Gemengde Berichten. Eene zenuwachtige vrouw. Het spreekwoord luidthet bloed kruipt, waar 't niet gaan kan. Als men den socialist hoort, dan is hij o, zoo voor godsdienst en christendom. Maar van do belijders van Godsdienst en Christendom moet hij dan toch alvast niets hebben. De Troonrede heeft tal van wetten in bet vooruitzicht gesteld. En het Middenstands- Congres riep om nog meerdere wetten. Zoo zal iedei opvolgend Kabinet steeds meerdere wetten moeton indienen en zal de natie al meer komen onder den dwang der wet. Terecht heeft, jaren geleden, de hoer De Wilde herinnerd, aan de uitspraak van Groen van Prinsterer (Zitting Tweede Kamer 17 December 1849): «Maak orga nieke wetten, organiseer den Staat zoo goed u mogelijk isindien de Nederlandscbe natie ontaardt en verbastert, geven staats vormen geen bruikbaar volk, waarmee men gevaren trotseert". De natie mag niet ontaarden en ver basteren. Hoe meer wetten aan een volk gegeven worden, hoe krachtiger in den boezem des volks de drang moet leven, om niet te ontaarden en te verbasteren. De zorg daarvoor berust in de oerste plaats bjj de huiselyke opvoeding, en bij de christelijke school. En dan ook bij do christelijke werklieden- organisaties en bij de Pers. Voorts ook bij de christelijke Overheid. En niet het minst bij de Kerk Versta in deze zware tijden oen ieder- zjjno of hare roeping Rechtsgelijkheid Het verheugt ons te kunnen mededeelen, dat de Gemeenteraad van Middelburg met negen tegen zeven stemmen besloten heeft aan de Vereeniging onzer Chr. Bewaar- en Haidwerkschool aan de Bree, eene j aar lij k- sche subsidie uit te keeren van f500,—. 't Was billijk, wijl aan de beide Nuts- scholen eene jaarlijksche subsidie wordt gegeven ieder van f 1000, Sparen deze scholen den gemeenteraad uitgaven, dan doet dit immers ook de Chr. Bewaarschool. Te meer is dit zoo, omre den de bevolking toegenomen is sinds aan de Nulsscholen deze subsidie werd toege kend. Doordat onze school er nu ook is, behoeven er geen meer bij te komen, dewijl nu in de behoefte is voorzien. En uit de algemeene kas wól gelden te geven voor het, in den gemeenteraad ge noemde, neutrale wij zeggen zoogenaamd neutrale onderwijs en niet voor het Christelijke, zie, dat is conservatief partijdig. 't Is oppervlakkig en leerrijk tevens, te beweren, dat eene Christelijke opvoeding en het Christelijk onderwijs van het derde tot het zesde jaar nog geen voordeel en nog geen nadeel zal opleveren, voor het latere levendat in ieder geval de indrukken, die deze opvoeding en dat onderwijs nala ten gemakkelijk en spoedig worden weg genomen. Leerrijk, omdat het waar is, dat de mo derne opvoeding en het modern onderwijs reeds nameloos veel kostelijke indrukken uitgeroeid en tal van jeugdige harten ver hard en on-Christelijk, erger nog, revoluti onair gemaakt heeft. Zaaien en maaien toch staan in onver breekbaar verbind met elkander. Leerrijk was ook die bewering; dewijl zij ons, die op die indrukken den allerhoogsten prijs stellen en vóór alles wenschen dat ze, in- plaats van uitgeroeid, blijven en verdiept zullen wordeB, zegt, dat dat onderwijs nooit door het alverwoestend modern ver vangen, maar steeds moet voortgezet, en het koste wat het wil, moet gegeven worden en wel, op de school voor lager-, middel baar- en hooger onderwijs. Aan den anderen kant was die bewering echter oppervlakkig; sterker nog, foutief. Immers, de Bijbelsch Christelijke opvoeding en het Bijbelsch Christelijk onderwijs is in overeenstemming met den oorsproikelijken aanleg van het kind der menschen. Van daar dat met de kinderen te bidden, hun dat te leeren doen en tot hen van God, van zonde en hare vergeving te spreken niet vreemd doet opzien, maar, integendeel, voor dat alles heeft het kind een oor en zeer diepe indrukken ontvangt het er van en die indrukken doen zich gelden, zelfs als het schijnt, dat het moderne leven ze voor altijd weggenomen heeft. In de bange oogenbhkken van het leven, waarin het ge- heele moderne leven den mensch trooste loos alleen laat staan, komen, zelfs tot in den hoogsten ouderdom, die in de prille jeugd verkregen indrukken, nog weer op, ter aanwijzing dat er in dien jammerlijk vergeten weg nog hulpe, redding en ver troosting is. Die indrukken neemt men mee, tot voor de vierschaar Gods. Meer nog. De bearbeiding van het derde tot het zesde jaar is in huis, op Zondags school en op de Bewaarschool voor vele kinderen beslissend geweest, voor het ge- heele leven. Bjjv. voor Timotheils, voor Samuël, voor Mozes, die nog van en door zijn moeder den God van Israël heeft leeren kennen. Haar gebed en haar arbeid zijn door den Heere haar God, zóó gezegend geworden, dat hij, trots de Egyptisch- heidensche opvoeding, op veertigjarigen leeftijd, voor God en voor Zijn volk partij koos. Trouwens, ook Jezus heeft gezegd »Laat de kinderkens tot Mij komen want der- zulken is het Koninkrijk Gods." Dienover eenkomstig luidt het dan ook »L9ert den kinderen de eerste beginselen naar den eisch des wegs, als zij oud geworden zijn, zullen zij er niet van afwijken." Iu de prilste jeugd kunnen ze zijn, en zijn ze ook vaak »het zaad der wedergeboorte". En als ze dat zijn, roeit de geheele wereldmacht die beginselen niet meer uit de harten. Dat de Middelburgsche Gemeenteraad de liberaliteit heeft gehad, ja zoo billijk en rechtvaardig is geweest, dat hij aan eene Bewaarschool, wier Vereeniging van deze beginselen uitgaat en alleen heil er van verwacht, ook al is het dan nog niet naar een volkomen evenredig deel eene sub sidie van jaarlijks f 500 heeft toegezegd, zie, dat heeft ons, om de eikenning, die er in ligt, verblijd. Wij brengen daarvoor aan don Gemeente raad onze dankbare hulde, 't Is een stap op den weg van de rechtsgelijkheid, waarop wij aanspraak hebben, en waarvoor wij, belijders van den Christus der Schriften, reede zoovele jaren gepleit hebben. Het besef, dat de Regeering, dat Raden, Staten en Kamers dien weg op moeten, ontwaakt, God zij lof, in gedurig breeder kring. Zelfs herleeft het besef bij velen, dat het leven uit en naar deze beginselen, insteö van de revolutie in de hand te werken, baar wedorstaat en keert. Voor bet leven naar doze beginselen, moeten wij, die er heil van verwachton, onze jaarlijksche, particuliere offers blijven brengen. Ook voor onze Bewaarschool want zij kan er niet óón vau missen, zelfs als zo de subsidie ontvangen heoft. Littooij. Wanneer het algemoen stemrecht komen moet, dan zal men bet door een grondwets artikel niet tegenhouden integendeel wanneer het algemeen stemrecht tegen de Grondwet in komt, dan behoede God het vaderland maar de Grondwet zal het niet doen. 16 Febr. 1887. (Da. Schaapman.) Te 's-Heerenberg prov. Gelderland woont Mejuffrouw Wiersberg wier man borstel maker is. Deze vrouw was zeer zenuw achtig en haar zenuwachtigheid had haar zeer vreesachtig gemaakt. Bij een bezoek dat onze verslaggever aan juffrouw Wiers berg bracht, stond haar echtgenoot hem te woord, daar zij zelf niet thuis was. Haar man verhaalde dat zijne vrouw eene erge zenuwziekte had gehad, ontstaan door familieaangelegenheden en vooral des nachts had zij hevige schokken door het geheele lichaam. De eetlust was ook niet al te best, zij was duizelig, droomde akelig en klaagde ook over oorsuizingen, zoo leed ay gedurende acht maanden en ik begon alle hoop te verliezen. Wij hadden reeds zoovele malen in de couranten gelezen de wonderen die de Pinkpillen verricht had den en nog verrichten, dat myne vrouw er ook eens aan zou beginnen, en het resultaat is zoodanig geweest dat zij van dag tot dag kalmer is geworden en zooals U ziet is zij niet meer te huis en verricht weer hare werkzaamheden als voorheen. De zenuwachtige vrouwen zijn legio, vele hebben zekerljjk beproefd zich te ge nezen zonder er toe te hebben kunnen geraken. Dat zy een proef nemen met de Pinkpillen, do beste versteker der zenuwen de grootste hernieuwer van het bloed. Wij zijn overtuigd dat de verbetering die zij van af de eerste pillen zullen gevoelen er hen toe zal brengen de behandeling voort te zetten. De Pinkpillen geven iederen dag bewijzen van genezingen. Men kan omtrent hunne werkdadigheid bij de gene- zene personen inlichtingen bekomen welke personen eervol bekend zijn. Prijs f 1,75 de doosf 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middel burg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157. Viasmarkt te Middelburg. Ook echt verkrijg baar voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Onze MiddelburgBche Corresp. schrijft Een evenement in onze politieke ontwik keling op gemeentelijk huishoudelijk ge bied, mag het toestaan met 9 tegen 7 stemmen, door den Gemeenteraad van Mid delburg, van eene jaarlijksche subsidie van f500 aan de Christelijke bewaarschool ge noemd worden. Neutraal was jaren lang de eisch, en Christelijk een steen des aanstoots, een partijlleur. Meer nog dan de jarenlange strijd der antirevolutionairen heefc het bruusk op treden der socialisten ons van het Christen dom boven geloofsverdeeldheid in de keik en van de neutraliteit in de politiek verlost. De vaal grijze kleur is vei bleekt en het groen op het rood geeft teekening heldere kleuien aau ons landschap. Merkwaardig is de verandering in het def ige, duffe ge zelschap dat men den achtbaren raad van Middelburg noemt. De omgeving, de entourage zelf stemt tot conservatisme. Mr. W. H. Snouck Hurgronje stelt voor 500 subsidie te geven aan de Christelijke bewaarschool, en wordt daarby gesteund door de heeren v. d. Harst en Ermerins, Van Dunne en Schorer En niet alleen dat dit voorstel werd aan genomen met 9'tegen 7 stemmen, maar wanneer men de lijst der tegenstemmers ontleedt en in 't licht der gebezigde argu menten beziet, dan komt men tot de merk waardige ondekking dat er in den Raad van Middelburg niet eens meer zeven oud- liberale leden zyn, die nog vast houden aan den eisch van neutraliteit. De meest geavanceerde b.v. mr. Fruin had volstrekt geen bezwaar tegen subsidie als zoodanig aan een christelijke inrichting. Zijn tegen stemmen vond alleen grond in bepalingen die bij aan de subsidie wilde verbinden. Da beide wethouders stemden tegen, ook al niet om het beginsel, maar omdat zij niet overtuigd waren dat deze bewaar school een taak voor de gemeente volbren gen zou. De heer Tak stemde tegen om tinancieele redenen. Blijven alzoo de heeren Gratama, Heijse en Van de Ree, die hun stem niet moti veerden en van wie alzoo slechts kan ver moed worden dat zij nog steeds den weg volgen door het oud-liberalisme zoovele jaren bewandeld. Dezelfde raadszitting bracht ons nog een officieele tegenspraak van den burgemeester aangaande den noodlottigen boom. De faam voortgaande, wint in kracht. Dat bleek ook hier. Daar is niet alleen, gelyk hot gerucht verzekerde, geen vijf jaren tegen den stand van dezen boom gewaarschuwd maar zelfs geen enkele maal. De boom was niet op gemetseld, maar door het breken van een tak voor eenige jaren, tegen inwateren beschermd door steenen met cement ver bonden. Dat is, volgens verklaring van autoriteiter, de geschiedenis van den boom die bij zijn leven het oog bekoorde, en in zijn dood zoo'n droevig ongeluk bracht. Vergadering van den Middelburg- schen Gemeenteraad van 16 September 1903. Afwezig is de heer van Teylingen met kennisgeving. Nadat de notulen der vorige zitting waren gelezen en gearressteerddoet de Voor zitter mededeeling van de sedert ingekomen stukken, als a. verschillende missiven van Ged. St, houdende goedkeuring van vroeger genomen besluiten; h. een schrijven van de Kamer van Koophandel, dat bij haar geen bezwaar bestaal tot afstand van grond in erfpacht aan A. Mese. een schrijven van het bestuur der ambachtsschool, mel dende de benoeming tot lid van den heer H. P. van de Ree d. een nader verzoek van Meeuwes om op zijn hondenkar plaats te mogen nemene. een verzoek van L. Polak om hem den gevraagden grond niet voor een jaar te {verhuren, maar in erf pacht te gevenf. oen verzoek van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen om gunstige bepalingen voor het verbruik van duinwater in zijn gebouw en g. een adres van W. C. Stop om 3 boomen vóór zijne woning in de Baanstraat te rooien. De stukken sub. a., b. en c. worden voor kennisgeving aangenomendat sub. d. ter afdoening gezonden aan B. en W. dat sub. e. zal behandeld worden bij het desbetreffend voorstel, terwijl die sub. f. en q. in handen van B. en W. worden gesteld om advies. De Voorzitter merkt daarna op, dat door hem in de vorige zitting een onwillekeurig verzuim begaan is, dat hij nu wil her stellen. Hij wijdt een woord van waar deering aan het afgetreden lid Koole voor de eerlijkheid en de toewijding, waarmede hij steeds de zaken der gemeente behan deld had. Hierna wordt overgegaan tot de benoe ming van een loeraar in het teekenen aan do burgeravondschool (vacature Vlamings.) Op de voordracht staan B. B. Stomps en J. Gabrielse, van wie de eerste benoemd wordt met 14 stemmen tegen 2 op den laatste uitgebracht. De vereeniging tot oprichting en in standhouding eener Christelijke bewaar school had zich tot den Raad gewend om subsidie. B. en W. stellen voor af «vy zend te beschikken, met welk voorstel de meer derheid van de commissie van Financiën zich vereenigt, terwijl de minderheid dier commissie een jaarlijksch subsidie van f 150. wil geven. Mot die minderheid kan de heer Snouck Hurgronje niet medegaan. Het zou een groote streep door de rekening der ge meente wezen, indien er geen nutsbewaar- scholen waren. Deze ontvangen f 1000 subsidie en daar de school in kwestie evenzeer recht V3n bestaan heeft, meent hij te moeten voorstellen een jaarlijksch subsidie van f 500 te verleenen. De heer van Dunne zegt dat hij de min derheid was in do commissie van Financiën. Na kennisneming echter van hot nader adres der Vereeniging, zou hjj dat adres nogmaals in handon van B. en W. willen stellen, die dan aan de Vereeniging en aan het Nut alle mogelijke inlichtingen kondon vr3gen, zooals b.v. het aantal schoolgaande niet betalende kinderen, om daarnaar de hoegrootheid van het subsidie te bepalen. De heer Snouck Hurgronje merkt op dat op de Nuts-bewaarscholen alle kinderen betalen. De heer Fruin zegt, dat bij zeer gopor- toord is voor goed bewaarschoolonderwijs, dat van gemoentewege nog al te wenschon overlaat en ofschoon dezo bewaarschool een specifiek godsdienstig karakter heeft, is dit voor hem geene reden om haar sub sidie te weigeren. Hij zou echter aan dat verleenen van subsidie de voorwaarden willen verbinden lo. dat het onderwijs goed moet zijn en kosteloos voor onver- raogenden2o. dat het schoolgeld voor de betalende kinderen gelijk zal zijn aan dat der gemeentebewaarschool en 3o. dat het onderwijzend personoel een voldoend salaris wordt verzekerd. Hij dient eene motie in om onder die voorwaarden in principe te besluiten tot subsidie, waarvan de hoe grootheid nader door B. en W. kan worden voorgesteld. De heer De Veer is tegen het stellen dier voorwaarden. Vooreerst de voor waarde dat niet betalonde kinderen moeten worden toegelaten, zou er toe kunnen leiden dat het schoolgebouw weldra zou bljjken te klein te zyn. Het is natuurljjk dat het bestuur den voorrang zal geven aan kinderen van zijne richting en bezwaar lijk kan men het den last opleggen andere te nemen. Hij acht dit ook onbillijk, om dat dezelfde vorplichting niet op de Nuts- scholen gelegd is. Wat de tweede voor waarde aangaat, moet men het bestuur niet aan banden leggen, in zijn eigen belang zal het de hoogst mogelijke betaling trach ten te erlangen en aangaande de derde voorwaarde, moet hij den heer Fruin op merken, dat de uitgaven der school be dragen f 1600, do inkomsten f 800 en dat or dus een tekort is van f 800 moet dus de bezoldiging van het onderwijzend per soneel stijgen, dan zal het subsidie daar mede gelijken tred moeten houden. De heer van Dunne, nu hij vernomen heeft dat op de Nutsscholen alle kinderen botalen, kan zich vereenigen met het voor stel Snouck Hurgronje, te eer nu op deze school ook niet betalenden zullen worden toegelaten. De heer Tak wil de stukken renvoieeren naar de Commissie van Financiën. Da heer Fruin verdedigt nogmaals zijne motie. Hij wijst er op dat aan de Nuts scholen hetzelfde onderwijs gegeven wordt als op de gemeenteschool, maar dat het op de christelijke school wel anders zal zijn. Da heer Schorer verklaart zich tegen de motie Fruin en, op de gronden door den heer de Veer ontwikkeld, voor het voorstel Snouck Hurgronje. De heer de Veer weerlegt nogmaals den heer Fruin, met wien, volgens zijne mee ning, hij het toch niet eens zal worden. De gustibus nou disputandum, de heer Fruin prefereert het openbaar, hij het chris telijk onderwijs. Da motie Fruin wordt daarop met alge meene stemmen, behalve die des voorstel lers, verworpen. De heer Tak stelt nu voor de stukken terug te zenden naar de Commissie van Financiën, maar ook dit voorstel wordt verworpen met 12 tegen 4 stemmen (die der heeren Tak, Ermerins, Heijse en den Bouwmeester), waarna het voorstel Snouck Hurgronje om een subsidie van f500 te verleenen wordt aangenomen met 9 tegen 7 stemmen, die der heeren Gratama, Tak, Fruin, Sprenger, van de Ree, Heijse en den Bouwmeester. Aan de orde komt nu een voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op de heffing van schoolgeld aau de lagere scholen. Na eene korte discussie wordt, conform het voorstel des Voorzitters, be sloten om dit punt aan te houden, ten einde B. en W. in de gelegenheid te stellen hun voorstel in nadere overweging te nemen. L. Polak en W. J. Schütz hebben ge vraagd om verlenging van erfpacht. De Commission van Fabricage en Financiën zijn tegen eifpacht, wel voor verhuring van den grond. Dienovereenkomstig deden B. en W. een voorstel. Nadat met algemeene stemmen, behalve die van den heer den Bouwmeester, was uitgemaakt dat de grond niet in erfpacht zal gegeven worden, trek ken B. en W. hun voorstel in aangaande Polak, omdat deze slechts erfpacht wil, terwijl dat betreffende Schütz zonder stem ming werd aangenomen. Dit was eveneens het geval met een voorstel van» B. en VV. tot verhuring van grond op het Seisbolwerk aan de V ennoot- schap «Houthandel, voorheen G. Alberts Lzn. Co." en een voorstel van B. en W. tot verhuring van bleekveld op het Smids- bolwerk aan J. P. Vergouwen. B. en W. stellen voor om tegen fl.50 'sjaars de hulp-kazerne aan den Staat te verhuren, hetgeen wordt goedgevonden, nadat conform het voorstel van den heer van Dunné besloten was onder de voor waarden op te nemen, dat ook de gemeente het recht zou hebben tot opzegging. Een stuk grond is door A. Mets aan de Werfstraat in erlpacht gevraagd om daarop een graanpakhuis te bouwen. B. en W. stellen voor den grond in erfpacht te geven. Nadat, conform het voorstel van den heer Ermerins, een paar wijzigingen in de voor waarden waren gebracht, wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. In verband met het besluit dat voortaan aan de burgeravondschool de cursus zal zijn een vier- in plaats van een driejarige en geen assistenten meer zullen gebruikt worden, stellen B. en W. voor, aan te stel len een directeur-leeraar op een jaarwed de van f800; vijf leeraren in wiskunde en Nederlansche taal, 1 op een wedde van f500, 2 van f550, 1 van 650 en 1 van f150, indien eene 3 3 paralelklasse in het eerste leerjaar noodig is. Is deze noodig 2 van 550, 2 van f500 en 1 van f50 twee leeraren in het teekenen, ieder op eene wedde van f 500 een leeraar in de nafuur- en werktuigkunde op eene van f 500 een assistent-leeraar in het teekenen op eene van f300; een tijdelyk leeraar in het tee kenen op eene van f 225 een tydelijk leeraar voor het vakteekenen voor timmer lieden op eene van f250als voor voor smeden, op eene van f 375als voor voor schilders, op eene van f 375 als voor voor meubelmakers, op eene van f 250 en een tijdelyk leeraar in het hand vakteekenen, op eene van f200. Zonder discussie of stemming wordt dit goed gevonden. Nadat eene door B. en W. voorgestelde beschikking over den post van onvoorzien voor 1903 was goedgekeurd, stellen B. en W. voor aan te houden hun voorstel om trent wijziging tarief waterleiding, daar zy eerst het rapport nog willen inwachten van de gezondheidscommissie, hetgeen wordt goed gevonden. De Voorzitter vraagt machtiging om eenige boomen te doen roeien. De heer Schorer meent dat den Jeden vooraf kennis moet gegeven worden, welke boomen men vellen wil. De heer den Bouwmeester merkt op dat bij deze boomen bijzondere haast is, maar dat eerdaags eene lijst zal gegeven worden van nog te vellen boomen. Het voorstel des Voorzitters wordt aan genomen. Nadat de heer Oratama er de aandacht op gevestigd had, dat met het opmaken der lijst vooral het oog moest gehouden worden op gevaarlijke boomen, las de Voor zitter een rapport voor van den Commis saris van Politie, waaruit blijkt dat het den aldaar surveilleerenden agent van politie door een samenloop van omstandigheden niet mogelijk geweest is het bekende on geluk met de tram te verhoeden, terwijl omtrent het opmetselen van den boom, waarvan de heer Schorer gewaagde, door den heer den Bouwmeester werd medege deeld, dat toen vóór eenige jaren een tak uit den boom is gewaaid, het daardoor ont stane gat met steenen en cement is opge vuld om het inwateren te beletten, maar dat nooit klachten over den boom zijn ingekomen. De heer de Veer vraagt of het niet billijk zou zijn den notarissen bij beurt verkoo- pingen of verpachtingen op te dragen en of B. en W. reeds werk gemaakt hebben van de nieuwe verordening in verband met de woningwet, waarop de Voorzitter antwoordt dat B. en W. voor de aanstaande verkooping den jongsten notaris genomen hebben, te eer omdat hij jaren lang werk zaam was bij notaris Tak, die, zeer in het voordeel der Gemeente, haar steeds goed bediend heeft, terwijl de verordening in voorbereiding is. De heer de Veer repliceert dat hy geen bezwaar heeft tegen den persoon van notaris Hosang, maar dat hij, nu de heer Tak geen notaris meer is, het billijker zou vinden, wanneer iedere notaris zijn beurt kreeg. Hierna ging de vergadering uiteen. Goes. De Avondschool voor Ambachts lieden is begonnen met 82 leerlingen. Goes. De leerlingen van school B op de Viasmarkt alhier hebben f 25.07 bijeen gebracht voor de woduwen en weezen der ongelukkige omgekomen visschers van Arnemuiden. Goes. Donderdagavond ontstond er een begin van brand in het perceel bewoond door J. B. in de St. Jacobstraat alhier door het omvallen van een op tafel staande petroleumlamp, het 6-jarig dochtertje van B. bekwam daardoor zulk erge brandwon den dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. B. bekwam zelf aan een zyner handen ook brandwonden door het blnsschen van den brand dat hem is gelukt, zoodat er buiten het kind weinig schade is veroorzaakt. Vlissingen. De heer L. Plokhooy, schrijver bij de politie te Dordrecht, is benoemd tot adjunct-inspecteur alhier. 5tavenisse. Sedert 28 Aug. zyn hier niet minder dan 38 gevallen van besmette lijke vlekziekte door den plaatsverv. districts- veearis geconstateerd. Vier der dieren zyn intusschen gestorven. Ook komen verschil lende gevallen van droes onder de paarden voor gelukkig van mindergevaarlyk karakter. In verband met bet in ons vorig nommer reeds gemelde feit dat te Edam is aangespoeld het lijk van een schipper, meldt men ons uit Tholen dat dit is her kend als dat van W. v. d. Stel, van hoog- aaits TH 61 van Tholen. Zeer waarschijn lijk vonden de overige twee personen der bemanning, W. Schot Cz. en diens zoontje, eveneens hun dood in de golven. Bij kon. besluit is in zijn rang over geplaatst bij het regiment grenadiers en jagers de kapitein jhr. E. A. L. Gevers Deynoot van het 3e regimenten zijn be noemd met ingang van 1 October tot kapi tein bij het 3e regiment de le luitenant H. J. Gasille van het 7een by het 4e regement tot majoor de kapitein P. J. Geill, van het 3e. Heeft de rechtbank te 's-Hertogen- bosch de verdachton van «helers" te zyn van gelden, afkomstig uit den diefstal van f5000 in den nacht van 8 op 9 Mei j 1. by notaris Van de Mortel aldaar gepleegd, gestraft, de vermoedelijke »dief" zal in deze zaak voor het Hof van Assises te Antwerpen, alwaar bij thans in hechtenis is, moeten terecht staan. Descombes, aldus is zijn naam, wordt geacht lid te zjjn eener inter nationale dievenbende en zou in de woning van don schoenmaker Van Delft te's Her-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2