Gemengde Beriehten. EERSTE KAMER Mod sprak gewoon weg van de Sittardsche »jenever- en bierverkiezing". LAJNDBOU W. De proef is reeds genomen met chilisalpeter in 't najaar. Rechtszaken. Kerknieuws, Schooinieuws. titelDe School met den Bijbel. Een blad dat om strijd uit- en inwendig aantrekt, door vorm zoowel als door inhoud zich aanbeveelt. En nu zegge men niet, zijn er geen bladen ook schoolbladen genoeg. Maar men zie liever het nieuwe blad eens in en vrage dau of er voor het goede geen plaats meer is. En nog dit Eet staatsonderwijs vermindert in kracht en invloed. De jaren van bloei zijn voorbij. De vrije school heeft het vaandel dat Volks onderwijs tot opschrift heeft over te nemen. Maar dat overnemen, dat dragen van bet vaandel met eere, eischt toewijding er ar beid. Rusteloos breidt zich ook het terrein voor den onderwijzer uit. Even stilstaan en zjjn achteruitgang is gewis. Zal het goed gaan dan moet degelijke toevoer hoofd en hart frisoh houden, en wakker doen blijven. Daarvoor is een orgaan als De School met den Bijbel een uitstekend hulpmiddel, en daarvoor zijn de medeweikeis wij zeiden het de vorige week reedsaan 't hoofd van het nieuwe weekblad te vinden, waarborg. Op deze uitgave als teeken des tijds te wijzen niet als reclame was en is ook nu ons doel. De Katholieke pers vindt het onaange naam dat bij de jongste stemmingen in commissikii uit de tweede kamer geen Roomschen zijn gekozen geweest. De iliddelb. Crt. verklapte 't geheim dat dit de schuld was van de Roomsche Kamerleden zeiven die naar de paarden- tentoonstelling togen in plaats van naar de sectiën. De Maasbode, die al meer geklaagd heeft over het absenteïsme, als heerschende kwaal onder de Kamerleden harer partij, noemt een dergelijk feit »wdl treurig''. Maar men ziet er opnieuw uit, schrijft zij, waartoe het afvaardigen van anderen dan »politiei-met-hart-en-ziel" ter Tweede Kamer leiden kan. Wat Cicero eenmaal aan Catilina verweet «dat hij niet alleen nog leefde, maar zelfs in den Senaat dorst komen", geldt niet besluit de Maasbode voor verscheidene onzer Roomsch-Katholieke Kamerleden. Dezen toch leven wel maar komen vaak niet in het Parlement. Aardig, en vlijmend gezegl, dat laatste. Moge het nimmer behoeven te worden toegepast op de antirevolutionaire Kamer leden Een deel der linkerpers wordt al vrij moediger om bij haar citiek op de Troon rede de persoon van de Koningin in debat te brengen. Een en ander zal wel in verband staan met een revolutionaire opvatting omtrent de Koninklijke onschendbaarheiden 't is goed dat in de Nieuwe llotterd. Crt. hierop door den heer Nolst uit Haarlem eens ge wezen werd. Alleen zouden wij zonder er verder op in te gaan willen vragen ot deze criticus het nu weer aan de andere zijde niet bederft met een averechtsche opvatting omtrent de ministers, alsof die de regeeriDg waren en de Koningin slechts het ornament. Immers hij ontkent de »eontinuïteit der Regeering" te zien in het uitspreken der Troonrede door de Koningin, wijl die Troon rede wisselt met de opvolgende «regeerings- principes". In ieder geval is 't goed dat juist van liberale zijde dit misbruik eens ter sprake komt. Men late het in debat brengen van de persoon der Koningin maar aan de socia listen over, die bij monde van mr. Troelstra, bij de behandeling der Troonrede, daarvan weer een kwistig gebruik hebben ge maakt. De strijd om den vacanten zetel voor de Provinciale Staten in het district Hulst- zal gestreden worden door vier partijen. De katholieken treden op voorden notaris Dumoulijn van JHontenisse. Maar niet alle, óen groep kiezers onder de katholieken schijnt zich afgescheiden te hebbeD, en met mr. Van Alphen, den kantonrechter van Hulst, het nieuwe vaandel der vooruitstrevend katholieken te zullen ontplooien. Da heer P. Dregmans, notaris te Axel zal de candidaat der antirevolutionairen zijn en de heer J. Vogelvanger zal de liberale vogels in de stembus-kooi hebben te vangen. »Aan de vruchten kent men den boom." Ziehier een vrucht, geen uitwas, van het Socialisme Te Souvret, bij Charleroi in België, zou een jongeling begraven worden, bij een mijnongeluk omgekomen. De ouders, die tot het Leger des Heils behooren, wilden hem volgens hun gods dienstige overtuiging ter aarde doen be stellen. Maar de socialisten verstonden dit zoo niet en wilden zich van het lijk meester maken. Op het oogenblik, dat de heilssoldaten hun liederen begonnen te zingen, drongen de socialiston vooruit om hun de lijkkist af te nemen. Er werden slagen uitgedeeld, gevloekt en getierd, en zelfs sloeg men op de doodkist. Ten slotte had de begrafenis burgerlijk plaats. De zaak is bij den officier van justitie aangegeven. Kan men zich ook voorstellen, dat ooit Christenen tegenover Socialisten zoo zou den optreden Neen, zegt krachtig de dagelijksche er varing. Neen, roept luide de historie. Neen, getuigt verontwaardigd de Chris telijke consciëntie. Zulke manieren «teekenen" het Socia lisme, dat met de vrijheidsleuze op de lippen, daden van den gruwelijksten dwang pleegt. »Aan de vruchten kent men den boom." Rott In de zitting van Woensdag zijn tot voorzitters van de afdeelingen benoemd de heeren Kist, v. Lier, Van Bonefal Faure, Gleichman en Bultman, tot ondervoorzit ters de heeren Regout, Godin de Beaufort, Rahusen, Havelaar en Hovy. Tot leden van de commissie van redactie voor het adres van antwoord op de Troon rede werden aangewezen de heeren v. Asch v. Wjjck, v. Pallandt, Reekers, De Jong en Breebaart. Daarna begaf zich de Kamer in do afdeelingen, tot behandeling van het concept-adres van antwoord op de Troonrede. In de namiddag vergadering werd ge noemd adres ter tafel gebracht. Het is van den volgenden inhoud De Eerste Kamer waardeert met dank baarheid, dat Uwo Majesteit, vergezeld van Haren doorluchtigen Gemaal, de ge wone zitting van de Staten-Generaal hoeft mogen openen. Hoogst aangenaam was ons de verzeke ring, dat onze betrekkingen met het buiten land zich bleven kenmerken door het ge- wenschte, zeer vriendschappelijke karaktor. Met gnote voldoening vernamen wij van Uwe Majesteit, dat zoo wol zee- on land macht hier te lande en in de overzoesche gewesten als het korps burgerlijke ambte naren, zich op lofwaardige wijze van hunne rooping kweten en ook in ernstige en moeilijke omstandighoden blij kon gaven op de hoogte hunnor taak te zijn. Met lovendige belangstelling ontvingen wij de modedeeling betreffende den alge- meenen toestand van land en volk en d en van onze koloniën en bezittingen. Het verheugt ons, dat de pacificatie van het noordelijk gedeelte van Sumatra dit jaar op hoogst belangrijke wijze vorderde. Uwe Majesteit zal kunnen rekenen op onzen ijver en toewijding bij de behande ling van de verschillende wetsontwerpen, die ons zullen worden voorgelegd. Moge op den veelomvattenden arbeid, die ons wacbt, Gods zegen rusten. Dit adres werd Donderdag zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Tevens werd besloten dat het H. M. zou worden aangeboden door den Voorzitter der Kamer en de leden van de commissie van Redactie. Dit is trouwens ook gebeurd. Van hare Majesteit is op genoemd adres het volgende antwoord ontvangen. Mijne Heeren Met voldoening verneem ik de verzekering, dat Ik zal kunnen rekenen op den ijver en de toewijding van de Eerste Kamer bij de behandeling van de verschillende wetsontwerpen, welke haar zullen worden voorgelegd. Ik verzoek u aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal daarvoor mijnen dank te betuigen. Van harte hoop ik, dat Gods zegen moge rusten op den veelomvattenden arbeid, welke haar wacht. Na afloop der werkzaamheden is Don derdag de vergadering verdaagd tot nadere bijeenroeping. Uit de Tweede Kamer. Ook dit parlementaire zittingsjaar zal baron Mackay, die steeds trouw op zijn post was als de Kamer vergaderde, den Voorzittersstoel bezetten. Voorzitter der Kamer te zijn, 'tis voor waar geen sinecure, integendeel een zware taak. Terecht sprak dan ook dhr. v. Alphen, die als het oudste lid in jaren, barom Mackay met de vereerende opdracht van H. M. ge luk wenschte, van een «last", waaronder onze opnieuw benoemde Voorzitter den schouder en wel bereidvaardigden schouder wilde zetten. Vooral mag daarvan sprake zijn, nu even als de Troonredes ook de begrootings- debatten dit laatste als gevolg der zich steeds uitbreidende staatzorg voortdurend in omvang toenemen. Dhr. Mackay wees er dan ook op, in zijn speech, hoe noodzakelijk het was met het oog op de kostbaarheid van den natio- nalen tijd, dat de leien de debatten niet te zeer zouden rekken, maar de wijze spreuk der ouden in beoefening zouden brengen om in hunne beraadslagingen kortheid aan degelijkheid te paren. Veel zeggen alzoo in weinig woorden, een kunst haast nog moeilijker te beoefenen, dan die welke de bekende Harpagon voor stond in Molióre'8 l'Avare, de kunst n. 1. om een fijn, keuiig maal te bereiden voor weinig of geen geld. Toch heeft ook die beknoptheid zijn grenzen. Telegramstijl is slechts in spoedeischende gevallen noodig. Licht zouden bij zulk eeue opzettelijke poging de zaken, ook wel zaken buiten de Kamer, met een Franschen slag worden afgemaakt. En achteloosheid is nooit te vergoelijken. Dat dit ongerief en noodeloos oponthoud kan veroorzaken, ondervond de Kamer bij het ondorzoek dor geloofsbrieven vau don gekozen afgevaardigde van Sittard, den heer Jan Beckers, den zoogenaamden «jenever- candidaat". Door een gebrek in den vorm kon nog niet tot 's mans toelating besloten worden. Die Sittardsche verkiezing en stemming heeft al wat voeten in d'aarde gehad. Zooals de lezers ongetwijfeld weten, werd in verschillende nieuwsbladen een treurig schilderij opgehangen van de ongeregeld heden aldaar tijdens de verkiezing voor gevallen. In het geheele district had men getrak teerd op bier en jenever, om stemmen te werven naar men zeide voor onzen candidaat Jan Beckers. Van hoogar hand werd toen een onderzoek ingesteld voor een en ander. En wat blijkt nu van achter naar ver luid wordt? Dat al het geschetter over de verregaande ongeregeldheden minstens »zeer erg over dreven" is. 't Is waar, er is bij die gelegenheid wel eens een glaasje meer] gedronken dan naar gewoonte de Limburger schijnt daar nu niet zoo heel bang voor het is ook waar, dat er getraMeerd is op jenever, teneinde daardoor stemmen te verwerven op een gewilden candidaat, maar en dit is op merkelijk, niet door de vrienden van Beckers. Die hadden zulke prikkelende en opwek kende middelen voor hun candidaat niet noodigde populariteit van onzen heer Jan was stimulus genoeg. Neen, zoo zegt men ten minste, de be strijders van de candidatuur^ Beckers, die zjjn de schuldigen. Zij hobben de jenever geschonken en na 's mans verkiezing die lasterlijke praatjes verspreid. Hoe het ook zij, de heer Jan Beckers kon naar den Haag. Toch was er van achteren beschouwd nog een haper. De geloofsbrieven van onzen afgevaardigde bleken niet in orde. Er was in do haast wat vergeten. Het proces-verbaal der gehouden vorkiezing duidde wel aan het aantal stemmen in elke gemeente uitgebracht, maar niet het aantal der op iederen candidaat in elk stembureau uitgebrachte geldige stemmen, overeenkom stig art. 94 des kieswet. De commissie tot onderzoek der geloofsbrieven kon alzoo niet tot 's mans toelating adviseeren. De Minister van Binnenl. zaken zal nu doen wat des stembureau's is n.l. de over zending verzoeken der ontbrekende pro- cossen verbaal. Beter liep het af met dhr. Verhey, die zonder slag of stoot kon worden toegelaten en beëedigd. In de namiddagvergadering las de Minis ter van Finantiën de gebruikelijke milli- oenenrede voor. Ze scheen weinigen te interessoeren, daar de meeste leden op het appèl ontbraken. De toestand der finantiën is niet roos kleurig, maar toch ook niet zorgwekkend. Gelukkig stijgen de staatsinkomsten, maar ook de uitgaven de laatste in de toekomst wellicht nog aanmerkelijk. Daarbij is er een tekort van een kleine zes millioen. Voor het dienstjaar 1904 zjjn de uitgaven begroot op ruim 176 millioen, bijna 10 millioen en 8 ton meer dan het vorig jaar. Die vermeerdering is ontstaan voornamelijk door de meerdere uitgaven voor oorlog, waterstaat en koloniën. De inkomsten voor 1904 worden geraamd op 164.3 millioen d. i. 7.8 millioen meer dan in het voorgaande jaar. Hiervan gaan 8 millioen af voor buitengewone uitgaven, zoodat overbljjft een tekort van 3.7 millioen. Telt men hierbij op de suppletoire crediet- aanvragen welke zullen worden ingediend n.l. voor de kinderwetten (7 ton), voor het Noordzeekanaal (7.5 ton) en voor snelvuur- geschut (6 ton), dan blijkt, dat er in 't geheel een tekort is van bijna 6 millioen. Waarschijnlijk zal ook dit tekort weer verminderen door de reeds lang aange kondigde, en thans binnen zeer korten tijd te verwachten tariefsherziening, welke ^aan merkelijk hoogere baten" voor de schatkist zal brengen. Dinsdag heeft de Kamer het volgend adres van antwoord op de Troonrede aan genomen. Mevrouw Het verheugde de Tweede Kamer der Staten Generaal Hare Majesteit, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, te midden van de Volks vertegenwoordiging te zien, tot opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal. Voor de modedeelingon omtrent de be trekkingen mot het buitenland en den toe stand van het moederland en de koloniën betuigen wjj U we Majesteit onzen eerbiedigen dank. Met de betuiging van lof en dank door Uwe Majesteit gebracht aan de zee- en landmacht en het korps burgerlijke ambte naren voor de door hen betoonde plichts betrachting, stemmen wij gaarne in. De indiening der aangekondigde voor stellen van wet zien wij met groote be langstelling tegemoet. Het zal ons ernstig streven zijn te beantwoorden aan het ver trouwen, waarmede Uwe Majesteit een be roep doet op onze toewijding aan de belangen des volks. Van harte beamen wij den wensch van Uwe Majesteit, dat de Almachtige God Zijn zegen op onze werkzaamheden doe rusten. Er zjjn tal van redenen, waarop men theoretisch gronden kan de stelling, „dat men ook in 't najaar aan de wintergewas sen, een zekere hoeveelheid chilisalpeter moet geven" als daar zjjn: a. Alleen bjj aanwozigheid van dadeljjk opneembare stikstof, komen het phosphor- zuur en de kali tot hun recht. b. De planten moeten voor den winter krachtig en sterk zijn, wat zjj in verband met sub a door het herfstgebruik van chilisalpeter worden. c. De planten krjjgen eon groot en krachtig wortelgestel. d. De salpetervorming in den herfst uit stalmest is zeer gering of heeft in 't geheel niet plaats. e. In 't voorjaar heeft de groei der ge wassen zoo snel plaats, dat het onkruid minder is, dan op perceelen, die in den herfst niet bemest zjjn, enz. enz. En toch, niettegenstaande dit alles kan ik me ver beelden, dat er ongerekende omstandigheden zijn, die met onze heele redeneering spot ten, en dat er ook landbouwers zijn, die in eigenlijken zin precies hetzelfde doen. Doch, wanneer de resultaten van proef nemingen met deze redeneering kloppen, dan wordt de zaak anders en houdt het spotten op. In de «verzameling van verslagen, be trekking hebbende op de van wege het rijk gesubsidieerde proefvelden 19011902" vind ik toevallig iets, dat op het gebruik van chilisalpeter in den herfst betrekking hoeft. Op het centraal proefveld te Nieuw- Buineu heeft men uitstekende resultaten gehad met het geven van oen zekere hoe veelheid chilisalpeter aan rogge. De rijks landbouwleeraar voor Drente, de heer J Ellema schrijft naar aanleiding van die proeven»Eén ding staat vast, n.l. dat in vergeljjking met de gewone wijze van chilisalpoteraanwending voor rogge, het beter is, in den herfst ook reeds een ge deelte te geven." Do verslaggever van het proefveld schreef: «Het wordt hier dan ook meer en meer gewoonte de chili voor een derde gedeelte in den herfst aan te wenden" Wat in Drente met gunstig govolg op de rogge is toepepast, kan ook elders niet zonder proefneming bljjven en men zal dan waarschjjnljjk zien, dat het gebruik van chilisalpeter in den herfst in 't algemeen bij alle wintergewassen en op alle grond soorten, gunstige resultaten zal geven. BEKENDMAKING. Goes. De aanvang van den Cursus 1903/1904 van het herhalings-onderwijs is be paald op Maandag 5 October a. s. des avonds te 5 uren. Het onderwijs wordt gegeven in de lokalen van de openbare school B. Goes. Het register van inschrijving met de daaruit opgemaakte alphabetische lijst voor de Nationale Militie over 1903 voor de lichting van 1904 liggen van heden tot en met 1 Oc tober 1903 ter inzage. Gedurende dien tijd kunnen tegen registerlijst bezwaren worden ingebracht bij den heer Commissaris der Ko ningin in dit Gewest, door tusschenkomst van den burgemeester dezer Gemeente, zulks op ongezegeld papier, maar door de noodige be wijsstukken gestaafd. Goes. Zij die wenschen op te treden als vrijwilliger bij de brandweer moeten daarvan aangifte doen ter secretarie der Gemeente vóór 15 October 1903. Om vrijwilliger bij de Brandweer te kunnen zijn moet men de leef tijd van 25 jaren hebben bereikt en dien van 50 niet hebben overschreden, geene plichten ten aanzien van de militie, schutterij of brand weer te vervullen hebben en vrij zijn van hinderlijke lichaamsgebreken, een en ander ter beoordeeling van B. en W. Goes. Voor de eerste maal wordt bekend gemaakt dat de Loting voor de Nationale Militie voor deze Gemeente, lichting 1904, door den Commissaris der Koningin is bepaald op Donderdag 8 October 1903, des voormiddags te 9 uren alhier en dat die zal plaats hebben in de zaal boven de Korenbeurs. De militieplich- tigen worden opgeroepen, ten gestelde dage, ure en plaatse daarbij vertegenwoordigd te zijn, en redenen van vrijstelling hebbende wegens broederdienst op 14 October d. a. v. des voormiddags tusschen 9 en 12 uren ter Secretarie der Gemeente daarvan opgaaf te doen ten einde in tijds de bewijzen en de ge tuigschriften tot vrijstelling te kunnen aanvra gen en opmaken. Geen Kamper ui, maar werkelijkheid! Het kantongerecht te Kampen heeft den heer G., commissaris van politie aldaar, wegons jachtovertreding tot f 20 boete subs. 4 dagen hechtenis, en f 25 voor het niet in beslag genomen geweer, subs. 5 dagen. Ook de bekende oud geref. emeritus pred. ds. Grass werd tot 11 dagen veroor- oordeeld wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Het gerechtshof te Amsterdam be vestigde het vonnis der rechtbank, waarbij Klaas Portengen tot 5 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, wegens inbraak met diefstal in de villa van den heer Dreesman, te Bussem. De gewezen makelaar te Buiksloot J. C. H., die wegens valschheid in geschrifte (loterlijzwendel te Sneek) door het gerechts hof te Leeuwarden in hooger beroep is veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis, berust in zijn straf en zal die, op zijn verzoek, te Amsterdam ondergaan. Do rechtbank te Arnhem veroor deelde A. D., te Aalburg, ter zake van kinderdoodslag, tot zes maanden gevange nisstraf, met aftrek der preventieve hech tenis. De eisch was een jaar en drie maanden. Weer een «lucht" strafje De arrondissements rechtbank te Zie- rikzee deed uitspraak in de zaak tegen S. v. N., 41 jaar, slager, wonende te Brouwershaven, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Zierikzee, beklaagd van diefstal met braak en iDklimming in de woning vau den rijksontvanger J. J. B. te Brouwershaven, iu den nacht van 9 op 10 Mei. Beklaagde werd daaraan schuldig verklaard en veroordeeld tot een gevan genisstraf van twee jaren. Voorts werd bij veroordeeld om aan J. J. B., rijksont vanger te Brouwershaven, als schadever goeding te betalen f 115,15. Viertal te Vlissingen (vac. Bakhuizen) A. de Visser te Wolfaartsdijk, J. C. Schuller te Amerongen, J. A. van Leeuwen te Bloemendaal, J. Groeneweg te Beilen. Beroepen te Oudelande H. R. Erdrnan cand. te Den Haagte Vuren A. A. Vermeer cand te Zwolle. Bedankt voor Loppersum door J. L. Faber te Jelsumvoor Wouterswoude door B. Ozinga cand.voor Zeddam door E. ter Spill te Ruiuenvoor Zeven huizen door B. S. Djjkslra te Warns; voor Wittewierum door H. H. B. Cleveringa te Rolde; voor Wedde door H. Klimp te De Leakvoor Schiedam door P. S. Meerburg te Maasland. Goes. De uniecollecte bracht alhier op f 228.47 tegen f 212.58s in 1902, dus dit jaar f 15.88' meer dan 't vorig jaar en precies f25 meer dan in 1901. Het vermoedelijk bedrag, door het Rijk over dit jaar uit te keeren aan de bijzondere lagere scholen als bjjdragelo. voor de onderwijzers 2o. in de kosten om te voorzien in de behoefte aan schoolloka len, is in rondo cijfers 18'/s ton en 2 ton, waarvan voor district Middolburg f4l.G66 en district Goes f 14.691. Onze Middelburgsche corresp. schrjjft De restauratie van de Abdij gebouwen ongeveer van even langen duur als de Atjeh-oorlog krijgt opnieuw uitbreiding. Tot de Abdij gebouwen bohoort ook de Abdij-kerk. Deze, ten gerieve van den Protestantschen eeredienst gesplitst in twee deelon, bekend als Nieuwe en Koorkerk, eischen een her stelling en hernieuwing die de finantiëele kracht der gemeente te boven gaat. Een kostbaar gewelf dat door deskundigen als een solied en oorspronkelijk bouwwerk geprezen wordt, en de Koorkerk plafon neert levert, verweerd door ouderdom, ge vaar op. Dat behoort hersteld te worden. Hernieuwing eischt de gevel aan de Groenmarkt, hoofdingang der kerk. In den tijd van bouwkundige wansmaak heeft men vóór den ouden gevel een nieuwen gezet, sterk herinnerende aan de gevels voor banketbakkerswinkels uit dien tijd. Nu de regeering de omringende gebou wen in ouden stijl deed herleven, maakt die gevel een contrast meer zonderling dan mooi. Op de begrooting voor 1904 is door de regeering f 5000 subsidie gebracht. Ge lijke som zal de kerk betalen en dan zal oud-Middelburg dat in Abdij, op Balans en op de Groenmarkt herleeft alweder een stukje rijker zijn. Men meldt ons uit het kamp te Bergen-op-Zoom A.s. Dinsdag 29 Sept. v.m. 9 uur, vertrekt vaD hier per eitra- trein, hot 2de en 4e bat. 3 reg. Inf. naar Middelburg en Vlissingen zij zullen aldaar resp. om 9,50 en 10 uur aankomen. Des anderen daags, 30 Sept., zullen de miliciens der lichting 1898, die voor herhalings oefeningen onder de wapens zjjn geweest, weder in het genot van onbepaald verlof gesteld worden. Op dienzelfden dag vertrekken ook met verlof de z g. vier- maanders der lichting 1903, die in Mei jl. ender de wapens zjjn gekomen, tot een nader te bepalen tijd. Gisteren is bjj een velddienst-oefening bp het 4 bat. 3 rog. Inf. door een der manschappen de sergeant De W. met een losse patroon, per ongeluk in den duim der rechterhand geschoten. Na op het terrein te zpn verbonden is hp alhier in het militair hospitaal opgenomen. Zpn toestand is be vredigend. Ingaande met 10 October a.s. wordt de rijksveldwachter brigadier titulair F. Bardok van Goes naar 's-Gravenhage over geplaatst en de rijksveldwachter G. van den Driest van Oud Vosmeer naar Goes. Goes. De Propagandaclub vergadert niet Woensdag maar Donderdagavond 8 uur in Samuël. Geestverwanten hebben vrijen toegang tot kennismaking. Spreker de heer Oosterbaan over «Souvereiniteit in eigen kring". Op de tentoonstelling .van zaaigranen te Rotterdam Maandag 21 dezer, behaalde o.a. de firma Van den Bosch A Go. te Goes le prijzen voor Gladarige Essextarwe, Zeeuwsche Wintergerst en Schlandstadter Reuzeniogge. Goes. Door de sociëteit Landbouw en Eandel, werd gisteren in het lokaal van het café Boudeling eene tentoonstelling van zaaigranen gehouden. De inzending was niet groot. Bekroond werden met den len prijs voor Ruwarige Essextarwe, de heer M. Kostense te Kruiningen, 21e prjjs niet toegekend. Voor Wilhelminatarwe le prijs de heer H. A. Hanken, directeur van den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2