Centiaren. waaronderTafels, Stoelen, Kabi net, Bureau, Kachel, Spiegels, Glas- en Aardewerk en meer andere goederen. süirauiKOSE. Zuiver plantaardig, afdoend middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. tegenwoordig wel over Uebermenschen ge sproken, maar mannen boven de partgen is een soort, dat ik niet ken. En wat toe vallig is, wanneer men dan eens iemand boven de partijen beeft, dan ontpopt bij toevallig zoo goed als altijd als een liberaal. Wat ik nu daarvan in het leven gekend heb de heeren zullen mij dit ten goede houden, daar ik in mijn vorige betrekkingen veel met deze quaostie in aanraking ben geweest is, dat men hier en daar wel eens iemand ontmoet, wien het niets schelen kan, die er niets om geeft wat op politiek gebied gebeurt, en enkel voor zijn zaken leeft. Maar ik vind zoo iemand dan ook geen geschikt burgemeester, ik heb zoo iemand nooit hoog kunnen stellen. Ik vind, dat een beschaafd, ontwikkeld Neder lander een godsdienstige, ethische, politieke en sociale overtuiging moet hebben. Den toestand nu, dien ik in Zuid-Hol land gevonden beb, vind ik in strgd met de belangen van die provincie. Vooral in ons land, nu er zoo vaak botsingen dreigen tusschen het gezag en do bevolking, moet het van het hoogste belang geacht worden, dat de burgers eener gemeente sympathie gevoelen voor den man die met het gezag bekleed is, zoodat er tusschen hen over eenstemming bestaat en er dientengevolge een goede samenwerking tusschen den bur gemeester en de burgerij zijn kan. Alleen twee woorden. Ongelukkige bloedarmoedigen, rheuma- tieklijders, en gij die aan algemeene zwakte lijdt, alsmede aan maagkwalen, zenuwziekten, zenuwpijnen, hoofdpij nen, aan u allen hebben wy slechts twee woorden te zeggen. Deze twee woorden zijnPink Pillen. Met U deze twee woorden te zeggen heb ben wij U genoeg gezegd om U in staat te stellen U te genezen. Een bewijs onder duizend dat de Pink Pillen genezen De ondergeteekende verklaart een half jaar lijdende geweest te zijn aan rbeuma- tische pijnen, zoodanig dat hij meestal te bed moest blijven. Na verscheidene middelen aangewend te hebben, bleven dezelven van 7 doozen ben ik volkomen hersteld en ik heb een jaar gewacht alvorens dit te melden, teneinde overtuigd te zijn, dat de genezing van blij venden aard is. C. Hoogvliet te Maasdam. Uitgeputte mannen, vermoeid door over dreven arbeid en het nawerken, wacht niet, neemt de Pink Pillen die U zullen her stellen en die U terstond zullen versterken. De Pink Pillen hebben duizende genezin gen bewerktstelligd. Het is logisch dat als zjj anderen genezen hebben, zij U ook zullen genezen. Prijs f 1.75 de doos, f 9per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Bot terdam. Hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheker. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij JOH. DE ROOS en voor Goes en omstreken bg üebr MULDER, Drogerijen en Verfwaren. 22 Januari 1904. Leve de Koningin Moeder! De 22e Januari zal een gedenkwaardige datum blijven in de geschiedenis van Oranje en Nederland.' Op dien dag, nu 25 jaar geleden, kwam Zij tot ons, die nu nog de genegenheid van het Nederlandsche volk, niet het minst van zijne zwakken en kleinen geniet. Nog zingt men wjjlen Hasebroek na, met eenige wijziging, wat deze haar eens toejuichte Gezegend zij Emma Zij bracht koninginne, Drie gaven aan Neérland, sinds ze ons dus [verscheen Den KoniDg een ga, waard zijn zij to [betreên, Der natie bij 's Echtgenoots dood een [Vorstinne, En Nederlands vrouwen een toonbeeld [meteen. Als Koningin als Regentes als Koningin Moeder heeft Koningin Emma onder ons geschitterd en in het laatste opzicht moge zij dat nog lange blijven doen. Leve de Koningin Moeder 1 Homoeopathisch Maandblad trad deze week zijn 15en Jaargang in. Het blad kan, dank zij zijne veeljarige voorlichting, wijzen op steeds meer algemeene bekend heid der Homoeopathic, en op verminderden afkeer tegen hare toepassing. Een bewijs er van lazen wij in no. 1 van den nieuwen jaargang (15 Jan. jl.) onder »Varia'\ Te Arnhem is n.l. door 't Gemeentebestuur aan de homoeopatische geneesheeren toe gestaan dat hunne recepten die voorge schreven zijn aan patiënten met armenkaart, kosteloos zullen worden klaar gemaakt. Uitgever van dit maandblad is firma La Rivière en Voorhoeve. Over den gezondheidstoestand van pre sident Steijn loopen verblijdende berichten. In de laatste maanden, zoo schrijft zgn secretaris, was de vooruitgang veel sneller dan vroeger. Zgn HoogEd. kan nu aan den arm van mevrouw Steijn iederen mor gen een wandeling doen van ongeveer twee kilometers. Tusschenbeide rust hij gewoon lijk tweemaal tien minuten. De oogleden blijven nog wat zwak en de armen en handen eenigermate stijf, tenminste nog niet zoo lenig als vroeger, doch ook daarin komt langzamerhand verbetering. Er is alzoo gegronde verwachting, dat de gene zing zoo niet geheel, dan toch bijna vol komen zal zijn. Zooals de lozers wellicht weten, bevindt zich president Steijn te Cannes, en is bij aldaar onder behandeling van een door prof. Winkler aangewezen geneesheer. Iederen morgen wordt bij gemasseerd. Tegen het einde van den zomer stelt de president zich voor, na een poosje in Hol land vertoefd te hebben, zich wéér naar Z. Afrika te begeven. Een onzer medewerkers schrijft ons Eene lezing van Dr. Wagenaar. Wat genotvollen avond had ons Dr. Wagenaar bereid met zijn derde historische lezing. Hoe aantrekkelijk was ook het onderwerp nu en hoe goed op dreef die spreker. Beide behooren zoo bij elkander. Het laten inleven in het Reveil was voor hem geen waagstuk meer. En hij heeft dit gedaan in keurige bewoordingen, met fijne grepen en met de levendige aan schouwelijkheid van den historicus, die zijne roeping verstaat „to make the past present1'. Binnengeleid werden we in de kringen van het Reveil, maakten kennis met enkelen der vrienden en er ontbrak uog maar een van Malan's „cantiques" aan om de illusie van in zulk eene „reunion" of samenkomst tegenwoordig te zijn, geheel te voltooien. Bilderdijk, degsbreker, Da Costa, de héros van het Reveil. Ziedaar het aangewezen onderwerp. Bilderdijk Zulk een geest aan te sta ren als die van Neerlands dichterkoning (geen versificateur alzoo), het wonder zijner eeuw, in alles groot, behalve in karakter, het is als een blik op den Oceaan. En de beste levensschets bljjft uit den aard der zaak eenzijdig, onvoldoende, gelijk, naar men zegt, elk van 's mans portretten Een leven van lijden werd hem niet door het gerinkel van glasscherven der ingesmeten vensterruiten een „welkom in dit leven" toegeroepen een lente zonder jeugd, een jeugd zonder moeder, een levens duur zonder gezondheid, eerst een echt zonder wederliefde, toen wederliefde zon der echt, ballingschap zonder dagelijksch brood, toen een vaderstad zonder passenden werkkring. O, hadde Bilderdijk een taak ontvarigen in overeenstemming met zgn reuzenkracht en groote ziel, bij had geen twintig jaren lang zwanenzangen gezongen, noch die kracht verteerd in eindeloos geklag. Nu was hij een aloë, vol scherpe pun ten. Vlijmend scherp was zijn schrgven, bits klonk zijn leer. De publieke opinie ver oordeelde beide, persoon en werk. Wat dit werk was Te toornen tegen den geest der eeuw, tegenvoeter te zgn van den geest zijns tijds, ijsbreker te we zen voor het Reveil. In zijn school vormde hg een discipelenkring, onder wie Gr. v. Prinsterer, Ëlout, v. Wassenaar Catwijck, de Boreels en de Dedels, de voormannen van die machtige beweging. En nu Da Costa, de héros van het Reveil. „Word christen, o mijn zoon, en 'k heb geen wenschen meer." Die wensch van Bilderdijk voor Da Costa, den discipel, dien hij zoo innig liefhad, is vervuld. Door velerlei twijfel en bestrijding heen, werd Da Costa ge bracht aan den voet van het kruis. De taak van Da Costa was grootscher dan die van Bilderdijk. Ook hij critiseeide den tijdgeest. Hoe kon het anders. De »bezwaren tegen den geest zijner eeuw" waren grootendeels Bilderdijki- aansch. Doch daar bleef het niet bij. Be halve criticus was Da Costa cok profeet, beide door woord en lied. En die edele roeping was hij zich bewust. Fjjn werd geteekend Da Costa's ge moedstoestand voor en na zijne verande ring, de treffende ontmoeting met Capadose, de doopplechtigheid der beide zonen Isrels, waarbij ook Bilderdijk tegenwoordig was, alsmede de ongeveinsde vriendschap van Da Costa met Willem de Clercq, den dichter- im pro visa tor. Kortom, de geheele lezing was er naar om onze historische kennis aangaande het Reveil te verdiepen. De hernieuwde ken nismaking met deze beide grootsche figuren uit het begin der 19e eeuw heeft ons volstrekt niet berouwd. Dank worde bij dezen door middel van de pers Dr. Wagenaar gebracht voor zijne schoone, interessante lezingen. Ze zijn uitstekend geslaagd. De opkomst en stille aandacht van een belangstellend gehoor zijn er 't bewijs van. Moge die gedachte eenigermate vergoeding zjjn voor des heeren Wagenaars belangelooss toewijding in dezen. En voorts wordt den geachten spreker een bescheiden, doch welgemeend »tot weer ziens" toegeroepen. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde echtgenoot en vader de heer P1ETER SCHRIJVER, in den ouderdom van 49 jaar. Goes, 20 Januari 1904. Wed. p. schrijver- van Monsjou. Algemeene kennisgeving. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overigden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Vrouwe CORNELIA CHRISTIANA BLOK, Wed. van den heer M. Zandee, in leven landbouwer en dijk graaf te Goes, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Namens kinderen, behuwd-, klein en achterkleinkinderen. M. DE BOKX. M. DE BOKX—Zandee. Goes, 20 Jan. '04. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het lijden en ster ven van onzen geliefden zoon en broeder CORNELIS, betuigen wij onzen oprechten dank. W. DUVEKOT en familie. Goes, 21 Januari 1904. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden zoon en broeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. A. MOENSMaljaahs, Biggekerke, 21 Jan. 1904. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van mijn geliefden echtgenoot en onzen beminden vader, behuwd- en grootvader, betuigen we onzen dank. Uit aller naam, Wed. J. C. STURM. Serooskerke, Jan 1904. |iy> Ondergeteekende brengt bij deze zijnen dank aan het bestuur der vereeniging tot onderlinge hulpverschaf fing bij sterfte en ongevallen van paar den Walcheren", voor de spoedige uitkeering bij de sterfte van zijn paard. Biggekerke, 21 Jan. '04. Predikbeurten Ger. Kerk Zondag 24 Januari. Voorm. half 10 uurDs. Kouwenhoven van Leiden. Nam. 2 uurIdem. Beide beurten Coll. voor de Theol. School. Avond 6 uurIdem. Woensdag 27 Januari. Avond 7'/j uurBijbellezing. Tot opwekking van geestelijk leven worden, zoo God wil, gehouden in het kerkgebouw der Christelijke Evangelische Gemeente te Goes, op Woensdag, Donderdag en Vrijdag, 27 tot 29 Jan. a. s. Aanvang der Samenkomsten voor middag 10 uur, namiddag 2 uur en des avonds 7 uur. Verschillende Sprekers van elders. Tot alle Samenkomsten vrije toegang. des middags om li Va uroi iQ meentehuis te Driewegen, Aanwijzing op den dag der aanbe steding des voormiddags 9 uur, te be ginnen op den Baandijk, door H. Koole, Opzichter te Ellewoutsdijk. Bestekken zijn ad 50 cent verkrijg baar bij de Firma F. KLEEUWENS ZOON te Goes; alsook bij den heer Burgemeester van Briewegen te Ovezandbij wien inlichtingen zijn te bekomen. Burgemeester en Wethouders van Driewegen, D. MULDER, Burgemeester. J. BRUGGEMAN, Wethouder. 's namiddags te 12'/2 uur, nabij Oud-Sab- binge, aan het sterfhuis van L. Valkier, ten overstaan van Notaris MULOCK HOU WER, van De Notaris J. W. VERHULST zal op des voormiddags ten 10 uur, te Vrouwe polder, in de Oranjebosschen, en des namiddags ten 2 uur te Oostkapelle op de buitenplaats »Overduin", in het Esschen, Elzen en Berken Kaphout, een partij Drooghout, Tronken en meer. De Notaris J. HOSANG, zal op Don derdag den 4 Februari 1904, des avonds te acht uren op de bovenzaal der Sociëteit »De Vergenoeging", aan de Groote Markt te Middelburg, in het openbaar bij opbod en afslag De perceelen 1, 2 en 3 zullen eerst afzonderlijk en daarna in combinaties en in massa worden geveild. Bezichtiging daags vóór en op den dag van vei koop van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Gedrukte biljetten zijn mot nadere in lichtingen dezer veiling verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris. De Notaris J. HOSANG zal op Vrijdag 5 Februari 1904, namiddags te twee uren bij L. Melse te Serooskerke in het In pacht bij C. Baaijens aldaar, tot 30 November 1908. In pacht bij L. Wagenaak aldaar, tot rooven oogst 1904- Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. De Notaris J. HOSANG zal op Zaterdag 6 Februari 1904, voormiddags te 11 uur, in het café »Wilhelmina", te Domburg, in het En denzelfden dag des namiddags te één uur voor het eerste perceel Bezichtiging daags vóór den dag van veikoop van 10 tot 12 en van 1 tot 4 uur en op den verkoopdag van 10 tot 11 uur. Nadere inlichtingen te bekomen ten Kan tore van voornoemden Notaris. De SaDguinose IS en BLIJFT het beste middel tegen bloedarmoede, zenuw zwakte en al die kwalen die daarmede samenhangen of daaruit voortkomen. &£SËSP" Lusteloosheid, algemeene zwakte, zenuwhoofdpijn (migraine), gebrek !Wr aan eetlust, voortdurende maagpijnen, neiging tot braken, overspan ning, slapeloosheid, vermoeidheid, geestelijke en lichamelijke, uitputting, worden SNEL en AFDOENDE overwonnen door de SANOUINOSE. Daardoor heeft de Sanguinose zich zoo snel een plaats veroverd in Neder land en daar buiten, onder geneesheeren en bij het publiek en de kring der dankbare gebruikers breidt zich nog steeds uit. ZENUWZWAKTE. Na het gebruik van zeer vele geneesmiddelen, waarbij zij geen baat vond, was het Uwe Sanguinose, dio mijne dochter genezing bracht voor bare zwakke en verstoorde zenuwen. Zoodra zij Uw middel gebruikte, gevoelde zg zich gezonder en sterker. Indien U wilt, kunt U deze verklaring publiceeren. ,-TTTr,r.o Winschoten, Nov. 1903. KLIl EK. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel van 15 gram vol doende, dan duurt een flacon tien dagen, en kost de behandeling slechts 12 h of 15 ets. per dag, dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Prgs per fl. f 1,50 G fl. f8,12 ff. f 15, Te ZierikzeeM. S. Polak. Tbolen bg Groenewege. Te Ierseke bij Dooren- bos. Goes bg alle Apothekers en Drogisten. Te Middelburg bij Schulte, Korte DelftR. M. Smits, Lange Giststr. Te Vlissingen bij S. Luitwieler. Te Breskens bij v. d. Sande—Monjé. Te Axel bij Jos. de Feyter. Te Ter Neuzen bij v. Over- beeke Leunis en Eggebeen. \yVVVVVyVrvvvvvvvvvrrrr^yyvvy^N^yvvvvN^vvv'v^vv##

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1904 | | pagina 2