TOLVERPACHTING. het voormali Openbare ïerkoojingen. Advertentiën. UIT DE PERS. 1500 Oulden H.H. Landbouwers een perceel Bouwland, een perceel tiendvrij Bouwland, Opeubare Verkooping. Merkwaardige polemiek. Marktberichten. BURGERLIJKE STAKE als le hypotheek aangeboden. Br. left. J. J. firma Wed. S. J. DE JONGE-VER WEST, Goes. Besteld uwe hulpmest onder controle van 't proefstation en u koopt vertrouwbare waar. Vooruit besteld goedkoopst. Aanbevelend, J. REIJNIERSE, in Granen en Hulpmeststoffen Er biedt zich aan met Nov. liefst in Middelburg of in Goes: een bekwame Bakkersknecht. Adres: P. VOGELAAR, Winkelier, Maandag 14 Sept. 1903, De Burgemeester van BITTHEM maakt belanghebbenden bekend, dat op 22 September a. s., des voormiddags ten 10 ure, in het Gemeentehuis al hier, de verpachting van den Tol op den Straatweg Ritthem—Souburg, voor het tijdvak van I Januari 1904 tot 31 December 1906 zal plaats hebben. Ritthem, 5 September 1903. De Burgemeester voornoemd, W. CE VAAL. VERKOOPEN: der voormelde gemeente met Erf, Als echter de anti-christenbeweging onder de Mohammedanen inderdaad zoo algemeen ia en volgelingen van Mohammed werkelijk tengevolge van het gedrag der Maeedoniërs zoo oorlogszuchtig en fanatiek zijn geworden als sommige berichten doen gelooven, dan kunnen deze betreurens waardige ongereldheden te Beyroet en de berechting daarvan oorzaken worden voor een meer algemeen conflict tusschen Mo hammedaan en Christen. Met vuur spelen is nu eenmaal gevaar lijk, vooral wanneer godsdienstverschil de ondergrond is van het conflict. Te Belgrado, zoowel als te Nisch heeft men nieuwe aanhoudingen gedaan, waarbij verscheidene jonge officieren. De Temps" ontving uit Constatinopel via Sofia een telegram, waarin gezegd wordt: In de officieele Turksche kringen neemt de onrust toe tengevolge van de nieuwe rap porten van den inspecteur Hani Pasha, waarin hij het wederopvlammen meldt van de bedrijvigheid der opstandelingen, wier aantal thans 25.000 bedraagt. De oorlogs- gezinde paitij wint veel terrein in het vilajet Adrianopel. De opstandelingen veroverden de kleine stad Agathopoli, aan de Zwarte Zee, waar ze een voorloopige regeering vestigden, bestaande uit de voornaamste ingezetenen der stad. De Turksche troepen ontnamen aan de opstandelingen het groote Kutzo-Wala- cheinsche dorp Klisura, in het district Kastoria en verwoestten elf Bulgaarsche dorpen. Daar de Turksche kommandant der troepen vergezeld wordt door den bisschop van Kastoria meent men dat bij de Turken ook Grieksche vrijwilligers meevechten. Volgens ambtelijke rapporten uit het binnenland hebben tal van gevechten plaats gehad, die allen gunstig afliepen voor de Turksche troepen, vooral in het vilajet Monastir. De Porte heeft aan haar vertegen woordigers in het buitenland een telegra m gezonden over een vechtpartij te Beiroet. Nadat, zegt de Porte, christenen gescfloten hadden op vier mohammedanen ontstond er een gevecht, waarbij de troepen tusschen- beide moesten komen. Drie soldaten wer den gekwetst en een gedoodook is er een christen gedood en een gewond. Deze opgaven worden onnauwkeurig ge acht onder de bevolking moeten de ver liezen grooter zijn dan onder de militairen. De wali is bedreigd met ontscheping van matrozen van de Amerikaansche oorlogs schepen, indien er wed9r onlusten plaats vinden. Volgens een telegram van den consul is het gevecht begonnen nadat een mohammedaan geschoten had opeenchris- telijken bediende van de Amerikaansche zendingsschool. De gepensionneerde generaal Magda- lenits is in den afgeloopen nacht in hech tenis genomen. Hij moet geld verschaft hebben voor de jongste samenzwering der officieren. Tengevolge van het wegzenden van kameraden zijn de werklieden bij de spoor wegen tot een werkstaking overgegaan. Het aantal stakers beloopt reeds 3000. Men verwacht dat nog velen zich bij de stakers zullen aansluiten. De politie en de gendarmerie bewaken de stations en de perrons. Sedert lang werd er door de Bel gische visschers weinig deelgenomen aan de haringvangst. Men liet dat over aan het buitenland en vooral uit Holland en Engeland werd in België haring ingevoerd. In den laatsten tijd is er echter sprake van om ook langs de Belgische kust weer aan de haringvisscherrj deel te nemen. Het volgende seizoen zal van uit de haven van Ostende een proef genomen worden met stoomtrawlers. Volgens een intervieuw, dat Soenska Dagb/adet te Stockholm met Lagerheim, minister van Binnenlandsche Zaken in Zweden, heeft gehad, is dit land van plan onderhandelingen op touw te zetten met Denemarken, Nederland, Frankrijk en andere landen, over het sluiten van ver dragen betreffende arbitrage. Kortsluiting. leder ligt ongetwijfeld nog versch in het geheugen de ramp, die onlangs op den ondergrondschen spoorweg van Parijs aan zooveel slachtoffers het leven kostte. Het ongeval met den electrischen trein wordt toegeschreven aan z.g. «kortsluiting." Kort sluiting is een letterlijke vertaling van het Duitsche »Kurzschlus3." Een electrische kortsluiting is een on- gewenschte, plotselinge, directe verbinding tusschen de positieve en negatieve geleiding, zonder dat in die verbinding een stroom- verbiuikend voorwerp, (motor, lampen, enz.) is ingesloten. Door deze kortsluiting kan een buitengewoon sterke stroom in dat korte stuk optreden welke, direct in warmte omgezet wordende, een hitte produceert die den kabel kan doen smelten en het metaal zelfs kan doen verdampen, waardoor alles wat in de omgeving is, wordt aan gestoken. Die ontzettende hitte ontstaat nu momenteel op een oppervlakte van misschien een visitekaartje, zoodat men zich niet behoeft te verwonderen, dat er meterhooge vuurstralen te voorschijn schie ten, die zelfs steen kunnen doen smelten. Het valt te begrijpen dat slechts onder een samenloop van allerlei ongunstige omstandigheden, slordigheid bij het leggen en onderhouden der geleiding, en derge lijke, kortsluiting kan ontstaan. De moderne techniek doet alles om ze te voorkomen, en waar die techniek te kort mocht schie ten, om voldoende waarborgen te geven tegen het ontstaan van kortsluiting, behoort een weggeorganiseerde veiligheidsdienst te waken, dat een ramp niet zóó groote af metingen kan aannemen, als nu onlangs te Parijs. Op 71-jarigen leeftijd is overleden Joseph Skipsey, bekend als mijnwerker- dichter. Hij was de zoon van een mijn werker en we d al onder den grond ge- ftiuird toen bij nog geen tien jaar was. Hij gaf een paar bundels verzen .uit, en daaraan had hij 't te danken, dat hij hulp bibliothecaris van een genootschap te New castle werd. Maar hij verdiende daar niet genoeg voor het onderhoud van zijn gezin, en toen nam hij moedig net houweel weer op en ging opnieuw in de steenkolenmijn. Later werd hij huisbewaarder in een school, Ds. W. H. Gispen schrijft in de Bazuin het volgende: Maandag 24 Augustus 1. 1. ontving ik den volgenden brief, onderteekend met eene enkele letter en gepost op het Station Roozendaal. Eerwaarde Beer! In den trein vond ik een courant liggen, «de Bazuin" geheeten. Ik las die, o. a. ook een stuk onderteekend door W. H. Gispen te Am sterdam. Ik die tot de Katholieke Kerk be hoor, ken U niet. Ik vermoed U een geeste lijke zijt, een predikant. Ik las uwe beschouwing over den H. Vader en onze dierbare Kerk en leer. Maar dat deed mij leed, toen ik doorlas wat U oordeelt van des H. Vaders sterven en ons sterven. Wij zouden in onzekerheid sterven, en Z. H. de Paus zou gesidderd hebben omdat hij vreesde. U noemt ons arme schapen. Neen, zoo is het niet, waarde Heer. Zeker, wij zien tegen den dood op, ook onze H. Vader deed het, want de dood is en blijft tegennatuurlijk, is de laatste vijand. De H. Paulus wilde ook liever overkleed dan ontkleed worden. En wat die onzekerheid aangaat, ook die heeft haar oorzaak niet in het kruis maar in ons, want de rechtvaardige wordt nauwe- lijk zalig. Zoo moet U deze dingen beschouwen en dan zijn wij geen arme schapen, maar zeer gelukkig. Want de Katholieke Kerk is de eene heilige, algemeene Christelijke Kerk, waar van Christus hoofd is en wij Zijne leden. Hierbij zal ik het latenom niet uw per soon vijandig te schijnen, zal ik van andere dingen in uw stuk maar zwijgen, als bijv. van Calvijn's sterfbed. Dit eene moet ik nog zeggenals wij naar uwe meening zoo ellendig zijn, waarom vind ik in uw schrijven geen opwekking tot gebed voor ons. «Ontferm u hunner" dat is mijne bede, opdat zij ook eens komen tot de ware Kerk en leer. Want ach! hoe zijn zij de arme schapen. Met innigen dank aan God, die mij tot Rome's zalige kerk deed behooren, geef ik dat voor de gansche wereld niet over. God zegene U. Misschien dat deze brief U stof geeft voor een volgend stuk. Als ik in de gelegenheid ben zal ik het lezen." Dit schrijven heeft mij zeer getrcffen. Niet slechts om den beschaafden, vriende lijken toon, maar vooral om den ernstigeD, vromen zin, die er uit spreekt. De geachte schrijver is ook met de H. Schrift bekend, en weet juist die plaatsen aan te haleD, die bij het onderwerp behooren, en over welker zin en doel we het grootendeels eens zijn. Zeker, de dood is en blijft onnatuurlijk, is de laatste vijand, ja een koning der verschrikking, en de rechtvaardige wordt nauwelijks zalig. Dat erkennen en gevoelen godvruchtige gereformeerden even goed als roomschen. Maar het verschil ligt hierin, dat een gereformeerde Christen belijdt dat Christus, met Zijn dierbaar bloed, voor alle onze zonden volkomen heeft betaald, en de H. Geest ons van het eeuwige leven verzekert en ons willig en bereid maakt om voor God te leven terwijl volgens de roomsche leer niemand van zijne zaligheid kan verzekerd zijn, zonder eene boven natuurlijke, (wij zouden zeggen: boven- schriftuurlijke) openbaring. Mijne bedoeling was dan ook niet, te zeggeD, dat de roomsche, ik bedoel de ech te, geloovige, godvreezende roomsche, in absolute onzekerheid sterftmaar dat die betrekkelijke onzekerheid een gevolg is van de leer, en daaruit de behoefte, zelfs voor een zoo uitnemend man als Leo XIII ge weest is, geboren wordt aan biecht, abso lutie en voorbidding voor de rust der ziele terwijl de gereformeerde Christen, tegen over al de verschrikkingen des doods en van het rechtvaardig oordeel Gods, den troost heeft, of de bate van het heilige Katholieke Geloof, dat hij in Christus, voor God rechtvaardig is, en een erfgenaam van het eeuwige leven. Ook vele gereformeerden sterven in be trekkelijke onzekerheid. Maar dat is gevolg van zwakheid des geloofs en gebrek aan inzicht in het verlossingswerk, zooals dit door Christus is volbracht. Zij gaan, zoo als wij dat noemen, donker heen. Ik meen, dat de geachte schrijver dit weten moet, om mij te begrijpen. Van harte hoop ik, dat ook dit schrij ven hem in han den kome. Te meer omdat ik in zijn schrij ven gevoeld heb een hart, dat spreekt en ernstig is, in de dingen, die de eeuwige zaligheid betreffen, en dat liefde tot hen, die in zijn oog dwalenden zijn, hem doet bidden «Heer, ontferm U hunner". Dat die bede ook aan ons hart niet vreemd is, kunnen we hem verzekeren. Nationaal Congres voor den Handeldrijvenden Middenstand. Afgevaardigden naar en leden van, het heden en morgen alhinr te houden nationaal congres voor den handeldrijvenden midden stand zijn gisteravond verwelkomt in de groote Doelezaal, in een gezellige samen komst, welke werd aangeboden door de Vereeniging tot verfraaiing vnn Rotterdam en tot bevordering van het vreemdelingen verkeer. De voorzitter van deze vereeniging, mr. D. Fock zeide in een korte toespraak, dat zij het een groot voorrecht acht, afgevaar digden uit verschillende deelen des lands hier te ontvangen. De vereenig'ng ver heugt er zich over, dat Rotterdam is ge kozen voor het eerste nationale congres voor den handeldrijvenden middenstand. De daar te voeren diseussiën, zoo ver volgt de heer Fock, zullen bijdragen tot verhoogen van uw stand vele en gewich tige vraagstukken zullen nader tot een oplossing komen de diseussiën zullen er toe kunnen leiden, dat er van den handeldrij venden middenstand kracht uitgaat, dat met uw wenselien rekening word gehouden, dat de middenstand groeit en bloeit. Spreker houdt zich overtuigd, dat de leden van het congres allen de uitgebrachte rapporten met belangstelling hebben gelezen, en dat het congres zal beantwoorden aan de ver wachtingen. Hij hoopt, dat het voor den handeldrijvenden middenstand schoone vruchten zal dragen, en dat do leden van het congres, als zij huiswaarts gaan, de beste herinneringen aan Rotterdam zullen meenemen. Nadat de eerewijn was aangeboden, zeide de heer A. A. Oollenteur, voorzitter van het congrescomité, der recipieerde ver eeniging hartelijk dank voor de ontvangst. Er mochten van haar, meende bij, de grootste verwachtingen worden gekoesterd. Verder heette hij de congresleden welkom in Rot terdam en bracht hij dank aan de mannen van de wetenschap, aan de regeerings- mannen en aan de pers voor verleenden steun. Ook de heer J. S. Meuwsen, voorzitter van den Nederlandschen Bond van Ver- eenigingen van den Handeldrijvenden Mid denstand, uitte een woord van erkentelijk heid voor de wijze, waarop het congres te Rotterdam ontvangen werd. Voorts deelde hij moe, dat van den minister van bin nenlandsche zaken een telegram was ont vangen, meldende, dat hij logeerde in het Maashotel en morgenochtend te halftien wenschte te worden afgehaald. Dat telegram, meende de heer Meuwsen, sprak meer dan duizend kolommen druks er bleek uit, dat de minister-presendent zeer veel belang stelde in het congres. Verder werd door de symfonie-ver- eenigiog Mozart een concert gegeven. Verder seint men ons De eerste algemeene vergadering werd gehouden onder voorzitterschap van den heer Meuwsen. Er waren 600 congres leien tegenwoordig. De toespraken van den Voorzitter, van den minister Kuyper en den officiëelen vertegenwoordiger der regeering de heer Tuteijn Nolthenius wer den luide toegejuicht. De Minister Kuyper noemde de midden stand de ruggegraat der natie. ZExc. waarschuwde niet alles van de wetgeving, maar meer van eigen organisatie a en van den zegen Gods te verwachten, en te blij ven tusschenschakel van consumenten en producenten. Er werden telegrammen ge zonden aan de Koningin en aan den Prins. GOES, 8 Sept. 1903. De prijzen der granen bleven onveranderd, de aanvoer was matig. Oude Tarwe f6,25 a f7,75. Nieuwe Tar we f 6.25 4 f 7.75. N. Rogge f 5. - a f 5.25. Wintergerst per 100 kilo f7. A f7.50. Zomergerst 0.a 0.—. Haver f0.— A f 0.Bruineboonen f 0.a f 0.Paar- denboonen f 0.A f 0.Koolzaad f 0. A0.Karweizaadf 10.75 af 11.Kroon- erwten f9.25 a f9.75. Groene Erwten £g_f9.50. Versche Boter f 1.10 A f 1.40, mid. f 1.32, aan particuliieren fl.45 per kilo. Eieren f 3.50 a f 4.—, mid. f 3.80, aan particulieren f 4 20 de 104 stuks. Boter was schaars aangevoerd en eieren tamelijk. OOSTBURG, 9 Sept. 1903. Oude Tarwe f6.50 a f8,Nieuwe Tarwe f 0, Af 0,N. Rogge f 5,40 A f 5,60 N. Wintergerst f 0,A f 0,— per honderd kilo. Zomergerst f 0,A f 0,per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 6,50 A 6,75 Kook- erwten f 9,A f 9,50. Erwten f 0,a f 0, Paardenboonen f6,75 a f7,Koolzaad f0,- a f0,-. Waar 'ter niet bij staat, is de prijs per HL. VLISSINGEN, 8 Sept. Boter fl.25 A fl.20 per KG. Eieren f4.per 104 stuks. ROTTERDAM, 7 Sept. Ter g r a a n - markt van heden (Maandag) was in binnenlandsche granen de handel als volgtTarwe. Jarige was tot iets lagere prijzen niet geheel op te ruimen. Per heet. in de best voorkomende f7.50 a f8.50 en verder naar kwal. per 100 kg. f8.75 a f9.50. Nieuwe, ruim aangeboden, werd in de beste kwal. per heet. verkocht van f7.50 tot f7.90 en overigens per 100 kg. naar deugd van f 8.50 tot f 9.50. Rogge vond per heet. plaatsing van f5 tot f5.25 en zaai- daarboven. Gerst. Winter- per 100 kg. ffi.75 a f7,40. Chevalier- voor brouwerij niet gevraagd; enkele partijtjes waren voor voeder te verkoopen van f 4.75 tot f 5.25 per heet. Haver. Jarige- was aan bencodigden tot vorige prijzen te ver koopen doch daartoe niet geheel op te ruimen het verkochte gedeelte bracht naar kwal. per 100 kg. van f 6 50 tot f 7.25 op. Nieuwe- met ruimen aanvoer werd per 100 kg. veikocht van f6 tot f6 50 en enkele puike partijtjes daarboven. Blauwe erwten. Voor kooksoort we:d nazr k wa'. f8 a f9 50 per heet. bedongen en voet stoots f7 A f7.50. Aardappelen. Brielsche kralen f4.20 a f 4 50, Zeeuwsche blauwe f2.60 A f2.80, dito bonte f2.60 a f2.80, Geldersche blauwe f2.60 A f2.80, eigenheimers f2.60 a f2.80 per heet. Met veel aanvoer en weinig vraag. Zeeuw sche eieren f3.80 a f4 de lOOstuks. ROTTERDAM, 8 Sept. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 1996 runderen, 357 vette, 70 nuchtere kalveren 1270 schapen, 605 varkens, 180 biggen. Run deren le qual, 74, 2e qual. 50, 3e qual. kalveren le qual. 92, 2e qual. 70, 3e qual, schapen le qual. 60, 2e qual. 52, 3e qual varkens le qual. 42, 2e qual. 36, 3e qual. cent; alles per kilogram. van 79 Sept. 1903. MIDDELBURG. Getrouwd: A. Breel wednr. 43 j. en M. Gideonse wed. 45 j. Bevallen: J. A. Leijnse geb. Vogel z.N. de Nood geb. Cornelisse z. Overleden: J. A. Barto wed. van J. Goudswaard 78 j.J. Kaboord wednr. van D. M. van de Kreeke 85 j. GOES. Overleden: 9, Antonetta, 6 maanden z. v. Marinus Bakker en Wil- helmina Geertruida Bosman. Over de maand Augustus. GRIJPSKERKE. Bevallen: M. de Witte geb. Oorré z. Overleden: Wilhelmina Blok 3 j. M. van Sparrentak weduwe van P. Ton 86 j. Vrijdag 11 Sept. Bitthem, bjj Jan de Voogd door not. de Maret Tak, 1 uur, een huis, schuurtje en moesland. En om 3 uur varkenshok, meubels, handgereedschap, aardappels te velde. Dinsdag 15 Sept. Souburg, half 2 door not. de Maret Tak bij wijlen dhr. Smits meubels. Kijkdag 14 Sept. 1012 en 2—5. En 15 Sept. 10—12 uur. Woensdag 16 Sept. Biezelinge, half 3 door not. Pilaar bij Menheere 1,5435 H. boomgaard en wegeling in Schore (142 fruitboomen en 35 olmen) Donderdag 17 Sept. Middelburg door not. v. Nimwegen en Liebeit, 8 uur, in de «Vergenoeging", een winkelhuis met tuintje Lange burg C 103, groot 173 cA. Te zien 16 en 17 Sept. 1012 en 2—4 uur. Wolfertsdijk, door not. Noordijke 10 uur bij Jac. Koeman 2 paarden 16 en 17 jaar, 1 veulendragend, 2 varkens, geit, 22 ko nijnen, 75 kippen, 27 eenden, kapwagen, menwagen, lemoenkar, driewielskar, ploe gen, enz. En om 1 uur meubels, veld vruchten, enz. Vrijdag 18 Sept. 's Heer Arendskerke, bij wed. Vermet 9 uur door not Pilaar inspan als7 paar den 318 jaar, 5 baatgevende melkkoeien, 1 kalfvaars, 5 tweejarige vaarzen, 2 een jarige, 2 anderhalfjarige ossen, 2 eenjarige, 3 kalvers, 156 schapen, schaaphond, 12 loopvarkens, 70 kippea, 9 Kaapsche eenden, zaaddorschzeil, 2 kookfornuizen, Utrechtsch wagentje, tilbury, 3 men wagens, lamoenkar, 3 sleepers, 2 Sacksploegen, 2 Cocksploegen, 3 gewone ploegen, moorploeg, landbouw-, melk- en stalgereedschap, huisraad, eiken houten kabinet, kastklok, enz. Om half 1 op 'tdorp schapen met hond. Dinsdag 22 Sept. Goes, een huis Rozemarijn straat door not. Houwer 8 uur bij wed. M. Rijk groot 51 cA. LAATSTE BERICHTEN. Ovezand. W. L. Mulder alhier is toe gelaten tot de le klasse van het Gymnasium te Zwolle. Getrouwd I. W. VAN DE KAMER en JEANNETTE M. DELVOIJE, die, ook namens wederzijdsche familie, be danken voor de bewijzen van belangstel- ling, dezer dagen ontvangen. Heden overleed ten huize zijner kin deren de Heer J. KABBOORD, in den ouderdom van bijna 86 jaren. Middelburg, 8 September 1903. E. J. HUIJSMAN— Mid_ Kabbookd. - Adr". HUIJSMAN Pz. c,elbu g- J. C. KABBOORD. J. KABBOORD— Tan is. C. L. KABBOORD, Sluis. Eenige en algemeene kennisgeving A na stel dam. Maan lag 31 Aug. behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, onzen geliefden man en vader, b( huwd en grootvader, JACOB ZANDEE, in den ouderdom van 61 jaar en 3 maanden. Wed. T. M. ZANDEE—Nijsse. J. ZANDEE. E. ZANDEEDe Jonge. D. J. ZANDEE. J. KLOOSTERMAN. J. J. KLOOSTFRMAN-Zandee. Krabbendijke. Door omstandigheden eerst heden ge- Heden overleed plotseling tot ons aller droefheid onze geliefde echtge- noote, moeder en grootmoeder, JANNA VAN LIERE, in den ouderdom van 70 jaar en 9 maanden. Namens de familie, H. DE HAMER. Krabbendijke, 4 September 1903. Dinteloord. Gewone en Fijne Naamkaaitjes Firma DE JONOE-VERWEST, Goes Na afloop der VERKOOPING en VERPACHTING te 's-Eeer Arendskerkeop voor Weduwe en Erven van den heer Jan Vermet, zal worden verkocht voor den heer Chr. Nijsse in de gemeente 's-Beer Arendskerke, in Ankerveerepolder, groot 88 A. 30 e.A. Op gebruik nA de betaling der koopsom, en verpacht voor 7 jaren, voor den heer W. F. K. Lenshoek qq. in de gemeente s-Beer Arendskerke, onder Wissekerke, aan den straatweg, groot 1 H.A. 41 A. 30 c.A. De Notaris, J. M. PILAAR. De Notaris DE RONDE BRESSER zal op Maandag 28 September 1903, 's nam. ten 2 ure te Eeinïcens&and. in het te vei len perceel, ten verzoeke van het Bestuur der Gereformeerde gemeente te Hein- kenszand, in het openbaar te staande en gelegen aan de dorpstraat te Beinkenszandmet de daarin aanwege STOELEN. Ter bezichtiging en tot het bekomen van inlichtingen zich te vervoegen bij den heer Ouderling C. DE SCHIPPER te Bein-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 3