RIJWIEL. GROOT SUCCES Afloop Verkoopinien enz. Advertentiën. Huwelükskaarten Droiisterij „De Ster", I (BblJ 1 Kerknieuws. Schoolnieuws. LANDBOUW. Marktberichten. Telegrammen een HOOFD, eene flinke Dienstbode TE KOOP: zeer sterk Heeren rijwiel, met beste, dikke cusbion-banden, le klas, Engelsch fabrk best Hammock - zadel, opgebogen stuur, wegens onvoor ziene omst. voor spotprijs. Zoo goed als nieuw, slechts 2 maal bereden. VERFWAREN, LAKKEN en VERNISSEN, Doosjes Brons vanaf 12Va cent. Drogisterij ,,DE STER EIHAIKOPPELS van Dr. DE VRIJ, a f 1.- per flacon. leveren de Verum Extractum van Prof. W. Hiitzborg, Berlin. Vifjlai den 11 Ssptemtar 1903, verkoop en: Het HUIS, gemerkt N 10, met ERF, SCHUURTJE en MOES LAND te Ritthem, in het dorp, kad. grootte 2 Aren 50 Centi aren (19 Roeden). Het Varkenshok op het Erf, benevens Meubilaire Goederen, als: Tafels, Stoelen, Ladetafel, Kastje, Kachel met toebehooren, Kastklok, veeren Bed en Peluw, Glas- en Aardewerk, Tobben, Spekstaander, Kruiwagen, Hand gereedschap en hetgeen meer zal worden gepresenteerd, be nevens 90 Roeden Aardappelen te velde. uur was jde been, |n werd, iad. In laan door pwapend trok de >rt, waar verd ge- de stoet Icostuum Zutten i nieuwe dames, Idoel om lijbehoo- i dan ook opmans- |n en het van de vreemde Ide Ver staande lat hier In leden ^ene van bany, de pningin- oudende len drie- en ver- daal is gereden sn over- in ver- lijk van interen Ijzer uit bord(8a- |n trein gelo is jjongens m steen ■hij den 1 Looier- apje uit op de Een dienst |was af- navond, ben tree ijdende, In mor- over- be weet als hij, pst vrij. Ind'ren. aderen. hand, Ierland, a risten, wisten. good, Irbloed. braven, graven, pgraan, staan, leven bgeven. zerk, kerk. niemand, onder de locomotief terecht ge komen en in drie stukken gereden. Minister Kuyper is op reis geweest. Naar Tyrol, als naar gewoonte. Een Ha genaar seürijft hierover aan de Zwolsche Crt. Te Innsbrück vertrouwde een mijner stadgenooten zijn oogen niet, toen hij on langs daar een voetganger in volledig natio naal Tirolsch costuum met alle attributen van die schilderachtige kleederdracht ver sierd, ontmoetende, het expressieve gelaat van onzen vermaarden premier onder den Tiroler hoei herkende. Was het geen zins bedrog? Huisvestte Innsbriick wellicht een dubbelganger? Bij onderzoek bleek echter, dat de Nederlandsche premier inderdaad aldaar vertoef le en, naar men verzekerde, een uitgebreide garderobe medevoerde. 's Gravenhage heeft voor zijn ge meentelijke huishouding veel noodig. De begrooting voor 1904 wijst een bedrag aan van 7'l4 miljoen voor uitgaven. Het aantal inwoners bedraagt 222 duizend. Dus ge middeld f32V2 ruim per inwoner. Wij maakten onlangs melding van den Pranschman I. Sjfer, die op een graankorrel een heele geschiedenis wist te schrijven. Thans toonde genoemde klein-schrijver ons een goed gelijkend portret van H. M. de Koningin in gala-kleeding, welk portret in microscopisch kleine lettertjes i3 «geschre ven". Wanneer men van den rechterschou der der beeltenis door de loup de lijnen volgt leest men daarin de geheele levens geschiedenis der Vorstin en het «Wilhelmus". De heer Sofer zal dit portret Hare Majesteit op haar a. s. geboortedag aanbieden. (Hbl.) Hoera! Eindelijk een ministrieele crisis in Kaapkolonie! Men weet dat de Zuid-Afrikaansche partij in het parlement de meerderheid heeft, en dat het ministerie uit de progressie ven, de partij van Smartt en Jameson, leefde bij haar gratie. Gisteren kwam hieraan een einde. In de wetgevende vergadering stelde Burton namelijk voor, een rechter van het hooggerechtshof te benoe men om een onderzoek te doen naar de vonnissen, onder de krijgswet geveld, en een hof van appèl in te stellen voor de behandeling van afgewezen en niet behoor lijk voldane eischen van schadevergoeding. Minister Gordon Sprigg zeide, dat het voor stel onuitvoerbaar was. De bestaande com missies hebben 60,000 eischen onderzocht en moeten er nu nog 25000 behandelen. De regeering verzette zich ten eenen male tegen het voorstel, en werd het aangenomen, dan zou zij moeten overwegen wat haar te doen staat. Hij stelde voor de be raadslaging te verdagen. Het voorstel van den eersten minister werd verworpen en het voorstel van Burton aangenomen met 32 tegen 22 stemmen. Daarna verdaagde het huis. Het ministerie zal nu wel aftreden, en het parlement, dat toch in November zou hebben moeten vernieuwd worden, zal wel worden ontbonden. Dan 25en Juli is te Pretoria op 21- jarigen leeftijd overleden de heer I. R. van Alphen, zoon van den voormaligen post meester-generaal der Z.-A. Republiek. Kort voor den oorlog was de jonge v. Alphen te Delft, waar hij zich op de electrotechniek toelegde. Maar toen het bekend werd dat zijn vaderland gevaar stond in een oorlog te worden gewikkeld, keerde hij uit Holland terug, en hij was een van degenen die met den eersten trein vertrokken, in September 1899, naar de Natalsche grens, waar hij gewonen krijgsdienst mededeed tot hij in Januari 1900 door wijlen commandant- generaal Joubert werd teruggezonden, ten einde in het hospitaal te Pretoria behulp zaam te zijn, door zijne kennis van het gebruik der Röntgen-stralen. Hier bleef hij werkzaam tot dat de Duitsche ambulance aankwam en naar Jacobosdal, O. Y. S., ge zonden werd, waarheen hij toen ook ging, op last der regeering, voorzien met de noo- dige toestellen voor eleclr.citeit en x-straleu, om het hospitaal te verlichten en de dok toren behulpzaam te zijn met het onder zoeken van gebroken beenderen bij gewon den. Tot aan de overgave van Jacobsdal bleef hij daar werkzaam, en velen hebben het nut van zijne kennis en wilwillende hulp ondervonden. Na den oorlog vestigde hij zich te Pretoria, bleef werkzaam in zijn geliefd vak van electrieiteit en had een zeer goede toekomst voor zich. Hij was vier maan den voor zijn dood getrouwd. Hij had vele vrienden, gelijk op de begrafenis bleek. Te Boedapest brak Maandag een hevige brand uit in de magazijnen van Goldberg ten gevolge van kortsluiting in de electrische leiding. Weldra tastten de vlammen een bergplaats van patronen aan, die ontploften, en nu breidde het vuur zich binnen een kwartier over het geheele gebouw uit. Uit de drie onderste verdiepingen konden alle bewoners bijtijds gered worden, maar op de vierde verdieping bleven omstreeks 40 mensehen die niet weg konden komen, en die de aandacht op zich vestigdon door stoelen uit de vensters te werpen. Tengevolge van een vergissing was aan de brandweer slechts een binnenbrandje gemeld, zoodat roddingsmaterieel niet gauw genoeg bij de hand was. De reddingszeilen bleken veel te klein te zijn, bovendien kon men niet dicht genoeg bij het brandende huis komen, en de meesten die den sprong uit het venster waagden, vielen dood ot werden zwaar gewond. Een vrouw wierp haar twee kinderen naar beneden, zij vielen te pletterzij zejf bleef boven en verbrandde, lwee zusters sprongen tegelijk naar beneden, e eene sloeg m0t haar hoofd tegen een a on en viel dood neer, de andere werd zwaar gewond. EeDige menschen die naar beneden sprongen, kwamen in het brandende houtwerk naast het huis terecht. Een brandweerman sprong met twee kinderen in het zeil, alle drie kwamen er ongedeerd af. De officier van de brandweer die het reddingswerk in het huis leidde is omge komen. Toen de vlammen reeds tot de vierde verdieping gekomen waren, zag men daarboven nog wanhopige vrouwen staan, die niet naar beneden durfden springen. Te Parijs big kt de bodem in de laatste dagen weinig betrouwbaar. In een tuin, behoorende bij een van de ministeries, zonk de grond weg en twee arbeiders, daar aan het werk, werden levend begra ven. Later werden ze in treurigen toestand weder to voorschijn gebracht. Op een andere plaats scheurde eveneens de grond open over een lengte van 7 en een breedte van 2 M., waarbjj een paard en een wagen wegzonken. De koetsier zat gelukkig niet op den bok. Een kwar tier later volgden vier ontploffingen, verge zeld van een vuurzuil, en twee platen, die de electrische geleidingen sluiten, vlogen in de lucht: een oorzaak van dit laatste feit moet in een gasontsnapping of in een gebrek aan de electrischo geleidin gen worden gezocht. Voorts regende het Zaterdag in dusdanige veelheid, dat de straten blank stonden en het vorkcer ge stremd werd. Dr. Krause, do gewezen Transvaalsche staatsprocureur, die door een Engelsehe rechtbank tot twee jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, omdat hij aangezet zou hobben zekeren jingo-journalist te vermoor den, is uit de gevangenis van Pentonville bevrijd. Hij zal dan iets meer dan l'/s jaar hebben „gezeten". Yan wege zijn gedrag in do gevangenis kreeg hg vermin dering van straf. Hij was als advocaat ingeschreven bij de Temple te Londen, maar men heeft hem daar geroyeerd. Of hij verlof zal krijgen in Znid-Afrika als advocaat te practiseeren, is de vraag. Er zijn nadere berichten ontvangen over de verwoesting die in den nacht van 8 op 9 Augustus op het reeds zoo zwaar geteis terde Martinique is aangericht door een wervelstorm. De orkaan woedde van 's avonds 10 tot 's ochtends 4 uur. Een wolkbreuk vergezelde den storm, die in Port-de-France van stevig gebouwde huizen het dak afrukte en lichtere gebouwen en hutten geheel vernielde. Het meest hebben de dorpen ten oosten en noordoosten van Fort-de-France te lijden gehad; alleen te Ste. Marie, Grosmorne en St. Joseph telde men 19 dooden en 40 gewondende helft vau de woningen in deze dorpen werd geheel vernield. Drieduizend menscnen moeten zonder dak zijn, en de schade aan boomgaarden en wijngaarden aangericht, moet ontzettend zijn. De barometer daalde tijdens den storm tot 728 mM. In het donkere China is weer een zendeling door piraten gemolesteerd, en wel te Tam-hoeng aan de Noorderrivier. Hot is de Duitsche zendeling Homeijer. Hjj is zwaar gewond mot zijn eveneens mishandelde vrouw on dienstmaagd naar Kanton gereisd. bekendmaking. Goes. Wegens het voorzien van kei bestrating wordt de afsluiting van den Station- weg voor rij- en voertuigen verlengd tot 3 September a. s. De weg kan genomen worden langs den Poelweg en den parallelweg. Goes De Burgemeester brengt ter kennis van de lotelingen die moeten worden ingelijfd in het jaar volgende op dat van de lichting waartoe zij behooren ter aanvulling van de door afkeuring opengevallen plaatsen dat zij in aanmerking kunnen komen voor korte oefening of geplaatst kunnen worden bij het Korps hunner keuze. In verband hiermede moeten zij in het laatste winterseizoen vóór hunne inlijving aan het voorbereiden militair deelnemen waartoe zij zich bij den aanvang aanmelden bij den officier die ter plaatse met de leiding van dat onderricht is belast. De ten vorigen jare verworven getuigschriften blijven in deze gevallen buiten aanmerking. Nadere inlichtingen zijn ter Secretarie te be komen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Petten A. Groeneveld te Noordzij pe; te Drachten H. de Groot te Hijlaardte Waarienburg dr. H. J. E. Westerman Holstijn te Herwijnente Eindhoven W. v. Leeuwen Boomkamp te Borculoote Noorden J. Pannebakker, cand. te Utrecht. Aangenomen naar Renesse door L. B. Onnes te Yenhuizen. Bedankt voor Hoogkarspel door H. J. v. d. Zee te Beusichem. Geref. Kerken. Beroepen te Fijnaart J. E. Goudappel te Randwijkte Harmeien A. Brouwer te Strijen. Bedankt voor Winschoten door W. H. Oosten te Enkhuizen. Evang. Luth. Kork. Aangenomen naar Edam door F. Pont te Zierikzee. Goes. Yoor de betrekking van onder wijzeres aan school C hebben zich 16 sollicitanten aangemeld. Wat de boer in het najaar o. a. doen moet. In den herfst worden de wintergewassen gezaaidhiertoe behooren in de eerste plaats de wintervariëteiten van tarwe, gerst en rogge. Daar de granen voor zeer veel landbouwers van niet onbelangrijk ge deelte van den oogst vormen, is bet een zaak van het hoogste gewicht, dat de boer al zijn zorg besteedt aan een goede behan deling van dit gewas. Hiertoe behoort in de eerste plaats het zaad, in de tweede het land. De beteekenis van goed zaaizaad wordt in de practijk nog maar al te vaak over het hoofd gezien en toch is het ge makkelijk te begrijpen, dat van den goed- bewerkten vruchtbaren akker eerst dan de hoogste opbrengst kan verwacht worden, als men een passend gewas op juiste wijze zaait en verpleegt en daartoe begint met gebrnik te maken van de beste variöteit en het beste zaaizaad. Het beste zaad is nog niet goed genoeg, om uitgezaaid te worden. Het zaaizaad moet hebben een voldoende Memkracht en kiemenergie, d. w. z. dat er oen voldoende hoeveelheid van het zaad moet kunnen ontkiemen binnen een bepaalden tijd. Het zaad moet zijn echt en zoo zuiver mogelijk, het moet uit munten door grootte en gewicht, eveneens door afkomst. Nadat het land gezuiverd en bewerkt is, moet de boer in de eerste plaats zorgen, dat er in het najaar reeds, voor het uitzaaien van het graan, twee stoffen in voldoende hoeveelheid in den bodem aanwezig, zijn, nl. kali en phos- phorzuur. Wat de stikstof betreft, die kan, wanneer ze niet aanwezig mocht blijken te zijn, later gegeven worden. De land bouwer die op het zand woont en b.v. rogge verbouwt, zal allicht een halve stal- bemesting kunnen geven. Daardoor krijgt het land ook de noodige warmte en een dikkere humuslaag. Doch bij die halve stalbemesting hoort in elk geval nog 500 KG. thomasslakken en 500 KG. kaïniet. Alleen door deze twee laatste artikelen er bij te geven krijgt men voldoend stevig stroo en gevulde aren met groote en zware korrels. Het gebeurt vaak, dat op half zwaren grond, op zoogenaamden zavelgrond, tarwe wordt gezaaid. Dezelfde bemesting, dus half stalbemesting en 500 KG. kaïniet met evenveel thomasslakken geve men ook daar. In de kleistreken moet de tarwe zich vaak tevreden stellen met oud bieten- land. Het is raadzaam hierop in het najaar 200 KG. chloorkalium te strooienmen kan dan verzekerd zijn, dat de oogst ruimer en solider zal zijn. Er wordt in den laatsten tijd vaak geklaagd over het om- vervallen van het graan. Het is bepaald zeker, dat een kali- en phosphorzuur bemesting dit legeren zullen beletten. Nadat het land bemest is en den bodem in goeden staat is, heeft het zaaien plaats. Op rijen zaaien of breedwerpig zaaien is bij 't graan aan te bevelen. Het op rijen gezaaide graan wordt steviger en legert niet zoo spoedig. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de strafzitting van 24 Augustus 1903 zijn vervallen verklaard: lo. Het gedaan verzet tegen de ver stek vonnissen, gewezen door het Kanton gerecht te Goes den 4 Mei 1903 en waarbij werden veroordeeld wegens: nachtrumoer: C. F. te 's-Heerenhoek tot f3 b. s. 2 d. h.; dronkenschap: J. C. v. H. te Goes tot f10 b. s. 3 d. h. en dronkenschap hij 6e herh. 2 maal gepleegd: J. D. te Wemeldinge 2 m. 3 w. h. 2o. het gedaan verzet tegen het ver stek vonnis gewezen door voornoemd kan tongerecht den 25 Mei 1903 en waarbij wegens dronkenschap bij le herh. A. v. d. E. te Heinkenszand werd veroordeeld tot 3 d. h. Door A. de M. te Borsele is appèl aangeteekend tegen het vonnis van den 8 Augustus 1903 en waarbij deze wegens jagen zonder acte en vergunning werd veroordeeld tot 2 m. f 5 b. s. 2 m. 3 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of te betalen fl b. s. 1. d. h. GOES, 25 Augustus 1903. De aanvoer van granen was niet groot en werd volgens noteering verkocht. Oude Tarwe f6,25 a f7,75. Nieuwe Tarwe f 0.a f 0.— N. Rogge f4.75 af 5.25. Wintergerst per 100 kilo f7.4 f7.75. Zomergerst 0.ii 0.—. Haver f0.4 f 0.Bruineboonen f 0.4 f 0.Paar- denboonen f 0.a f 0.Koolzaad f 0. a 0.Karweizaad f 10.75 a f 11.25. Kroon- erwten f8.75 4 f9.75. Groene Erwten f8.75 4 f9.75. Versche Boter f 1.15 4 f 1.25, mid. f 1.22, aan particulieren fl,30 per kilo. Eieren f3.60 4 f3.80, mid. f3.70, aan particulie ren f0.de 104 stuks. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. OOSTBURG, 26 Aug. 1903. Oude Tarwe f0.a f0,Nieuwe Tarwe f 6,50 4 f 8,N. Rogge f 5,30 4 f 5,60 N. Wintergerst f 0,4 f 0,— por honderd kilo. Zomergerst f 0,4 f 0,per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 6,50 4 6,75 Kook- erwten f 9,4 f 9,50. Erwten f 0,a f 0, Paardenboonen f 6,40 4 f 6,60 Koolzaad f 0,- a f0,-. Waar 'ter niet bg staat, is de prijs per H.L. VLISSINGEN, 25 Aug. Boter fl.25 4 f 1.15 per KG. Eieren f 4.per 104 stuks. ROTTERDAM, 24 Aug. Ter graan markt van heden (Maandag) was in binnenlandsche granen de handel als volgt; Tarwe lager. De beste f7.75 4 f8.55, extra puike daarboven. Overige soorten per 100 kg. f8.25 af 10. Rogge. Jarige- komt zoo goed als niet meer voor. Nieuwe- lager. Per heet. f4.25 4 f5.25. Zaai- daarboven. Gerst. Winter- bracht van f 0.75 tot f7.50 per 100 kg. op. Haver werd per 100 kg. van f 6.60 tot f 7.10 naar deugd verkocht. Blauwe erwten vonden van f8 tot f.925 per heet. plaat sing. Voor een enkel extra puik partijtje werd boven de hoogste noteering besteed. Koolzaad werd verkocht van 16.50 tot f 7.75 per heet. naar kwal. Aardappelen. Brielsche kralen f3.50 a f4, Zeeuwsche blauwe f2 60 4 f2.80, dito bonte f2.60 4 f2.80, eigenheimers f2.50 4 f2.70 per heet. Met tamelijke aanvoer en weinig vraag. Zeeuwsche eieren f 3.30 4 f 3.50 de 100 stuks. ROTTERDAM, 25 Aug. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2106 runderen, 489 vette, 50 nuchtere kalveren 1429 schapen, 558 varkens, 199 biggen. Run doren le qual, 76, 2e qual. 50, 3e qual. kalveren le qual. 92, 2e qual. 70,3e qual, schapen le qual. 64, 2e qual. 52, 3e qual varkens le qual. 41, 2e qual. 34, 3e qual. cent; alles per kilogram. B TJR&JSItLIJKE STAND van 24—26 Aug. 1903. MIDDELBURG. Getrouwd: E. C. Plugge wednr. 59 j. en P. Jongepier wed. 51 j. Bevallen: C. van Schelven geb. Gort z.M. Reijnierse geb. Meliefste d. A. M. Dekker geb. Van Dijk z.J. M. E. van Seters geb. Van Seters z. M. Verrgzer geb. Kloosterman d.K. Ragut geb. Poerstamper d. J. J. Smith geb. Allaard d. L. M. Bevers geb. Schenkonberg z. Geboren: Een onechte zoon, moeder 16 jaar. Overleden: A. Pluijmers 3 weken z. GOES. 25, Ondertrouwd: Ludovi- cus Joannes Polfliet 23 j. jm. en Dina Maria de Koning 20 j. jd. te Goes. Overleden: 25, Nicolaas 8 mnd. z. v. Jacobus Gelok en Geertruida van Fraasse. Goes. Gisteren werden door not. Pilaar publiek geveild a. Een woon- en winkel huis L. Kerkstraat opgehouden op f5105 en b. een woonhuis met erfpachtsrecht, Laurens Pieter van de Spiegelstraat A 224 groot 170 cA. toegewezen aan dhr. J. S. Bedet alhier, voor f 1991, onverminderd 8'/2% onkosten. Heden weiden te Ovezand voor het Burgerlijk Armbestuur te Goes, door not. Pilaar verpacht 20 perceelen bouw- en wei land i. d. gemeenten Ovezand, Baarland, Ellewoutsdijk, Hoedekenskerke en 's-Gra- venpolder, samen groot 25.76.33 H.A. voor 7 jaren, vooi een jaarlijksche pachtsom van f2325.74. Middelburg. Heden had op het bureel van don garnizoens-eommandant alhier plaats, de aanbesteding van de levering van brandstoffen ten behoeve van het gar nizoen Middelburg. Inschrijvers C. van Moolenbroek voor Steenkolen f 0,94 p. 100 K.G.Cokes f 0,52 p. H.L., lange Turven f 1,20 p. 100 stuks, Vuurmakers f 0,224 p. 100 stuks en Takke- bossen f 0,08 p. stukJ. C. Burrink resp. f 0,94, f 0,64, f 1,10, f 0,20, f 0,09 A. Francke en J. Harpe resp. f 0,95, f 0,624, f 1,15, f 0,20, f 0,08. Allen alhier. 's-Gravenhage. Op verzoek eervol ont slagen dhr. H. de Leeuw als leeraar aan de Rijks-Hoogerburgerschool te Middelburg. BRIEFWISSELING. Aan Eeeren BerichtgeversBerichten over installeering van raadsleden worden niet opgenomen. Evenmin berichten omtrent voorgenomen feestvieringen op Koningins verjaardag. Daarin toch steekt niets vreemds. Wel zou het iets bijzonders zijn wanneer in eenige gemeente geen feest gevierd werd, gelijk bijv. te Goes waar de «tenten der ij delheid" op de Groote Markt feest viering in en rondom de muziektent ver bieden. Voorspoedig bevallen van een Meisje M. REIJNIERSE—MELIEFSTE. Middelburg, 24 Aug. 1903. Heden overleed onze geliefde vader, behuwd- en grootvader de hoer C. JONGEPIER, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Uit aller naam, H. JONGEPIER. Middelburg, 25 Augustus 1903. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde dochter en zuster LENA PIETERNELLA, betui gen wij onzen hartelijken dank. C. PHILIPSE. E. PHILIPSE, geb. v. d. Kreeke. Wolfertsdijk, Augustus 1903. Het Bestuur der Chr. School te VEERE vraagt zoo spoedig mogelijk G. K. Salaris ƒ800, Aant. v. Ger. Sch. strekt tot aanbeveling. Brieven vóór I Sept. in te zenden aan den Secretaris A. VOLKERS Jz. Tegen October of November gevraagd. Brieven onder letter G, Boekh. EANOY, Middelburg. Fr. br. lett. C, boekh. R. M. SMITS, Middelburg. Firma DE JONGEYERWEST, Goes. Vlasmarkt. Middelburg. Door de besturen der steenkolenbon- den te Borsele, Baarland, Hoedekenskerke en Kwadendamme is de levering hunner benoodigde steenkolen (pl. m. zes duizend H.L.) opgedragen aan dbr. G. J. van Doorn Thz. te Krabbendijke, vertegenwoordiger der firma Hengstenberg en Co. te Ruhrort. Bij alle Apothekers te Middelburg ver krijgbaar QUINA LAROCHE, zonder- en met staal a, f 1.20 per flacon. BRONWATER ZOUTEN a 60 cent per flacon. BLAUD's PILLEN (staalpillen) by 1000 stuks f 1,50. Dr. HOMMEL's HAEMATOGEN 4 f 1 60 per flacon. RT WITST A AT, per literfl. fl,25 incl. fl. Vau deze Verum Extractum zijn fla cons verkrijgbaar a f 0.35, inhoudende extract voor 5 Liters Brandewijn, Cog nac, Oude Jenever, welke men zelf maken kan. Tevens zijn in deze Verum Extractum verkrijgbaar flacons a f 0.40 waarvan men zelf 1 Liter Frambozen, Kersen- en Bessendrank kan maken, welke zeer delicieus van smaak zijn. De Verum Extractum is chemisch zuiver en geheel onschadelijk. Bijzonder aan te bevelen voor feestelijkheden. Verkrijgbaar te Middelburg, Vlasmarkt iv ïor. De Notaris P. DE MARET TAK zal op nam. te 1 uur, in de herberg bij Jan de Voogd te R1TTHEM, in het openbaar En nam. te 3 uur vóór het te verkoo- pen perceel KijkdagDonderdag 10 Sept. 10—12 en 2—5 uur. Inlichtingen ten kantore van den No taris te V 1 i s s i n g e n.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 3