MELISKERKE. VOEDERARTIKELEN. Openbare Verknopingen. Afloop Verkoopïngen enz. Advertentiën. Jacoba Maria Worfelboer- kruiden Boekh. Fanoy H.H. Landbouwers! Siroop voor Punch. i i I. P o s t r ij e n. OPNEMING MAAS Junior. Drogisterij „De Ster", Corn*, (ie Regt. BVRGKRL1JKJE STAND M arktberichten. TE KOOP 3 Kalfvaarzen te koop, TE KOOP TE KOOP Takhout voor brandhout, bij par tijtjes of in massa, bij L. DE BRUIJNE, Veersche weg T 17, Middelburg. een Broodbakkerskneeht, eene MEID gevraagd tegen denzelfden prijs. stand vcorvairdilijk uit de preventieve gevangei 83bap ontslagen. Ook is aldaar Zaterdagavond door onbekende oorzaak te water geraakt de rustend predikant J. G. D. aldaar en verdronken. Zijn lijk is reeds opgehaald. Te Enkhuizen is Zaterdag door een Lemster visschersvaartuig aangebracht hot lijk van Andries Hidzer Scholten, 22 jaar oud, een der vier jongelieden, die in den storm van den 7den dezer zijn omgekomen, De heer C. de Jong, een ondernemend ingezeten van Joure, is naar Canada ver trokken, om daar een onderzoek in te stellen naar de kansen van emigratie. Bij gunstig resultaat hoopt hij in het a. s. jaar terug te keeren, om daarna met een honderdtal gewestgenooten zich in Canada te vestigen. Men schrijft uit Ootmarsum Op 't oogenblik heerscht hier een ware watersnoodrondom Ootmarsum is alles water wat men ziet. De meeste wegen in en naar de buurtschappen staan er geheel onder, en dit niet over een klein gedeelte, maar over afstanden van honderden meters. De weg naar de buurtschap Lattrop staat voor het grootste gedeelte onder. Vele boeren hebben rondom hun boerderijen wallen opgeworpen om het water te beletten in de huizen te komen. De Dindel en de Oele Beek staan geheel buiten hun oevei s, terwijl dag en nacht gewaakt wordt op één plaats aan de Gele Beek, waar men vreest, dat de dijk doorbreken zalmocht dit ge beuren, dan raakt Lattrop voor het grootste gedeelte onder water. Het loof van de te veld staande aardappelen, knolrapen en man- gelwortelen kan de oppervlakte van het water niet meer bereiken. In Tilligte is het al even treurig gesteld, wegen en bouw landen staan blank. Het vee moet allemaal gestald worden, daar de weiden in meren herschapen zijn. Het water stroomt daar over den provincialen weg naar Denekamp, hetgeen het 's winters slechts bij zeer hoog water doet. De gebr. Driessen, die ondanks de drijfjacht der politie nog steeds op vrije voeten zijn, hebben een teeken van leven gegeven. Bij zekeren B. bij Wehl werd Maandagnacht aan de deur geklopt. Hij opende de deur en zag de beruchte ge broeders voor zich staan. Hij trachtte direct de deur weer te sluiten, maar toen ontstond eene vechtpartij, waarbij mes en revolver werden gebruikt. De gebr. D. werden beiden gewond en by S. werd alles stuk geslagen. Met leedwezen vernemen wij dat de heer J. van Alphen, de beminnelijke nestor (oudste lid) der Tweede Kamer ernstig onge steld is. In een nauwe steeg is Donderdag nacht te Utrecht een huis waarin een water- en vuurnoring werd gehouden, ver brand en zijn daarbij vier kinderen omge komen. Alleen do ouders ontkwamen, be nevens de 16-jarige zoon die met drie broertjes van 10, 8 en 4 jaar boven sliep, en zich wist te redden door uit het raam te springen. Door den rook heen had hij nog gemeend deze drie kinderen hand aan hand te zien, trachtende eveneens te ont komen. Toen de brand al bijna gebiuscht was, ontdekte men bij het licht der flam bouwen een bijna ontvleeschd been, zwart en verkoold dat door de zoldering van den winkel te voorschijn stak. Zoodat jook het vierde slachtoffer was gevonden. Het was de 18-jarigo dochter. Het was niet mogelijk het lijk weg te halen, zoolang het vuur nog niet geheel en al bedwongen was. Eindolijk slaagde men er in. Er werden plauken naar boven gedragen en deze over dwars gelegd op de gedeeltelijk verbrande balken. Eenige oogenblikken lator werd in een deken iets langs de ladder naar beneden gedragen en in de brancard neer gelegd enkele verkoolde beenderen. Ook op Java breekt het feminisme door. Twee prinsessen, dochters van den regent van Japara, waardige voorgangsters in den strijd tot verheffing der Javaansche vrouw, gaan voor rekening van het gouver nement naar Batavia om er te worden opge leid, de eene lot onderwijzeres, de andere tot ziekenverpleegster. Dit is een gezond feminisme. In de laatste dagen was er in Am sterdam een jassen dief aan het werk, die zijn vak ter dege bleek te verstaan. Hij sloeg bij voorkeur zijn slag in koffiehuizen, dezer dagen nog in Polen, ten koste van een bezoeker, die zijn keurige demi-saison van den kapstok verdwenen vond. R cl er- cheurs ontdekten hem, toen hij een der jassen in een pandjeshuis wou beleenen en an es- teerden hem. 't Is een kleermaker, netjes in de kleeren, die als vakman een goed oog had op jassen die hij wilde meenemen. Als bezoeker ging hij dan een koffiehuis binnen, zette zich niet ver van de deur aan een tafeltje, bestelde iets, wat hij meteen betaalde en wachtte dan tot hij iemand zag binnenkomen van ongeveer zijn eigen postuur en wiens jas hem wel leek. Dezen argeloozen bezoeker hield hij in het oog, oplettend, waar de man zjjn jas ophing. Hij wachtte dan een poosje tot hij zijn kans schoon zag, stond dan kalm op, trok de jas bedaard aan en ging met het onschuldigste gezicht van de wereld de deur uit. Aan zijn practijken is nu een eind gemaakt. Een inwoner van Naarden had op 1 O-jarigen leeftyd een bruine boon in het oor gekregen. Welke moeite een dok'er toen ook aanwendde, toch was het onmo gelijk de boon te verwijderen. Thans, op 37-jarigen leeftijd, dus nadat de boon ruim 27 jaar in haar enge verblijfplaats had door gebracht, kwam deze geheel zwart en ver steend uit het oor te voorschijn, zonder medische hulp en zonder pijnlijke operaties. Bij het te voorschijn komen viel de boon volgens hare natuurlijke vorming in 2 helf ten uiteen. Donderdag is in de haven te Nieuwe- diep een zeemilicien verdronken. Hij zou een bezoek brengen aan een Scheveningor logger. Bij het aan boord gaan raakte bij tusschen een Katwijker en een Schevenin- ger vaartuig te water, en voordat hulp kon worden geboden, was hij in de diepte verdwenoD. Het was de milicien Tennis Knoester, van Scheveningen, en hij zou juist den volgenden dag met groot verlof gian. Vrijdag vergaderde Boaz ter bespre king van de quaestie Vakorganisatie in ver band met ds. Sikkels stellingen. Een motie van ds. Talma en ds. Sikkel werd aange nomen waaruit blijkt dat misverstand in spel was geweest. Wij komen er op terug. De minister van binnenlandsche zaken vertrok Vrydag naar Hamburg. Zijn verblijf aldaar heeft ten doel het bezoeken van eenige inrichtingen voor handels- en tech nisch onderwijs. De minister wordt Woens dagavond terugverwacht. Ons bemind koninklijk echtpaar be vindt zich de laatste weken, thans bij goed weder, te Schwerin bij de moeder van Prins Hendrik. Piksche wandelingen wor den gemaakt in het park dat op een hoogen oever het meer omzoomtof uitstapjes ondernomen naar Ludwigslust en Wiligrad, of naar den Porsthof van het groote wild park te Jasnitz, waarbij menige photo van de Koningin en hare Mecklenburgsche familie genomen wordt, photo's die tegelijk getuigen van het hartelijke familieverkeer aan het hof der Groothertogin Marie, die door onze Koningin als »mama" wordt aangesproken. Heden reisde het Echtpaar naar hun landgoed Dobbin, om na eenige dagen weer op Eabensteinfeld terug te keeren. In den voorgevel van de Nieuwe Beurs te Amsterdam is eergisteren een scheur ontstaan ter lengte van 2'l2 Meter. De scheur loopt van den bovenhoek van het raam van de Kamer van Koophandel tot de kroonlijst van het dak. Sommigen schrijven haar toe aan de dreuningen van den grond bij de gehouden proefnemingen met het loswerken der fun damenten der oude beurs, hetwelk met dynamiet heeft plaats gehad. Men herinnert zich dat de pers nogal opgespeeld heeft dezer dagen, dewijl de Regeering geen ridderorde voor den archi tect der Beurs bestemd had. Controle op slenteren. Op de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. to Haarlem zullen binnenkort in de verschillende af- deelingen tijdmeters in gebruik worden gesteld, welke automatisch werken. Het heoft de opmerkzaamheid van de ingenieurs getrokken, dat sommige werklieden over oen afs'and van slechts zeven minuten ruim dortig minuten bij 't begin dor werktijden kuierdon. Mon heoft nu do afstanden van den ingang der werkplaats tot aan de ver schillende afdeelingen opgenomen. Ieder werkman neemt bij het binnenkomen der afdeoling oen kaart, waarop de tjjd is aange- gevon, hoe laat de kaart genomen werd, zoodat de assistent-opzichter juist den tijd kan controleeren, voor het gaan van den ingang naar de afdeeling. De methode wordt op verscheidene fabrieken in Duitseh- land gvolgd. Eon schooljongen is te Oberottendorf tot een maand gevangenisstraf veroordeeld wegens majesteitsschennishij moet zich schuldig gemaakt hebben aan een belee- digende nabootsing van den Keizer, door het opstrijken van de punten van zijn snorretje en dergelijke grimassen. De algomeene synode van de Neder- duitsch Gereformeerde Kerk van de Kaap kolonie is Donderdag te Kaapstad bijeen gekomen, onder leiding van den moderator ds. J. H. Hofmeyr. Sedeit het begin van den oorlog was de synode niet bijeen geweest. Een werkman van den reinigheids- dienst te Bressoux (Henegouwen), reed langs de Jupillestraat, toen bp een linnen geldzakje op het hoofd kreeg, dat ergens uit een huis was geworpen. Het beursje bevatte vijf briefjes van 1000 fr. en tien stradsloten. Hij gaf de beurs in handen van den commissaris van politie, die een onderzoek dotd. De e'genares was spoedig ontdekt, 't Is eene vrouw, die verklaarde, zich van het geld ontdaan te hebben omdat het haar zooveel last veroorzaakteOf bp nu het geld mag houden, wordt niet gezegd. De Berlijnsche politie vond verleden week op een avoDd een man zonder beenen hulpeloos en doorweekt van den regen op den grond liggen. Hij was aangevallen door twee kerels, die hem van zijn beurs beroofden en daarna allebei zijn houten beenen afschroefden. Gelukkig vond de politie spoedig de vermisto beenen in een sloot in de nabijheid. Hoovers in den Raukakus. Een Rus sische postwagen is in den Kaukakus door vier met geweren en dolken gewapende roovers overvallen. De wagen, waarin zich vijf-en twintig personen bevonden, werd geheel geplunderd. De reizigers hadden papier van waarde in hunne schoenen ver stopt, doch de roovers merkten 't en maakten zich van al het geld moestor. De kerels die langen tijd de schrik der omgeving waren, zijn later gepakt. Men weet dat Dumont d'Urville die verscheidene reizon om do wereld deed, in 1841 nog den dood vinden moest bij een spoorwegongeluk tusschen Parijs en Versailles, in 't gezicht van zijn vaderstad. Thans komt het bericht dat een Hongaar, Martin Tuyn, die gelukkig het veege lijf kon redden bij de uitbarsting van den Mont Pelée, in een der straten te Parijs door een automobiel werd overreden en gedood. In de parochie Biinsdorf, aan het Keizer Wilhelmskanaal, is een merkwaar dige staking uitgebroken. De doodgravers vonden, dat zij te slecht bezoldigd werden zij organiseerden zich en vroegen het kerk bestuur om verhooging van loon. Aan vankelijk werd het verzoek niet ingowilligd maar toen al spoedig bleek, dat de Dood niet, staakte, moest het kerkbestuur zich wel lot een vergelijk laten vinden. INGEBONDEN, De heer W. C. v. d. Volkere te Vlis- singen is voornemens op Dinsdag 10 No vember a. s. alhier eene voordracht te houden over Telegraphie zonder draad. De heer Van de Volkere beschikt over eene ver zameling van zeer mooie natuurkundige instrumenten en had met zijne voordrach ten te Middelburg, NijmegeD, Leeuwarden enz., werkelijk groot succes. Daar er toch zeker ook in Goes velen zijn, die belang in dit onderwerp stellen en er gaarne wat meer van wenschen te hooren, dan korte tijdschrift-artikelen kunnen geven, vooral als het onderwerp, door duidelijke proeven wordt toegelicht, hopen wij, dat de heer v. d. Volkere alhier een even groote be langstelling zal mogen vinden, als hem elders te beurt viel. Goes, 17 Oct. 1903. Dr. G. H. LEIGNES BAKHOVEN. A. K. ZWEEDE. Dinsdag 20 Oct. Middelburg. Notarishuis door not. Ver huist 10 uur 3 inboedels, brandkasten, goud en zilver, lnl. de Groot Hondius. Goes, door dourw. Hollman 12 uur bij wed. Wesdijk Voorstad beestiaal, 2 tilbury's, tentwagen. Woensdag 21 Oct. Driewegen, door not. Overman 11 uur voor J. Louwerse bij v. Strien een hoefje 1250 cA. met 6.9850 H. bouw- en weilanden. In pacht kan volgen 3 H. bouw- en wei landen. Inl. not. v. Nimwegen Middelburg, en Paardek. Overman. Goes, 10 uur in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann herberg inventaris en meubilair, als canapé, mah. penantkas- ten, kussen- en andere stoelen, ledikanten, naaimachine met kast, kachels, gegoten keukenkachel met waterketel500 dames- en heerenparapluies en 20 loopvarkens. St. L '.urens op hofstede Torenzicht door not. Hosang 10 uur inspan. Middelburg, door not. Verhulst, Notaris huis 10 uur huishoudelijke goederen, meu belen om 1 uur pianino's, antieke meu belen, Delftsch aardewerk. Donderdag 22 Oct. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Wisboom Verstegen een dubbel woonhuis, erf en tuin Veersche Singel S 50 730 cA. en 2 perc. en comb. Te zien 10—12 en 2—4 uur 21 en 22 Oct. Kapelle, 12 uur bij M. van Weele door deurw. Hollmann, inboedel. Schore, door deurw. Hollmann half 10 bij op 't Hof, werkpaarden, kalf- en melk koeien, kalfvaarzen, enz. Woensdag 28 Oct. Oostkapelle, 10 uur aan de tuinmans woning op Westhove dooi not. Verhulst 1 hit merriepaard, 3 baatgevende melkkoeien, kaldragende vaars, jaarling vaars, 4 loop varkens, 30 kippen en 2 hanen, 4 zwanen, 4 eenden, groentewagen op veeren, hand kar, slede, ijsbak, melkgereedschap, inboe del, Statenbijbel enz. VERBETERING. Middelburg. Het verschil tolverpach- ting is niet f 250. maar f 200. Tevens was het desbetreffende voorstel in de vergadering van het polderbestuur niet van dhr. Louwerse maar van den heer J. Corré. LAATSTE BERICHTEN lerseke. Zonderlinge vondst. Een school knaap die heden morgon speelde by de vate aan de Damstraat zag daarin 2 papier tjes dryven die bij onderzoek bleken te zijn 1 bankbiljet van f60 en 1 van f25. lerseke. De heer J. L. Moerdijk vroe ger Inspecteur van het onderwijs in Trans vaal is door de Engelsche regeering benoemd tot Super Intendent voor het onderwijs in de Hollaadsche taal en Bij bel sche geschie denis. Driewegen. De bijdrage van deze ge meente voor den aanleg eener stoomtram BorsseleGoes—Wolphaartdijkscheveer ad f 60 is Zaterdag door den Raad dezer ge meente verhoogd op 90 's jaars. Wissenkerke. Bij de jl. Vrijdag alhier ten huize van P. Gaanderse door not not. Roelof te Kortgene gehouden verkcopirg van eene partij hovenieringen van erven C. de Vos te Zierikzee, ter grootte van 41 Aien 30 cA. Kooper de heer C. N. van der Heijde alhier voor f 1575 de massa plus 9% onkosten en f29.50 strijkgeld. van 1619 October. MIDDELBURG. B e v a 11 e n C. Ver meulen geb. De Winter d.A. Kambier geb. Izeboud d.J. Kleinepier geb. Van den Broecke d. Overleden: H. M. Meijer weltr. van C. van den Bussele, 66 j. AXEL, 18 Oct. 1903. Oude Tarwof8,75 f9,Nieuwe Tarwe f8,25 A f 9,— Rogge f 6,25 h f7,— Nieuwe Wintergerst f7,ft f7,75; Zo- mergerst f 0,a f 0,—Haver f5,5 f 6,Kookerwten f 9,50 4 f 10,Voer- erwten f8,50 ft f 9,Paardeboonen f 0, ft f 0,Lynzaad f 0,ft f 0,Koolzaad f0,4 f0,Aardappelen f3,25 A f 3,75. Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 19 October 1903. Buitenlandsche granen vaster. Meel, stil. Prima f 11,25 ft f 11,50; le kwal. f 10,25 ft f 11,50. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe f 3.60 Geldersche blauwe f 2,70 ft f 3, Brielsche Kralen f 4 a 14.25. Weinig aanvoer. Ajuin aanvoer 2000 balen. Zeeuwsche groote f 1.60. Kleine f2.10. Stroogele f0,— per 60 kilo. Zeeuwsche eieren f 5,a f 5,20 Tarwef 0,f 0, Nieuwe Tarwe - 7,25 - 7,75 Rogge- 5,- 5,75 N. Wintergerst - 0,- 0, Zomergerst (*)..- 0,- 0, Chevalier - 0,- 0, Haver (*)....- 6,- 6,70 Witte Boonen - 10,-14, Bruine Boonen - 9,— -13,50 Nieuwe Erwten. - 7,- 8,25 Kookerwten - 8,50 - 9,50 Kanariezaad - 8,50 -10,50 Koolzaad. - 0,- 0, Lijnzaad - 8,— - 8,50 Karwijzaad. - 11, por 100 kilo. Lijst van brieven verzonden aan onbe kenden door het Postkantoor te Goes over de le helft van Oct. 1903. Mej. J. Hijlkema DordrechtJ. Verburg RotterdamC. v. d. Boom id. Van Wemeldinge. J. Stalberg von Düfen AmsterdamPoit Corn id.J. Walkaart Boom. BRIEFWISSELING. Voor het art. van den heer Boot was heden geen plaats. De Heere verblijdde ons door de voorspoedige geboorte van eene Dochter. Moeder en kind zijn wel. Ds. F. STAAL. K. J. STAAL—HERDINK. Kolijnsplaat, 16 Oct. 1903. Heden overleed tot onze diepe droef- hoid onzo geliefde echtgenoot en vader de Weledelgestrenge heer DOMINICUS JOSEPHUS MES, ridder in de orde van den H. Gregorius den Groote, in den ouderdom van ruim 60 jaren. Mevrouw Wed. J. M. N. E. MES Janssens. M. A. MES. L. J. MES. G. M. MES. Middelburg, 14 October 1903. Heden overleed onze geliefde man en vader, behuwd-, groot- en overgroot- Tad°r' JOZIAS BOONE, in den ouderdom van 88 jaar, 9 maan den en 23 dagen. Uit aller naam, Wed. J. BOONESinke. JOHs. BOONE. J. BOONE—Waverijn. A. BOONE. H. BOONEZuidweg. MARIA BOONE. Kruiningen, 14 October 1903. Bij deze betuigen wij onzen harte- 1 ijken dank voor de belangstelling onder vonden bij het overlijden van ons veel geliefd Dochtertje, MAATJE. Namens allen, P. POUWER. W. POUWER—Poppe. Sint-Laurens, October 1903. een extra mooie TARE KOE, le kalf, te bevragen bij J. VAN DE KREEKE Kz., Wolphaartsdijk. Ruim gesorteerd in Haiid-, Stal- en Landwerktuigen. L. DE BRUIJNE, Veersche weg T 17, Middelburg. aan de rekening, op 't Hof Wulpenburg, bij Veere. een zoo goed als nieuwe Kamer- kookkachel, zeer geschikt voor den boerenstand. AdresHoogstraat I 142. Er biedt zich aan zoo spoedig mogelijk, ook genegen om de zaak na verloop van tijd over te nemen. Brieven lett. K, Boekh. FANOY, Middelburg. Tegen Mei bij L. ZACHARIASSE, Biggekerke. a f 0.30 per pakje. Drogisterij „DE 8TER", Vlasmarkt Middelburg. van de Voetpaden met de Kunstwerkenf 26 OCTOBER a. s. levert de aanbiedingen van BOLLE, COHEN, KOK, SLAGTER e. a. Huwelijkskaarten en Visitekaartjes. Zorgt dat ge altijd het artikel „Wavin" in huis hebt om bij eerste ongesteld heid der kalveren toe te dienen. Depot W. HUBREGTSE, Drogist, Noordstraat. P. S. Alsmede een potje voor opene speenen bij koeien. Citroen-, Arac-, Rhum- en Troebelpunch van 70, 80, 90 ct., fl— f 1,20, f 1,50. per flesch. Per liter 85, 90 ct. f 1. f 1.20, f 1 50 en f 1.80. ADRES ieuwe kachellak ude kachels nieuw s reukeloos bij 't aanmaken aadselachtig succes edereen aan te raden ooit afbranden noch bersten 17 ■™n de trots eener vrouw Verlïri jg-baai* in flacons fl, f 0,35, f0,50, fO.75, Vlasmarkt. Middelburg. per 60 kilo f 3,65 6,50 6,50 100 - 6,50 n 75 -7,25 75 - 7,00 50 -5,50 50 -4,75 Gerstemeel Maïsmeel Erwtenmeel Bibbykoek Bibbymeel Lijnkoek Lijnmeel Alles onder garantie te leveren. Bij afname van minstens 1000 kilo tegelijk worden de prijzen nog verlaagd. Bovenstaande noteeringen zijn vrij blijvend. Aanbevelend, Koudekerke, 17^l0/'03,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 3