BOUWLAND, OPIS tl SCflüDR, WEILAND, foor lei Huwelijk Halfjaarlijksche Vergadeiing Advertentiën. Te pacMei vera 1 jatte Bouw- en Weilanden, Goedkoope Bijbels Rechtszaken. Openbare Yerkoopisgen. Afloop Verkoopingen enz. Openbare Verkooping. Op Zateriai 24 Octelier 1913, 16 perceeltjes Bouwgrond op Vrijdag 13 November 1903, ZatraJaj 14 November 1903, verbeterde SINGER NAAIMACHINE. Watten, Windsels. Gara, In den „Groenendraak" SNIJ- en PEENMOLENS, MOESMAKERS, enz. enz. Balans- ei Tweesciaarjloeien. Kerknieuws. Schoolnieuws. LEESTAFEL. Telegrammen M arktberichten. B VllG EliL IJ KIL STAND Gevraagd een Bakkersleerling bij J. J. CAPPON, Noordsingel R 60, Middelburg. 5 PERCEELEN in de gemeente Oost- en West-Sou burg, te zamen groot 4 Heet. 91.30. Inlichtingen te bekomen bij den eige naar W. PLEIJTE aldaar. 's avonds te 8 uur, te Goes, in „de Prins van Oranje", voor de heeren A. Schrijver en I. P. Rosier, ten over staan van den Notaris J. M. PILAAR, van te Goes, aan den "Westsingel. Inmiddels uit de hand te koop. Aanwijzing en inlichting te bekomen bij den heer A. SCHRIJVER. Openbare Verkooping De Notaris W. HIOOI.EN, gevestigd te Middelburg, is voornemens op des namiddags ten 2 uur, in het café jBloemendaal" aan den Noordstraatweg in de gemeente SINT LAURENS, in het openbaar te koop aan te bieden lo. EEN staande nabij den Noordstraatweg in de gemeente Sint Laurens, ge merkt A 60, op en met 34 Aren 10 Centiaren MOESLAND, kadastraal aldaar bekend sectie B nummers 135 en 136. 2o. 95 Aren 10 Centiaren liggende aan den Golsteinschenweg, in de gemeente Sint Laurens, kadas traal aldaar bekend, sectie B nummer 178. Te veilen in 2 perceelen en in massa. Perceel 1 is te bezichtigen Donder dag vóór den verkoopdag van 2 4 uur en daags vóór den verkoopdag van 10 4 uur. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris, Langendelft B 116. 3 stuks Jong Vee TE KOOP bij A. VOS, Grijpskerke. geen beter en nuttiger cadeau en wat het meest gewild is dan eene NAAI MACHINE. Wil men verzekerd zijn een solide machine te bezitten, men koope een desgewenscht op afbetaling van 50 ct.' per week. Aanbevelend, A. HUBREGTSE. Voor alle LEDEN der Kolenver- eeniging ,Ons Maatschappelijk Belang", te Middelburg, op a. s. Woensdag 28 Octo ber, 's avonds om half acht, in het Schuttershof, tot het doen van Reke ning en Verantwoording. Bijwoning' gewenscht. HET BESTUUR. VEKBANDSTOEEEN puik Erwtenpiksel Ten allen tijde voorradig aan concureerenden prijs. Aanbevelend, A. HUBREGTSE, L. Noordstraat C 31, Middelburg, Te Deventer ontving een weduwe Woensdag bezoek van een man, die voor gaf met een offic:er naar Deventer te zijn gekomen om met afrijden van dienstpaarden, welke gestald zouden zijn bij den heer S., belast te worden. Hij zocht een kosthuis en werd het eens, nadat hij de slaapge legenheid had geïnspecteerd. Yan een oogenblik, dat de weduwe hem even alleen liet, maakte hij gebruik uit de slaapkamer ten nadeele van een der kostgangers weg te nemen een horloge en een sigarenkoker, waarna bij do woning verliethij zou, zei hij, 's avonds terugkomen. De weduwe kwam inmiddels tot de ontdekking, dat bij den stalhouder S. geen paarden van een officier waren gestald en, hare woning in- specteerende, bemerkte zij, dat het horloge verdwenen was. De politie werd in den arm genomen en spoorde al spoedig den dader op. Hij had horloge en sigarenkoker in een der volkslogemeDten in pand ge geven voor geleend geld. Br. Bowie. Zooals wij reeds gemeld hebten is Dowie te New-York aangekomen. Door zijn jongste toespraak waarin hij tegelijkertijd tegen de vrij metselaars, de geestelijken, de dagbladschrijvers en de lookers uitvoer, heeft hij vele zijner hoor ders derwijze ontstemd, dat zij hem in de rede vielen en hij ten slotte, omstuwd van 80 getrouwen, is moeten vluchten. Zijn succes is voorloopig dus nog zeer gering, maar hijzelf riep zijn onwillig auditorium toe>Toont maar uw onbeschaamdheid Later win ik toch uw harten en uw porte- monnaies." Men verneemt dat Dowie er blijkbaar niet in zal slagen de 5 millioen bijeen te krijgen die hij noodig heeft om zijn stad Zion voor een bankroet te behoeden. Dit verbittert den profeet ten zeerste, die woe dend loopt te weeklagen, maar zijn fiasco natuurlijk tracht te verbloemen. Zijne bijeen komsten blijven zeer oproerig. Laatstelijk heeft een vrouwelijke matigheids-apostel, standjes veroorzaakt. Het kwam tusschen haar en Dowie tot een heltige woorden wisseling, en het eind was dat zij er met geweld werd uitgezet. Uit Noorwegen. Prof. Hagerup, aan wien de vorming van een nieuw kabinet is opgedragen, nadat de vereenigde conser vatieven, gematigden en liberalen bij de verkiezingen de overwinning behaald had den, heeft in het politieke leven van Noor wegen reeds een belangrijke rol gespeeld. Na een schitterende loopbaan als rechtsge leerde, werd hij in 1893 misister van justitie in het kabinet van Stang en in 1895 leider van een ministerie van coalitie, tot bijlegging van de nationale geschillen met Zweden. Hij is toen niet geslaagd, maar heeft nu, met een tot onderhandelen gezinde meerderheid, betere kansen. Het aftiedende kabinet van Blehr was sedert 12 April 1902 aan het roer geweest. Thans bestaat het nieuwe ministerie uit vijf leden der linker- en vijf der rechterzijde. Bij de gmeenteraadsverkiezingen in België zijn de sociaal democraten zeer achteruit gegaan. Te Seraing verloren zij de meerderheid. Te Antwerpen bereikten zij slechts een onbeduidend stemmenscjjfer. Eet teren van wegen. In het buiten land zullen het volgend jaar proeven op groote schaal worden genomen met het stofvrij maken van wegen door infiltratie met kokende teer, aan welk systeem door deskundigen thans de voorkeur wordt gegeven boven het petroleeren. In Belgifi zullen langs de Maas groote trajecten in behandeling worden genomen o. a. het traject Namen Dinant. Door een consortium van Parijsche sportautori- teiten, meerendeels uit de automobiel- en rijwielwereld, worden gelden bijeengebracht om de geheele route ParijsHavre te teren. Tal van gemeenten, aan dit traject gelegen, verleenen subsidies. (Be K) Eet natste jaar. Woensdagochtend was er sedert 1 Januari van dit jaar meer regen gevallen dan ooit in een vorig jaar te Londen waargenomen is, sedert het Britsche Meteorologisch instituut zijn waar nemingen begon in 1866. Tot dusver hield het jaar 1879 het record met 31.99 inches nu was reeds een hoeveelheid van 32.18 in, verkregen (81.7-1 cm) Dan volgt deze vergeljjking met de natste jaren voor Londen sedert 1866: In 1866:30.62 in.; 1872: 31.31 in.; 1879: 31.99 in; 1880; 30.11 in.; 1903: naar schatting 37.30 In. Vergeljjk daarmede de droogste jaren: 1881: 17.01 en 1898: 17 82. Ook 1902 was bijzonder droog: 20.67. Dus is er, nu reeds, meer dan anderhalf maal zooveel regen gevallen als in het geheele vorige jaar. Niet de grootste dieren zijn, naar verhouding, de sterkste, maar juist de zeer kleine. Een vloo springt 200 malen zoo hcog als zijn lengte. Kon een mensch dat, dan zou dus een sprong over den Haagschen toren (96 meter) een kleinigheid voor hem zijn. Als men zoo namen twee Pransche onderzoekers, Felix Pliteau en de Lucy waar, een vlieg bij de vleugels vasthoudt en bij een lucifer brengt, dan grijpt het insect dat houtje met zijn pooten en licht 't op; dit staat er mee gelijk alsof een mench een houten balk van 9 meter lengte oplicht. Een oorworm trekt gemakkelijk 8 lucifers voort en verricht daarbij den aibeid van een paard, dat 330 zware balken zoo voort bewegen. Eenige weken geleden werd te Aken een Parijsche lichte dame met haar dienst bode vermoord gevonden, terwijl de gezel schap) uffrouw met een prop in den mond in een ander vertrek scheen neergeworpen. Thans blijkt dat die propgeschiedenis slechts comedieapel was. De juffrouw heeft name lijk bekend dat haar vriend, zekere Cesar Landermann, den moord op Engónie Fougère, zoo heette de lichte dame, gepleegd heeft; en zij medeplichtig was. Hij echter had alle juweelen en kostbaarheden voor zich behouden. Deze vriend nu heeft zich Woensdag, toen de politie te Lyon hem kwam gevangen nemen, een revolver door het hoofd geschoten, zoodat hij op de plaats dood bleef. De sociaal-democraat Jaurès te Parijs is door zijne partijgenooten onder handen genomen omdat bij, als vice-president dor Kamer, aan de feestelijkheden ter eere van Victor Emanuel had deelgenomen, en zelfs zjjn glas opgeheven en geledigd had op het welzjjn van den Koning en het Huis van Savoye. Ned. Herv. Keik. Drietal te Schiedam (vac. C. de Wilde) H. Visscher te Oudekerk a. d. IJsel, J. L. Pierson te Hengeloo, E. P. Couvee te Enter (vac. J. Schrijver) M. Jongebreur te Jaars veld, J. H. Ruijsch van Dugteren te Ritthem en N. de Jong te Uithuizermeeden. Beroepen te Oisteiwijk A. A. Vermeer cand. te Zwolle. Aangenomen naar Midwoud door D. N. Zuithof cand. te Groningen naar Mid delburg door J. de Visser te Makkum naar Oosterwolde door P. Kuijlman te Barneveld verbeterd bericht). Bedankt voor Midlum door J. G. Knott- nerus cand. te 's-Gravenhage; voor St. Jaeobi Parochie door D. N. Zuidhof cand. te Groningen voor Vuren door A. A. Vermeer cand. te Zwolle. Geref. Kerken. Beroepen te Sleen D. Prins te Oudega. lerseke. Ds. J. Koppe nam Zondag af scheid van de gemeente met de woorden uit Openb. 1 1216. (Bazuin). Oud Geref. Kerk. Beroepen te Krabbendijke A. Mackenzie te Dirksland. Geslaagd te Venlo de heeren A. J. van 't Holf van St. Laurens en P. v. d. Roest, P. J. Soeters en J. P. v. d. Sluijs, allen van Middelburg, voor de acte vrije- en ordeoefeningen. Te Nijmegen slaagden voor deze zelfde acte de dames L. M. Huijssen te Wemeldinge en S. M. v. Wel te Wol- faartsdijk. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag zijn veroordeeld wegens het openlijk met vereenigde krachten geweld plegen tegen personen: B. H., 19 j. Oostburg en J. F. R., 28 j. Wateilandkerkj-\ beiden te Middelburg in hechtenis, en W. F. H. V., 37 j. Ojstburg, thans voortvluchtig, allen werklieden, ieder tot 4 m. gev. straf, met mindering der doorgebrachte hechtenis voor de 2 eerstgenoemden en met last tot gevangenneming van laas'genoemde diefstal met inklimming en verbrekingJ. de S., 15 j. zonder beroep, IJzendijke, tot 3 m. gev. straf diefstal: A. M., 31 j. zonder beroep, Vlissingen, tot 1 m. gev. stiaf; verduisteringC. F., 43 j. leurder, Mid delburg, tot 3 m. gev. straf; overtreding der gemeente-verordening te Ter- neuzenA. E., 39 j. 1 iet huishouder, Ter- neuzen, tot f5 b. ten behoeve der gemeente Terneuzen, s. 1 d. h.en mishandelingC. V., 23 j. timmermans knecht, WisseukeiRe, tot 1 5 b. s. 5 d. h. Homoeopatisch Maandblad, uitgegeven vanwege de »Vereeniging tot bevordering der Homoeopathie in Nederland"no. 9 van den I4en jaargang bevat onder meer een belangrijk artikel van dr. Voorhoeve, eigenlijk van den medischen hoogleeraar Straub een allopaat die zeer wel- w llend spreekt over de homoeopathie en aandringt op de toelating van een docent in de homoeopathische geneeskunde, aan een onzer rijks-universiteiten.. De professor schrijft onder meer»Men kan van de meerdeiheid niet vergen dat zij hare beginselen prijs geeft. Maar wel moet er angstvallig woiden zorg gedragen die minderheid niet te belemmeren. Die minderheid geeft ons minstens genomen de niet oveibodige les dat ook zonder scheikundige geneesmiddelen een zieke genezen kan. Zij dwingt ons tot kritiek van eigen te licht aanvaarde overtuiging". Dit is al veel gewonnen. Uitgever van het Maandblad is Larivicre en Voorhoeve te Zwolle. Het pollen asthma (de z. g. n. hooikoorts), denzelfs verschijnselen, oorzaken en behandeling door dr. J. E. Alberts te Amsterdam. N. V. Egelings Boekhandel, Amsterdam. De hooikooits is een ziekte welke ont staat in den bloeitijd der grasgewassen, slijmvliezen van neus, keel, luchtpijpen en het bindvlies van het oog aantast, met prikkelingen, waarbij nog komen gejaagd heid, moeheid en kortademigheid, gelijk bij asthma. Verscheidene geleerden hebben naar de oorzaak dezer ziekte gezocht, en de uitslag is i zekerheid dat deze ziekte geneeslijk is», zoowel homoeopathisch als allopatisch. De geneesmiddelen en behandeling worden in dit boek door den schrijver aangewezen. Bij beide geneeswijzen is serum-behande ling voorgeschreven. Uit een meer technische beschouwing door dr. Hofman, van Gouda, in de Telegraaf, over dit voortreffelijke boek blijkt, dat met jod. arsenicum homoeopatisch toegediend deze ziekte met succea wordt weerstaan. Wie er meer van wil weteD, keope dit boek, dat met duidelijke letter gedrukt er in flink formaat verschenen, alle inlichtingen geeft, die men maar verlangen kan. Ongeloof en Revolutie. Een reeks van historische voorlezingen, door mr. G. Groen van Prinsterer. Amsterdam H. A. v. Bottenburg. Toen een paar jaar geleden de uitgever Slangenberg de uitgave van dit boek naar den len druk begon te ondernemen, kwam er een protest van prof. Fabius waaruit bleek dat men aan een herdruk der 2e uitgave doende was. Hiermede was de poging van Slangenberg feitelijk gebroken; doch het publiek zal hier wel allerminst naar vragen, nu het een zoo keurig en duide'ijk op best papier gedrukte derde uitgave, niet naar de eerste, maar naar de 2e, door Groen zeiven verbeterde uitgave tot zoo lagen prijs in handen krijgt. Wij juichen deze uitgave zeer toe en prijzen den uitgever, die haar durft onder nemen. Moge nu ook zijn boek tal van koopers vinden; en alzoo dit nog te weinig onder ons gekende geschrift van den grond legger onzer partij uit de eerste jaren zijner worsteling tegen de Revolutie meer onder ons anti-revolutionaire volk, vooral onder de jeugdigen die ook Fransch verstaan, worden verspreid. Zaterdag 24 Oct. Goes, 8 uur in de Prins voor dhr. Rosier en Schrijver door not. Pilaar 16 perceelen bouwgrond, Westsingel. Dinsdag 27 Oct. Goes, half 1 in 't Sh t door deurw. Holl- mann melkkoeien, kalfvaarzen, fokstieren, enz. Woensdag 28 Oct. Oostkapelle, 10 uur aan de tuinmans woning op Westhove dooi not. Verhulst 1 hit merriepaard, 3 baatgevende melkkoeien, kaldragende vaars, jaarling vaars, 4 loop varkens, 30 kippen en 2 hanen, 4 zwanen, 4 eenden, groentewagen op veeren, hand kar, slede, ijsbak, melkgereedschap, inboe del, Statenbijbel enz. Donderdag 29 Oct. Middelhui g, door not. Hosang in de Vergenoeging 8 uur een huis en tuin Koepoortstraat N 33 groot 130 cA. En een huis Biee E 279a groot 73 cA. Te zien 28 en 29 Oct. 1012 en 2—4 uur. Vrijdag 30 Oct. Wissenkerke, 10 uur in de Kroon door not. Roelof de hofstee van wijlen P. de Regt samen 63,96,70 H. Vrouwepoider, 2 uur bij Tilroe door not. Hosang een huis (2 woniDgen) met tuiD, schuur en timmermanswinkel A 11 en 12 groot 536 cA. Te zien 8 dagen voor den verkoop. Zaterdag 31 Oct. Vlissingen, 200 olmen en canada's door not. Bosch 10 uur voor het gemeentebestuur. Donderdag 5 Nov. Ellewoutsdijk, door deurw. Hollmann 11 uur inboedel. 's-Heer Abtskerke, boomen door not. Houwer. Den Haag. De Tweede Kamer hec-ft heden het wetsontwerp tot wijziging der gemeentewet hij 2e lezing aangenomen, alsmede de Mijnwet nadat ingetrokken was het amendement-Van Kol om den acht- urigen arbeiddag voor mijnarbeiders in de wet voor te schrijven; en vervangen was door een nader te behandelen motie van dezelfde strekking. De loterij wetsontwerpen zijn van het sectie-onderzoek afgevoerd. De Kamer ging uiteen tot 10 November. Als dan komt in behandeling het wetsontwerp tot herziening der belastbare opbrengst van gebouwdeeigendommen, daarna het ontwerp tuchtschol n. Middelburg. Donderdag werd door not. Wisboom Verstegen veikocht een dubbel woonhuis, erf en tuin, Veersche Singel S 50 het eene vcor f 1668het andere gedeelte voor f 1401, beide aan dhr. A. Botting, alhier. Driewegen. Ten overstaan van not. Overman is Woensdag alhier verkocht de in deze gemeente gelegen onroerende goe deren voor den Eerz. J. Louwerse Wz. als 2.17.20 H.A. bouwland aan dhr. P. Koeman voor f 607 per 39 a. 24 c.a. is den hoop f3359 85 en f53 voor klaver en mest en 481.30 H.A. weiland aan dhrn. J. Krijger en A. Krijger voor f 433 en per alsvoren f5310,08, alles onverminderd de gewone onkosten. De koopers wonen alhier. Het hofsteedje is niet verkocht. MIDDELBURG, 22 Oct. 1903. De aanvoeren van heden waren ruim van erwten en witte boonen, doch onbe duidend van overige artikelen. Jarige tarwe f7.25 i f7.40. Nieuwe was in goede kwa liteit te koop tot f7 a f7.25. Zomergerst met gering aanbod bleef op f 4.25 a f 4.40. Voor Walch. witte boonen werd grif f 13 tot f 14 betaald. Goede kwaliteit was echter Diet overvloedig. Walch. ronde bruine boo nen zoowel als lange waren nagenoeg niet te bekomen. Paardeboonen f6.75; Kook- erwten kwamen niet voor. Van Kroonerw- ten daarentegen was flink aanbod, Goede kwaliteit was te koop tot f9.75 üf 10. In overige artikelen geen handel. Boter f 0.50 4 f 0.55 per halve kilo. Eieren f5.60 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 22 Oct. 1903. Boter f 0,65 ik f 0,52'/j per pond. Kipeieren f 1,75 f L50. Kleine eieren fl.— de 25 stuks. VLISSINGEN, 23 Oct. 1903 Boter f 1,20 4 f 1,10 per kilo. Eieren f 6.20 per 104 stuks. van 2123 October. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. H. Snijders, 75 j. wednr. en D. J. Ludik- huijzen, 44 j. jd.G. G. Vader, 26 j. jm. en K. Moelker, 27 j. jd.J. den Hollander, 24 j. jm. en A. M. A. Stevens, 20 j. jd.A. Beaufort, 27 j. jm. en P. Janse, 24 j. jd.J. H. W. Arnoldus, 29 j. jm. en T. Meijers, 27 j. jd. Bevallen: J. de Rijke geb. Jobse, d. A. C. J. de Swart geb. Reuter, d. J. Sturm geb. Van den Driest, d. Overleden: V. A. van Dolder, wednr. van C. A. Kleeuwens, 87 j. GOES. Getrouwd: 22, Christiaan Marinus Piekart, 27 j. jm. te Goes, onlangs te Middelburg en Cornelia Burgs, 21 j. jd. te Goes. Van 16—23 October. IERSEKE. Geboren: 20, Janna Marina, d. v. Johannes Steenblok en Leuntje Paardekooper. Overleden: 15, Adriana van de Vrede, 42 j., echtg. van Adriaan Hoebeke 20, Jacob Johannes 10 j., z. v. Hendrik Oostdijk en Jacomijna Pieternella van Zweden 21, Geertruida Westveer, 80 j., wed. eerst van Marinus Leijs, daarna van Leendert van Dixhoorn 22, Helena de Witte, 63 j. wed. van Adriaan Eversdijk. ONS HUIS. Op Zaterdag 24 Oct. a. van half negen tot tien uur, uitgifte van boeken uit de bibliotheek in de leezaal, en verder weke lijks op denzelfien dag en dezelfde uren. Ten opzichte van het peil den te stichten gebouwen gelden minder bezwarende bepalingen, dan toepasse lijk waren op de neven staande huizen. des voormiddags te 11 uren, te 's-Eeeren- hoek, in de herberg bij B. de Jonge, voor den heer W. F. K. Lenshoek q.q., ten overstaan van den Notaris J. M. PILAAR te Goes, van tiendvrij, in den Nieuwen West-Kraaijert- polder, groot 2 H.A. 16 c.A. Op gebruik terstond. Zoekt uw voordeel. enz. enz. Drogisterij „DIJ STEB", Vlasmarkt. Middelburg'- Hoek Langevieïle, f 6.25 per 80 kilo en mooie Voer gerst f 3.75 p. 65 ku. Bij partijtjes lagere prijzen. en KERKBOEKEN in alle formaten en- prijzen met Oude en Nieuwe Psalmen en Gezangen zijn te bekomen in het van ouds bekende Bijbelmagazijn van F. P. D'HUIJ, Burcht, hoek Wal. Druk Wed. S. J. de Jonge—Verwest, Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 6