Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Zaterdag 10 October 1903. No. 5. l [öop :oop Gemengde BerieMen. Openbare ïerkaopingen. breken iiigbeeren ing model), fv. d. SCHRAAF, olpkaartsdijk. IZEN, rekening 23 beelenburg", Abeel- tRIEPAARD, oud "tmolen, keur uit Ritthem. ei a. s. Paardenknecht {SE Sr., Ritthem Mei ïdknecht 3SCHIERE, te M e» tvember ïT benoodigd, be- [erk en hoefbeslag, vTD, Brigdamme. ouders naar elders |ht gevraagd. DE WIJS, Goes, liden aan larbeider of ïknecht oranjepolder. Irt of Mei c L die met paarden |et Mei eena Meid 3CHIERE, Zoute- f met Mei dlineclit )S, Koudekerks. Mei I benoodigd II h e m. Mei JINGEMANSE Az., 'ijk met Mei WOLE, Grijpskerke. ^t half October [uishoudster, i, boven de 25 jaar. poekh. D'HUIJ. Ivember jnstbode leden de 17 jaar, bij iissingsche straat 58, diourister. Nov. a. s. in een' ette Meid-Buis- letter X, bureau enstbode oomkw., Kap el le. elburg. Kerknieuw su Schoolnieuws. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Zie ommezijde. Meid |2v£ eicL lb Middelburg. Voor de afd. van Patri monium en van den Ned. Herv. Werk mansbond op uitnoodiging van die beide gezamenlijk treedt d.v. Vrijdag 23 Oct. op de heer Huizinga, van Kampen over »De vakorganisatie een eisch van onzer Chris telijke arbeiders.Men hoopt na genoemde samenkomst ook hier te kunnen geraken tot eene vakorganisatie uit beide afdeelingen. Vrijdag 6 Nov. spreekt voor Patrimonium dr. L. H. Wagenaar in verband met Vak organisatie over de quaestie Sikkel, c.s. Op 15 Dec. treedt voor genoemde vereeni- ging op de heer A. S. J. Dekker, van Goes, met «coöperatie". Donderdag 5 Nov. houdt ds. G. Wisse, van Leiden, hier een Unierede. Middelburg. Ia de op 28 Octhober a.s. te houden districtmeeting zullen D. V. op treden de heeren mr. P. A. Diepenhorst van Amsterdam, met »Mavxisme"(?) en ds. J. v. d. Berg van Ter Neuzen, met «Si- menwerking". Bruinisse. Ia de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd de begrooting voor 1901 vastgesteld in gelijke cijfers voor ontvangst en uitgaaf ad. f 24197.60. Voor onvoorziene uitgaven is uitgetrokken f2411.76. Da subsidie aan het Burg. Armbestuur voor dit jaar werd vastgesteld ad f900. Eene af- en over schrijving op de begrooting van 1903 ten bedrage van 291.03 werd goedgekeurd. Tot onderwijzer aan de openbare school werd met algemeene stemmen benoemd de lieer J. P. Flohil thans tydelijk als zoo danig aan die school werkzaam. Aan den heer mr. G. A. M. Kallenbach werd eervol ontslag verleend als gemeente secretaris met ingang van 12 October. Dit eervol ontslag vond plaats wegens ZE I's. benoe ming tot Burgemeester der gemeente Uit- huizermeeden. Aan het einde der verga dering werd de vertrekkende toegesproken door den Voorzitter, den heer Etenbaas. Hij verklaart al de jaren die hij met den secretaris doorbracht genoegelijk te hebben samengewerkt en hoopt dat het den benoem de in zijn nieuwe standplaats moge wel gaan. De leden van den Raad schenken door applaus adhaesie aan het gesprokene. De heer Kallenbach dankt wederkeerig den Burgemeester en den gemeenteraad voor het genoten vartrouwen. Hg wenscht den leden in 't bijzonder en de gemeente in haar geheel dat het haar wel moge gaan en beveelt zich in da herinnering aan. Vlissingen. Heden nacht om 3 uur heeft in de Wieliingen een aanvaring plaats gehad door de Eogelsche stoomboot „Clapton" komende van Londen en bestemd naar Antwerpen op de Belgische loods- kotter no. 3, schipper P. J. Debra, welke geheel door midden werd gevaren en daarop is gezonken. De gansche bemanning redde zich in allerijl door op genoemde boot over te springen, die hen hier hedenmorgen aan wal bracht. Vlissingen. Heden, Vrijdagmorgen keerde alhier van de schietoefeningen terug H.M. wachtschip „Bulgia" en meerde pre cies om half elf op zijn gewone lichtplaatr in het Marinedok. rteinkenszand. In de gemeenteraads vergadering Tan Woensdag j. 1. onder voor zitterschap van den heer burgemeester was afwezig met kennisgeving dhr. Braamse. De begrooting voor 1904 werd in ontv. en uitg. vastgesteld op een bedrag van f 13039,98s. De begrooting over 1903 werd in verband met verhoogde assurantie van de o. 1. s. gewijzigd. In de verordening op het 1. o. werd een bepaling opgenomen waardoor het mogelijk gemaakt wordt om kinderen lijdende aan bepaalde ziekten van de school te weren. De rekening van het alg. armbestnur dienst 1902 werd goed gekeurd in ontv. op f 943,22s in uitg. op f 904,73' en alzoo met een goed slot van f 38,49. De begrooting van genoemde in stelling voor 1904 werd vastgesteld in ontv. en uitgaaf op f 946,99. Door de ontslag neming tegen 1 Nov. a. s. van dhr. B. I. Vermande als lid van het algemeen arm bestuur werd op de voordracht van dat bestuur gekozen dhr. H. van Iwaarden met 5 van de 6 stemmen, terwijl 1 briefje blanco werd ingeleverd. Hansweert. Het aakschip „Marie", schipper Dekker, met stukgoederen naar België is hedenmorgen bij het uitvaren der sluis op de sluismuur geloopen waar door de voorsteven afbrak. In het kiesdistrict Hulst zijn candi- daten voor de staten (vac. v. Waesberghe Janssens) de heeren J. v. Waesberghe en Dierick (kath.), J. A. de Jonge (antir.) en mr. F. C. v. Deinse (lib.). Weer zijn twoe lijben gevonden van Arnemuidsche visschers, die in den storm van 11 September op de Ooster-Scheldo hot leven verloren. Aan don Schelphoek, gemeente Kerkwerve werd het lijk gevon den van C. Schroevers, oud 17 jaar; en aan den Zuidhoek dat van M. de Nooijer I'zn., ongehuwd. De beide ljjken zijn door do familie herkend en in de genoemde gemeenten ter aarde besteld. Gekozen tot lid der staten van Gro ningen te Groningen de candidaat der lib. en chr. democraten Schilthuis met 1464 tegen 1122 op den r. k. Hessels gesteund door chr. historiscben en antirevolutionai ren. Bjj eerste stemming was de chr. de mocraat met 350 stemmen uitgevallen, deze stemmen kunnen derhalve wol den door slag hebben gegeven. In do staten van Groningen is hot exclusieve liberalisme pog steeds oppermachtig. Van de 42 leden zijn 38 liberaal en 1 soc. dem.de rest is antirevolutionair. Voor eenige jaren werden de 2 eenige antirevolutionaire aftredenden uitgeworpen, zoodat geruimen tijd de staten aldaar nog uit enkel liberalen hebben bestaan. Te Sas van Gent werden den 23- jirigVn zoon van den herbergier W. twee levensgevaarlijke messteken toegebracht, waarvan een tot ia de longen. Te Clinge werd een 65-j itige boerenarbeider zoodanig door een dorschmachine gegrepen dat zijn hoofd tusschen de raderen beklemd geraakte en hij op slag gedood werd. Op de kermis te Hulst werden de marechaussees bij eene arrestatie in een herberg ernstig mishandeld, een zelfs werd zoodanig ge schopt dat hij bewusteloos moest worden weggedragen. Te Echt (Limburg) ont stond tusschen een vijftal kermisgasten die Woensdagnacht van de kermis huiswaarts keerden twist waarbij met messen gestoken werd, en een der vechters, een 28 jarige jongeman de slagader onder den rechter arm werd door-gesneden. Hg bezweek bin nen een kwartier. Te Wapen velde is een 15-jarige werkman uit de derde ver dieping van een papierfabriek gevallen en aan schedelbreuk overleden De passa giers van de stoomboot Groninger 111 heb ben Woensdag op de Zuiderzee bij Schok land een hartschokkend drama bijgewoond. Er dreven op eenigea afstand vier schepe lingen op een omgeslagen pleziervaartuig". Oadanks hun angstgesohei kon da kapitein der stoomboot geen hulp bieden, wijl de zee zeer hoog stond. Lijnen werden uitgewor pen doch de opvarenden waren niet in staat ze te grijpen. En een torenhooge golf wierp het slingerende vaartuig weer aan stonds verder af. Men zag de arme schip breukelingen achtereenvolgens weggeslagen en in de diepte verzinken. Het omgesla gen vaartuig is door Urkers gevonden en naar Schokland gesleept en daar leegge maakt. Het was een pleziervaartuig van ds. Bakels, doopsgezind predikant te Eak- huizen de opvarenden waren drie heeren Scholten en een hunner neveneen van hen studeerde voor predikant, de ander voor ingenieur, allen te Eakhuizen. President Kruger heeft Woensdag zijne villa «Djemnah'' vergezeld van dr. H-ymans verlaten en is per rijtuig van Hilversum naar Utrecht gereisd, waar een groote menigte hem aan den trein uitge leide deed o. adr. Leyds, Bok, dr. Jonk man, ds. v. Minnen en prof. d'Aulnis. Een trouwlustig en naar een bruids schat jagend Amsterdammer schreef op een advertentie, waarin door „Gluckstern", poste restante, Diekirch (Luxemburg) eene juffer met eventjes 60.000 gulden of laat het dan mark wezen werd aangeboden (1) Naar zulk een «boom" zullen wel meer adspiranten geweest zijn en vermoedelijk ook wel meer zulke naïvo als hier bedoeld- Deze toch ontving als antwoord aangetee- k8nd schrijven uit Diekirch, voor welks inontvastneming f2.60 moest worden be taald. Het bedrag werd gestort, bet epistel afgegeven en wat bevatte bij Eene mededeeling van zekere Bertba Röther, dat de 60.000 gulden- of mark dame met nog meer anderen aan 't onder handelen was, doch dat, bij eventueele afbreking' ider connectie, Bertba nog wel een 500-tal dames met mir> of meer belang rijke bruidschatten ter beschikking had Als olke, dergelijke inlichting f 2.00 moet kosten, heeft die Bertha inderdaad nog zoo'n kwaad zaakje niet. Een varken van eene weduwe te IJselmonde brak uit zijn hok, maakte een wandeling over de spoorbaan en werd door een trein vermorzeld. Wat van bet dier dat 200 pond woog, overbleef had geen waarde meer. De zoetste pruimen, de sappigste peren en de heerlijkste druiven worden vaak door wespen en vliegen aangevreten, uitgehold en uitgezogen, totdat ten slotte slechts het omhulsel van de vrucht aan den steel blijft hangen. Een eenvoudig en goedkoop middel tegen deze lastige en schadelijke insecten in vruchtboomen is dit: Men bange in den boom mjtrijpende vruchten een medicijnfleschje van 400 gram men inbond, waarin men een eetlepel fram- bozenlikeur heeft gedaan, met 100 gram suikerwater. In deze flesch kruipen dage lijks minstens 100 wespen met een legio vliegen, die ziclv aan dat zoete nat verza digen, maar wegens de kleverigheid van het vocht en den alkohol der likeur er nirt weer uit kunnen geraken en alzoo verdrinken. (U. D.) De afieelingen der Tweede Kamer benoemden tot rapporteurs over Hoofdstuk X (Koloniën) de heeren Pompe van Meer- dervoort, Van Vlijmen, Van LimburgStirum, Fock en Hubrecht. De oud- ministers Mackay en De Savornin Lobman worden genoemd voor het vice presidentschap van den Raad van State. Wij gunnon hun beiden deze betrek king van harte, zij is verdiend. Maar in do Tweede Kamer achten wij beiden zeer moeilijk of in 't geheel niet te vervangen. Uit dat oogpunt zonden wij hun heengaan van daar betrouren. Grooto ontsteltenis verwekte Woens dag op de Beurs te Amsterdam da lijding dat een der grootste cmitteurs van Ameri- kaansche waarden zich in geldolijko moei lijkheden bevindt. Zijn familie zou tot een bedrag van 2 en een half miljoen beschik baar gesteld hebben, als de ramp daarmee kan worden afgewenddoch het gat was daarmede niet te stoppen. N. v. N. Majesteitsschennis. Keizer Jacques (van de Saharaheeft bij de justitie te Amsterdam een klacht ingediend tegen de redactie van Het Han delsblad, die op wel wat grove wijze een loopje met hem genomen beeft. Jacques Lebaudy beeft bet Engelsche ministerie van Buitenlandsche Zaken kennis gegeven van de oprichting van zij-a rijk. Hij zal dit openstellen voor den Engelscben handel, als Engeland bem zijn protectie wil geven. Hij noodigt het ministerie ernstig uit zijn verzoek in overweging te nomen en bem zoo spoedig mogelijk kennis te geven van de houding, die de Etigelscbe regeering tegenover hem zal aannemen. Jacques treft het niet. In Engeland juist een nieuw Kabinet, dat „vrijhandel" uit den boozo verklaart en alleen eigen kolo nies de beschermende hand boven bet hoofd houdt. Misschien vindt de nieuwe minister van koloniën, Alfred Lyttelton, echter gele genheid een goed debuut to maken en zonder oorlog een nieuw wingewest aan bet rijk te voegen. Jacques is een zakenman. Als Engeland het ua eenige onderhandoling de gevraagdo bescherming eens toestond met liet plan om zijn proteetorale hand in den loop van den tijd in een koloniale to ver anderen en Jacques gouvernour-genoraal te maken V Maar 't is waar, deze zou dan geen «keizer van de Sahara"' meer zijn. tNieuwe Courant.) De-afloop der weverswerkstaking, die onverwachts voor de patroons in do streken van Armentières is uitgebroken, is op bet oogenblik nog niet te voorzien. De staking die Zaterdag 47 weveiijen van Armentières omvatte beeft zieb nu over alle werkplaatsen in den omtrok daarvan, te Comines, Fre- lingbien en Bac-Saint Maur uitgebreid. De stakers zijn direct begonnen naar de om liggende dorpen te trokken, onder bet zingen van de Internationale om de werk lieden aldaar tot staking over te halen, zoodat 5000 man de weefgetouwen verlieten. Het gekibbel in do Duitscbe socialis tische bladen en op tal van bijeenkomsten en vergaderingen van Genossen wordt al heftiger en heftiger. Bebel, die e'genlijk de man is geweest, op wiens rekening het uitbarsten van den verwoeden partijtwist moet gesteld worden, beeft gisteren in een bijeenkomst te Berlijn het woord gevoerd. Blijkbaar meent de oude socialistenleider, dat, nu de verkie zingen voor den Pruisischen Landdag in aantocht zijn, de dreigende scheuring in het socialistische kamp moet worden ver meden, of althans tijdelijk voorkomen. Hij beeft op de genoemde vergadering tevergeefs getracht den door homzelf uitgelokten storm te bezweren. Hij stelde n.l. voor, dat een „kettergericht" over de Genossen Heine, Brann, Bernhardt en Göhre zal worden gehouden, teneinde uit te maken of dezen nog wel waard'g zijn, te blijven deel uit maken van de socialistischo partij. Bebel drong er echter op aan, dat het geding eerst zou plaats hebben na de verkiezing voor den Landdag, Maar de vergadering besliste anders, en met bijna a'gemeene stemmen werd besloten, dat de vier beschul digden vóór de a.s. verkiezingen zullen terechtstaan. De Inquisitie dus, met Bebel en Kautsky als Groot-Inquisiteurs Nieuwe Crt. Een der beroemdste Amerikaanscbe ontlekkinsreizigers en geleerden; dr. J. A. C jok, is niet, naar men vreesde, op een berg tocht in Alaska om het leven gekomen, Den 26an Mei van dit jaar vertrok hij uit New- Yovk naar Alaska om daar den Mo Kinley, den hoogsten top van het Alaska'sche hoog land, te gaan bestijgen. In Juni d. a. v. werd bericht, dat hij te Wyomek, 250 mijlen van den berg gelegen, was aangekomen, maar gelukkig heeft men weer wat van hem vernomen. Dr. Cook dankt zijn beroemdheid aan tal van merkwaardige ondekkingstochen, die hij heeft meegemaakt. Zoo vergezelde hij Peny op een van diens-GSfoordpoolreizen. Bij de expeditie-De Gerlache naar de Zui delijke IJszee sloot hij zich aan, na slechts een laconiek gestelde telegrafische uitnoo- diging te hebben ontvangen. Hij scheepte zich te Rio de Janeiro in op de Belgica, en zijn tegenwoordigheid aan boord was van groote waarde voor de schepelingen. Wel verstonden zij geen woord Engelsch en Cook geen woord Fransch, doch zijn opgewekte vroolijkheid en alles verwinnend goed humeur ruimde alle taalmoeilijkheden uit den weg. Te Berlijn heeft de storm eergisteren voel ongelukken en schade veroorzaakt. Vele menschen zijn door steonen en dak pannen gekwetst, boomen werden ontwor teld, vooral in den Thiergarten en op de Jungfernhoide, vorder hebben venster- en lantarenruiten het moeten ontgelden. Het telefonische verkeer was uren lang vorstoord. Te Carlowitz bij Breslau is een water toren omgewaaid. Drie arbeiders werden door neervallend puin gewond. Te Montevideo had een ontploffing plaats in de kruitkamer der kanonneerboot Rivera. Da commandant werd geheel ver koold. Er zijn tal van dooden. Het schip is gezonken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen to Moerdijk J. Kooiman te Kootwijk; te Spijkenisso L. W. Erdman cand. te 's Gravenhagete Midwoud en te Makkinga D. N. Zuidhof cand. to Groningente Andel H. C. Lamberts te Lunteien; te Lemele W. W. v. Haaften cand. te Sliedrecht. Bedankt voor Pretoria door A. A. J. Ver meer te 's-Gravenbage voor Veendam door E. J. tor Spill te Ruinen voor Niebove door F. Yderaa te Gasselte voor Oude- lande door L. W. Erdman cand. te Den Haag. Goref. Kerken. Beroepen te 's-Graveland O. J. Gioiling te Brouwershaven. Daar de staatsexamens L. O. Boek houden 22 October beginnen en dus samen zouden vallen mot de praktijkexamons van wege de Nationale Boud van Handels- on Kantoorbed. tegen 21 en 22 October uit geschreven, zijn laatstbedoelde examens 1 dag vervroegd, zullen dus gehouden worden op Dinsdag 20 en Woensdag 21 October a. s. ÏE 1G 1 1 O. Het orgaan der Nodorlandsche Zend ngs- vereeniging no. 10 (October 1903) bevat o. a. Een en ander uit Bandvoeng, door zendeling Rnttink Korstfeestviering op onze Zendingsposten De Zending en de Genoeskunde, door zendeling Blindo Hoe do Chinoezen hunne afgestorven voor ouders vereeren, door zendeling Tiemorsma. Berichten van de Utrochtsche Zonditjgs- vereoniging no. 10 (Oct. 1903) bevat be langrijke mededeelingen uit brieven van zendoling Van Hasselt Junior te Doreh op Nieuw Guinea; o. a. De fchool. Huwe lijksinzegeningen. Eon ontslag. Doopsbe- diening. Een mislukto kweekeling. Een natuuronderzoeker. Een gezegend hemel- vaartfeost. En van zendeling Van Hasselt Senior te Mansinam op Nieuw Guinea eon hartverheffende Zondag. Avondmaals viering. Paaschfeost. Zendeling Van Hasselt Junior hoopt in Februari a. f. van Doreb naar hot vader land te vertrekken. II e c h t s z a k e ri. Arrondissements-Rechtbanlc te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tenge volge hebbende A. C. V. 23 j., landbouwers knecht Ossenisse, thans te Middelburg in hechtenis tot 1 jaar en 6 maanden gev. straf met mindering der prevontieve hech tenis mishandeling: A. B. D. 24 j., landbouwers- knecht Schoondijke en G. T. 18 j., arbeider Rilland Batb, beiden tot 14 d. gev. straf, J. N. 51 j., werkman en W. V. 40 j., hvr. van J. N. zonder beroep Vlissingen, de le tot 14 d. gev. straf en de 2e tot f 5 b. s. 5 d. h.; diefstal: C. D. 18 j., schippersknecht TerneuzeD tot f 0,50 b. s. 1 d. h. en huisvredebreukC. v. B. 34 j., veldarbeider Middelburg tot 2 m. gev. straf. In zake A. de M. 18 j., slagersknecht te Borssele, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij hij wegens jach overtreding werd veroordeeld tot 2 X f 5 b. s. 2 X 3 d. h., is het vonnis van den eersten rechter vernietigd en opnieuw rechtdoenda de appellant veroordeeld tot dezelfde straf. Gisteren werd voor het gerechtshof te 's-Gravenhage behandeld de zaak van den 18-jarigen schildersknecht A. C. W. uit Zaamslag, die door de rechtbank te Middelburg was veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens diefstal van f405 aan bankbiljetten, uit een gesloten chiffo- nière, en toebehoorende aan den baas bij wien hij werkte. Da beklaagde had eerst bekend dat hij de biljetten had verbrand, doch later be weerde hij aan het gebeurde onschuldig te zijn. Toegevoegd verdediger was mejuf frouw mr. E. van Dorp, die voor de eerste maal als pleiter optrad. Er bleek buitengewone belangstelling te bestaan;de geheele zaal was vol, voornamelijk met dames. De advocaat generaal eischte beves tiging van het vonnis. De verdediger pleitte vrijspraak en ontslag uit de voorloopige hechtenis, welk laatste door de rechtbank werd afgewezen. Het gerechtshof bevestigde verder het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbg F. C. A. H. K. te 's Heerenhoek, wegens mishandeling, is veroordeeld tot drie maan den gev. straf. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) PROPAGANDA. De propaganda onzer heerlijko antire volutionaire beginselen is door ons Comité in de laatsto jaren met veel ernst ter hand genomen. Onder anderen werd voor onze rekening uitgegoven een leiddraad, die thans compleet is, in twee seriün, ieder van acht nummers. Op oenvoudige en bevattoljjko wijze worden daarin ongeveer alle artikelen van Ons Program behandeld mot opgeve der bronnen, die men er bij bestndeeren kan, zoodat deze blaadjes zich zoer goed loenen als schetsen voor meer uitgewerkte lezingen of referaton. Voor kiesvoreenigingen, propagandaclubs enz. is deze zeer geschikt, dat blijkt ook wel uit het feit, dat van de eerste nummers reeds herhaaldelijk herdrukken noodig waren. Ieder nummer kost 5 centde eerste en de tweede serie zijn ook in haar geheel te bekomen k 40 cent. Bij groote getallen is de prijs belangrijk lager. Ook gaf ons Comité reeds eenige pro- pagandablaadjes uit in verschillende grootte van 4 tot 16 bladzijden prijs l'/s tot 6 centbij getallen is de prjjs zeer laag gesteld. Met het oog op de vergaderingen in den naderenden winter vestigen wij de aan dacht op deze uitgaven, waarmede wjj alleen bedoelen de propaganda onzer be ginselen levert ze geldelijke winst op, dan wordt dit geld besteed om weer op andeie wijze to propageeren in die deolen onzer provincie, waar dit het hardst noodig is. Daar ons geblekon is, dat sommigen nog geen kennis namen van deze uitgaven, stellen we voor besturen van kiesvereeni- gingen, propagandaclubs of dergelijke ver- eenigingen een present-exemplaar tor ken nismaking beschikbaar, dat ze kunnen aan vragen bii den boer Jan Haan, boekban delaar te Groningen, bij wien ook alle bostellingen worden ingewacht. Namens het Provinciaal Comité van Antirevolutionaire Kiesvereenigingen in Groningen J. C. W1RTZ Czu Voorzitter. F. G. PETERSEN, Secretaris. Jti liQEBL IJKE STAND van 7—9 October. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. J. Lamejju 19 j. jm. en J. P. Tazelaar 22 j. jd. Getrouwd: A. van Offenbeok, 26 j. jm. en J. E. Dhont, 24 j. jm.J. A. de Pree, 22 j. jm. en C. Cornelisse, 25 j. jd. Overleden: J. Zemel, man van C. K. Esealto, 56 j. GOES. Getrouwd: 8, Pieter Baren- dregt, 53 j. wedur. van Geertrui v. d. Sijde te Spijkenisse en Gerritjen Loggers, 48 j. jd. te GoesCornells Korstanje, 32 j. jm. en Maria van Sprang, 32 j. jd. Geboren: 8, Jacoba Maria, d. v. Jan Pieter Fait en Jacomina Houdenaarde Adriana Neeltje, d. v. Pieter Zandee en en Marigjo Giltaij. Van 29 October. IERSEKE. Geboron: 1, Forra Pie- ternella, d. v. Jacobus Kole en Jacomina de Rijder2, Jacoba, d. v. Adriaan van Strien en Wilhelmina Staal3, Helena Johanna en Alida, dochters van Cornelis Maarten Guijt en Jacomina van Boven; 7, Dina Adriana, d. v. Alexander Johan Dij k- wel en Geertruida van de Linde 7, Leunis, z. v. Marinus de Jonge en Pieternella van Leeuwen. Overleden: 6, Alida, 3 dagen d. v. Cornelis Maarten Guijt en Jacomina van Boven 8, Janna, 3 mnd. d. v. Johannes Steketee en Bastiana Rijnhout. MIDDELBURG, 8 Oct. 1903. De aanvosren van heden waren niet groot. Men besteedde voor jarige tarwe tot t 7.50 en voor nieuwe f7.25 a f7.40. Winter- gerst kwam niet voor. Zomergerst was weinig aangevoerd en men hield die op 14.40 il f 4.25. Yan boonen was er nage noeg geen goed partijtje ter markt. Wal- ehersche witteboonen f 13 5 f 14 naar kwa liteit en droogte; dito ronde bruine boonen f 16 a f 17 naar idem; en lange f 13 a f 15. Kroouerwten f 10 a f 10.10. ZIERIKZEE, 8 Oct. 1903. Boter f 0,65 f 0,52VS per pond. Kipeieren f 1,15 f 0>80. Kleine eieren f0.— de 25 stuks. VLISSINGEN, 9 Oct. 1903. Boter f 1,30 a f 1,20 per kilo. Eieren f6.— per 104 stuks. Zaterdag 10 Oct. Noord-Craaijert, half 10, door deurw. Hollmann, zoo goed als niouwe houtwaren. Dinsdag 13 Oct. Goes, door deurw. Hollmann 5 ezels, 2 wagens, enz., van D. Fukken 12 uur op bet Slot. Woensdag 14 Oct. Goes, 1 uur in het Slot Ostende door not. Pilaar een hofstee in van Citterspolder 118,7820 H.A. De zeedijk van den Van Citterspolder tot de grens van Borssele. Id. tusschen den Van Gitten- en Zuid Craaijert- polderid. tusschen den Van Citters- en Koningspolder tot de grens van Borsele. Samen 16,3040 H. En 3,5375 H. weiland in Nisseen 4,2919 H. id. in 's-Beer Abts- kerke. Donderdag 15 Oct. Middelburg, door not. Verhulsten Liebert in de Vergenoeging 8 uur 2 huizen met tuin Lange Giststraat F 16en Seisdam Q 25. En een huis met broeikas, erf en tuin, Ma Rotraite, Veerscbe Singel S 62. Middelburg, 2 uur door not. Ver hulst in de Vergenoeging de buitenplaats Vrederust te Serooskerke groot 11,3816 H. Te zien het heerenhuis Dinsdags, Woensdag en Donderdags 2-3 uur, de overige gebouwen en de plaats op dezelfde dagen van 1—4 uur. Middelburg, half 2, verpachting in 't polderhuis van polder Walcheren verpach ting van tollen voor 1904, 1905 en 1906 aan de palen bij Noordpoort, Seispoort, Serooskerke, Oostkapello, Domburg, Grijps kerke, Meliskerke. Do verpachting ge- schiodt voor iedere tolpaal afzonderlijk echter behoudt bet polderbestuur zich voor de tollen Noordpoort, Seispoort, Seroos kerke, Oostkapello en Grijpskerke te com- bineeren. v|

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 5