18130 Heet. DIJK, LYSOL Serooskerke rii «De Ster", Vlasmartl, De nog voorradige Oronkers Co„ Middelburg, Paaiden en Kamerkachels Redding voor Borstlijöers. REUZEN-PEPERKOEKEN, Adverteiitiën. Droiisterij „De Ster" Vlasiailt, P. DE VISSER J>. ïraten P. J. Siegers Zoon, Van dek Meer. C. A. G. DE RIJK. de WaGEMAKKR. Hen die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan ADRI- ANIJS VAN KLINK, gewoond heb bende en overleden te Wemeldingeden 11 November 1903, gelieven daarvan opgave of betaling te doen vóór of op den 1 Januari 1904, ten kantore van Notaris LIEBERT te K a p e 11 e. Kassiers te Vlissingen. Nemen gelden ii deposito. Belasten zich met de uitvoering van binnen- en buitenlandsche beursorders. Koopen en verkoopen buitonlandsclie Wissels, vreemd Geld en Coupons. Assurantiën. SEROOSKERKE, levert onder openbare contrölo eerste kwaliteit aan sterk concurreerenden prijs. Per flacon f 0,15 en f 0,25. DOUX-STIFTEKr Tegen alle prikkeling in borst en keel, verkoudheid enz. Per flacon f 0,25, 6 flacons f 1,25' Helios Zalinplomben Onfeilbaar middel tegen Kiespijn in holle tanden. Prijs per tube f 0,25. MIDDELBURG. Het Bestuur. Doosjes Droos Het beste Huisoiiddel J. N. COHEN, Vlasniarkt. WORDEN tot verminderde prijzen De oude en welbekende Balsempillen! prj r\ NederlandscheHypotheek-en 111* I II Crediet-Vereeniging \Jj I II M Prinsengracht 11 cent per stuk. TE PACHTEN: en Veeteelt" werd, op voorstel van den secretaris, besloten te trachten een onder linge werklieden-vereeniging tegen onge lukken in het landbouwbedrijf op te richten. De heeren J. Lindenbergh, J. Koert en P. Koeman werden als commissie benoemd om de zaak nader te onderzoeken en in een volgende vergadering een plan ter tafel te brengen. Omtrent het ongeluk, dat Woensdag- raiddag te 's-Heer Arendskerke gebeurd is en in ons vorig nommer onder Laatste berichten werd medegedeeld, meldt men aan de M. C. nog het volgende Bij den overweg aan wachtpost 48 stond een goederentrein, terwijl de dammen ge sloten waren. De wed. B. kroop onder den afsluitboom door om de lijn over te steken en werd door den aankomenden sneltrein, dien »e door den goederentrein niet kon zien aankomen, gegrepen. Toen men haar opnam, bleek de vrouw een arm en een been te zijn gebroken en een half uurtje later was de ongelukkige overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Een betere afsluiting van den overweg w..s zeer ge- wenscht. Ontvreemd te Amsterdam dooreen Duitscher vier bankbilletten van f 1000 ieder, met de navolgende letters en num mersA. L. 30G3, A. L. 8364, A. M. 9713 en A. L. 7522. Bij kon. besluit zijn benoemd tot dijk graaf van den Ser Lippenspolder F. Dekker, te Terneuzentot voorzitter van het bestuur van het waterschap Schouwen mr. A. J. F. Fokker te Zierikzeetot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Zimmer manpolder C. Butijn te Rilland Bath. De Staatscourant no. 390 bevat de gewijzigde statuten der Vereeniging van ge meenteveldwachters in Zeeland te Bruinisse. Te Utrecht ontstond Zondag twist tusschen een schilder en diens zwager, waarbij deze laatste een klewang greep, welken de zoon van den schilder eenige dagen geleden te Hilversum moet hebben ontvreemd, en bracht den man daarmede eenige doodelijke steken toe waaraan deze bezweek. Te Volendam waar de pokken heerschen zijn twee vrouwen en een meisje aan deze ziekte bezweken. Te Tilburg moest gisteren een korporaal uit den trein verwijderd worden die in den trein plot seling waanzinnig was gewoiden. Hij was met een transport paarden op weg. In de cellulaire gevangenis te Rotterdam heeft een 18-jarige jongen die een maand straf had wegens diefstal, zich door op hanging van het leven beroofd. Te Echteld wachtte een spoorwegbeambte den trein af, gleed uit door de gladheid, vlak voor de locomotief, en werd vermor zeld. Een beurtschipper uit Lage Zwaluwe liggende te Rotterdam, die 's avonds te voren gerust naar kooi was gegaan, weid 's anderen morgens dood uit de Blaak opgehaald. Hij is vermoedelijk naar dek gegaan voor het een of ander en vanwege de gladheid over boord geraakt. Te Amsterdam bij den bouw van een groot gebouw schoot een stuk hout dat bestemd was voor de kap, uit de strop en trof een voorbijganger die doodelijk ge wond werd en na enkele uren overleed. Het elfjarig dochtertje van een arbeider te Tiel was alleen thuis gelaten terwijl ter verwarming een warme stoof in do kamer was geplaatst. Op welke wijze weet men nietmaar de kleeren van het meisje raakten in brand, hetgeen door eon buurvrouw ge zien werd, die haastig te hulp schoot, doch te laat, hof kind bezweek aan do brand- wondon. De schippersknecht uit Overschio die te Delft tusscben twee schepen be klemd geraaakte en te Rotterdam in het ziekenhuis werd verpleegd is aldaar over leden. Te Hallum is in een sloot het lijk gevonden van een 70-jarigen man die daar 's avonds te voren een verkooping had bjjgewoond. Te Tilburg is in een sloot in de Rauwbraken gevonden het lijk van een man die reeds eenigen tijd vermist werd en vermoedelijk bij ongeluk te water geraakt en verdronken was. Het Departement van Oorlog lijdt op dit oogenblik aan de, op hot einde van bet jaar, zich meer voordoende kwaal «Geldnood". Tengevolge van do kosten, gevallen op de maatregelen in verband met de staking in het begin van dit jaar en andere uitgaven, waarvoor op de begrooting van het loopend dienstjaar geen gelden beschikbaar werden gesteld (een en ander tot een bedrag van f 1,000,520), is geen kasgeld genoeg teschikbaar voor het doen der hoogst noodige betalingen bij de korp sen. De oorzaak van dit geval is gelegen in het laat (14 October) indienen van oono suppletoiro begrooting tot gemeld bedrag. Deed zich in vroegere jaren iets dergeljjks voor, dan werd eenvoudig ovor een gedeelte der begrooting van het volgend jaar be schikt en werd dit gedeelte, nadat de staats- begrooting in het «Staatsblad" was ver schenen, weder in 's rijks schatkist gestort. Na de daarover gedane onthullingen door de veertien-ton commissie, zal de Algemoene Rekenkamer wel zorgen dat dergelijke maatregelen niet meer worden toegepast. Met belangstelling wordt uitgezien naar de wijze waarop het Departement van Oorlog zich uit deze moeilijkheid zal redden. Het Haaessche Dfcl. verneemt, dat de Prinsen van Koetie, Raden Bandar Oedin en Raden Mamoedin die sedert 1898 hier te lande aan het Instituut Wullings, te Voorschoten, hunne opvoeding ontvingen zich eerstdaags te Genua zullen insche pen, om naar hun geboorteland terug te toeren. Twee opgeschoten knapen te Hilver sum hebben bij eene woordenwisseling elkander zoodanig toegetakeld, dat de een met een steen den ander den neus zoo goed als verbrijzelde, zoodat te vreezen ie, dat hjj dit lichaamsdeel voor goed zal moeten missen. Dinsdag zijn de eerste telegrammen gewisseld door middel der draadlooze tele grafie tusschen Amsterdam en Kampen, een hemelsbreedte van 72 kilometer. Nadat dr. Kuyper Vrijdag in de Kamer li6t redactioneel beleid van De Standaard heeft gecritiseerd door in een tusschenzin te spreken over »een blad (dat) de onhan digheid beging, om een artikel op te nemen over de standbeeldquaestie", schijnt het geschil uit den weg te zullen geruimd worden. Althans het Dagblad van Noord- Brabant schrijft: »Nu men ons de hand weer reikt, moeten wij weer loyaal toeslaan. Niet pruttelen." En DU Centrum, hiermede instemmend: >Het incident of liever het incidentje is gesloten." Het had niet geopend behoeven te wor den, zouden wij zeggen. Het feit ligt er nu eenmaal toe dat de S'aihouder Koning Willem III een beslist CaHinist was, en dat de Calvinist die mettertijd zijn stand beeld ziet, van zelf zich dat herinneren zal. Anderen mogen natuurlijk nog wel wai anders in hom eeren. Maar voor ons blijft hij de man *an de Calvinistische staatkunde aan wien de R. Katholieken in Engeland de grootste verplichting hebben, Mevrouw (die een vrijer in de keuken vindt)Wie is dat, Marie Meid (verlegen); Mijn broer, mevrouw. Mevrouw (achterdochtig)Hjj lijkt niet veel op jou. Meid (stotterend)O, we lijken toch anders veel op elkaar, maar hij heeft pas zijn baard laten afscheren dat heeft hem zoo veranderd. De Paus en de Joden. Toen Pius X nog kapelaan was en dat is hij negen jaar lang te Tombola ge weest gaf hij verscheiden zomors les aan de kinderen van een Joodsch gezin, dat op een villa nabjj het dorp het warme jaargetijde doorbracht. In 1867 werd Giuseppe Sarto pastoor te Salzano. Daar knoopte hij vriendschappe lijke betrekkingen aan met den Joodschen fabrikant Romanin Jacur. Hij verkeerde veel in diens familiekring vroeg en verkreeg van hem vaak hulp voor de armen, en het kwam op 't laatst zoover dat Jacur zijn liefdadigheid bij voorkeur niet zelf, maar door tusschenkomst van den hem bevrien- den pastoor betrachtte. Toen Sarto domheer in Treviso werd, hield die dageliiksche omgang op, maar toen bij bisschop van Mantua werd, waar een massa Joden wonen, ontmoette hij zijn ouden vriend weer en werden de oude betrekkingen weer aangeknoopt. Als patriarch van Venetië bracht zijn milddadigheid den toekomstigen Paus meer dan eens in ongelegenheidhij wendde zich dan vaak tot den rijken Joodschen industrieel, die hem altijd op de meest onbekrompon wijze bjjsprong voor zijn liefdewerk. Die viiendscbap en hartelijke verstand houding kwamen ook bij de veiheffingvan kardinaal Sarto tot Paus aan 't licht. Want nauwelijks was de verkiezing bekend of de Israëliet Romanin Jacur, die inmiddels senator van het koninkrijk Italiü was ge worden, haastte zich in den gemeenteraad van Mantua een warme rede te houden ter ondersteuning van zijn voorstel om dm nieuwen Paus een telegram van gelukwensch te zenden. Yerloofd de 21 jarige Frederik Frans IV groothertog van Mecklenburg Schwerin, met de knappe 20-jarige prinses Alexandra van Cumberland (Hannovei) te Garanden. De groothertog heelt vooraf verklaard zich van alle politieke veitoogir-gen ten gunste der aanspraken van de Welfen te zullen onthouden. Veldmaarschalk Roberts zal aan 't einde dezes jaurs outslag nemen als com mandant en chef van het Eogeltehe leger ontevreden over de wijze, waarop de re- geering eiken maatregel tot hervorming van het leger verhindert, zal hij weigeren het leger-budget te teekenen, en zal zjjn plaats worden vervuld door een lid van het ko ninklijke huis, waarschijnlijk door den her tog van Connanght, den broeder des konings. Deze benoeming vindt zijn grond in het feit, dat indertijd den hertog van Cambridge, den neef van koningin Victoria, door deze het opperbevel over het leger werd opge dragen. Aan boord van het Dnitscbe stoom schip «Kronprinz Wilhelm" op reis naar New-York, werdeD, tijdens een onweder, proeven genomen met de draadlooze tele grafie. Trots het vreeselijke rollen en stampen van het schip, 't welk zoo hevig was, dat zelfs de toestellen werden bescha digd erdoor, gelukten de proeven iederen dag zonder eenige stoornis. Zoowel de verbindingen te land als met verschillende schepen weiden onmiddellijk verkregen. Op een dag sprak de beambte van Marconi aan boord der «Kronprinz" zelfs met vier schepen. Een grcot aantal scheeps- en passagierstdegrammen werden verzonden. Met he t stoomschip «Kaiser Wilhelm II" vas men op 23 October langer dan drie uur in verbinding; den volgenden dag met een ander meer dan vier uuren dat alles onder de meest ongunstige weergesteldheid. ID Voor de deelneming, ons betoond na het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betuigen wij, ook namens de familie, onzen hartoiijken dank. Wed. W. F. A. DE RIJK— Devenler, 10 Dec. 1903. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ontvangen bjj de geboorte van onze JOHANNES JACOBUS, betuigen wij onzen hartelijken dank. JOS. OSSEWAARDE. A. J. OSSEWAARDE- Predikbeurten Ger. Kerk Zondag 13 December. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uur: Idem. H. C. Z. 51 Beide beurten collecte voor Emoritie pred.en weezen. Avond 6 uur: Lezing. L. 1*0 LI Uk L fijn Lijnmeel, Katoenmeel en zachte Lijnkoek Tot iiu too cenigst probaat middel voor Winterhanden, Wintervoeten, Itlovoii, Sprin gen der liantleii- De anti-rovol. kiesv. „Vreest God, eert den Koning" heeft in hare ver gadering van 4 Dec. als Candida it voor den gemeenteraad gesteld Met het volste vertrouwen beveelt zij deze candidatuur aan. Dringend en be leefd noodigt zij de kiezers uit hunne stem op hem uit te brengen. 12 Yj cent en 20 cent per doosje. MIDDELBURG. BElllCIlT AAN ALLEN! is een PAK-JE KRUIDEN waarop staat JACOBA MARIA WORTELROER, OUDE PEKELA. Duizenden vonden baat, niet alleen tegen de ii fluenza, maar ook tegen gevatte Koude, volheid in de Borst, slechte Spijs vertering, Slijmhoest, trage Ontlasting, Lusteloosheid, Loomheid in de Leden, Hoofdpijn, enz., enz. o Dooi- liet gebruik van een pahje ItltUIUEN sl JSO cent, franco per post tegen toezen ding van 40 eent, wordt men weer (riscli en opgeknapt. Vraagt liet maat- aan allen, «lïo ze gebruikt hebben, het ix jreen tilnf, leugen or bedrog-. Verkrijgbaar in de meeste plaatsen van Nederland bij Jacoba Maria Wortelboer, Oude-Pelela. hm J_ÏÏRLIM^S PATEST^ kan men gekookt of ongekookt gebrui ken. 't Voordeeligst is echter om ze te kooken. Koog a/d. Zaan. 21 JACOB JJ VIJVIS. Voorhanden puik, vet Rundvleeseh tegen 10 cent per kilo minder dan liet geweest is. Lange Noordstraat C 19. Koopen en verkoopen Effecten en ver zilveren Coupons op de meest voor- deeligo voorwaarden. Nemen gelden a deposito rentevergoeling 3 tot 3Vg%- Wisselen vreemd bankpapier en muntspeciën. Verhoog de voedingswaarde van uw lekkernijen en gebruik voortaan in plaats van brood, beschuit of kruim van deze, steeds Shredded Wheat of Triscuit. Verkrijgbaar a 35 Ct. en 30 Ct. per pak, in alle voorname Lomestrbles- en Kruidenierswinkels. SANtiUINOSE. Beste middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. Zenuwzwakte. De heer E. RIETMAN te Lonneker bij Enschedé schiijft: „De ondergeteekenöe verklaart gaarne dat bij met de Sanguinose het grootst mogelijke succes heelt gehad. Zijn zoon was door de zenuwen zoo ver, dat hij zijn werk niet meer kon verrichten, maar nu door het gebruik van slechts enkele flesschen is bij geheel hersteld, zoodat hij dankbaar zgn werk weer kan doen. U moogt dit gerust overal bekend makeD- E. RIE1MAN. Prjjs per fl. f 1,506 fl. f8,— 12 fl. f15, Te ZierikzeeM. S. Polak. Tholen bij Groenewege. Te Ierseke bij Dooren- bos. Goes bij alle Apothekers en Drogisten. Te Middelburg bij Schulte, Korte Delft; R. M. Smits, Lange Giststr. Te Vlissingen bij S. Luit wieier. Te Breskens bij v. d. Sando-Monjé. Te Axel bij Jos. de Feyter. Te Ter Neuzen bij v. Over- beeko Leunis en Eggebeen. \YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYVYYYYYYYYYY# OPGERUIMD. Aanbevelend Ondergeteekendo bericht dat bij zich to WOLPHAARTSDIJK geves tigd heeft als Kleermaker, hopende door een nette bediening het vertrouwen waardig te maken. Minzaam aanbevelend, H. MEURER. Voorloopig adres M. NAGELKERKE, Papen weg. Om hen te helpen voor 't hevig boesten, benauwdheid, het piepen der luchtpijpen en 't versljjmen der lon gen, heoschheid on kroveliDgen in de kool onz. Wanneer alle andore mid delen niet helpen, neemt dan in ver trouwen van H. VAN AKEN, apothoker te Solzaete, oud-leerling der gasthuizen van Gont. Zij doen de fluimon gemakkelijk lossen on spoedig verminderen. Ze voorkomen en genezon alzoo de ont stoking der longen. Brugge, 2 November 1899. Mijnheer Van Alen Reeds vele jaren was mijn hoost zoo hevig, dat mij de nachtrust bijna onmogelijk was, en daar ik zeer mooi- lijk ademde, kon ik bijna niet moer uitgaan, hetgeen mij zeer verdrietig maakte. Sedert ik van uwe Balsempillen neem, (ik heb de derde doos begon nen) ben ik bijna geheel hersteld, mijn hoest is gedaan, en hot voor naamste ik kan wandelen. Als men 79 jaar geworden is en men zulken schoonen uitslag bekomt, is men ge lukkig zijne dankbaarhoid te mogen betuigen aan den man, die zijne medemensehen met zulk een heilzaam geneesmiddel begiftigd heeft. Aanvaard, enz. P. GRÉE, Catharinaslraat, Brugge. Prijs de doos f Q,62 Verkrijgbaar bij alle soliede dro gisten en to GOES bij Gebr. „Mul der te Middelburg bij SCHULTE en DE ROOS te Terneuzen [bij J. J. KENSE te Rotterdam bij KISTERS, Stieltje8traatte Vlissingen bij LUIT- WIELER; te Ovezand bij RAAS; te Kioadendamme bij BUTEIJN. Gegaranieerd zuivere, zachte LIJN KOEKEN a f II,- de 104 stuks, bij 500 K". tegelijk voor f 10,50. Zui vere Lijnmeel f5,10 do 50 K°. >1. J. SCHUIER, 7 ZAND lij Middelburg Voor denzelfden prijs verkrijgbaar bij JOHs. BESUIJEN te Koudekerke en C. FRANCOIS, Seisweg. AMSTERDAM, verstrekt gelden op le en 2® hypotheek, rente 4 a 5 Ook voorschotten en bedrijfskapi taal op langen term ij n vanaf 300 tot elk bedrag aflossing in 5 10—15 20 jaren. Zoet en Zacht blijven TIMMERMANS. Noordstr. Middelb. genaamd „de Moertjesdijk", in de ge meente Boedelenslerle. Inlichtingen te bekomen ten kantore van wijlen Mr. LIEBERI fe O cos.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2