Bijvoegsel van „BE ZEEUW" van Yrijdag 1 Januari 1904. No. 41. rgel ruimd. jDehher, wing. otheekbank crediet te u»«~, Aanbestedingen. Openbare ïerkeopingen. Advertenti8n. verkoopen: A. d. WEEL Tabak en Storen. 888888888» lit die uit niet anders le tarwekorrel, behoort voedingswaarde heeft, d verlangt geen ander jaren, en voor ingelijfden bij •kelijken dienst, bij het aan- ;e worden naar OOST-IND1Ë. iuBden, igen met onbepaald verlof, egenwoordigen tijd. Registers, Harp- en ingsinstrument van TOT P de firma DRONKERS Co. PPIJ jage, [rbandjven^geeft 4 pCt. ran IZAAK BOASSON i HORDIJK. Het Bestuur. Gemengde Berichten. BURGERLIJKE STAND Predikbeurten Gen. Kerk, 140 stuks Olmen- en Populieren- boomen, staande aan de Singels, op het Molenwater, dc Kaden en de Bolwerken der gemeente Middelburg, allen zeer geschikt voor werkhout. Voorts eene partij geslagen Hak hout, liggende op de Bolwerken, benevens oude Materialen en buiten gebruik gestelde goe deren, waaronder eene partij oud IJzer, Lood, Zink en Touw werk, liggende bij de Stads- schuur, alwaar de veiling zal beginnen. FIRMA Groothandel in 11e op de IJssportten- iOO. irderwijk, of bij een der plaat- en onder de Wapenen, bij 99 bij Gr O 13 S. S prijzen. 34 en geeft Pandbrieven uit 00,f 100,— en f 50,— in lid te worden van ferzekering te Koudekerke, 1 daarvoor opgeven tot ui- fanuari aan den voorzitter i Z. BRIEVEN UIT VLISSINüEN. VI. De stad onzer inwoning is in den laatsten tijd nog al eens vernoemd geworden. Ons geacht Kamerlid, de heer Lucssse, heeft in de Tweede Kamer een uitnemend plei dooi gehouden voor betere exploitatie onzer prachtige en kostbare havenwerken. Het antwoord van den Minister was zeer wel willend en wij gelooven, dat deze bewinds man al het mogelijke zal doen, om het laden en lossen in onze havens te verge makkelijken. Toch stellen we ons ook daarvan voor de toeneming van het han delsverkeer alhier niet veel voor. Wij zijn het met den Minister eens, dat voor handelsverkeer ook handelshuizen noodig zijn. En zoolang die er niet zijn, zullen dus de beoogde middelen ook niet veel baten. Toch zullen zij niet ondienstig zijn, daar bijzondere omstandigheden en strenge vorst Vlissingen nog wel eens tot een toevlucht maken, vooral voor schepen, die moeten gelost worden. De Minister betoonde zich geen voorstander van het aanleggen van groote werken, om zoodoende het verkeer te lokken. Vroeger was dit wel de idee, getuigen de uitgebreide haven werken alhier en elders, b.v. te Harlingen. De Minister wil liever met het mindere beginnen en als het nu blijkt, dat het verkeer toeneemt, dan uitbreiden. Wij gelooven, dat het een gezonde staathuis houdkunde is. Gelijk we den beer Lueasse en den Minister dank schuldig zijn, zoo ook den heer P. van Bylandt voor het bespreken ia de Tweede Kamer van de belangen der maatschappij «Zeeland'', onze eenige natio nale lijn op Engeland. In onzen gemeenteraad is het verzoek om afschaffing van de kermis behandeld. De meerderheid van het college van B. en W. adviseerde het verzoek af te wijzen, de minderheid, zijnde de heer A. Loois, ad viseerde tot anneming. Zooals te ver wachten was volgde de meerderheid het advies, om het verzoek af te wijzen. Zoo lang de raad blij ft samengesteld als nu het geval is, is er voor afschaffing der kermis niets te hopen. Wat voor behoud van de kermis werd aangevoerd was meest van materiëelen aard. Een lid wensehte haar te behouden voor de kinderen. Als de meerderjarigen zich misdragen, daar heeft de raad niet voor ts zorgen, meende hij. Gij ziet, het debat had weinig verheffends. Het verzoek tot geleidelijke afschaffing van de Kermis vond alleen steun bij de heeren v. d. Meer, Bos, Loois en Gewin. Terecht werd o.i. in deze zitting aanmer king gemaakt op de eenzijdigheid iu de voordrachten van personen voor commissies alsde commissie van toezicht op het lager onderwijs. Een predikant uit de Herv. kerk heeft men er nog al eens bij, maar voorts schijnen b.v. officieren in den regel nog al bijzonder geschikt. Ouder niet-liberalen schijnen maar weinige intel- lectueele krachten te schuilen. Iets goeds heeft de raad gedaan door 2500 gulden toe te staan voor wetkverschaffing. Hier door worden de werkloozen geholpen, en de stad wordt er door afgeholpen van een deel stilstaand water (afkomstig van de vroegere vestinggrachten), dat vooral des zomers nadeelig is voor de gezondheid, terwijl daarenboven weder bouwterrein wordt gewonnen. De uitslag der gehouden Gemeenteraads verkiezing heeft niet weinig den moed der anti-liberalen verhoogd. In district III is onze kandidaat er flink gekomen, en in II is het door ons uitgebrachte stemmeneijfer naar mijn weten nog nooit zoo hoog geweest. Dit geeft hoop voor de toekomst. Onze aanwinst nu is reeds zeer belangrijk. Onder ve8l goeds, dat ons Ministerie wenscht tot stand te brengen is de nieuwe Drankwet. Natuurlijk zal er aan het ont werp der RegeeriDg nog wel iets te ver beteren vallen en zal ook hiermede het volmaakte niet zijn bereikt, maar wordt dit ontwerp wet, wat wij vurig hopen, dan zal weder een flinke stap verder zijn ge daan tot beteugeling van de drankzonde, die kanker van ons nationale leven. Opdat de Wet er doorga, is ook van belang, dat duizenden bij duizenden hunne instemming met het voorstel der Regeering aan de Tweede Kamer betuigen. Ook is het goed, dat b.v. kerkeraden adressen van instem ming met het Wetsvoorstel inzenden. Van wege den Christelijken geheelonthouders- bond liggen hier lijsten ter teekening. Wat de kerkeraden alhier betreft, weten wij van een (de Gereform. kerk B) die een adres van adhaesie aan het Wetsvoorstel by de Tweede Kamer heeft ingediend. E9n, ook voor ons Vaderland, veel bewo gen jaar loopt ten einde, zij het komende een gezegend jaar door Gods gunst. Met vriendelijke groeten, tt. SCRIPTOR. Vlissingen, 30 Dec. 1903. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouwerkerk, J. C. Kars, cand. te Gondriaan te Westwoud, H. G. Olde- man te Haastrechtte Oudemirdum, S. Ronner te Woudsendte Oldenhove, A. Bazuin, cand. te Velpte Heinoo (toez), Chr. Hunnigber te Vlissiügen. Aangenomen naar Gieten door H. H. B. Cleveringa te Rolde. Schoolnieuws, Schoolraad. De Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel heeft aan de aangesloten besturen een circulaire gericht, waarin deze worden uitgenoodigd voorstellen en onderwerpen, die zij wensehen, dat op [de a.s. gewone vergadering van den Schoolraad of op de a s- algemeene vergadering van den School raad zullen behandeld worden, vóór of uiterlijk op 1 Februari a.s., te zenden aan den secretaris, den heer R. Derksen, Kievit straat 40 te Rotterdam. Hierbij wordt in herinnering gebracht, dat de algemeene vergadering van den Schoolraad, gehouden den 15en April ,1903, den heer A. A. van der Poel, hoofd der Christelijke School te Naaldwijk, heeft opgedragen om in overleg met het moderamen van den Schoolraad in de algemeene vergadering van 1904 rapport uit te breDgen omtrent de vraag of het aannemen van eene benoeming als onderwijzer aan openbare scholen voor herhalingsonderwijs en aan rijksnormaal lessen door onderwijzers aan de Scholen met den Bijbel, niet in strijd is met het beginsel dat alle onderwijs op Gods Woord moet gegrond zijn, en het aannemen van bovenbedoelde benoeming door Christelijke onderwijzers niet moet worden beschouwd als een prijsgeven van het beginsel en daarom ten sterkste moet worden afgekeurd. Van de eerstvolgende algemeene ver gadering vaD den Schoolraad, kan dus over deze gewichtige quaestie een uitspraak verwacht worden. De 14de algemeene ver gadering van den Schoolraad zal, D.V. op Woensdag 6 April 1904 (in de Paasehweek) te Utrecht worden gehouden. De 160 Scholen (met 562 onderwijzers), die zich voor 1903 aan het Hulpfonds hadden verbonden, worden, indien zij hunne ver bintenis niet vóór 1 Februari a s. opzeggen, beschouwd als zich ook voor het jaar 1904 te hebben verbonden. Over het jaar 1903 behoefde aan geen school de vergoeding uit het Hulpfonds te worden toegewezen. Met blijdschap wordt medegedeeld, dat de uitgave van het 2e ged. van het Leer plan voor de Scholen met den Bijbel, bewerkt door den heer H. Lankamp, te Amsterdam, en uit te geven namens den Schoolraad, door zeer vriendelijke hulp mogelijk is gewordeD, en dit belangrijke studiewerk bij den heer J. A. Wormser, voorheen firma Höveker Zoon, te Amsterdam, is ver schenen. In dit jaar hebben 5 examens plaats gehad in de Bijbelsche Geschiedenis en de Methodiek daarvan. Qoes. De vereeDiging «Ijsvermaak" opent morgen de baan op de West vest. Het ijs is 8 cM. dik. Ook tenten worden toegelaten. De oom missie begon reeds haar rondgang in 't belang van arme kinderen, welken rondgang wij bij dezen gaarne in de belangstelling der ingezetenen aan bevelen. Goes. In de raadsvergadering van Woens dag voorzitter de burgemeester, afwezig de heeren Ochtman, Janssen en Kakebeeke werd eervol ontslag verleend aan mej. F. A. Ochtman aan school E tegen 1 April of vroeger. Van M. H. Harinck kwam bericht dat hij zijn verzoek om ontheffiag van erfpacht intrekt. Dat van deafdeeling Hulst der M. tot bev. van landbouw en veeteelt in Zeeland om steun aan haar adres tot opheffing der tollen, wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Dat van M. Labeur om wederom onderhands in huur te mogen ontvangen een strook grond achter de stoof «De Zon" wordt toegestaan. Ojk dat van de geref. kerk om een strookje grond in koop te mogen ontvangen. B. en W. adviseeren den koopprijs te bepalen op f25. De heer v. d. Leeuw verzoekt in 't ver volg beter inlichting omtrent den stand van zaken, daar hij nu den koopprijs niet kan beoordeelen, waarop de Voorzitter ant woordt dat de stukken ter rivisie liggen, en men zich dan nog tot den gem. Bouw meester kau wenden. De reclames H. O. worden goedgekeurd, ook de af- en overschrijving op de begroo ting over 1903 tot een bedrag van f 1853,73, en het 2e suppletoir kohier H. O. Hierop worden benoemd of herbenoemd Finantieele Commissie Ochtman, (voorz.) Temperman, v. d. Bout. Gascommissie Ochtman, Ramondt, v. d. Leeuw. Strafver ordeningen Janssen en Pilaar. Commissie van bijstand bij het opmaken der kohieren H. O. Temperman, Duvekot en Donner. Id. voor de reclames tegen aanslag in den H. O. Janssen, Risch en W. Kakebeeke. Toezicht op het M. O.I. <J. J. Kakebeeke. ld. L. O.H. J. van Lis. Burgerl. Arm bestuur H. J. van Lis en B. M. den Boer. Regentes weeshuis mevr. Breetveld Ittmanm Commissie tot wering van Schoolverzuim J. Fransen v. d. Putte, J. Donner, A. v. Schelven. J. de Hoogb, Jhr. S. M. 'van Reigersberg Versluijs, G. v. d Hoek en D. van 't Westeinde. Id. Classificatie school kinderen Ramondt, v. d. Leeuw, P- Ver burg, J. Faberrj de Jonge, J. B. van Kalmt- hout en L. A. Kniteldeze laatste uit de O economische Spijsuif deeling. St. Maartensdijk. Dezer dagen kreeg de arbeider v. H. op de hofstede «Rei gersburg het te kwaad met een stier en werd door het dier zoodanig toegetakeld, dat de man een armbrouk en inwendige kneuzingen bekwam. 's-Gravenpoider. In de Woensdag avond gehouden vergadering van de ver- eeniging tot aankoop van kunstmeststoffen waren 16 leden aanwezig. Tot voorzitter werd herkozen dhr. J. Woutersen, terwijl als bestuurslid werd gekozen dhr. A. van Dijke, in plaats van dhr. W. Geelhoed, dio niet meer in aanmerking wensehte te komen. Uit de rekening van den pen ningmeester bleek dat in 1903 was ont vangen f6731.72' en uitgegeven f6712.33, goed slot alzoo f 19,39' en dat aan do leden geleverd is 675 balen superpbosphaat, 451 balen ammoniak en 137 balen ehilisalpeter. In de nieuw op te richten coöperatieve kunst- mestfabriek werden door de leden genomen 34 aandeelen f 10. Vlissingen. Benoemd met 1 Januari tot sluisknecht aan de groote sluis alhier, in de plaats van J. J. Versluis (die be noemd is geworden tot onder-sluismeester te Veere) H. Koole, die vroeger te Ierseke woonde en reeds als zoodanig geruimen tijd werkzaam geweest is. IJS. De Maas bij Rotterdam heeft veel drijfijs; het water is zeer laag. De Lek is overal vol drijfijs, hier en daar over de volle breedte. Op het Zwartewater is de scheep vaart gestremd. Op de Merwede hebben de booten van Fop Smit den dienst gestaakt. De Maas in Noord Brabant voert veel drijfijs af. Da Waal is nog vrij. Maar ook dat zal niet lang- meer duren. Het volgende vermakeiijke tooneel'je speelde zich op een der jongste feestdagen af bij de perronkaartautomaten aan het Centraalstation te Utrecht: Boerenvrouw komt aan 't loket. «Menier, da>r heb ik een halve stuuver in die otemaat gegooid, en nou komp er niks uit«. Ambtenaar«Jawel, vrouwtje, maar je moet er ook twee halve stuiverstukkeu ingooien". Boerenvrouw een oogenblik later«Menier, nou heb ik nog 's een halve stuiver er in gegooid en nou komp er nog niks Abtenaar denkt dat er iets defect is en komt langs een heelen omweg bij de auto maat. «Wel vrouwtje, laat eens kijken, hoe je dat nou gedaan heb«. «Menier, ik heb in deze otemaat een halve stuuver gedaan en in daar ook een Ambtenaar laat zich onwillekeurig brom mend een kernachtige uitdrukking ontvallen die juist niet vleiend is voor de verstande lijke vermogens van de boerin en heeft vervolgens nog moeite om haar duidelijk te maken hoe er «dan wel wat uitkomp«. Ten laatste zei de vrouw«Nou begriep ik het" en ze kreeg haar perron kaartje, In den Kerstnacht overleed in de Oostenburgerdwarsstraat te Amsterdam een arme weduwe, die aldaar alleen woonde en reeds eenigen tijd ziekelijk was geweest. Toch was het moedertje niet geheel eenzaam gestorven. Zij had een hond, die haar niet verlaten had, de buren vonden het trouwe dier op het lijk van zij n meesteres zitten, waar van het niet dan met moeite te verwjjderen was. Zij hebben het bij de politie gebracht. De in het huis van bewaring t9 Breda gedetineerde Jansen uit Prinsenhage, was door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 31/;, jaar gevangenisstraf en in hooger beroep gegaan. Hij werd hedenochtend uit zjjne cöl gehaald en door een gevangenbe waarder naar de griffie geleid, waar bij zijn stukken moest komen teekenen. Bij de deur van het bureau der griffie schoot hij als een pijl uit den boog vooruit, en vloog ijlings naar beneden en de straat op. Hij rent de Nieuwe Boschstraat op, zonder hoed of pet en nog altijd in hetzelfde costuum, waarwee hij gekleed was, toen hij zijn wandaad pleegde. In woeste vaart gaat het naar de Bossche brug, daar komt juist den marechaussee de Jonge in burgerkleeding met een spiegel aandragen. Hij ziet Jansen vluchten, herkent bem en overziet bij den eersten oogopslag den toestand. Weldra heeft hij den vluchteling te pakken. Jansen valt op den grond, verwondt zich en krijgt een bebloed gezicht. Maar de kloeke mare- chausseu laat niet los, de gevangenbewaar der, wien hij ontvlucht is, komt er bijsnellen, eenige collega's volgen en zoo was de vluchteling weer heel gauw in het huis van bewaring gebracht. Uit het kantoor van een koopman te Kassei is een brandkast gestolen. Een paar dagen vóór Kerstmis kwamen er 's morgens tegen 7 uur twee jonge mannen aan 't kantoor, toen een werkvrouw daar aan 't schoonmaken was. Ze zeiden, dat ze de brandkast moesten halen om gerepa reerd te worden. De werkvrouw geloofde hen en hielp nog een handje bij het weg dragen van de zware kast. Toen de koop man op zijn kantoor was gekomen en er naar de dieven werd gezocht, was or geen spoor van hen te ontdekken. De brandkast is den Tweeden Kerstdag geopend terug gevonden in een beek, dicht bij een herberg. De buit bedroeg ruim 1000 mark. Maar men is de dieven op het spoorzij liepen in de gaten door met Kerstdag bizonder groote inkoopen te doen. ijkTe Leeds zijn Maandag ochtend een man (f. Gallagher) en een vrouw (E. Swann) opgehangen wegens het vermoorden van den man van laatstge noemde Toen zij elkander op het schavot ontmoetten zeide zjj tot haar lotgenoot «Goeden morgen, John". En hij antwoordde: «Goeden morgen lieve". En een minuut daarna was het met beiden gedaan. Hot Iroquois Theatre te Chicago, een prachtige nieuwe schouwburg, is in brand geraakt, terwjjl een voorstelling aan den gang was. Er ontstond een paniek, velen werden verpletterd of verbrandden. Het aantal dooden en gekwetsten is meer dan 500. van 30—31 December. 7 GOES. Geboren: 31, Johan Lucas Bernardus, (z. v. IJep Talsma en Saarije Wilhelmina Harthoorn. - j Overleden: 30, Johanna Maria de Witte, 52 j., gehuwd met Willem Brouwer. M arktberichten. ZIERIKZEE, 30 Dec. 1903. Boter f 0,57Vs a f 0,45 per pond. Kipeieren f 1,f 0,80. Kleine eieren f0.62'(i de 25 stuks. Woensdag 6 Jan. Ri'land, in 't gemeentehuis door B. en W. het door aanbouwing vergrooten en door verbouwing veranderen der openbare school op 't dorp Rilland. Bestek ter inzage op 'tgemeentehuis 912 uur eiken werk dag, te koop ad fl,50 per stel bij dhr. le Clereq te Kruiningen. Aanwijzing 30 Dec. Biljetten voor 1 uur. Donderdag 28 Jan. 's Heerenhoek, bij v. d. Bulck het be- grinden van wegen vanaf de kom van 's Heerenhoek naar den steiger te Borssele 5670 M. met levering. Bestek bij firma Kleeuwens voor 75 cent, en ligt ter lezing te Borssele, 's Heerenhoek en OvezaDde in 't gemeentehuiste Goes in de Zoutkeet te Ierseke in de Oesterbeurs te Colijns plaat ia de Patrijste Neuzen in hotel des Pays Bas. Woensdag 6 Januari Koudekerke 10 uur door not. v. Nim- wegen inspan bij Wed. Wielemaker. Ook timmergereedschappen, meubels, rywielen, w. o. een met vrij wiel. Donderdag 7 Jan. 's-Heerenhoek, door deurw. Hollmann en Verhoek 10 uur nieuwe houtwaren, meubels, varkens bij Clarys. Vlake door not. PHds half 12 voor de Kerkvoogden te Schore 44 Olmen op het Kerkhof. Vrijdag 8 Jan. Nieuwdorp, door deurw. Hollmann en Verhoek 10 uur nieuwe houtwaren, meubels, loopvarkens. Krabbendijke 1 uur bij Krijger voor erven Maria Nieuwenhuijze door not. Prins een huis 481 cA. met erfpacht. Maandag 11 Jan. Kloetinge (Groe) door deurw. Hollmann en Verhoek 2 uur nieuw hout, meubels, loopvarkens. Goes, door 't bestuur v. den Goeschen polder, verpachten 3996 c.A- bouwl. Wil- helminapolder 3,9360 H.A. weiland, Goe- sc'iepolder. Biljetten bij dhr. W. Kakebeeke Woensdag 13 Jan. Middelburg, 10 uur voor 't gemeente bestuur door not. Hosang boomen, hakhout, oude materialen en buiten gebruik gestelde goederen. Oudelande, door deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren en meubelen. Baarland 1 uur door deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren en meubilair. Koudekerke door not. Loeff bij Lampert een hofsteotje op Zwanenburg 1210 c.A. 2 uur. Donderdag 14 Jan. 'sHeer Arendskerke, 10 uur bij wijlen J. Vermet door not. Pilaar men wagen, windmolen, geeselsteen en paard, zeeften, bascule met gewichten, stroo, kanthoo. Voor afbraak hot huis, bakkeet, vetstal, varkens- schuur en arh. Ovezand, half 10 door. not. Kloes het hofsteedje van Verbeek te 's-Gravenpolder 4,0978 H.A. 2e de hofsteede Kwistenburg aldaar van de Smit 31,8148 H.A. En weiiand 1,3470 H.A. onder 's-Heer- Abtskerke 5,3534 H.A. bouwl. en zijkant weg in Baarland. 5.0120 H.A. bouwl. in Heinkenszand. Huis te Ovezand. En tiend recht op eenig grond te 's Gravenpolder. Vrijdag 15 Jan. Goes, 1 uur door den ontvanger der registratie voor 7 jaar verpachten bij in schrijving de schorren benoorden den spoor- dam door de Ooster-Schelde met de bermen en taluds van dien dam onder Rilland en Woensdrecht. Voorwaarden, enz. ten kan tore van de ontvangers te Tholen, Goes en Bergen op Zoom. Ovezand, 10 uur houtwaren, meubilair, varkens door deuw Hollmann en Verhoek. Zaterdag 16 Jan. Borssele, 10 uur, door not. van der Kloes, 139 olmen-, 2 canada's-, 190 tronkboomen. En andere boomen Oude Kadijk. Woensdag 20 Jan. Wemeldinge, 10 uur door deurw. Holl mann en Verhoek houtwaren, meubilair en varkens bij Korstanje. Donderdag 21 Jan. Vlake, houtwaren, meubilair, varkens 10 uur bij Luijk door deurw. Hollmann en Verhoek. Woensdag 27 Jan. K' abbendijke, bij Krijger 11 uur door deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren. Rilland, 1 uur bij Colpaert door deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren. Na een langdurig doch geduldig lijden ontsliep heden voormiddag om 11 uur, onze geliefde zoon en broeder ADR1AAN DE JAGER, in den jeugdigen leeftijd van 16 jaar, 8 maanden en 10 dagen. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijn daden, doe ons in Zijn wil berusten. J\ DE JAGER Gz. en Echtgenoote, kind, behuwdkind en kleinkinderen. Oudelande, 26 Dec. 1903. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Heden oveileed tot onze diepe droef- beid, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, JAN WONDERGEM, in den ouderdom van 59 jaar en ruim 8 maanden. De Heere die geen rekenschap geeft van Zijne dadendoe ons in Zijnen wil berusten. Namens de familie, Wed. J. WONDERGEM—Poppe. S-rocskerke (W.), 30 Dec. 1903. Heden overleed, na een smartelijk en geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze innig geliefde echtgenoote; moeder, behuwd- en grootmoeder, Mej. CATHARINA WELDER. W. A. A. VAN WOERKENS. E. A. O. GALLE- Van Woerkeks, Antwerpen. V. J. GALLE. A. C. VAN WOERKENS. M. F. C. VAN WOERKENS— Dierikx. R. F. ZOOMERS v. Woerkens. P. L. ZOOMERS. O. W. VAN WOERKENS, Zienkzee. Middelburg, 30 Dec. 1903. Zondag 3 Januari. Voorm. half 10 uur: Dhr. Hulstein, Theol. Stud. Collecte voor de Th. Fac. der V. U. Nam. 2 uur: Idem. Collecte voor het Studentenfonda. Avond 6 uur: Idem. Woensdag 6 Januari. Avond 7 uurBijbellezing. Vereeniging voor Geref. Onderwijs te Middelburg. De op 1 Januari 1904 verschijnende cou pons der aandeelen in de 4% geldleening ten last van b. v. g. Vereeniging, zijn iederen Zaterdag der maand Januari van 103 uur betaalbaar ten huize van den Penning meester dhr. K. J. de Koster, Lange Burg, Middelburg. Voort3 maakt het Bestuur bekend, dat is uitgeloot No. 7, welke obligatie op 1 Juli a. s. wordt ingewisseld eveneens bij den Penningmeester. Middelburg, 31 December 1903. De Notaris J. HOSANG zal op Woens dag den 13 Januari 1904, voormiddags te 10 uur, ten verzoeke van het Gemeente bestuur van Middelburgin het openbaar Gortstraat K 35 Middelburg, is het van ouds be kende beste atlres voor wederver- koopers.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1904 | | pagina 5