II e c 81 t s i a k e n. Gemengde Berichten. Kerknieuw s» Schoolnieuws. giijpen dat J»pan|[dien sleutel liever in eigen zak ziet dan in dien van zijn grooten vr and. En Mandsjoerije is een deel van China. Het verdrag tusschen Rusland en China ten aanzien der bezetting van dit deel des lands is ter teekening aan den Keizer te Poking gezonden. Aan Japan dat naar een uitweg voor zijne bekwaamste, meest ondernemende zonen zoekt, komt dit verdrag weinig ge legen. Zjjn nieuwe voorstellen zijn ove rigens te Petersburg in overweging. In Zuid-Afrika blijft de Chineezenquaestie de gemoederen beroeren. De ellende is nog groot; en het verlies der mijnbezit- ters belangrijk. Uit Australië wordt gemeld, dat de emi granten, die in den loop van het jaar van daar uit naar Zuid-Afrika togen, thans in grooten getale teleurgesteld naar hun vader land terugkeeren. Zij doen jammerlijke verhalen omtrent de overvoerde arbeids markt te Durban en Johannesburg. Bij twintigtallen treft men Australiërs aan, die zonder middelen van bestaan in Zuid- Afrika zijn gestrand en niet in staat zijn geld bij elkaar te krijgen om hun terug reis te betalen, terwijl hot aantal verzoe ken om door te werken den overtocht te betalen, de behoefte der naar Australië vertrekkende booten verre overschrijdt. Eenigea der passagiers, die met oen vorige boot terugkwamen, waren niot langer dan een paar weken in Afrika geweest. Met één oogopslag wisten zij den toestand te schatten en zoo keerden zij huiswaarts, alvorens hun middelen waren uitgeput. Wat de overige verwikkelingen aangaat, hieromtrent kunnen wij kort zijn. Groot is de nood der bevolking in Ma cedonië. Da toestand grenst aan hongers nood. En in Marokko hebben de oproerige stammen verscheidene dorpen geplunderd, mannen, vrouwen en kinderen meegevoerd. Het stadje Satta, de residentie van het hoofd van den Sjawia-stam, met zijn 4000 zielen, werd eveneens geplunderd en gedeeltelijk vernield. Ook het arme Tibet blijft ten prooi aan Eagelsche invallen. De Britsche expeditie onder bavel van den kolonel Younghusband schrijdt al verder het binnenland in, om er de zegeningen der Engalsche schijnbe- schaving te brengen. Niet ten onrechte roept de Internationale liga voor Arbitrage het in een motie uit dat de gewapende aanval in dat land slechts door de mili taire klasse is bedacht om promotie te maken. Een vrijbuitersonderneming waarin het bloed en het geld van het Indische volk worden verspild. Ook in Somaliland duurt de oorlogstoe stand voort. De Engelschen hadden bij Badwein een ontmoeting met da troepen van den Mullah, die met groote verliezen afdropen. Te midden van de oorlogsgeruchten uit Balkin en Tibet en Panama en Somaliland en uit het verre Oosten bereikte de wereld de tijding eener ontwapening Den len Januari a.s. zal een der staten van ons werelddeel zijn leger naar huis zenden. De wijze, die zulks onder neemt, is de vorst van Monaco, de 75 menschen, die samen het leger vormen, staan derhalve na dien dag op straat. O ader hen zijn 5 officieren. Nu, de vorst is rijk. Hij kan hen mild pensioneeren. teneinde te geraken tot de stichting eener Christelijke School. Goes Mejuffr. F. A. Ochtman heeft tegen l April eervol ontslag aangeviaagd als onderwijzeres aan de Meisjesschool alhier. Kantongerecht te Goes. In de zitting van 22 December 1903 zijn veroordeeld wegensovertreding leer plichtwet A. M. de P., L. D., J. S., A. L. K., W. B., M. de B., P. H., C. D., F. S., W. M. K„ J. N. B., C. P., J. W., P. J., B. M., allen te Kruiningen, J. S., G. O., M. J., W. v. d. B., J. de H. te Krabben dijke, J. v. d. S. en J. K. te Hansweerd, H. v. H., J. T., A. v. d. B., J. B„ M. v. d. V., J. T., A. v. D., J. v. d. L. te Ril land-Bath, ieder f 1 b. s. 1 d. h., J. B., P. F., J. S. en J. D. te Kruiningen, ieder 2 X f 1 b. s, 2 X 1 d. h, M, de M. te Kruiningen en J. F. N. te Krabbendijke, ieder 2 x f 0,50 b. s. 2 X 1 d. h J. V. te Kruiningen, J. W. te Rilland Bath, ieder f 0,50 b. s. 1 d. h., D. M. te Rilland- Bath f2 b. s. 2 d. h.id. hij le herh.A. D. te Rilland-Bath f2 b. s. 2 d. h., G. M., G. W., J. v. d. G., P. v. d. W., H. J. P., en J. T., allen te Rilland-Bath, ieder f 3 b. s. 2d. h.id. hij 2e herh.G. de R. te Wissenkerke f5 b. s. 3 d. h.jagen zonder acte en verg.'. H. G. te Schore 2 x f 2 b. s. 2 X 2 d. b., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 2 s. 2 d. h., J. van 't W. te Borssele f2 X f3 b. s. 2 X 2 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 3 s. 2 d. h., J. G. van 't W. te 's-Heer Arendskerke f2 X 5 b. s. 2 X 3 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f2 s. 1 d. h.id. 3 maal gepleegd J. G. te Cortgene 6 X f 10 b. s. 0 X 4 d. h., verb, verkl. bevel uil. 3 geweren of 2 X f 2 s. 2 x 1 d. h. en f 2 s. 2 d. h,id. 7 maal gepleegdW. G. te Cortgene 14 X 1 10 b. s. 14 X 4 d. h. verb, verkl. uitl. 7 geweren of7xf2s. 7x1 d. h.id. met wederstand tegen heamhte W. G. te Cortgene 2 x f30 b. s. 2 X 0 d. h., verb, verkl. geweer; poging doen om wild te heinacht. W. G. te Cortgene f5 b. s. 3 d. h., bevel verniet, strikken visschen z. acte en verg. J. W. te Iorseke 2 X f2 b. s. 2 X 2 d. h., verb, verkl. bevel uitl. kruisnet of f 1 s. 1 d. h.loopen over eens anders grondW. G. te Cortgene 2 X f 5 b. s. 2 X 3 d. h., J. G. te Cortgene f 5 b. s. 3 d. h., A. B. te Hoedekenskerke f 3 b. s. 2 d. h.niet voldoen aan hevel sluismeesterG. L. v. d. W., zonder bek. woonplaats f 5 b. s. 3 d. h. op verb, tijd sekr. put ledigenH. de K. en H. P. K. te Krabbendijke, ieder fl b. s. 1 d. h.niet opkomen hij brand: C. S. en A. V. te Kruiningen ieder f 2 b. s. 2 d. b. afwezig blijven hij oefen, spuitG. L. en J. Q. te Schore, ieder f 2 b. s. 2 d. h Schelde hev. zonder consent enz.M. M., zonder bek. woonplaats f2 X f2 b. s. 2 X l d. h. Vrijgesproken werden H. de R., A. v. d. S. en E. de B. te Kruiningen, A. L. en A. W- te Rilland-Bath, beklaagd van over- troding leerplichtwet. Middelburg. Op 2en Kerstdag j. 1. stierf alhier in den ouderdom van 76 jaren, een algemeen bekend en geacht ingezetene de heer L. G. Hendrikse. Jaren lang was de minzame en bescheiden man effectenhan delaar te dezer stede. 's-Heerenhoek. Zaterdag had alhier een zeer zeldzaam geval plaats. De arre stant F. v. H., die zich niet op tijd had aangemeld, ja zelfs eenige dagen zoek was, verscheen Vrijdagavond plotseling weer in de gemeente. De politie besloot dan ook hem den anderen morgen te halen. De gemeente-veldwachter, vergezeld van den Rijksveldwachter Van den Broecke, gingen hem aan huis afhalen. Maar zoodra F. v. H, die op zolder vertoefde, bespeurde dat er beneden politie was, kroop hij door het dakraam op het dak, waar hij eenmaal goed gezeten, de politie hartelijk uitlachte. In minder dan geen tijd was er een massa volk op de been, hetgeen de hilariteit niet verminderde. Eindelijk na een goed uur op het dak gezeten te hebben, kroop hij door koude gedreven weer den zolder op, waar hij werd gearresteerd. Hij werd da delijk naar Gres vervoerd. Hansweert. De ledige zeeboot »Liba"> bestemd naar Antwerpen, zit nabij Wal soorden aan den grond. Met hoog water is de boot niet vlot gekomen. Sleepbooten ter assistentie zijn er bij. Krabbendijke. Ditmaal trad als Unie spreker eens geen predikant op, maar een hoofd eener Chr. School, dhr. D. van Duin van Oudshoorn, iemand dus met de praktjk van het Chr. Onderwijs uitstekend op de hoogte. Onder ziju leiding bloeit de Ctir. School te Oudshoorn ook zeer. Toen vóór 14 jaar de school geopend werd kwamen er ruim 60 leerlingen en nu zijn er 200. Op de openb. school gaan er 160 en dat terwijl het hoogste schoolgeld daar slechts 20 cent per maand is en er wel 100 kin deren geheel gratis gaar. Ps. 78 18 was voorgelezen. Spreker nam het 7e en 8e vers tot grondslag zijner rede. Eerst ging spreker na, hoe de school met den Bijbel in haar tegenwoordigen vorm is ontstaan daarna hoe het onderwijs daar gegeven wordt. Vervolgens wees bij op het heerlijk doel van het Chr. Onderwijs, dat de kinderen lo. hun hope op God zouden stellen 2o. Gods daden niet zouden vergeten 3o. maar Z jn geboden zouden onderhouden en wees er ook op naar aanleiding van het 8ste veis van Ps. 78, dat er door on ze vaderen groote lij ks was gezondigd en nu nog het over- groote deel van de kinderen onzes volks gaan naar een school zonder Bjbel, terwijl toch bijna allen gedoopte kinderen zijn, die als kinderen des verbonds niet be- hooren op e?n school, waar God niet tot Zijn eer kan komen. Kerstgeschenk van H. M. de Koningin aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Zooals den lezers van de Zeeuw wellicht bekend is, bestaat in het park van het Loopaleis eene boerderij, eene modelboer derij zouden we zoo zeggen. Daar zijn o. m. ook een veertiental paarden gestald, echte werkpaardeD, gebruikt voor het onder houd der wegen on voor de te exploiteeren terreinen in de nabijheid. Eenigen tijd geleden, begin van dit jaar wellicht werden nog een tweetal drachtige Belgische werkpaarden door Z. K. H. den Prins der Nederlanden voor dit doel aangekocht. Deze paarden voldeden urstekend. En nu besloot H. M. de Koningin, die natuur lijk wist, hoezeer de paarden naar genoegen waren van Z. K. H;, haren Gemaal te ver rassen met een geschenk, bestaande uit eenige beste Belgische merriën alsmede een dekhengst. En dan wel tegen Kerstdag. Weld'a werd den Jagermeester van H. M. in Gelderland, dhr. Loudon, beheerder ook van de genoemde koninklijke boerderij, order gegeven tot sankoop van een hengst en drie drachtige merriën, alle van zuiver Belgisch type, liefst in Zeeland en anders in België zelf. Nu woont er te Westdorpe in Z.-Vlaan deren een erkende paardenkenner nl. dhr. M. Govaert. Reeds jaren lang is genoemde heer de aangewezen man als jury lid vosr rijks- en premiekeuringen. Onlangs nog trad hij als zoodanig op bij de Haagsche tentoonstellingen. Met dezen bekenden en alleszins betrouw baren paardenliefhebber stelde dhr. Loudon zich in verbinding. Eerst ging dhr. Govaert alleen op verkenningstocht uit, heel Z. Vlaanderen door en het aangrenzend deel van België. Bedoeling was paarden eerste kwaliteit aan te koopen, die men toch van de hand wilde doen, en volstrekt niet om fokdieren uit de hand te breken, die de eigenaars zelf broodnoodig hadden voor hunne fokkerij. Later na voldoende ver kenning trok dhr. Loudon met dhr. Govaert op inspectie uit. Vier dagen lang bereisden ze de streek. Stipte geheimhouding werd opgelegd en ook in acht genomen. De paarden, zoo heette het, waren bestemd voor eene boerderij, niet ver van Deventer. Twee beste merriën waren aangekocht, toen men arriveerde bij den welbekenden heer Pb. v. Dixhoorn te Axel. Deze had twee prach tige diereu staande. Een prachtige roode schimmelmerrie, pas drie en een half jaar oud, uit België geïmporteerd, en »Liza" die een premie had behaald op de tentoon stelling in den Haag. Jammer, dat deze laatste niet in aanmerking kon komen, omdat het niet zeker is, dat zij drachtig is. Voor do schimmelmerrie werd oen koninklijk bod van f900 afgewezen, dhr. v. Dixhoorn kon voor dien prijs niet van zijn schimmel schoiden en nu moest men naar België. Daar werd na veel heen on weer trekken men moest het doel niet uit het oog verliezen te Ath een 2'I* jarige hengst aangekocht, goed van model en afstamming alsmede een prachtige merrie èón jaartje ouder, waarvan reeds in Januari een veulen wordt verwacht. De verkoopor der merrie verzocht de voorkeur het be doeld veulen, bijaldien het een hengst veulen is, dit te mogen koopen, zoodra het vier maanden is en wel voor duizend f rancs. Beido laatste aangekochte dieren zijn meermalen in België bekroond. Op 1.1. Dinsdag 22 December werden de vier paarden te Sas v. Gent geladen. De ieis ging onder toezicht van de beide zoons van de wed. Daelman te Westdorpe, die er een der beste stallen van Belgische paar den in Zeeland op nahoudt. Te R lozen daal uitgeladen, vertrokken de paarden met hunne geleiders Woensdag middag naar den Haag. De gebroeders Daelman brachten de paarden naar den aan gewezen stal. Hoe groot was hunne verbazing, toen zy bemerkten dat dit een der stallen was van H. M. de Eoningin. Wie had zoo iets kunnen denken. En den volgenden morgen vóór dag en dauw waren ze al bezig om de paarden keurig op te poetsen en staart on manen te vlechten met linten, natuurlijk met nationale kleuren, zooals men dat ook in Z. Vlaanderen gewoon is op de koopdagen. Zóó uitgedoscht stonden ze even voor half 10 op de binnenplaats der koninklijke stallen. Eenige oogenblikken daarna verscheen Hare Majesteit de Koningin met Zijn Koninklijke Hoogheid. Da prins was blijkbaar zeer aangenaam verrast door dit schoone Kerst geschenk. Beide vorstelijke personen, zoo innig nauw aan elkander verbonden, smaakten genot. De eene onze geliefde Koningin, dat van het geven, de andere, Z. K. H. de Prins, dat van het ontvangen. De paarden werden nu bekeken en be wonderd, daarna in stap en in draf gemon sterd door de Daelmans, die eenige vrien delijke woorden van de vorstelijke personen mochten ontvangen voor hunne goede zor gen. 's Namiddags vertrokken de dieren naar hunne bestemming en wel naar de boerderij op Het Loo. Dat ook de jeugdige geleiders opgetogen naar Westdorpe terug reisden, en deze reize met al den aankleve van dien, in het land van Axel en Hulst, dezer dagen »the topic of the day'' zal zijn, is waarlijk aan geen twijfel onderhevig. Een arbeider te Almelo is ten ge volge van ernstig gebruik van sterken drank overleden. Een leerling in de stoomhoutzagerij te Beets kwam te dicht bij de as, werd gegrepen en met duize lingwekkende snelheid rondgeslingerd wel werd de machine spoedig stop gezet doch de knaap overleed onder hevige pijnen. Te Steenwijk is terwijl de boot in het Steenwijkordiep passeerde, oen punter waarin drie personen zaten, dwars voor de boot geraakt en door deze overstroomd. Een der drie wist zich te redden, de beide anderen een jongen en een meisje van achttien jaar verdronkeD. De vrouw van den gezagvoerder der passagiersboot Merwede te Dordrecht is Woensdagnacht tengevolge der gladheid aan boord weg gegleden, te water geraakt, en ondanks spoedig toegeschoten hulp verdronken. Zij was pas drie maanden getrouwd. Een boerenknecht die huiswaarts keerde en bij De Bilt den overweg overstak, werd door den trein gegrepen en gedood. Te Amersfoort is in de aanbouw zijnde werk plaats der Hillandsche IJzerenspoor een verversknecht bij een val zoodanig gekneusd dat hij stierf aan da gevolgen. Een 26- jarig meisje uit Barneveld ging per spoor haar familie te Lunteren bezoeken. Meenen de dat zij te ver was, sprong zij van den in gang zijnden trein, zjj kwam daarbij in een sloot, langs den weg terecht, brak den nek en werd dood weggedragen. Te Heerenveen is een 76-jarige juffrouw die naar de vroegkerk wilde gaan, vóór hare woning in een sluis geraakt en verdronken. De 89-jarige J. Brandenburg en zijne dochter, de 47 jarige A. van Westerbrugge, geboren Brandenburg, suppoosten aan de Gereformeerde kerk A (Nieuwe Noorder- kerk) in de Snellemansstraat te Rotter dam begaven zich Vrijdagochtend naar die kerk, om hunne gewone werkzaamheden te verrichten. Zij begaven zich als ge woonlijk naar een vertrekje, achter de kerk gelegen en daarmede een geheel uitmakende, om zich daar van jas en mantel te ontdoen. Sedert zag men hen niet weder. Het liep tegen tienen, en de kerkgangers vulden reeds de kerk, waar ds. E. Douma zou spreken, toen toevallig de schildersknecht M. Groeneweg, een schoonzoon van Bran denburg, en mede aan deze kerk geëm- ployeerd, het vortrekje voorbijkwam. Hij vond de deur op een kier staan en een blik slaande, zag hij zijn schoonvader en diens dochter op den vloer liggen. Tege lijkertijd sloeg hem een sterke kolendamp tegemoet, waardoor bij half bedweld, achter uit deinsde. Onmiddellijk nep hij de hulp in van een bekende onder de kerkgangers on met hun beiden gingen zij het vertrek binnen, na te voren aan den kolendamp gelegenheid tot ontsnappen gegeven te hebben. Daar vonden zij Brandenburg en zijne dochter, gestikt. Het blijkt dat zij hnt vertrekje binnen gaande, door den kolendamp overvallen en bedwelmd tegen den grond geslagen waren. Er bleek een lek te zijn in de door het vertrekje loopende pijp van do kachel, waarmee de kerk wordt verwarmd. De kachel was Donderdagavond aangemaakt, zoodat ge durende den nacht het kleedkamertje waar van het raam stevig gesloten was geheel met den verstikkenden rook gevuld was. De slachtoffers waren af komstig van Zie- rikzee. Vervalsching van Veevoeder. Door de Nederlandsche Vereeniging van Kandelaren in Buitenlandsch Meel is per adres bij den Minister van Justitie aango- drongen op het invoeren van een wet, waardoor aan de in Nederland plaats vindende ergerlijke vervalschingen van veevoeder een einde wordt gemaakt. Door zulk een wet toch aldus wordt in het adros gozegd zullen do belangen der volksgezondheid, van veeteelt en zuivelin dustrie zeer worden gediend, terwijl tevens voor goed een eind zal worden gemaakt aan de telkens weder opdoemende praatjes van vervalscht buitenlandsch meel, daar dan duidelijk zal blijken, dat de hier ingovoerde meelsoorten deugdelijke voe dingsmiddelen voor mensch en dier zijn, Donderdag ochtend was aan boord der Ostendsche loodsboot no. 3 die voor de haven van Ostende geankerd lag, het stengestag ingehaald en met een slag om het spil vastgemaakt. Terwijl men bezig was het anker te winden, zonder eerst het stag los te hebben gemaakt, dat men door de duisternis uit het oog had verloren, brak eensklaps de steDg, met het gevolg dat een stuk daarvan terecht kwam op het hoofd van den loodsleerling J. Corneau, die op slag dood was. De ongelukkige, die voorheen in dezelfde hoedanigheid bij het loodswezen te Vlissingen godiend heeft, laat een vrouw en vier kindoren na. Atjeh. Onder dagteekening van 21 dezer is door den gouverneur van Atjeh aan de ïegeering geseind Patrouille luitenant Oudsburg kreeg in Boven-Sawang van anderen oever Kroeng Sawang vuur uit loopgraaf waardoor een inlandseh fuselier sneuvelde, een inlandsch fuselier levensgevaarlijk en de Europeesche sergeant Van Aurich licht gewond werden. De patrouille ging de rivier over ter ach tervolging van den vijand. Kapitein Stoop kreeg in een gevecht met de bende Toekoe Rachman Titeue (Pidie) 8 dooden in handen met drie achterladers en blanke wapens, wij een inlandsch fuselier licht gewond. Europeesche sergeant Zuhn verraste in Tjoeree (Pidie) bende Pang Andahvier dooden, een voorlaad en blanke wapens in handen, van 23 October tot 5 November werden door brigades die Toekoe Tjoh Tjitjiem vervolgden in het Keumalasche zeven vijanden gedood. In Pidie kwamen enkele kleine bendehoofden met hun vol gelingen in onderwerping en leverden hun vuurwapens in. Be Merapi (op Java) werkt weer. Men schrijft toch uit Klaten Gisteravond hadden wij hier een prachtig schouwspel, hoewel het hart van menigeen onrustig klopte uit vrees voor mogelijke rampen. De Merapi legde het er als het ware op toe van den nacht een dag te maken door het aanhoudend uitbraken van vuur. Van af den top tot aan den voet des bergs was over een beduidende breedte geruimen tijd onafgebroken een vuurgloed te zien. Naar het Vad. verneemt is het plan voor de inrichting van de »ridderzaal« op het Binnenhof, voor de plechtige vereenigde zittingen der beide Kamers van de Staten- Generaal vastgesteld. Het plan zou bestaan om den troon voor H. M. de Koningin aan den rechterzij wand te plaatsen, in het midden der zaal. Daartegenover komt een verhevenheid, waarop de voorzitter der vereenigde vergadering met de leden van het bureau zullen zijn gezeten. Voor dat bureau zullen de ministers, hoofden der departementen vaD algemeen bestuur, hun zetels krijgen. De zaal wordt overigens in vier rond ombuigende vakken, met fraaie bankon, verdeeld. Do twee groote vakken aan de voorzijde der zaal worden voor do leden van Eerste en Tweede Kamer, do beide andere vakken voor de leden van den Raad van State, de Rekenkamer en andere hooge collegiën van Staat en voor het corps diplomatique bestomd. Boven de voorste vakken wordt een tribune aan gebracht voor een vrij tab ijk publiek; deze wordt in vakken gescheiden, waar van er een voor do pers is gereserveerd. De minister van Oorlog heeft bo- paald dat de oprichting van het 10e regi ment infanterie, met het oog op de daar aan verbonden kosten, in de tweede helft van het volgend jaar zal plaats hebben. R°genten van het weeshuis der Ned. Herv. gemeente te Alrneloo zullen een rapport uitgeven betreffende de feiten en toestanden die voorkomen of zouden voor gekomen zijn in dat weeshuis. De politie te Maastricht is het ge lukt de hand te leggen op een dievenbende, bestaande uit een achttal knapen van 14 tot 20 jaar, die van de daken van de huizen het lood stalen. Geen huis was hen te hoog, en somtijds werd meer dan 100 kilogram lood te gelijk gekaapt. Bij kon. besluit is dr. E. Laurillard te Amsterdam benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Te Leur zal een standbeeld worden opgericht voor den moedigen Leurschen turfschipper Adriaan van Bergen. Te Dibbelsdorf, in Brunswijk, heeft een Poolsch arbeider het 9-jarige zoontje van zijn meester op beestachtige wijze ver moord. Eerst heeft bjj het kind met den steel van een hamer in de hakselkamer bewusteloos geslagen, vervolgens naar den geitenstal gesleept en ciaai met het gezicht naar beneden op den grond gelegd. Ten BEKENDMAKING. Goes. Ten gerieve van belanghebbenden is bepaald dat de herijk van Maten en Gewich ten voortaan niet elk jaar, maar om de twee jaren zal plaats hebben. Belanghebbenden worden verwittigt, dat voor de gemeenten in Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen in 1904 geene verplichting tot herijk bestaat, zoodat het onnoodig is voor de ingezeten van die gemeenten, in dat jaar de maten en gewichten ter verificatie aan te bieden. De aandacht wordt echter gevestigd op de bepaling, dat de maten en gewichten, op gevaar van straf, voorzien moeten blijven van de vereischte stempelmerken, en dat het laatst geplaatste goedkeuringsmerk voortaan gedurende twee jaren ongeschonden moet worden bewaard. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Workum dr. E. H. Limborgh te IJhorstte Gerkesklooster J. E. de Vries te Visvliette Eijerland op Texel J. N. v. Druten te Rqnsburgte Heea- vliet C. H. Hagen, cand. te Leiden te Uithuizen R. A C. Frijling te Delfzijl. Aangenomen naar Klundert door W. R. Boerendans te Nieuwkoop naar Hattem door K. Havimga te Oud-Beijerland naar Limmen door S. Winkel te Dronrijp. Bedankt voor Herwijnen door J. Ch. Kromsigt te Gelselaarvoor Schier monnikoog door R. A. Engels te Morra, Geref. Kerken. Beroepen te Hoogeveen D. K. Wielinga, cand., om als missionair predikant gezonden te worden naar het eiland Soemba. Bedankt voor Alfen a/d Rijn door J. H. Donner te Nieuwdorp. Tel. Tot oaderwqzer aan eene Chr. School te Amsterdam is benoemd de heer L. J. Allaart, onderwijzer aan de Geref. School te Sliedrecht. De Unie-Collecte bracht dit jaar op te.- Baarlaud met Ondelande en Ellewouds- dijk f 16. Oj3terland met Kapelle, Vianen en Sir Jansland f31,75. Te Baarland is dit jaar nog een heele som bijeengebracht Vlissingen. Mejuffr. de weduwe Benk- huijzeKlap is benoemd tot opzichteres in de stoomwasscherij „de Volharding" tegen 1 Febr. 1904. De heer A. J. C. Montijn, commies verificateur 2e categorie der invoerrechten en accijnsen te Vlissingen (haven) wordt als zoodanig op 1 Jan. a. s. overgeplaatst naar Amsterdam Na het afdrukken van ons vorig nommer is de Finland vlot gekomen. Drie sleepbooten zijn er in geslaagd, nadat een groot gedeelte van de lading en de bun kerkolen gelost was. Het schip heeft geen schade geledon en ook bij het afbrengen is geen averij gemaakt. Nadat het vaar tuig vlot was gebracht, is het naar de reede van Vlissingen opgestoomd. Het zal te Southampton dokken. De positie van de Preussen bij Zoute- lande is nog dezelfde. Hernieuwde po gingen om het schip af te brengen, Woens dagmiddag aaDgeweud met een achttal sleepbooten, zijn weer mislukt. Men is nog steeds bezig de lading in lichters te lossen. Te Kapellebrug, onder Clinge, is een persoon uit België bij een vechtpartij ernstig gewond. Hij kreeg negen mes steken en bovendien nog tal van kwetsuren aan het hoold. Geeu der wonden is echter levensgevaarlijk. De daders zijn bekend. Naar aanleiding van onze aanmer king op het loon der hulpbestellers merkt men ons op dat de bode voor den rit WoFertsdijk wel degelijk hooger bezoldi ging geniet voor den pas ingevoerden derden rit. Wij stemmen dit toe. Wij bedoelden trouwens niet den bode maar den hulpbode. Wij hadden het over hulp- hestellers. Cloes. Met 1 Mei 1904 is overgeplaatst de landmeter M. A. H illestelle, van Leiden naar Zwolle. 's-GravenpoIder. De Nieuwjaarscol lecte bracht op f270.90 tegen f 280 72 het vorige jaar. Heinkenszattd. Benoemd tot rijksveld wachter te Amsterdam J. v. d. Berge, thans politieagent te Hilversum.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2