t. DIJK Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Gereformeerd Onderwijzer TE PACHTEN: Ingezonden Stukken. Marktberichten. Telegrammen Adwertentiën. een Boeren-arbeider, 1 De cursus voor Paardenkennis komt het bericht, dat do aanklager over leden is het geding kon dus geen verderen voortgang hebben. En een oogenblik daarna deelde de advocaat der vervolgde de ont- zottende tijding mede, dat ook zijn cliënte »plotseling« gestorven was. De republiek Panama gaat nu reeds den weg op der andere Z.-Amerikaansche republieken. Complotten zijn gesmeed en revolutionaire bewegingen op het touw gezet. Wel zijn zjj bijtijds ontdekt maar er blijkt toch uit, dat het zaad van het onkruid aan wezig is. Vijf officieren zijn gearresteerd onder verdenking tegen het leven van den generaal te hebben gecomplotteerd en de troepen tot den opstand te hebben aangezet. Te Dessau is de 26 jarige leeuwen- temster, mevrouw Fischer, gedurende een vertooning in een kooi met tien leeuwen, door de woedende wilde beesten verscheurd, terwijl hare kleine kinderen, die in den circus zaten, bij den afgrijselijken dood van hare moeder moesten toekijken. Te Weggenstein, Zwitserland, had dezer dagen een merkwaardige bruiloft plaats. Do bruidegom was iemand, die juist tot twee jaren kerkerstraf was ver oordeeld wegens diefstal. Vóór de veroor deelde de rechtszaal verliet deed bij don rechter het verzoek eorst te mogen trouwen hetgeen werd toegestaan. Op den huwelijks dag nu werd de gevangene, behoorlijk in boeien geklonken, naar het stadhuis geleid, om zijn huwelijk te laten voltrekken, waar bij twee gevangenbewaarders in uniform als getuigen optraden. Daarna ging de bruidstoet naar de woning der jonggehuw den, waar lustig feest werd gevierd. Mon had den gevangene toegestaan don ganschen dag in gezelschap zijner vrouw te mogen big ven, als hij maar den volgenden morgen bereid was in de gevangenis terug te keeron. Toch werd hij aldoor streng bewaakt door een paar ongenoode gasten de cipiers, die zelfs niet aan heengaan dachten toen reeds alle andere gasten vertrokken waren. En nadat de jonge man hun eerst beloofd had 's nachts niet door het venster te zullen ontsnappen, besloten zij gedurende dien tijd in de gang de wacht te zullen houden, 's Anderen morgens vroeg werd de gevangene wreed door hen gewekt en geketend, nadat hij van zijn vrouw eerst teederlijk afscheid had genomen. Zóó hadden de huwelijksbanden hem nog niet gekneld Toch betuigde hij den wachters nog zijn hartelijken dank voor hun humane bewaking vereerde beide een geschenk en begaf zich in gevangenschap. De 20-jarige prinses von Windisch- gratz, dochter van de Belgische prinses S éfanie, en kleindochter van den Keizer van Oostenrijk heeft in hare villa nabij Praag dezer dagen haar man gesnapt met een tooneelspeeister, zekere Ziegler, beiden sprongen 't raam uit, waarop zij de dame neerschoot. Zoo zeggen de Boheemsche bladen. Maar de Belgische ontkennen alles. Bedoelde dame is iu 't gasthuis te Piaag aan onderbuiksziekte overleden, zeggen ze, De vrede tusschen Rusland en Japan is verzekerd. Von Vollmar, het bekende socialisti sche lid van den Duitschen Rijksdag, tevens een van de gematigdste en meest geziene leden van zijn partij, is reeds sedert half October ongesteld en daarom gedwongen, naar het Zuiden te gaan. Te Londen is bericht ontvangen dat een nieuwe Mahdi zijne predikaties be gonnen was in de bergen van Tagalla, ten Zuiden van Kordofan. Hij was ge boren te Tunis en 40 jaar oud. Hij heeft tweemaal de beevaart naar Mekka gedaan en had in eenige dagen reeds veel aan hangers. De Ecgelschen hebben, op het bericht van zijn optreden, ruiterij, voetvolk en een mitrailleuse naar Chartoem gezon den. Da nieuwe Mahdi werd verrast en opgehangen. Zjne voornaamste aanhangers zijn naar El Obeid gebracht. De Engelsche expeditie leed geen verliezen. De koning van Spanje heeft op de jacht te Casa de Campo een tragisch avontuur bijgewoond. Volgens sommigen wilde een herder op hem schieten, maar de jacht opzichter schoot den herder dood om grooter onheil te voorkomen. Volgens anderen echter had een jong schaapherder den jachtopzichter verzocht het geweer eens te mogen beproeven; hij gaf hem't geweer en toen ging 't af, en doodde den herder. De Koning beval dat de justitie de zaak onderzoeken zon, en verliet terstond het jachtterrein. Den 26 November jl. den Ameri- kaanschen Dankdag hebben tweehonderd courantenjongens te Kalamazoo (N.-Am.) op uitnoodiging van het Heilsleger in de zaal van dat leger zich te goed mogen doen aan een stevig diner. De burge meester en de rechter dier stad hielden een toespraak tot deze nieuwsverspreiders. De zaal was prachtig versierd en de jongeDS werden mot volle muziek er heen geleid. Het maal bestond uitKalkoen met bes sensap gebakken vleesch mot bruine saus, kippensalade, gebakken Squash met aard appels, tomatoes, seldery, corn, zoete augurkjes, chow chow, krotensalade, appel pastei, pompoen-pastei, gehakt- en vruchten pastei, bollen en koek, appelen, sinaas appels, bananen, koffie, thee en melk. (Buiten verantwoordelijkheid dér Redactie.) Mijnheer de Redacteur Mag ik s. v. p. een plaatsje voor een kort antwoord aan den beer Gijben Bij voorbaat mijn dank I De heer Gijben bespreekt een bericht uit de Iers. en Th. Ct. in Uw blad (no. van Dinsdag 1.1.) en uitsluitend in Uw blad, dus niet in de I°rt. en Tb. Cb. zelve. Ik wil hem daarover niet ter verant woording roepen, maar doe hem toch op merken, dat dit riet de gebruikelijke, ook niet de aangowozeu en het allerminst de kortste weg is. Als ik mij over den heer Gijben te beklagen heb, dan wend ik mij tot hem zelf, ls hij de deur niet voor mij gesleten houd!en niet tot zijn collega of Luurman. Daar de heer Gijben dat alles wel weten zal, ben ik gaan twijfelen, of hij eigenlijk wel een antwoord van mij verlangt. Zoo ja, dan verwijs ik hem naar de Iers. en Th. Ót. van Zaterdag 1.1.zoo niet, dan verzoek ik U, M. de R., verschooning, U lastig gevallen te hebben. Hoogachtend de lersehche berichtgever van de Iers. en Th. Crt. Geachte Heer Redacteur: Met dank voor de geboden gelegenheid, slechts een paar regelen tot bescheid. De gemaakte vergelijking gaat niet geheel op. Een berichtgever en de redactie van een blad zijn twee, althans in de mees'e gevallen, en, gelijk nu big kt, ook in het hier bedoelde geval. De inzending aan „De Zeeuw"'' is hoofd zakelijk geschied omdat dit blad mijne tegenspraak vier dagen eerder konde op nemen dan de lerseksche en Thoolsche Courant. Ook heb ik dadelijk gezorgd, dat aan het Bureau van dat blad een ex. toegezonden werd „voor den correspondent". Aldus werd de vermeende omweg eene bekorting, en dewijl het hier eene gepasseerde monde linge rede gold, achtte ik bekorting ge- wenscht. Dit doel is ook getroffen, want in de lerseksche en Th. Crt. van 5 dezer stond het antwoord van den berichtgever van dit blad. Hierdoor is, zij het ook in zachten vorm, bevestigd hetgeen ik vermoedde. Want wel erkent hij thans, dat de spreekster de tegenpartij niet verslagen" heeft (sic.) en dat hij meerendeels dezelfde bezwaren had als ik; maar de slotregelen teekenen op nieuw de gezindheid waarmede de rede door den berichtgever is aangehoord. Zij luiden aldus »De heer Gijben vraagt, of de schrijver van het bericht soms reeds te voren »gepakt" was. Best mogelijk, dit althans is zeker, dat wij hoog waardeerden het medegevoel voor de stoffelijke en geestelijke nooden van de werk mansklasse, dat bij de sociaal-democratische sprekers, die we gehoord hebben, aan den dag kwam, en dit hebben wij bij redenaars van de behoudende partijen wel eens gemist." Sapienti Zulke woorden zijn wat de hoofdzaak aangaat, meer openhartig dan bemoedigend. Met alle achting, Ie:sake, Uw dw. dnr., 7 Dec. 1903. G. G. GIJBEN. Neuvitas, Cuba, Nov. 21 1903. Mijnheer de Redacteur Mag ik eeniga ruimte in de Zeeuw ver zoeken om da aandacht van onze jongelui te vestigen op Cuba. Er zijn en worden millioenen dollars belegd door Amerikanen hoofdzakelijk in land in Cuba en het zal niet lang duren of het geheele eiland is door Amerikanen opgekocht. Sinds mijn eerste hezoek aan het eiland twee jaar geleden zijn er ver scheidene Amerikaansche kolonies geves tigd in verschillende provincies, de meeste in de provincie Puerto-Principe in de na bijheid der stad Neuvitas, gelegen aan de Noordkust aan eene groote, schoone, diep wateibaai, waar ik mij thans bevind, uit muntend gelegen voor vlugge en gemakke lijke transportatie naar de Staten, hetwelk in Cuba als hoofdzaak beschouwd moet wor den, daar er bijna of geen weg_>n zijn in het binnenland. Het neemt nu omtrent vijf dagen met de Munson Lijn van hier via Havana naar New-York, doch binnen kort wordt een stoomboot in dienst gesteld direot van Neuvitas naar New-York het welk ODgeveer drie en een halve dag neemt. Het klimaat is onovertroffen aanhoudend schoon weer, afgewisseld met een korte regen, doch nimmer de donkere regenach tige dagen zooals we dit in de Staten of in Holland gewoon zijn. De thermometer geeft nu omtrent 85 99 graden aan iu de zon, doch de lucht bij dag en bij nacht is zoo zuiver en helder en eene koele zee wind over het geheele eiland maken een ideaal klimaat. De uitvoer der kolonisten bestaat nu houfdzakelijk uit anaiassen (pine appels) en groenten. De zuivere winst per acre van ananassen (2'/a acres in de H. A.) is van 150 tot 400 dollar, groenten van 200 tot 600 dollar winst per acre. Mais, aardappels en verschillende andere producten geven twee oogsten per jaar; binnen drie of vier jaar geven de nieuw geplante sinaasappelboomen vrucht. Sinaas appelboomgaarden in Florida en California voordat de vorst .duizenden boomen doodde, werden dikwijls verkocht voor duizend dollar per acre. Vorst is natuurlijk onbekend op Cuba. Uitstekend land wordt nu gekocht voor 35 tot 50 dollar per acre, waar alles weelderig op groeit zonder eenige bemesting of irrigatie, uitgezonderd appels, peren en tarwe, die zoo het schijnt niet willen groeien op Cuba. Geele koorts is verdwenen sinds de Amerikanen »groote schoonmaak" hiel den, niet één geval kwam voor in Havana of eenig ander gedeelte van Cuba in de laatste drie jaar. Voor iemand in het bezit van 3500 i\ 4000 gulden met eenige prac- t sche kennis van landbouw of boomkwee- kerij is hier een rijk bestaan te vinden. Tien acres land, twee muilezels, een ploeg en eenig ander gereedschap is alles dat men nooiig heeft. Met het plaatsen van dit stukje is mijne bedoeling mijnelandgenooten van dienst te zijn en ban iu geen gem sen- schap of dienst van eenige landmaatschappij. Mijn dank voor verieende plaatsruimte. Uw dw. dn. B. FABERIJ DE JONGE. La Atalaya, Neuvitas, Cuba. GOES, 8 Dec. 1903. De aanvoer van gr.-.nen was te ruitn voor de behoefte en de stemming voor de meeste artikelen flauw. Gerst maakte daarop eene uitzondering. Oude Tarwe f 0,a f 0, Nieuwe Tarwe f 6.25 f 7.70. N. Rogge f 5 25 a f 5.50. Wintergerst per 100 kilo f7.50 a f7.85. Zomergerst 7.30 a 7.GO. Haver f 6A f 6 50. Bruineboonen f 10. A f 13. Kroon- erwten fS.75 A f9 30. Groene Erwfen f8.50 A f9.—. Versche Boter f 1.0G A f 1.15, mid. f 1.10, aan particulier f 1.30 per kilo. Eieren f5.80 A f6.20, mid. f6.aan particulieren f6.80 de 104 stuks. De aanvoer van boter en eieren was niet ruim. OOSTBURG, 9 Dec. 1903. Oude Tarwe f7.75 a f8,Niouwo Tarwe f 7,25 A f 7,70 N. Rogge f 5,40 A f 5,60 N. Wintergerst f7,75 A f 8,20 per honderd kilo. Zomergerst f 7,A f 7,75 per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 6,A 6,75 Kook- erwten f 8,75 A f 9,25. Erwten f 0,a f 0, Paardenboonen f0,A f7,Koolzaad f 0,— a f 0,— Waar 't er niet bij staat, is de prijs per H L. VLISSINGEN, 8 Dec. Boter f 1.20 A f 0.per KG. Eieren f8.- per 104 stuks. ROTTERDAM, 7 Dec. Ter graan markt van heden (Maandag) was in binnenlandsche granen de handel als volgtTarwe was ruim aangevoerd en moest in de beste soorten iets- en ove rigens beteekenend lager worden afgegeven om te kunnen verkoopen. Nadat de extra puike partijjes tot ongeveer vorige prijzen waren uitgezocht werd al het oveiige van f8.50 tot f9.50 per 100 kilo afgegeven. Rogge fliuw. Per heet. f5 A f5.75. G e r 8 t. Puike winter- bracht f 8, zomer- f9.26 a f9.75 en Chevalier, die flauwer war, f7 A f7 80 per 100 kilo op. Haver lager, vooral in de mindere soorten. Per 100 kilo f5.75 a f6.60 en een enkel puik partiji je daaiboven. Witteboonen waren, wegens geringe kwal., weinig ge vraagd. Per heet. f8 al 13. Bruine boonen onveranderd. Per heet. f 8 A f 13.75 en extra puike daarboven. Blauwe erwten slap en lager. Kooksoort f 8 A f 9, vertrouwde kook- daarboven enniet-kokende f7 Af7.50. Aardappelen. Brielsche kralen f 4.75 A f 5, Zeeuwsche blauwe f 3.80 A f4, dito bonte 1 3 80 A f4, Geldersche blauwe f350 A A f3.70, Duitsche roode f2.40 A f2 60, Duitsche blauwe f3.50 A f 3 75, eigenheimers f 3.40 A f 3,60, magnum bonums f2.60 A f2.80 per heet. Met geen aanvoer en geen vraag. Zeeusche eieren f6.80 A f 7 de 100 stuks. Zeeu wsche ajuin. Aanvoer deze week 8500 balen. Marktwaarde werd bepaald voor groote bruine f 1.90, kleine dito f2.80, stroo- gele f 1.50, alles per 60 kilo. Y 1 a s. Op het land heerschte gedurende de afgeluopen week vrij goede kooplust en werd er weder om nogal iets omgezet, speciaal in halfge- schoond vlas. Op onze markt van heden bedroeg de aanvoer 15,707 steen blauw Hollandsch, 890 steen wit dito en 1950 steen Groningscb, die vrij gemakkelijk koopers vonden tot de bestaande prijzen. Mais per 2000 kg. Amerik. Mixed uit zeeboot f 114.50: f115 gestort; dito dito heden gewacht f115, f 116; dito dito later gewacht f114; Odessa uit zeeboot f 106 dito stoomend f 106. In publieke veiling zijn heden verkocht, ca. 100000 kg. gezonde rogge, 72)73 kg. wegende ex ss. Matteawan, van Odessa, tot f 120.50 en f 121 contmt per 2100 kg., plus 1 pet. vei- lirg3kosten, uit lichter alhier te ontvangen. ROTTERDAM, 8 Dec. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1698 runderen, 367 votte, 93 nuchtere kalveren 1655 schapen, 688 varkens, 149 biggen. Run deren le qual, 68, 2e qual. 44, 3o qual. kalveren le qual. 100, 2e qual. 80, 3e qual, schapen le qual. 58, 2e qual. 46, 3e qual varkens le qual. 40, 2e qual. 36, 3e qual. cent; alles per kilogram. B URGERLIJKE STAND van 79 December. MIDDELBURG. Getrou wd: C. Vader, 25 j. jm. en P. A Oversluijs, 28 j. jd. Bevallen: C. B. van Bremen geb. De Kooijer, d.J. P. Aarnoutse geb. Bassie, d.L. Koets geb. De Bree, d. Overleden: A. M. Verlinde, 70 j., ongeh., d. GOES. Geboren: 7, Lena, d. v. Jo hannes Knieriem en Cornelia Vader. Overleden: 8, Andries Cornu, 71 j. eerst weduwnaar van Johanna Franclsea Brouwer en laatst van Wilhelmina Ver- merris. Over de maand Njvember. 'sHEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 12, Pieter Oudkerk 27 j. jm. en Helena de Schipper 24 j. jd. Geboren: 3, Apolonia d. v. Lambert Nieuw kamer en Barbara Boonman; Ma- rinus z. v. Leendert Nieuwenhuijse en Catharina Vermerris4, Jacob z. v. Pieter Crurq en Maria JoosseJacobus z. v. Joos Welleman en Elisabeth de Kok; 6, Adrianus Willebrordus z. v. Aalbregt Remijn en Jobje Vioonlani; 15, Adriaan Leendert z. v. Hubrecht Moerman en Jannetje van Antwerpen; 16, Josina d. v. Abraham Karei Gelderblom eo Tanna Klazina Maria de Lange; 17, Willem z. v. Cornells Steketee en Maatje Vieeïe; Jacobus z. v. Ma- linus de Schipper en Janna Sch eper; 23, Cornells z. v. Jan de Baar en Pieterneiia Koens27, Clazina, d. v. A .thonie van de Guchte en Maria Nagelkerke. Overleden: 4, Johannes Bedet 75 j. wedn. van Suzanna Petappel; 6, Pieter Lambregt Zwoedijk 19 dagen z. v. Pieter en Hendrika Paauwe. OVEZAND. Geboren: 16, Janz.r. Pieter da Jonge en Jacomina Verdonk. Overleden: 17, Jan Otte 18 j. DRIEWEGEN. Geboren: 2, Johan nes v. Gillis van Oosten en Adriana Jozina Traas. Overleden: 14, Anthonij van Boven 74 j. NISSE. G eboren: 17, Johannis z. v. Jacobus Eckhardt en Adriana Meeuwse. Overleden: 3, Engel Hcogosteger 17 maanden; 11, Pieterneiia Kloosterman 10 maanden. 'sHEER ABTSKERKE. Geboren: 8, Adriana Johanna d. v. Christiaan Adriaan Harthoorn en Maria Gijssel13, Jakoba d. v. Gerard Braam en Elizabeth van der Wei ff'. Overleden: 8, Pieter Zuidhof 62 j. echtgenoot van Elena Priem28, Pieter Constant 61 j. echtgenoot van Elizabeth Derto. Vrijdag 11 December. Middelburg. Provinciaal Gebouw 10 u. het onderhouden van en het uitvoeren van eenige werken aan het rijksarchiefgebouw te Middelburg tot 31 Dec. 1904. Raming f2600. Aanw. 4 Dee. Inl. J. A. Frederike. "Wo'fert dijk bij dhr. Noteboom voor Zaterdag de ritten melkvervoer van J. Si- monse en C. J. Noteboom. Woensdag 16 December. Middelburg. Gebouw Prov. Bestuur 11 u.het maken en inhaDgon van een paar ijzeren buiteDebdouren voor de kleine sluizen van het kanaal door Zuid-Beveland Raming f 9000. Inl. hoofding. dir. Bekaar, Middelburg, arr. ing. Van Vl ssingen, Goes, en opz. Kooreman, Hansweert. Woensdag 23 December. 's Gravenhage 2 uur, dep. van justitie driejarig onderhoud 19041906 van de Strafgevangenis te Goes. Aanwijzing 15 Deo. half 2 door dhr. Hannink. Donderdag 10 Deo. Middelburg, 8 uur in de «Vergenoeging', 20 perceelen bouwterrein bij afslag door not. Hosang. Vrijdag 11 Dcc. Middelburg 10 uur, aan de Stoomhout- zagerij van firma De Broekert Co door not Verhulst houtwaren. Wolfertsdijk 10 uur, bij Korstanje door deurw. Hollmann en Verhoek nieuwe hout waren, meubels, loopvarkeDS. 'sHeer A'endskerke, door not. Pilaar 3 uur bij wed. de Ruiter een huis Langestraat 85 cA. voor de Harv. diaconie. Zaterdag 12 Dec. Nieuwland 10 uur, Arnemuiden-1 uur door not. Hioolen nieuw hout. Een boe- reninspan, kleine marktwagen, 2 eggen, driewielskar, enz. Maandag 14 Dee. Kwadendamme, 10 uur bij P. de Jonge Pz. door not. Houwer nieuwe houtwaren, 1000 droge musterd, 2 boomkettingen van 18 M., 14 loopvarkens, 4 boogkabiuetten, 2 eikenhouten boogkab., mahoniehouten secretaire, keukenkachel, 2 regulateurs, duivekooi, dekens, hanglamp enz. Woensdag 16 Dec. Vlissingen, 8 uur in de «Oude Vriend schap" door not. Maret Tak lo. een winkel huis en stal Slijkstraat2o een pakhuis Bakkersgang3o. eon huis Lange Noord straat G. 2 en 4o. een dito mot afzonderl. bovenwoning Mariniersplein. Westkapelle 1 uur door not. Loefi' 8470; 2820en 3420 cA. bouwl. in het Wapen van Zeeland. Den Haag. Tweede Kamer. Bij de voortzetting van het debat over Hoofdstuk IV, Jushtie, protesteerde de heer Sasse van IJsselt tegen mr. Troelstra's beschul digingen tegen directeur en commissarissen der Noord- Brabantsche Bank en tegen de bewering dat de curator mr. Van Leeuwon zou geprofiteerd hebben van de gepleegde malversatiën. De minister van Justitie erkende een onvoorzichtigheid te hebben begaan door mr. Troelstra inzage te doen geven van dossiers maar hij had gemeend dat deze afgevaardigde geen namen in de Kamer zju noemeD. Wat de zaak zelve aangaat zegt de minister dat de door mr. Troelstra smalend genoemde peisonen in de eerste plaats slachtoffers waren. Zoo spoedig mogelijk wordt eene regeling der naamlooze vennootschappen ter hand genomen. Het spoedig te verwachten arbeids contract zal maatregelen tegen gedwongen winkelnering bevatten. De minister zal vervolging bevelen togen commissarissen der Noord-Brabantsche Bank. De Kamer benoemde tot commies griffier (vacature Van Weylen), jhr. mr. P. B. Beelaerts van Blukland, thans commies bij het hoofdbe stuur der posterijen, met 44 stemmen tegen 42 op jhr. mr. van Karnebeek ambtenaar aan het departement van Koloniën. 's-Heer Arendskerke. Hedenmiddag had aan den overweg nabij wachtpost 48 een zeer ernstig ongeluk plaats. Terwijl do wed. B., wonende alhier, den overwog wilde passeeren, werd zjj door den snel trein aangereden en dermate verminkt, dat zij eenige ooge nblikken daarna overleed Goes. Ten kantore der firma Gebr. Harinck, houthandelaars, werd Dinsdag aanbesteed, het sloopen van den muur en het effenen van het terrein aan den voor- malihen houtzaagmolen en bijkomende werken. 7 iusihrijvors do heeren G. van Riot, Goes, voor f 3824, W. v. d. Linde, Kattendijko, voor f3675, W. P. van Riet Jr., Goes, voor f3148, A. Harinck, Goes, voor f 3100, C. de Wilde, Kattendjjko, voor f2815, A. Foudraffie, Goes, voor f 2755 en A. A. de Wilde Cz Goes, voer f 2746. Er werd niet direct beslist. Dinsdag werd aan het rentraalbureau der Maatschappij tot exploitatie van staats spoorwegen te Utrecht aanbesteedhet ma ken van gebouwen en inrichtingen voor eene merg-gasfabriek op het station te Vlissingen. Begrooting f85.270. Laagste inschrijver de heer J. Lindenbergh Czn., te Wemeldinge, voor f77.970. Vrouwepolder. Door burg. en weth. is verpacht voor drie jaren ingaande 1 Januari 1904 lo. tollen op den Gapingsch Serooskerkschen grindweg; pachter werd J. Looise voor f 1952 de tol op den Koningin-Emmaweg, (Westdijk)pachter werd W. Duvekot voor f 209. Zondag 13 December hoopt onze geliefde moeder en behuwdmooder JOHANNA CORNELIA SCHUILING Wed. F. van Waarde, haar 80ston geboortedag te her denken. Hare dankbare kinderen en behuwdkinderen. Wolphaartsdijk, 10 Dec. 1903. Heden overleed na oen langdurig lij den onze geliefde echtgenoot, moeder, behuwd- en grootmoeder CATHARINA VAN VLAANDEREN, in den ouderdom van 66 jaar en 5 maanden. Koudekerke, 8 December 1903. C. MAAS Pz. Bij dezen breng ik mijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling, ondervonden op 19 en 26 November en 3 December, welke dagen voor mij on vergetelijk zijn gemaakt, bij gelegenheid van mijn 25 jarig jubilé, als Burgemeostor van Nisse, Ooezand en Driewegen. Ook in 't bijzonder mijn dank aan allen die bijgedragen hebben voor de stoffelijke bewijzen van belangstelling waarmede men mij heeft vereerd. D. MULDER, Burgemeester. Ovezand, 5 December 1903. Wegens uitbreiding der School wordt door de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te GRIJPS KERKE (bij Middelburg) een gevraagd, om zoo mogelijk op 15 Jan. 1904 in dienst te treden. Jaarwed le 500 gld. (Salarisregeling). Sollicitatie aan het hoofd der School R. v. d. WELLE. Gevraagd terstond of met 1. Maart woning beschikbaar. En met 1 Mei eene Bóeren-dienstmeid. Adres M. KOSTENSE, Kru'.ningen. genaamd „de Moertjesdijk", in de ge meente Hoedekenskerke. Inlichtingen te bekomen ten kantore van wijlen Mr. LIE BERT te Gtos. te s-Heer Arendskerke vangt niet aan 12 Deo. a. s. maar Zaterdag 19 Dec. 1903 des namiddags te 2 uren. Zij, die zich nog niet hebben aangege ven, kunnen nog deelnemen aan den cur sus, als zij zich aanmelden op genoemde plaats, dag en uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 3