Aanbestedingen. Openbare Yirkupiigea. Afloop Verkoopingen enz. Advertentiën. een Arbeidersgezin openhaar verkoopen: Bakkersknecht fil.ll. Landbouwers LEESTAFEL. Marktberichte n, Vrouwe CORNELIA CHRISTINA BLOK, gevpaagd} tegen 1 of half Febr., op de hoogte van ovenstoken en af bakken. Loon aanvankelijk f7.— per weekopgave waar 't laatst in betrek king en eerlijk. Brieven lelt. W, vóór 15 Januari bureau van dit blad, M i d- d e 1 b u r g. een Schoenmakersknecht eene nette Dienstbode verkoopen: 140 stuks Olmen- en Populieren- boomen, staande aan de Singels, op het Molenwater, dc Kaden en de Bolwerken der gemeente Middelburg, allen zeer geschikt voor werkhout. Voorts eene partij geslagen Hak hout, liggende op de Bolwerken, benevens oude Materialen en buiten gebruik gestelde goe deren, waaronder eene partij oud IJzer, Lood, Zink en Touw werk, liggende bij de Stads- schuur, alwaar de veiling zal beginnen. Openbare Yerkooping op Donderdag 14 Junuari 1904, een Woonhuis verkoopen: 1 zwart Ruinpaard, 2 Geiten, 1 Bok, 2 Vrachtwagens, 1 Jacht wagen, 1 ijzeren Egge, 1 Kort- molen, Landbouwgereedschappen, MEUBELEN, waaronder Tafels, Stoelen, Kabinet, Kastje, 2 Kleer- kisten, Klok, Meelkist, Wasch- machine, 3 Bedden met toebe- hooren, Glas- en Aardewerk en meer andere goederen. Haver en Paardenboonen. Platteboonen, Lijnkoek en Lijn- meel. Gerstemeel, Erwtenmeel, Maïs meel, Roggemeel en Rijstmeel. Wij ontvingen ter aankondiging van de firma Kirchner te Amsterdam Christelijke Politiek II bevattende de redevoeringen van de Kamerleden De Visser, Aalberse en Talma bij de behandeling der Staatsbe- grooting in December jl. De commissie die ons Christelijk Politiek Xde rede van dr. Kuyper enz. be zorgde, een uitgaafje dat nu reeds negen drukken beleefde, deed wèl dat zij haar taak niet neerlegde, en drie zulke fiksche redevoeringen voor een paar centen mits bij getalen genomeD, verkrijgbaar stelt. Kiesvereenigingen, Werkliedenbonden, Pro- pagandaclubs 1 doet er uw voordeel mee. Ook ontvingen wij van het Hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van land bouw en veeteelt in Zeeland het Jaarboekje dier Maatschappij voor 1904. Alle wetens waardigheden op landbouwgebied en velerlei daarbuiten wordt er wederom in besproken. Voor vele landbouwers is hot een onmis baar handboek. Wij vestigen op deze uit gaaf de aandacht en noodigen tevens uit tot het lid worden van de afdeeling der Maatschappij, waartoe men zich kan ver voegen bij den algemeenen secretaris den heer Vorsterman v. Oyen te Aardenburg, en bij de secretarissen der afdeelingen. Zaterdag 9 Jan. 's-Heerenhoek bij Modde door P. van Stee het bouwen vaü een huis, gelagkamer, enz. Aanwijzing 11 uur. Vrijdag 15 Jan. Middelburg. Piovinciaal Gebouw 10 u het onderhouden van en hot doen van her stellingen en vernieuwingen aan de go- bouwen der Rijkskweekschool voor onder wijzers te Middelburg, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 December 1905. Raming f3050. Aanw. 9 Jan. Inl. hoofdopz. J. Room te Leiden. Donderdag 28 Jan. 's Heerenhoek, bij v. d. Bulck hot be- grinden van wegen vanaf de kom van 's Heerenhoek naar den steiger te Borssele 5670 M. met levering. Bestek bij firma Kleeuwens voor 75 cent, en ligt ter lezing te Borssele, 's Heerenhoek en Ovezande in 't gemeentehuiste Goes in de Zoutkeet te Ierseke in de Oesterbeurste Colijns- plaat in de Patrijste Neuzen in hotel des Pays Bas. Vrijdag 29 Jan. Ovezand bij Claeijs door het waterschap Ovezand het begrinten van 2290 wegsge- deelt6n met levering materialen. Bestek ad 50 cent bij Kleeuwens. Aanwijzing 10 uur Monsterweg. Donderdag 7 Jan. Middelbug 2 uur Notarishuis door not. v. Nimwegen spiegels, schilderijen, enz. Vrijdag 8 Jan. Middelburg 10 uur Notarishuis door not v. Nimwegen spiegels, gravures, etsen, enz. Inl. de Groot en Hondius. Nieuwdorp, door deurw. Hollmann en Verhoek 10 uur nieuwe houtwaren, meubels, loopvarkens. Krabbendijke 1 uur bij Krijger voor erven Maria Nieuwenhuijze door not. Prins een huis 481 cA. met erfpacht. Maandag 11 Jan. Kloetinge (halfweg) door deurw. Hollmann en Verhoek 2 uur nieuw hout, meubels, loopvarkens. Goes, door 't bestuur v. den Goeschen polder, verpachten 3996 c.A. bouwl. Wil- helminapolder 3,9300 H.A. weiland, Goe- schepolder. Biljetten bij dhr. W. Kakebeeke Dinsdag 12 Jan. Middelburg Schuttershof door deurw. Kouion 60000 sigaren 7 uur. Woensdag 13 Jan. Middelburg 2 uur door not. Wisboom Verstegon Notarishuis manufacturen, mode artikelen, vitrages, enz. Middelburg, 10 uur voor 't gemeente bestuur door not. Hosang hoornen, hakhout, oude materialen en buiten gebruik gestelde goederen. Middelburg 7 uur sigaren door deurw. Kouion in Schuttershof. Oudelande, door deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren en meubelen. Baarland 1 uur door deurw. Hillmann en Verhoek houtwaren en meubilair. Koudekerke door not. Loeft" bij Lamport een hofsteetje op Zwanenburg 1210 c A. 2 uur. Donderdag 14 Jan. 'sHeer Arendskerke, 10 uur bij wijlen J. Vermet döor not. Prlaar menwagen, windmolen, geeselsteen en paard, zeeften, bascule met gewichten, stroo, kanthoo. Voor afbraak het huis, bakkeet, vetstal, varkens- schuur en arh. Ovezand, half 10 door not. Kloes het hofsteedje van Verbeek te 's-Gravenpolder 4,0978 H.A. 2e de hofsteede Kwistenburg aldaar van de Smit 31,8148 H.A. En weiiand 1,3470 H.A. onder 's-Heer Abtskerke 5,3534 H.A. bouwl. en zijkant weg in Baarland. 5.0120 H.A. bouwl. in Heinkenszand. Huis te Ovezand. En tiend recht op eenig grond te 's Gravenpolder. Middelburg 1 uur door not. Wisboom Verstegen Notarishuis, flesschen, flesschen- kisten, bierwagen, wijn, afbraak. En om 7 uur 17000 s garen. Kwadendamme„ bij Chamuleau 10 uur deurw. Hollmann en Verhoek afbraak eener schuur, 10 loopvarkens' 1 vijfjarig paard, moesmolen, 900 M. vlechtwerk. Vrijdag 15 Jan. Goes, 1 uur door den ontvanger der registratie voor 7 jaar verpachten bp in schrijving de schorren bonoorden den spoor- dam door de Ooster-Schelde met de bermen en taluds van dien dam onder Rilland en Woerisdrecht. Voorwaarden, enz. ten kan tore van de ontvangers te Tholen, Goes en Bergen op Zoom. Ovezand, 10 uur houtwaren, meubilair, varkens door deuw. Hollmann en Verhoek. Zaterdag 16 Jan. Borssele, 10 uur, door not- van der Kloes, 139 olmen-, 2 canada's-, 190 tronkboomen. En andere boomen Oude Kadijk. Maandag 18 Jan. Ellewoudsdijk een huis en schuur van C. v. Liere 830 cA. 11 uur bij v. d. Hage. Woensdag 20 Jan. Wemeldinge, 10 uur door deurw. Holl mann en Verhoek houtwaren, meubilair en varkens bij Korstanje. Donderdag 21 Jan. Vlake, houtwaren, meubilair, varkens 10 uur bij Luijk door deurw. Hollmann en Verhoek. Woensdag 27 Jan. Krabbendijke, bij Krijger 11 uur door deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren. Rilland, 1 uur bij Colpaert door deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren. Het bouwen van de menggasfabriek bij het station te Vlissingen is opge dragen aan den minsten inschrijver J. Lin- denbergh Cz. te Wemeldinge, voor het vroeger gemelde cjjfer van f 77,970. Rilland Bath. Alloop aanbesteding heden bouw school. Inschrijvers Jac. van Hekken, Oost- en West-Souburg f 9675 J. Willemse, Vlissingen f9609; G.Wind horst, alhier f 9500 Jac. Burggraaf, We meldinge f 9427 Jac. van de Sande, alhier f 9390. B VliGlSJlLIJKE STAND van 46 Januari. MIDDELBURG. Bevallen: J. P Joukes geb. Van de Putte, d.C. J. P. La Brujeere geb. Vermeulen, d. Overleden: J. H. Leijdekkers, 19 j., ongeh., d.W. van Sluis, 67 j., ongeh. z. Over de maand December 1903. SEROOSKERKE (W.) Getrouwd: 9, J. in 't Anker, 20 j. jm. en J. J. Wattel, 23 j. jd. Bevallen: 1, J. Lou worse geb. De Voogd, z.3, E. van Winkelen geb. Lou- werse, (tweelingen); 16, J. Langebeeke geb. Louws, z.22, C. Louwerse geb. De Voogd, z. Overleden: 5, Willem Louwerse, 4 dagen 19, Abraham Franke, wednr. van J. Janse, 81 j.28, Johannes Cor nells Sturm, echtgenoot van P. Tavenier, 74 j.Clazina Baas, wed. van Adriaan Maas, 76 j.30, Casper Aarnout Hacken- berg, wednr. van W. J. de Cloedt, 59 j. Jan Wondergem, echtgenoot van J. Poppe, 59 j. In 1903 werden 10 huwelijken gesloten, 41 kinderen geboron en stierven 25 personon. HEINKENSZAND. G e b o r e n 3, Cor- nolia, d. v. Johannes Rijk en Johanna Boonman22, Johannis, z. v. Marinus IJzerman en Cornelia Karelse26, Ben jamin Jacob, z. v. Benjamin Weststrate en Celia Lokorse29, Adriaan, z. v. Bas- tiaan Janse en Efieternella van den Dries. Overleden: 10, Francina Knuit, 63 j echtg. van Jan Goense 12, Leendert Koens, 55 j, ongeh.; 15, Pieter, 9 j., z. v. Bas- tiaan Simonse en Cornelia van den Dries; 24, Leijn van Dalen, 71 j., wednr. van Cornelia Jacoba Koole31, Jobje Janse, 63 jongehuwd. 's-HEER-ARENDSKERKE. Geboren: 3, Laurus z. v. Machiel Raas en HeLna van de Dood 6, Francina d. v. Jacob de Fouw en Johanna Moerman 7, Jaco bus z. v. Aarnout van Oosten en Jannetje Darto7, Jozina d. v. Jan Rijk en Cornelia Remijn8, Johannis z. v. Maiinus Paauwe en Hendrica Gorsse 14, Jacoba Catharina d. v. Jan Jacobus Kramer en Jacomina Janna Kabboord 14, Jozias z. v. Adriaan Geerard Verburg en Katbarina Otte 16, Catharina Maatje d. v. Adriaan van Wijng6n en Johauna Servaas18, Cornelia Dina d. v. Jacob van Schaik en Jozina Stevense23, Centina d. v. Abraham Braam en Maatje Wiskerke25, Maria d. v. Jacob den Boer en Jacoba de Kok28, Hubertus z. v. Jacob Winterswijk en Geertruida Harinck29, Johannis z. v. Geerard Modderkreeke en Marretje Ho'. Overleden: l,Johanris 11 m. z. v. Leonardus van den Berge Elena van Ant werpen2, Aalbregt Boonman 46 jaar man van Maria Rijk 7, Marinus 3 m. z. v. Geerard Murre en Johanna Suzanna Maria Geuze 9, Centina Kole 55 j. wed. van Willem Braam21, Johanna d. v. Abraham Louwerse en Dina Westveer 23, Lieven Nolet 75 j. wednr. van Sara Veimue; 24, Jacoba Catharina 10 dagen k. v. Jan Jacobus Kramer en Jacomina Janna Kabboord26, Marinus 1 mnd. k. v. Leendert Nieuwerhuijse en Catharina VqrmerrisPetrus 14 j-, z. v. Marinus Jacobus Meulblok en Johanna Goosen 28, Francina Bliek 76 j., wed. van Johannes de Fouw; te Vrijenban, Paulus van Zweeden 45 j., z. v. Cernelis van Zweeden en Jacoba Nijsse. KAPELLE. Ondertrouwd: 24, Willem Nieuwdorp, 37 j-, wednr. van Janna Wabeke en Maria Lokerso, 27 j., wed. van Marcus Verhulst. Geboren: 3, Willem z. v. Adriaan de Leeuw en Anna de Wilde6, Maatje, d. v. Pieter Vermue en Maria van de Plasse14, Adriaan, z. v. Pieter Gause- man en Maatje, van Liere; 15, een onechte zoo» en een onechte dochterJl7, Adriana Neeltje, d. v. Jan Bravenboer|jen Neeltje Baljeu19, Cornelis z. v. Adriaan Glerum en Tannetje Goedbloed27, Jannetje, d. v. Marinus Hoogstrate en Tannetje de Puit31, Martinus z. v. Lucas Poortvliet. Overleden: 5, Marinns van Hoepen, 52 jechtg. van Adriana Biersteker Magdalena, 1 m., d. v. Jan Baas eu Mag- dalena de Leeuw31, Hendrik de Jonge, 56 j., echtg. van Anna Christina Krijnsen. GOES, 5 Jan. 1904. De handel was onbeduidend en slechts langzaam waren vorige prijzen te maken. Oude Tarwe f 0,a f 0,Nieuwe Tarwe f 6.25 a f 7.50. N. Rogge f5.25 a f 5.50. Wintergerst per 100 kilo f 7.60 4 f 8. Zomergerst 7.50 a 7.75. Haver f5.60 a f 6.Bruineboonen f 9.a f 14.Paar- denboonen f 6 40 4 f 6.50. Kroonerwten f 8.75 '4 f9.Groene Erwten f 8.af8.75. Versche Boter f 0.96 4 f 1.mid. f 1. aan particulieren f 1.20 per kilo. Eieren f3.80 4 f4.20, mid. f4.de 104 stuks. De aanvoer van boter en eieren was ruim. OOSTBURG, 6 Jan. 1904. Oude Tarwe f7.75 a f8,Nieuwe Tarwe f 7,25 4 f 7,70 N. Rogge f 5,40 4 f 5,60 N. Wintergerst f7,75 4 f 8,20 per honderd kilo. Zomergerst f7,50 4 f 7,75 per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 6,4 6,75 Kook- erwton f 8,75 4 f 9,Erwten f 0,a f 0, Paardenboonen f 0,4 f 6,80 Koolzaad f 0,- a f0,-. Waar 'ter niet bij staat, is de prijs per H.L. VLISSINGEN, 5 Jan. Boter f 1.40 4 f 1.35 per KG. Eieren f 6.40 per 104 stuks. ROTTERDAM, 4 Jan. Wat binnen- landsche granen betreft was, wegens gestremde scheepvaart, de markt heden (Maandag) van aanvoer verstoken en bepaalde zich de handel tot enkele gezol derde partijtjes, die tot ongeveer vorige prijzen door benoodigden werden gekocht. Zeeuwsche ajuin. Wegens gesloten taart is er geen aanvoer, dus er geen markt gemaakt. Aardappelen. Brielsch9 kralen f4.75 4 f5, Zeeuwsche blauwe f4 a f 4.25, dito bonte f 4.50 4 f 4.75, Gelder- sche blauwe f4 4 f4 50, Duitsche rcode f2.50 4 f3, Duitsche blauwe f 3.50 4 f 3.75, eigenheimers f 4.25 a f 4.50, magnum bo- nums f2.80 4 f3 per heet. Met geen aanvoer en weinig vraag. Zeeuwsche eieren f6 80 a f7 de lOOstuks. Lijn zaad. Wegens gesloten water kleine aanvoer. Prijzen onveranderd. Er ging weing om. Mais, per 2000 kilos, Ameiik. M xad uit aangekomen böot f113, f114; dito dito spoorvrij f118, f120; Le Plata spoorvrij f 110 Galatz Foxanian spoorvi ij f 110dito dito heden binnengewacht f 106 Odessa uit aangekomen boot f 106. Ia publieke veiling zijn verkocht documenten over 6450 en 3230 puds lijn koeken, afgeladen van Odessa en alh'er aangekomen per Chorley 4 f64.50 en f64 per 1000 kilo cif Rotterdam cassa plus 1% veilirg8kosten. Meel. Sedert het laatste bericht was het aanvankelijk stii, gaandeweg verbeterde zich de markltoestand niettegenstaande de feestdagen en de ge stremde binnenscheepvaart, kwam er meer vraag. De markt was de laatste zeer vast. Heden was de markt weinig bezocht. Buiten- landsch meel 50 c. en binnenlandsch 25 e. hooger. ROTTERDAM, 5 Jan. Tor veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1315 runderen, 394 vette, 128 nuchtere kalveren 1134 schapen, 742 varkens, 37 biggen. Run deren le qual, 70, 2e qual. 50, 3e qual. kalveren le qual. 104, 2e qual. 80, 3e qual, schapen le qual. 56, 2e qual. 44, 3e qual varkens le qual. 39, 2e qual. 34, 3e qual. cent; alles per kilogram. BRIEFWISSELING. U. te N. Wij weigeren uw stukje niet wijl dat schade zou doen aan ons blad. Wij wenschen de waarheid te dienen, ook waar dit op schade voor O' s uitloopt. Ook behoeft bij plaatsing hiervoor geen vrees te bestaan, en onze eigen gezindheid jegens de door U bedoelde stichting is genoeg zaam bekend. Toch achten wij plaatsing in kerkelijke bladen beter bijv. Bazuin of Zeeuwsch Kerkblad. Heeren Berichtgevers worden beleefd uitgenoodigd vóór 15 Jan. de nota in te zenden. De Aministratie. Heden overleed, in den hoogen ouder dom van vijf en tachtig jaar en tien maanden, onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Wed. van den Heer M. Zandee, in leven Landbouwer en Dijkgraaf te Goes. Namens kinderenbehuwd-, klein en achterkleinkinderen M. DE BOKX. M. DE BOKX—Zandee. Goes, 2 Januari 1904. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de veelvuldige be wijzen van belangstelling, ondervonden ge durende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden zooon en broeder ADRIAAN. Jb. DE JAGER Gz. en Echtgenoote, kind, behuwd- en kleinkinderen. Oudelande, den 7 Januari 1904. Voor do vele blijken van deelneming ontvangen, bij het overlijden van onzen geliefden vader, behuwd- en grootvader den heer P. DEN BOER, betuigen wij door dezen onzen hartelijken dank. J. J. MANTZ-den Boer. C. C. MANTZ. M. AUGUSTIJN-den Boer. A. J. AUGUSTIJN. Middelburg, 5 Januari 1904. Wij betuigen aan allen onzen har telijken dank, die ons bljjken van belang stelling en deelneming hebben getoond, bij de ongesteldheid en het overlijden van onzen geliefden zoon HENDRIK MAAS_ Uit aller naam, J. MAAS en Echtgenoote. Koudekerke, 6 Januari 1904. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, bohuwd- en grootvader G. VAN SOELEN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. G. VAN SOELEN— Vader. West-Soubnrg, Januari 1904. Ondergeteekenden betuigen bjj dezen hun hartelijken dank aan den hoer ADR. WABEKE, Agent der Holland Ameriea- lijn, voor zjjn nette bediening bij hun vertrek naar Amerika. Wed. L. J. v. ROSENDAAL en kinderen. Krabbendijke. De Heer en Mevrouw GERLACH VAN ST. JOOSLAND betuigen hun dank voor de op 1 dezer ontvangen bewijzen van belangstelling. V De SCHOOLOPZIENER in het dis trict Middelburg en Mevrouw BLUM—de Niet betuigen met wederkeerigon geluk- wensch huu vriendelijken dank voor de blijken van belangstelling, die ze bij gele genheid van het Nieuwe Jaar mochten ontvangen. Vlissingen, 4 Januari 1904. Tegen Maart of Mei benoodigdwoning bij de hofstede. Tevens een WERKPAARD te koop. Adres: „Wulpenburg", Veere. Met Maart benoodigd bij J. SMIT Jr., s-Heer Arendskerke. Tegen Februari of later gevraagd, boven 17 jaar, goed kunnende wasschen, bij Mej. v. VEEN, Souburg. TE HUUR tegen MEI a. s. twee netté Woningen, van alle ge makken voorzien, gelegen aan de Kou- dekerksche Straatweg. Te bevragen bij H. S. BESUIJEN. De Notaris J. HOSANG zal op Woens dag den 13 Januari 1904, voormiddags te 10 uur, ten verzoeke van het Gemeente bestuur van Middelburg, in bet openbaar na afloop der verkooping voor Wed. en Erven Vermet, te 's-Heer Arends kerke, in de herberg bij Wed. J. de Ruiter, ten overstaan van den Notaris J. M. PILAAR, te Goes, van met het Erfpachtsreeht van den grond, op het dorp 's-Heer Arendskerke, verhuurd aan M. Wiskerke, voor f 0.60 per week. De Notaris J. HOSANG zal op Zater dag 16 Januari 1904, des namiddags te twee uur, voor het huis bewoond geweest door wijlen MARs. BLIEK te Arnemuiden, in het openbaar De Notaris J. W. VERHULST zal op DINSDAG 26 JANUARI 1904, des voormiddags ten 10 uur, te Vrouwe polder, in de Oranjebosschen, en des namiddags ten 2 uur te Oostkapelle op de buitenplaats »Overduin", in het Esscben, Elzen en Berken Kaphout, een partij Drooghout, Tronken en meer. ®jg|||gga9» Onder algemeene belang- §jp®lÉ* stelling vertrekt de beer C. M. PiEKART, met alle eer, de volgende week naar ROTTERDAM. Kan de schrijver van O o s t- K a p e 11 e niet antwoorden, uw schrij ven was met geen naam onderteekend. MAAS is nog niet voorzien. J. KOOLE. e Boekdrukkerij van ES. BH. SMITS, Lange Giststraat, Middelburg, blijft nog eenigen tijd Naamkaartjes en Enveloppen met premies, op de bekende gunstige voor waarden leveren. Aanbieding verkrijgbaar. Ondergeteekende geeft bij deze, met dankbetuiging voor het genoten ver trouwen, kennis aan de ingezetenen van Biggekerke, dat zij vanaf I Januari, baar Zaak beeft overgedaan aan haren zoon, dien zij als haren op volger minzaam aanbeveelt. Koudekerke. J. WIJKHUIJS. Mij refereerende aan bovenstaande, beveel ik mij beleefd aan, in de hoop hetzelfde vertrouwen te mogen genieten, belovende eene accuiate bediening. Biggekerke. A. BRASSER, Molenaar. Eet beste krachtvoeder voor paarden is Voor Melkvee Voor Varkens Magazijn„Groenendraak". Lage prijzen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1904 | | pagina 3