door stad en land "H.H. Landbouwers Z008Y8ÏÏ Ontvangen Afloop Verkoopingen e»?. eene Meid-Huishoudster. Openbare Verkooping. BV* uisnmuv -w Maas Junior, WA8CH- en WRIMGMACHINES en Puike platte Booiien Jonge Karnhonden een Smidsknecht VERKOOPEN Verbeterde Singer-Naaimachines. MOTORRIJWIEL. LEESTAFEL. Ingezonden Stukken. Teleg ram men M arktberichten. Advertentiën. een.e Meid 8 Kalfkoeien en Kalfvaar- zen, eenig jong Vee en 2 vette Varkens. A. HUBREGTSE, It O L in II 6 E L S. De fabrikanten en kleine patroons te Antwerpen volharden bij hunne weige ring om den 9 urigen werkdag in te voeren. De Federale Vergadering te Bern koos tot President van den Zwitserschen Bond (republiek Zwitserland) voor 1904 Comtesse (uit Neufchatel. Te Marseille ontplofte gisteren in de haven een Italiaansche driemaster geladen met 1200 ton petroleum, en zoo pas uit Philadelphia aangekomen de slag was zoo hevig, dat zij door de heele stad werd gevoeld. Het schip vloog aanstonds in brand en stak meteen een schip aan dat er Daast lag en ge'aden was met calciumcarbide. Van alle kanten kwam dadelijk hulpopdageD, maar er viel niet veel anders te doen dan te zorgen dat de brand niet oversloeg op de pakhuizen in de buurt. De brandweer heeft niet kunnen verhinderen, dat 23 spoorwagens, met steenkolen geladen, door het vuur werden aangetast en in de vlammen opgingen. Op het oogenblik der ontplof fing waren er 8 menschen aan boord, die allen in het vuur zijn omgekomen. Den kapitein heeft men nog naar het hospitaal kunnen brengen. Hij had echter zulke hevige brandwonden bekomen, dat hij reeds bij aankomst bezweek. Schip en lading waren geen van beiden verzekerd. Behalve dat van een enkel huis het dak is aangetast en afgebrand, heeft het vuur zich niet verder uitgobreid. Men was zeer bang dat het schip met calciumcarbide, als de ladiDg met het water in aanraking kwam, zou ontploffen. De andere schepen waren dan ook allen uit de buurt weggehaald en het publiek werd op verren afstand gehouden. Gelukkig is echter dit schip zonder te ontploffen gezonken. Welgelegon, of de Kostschool van Mevrouw Steltenberg. (Brussel, E vange- lisatiedrukkerij). Dit boek draagt den stempel van het Methodisme, waarbij de (onbekende) schrijf ster blijkbaar een Brusselsche, althans geen Nederlandsche schijnt grootge bracht te zjjn. De bekeeringen volgen elkander wel wat snel op, de eenige Eoomsche die in 't verhaal voorkomt, is een schurk, die verloren schijnt te gaan ook komen er in het verhaal dat het meest voor onze meisjes geschikt is, doch ook ouderen boeien kanenkele wel wat sersationeele passages voor, die wij nu liefst in een meisjesboek zouden missen. De schrijfster heeft blijkbaar getracht voor vrouwen van allen leeftijd iets te geven, en daardoor zal zij juist niemand bevredigen, hetgeen jammer is want moge de omlijsting minder passen, het poitret, de groep is schoon. Een arme weeze, slachtoffer van de onkunde eener liefdelooze moeder die haar ontluikend talent terugdringt en haar herhaalde klacht o, laat mij doorleeren, met bitse afwijzing bejegent. En de personen die zich om haar groepeeren zijn insgelijks keurig ge- teekend daariD spreekt ervaring, en diep gevoel. Ten slotte nog eene opmerking «zacht maar waar" om met den schrijver der Voorrede, ds. Laan, te spreken. De noot op bladzjj 54 had achterwege moeten blijven; zij toch maakt de heele rest tot een toekomst-fantasie, in plaats van tot een beeld uit het leventerwijl hetgeen ter illustreering van de karakterwijzigiDg bg een der hoofdpersonen voorkomt op bladz. 183 e. v. beter verzwegen ware geweest, wijl daar de schaduwzijde der kostscholen en de dwaasheden van overigens o, zoo wijze kostschoolhoofden wol wat al te Daïef zijn blootgelegd. Catharina von Bora, door Armin Stein. Nijkerk G. F. Callenbach. Dit is no. 2 van de goedkoope heruitgave van Nietsch- mann's werken. Wij hopen dat ook haar een ruim debiet ten deel valle. Catharina von Bora, Luthers model huisvrouw, wordt hier geschetst als de jonkvrouw, de huis vrouw en de weduwe. Een godvruchtig leven, rijk aan beproeving en zegen, ge- teekend door een meesterhand dit boek is een uitnemend Kerstgeschenk. (Adv. 21 Nov.) Van Bavincks Catechismus (uitgave J. H. Kok te Kampen) is thans het eerste deel compleet. Wij herinneren er aan dat deze uitgave in 35 afl. van 32 bladz. druks elk compleet zal zijn de afl. kost 15 cent. Goedkoope stempolbanden voor 'tie deel zjjn beschikbaar. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.j Waarde Heer Redacteur Mag ik ook een enkel wooid zeggen over «Jona en de Walvisch''' Die walvisch weet watl En de zaak ligt toch zoo een voudig. Als het een walvisch geweest is, dan doet het er dunkt mij al bitter weinig toe, of die visch in do Middellandsche Zee thuis hoort of niet, en of zijn keelgat bijzonder wijd of nauw is. Wij geloot en in het wonder, en hebben geen verhaaltjes van zeelieden noodig om het wonder voor ons aannemelijk te maken. 't Kan zeer goed een walvisch geweest zijn, maar weten doen wij het niet. In Jona 1 17 staat in het Hebreeuwsch »groote visch", en in Matth. 12 40 geeft het Griek8ch een woord, dat juist vertaald «Zeemonster" luidt. Nu leven in de diepte der zee onder scheidene soorten van vaak huiveringwek kende zeemonsters. D.,ch wie kent ze 1 Wie zag ze ooit? Eakele onderzoekers, meer niet. Slechts de haai en vooral de walvisch hebben een algemeene vermaard heid. Daar komt nog dit bij. In de jaren, toen onze Staten vei taling tot stand kwam, bloeide de walvischvaart in ons vaderland. Teder wist, wat een walvisch was. Een walvisch en een zeemonster waren voor het bewustzijn woorden van één klank. Hierdoor zijn onze statenvertalers wel licht verleid geworden om in plaats van het onbepialde «zeemonster" te schrjjven het meer bekende .walvisch". Zoo deden ze ook in Gen. 1 21, Job 7 12 en Ps. 148 7, waar ze ook wal visch vertaalden voor een Hebreeuwsch woord, dat een «langgerekt dier" aanduidt. Was nu de walvisch het eenige .zee monster" en het eenige «langgerekte dier", dan zou de vertaling door walvisch geen bezwaar hebben. Nu er echter meer der gelijke zeedieren zjjn, is het beter ons te houden aan 't geen in JoDa 1 17 .staat. Het won der zit niet in het kleine keel gat van den visch, maar in het zenden van den visch zelf, die den ongehoorzamen profeet in de diepte der zee moest bewaren, opdat deze geen verderving zou zien in zijn graf. Ik geloof dan ook vast, dat de popula riteit van den walvisch, en niet de etymo logie van zjjn naam, oorzaak is geweest, dat onze vertalers hem zoo beslist hebben aangewezen als Jona's visch. Temeer, daar ook juist de walvischvavende volken Engeland, Denemarken en Zweden even eens die overzetting hebben gevolgd. Hoe dit ook zij, de grondtekst spreekt overal in het onbepaalde van een «groot zeedier". Ons volk is een theologiseerend volk, daarom wilt U, waarde Redacteur, in uw politiek blad misschien ook dit stukje over Jona neg wel opnemen. Zoo neen, ik blijf toch met vriendelijke greeten Uw getrouwe lezer, H. W. LAMAN. Kruiningen, 16 Dec. 1903. Mijnheer de Redacteur Bij het behandelen der BegrootiDg van Justitie in de Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft dezer dagen de Zeeuw- sche afgevaardigde Mr. Lucasse gesproken o. a. naar aanleiding van de voorgenomen wijziging van art. 342 van het Burgerlijk Wetboek, luidende«Het onderzoek naar het vaderschap is verbodeD." Ik behoef voor de lezers van de Zeeuw natuurlijk niet uit te leggen, van hoeveel ellende genoemd artikel, dat uit den Code Napoléon in onze wetgeving schijnt overgenomen te zijn, de oorzaak is en allen zullen het wel met mij toejuichen, dat ons Zeeuwsch ka merlid mede helpt strijden om dat zoo zeer gewraakte wetsartikel ingrijpend te ver anderen. Gelukkig Echijnt er onder het tegenwoordige Ministerie veel kans te be staan om de zoo zeer verlangde wetswijzi ging te bereiken, want Z. E. de Minister van Justitie heeft met enkele woorden reeds aangegeven, welke oplossing Z. E. met mannen van verschillende richting als de eenig mogelijke aanvaardt. Nu deze zaak dus zoogenaamd «urgent" is, acht ik het juiste oogenblik aangebroken te zijn om eens een «staal" van toestanden mede te deeleD, die zoo goed als zeker niet aan te wijzen zouden zijn, als ons B. W. nooit het tegenwoordige art. 342 had beat. In een aangrenzenden polder te W. ligt eene ^hofstede bewoond door een zetboer met manlijk en vrouwelijk dienstpersoneel, allen ongehuwd. In het jair 1896 verliet eene dienstbode aldaar hare betrekking, omdat zij hoewel ongehuwd binnenkort het moederschap deelachtig zou worden. Na haar kwam een andere dienstbode, die om gelijke rede nen haar dienst vaarwel moest zeggen, na deze kwam no. 3, uie om dezelfde beweeg redenen huiswaarts keerde, toen kwam no. 4, die met gelijke vooruitzichten uit hare betrekking ging en kort na haar moeder worden met haar kind naar Amerika vertrok. En of het niet al wel is, binnenkort zal ook de tegenwoordige dienstbode, dus no. 5, langs den aldaar meer en meer gebrui- kelijken weg naar de woning harer ouders terugkeeren. Hoeveel namelooze ellende is hier tus- schen de regels door te bevroeden. E1 lende voor de ongehuwde moeders, ook ellende vroeg of laat, als het geweten spreekt, voor de wederpartijen in deze drama's. Voor deze moeders, die toch alleen zich zelf de oorzaak van hare ellende te wijten hebben, wil de beoogde wetswijziging niet onmiddellijk opkomen, maar wel voor de medebetrokkenen, die zonder er ook het minste maar aan schuldig te zijn, toch een groot deel van de ellende op zich zien neerkomen, n. 1. de geboren kindereD. De bedoeling schijnt te zijn, dat er een eind zal gemaakt worden aan den huidigen toe stand, waarin «de verwekker van het kind" zich niet het geringste van zijn kind behoeft aan te trekken, de moeder met haar kind aan haar lot overlatende. Dan na de wetswijziging dus zal de mogelijkheid geopend worden, dat het verwekte kind een actie tot onderhoud en opvoeding tegen zijn verwekker zal kunnen instellen en, al is dat nog niet alles, wat wenschelijk is Mr. Lucasse bepleitte terecht ook de voog dijregeling en het erfrecht voor die kinderen toch zal bet een flinke stap in de goede richting zijn, die het vermoeden wettigt, dat op dit terrein volgens rechtsgeleer den vol voetangels en klemmen hoe langer hoe meer toestanden, die het dag licht niet goed kunnen verdragen, zullen verdwijnen. Daarom mijn vurige wensch, dat voor deze wetswijziging een overgroote meerderheid in de Staten Generaal zal te vinden zijn. Dank aan de Redactie voor de opname. Van den Samuel en den Walvisch. Hooggeachte Redacteur Mag ik een oogenblikje de aandacht vra gen De Zeeuw behoort tot die niet talrijke Provinciale bladen, waaraan iemand die geen „Provinciaal" is, en ver van de provincie der uitgave woont toch iets, ja veel heeft. Zoo komt het dan ook dat, al heb ik zeer veel te lezen, De Zeeuw nooit ongeopend of ODgelezen blijft. Ik mag eens wat big gen of karnmolens overslaan maar overi gens niet veel, en dat in mjjn welbe grepen belaDg. Mocht iemand het betwijfelen, hij leze wat volgt, 't welk ik niet en hadde schrijven kunnen, tenzij dan dat De Zeeuw van mij getrouwelijk en met aandacht ge lezen wierd. Het deed mij oprecht gezegd veel ge noegen te zien met wat waardeering U over mijn jongste boek Van den Wereld akkerspreekt, 't Gaat u met dit boek als mij met De Zeeuw. We stemmen niet met alles in, maar kunnen toch hoogwaar deeren. Maar nu moet u 't met mij niet al te mooi maken. U zegt dat ik hier en in het Buitenland een goeden naam als schrgver heb. Wat dit laatste betreft, zeker is dat de Buitenlanders soms mijn geschrif ten vertalen, zelfs zonder mijn weten, en of ze 't goed doen weet ik ook niet. Maar dat ik al een goeden naam had toen ik in Gerdes' Samuel schreef, zie dat is een vergefelijk anachronisme. Mijn lieve vriend Gerdes was oud genoeg om mijn vader te kunnen wezen. En toen ik in zijn Samuel schreef was ik dertien a veertien jaar. Op dien leeftijd beroemd zijn alleen wonderkinderen, en ik ben maar een heel gewoon mensch, die „heel gewone geschie denissen" schrijft. Ik mag blij wezen dat Gerdes mijn jongensgeschrijf opnam. 'k Mag hier wel even bg vertellen dat ik met groote verbazing nu een twaalf jaar geleden een verhaal dat ik dertien jaar oud in den Samuel schreef, weervond in het Gromngsch Volksblad, 't Had dus in een vijf-en twintig jaar een heele reis gemaakt. De bron stond er niet bij. En nu nog iets. Van Samuel op den Walvisch is een heele sprong. Toch mag ik dien wel even doen. In uw no. van 15 Dec. maakt Br. E. Wielemaker van Biggekerke, opmerkingen naar aanleiding van „Jona en de Walvisch" en vraagt zoo hij dwaalt, terechtwijzing. In een noot wordt dan door u de uitlegging Looman-Hoogenbirk (Bijbelverkl.j aange haald. Nu is Br. Wielemaker ik zeg dit niet omdat hij mijn vriend is een man van zeer groote kennis, d;e nooit meer zegt dan hij weet en die mij ook verbaasd heeft door zijn wetenschap en door zijn duide- lijken betoogtrant. Als nu zulk een man twijfel oppert, dienen we te luisteren. Wat nu de zaak zelf betreft, zoo is m. i. onmogelijk uit te maken wat zeemonster wordt bedoeld. Noch ketos, noch de vele overzettingen door walvisch zijn hier beslis send. Maar met den heer K. W. geloof ik dat onze overzetters van den S. B. wel degelijk aan een walvisch balaenahebben gedacht. De afleiding van dit woord van wale of wal was hun zeer zeker onbekend. Dat Br. W. die afleiding betwijfelt is mij zeer verklaarbaar. Dat wal groot is, is m. i op het oogenblik even goed te verdedigen als te bestrijden, gelijk meer dergelijke vraagstukken. Uit do voorbeel den is het evenmin klaar te bewijzen als te ontkennen. In zake „walvisch" b. v. heeft de heer W. vrij zeker gelijk. Wat „walrus" betreft, dit kan echter zeer goed een groot paard (rus ros, orse, horse) beduiden. Doch ook „zeepaard" is een woord en dan is hetgeen de heer W. zegt weer aannemelijk. Wat aaDgaat „wal visch" van balaenadaarvoor pleit zeker de verwisseling van b. en w., maar met den staart van dezen walvisch zit ik dan wel wat verlegen. Trouwens met dien staart maakt de walvisch het er wel meer lastig Toch kan de heer W. zeer goed gelijk hebben. Alleen het historisch ver loop beslist hier, en wie „delft dat op" De woordatleidkuDde schijnt wel eens te zijn vervaardigd om iemand van den wal in de sloot te helpen. Ik eindig daarom, Br. W. dankend voor zjjn opmerkingen en u, geachte Redacteur, voor de plaatsing. Hoogachtend, Uw dw. A. J. HOOGENBIRK. Amsterdam, 15 Dec. '03. Wij weten bij ervaring dat de opstel len van Hoogenbirk in de jaren tusschen 1869 en '74 wij meenen ook daarvoor in Samuel door de toenmalige schooljeugd gaarne gelezen werden. Red. Goes. Aanbesteding gemeentewerken en leverantiën voor 1904. Ie. Timmerwerk en levering touwwerk. Inschrijvers W. de Beste voor tariefJ. G. de Beste 3% boven W. J. van de Weert 2% beneden J. A. van der Mark, tariefJoh. de Jonge 7% beneden tarief, gegund aan De Jonge. 2e. Metsel-, stukadoor- en steenhouwwerkM. Buitendijk 3 en W. Kok 6% boven tarief A. Jacobs, tarief, gegund aan Jacobs. 3e. Leidekkers-, lood-, zink- en pomptnakerswerk H. P. van der Heil, tariefK. M. Koppejan en M. Kok elk 1% boven tarief. Gegund aan V. d. Heil. 4e. Smids-, kachel-en sloten- makerswerk. InschrijversJ. W. van de Weert 12 en P. Nonnekes 14% beneden tarief. Gegund aan P. Nonnekes. 5e. Schilders- behangers- en glazenmakerswerk'. B. Ruitenbeek en J. Janssen van Roozen- daal elk 2, H. Vissers en P. Polderman elk 3, en C. den Boer 6%. Gegund aan Den Boer. 60. StojfeerderswerkP. J. Maar- tense 2, en M. A. Ramondt 6% beneden tarief. Gegund aan Ramondt. 7e. Levering borstel- en mandenwerkJ. J. Kooman 5% beneden tarief, gegund. He- Jalouziënmakers- werk: firma W. de Beste 1, en J. C. do Beste 2% boven tarief. Gegund aan firma W. de Beste. 9e. Vrachtrijderswerk A. J. Hen- drikse 3,7 en S. Boone 10% beneden tarief (Van Kleunen, van onwaarde wegens fou tieve inschrijving). Gegund aan Boone. 's-Gravenhage. De Hooge Raad ver wierp het cassatieberoep der gemeen!# Ovezande tegen het arrest van het gerechts hof te 's-Gravenhage, waarbij zij niet ontvankelijk is verklaard in haar vordering tegen de gemeente Heinkenszand, tot terug betaling der verpleegkosten ten behoeve van een arme krankzinnige te Delft verpleegd. Der» Haag. De Tweede Kamer heeft heden aangenomen Hoofdstuk Rationale Schuld. Bij Hoofdstuk Linanciën verzekerde de minister onder meer tegenover dhr. Hennequin die geheele wering van Bel gische pasmunt voor Zeeuwsch-Vlaanderen nadeelig achtte, voornemens te zijn den strijd tegen het vreemde pasmunt in grens districten met groote gematigheid in te voeren, met einddoel invoer en circulatie zooveel mogelijk te weren. Van ver schillende zijden werd bestreden 's ministers nieuwe regeling voor het belastingper- soneel welke nadeelig werd geacht voor de kommiezen, wier kansen op den rang van verificateur zeer wordt verminderd ten bate van meer gegoede jongelui voor wie de beste baantjes worden opengehouden. De minister handhaafde in hoofdzaak de regeling die zijns inziens ook wat salarissen betreft aan redelijke eischen voldoet. Den Haag. Bij kon. besluit is benoemd tot lid van het regentencollege over de strafgevangenis te Goes, mr. C. Lucasse kantonrechter aldaar. BVRGE11LIJKE STAND van 1618 December. MIDDELBURG. Getrouwd: Ph. H. tor Meulen, 23 j. jm. en M. Tjaarda, 26 j. jd.A. Stroo, 23 j. jm. en C. J. Kraak, 24 j. jd. Overleden: J. M. Klittenberg, man van E. Le Grand, 80 j.C. J. Boers, 27 j., ongeh., d. GOES- Overleden: te Kattendijke 15, Jacoba Maria Burgs, 26 j. ongeh. Van 1118 December. IERSEKE. Getrouwd: 13, Adriaan Bom, 34 j. wednr. en Maatje Nieuwenhuize, 17 j. jd. Ge b 0 re n 10, Johannes Franciscus, z. v. Honneré Francies Stobbelaar en Adriana Maria Hendrika Theresia de Bruin 11, Pieternella, z. v. Jozias van Zweeden en Aagt je Daivewaarde; 15, Jan, z. v. Jan Everse en Maria Glerum 16, Anna Aurelie, d. v. Marinus Moerdijk en Elizabeth Mieras. Overleden: 13, Dingenis, 20 j„ z. v. Paulus Poelman on Pieternella van Hoorn (overl.)14, Ca'harica Poelman, 62 j, echtg. van Dingnus Commee. MIDDELBURG, 17 Dec. Ter graanmarkt van heden was, even als de vooi gaande week, uit Walcheren weder een redelijken aanvoer, voornamelijk be staande uit witteboonen en kroonerwten, terwijl van andere aitikelen het aanbod riet groot was. De noteering is als volgt Jarige Walch. tarwe niet marktnieuwe dito f7 f7.15 naar deugdrogge en win- tergerst niet getoond zomergerst f 4.25 a f 4.40 voor puike Walch. witteboonen werd f 13.50 a f 14 betaald, mindere soort f9 A f10; ronde bruineboonen, in puike soort niet getoond, voor de beste soort zou f 18 a f 19 betaald kunnen worden lange dito in puike soort f 14paardenboonen f6 75; voor kroonerwten werd f9.25 of f9 50 naar kwaliteit betaald. Boter f0.57'i'3 a f0.62'i, per 'ls kilo. Eieren f6.60 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 17 Dec. 1903. Boter f 0,60 f 0,47'/s per pond. Kipeieren f 1,25 f 1,50. Kleine eieren f0.— de 25 stuks. VLISSINGEN, 18 Dec. 1903. Boter f 1,25 h f 1,20 per kilo. Eieren f8.— per 104 stuks. O IMS IIXJIS. Op Dinsdag 22 December a.s. des avonds te acht uur, zal een voordracht met proeven en lichtbeelden worden gehoudeD door den heer W. C. van de Volkere van Vlissingen. Onderwerp «Iets over Röntgenstralen en stroomen van hooge spanning en hunne geneeskundige toepassing". Leden en in geschrevenen kunnen op de gewone wjjze, toegangskaarten a 2'h cent verkrijgbaar bij den concierge. N.B. Deze voordracht wordt gehouden op de bovenzaal van de sociëteit St. Joris. De leeszaal is dien avood geBloten. voor de zaai. J. VREKE, Serooskerke. te koop bij S. LOUWERSE, Oostkapelle. Tegen Mei benoodigd bij JOOST DE WITTE, Koudekerks. Met Mei a. s. benoodigd bij C. TAAL, Serooskerke. Gevraagd zoo spoedig mogelijk Adres letter M, Hulpkantoor te Kamperland. De deurwaarders HOLLMANN en VERHOEK zullen op Dinsdag 22 December 1903, des middags om 12 uur, op het „Slot Oostende", te Goes, en van mond tot mond gaat de roem der Huismoeders, welke denken eene Ma chine aanteschafFen, verzuimen niet deze zeer gunstigen bekende, voor alle doel einden gefabriceerde Machine op zicht te ontbieden. Worden overal heenge zonden op 50 cent per week. Hoofdkantoor voor Zeeland bij Lange Noordstraat C 31, Middelburg. Gratis en grondig onderricht. Nog steeds ruim voorradig: le kwaliteit AdresL. DE BRUIJNE, Veersehe Weg T 17, Middelburg. Krenten 9, Rozijnen 10, Sucade 25, Reuzel 19 cent vijf ons, Bakolie 26, Boterolie 45 cent de Liter, Tarwebloem 11 cent de kilo. Mitltleltmi-jj-, Korte Noordstraat C 1 Wie ons, voor Woensdag 30 Dec. a.s., de meeste woorden zendt, van niet meer dan 5 letters, welke gemaakt kunnen wor den uit bovenstaand woord ontvangt een prachtig, eerste klas RIJWIEL, 25 vol gende elk een Nikkelen Theepot met dito onderstel of naar keuze een Nik kel-Horloge. Wie binnen aeht dagen inzendt, heeft gratis kans op een MOTOR-RIJWIEL, waarde 400 gulden, Rijwiel, Gouden Heeren- en Dames-Horloge en nog 100 andere prijzen. De inzendingen moeten vergezeld gaan van eene inleg van 25 cents aan postzegels of per postwissel. De 25 eersten krijgen bovendien een cadeau. Uitslag ontvangt ieder deelnemer franco aan huis. J. SMITS Co., Drukkerij ARNHEM. py» EENIG ADRES. L. DE BRUIJNE in Landbouw- en Zuivelberoidings- werktuigen, Veersehe weg T 17, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 6