Gemengde Berichten. Kerknieuws. Schoolnieuws. It e c li t s z a k e n. buitenlandsche bladen gewagen nog steeds van moorden en branden. Het schijnen echter meer bosschen dan grensdorpen te zijn, waarop de Turken het gemunt hebben, al bljjft Kastoria een bloedige bladzijde in hun strafregister. De vice-president der Eransche Kamer, de socialist Jaurés, heeft wil van zijn nieuwe betrekking. In die qualiteit toch schijnt hij wel eens gelegenheid te hebben achter de schermen te zienen zoo is hij er dan ook langs dien weg achter gekomen dat de Eransche regeering Marokko wil in palmen. Natuurlijk heet dat geen inpalmen. Na poleon I was op dat punt eerlijker. Hij noemde het «inlijven". Bismarck maakte er »annexeeren" van. Toen Oostenrijk Bjsnië wilde inpakken heette de Keizer dit bezetten". Thans heeft het imperia lisme den schoonen naam «beschermen" uitgedacht. Frankrijk wil namelijk van het tot dusver onafhankelijke keizerrijk Marokko een »Fransch protectoraat'' maken met Tandzjer tot hoofdstad. Dat door Jauièi' onthulling dit inpal- mingsplan schade lijdt, is buiten kijf. Maar of 't er op den duur onder zal lijden, is wel niet te denken. Ook hier zal wel afspraak in 't spel zijn. De stemming in Hongarije wekt al even groote bezorgdheid als de toestand in den Balkan. De dagorder van koning Frans Jozef heeft het vuur nog meer aangeblazen. Hardnekkig verzet schijnt het parool te zjju. Reeds begon men hier en daar met het weigeren van staatsbelasting en het bepreken van manifestaties op den ver jaardag van wijlen Kossuth den leider van den opstand van '48. Men verwacht hef tige tooneelen in de Kamerzitting van aanstaanden Woensdag. De toast door Keizer Wilhelm, Vrijdag, op den Kjizer-Koning uitgebracht, bewijst zeer hoe Duitschland in den loop der zaken belang stelt. Geljjk men weet, is Hongarije schoon hopeloos op 't punt der taalbelangen ver deeld, aaneengesloten in zjjn verzet tegen de meerdere uitgaven ten behoeve van de militaire organisatieterwijl de dag order van den Keizer-Koning de eenheid van het leger als onaantastbaar verklaard. Trouwens volgens den Ausgleich van 1867 kan te dezer zake alleen door hem beschikt worden; en tot geen enkele concessie is hg verplicht, wanneer het landsbelang dit volgens hem verbiedt. Ziedaar de groote oorzaak van het conflict. Het is een toe stand van gevaarlijke spanning, een ern stige crisis, die thans Vorst en Volk door maken. Wij besluiten dit overzicht met een meer liefelijk tafereel. Wij hebben het al eens meer verteld. Maar nu elk overzicht zooveel narigheid bevat, zal datzelfde slot- stukje wel eens meer dienst moeten doen. Prinses Alice van Battenberg en prins Andreas van Griekenland zullen den 7en October te Darmstadt in het huwelijk treden. De Tsaar en de Tsaritsa worden Vrjjdag al verwacht. Ook de koningin van Engoland zal de bruiloft bjj wonen misschien ook de oude koning van Dene marken. Koning George van Griokonland komt met zjjn geheele familie. De Tsaar heeft ook zijn voorgenomen reis naar Rome nog niet uitgedaan. Men is aldaar bezig, op zijn verzoek, om maat regelen te treffen tot bescherming van zijn loven tegen de mogelijke aanslagen van de anarchisten. Hoe akelig toch, zoo te moeten reizon. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudega B. J. Ozinga cand. te Berlicum te Hiaure J. Fokkema cand. te Westergeestte Elburg J. J. v. Ingen te Hazerswoudete Waarder B. Batelaan cand. te Koudekerk. Aangenomen naar Steenwijkerwold door D. J. v. Dijk cand. te Kampen. Bedankt voor Kamperveen door W. R. Kalshoven te Elspeetvoor Drachten door H. de Groot te Hylaard voor Co- lijnsplaat (toez.) door ds. H. L. A. Fejjkes te Arnemuiden. Ds. H. Bax te Doornspijk zal 9 Oct. a. s. zijn vijftigjarige evangeliebediening herdenken. Hij is een broeder van den bekenden ds. W. Bax, sociaal demoeraat te Oostzaandam, en stond van 1872 tot 1875 te Poortvliet. Geref. Kerken. Beroepen te Oudega W. Weener te Cubaard. Aangenomen naar Hattum door J. Sy- besma te ülrum naar Hantum door G. J. v. d. Boom cand. te Maassluisnaar Harmeien door A. Brouwer te Strjjen. Bedankt voor Delfzjjl door N. IJ. v. Goor te Halfweg; voor Veere door H. Meu- link te Meliskerke. Axel. Zondag in de namiddaggodsdienst oefening verbond ds. N. P. Littooij zich aan de geTef. kerk A met de woorden van Galaten 7 14. Z.Eerw. vader ds. A. Littooij van Middelburg had hem des mor gens bij de gemeente ingeleid met de woorden van 1 Kronieken 28 9 en 10. lerseke. Onze geliefde leeraar ds. J. Koppe hoopt Zondag 18 October, a. s. des namiddags afscheid te prediken om D.V. 25 Oct. te Bunschoten bevestigd te worden. Te Midland Park, New Yersey, Noord- Amerika, is overleden ds. W. Lubach, predikant bij de Dutch Reformed Church aldaar. De heer L. was van 1865 tot 1875 evangelist der Confessioneele Vereeniging, werkzaam in Zoeland, onder anderen onder de polderwerkers van Westkapalledaarna student aan de theologische schoolvan 1878 tot '80 predikant bij de chr. geref. kerk te E lamen daarna werkzaam in Amerika. De Unie-collectie bedroeg te O.- en W.- Souburg met Groot Abeele f81. Veere. Het Bestuur der chr. School alhier heeft tot Hoofd der school benoemd den heer W. de Wolf, onderwijzer aan eene Chr. school (Gravenstraat) te Middelburg, en zulks met het lot tegenover den heer A. 't Hart, onderwijzer aan eene Chr. school te Maassluis. In betrekking tot de rechtszaak te Middel burg tegen J. R. burgemeester van Bor- sele behandeld, vernemen wjj nader J. Walhout, onbezoldigd rijksveldwachter, verklaarde dat in Maart veel hout was aan- gespoed, en dat daarvan een deel naar de hofstede van den heer R. is vervoerd eenigen tijd later zag hij dat daarvan drie palen op een wei van R. gebruikt waren. W. J. Rottier, onbezoldigd rijksveldwach ter, verklaart ongeveer hetzelfde, doch ver klaarde nog eenig hout van R. gekregen te hebben en dat voor eigen gebruik te heb ben aangewend, terwijl hij een deel voor f23 heeft verkocht. C. Kortenhout, lichtwachter had ook hout gekregen, 't beste er voor zich uit gezocht, en de rest verkocht voor f 22. Het is meer gebeurd dat hij op die wijze verkregen hout cadeau kreeg. J. de Hullu, gemeente veldwjchter, verklaarde in gelijken geest. Hij had onge veer f5 van zijn hout gemaakt. De brigadier majoor Verhoek verklaarde dat hij naar aanleiding van een hem ter oore gekomen gerucht een onderzoek had ingesteld, en de burgemeester hem, onder de straks genoemde getuigen, ter plaatse verklaard had, zijn zoon te hebben last gegeven die palen uit de bergplaats te halen en voor de wei te bestemmen. De beklaagde zegt dat hij dat in zijn zenuwachtigheid wel kan gezegd hebben, doch er zich niets van herinnert. Het is trouwens niet zoo. Hij heeft ook aan die palen geen waarde gehecht. De officier van justitie verklaarde den beklaagde schuldig aan verduistering. Hij zei dat de ambtenaren te Borssele een eigenaardige opvatting er op na houden omtrent strandgoed en hoe er mee te han delen. Het feit is niet ernstig als feit, maar het is hoogst ernstig wijl een burge meester het pleegde. Hij eindigde met de onzen lezers bekende vordering3 maanden en ontzetting uit zjjn ambt. De verdediger merkte op dat dit aange spoelde hout afkomstig was van veestallen, en de eigenaars er zich van hadden ontdaan, dergelijke zaken worden het eigendom van den eersten den beste die ze zich wil toe- ëigenen. De strandvonderij mocht over dit hout niet beschikken. Beklaagde was hier dus gewoon particulier en het hout door hem gevonden zijn eigendom. Op 't verleden van dezen 72 jarigen grijsaard, die 25 jaar burgemeester was, kleeft geen smet. Men heeft hem by de justitie verdacht ge maakt, de zaak is onderzocht, en men heeft gevondenslechts een paar palen. Dat zal den operateur Walhout niet mee gevallen zijn. Deze Walhout heeft twee jaar geleden een partij hout opgevischt zonder aangifte bjj den burgemeester te doen en het voor zichzelf behoudeD, waar van de burgemeester toen aangifte heeft gedaan. Het is dus niet te denken dat deze, wetende dat voortaan op hem geloerd zou worden, in 't opeubaar hout zou ver duisteren, en dat voor iedereen zichbaar op zijn weide gebruiken. Verdediger meent dat beklaagde moet worden vrijgesproken. Vrjjdag uitspraak. Middelburg. In de jvergadering van heden van de Zeeuwsche Maatschappij voor Landbouw, afd. Walcheren, gepresideerd door den heer Gerlach van Nieuw- en St. Joosland waren 47 leden. Ingekomen zijn een schrijven van het hoofdbestuur omtrent wetsontwerp landbouwradeneen van de vereen'ging van beetwortelsuikerfabrikan- teneen van de afdeeling Goes omtrent paardenmarkteen van het hoofdbestuur met circulaires van het landbouw-comité en een van J. Philipse, kennisgevende van de oprichting van eene vereeniging van ge diplomeerde leerlingen aan de wintercur- sussen in de landbouwkunde. De laatste vereeniging zal f 15 subsidie ontvangen. De notulen worden vastgesteld. De Se cretaris doet verslag van de hoofd bestuurs vergadering. De kwestie der driejarige merries, in de vorige vergadering besproken, wordt opgelost iu dier voege, dat twee afdoelingen zullen bestaan, eene voor mer- riën van 1 tot 3 jaren en eene voor mer- riön van ouderen leeftijd. De heer Jan Polderdijk bespreekt daarna de marktzetteng van boter en eieren en stelt voor pogingen aan te wenden om een onpartijd'g persoon voor die marktzetting te bezigen, zooals te Viissingen en te Goes. Hij geeft in overweging vanwege de af- deeling markzetting te doen plaats hebben en ook deze te publiceeren. De heer Van de Woestjjne merkt op dut die marktzetting uiterst moeiljjk is, daar er zooveel boter van verschillende kwaliteit aan de markt komt. Er zouden dus verschillende marktzettingen naar mate de kwaliteit moeten plaats hebben. De heer Koert stelt voor eene commissie tot onderzoek te benoemen. Wordt besloten de zaak aan te houden, het Bestuur zal in eene volgende verga dering nader rapporteeren, na daaromtrent in overleg te zjjn getreden met belang hebbenden en administration van dagbladen. Benoemd wordt, in de vacature G. Ge- schiere, die om gezondheidsredenen ont slag nam als lid van het bestuur, de heer S. Boogerd. Hierna kreeg do heer Vorsterman van Oyen het woord om de wenscheljjkheid te betoogen van de oprichting eener kunst- meststof fabriek (coöperatieve). Hjj deed dit als overal elders, echter merkte hjj op, dat fabrikanten ernstig de oprichting ontradendaarom hebben zij dit jaar de prjjzen verlaagd. Zoo onlangs te Aardenburg waar het superphosphaat werd aangenomen voor f2.38 p. 100 K.G. door Parjjzenaars, die het echter door an deren laten leveren. Men schjjut dus de Fransche heeren in den arm genomen te hebben. Men vreeze die taktiek echter niet. Er zijn zooveel phosphaten in Amerika en Afrika, dat het onmogelijk is den weg van aanvoer af te snjjden. Voorraad zal er altijd zijn, gedrukte prjjzen zullen zich vroeg of laat releveeren. Kapitalen zou den noodig zjjn om een phosphatentrust tot staand te brengen. Kwam die echter tot stand dan zouden evengoed de fabri kanten als de coöperatieve fabriek getrof fen worden. Ernstig moest hij er dan ook op aan dringen om de zaak in het beiang van den landbouw te steunen. Zij vordert een kapitaal van f 100000. Besloten is bij de commissie van voorbereiding uitte- geven 10000 aandeelen A f 10 met de verplichting voor elk aandeel 1000 K.G. meststof te nemen. Levensvatbaarheid zal de fabriek ongetwijfeld bezitten, zij zal den landbouw tot voordeel strekken en derhalve kan hij niet genoeg opwekken om door het nemen van aandeelen de zaak mogelijk te maken. Hierna gaat de vergadering uiteen. Onze Middelburgsche corresp. schrjjft Daar zjjn nationale en internationale verschjjnselen, zoowel ten kwade als ten goede. Beginnen we met een paar kwade ver schjjnselen te noemen, de goede volgen straks wel. Tot de nationale verschjjnselen ten kwade behoort de ondeugd van het jeugdig straat publiek. Men verdraagt het meestal zwjjgend, omdat er "niks aan te doen is", maar als de maat eons volloopt dangaat een buitenlander als te Haarlem zich in de pers beklagen en een pers-debat ont spint zich mot klachten zonder hoop. Of in Middelburg doet de burgemeester ter bekwamer plaatse een waarschuwing met dreigement aanplakken, tegen deuren of ramen bekladden, ruiten ingooien, eigen dom vernielen of planten en bloemen ver woesten. De burgemeostor zegt dat de politie alles zal doen om aan die vergrijpen een einde te maken. Vormoedeljjk dus ook de bedrijvers, zonder vorm van proces, met oen stok voor de broek geven. Die taal is de eenige die de kwajongens verstaan. Niet de stadhuiswoorden van een politio-rapport of proces-verbaal. Bjj nationale vergrjjpen behooren nationale straffen. Internationaal is het verschjjnsel van lawaai en scheldpartjjen op socialistische vorgaderingen. Hoe het hier toegaat tusschen en over twee bekende leiders en hunne volgelingen in het kamp der socialisten en anarchisten is bekend, en hoe het in Dresden, waar dezer dagen het Duitsche socialisten con gres is gehouden, gegaan is, melden ons de groote dagbladen. Persoonlijke veeten en persoonlijke ver wijten, scheldpartijen en zenuwtoevallen kenmerkten ook dit congres. Dat zjjn de nationale en inter-nationale kwade verschijnselen waarop we doelden. En de goede Laten we er maar één mogen noemen. Heden wordt in Middelburg onder alge- meene sympathie door burgers van allerlei begrip ot geloof een algemeene collecte gehouden voor de nagelaten betrekkingen der Arnemuidsche visschers die zoo nood lottig omkwamen. Ook dit is een nationaal verschijnsel en wel eene ten goede dat we dankbaar er kennen. Men seint ons uit BruinisseZon dagmorgen zjjn de lijken der schippers D. v. d. Berg, en H. Okkerse, op het Zjjpe aangespoeld en heden Maandag begraven. De zangvereeniging «Eendracht maakt macht" te Oostkapelle zal op Vrijdag 2 October a.s. eene uitvoering geven ten voordeele der nagelaten betrekkingen van de op 11 Sept. 1.1. omgekomen Arnemuid sche visschers. De zang zal afgewisseld worden door voordrachten enz. vertolkt door de gramophone. Wy constateeren met genoegen dat op vele plaatsen zich sub-coraifé's organisee- ren. Wij kunnen niet van altemaal de namen opnemen. Zal men ook de beide gezinnen te Tholen niet vergeten Ook de heer P. W. Q ust, photograaf te Goe«, spande zich voor de zaak. Hij ont ving reeds f100, verzoekt nog meerdere bijdragen en vraagt ook meerdere persoon lijke medewerking voor zjjne onderneming ten behoeve der weduwen en weezen van Arnemuiden. De heer J. J. Berdenis van Berlekom te Middelburg deelt in de Amsterdammer het volgende mede De heeralhier is met eenige andere, wegens verduistering, veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf en ondergaat die straf te Breda. 12 September a.s. is zjjn straftijd om. 30 Aug. j.l. wordt zjjn vrouw ongesteld de ziekte neemt zoo toe, dat men mij, 's avonds 11 uur, aan het station opwacht, waarna ik patiënte voor 't eerst zie. Maan dag d.a.v. vind ik het geval zóó ernstig, dat ik het volgende attest afgeef: Maandag 31 Augustus. «De ondergeteekende, arts, verklaart dat Mej echtgenoote van gedetineerd in de strafgevangenis te Breda, tengevolge van een acuut en heftig lijden in een levensge vaarlijken toestand verkeerten dat voor een ongunstigen afloop binnen de eerst vol gende dagen gegronde vrees moet bestaan''. Telegrafisch wordt op grond van dit al- test dcor een advocaat vrijstelling verzocht. Het 1 September ontvangen antwoord luidt niet gegratieerd, doch kan bij vrouw komen voor hoogstens twee uur onder bewa king. Antwoord dit wel gewenscht is. (w. g.) Directeur Gevangenis." Ik ontraad alsnog van dit beperkt verlof gebruik te makenvind evenwel den toe stand, 3 Sept., zooveel erger dat ik opnieuw verklaar «Middelburg, 2 Sept. 1903, De ondergeteekende, arts. verklaart (in over eenstemming met en als vervolg op zijn ver klaring van 31 Aug. j.l.) dat Mej echtge noote van gedetineerde in de strafgevan genis te Breda, tengevolge van een acuut en heftig lijden (vermoedelijk septichaemie bloedvergiftiging) in een levensgevaarlijken toe stand verkeertdat er belangrijke stoornis in het bewustzijn isen dat voor een totaal op heffen van het bewustzijn, eventueel voor een doodelijken afloop binnen de eerstvolgende uren, eventueel dagen, gegronde vrees moet bestaan."' Na deze verklaring wordt opnieuw tele grafisch vrijstelling gevraagd. Er volgt geen antwoord. De toestand der zieke wordt van uur tot uur ihinderte 6.45 seint de familie naar Breda, met verzoek den gedi neerde de beloofde 2 uur nog heden (2 Sept.) te schenken. Het antwoord luidt «...komt morgen 11.35, vertrekt weer i.i8." 's Nachts 1 uur steift de vrouw. Men seint dit overlijden aan den Minister, met herhaald verzoek om vrijstelling. Het ant woord luidt «Uw verzoek van heden kan niet worden toegestaan. Minister Justitie LOEFF." Z30 kwam de man om 12 uur bij het ljjk van zjjn vrouw en moest een uur later weer heen. 's-Heer Arendskerke. Zaterdag j.l. hield de schietvereeniging «Pro Patria", alhier haar eersten ouderlingen schietwed- strjjd, waaraan 29 loden deelnamen. Aan de volgende personen, achter ieder wiens naam het aantal geschoten punten vermeld staat, werd een prijs uitgereikt. G. Mullié 96, J. Nooteboom 94, A. M. Butejjn 94, J. Blok 92, M. A. Njjsse 90, P. Traas 89, H. van Iwaarden 87, L. van Vessem 86 en A. Moerland 86. Viissingen. Bij de familie de W. al hier is bericht ontvangen dat de oudste zoon, varende op een vischsloep, te Ostende thuisbehoorende, tijdens den jongsten storm is verdronken. Daar alleen de romp van het vaartuig te Ostendo is binnengebracht, wordt verondersteld dat alle opvarenden verdronken zjjn. Souburg. Met I October is tot post bode op Middelburg, belast met do bestelling alhier benoemd H. van de Voorde alhier. Wolfertsdijk. Benoemd met ingang van 1 Oct. tot brievenbesteller te Middel burg dhr. M. Huiszoon, thans postbode alhier. Vóór ruim 3 weken verloor te Ierseke een vrouw een portemonnaie met f 65 aan bankpapier. Tot Donderdag bleven alle pogingen om hot verlorene op te sporen vruchteloos, maar toen werd de vrouw aangenaam verrast door het vinden van een pakje in den putaker die in den regenbak hing en dat het verlorene onge schonden en onverminderd bevatte. Het pakje droeg het opschrift«zegt het voort Hulst. In de op 15 dezer gehouden vergadering van het Centraal Bestuur der R. K. Kiesvereeniging, is de volgende lijst van voorloopige candidaten voor bet lid maatschap der provinciale Staten, ter ver vulling der vacature ontstaan door het vertrek en do ontslagname als zoodanig van den heer Mr. J. G. van Deinse, in alphabetische orde opgemaakt geworden, n.l. de heeren C. Dierick, burgemeester te Koewacht, E. B. Dumoleyn, notaris te Hontenisse, J. G. P. Timans, burgemeester te 's-Heerenhoek en Jacs. do Waal, land bouwer te Lamswaarde, welke allen bjj het Dageljjksch Bostuur als voorloopige candi daten waren opgegeven. (Zei) Colijnsplaat. Zondag had de plechtige inwjjding van het kerkorgel in de Herv. kerk alhier plaats door ds. Loysen. De opkomst was buitengewoon zoodat het bjjna vol was. ZEw. hield een rede, naar aanleiding van Ps. 150 4, waarin „het nut van een goed kerkorgel voor de wjjding der godsdienstoefeningen'' op den voorgrond trad. Gepaste psalmen en gezangen wer den daartusschen gezongen, terwjjl de heer Flipse van Wissekerke zich een goed organist betoonde, en het orgel met zjjn goeden helderen klank uitnemend voldeed. Kats. In de laatstgehouden raadsver gadering alhier, is een nieuwe verordening op het haven- en liggeld vastgesteld en bepaald, dat, onverschillig de grootte van hot vaartuig, 5 cent per ton en per week zal moeten worden betaald. Hansweert. Bjj het invaren der sluis brak van het zeilschip «Geziens* schipper Borgman do boegspriet en werd door de zeelichter «Saaie* schipper Nans belang- rjjke schade aan de sluis gevaren. Een vrouwtje van 92 jaar, wonende te Zuiddorpe (ZeeuwBch-Vlaanderen), heeft dezer dagen te voet een reisje gemaakt naar Moerbeke (België), een afstand van bjjna 11 kilometer. Op de bogrooting van binnenlandsche zaken voor 1904 is f5000 uitgetrokken als eerste termjjn van f 15000, zjjnde de helft der kosten voor restauratie der Abdjj- kerk te Middelburg. Wissenkerke. Ter Waarschuwing Ten gevolge van het eten van vruchtboon tjes van den gouden regen werd het kind van den schilder J. W. d. N. alhier zoo erg onpasselijk dat de ouders geneeskun dige hulp moesten inroepen die begin van vergiftiging constateerde. Braken en genees middelen deden echter de gewenschte uitwerking, zoodat het geval gelukkig nog goed afliep. Wissenkerke. Op de hofstede van den landbouwer Van den Berg alhier waren 2 joDgens van 11 jaar belast met het aan- stuwen der paarden tenbehoeve der dorsch- machine- Vrijdag nu zette een dier kinderen uit speelschheid zijn voet op de stang, verbindende de ros aan de machine. Plotseling grijpt de verbindingskeg in een der broekspijpen van net kind en sleurt de beide beentjes tot bijna aan het midden onder de stang. Door deskundig optreden van den baas, de andere bijstanders wisten niet wat te beginnen, mocht het gelukken het kind uit zjjn benarde positie te ver lossen, eer ook het bovendeel van 't lichaam was medegesleurd. Bjj daarop gevolgd geneeskundig onder zoek bleek dat het eene been tusschen knie en heup gebroken en het andere met eenige schrammen vrij gekomen was. Colijnsplaat. Aan de Schietvereen. «Wilhelmina" alhier is door den minister van oorlog een bedrag van f 100 toegestaan als bijdrage in de kosten van het aanleg gen der schietbaan. Hulst. Zaterdagavond ongeveer 8 uur brak brand uit op de hofstede van Gysbrecht Van Kampen, pachter van het Kroondomein in het gehucht Groenendjjk, gemeente Hontenisse. Alles is verbrand. Viissingen. Naar men verneemt moet bjj het hoofdbestuur der posterjjen en telegrafie het plan bestaan om van liever lede bij de telegrafie voor do bestelling van telegrammen jongens te gaan gebruiken van 15 a 16 jaar zooals in andere landen ook geschiedt 0. a. in België. De tegen woordige telegrambestellers zouden dan ook van lieverlede op do Postkantoren geplaatst worden en die jongens zouden dan ook weer als zjj do jaron hebben op de postkantoren geplaatst worden. jAanvang- traktement van die jongens zou dan f200 zjjn. Van die jongens zjjn aangesteld o.a. te Maastricht. Te Uden stierf een kalf van L. v. d. H., die het weggaf aan een arbeider, welke op zjjn beurt enkele buren met een brok verblijdde. Allen werden ziek en een 9- jarig knaapje overleed. Naar men zegt had het kalf miltvuur. Te Maastricht werd Vrjjdagavond een werkman door zekeren Leon Mulder zonder aanleiding op straat doodgestoken. De dader is volgens zeggen iemand die in nuchteren toestand een goed zak, als de drankduivel over hem komt, zeer gevaarlijk is. Op den bewusten avond vroeg hjj aan zijn slachoffer om centen voor drank, en toen deze die doof is en hem niet verstond, vroeg wat hjj zeide, stak hjj hem 't mes in de long en sneed hem een hartader door. Het slachtoffer liep nog tien pas, en zei toen tegen een meisje dat daar aankwam, wat overkomt mjj tochEn toen sloeg hij achterover, en was terstond dood. Te St. Oedenrode geraakte een land bouwer doordat zijn paard schichtig werd, onder een geladen kar en werd inwendig ernstig gekneusd, zoodat de dood er op volgde. Te Schijndel viel een molen maker bezig zijnde met het herstellen van den molen, van de molenkap naar beneden en was na eenige oogenblikken een lijk. De ongelukkige was nog slechts kort ge huwd. Te Woldendorp viel een arbeider van een wagen met koren, en bezweek aan de gevolgen. -- Bij een zoogenaamd kinder spelletje tusschen schooljongens heeft een 12 jarige knaap te Rotterdam, niet bij ongeluk, maar volgens zijn eigen beken tenis uit moedwil zjjn makker met een baksteen de hersenpan verbrijzeld. De tweede vrouwelijke advocaat! In tegenwoordigheid van vele dames en heeren is mej. mr. E. C. Van Dorp, gekleed in toga, als advocaat en procureur bjj den Hoogen Raad beëedigd. Zij vestigt zich te 's-Gravenhage. Te Weerdinge (ür.) had een land bouwer eene koe verkocht. De kooper

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2