L. DE BRUIJNE, St. Nicolaas-Cadeau. LANDBOUWERS! Versterkingsmiddelen. A. HUBREGTSE. JACOB CATS. Ue Gerichten Gods op aaide. Openliare Verkoopinyon. I an b esuTü i n g e n. AfloopVerkoopiapa enz. Goedkoopst eii soliedst adres L. de Bruijne Huv/elykskaarten LIJNMEEL en LIJNKOEKEN bij J. A. Dekker, DEN TURK, J. GABRIËLSE, Lange Burg, Joian ie Boos, Ytaarkt, Middelbnrff. W a sell- en Wrinymachines en Rolmangels Veefstle wei T11, BiMelif. Hakselmachines, Bietensnjjders, Hoekenbrekers, Meelmolens, Haverkneuzers, enz. enz. Photografisch Atelier van H. C. iVi arktberichten. eene aankomende Meid eene kleine Meid Kene Dienstbode VERMIST IE31. O. den. T-U-rlr. TIJDPREEK naar 1 Petri 5 6. J. J. BAJEMA, in Machineriën, Dit is beslist uw voordeel. Provinciale Staten van Zeeland. Zitting van 13 November 1903. Afwezig zijn de heeren van der Have, Dieleman, van Rompu en de Smidt. De vergadering door den Voorzitter ge opend zijnde, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en gearresteerd en deelt de Voorzitter mede dat gefungeerd hebben als Voorzitters en Ondervoorzitters in de afdeelingen In de le de heeren Heijse en Henncquin, in de 2e de heeren Lucabse en Kakebeeke, in de 3e de heeren Fruytier en Oggel. Daarna wordt overgegaan tot verkiezing van een lid van Ged. St. Het stembureau bestait uit de de heeren van Dam, Lucasse, IJsebaert, Vader van 's Gravenpolder. Uitgebracht worden 38 stemmen en wel 3G op den heer P. P. Fruytier (2 blanco); de heer Fiuytier is alzoo benoemd en neemt zijne benoeming aan. Daarna bomen aan de orde de volgende vooistellen van Gad. S'aten. Afwijzing verzoek gemeente Oudelande om renteloos voorschot voor wegsverbete- ring, en inwilliging verzoek W. Moelker c. e. te Tolen om subsidie voor een wa- geudienst naar St. Maartensdijk. Beide zonder discussie aangenomen. Inwilliging verzoek gemeente St. Phi- lipsland om f 500 subsidie voor den aanleg van een vaargeul. Zonder discussie aange nomen met 2S tegen 10 stemmeD, die der lieeien Hammacher, Vader van 's Graven polder, De Bats, Fokker, IJsebaart, Hom- bach, Hoc-ke Hoogenboom, Lucasse, Hen- nrquiD, De Veer. Overneming risico Ongevallenwet voor stoombootdienst op de Westerschelde. Af- wijzir g verzoek gemeente Zierikzee om subsidie voor eene avendschool voor vak onderwijs. Idem verzoek verhooging sub sidie ambachtschool aldaar. En idem verzoek vereeniging «Vereenigde Handwerkslieden te Neuzen" om subsidie voor vakonderwijs. Alles zonder discussie aangenomen. Afwijzing nader verzoek om subsidie voor aanleg van een tram Brouwer shaven Burgbsluis. De heer Fokker tracht de flnanciëele motieven te weerleggen, die Ged. St. tot hun voorstel van afwijzing geleid hebben. Hrj wijst er op dat Schouwen en Duive- land slechts van het totaal der verleende rentelooze voorschotten genoten hebben. Zal men nu aan Schouwen weigeren wat men met zoo kwistige hand aan het 4e en 5e district verleend heeft? Hij doet het voorstel om de gevraagde subsidie toe te staan. In den breede toont hij het belang aan dat de tram met zich brengt. De heer van der Lek de Clercq zijnerzijds bepleit de wenschelykheid van de subsidie in het belang der openbare welvaart, en poogt zooveel mogelijk de motieven van Ged. St. te ontzenuwen. De heer Hennequin kan, zooals de zaak ligt, zijne stem niet aan subsidie geven een renteloos voorschot zou hij in over weging willen nemen. De boer Docke Bcogenboom wijst er op (lat het tot standkomen van den tram meer in het belang zou zijn van den landbouw. De heer Fokker antwoordt den heer Hen ncquin dat een renteloos voorschot riet baat, men leze slechts het rapport van d(n Provincialen Hoofdingenieur, waarna ook de heer Bolle do sulsidie verdedigt met in den breede nog eens op te sommen hetgeen in deze zaak is voorgevallen. Da heer Hennequin bestrijdt nogmaals de subsidi», waarna ook Ged. Stbij monde van den heer Siegers, de redenen verdedigen die tot hun voorstel geleid hebben. De heer Fokker beproeft nogmaals al de argumenten te weerleggen die tegen de subsidio zijn aatigevoerd, en geeft den heer Moerdijk eenige inlichtingen om het ver schil te kunnen oplossen iu de bedragen tusschen het voorstel Fokker en de aanvrage van het Comité. De heer Hammacher is voor subsidie, dat door den heer Hennequin nogmaals bestreden wordt eu verdedigd door den heer van der Lek de Clercq. De heer Ljiicasse zegt dat hij in het stadium waarin de zaak thans verkeert en waarin de argumenten van bet vorig jaar voor de afwijzing geheel zijn vervaller, ook van zienswijze is veranderd, zoodat hij voor subsidie is. Het voorstel-Fokker wordt daarop in s'emmirig gebracht en aangenomen met 19 tegen 18 stemmer, die der heeren De Jonge, Mulder, Siegers, Den Boer, Bolier, Erasmus, Vader van 's Gravenpolder, Hol- lestelle, Noo'dijke, Maas, Oggel, Van Lijn- der, Van Waesbergbe, Dumoleijn, Moes, Hennequin, Van der M-^er en Loois, nadat in de onderdeden nog eenige wijzi- girgen ondergaan bad. Verhooging subsid'e wagendienst tus schen Hansweert en VJake. De heer Kakebeeke stelt voor in plaats van de verhooging uit te breiden tot f 3600, dit slechts te doen tot f 2500. De heer Fruytier gaat de geschiedenis van den wagendienst na en meent dat de verhooging dringend noodig is. Di heer de Jonge verdedigd het voorstel van God St. dat met verwerpirg van het voorstel Kakebeeke, wordt aangenomen met 21 tegen 6 stemmen, die der heeren den B'^er, van Teijlingen, Vader van 's Gra venpolder, Fokker, Kakebeeke en Loois. Opening crediet van ten hoogste f100 voor de aanleg van proeftuinon in 1904. Verwijzing naar Ged. St. van een nader adres van P. v. Dijke, tolpachter te Axel, om vermindering van pachtsom. Toekenning subsidie ad f 100 voor eene in 1904 te Goes te houden tentoonstelling van bloemen en vruchten. Wijziging begrooting voor 1903. Alles zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna gaat do vergadering uiteen. Maandag 16 Nov. 's-Heer-Arendskerke, half 11 door not. de Ronde Bresser voor dhr. Oele 29 Cana da's in de Zak en 23 Canada's aan den Straatweg naar Heinkenszand. Kruiningen, boomen door not. Prins. Dinsdag 17 Nov. Goes, 2 uur bij Boudeliüg door not. Overman boomen. Goes door dhr. Oele half 4 bij inschrij ving 75 olmen op Everinge Ellewoudsdijk; 49 op Geer truidenhof Borssele; 70 op Plant- lust Arer.dskerke; 19 op Olmenstein Kloe- tinge; 5 op Selnisse Arendskerke25 op Geersdijk, Kortgene; 339 op den dijk Cam pers Nieuwlandpolder Kamperland. Aan wijzing door de pachters der hofsteden. Heinkenszand, Hoedekenskerke boomen door not. Overman. Goes, bij wed. M. Rijk voor dhr. P. Rijk door not. Mulock Houwer 7 uur een huis Nieuwstraat van Lossie een verhuurd van Vermeule en Everaard er naast; en een er naast onvorhuurd. Middelburg, Notarishuis 10 uur door not. Hioolen meubelen van een meubel zaak gebruikte meubelen, karpetten, salon- beelden, brandkast, violoncel, vulkachels, enz. Inl. De Groot Ilondius. Te zien Zaterdag en Maandag 10 12 en 14 uur. Goes, half 1 pakhuis Fukken door deurw. Hollmann, paard, brik, tuig, meelwagen, moes- en snijmolen, stalgereedschap, enz. Woensdag 18 Nov. Nisse, door not. Bosch eu v. d. Kloes een nieuw huis met herberg, vergunning »het olietonnetje" saam 9230 cA. half 11. Maandag 16 Nov. Breda, 12 uur bij den intendant 3e divisie inf. levering runderen ten behoeve der mil slachterijen Middelburg en Maastricht. Middelburg. Donderdag is aan het Gewestelijk Bestuur aanbesteed het onder houd der Rjjks Zeeweringen te Vlissingen en te Veere over 1904 1906. Raming f7530 en f4630. Minste inschrijver perc. 1, Vlissingen f7166 en perc. 2, Veere f4398 W. Dekker te Veere. Goes. Den heer J. C. Hariot te Vlissingen, den laagsten inschrijver f 10.849 is opge- diagen de bouw eener dubbele villa voor de heeren van Noppen en Boone Westwal alhier. Zand. Hoden Vrijdag werd door not. Wisboom Verstegen publiek verkocht lo. 5880 cA weiland nabij de hofstede »Blauw- hof' voor f 800 aan dbr. Joh. Minderhout 2o. 3520 eA. bouwl. aan dhr. Joh. Corbijn voor f 611 3o. 3470 cA. id. voor f 712 dhr. D. Koole, St. Laurens; 4o. 3010 cA. id. voor f 670 dhr. C. J, Marsie 5o. 32 eA. id. voor f 671 dhr. A. Botting Go. 3090 cA. id. voor f 675 dhr. G. Dourlijo, Koudekerks 7o, 3290 cA. id. voor f 675 dhr. J. Corbijn8o. 4580 cA. id. voor f 910 dhr. M. Goote, Vlissingen 9o. 43 A. bouwland en sprink voor f 828 dhr. C. Geensen lOo. 6720 cA. id. voor f978 dhr' A. Pluijmers 1 lo. 9850 cA. bouw en weiland voor f 1449 dbr. I. Brouwer 12o. en 13o. 3 H. en 16 A. 15 cA. weilard, gemeente Sint Laurens dhr. G. Dourleiü voornoemd voor f 503014o. 1860 cA. weiland voor f 1830 dhr. H. -Jongepier Cz. 15o. 8260 cA. id. voor f 755 dhr. J. de Rijcke, Gapinge 16o. 1,3570 H. id. voor f755 dhr. G. D.urlein, voornoemd; 17o. tot 19o. 2,9130 H. weiland voor f 2250 dhr. J. de Rijcke, Gapinge 20o. 2640 cA. id. voor f 934 dhr. J. Minderhoud2to. het hofsteetje enz., 1680 cA. aan dhr. C. Geensen voor f 1299. Alles gemeente Middelburg, uitgezonderd perceel 13o. Koopers, zonder bij genoemde woonplaats, wonen te Middelburg. Telegrammen Den Haag. De Tweede Kamer behan delde heden het ontwerp wijziging militie- wet. De heer Troelstra kritiseerde scherp het ontwerp welks reactionaire maatregelen totaal ingaan tegen de strooming naar een volksleger en het streven naar sociale recht vaardigheid, de aan de z^ak vastgekoppelde goede regeling schadevergoeding diende slechts als verguldsel om de bittere pil te doen slikken. De minister protesteerde tegen deze opvatting en beweerde dat bet hier geldt verschuiving en geen verzwa ring van lastende minister verzekerde pertinent aan mr. Troelstra dat geen voor stellen tot verzwaring van lasten voor garnizoensversterking te wachten zijn. Het algemeen debat is gesloten en het ontwerp aangenomen met 46 tegen 28 stemman, met bepaliDg dat in bijzondere omstandigheden de miliciens dadeljjk na huune inlijving met verlof kunnen worden gezonden zonder dat hot verlof later in mindering van den diensttijd wordt gebracht. Dinsdag afdeelingsonderzoek. Na de militiewot behandeling der Indische begroo ting, daarna sectieonderzoek van de drank wet. Vlissingen. Benoemd tot ondersluis- merster te Ilansweerd H. de Jong, tbans brugwachter aan de schipbrug alhier, in gaande 16 December. MIDDELBURG, 12 Nov. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren een ruimen aanvoer van witte- boonen en de kroonerwteD, terwijl »an an dere nieuwe artikelen weinig aangeboden. Prijzen bleven onveranderd. De noteeiing is als volgt: Jarige Walch. tarwe niet aangebodennieuwe dito weinig getoond en van f7 a f7.25 naar deugd gekocht; rogge en wintergerst niet ter maikt; zomergerst f4.25 A f4.40; voor Walcb. wittefcoonen werd in puike soort f 16 betaald, mindere en afwijkende f 10 f 13ronde bruine boonen, weinig ge- tcond, brachten in da hardste soort f 18 A f 19 op; lange dito f 15 A f 16 naar kwaliteit; Walch paaidenboonen f7kroonerwten met veel vraag werden van f9.90 tot f 10.10 gekocht. Boter f0.55 a f0.60 per halve kilo. Eieren f6.50 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 12 Nov. 1903. Boter f 0,60 A f 0,47'A per pond. Kipeieren f1,87'/» A f 1,25. Kleine eieren f 1.A f 0,75 de 25 stuks. VLISSINGEN, 13 Nov. 1903. Boter f 1,30 A f 1,25 per kilo. Eieren f0.— per 104 stuks. St. Maartensdijk. Bij de gehouden vcemaikt alhier waren aangevoerd 67 stuks hoornvee en 257 biggen. De handel was levendig. Prijzen werden besteed als volgt Voor graskalveren van f 40 f 50, jaarlingen f 60—f65, l'/s jarige ossen f80f90, 2-jarige dito f 100f125, 2'/5-jarige dito f 125 - f 140, kalfvaarzen f 150f 200, vare koeien f 115—f 160, kalf koeien f160205, biggen f 4'/2 f 6'/a. li Uil G EK L IJK E STAND van 1113 November. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J, A. van Puffelen, 31 j. jm. en M. den Hol lander, 35 j. jd.G. A. de Keijzer, 54 j., wednr. en E. C. Schuit, 46 j jd. P. Louwerse, 29 j. jm. en A. J. Siegers, 28 j. jd.W. de Kam, 24 j. jm. en N. Minderhoud, 23 j jd. Getrouwd: L. Franke, 24 j. jm. en J. Tissink, 26 j. jd.J. Goedhart, 28 j. jm. en C. J. Hanegraaf, 25 j. jd. C. van Kloven, 29 j. jm. en A. Brasser, 31 j. jd.L. M. A. Koekman, 28 j. jm. en E. Vermaat, 27 j. jd.J. L. do Lange, 27 j. jm. en G. Groenenberg, 26 j. jd. Bevallen: P. Vermeulen geb. Jon gepier, d. Overleden: M. Revers, 74 j., wed. van J. F. Schutz. GOES. Geboren: 11, Geertruida Catharina, d. v. Marions Johannes Schou wenburg en Cornelia Jacoba Goedhart Maria, d. v. Cornells Jacobus de Munck en Pieternella Reijeise; 13, Wilhelmus Benjamin, z. v. Nicolaas Meijer en Jacoba Geene. Overleden: 12, Johannes Luduig Hubert Liebert, 85 j., wednr. van Hedwig Maria Hecking. Van 6 13 Nov. IERSEKE. Geboren: 7, Cornelia Adrians, d. v. Hendrik Klos en Jacoba Hendrika de Schipper 12, Adriana, d. v. Jozias de Koeijer en Maria Prancina Zuijdweg. Over de maand October. RILLAND-BATH. Huwelijksaf kondiging: 4, Cornelis Christiaan Moer land, 21 j. jm. en Maria Walraven, 19 j. jd. 11, Leendert Reijnhout, 25 j. jm. en Pieternella van Broekhoven 23 j. jd. 18, Nicolaas Nieuwdorp 33 j. jm. en Catharina Adriana Schriek, 29 j. jd. te Gouda. Gehuwd: 8, Jacobus Krijnen 27 j. jm. en Dymphina Amelia Kalle, 23 j. jd. 8, Marinus Schout 23 j jm. en Margaretha Polderman 22 j. jd.22, Cornelis Chris tiaan Moerland, 21 j. jm. en Maria Walraven, 19 j. jd. 22, Leendert Rejjnhout 23 j. jm. en Pieternella van Broekhoven 23 j. jd. Geboren: 6, Helena Pieternella d. v. Willem van der Klooster en Dina den Haan 14, PalminaGermania Maria d.v. Polydoor Bonte en Leonie Steijaart18, Anna Dym- phena d. v. Theodorus Jacobus Machiels en Louisa Machiels te Woensdrecht; 19, Adriana Maatje d. v. Jan Adriaan van Boven en Jacoraina Cornelia Wabeke. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA DE STEUR, Wed. K. Kluijfhout, in den ouderdom van 71 jaren. Uit aller naam, C. KLUIJFHOUT. P. KLUIJFHOUT— Leijnse Serooskerke, 11 Nov. 1903. Door deze belu'g ik mijn bartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling, ontvangen bij mijne benoeming tot dijkgraaf van het waterschap Baarland en Oudelande. D. MEULENBERG. Oudelande, 13 Nov. '03. Aanbevelend, Predikbeurten Ger. Kerk Zondag 15 November. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veex. Nam. 2 uur: Idem. H. C. Z. 47 Avond 6 uur: Lezing. voor Land-, Tuin- en Boschbouwwerk- tuigen, alsmede ook voor Onderdee- len der Werktuigen, is bij Veersche weg T 17, Middelburg. Met Mei benoodigd bij J. M. MARINISSEN, Noordweg. Met Mei benoodigd bij A. CORNELISSE Az., Segeersweg, Middelburg. gevraagd, tegen 1 December, niet be neden 18 j., P. G. Adres boekh. R. M. SMITS. een zwartbonte Vaarsoud 20 maanden. Adres A. MEULMEESTER, Serooskerke. Dinsdag 17 November a. s. hoopt Ds. A. VAN DER SLUJS, van Ilenkum, op de zaal Bogardstraat, voor de Chr. Jong. Vere. op Geref. Grondsl. „Her man Faukeel" te Middelburg, een LEZING te houden over Jacob Cats. Aanvang half acht. Toegang vrij. HET BESTUUR. Firma DE JONGE-VERWEST, Goes- Het BESTE ADRES voor is, wat p r ij s en kwaliteit betreft, Korte Noordstraat, MIDDELBURG. f 1,00. f 1,00. f 1,00. ONTVANGENeen ruime keuze in zwarte Overdoeken, Wollen, Molton, Rose en alle soorten van Kinder dekens, gebreide Ondergoederen en Werkkielen. Alles aan concurreerende prijzen. Bij den Uitgever K. LE COINTRE te Middelburg is verschenen: In verband met en naar aanleiding van de weersgesteldheid, door Bedienaar des Woords te Epe. Prijs 15 ct.10 Ex. f 1 30 25 Ex. f 2,50. Dit ernstig vermanend en opwekkend Tijdwoord wordt ten zeerste ter lezing en ter verspreiding aanbevolen. Na ontvangst van het bedrag in postz. of postw. volgt franco toezending. Eiwitstaai per Literflesch f 1, Staalpillen per 1000 stuks f 1, Kiuadroppels Dr. De Vrij per flac. f 0.90. Dr. Hommels Heamatogeen per flac. f 1,60. Hofmans Bron waterzouten per flac. f 0.00. Abdijsiroop en Abdijpillen. Sanguinose en Mutase. Anker Pain Expeller. Ankers Artikelen. Scots Emulsie. Verder alle Geneesmiddelen welke in de couranten geannonceerd worden. Depot waar de echte Pinkpillen zijn te verkrijgen. DROGISTERIJ „DE STER' Alle soorten van te bekomen bij Men kan verzekerd zijn van con curreerende prijzen en soliede machines. Zij die een nuttig, aangenaam, winstgevend en huishoudelijk St. Nicolaas- Cadeau wenschen te koopen, verzuimen niet het magazijn der Verbeterde Singer-Haaimachines te bezoeken, waar is uitgestald een rijke keuzo Naaimachines, zoowel trap- als baud machines, alsook Naaimachine-Tafeltjes. Bij het koopen der Verbeterde Singer-Naaimachines behoeft de kooper geen ver hooging van prijs te betalen voor onderhoud van reizigers. Verkrijgbaar per week op 50 cent, bij contante betaling binnen 4 maanden 10 °/n korting. Gratis onderricht ook in het Moderne Jiorduren. Aanbevelend, Vergeet toch niet prijsopgaaf te vragen uwer Stalvoederingswerktuigen, als: Voor Werktuigen Rosmolens, Windmolens, Echartploegen, enz. enz. Voor inrichting en aanlegging van Wind-Watermolens, om uwe lan derijen droog te houden. Voor Gasmotor- en Stoominrichting, bij A. HUBREGTSE, in LANDBOUWMACHINERIËN, Lange Noordstraat C 31. EENIG ADHRS, St. Janstraat I 51, Middelburg. 13 Album Portretten 5 Cab. Portretten Salon Portretten vanaf

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 6