Latijn werd gezongen in dien tempel onder het blauwe firmament weerklonk Gods Woord in kunsteloozen, maar hart- aangrijpenden eenvoud. En de zee, als een reusachtig orgel, accompagneerde met geregelden maatslag het zingen van dit deel van I's. 118, naar do berijming van Datheen Als ick Heer was in anghst gestadigh, Soo riep ick Godt den Heere aen, En hij verhoorde mij genadigh, Met troost heefc hij mij bijgestaen, De Heer is met mij t' allen tijden, Dies vrees' ick niet wat menschen doen, Die mij haten ende benijden, Veel Kruis en verdriet mij aandoen. Golt is met mij, dien ick betrotiwe, Met allen die mij jonstigh zijn. Dies sal ick mijnen lust noch schouwen Aan aller de vijanden mijn, Het is beter op Godt te hopen, Dan op menschen die haest vergaen Veel beter is 't tot Godt te loopen In noot, dan op Princen te staen. Middelburg. Uit de stukken voor den gemeenteraad deelen wij mede dat het rapport van den Haagschen brandmeester van Witzenburg over den toestand van sommige brandspuiten is ingekomen en zeer ongunstig luidtdat van de financiëole commissie de meerderheid zich vereeuigt met het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek om subsidie aan eene christelijke bewaar- en voorberei dingsschool de minderheid zou genegen zijn tot een subsidie van f 150 per jaar en dat naar aanleiding van het voorstel van B. en W. betreffende gebruikmaking van lokalen in het Cnristelijk Tehuis voor militairen ten behoeve vau den militieraad, de loting, naloting en aflevering van rnili- tieplichtigen, de commissie van financiën niet begrijpt waarom de loting, de naloting en de all9vering der militieplichtigen niet, zooals tot dusver, op het raadhuis kunnen gehouden worden. Mochten daartegen over wegende bezwaren bestaan, dan vereenigt zij zich gaarne met het desbetreffende voorstel van burg. en weth. tot het gebruiken van de lokalen van het Christolijk Tehuis voor mifitairen. Burg. en weth. teekenen hierbij aan Onoverkomelijk bezwaar bestaat niet tegen het gebruiken van de voorzaal van het raadhuis voor de loting, naloting en afle vering, maar gewenscht is het geenszins. Goes. Voor de vacante betrekking van klerk ter secretarie alhier hebben zich 33 sollicitanten aangemeld. Goes. De concierge van de Ambachts school I. van der Kuijp, is met de uit breiding dier school nu voor vast aange steld en verbonden. Voor den Chiistelijken Volksbond heeft hij daarom als concierge- bode ontslag moeten nemen en is uit de 8 sollicitanten als zoodanig benoemd Jan Kottier, timmerman, alhier. Goes. In de vergadering van heden van ingelanden van den polder «De Breede Watering bewesten Yersoke" waren 76 personen aanwezig, te zamen uitbrongende 128 stemmen. Na benoeming der verschillende com- missiën 't doen van diverse meedeelingen goedkeuring van het verslag omtrent 'swa- terschaps toestand vaststelling der reke ning 19021903 in ontvang f 131244,11 en uitgaaf f 103885,84'/2, en goed slot f 27358,26'/i, en uitloting van 9 obligatiën in de leening van f 264,000 te weten de nos. 176 47 —246 59 131 - 188 24 242 195; werd ogemaakt een voordracht van drie personen ter voor ziening in de vacature van gezworene, ontstaan door hot overlijden van don heer J. Vermot, die had moeten aftreden 1 Augustus 1906. No. 1 werd met 51 stem men A. Zandee te 's-Heer Hendrikskin deren no. 2 J. Nijsse te 's Heer Arends- kerke, en no. 3 C. Mejjaard te 's-Heer Abts- kerke. Goes. Dinsdagmiddag viel de 85-jarige J. D. wonende aan de Matt heus Smallegan- 3) r E U I L L E T O U. Ds. Scharp en de smid van Zaamslag. Eene bladzijde uit Axels Kerkelijk Verleden. III. Behalve de Gereformeerden had Axel nog een zeer klein aantal Roomscben. Aan de overzijde in Axelsambacht was hun aantal daarentegen vrij aanzienlek. Herhaaldelijk hadden zij pogingen aan gewend, om eene kerk te mogen bouwen op het gebied van den Staat. Die pogingen waren echter mislukt, vooral door tussehen- komst en toedoen van Axels kerkeraad en de classis Walcheren. Men bosloot dan maar te bouwen dicht tegen de grenzen op den Overslag en Koewacht, liefst twee kerken tegelijk. Ze werden bediend door kloosterbroeders van Gent. De Roomsche militairen van het Axelsche garnizoen gingen tot 1783 daar ook heen. Doch in dit jaar lag er een regimeot met eigen pastoor. Later werd ten be lieve van de Roomschen onder het gar nizoen een afzonderlijke pastoor voor de stad en het eiland Axel toegestaan. En per gratie kregen ze een soort van loods, de zoogenaamde „kerkscbnure" ten behoeve van hun eeredienst. Over 't alge meen had men het in 't geheele land van Axel niet op de Roomschen. Hun kerk was het Beest der Apocalypse, de groote hoer, die op vele wateren zit, haar hoofd de Antichrist, een geduchte vjjand, die nooit genoeg bostreden kon gesbuurt alhier, van de trap zijner woning die toegang heeft tot de benedenwoning. Door de huisgenooten werd hij op gehol pen en op een stoel gezet, even daarna viel hij in een diepen slaap en verergerde ■zijn toestand zoo, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Goes. Maandag had de jaarlijksche on derlinge schietwedstrijd plaats, van de leden der Weerbaarheids Vereeniging «Koningin Wilhelmina" teGies. De hoofdprijzen wer den behaald door de heeren J. Geensen met 94 punten, P. Acda met 92, T. Faberij de Jonge met 91, J. van Riet met 89, H. J. Molhoek met 87 en P. Oisterbaan met 83 punten. De burgemeester, Beschermheer der vereeniging, woonde den wedstrijd bij. 's-Gravenpolder. In de Maandagavond gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente werd dhr. L. Schouten als lid geïnstalleerd en beëadigd. Tot telegram- bestelster werd in plaats van wijlen dp wed. Remijn benoemd rapj. de Kraker Cramer. Vervolgens werd de gemeentere- kening over het dienstjaar 1902 voorloopig vastgesteld mot een ontvang van f7637.92 en een uitgaaf van f 7084.15'alzoo met een goad slot van f 543.76®. Da begrooting over 1904 werd den Raad aangeboden sluitende in ontvang en uitgaaf op f7695.69, met een post voor hoofdelijken omslag van f 1750 tegen f 1600 het vorige jaar. Tot verloskundige te Axel is benoemd mej. Paulusse te Tholen. Te Oostburg bleek gisterenmorgen dat zekere V., die zich voor den rechter van instructie te Middelburg moest verant woorden inzake de vlastrekkershistorie, niet daarheen vertrokken was, doch ver moedelijk de wijk naar België genomen heeft, daarbij zijne zes moederlooze kinde ren, van welke het oudste 12, het jongste 2 jaren telt, in de diepste armoede en onverzorgd achterlatende. Voor zijn vertrek had hij alle kinderen gewekt en gezegd dat hij niet ging compareeren, f 0,42' op de tafel achterlatende voor brood. il. C. Met ingang van 1. September a. s. is W. Bron te Groede benoemd tot post bode voor de bestelling aldaar. Wissenkerke. In de raadsvergadering van jl. Maandag was afwezig wegens on gesteldheid de heer P. de Regt. Belangrijke ingekomen stukken kwamen niet voor. Na goedkeu-end uitgebracht rapport werd de gemeente rekening over 1902 voorloopig vastgesteld in ontvang op f22839 52 in uit gaaf op f 21625 32 goed slot alzoo f 1214.20. Daarna werd de rekening van het Burgerl. armbestuur over 1902 nagezien, in orde bevonden en vastgesteld in ontvang op f 1332.005 in uitgaaf op f923.52 goed slot alzoo f 408,48'' vervolgens kwam de begroo ting van dat bestuur aan de orde. Deze werd na onderzoek vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 1263.48s, waarna werd be sloten daarin van wege de gemeente te verleenen eene subsidie van f820 zijnde f210 minder dan 't vorig jaar. Esn besluit tot af- en overschrijving voor ongevallen verzekering ging daarna onderhands door en ten slotte word aangeboden de gemeen- tebegrooting voor 1904. De eindcijfers in ontvang en uitgaaf daarvan bedroegen f 22859.33 met eene on v. uitgaaf van f 458.76 waai na de vergadering werd gesloten. Wissenkerke. Ds eerste optreding van eenige officieren van het leger des heils in eene openluchtmeeting op de weide van den heer C. de Kam alhier, bracht heel wat beweging in de gewone Zondagsavond rust, van alle zijden zag men belangstel lenden en nieuwsgierigen toe3troomen en weldra bedroeg volgens benaderende telling het getal aanwezigen ruim 1000 zielen. Met gebed, zang, muziek en toespraak duurde de bijeenkomst ruim een uur, waarna de officieren met gevolg dankbaar over en voor de ontvangst vertrokken en menig aanwe zige nog een uitstapje ging maken daartoe uitgelokt door het bij uitzondering schoone weder. 's-Heerenhoek. Bij den landbouwer J. worden. En de geschiedenis dier kerk, wat was ze anders dan eeno aaneenschake ling van gruwel en misdaad, van hooger hand gesanctioneerd, hare leer wat meer dan een samenraapsel van menschelijke vonden, indruisend tegen schrilt en belijdenis. Vooral was het brandpunt dier leer nl. het dogma vau de Mis, eene geweldige steen des aanstoots. Reeds de ritus gaf ergernis, 't Is alles misselijk, bespottelijk, zoo zeiden ze. De kleeding van den »Mispaap" is misselijk. Eu zijne houding niet minder. »Eerst staat hg, dan gaat hij, dan wendt en keert hij zich dan knielt bij met zijn eene boen voor het altaardan rijst bij weder omboog, dan kruist hij, dan zeegent hij, dan zwjjgt bij doodstil, dan prevelt hij binnensmonds, soortgelijke misselijk heden zijn er moer." De volgende, toenmaals vernuftige woord speling iu oen werk uit die dagen drukt in zake de Mis het algomeon govoelen dor Gereformeerden uit. De Mis met al het Misgekriel Misleidt door misbedrijf de ziel, En doet haar Jezus missen. De mis, die Jezus' zoen miszaakt Is om en om misvormt, mismaakt Doet 't Misvolk wis misgissen. Scbarp deelde die beschouwing ook wel als predikant had hij de Formulieren van Eenigheid onderteekend doch meende, met gerust geweten over de kerkmuren heen, met do Roomschen te kunnen fraternisoeren. Rijk alhier is Zondagavond eene koe ge storven aan eene besmettelijke ziekte (ver moedelijk miltvuur) de koe alsmede eenige kleederen dergenen die er aan gewerkt hadden, ook die van den veearts zjjn ver brand op last der autoriteiten. De schuur en eenige gereedschappen zijn ontsmet, ter wijl het overige vee van de hofstede ver wijderd moet blijven. Hansweert. Door het uitwijken voor een wagen viel de dochter van de J. alhier in een sloot en brak een been. Gemeentelijke Zendingsdag op 26 Augustus te Koudekerke. Gelijk verleden jaar te Oostkapelle op oen dor prachtige buitens de broeders on zusters der Herv. kerk organiseerden een landeljjken dag van opwekking en arbeid, zoo zal ook dit jaar een dag worden afge zonderd, om zoo 't kan, in vrije lucht te genieten de sprake, die uitgaat van Woord on natuur beide. En 't getuigt van waar deering, dat ook nu een poging kon ge waagd, om een soortgelijk samenzijn to krijgen gelijk toen werd genoten, 't Is een teeken van leven, van bloei, dat de mannen van »'t Genootschap" zich opmaakten, om gebruikende den zomerdag, een meeting te hebbon in bosch en veld, waar nu eens niet van «roode vanen" en «stormachtige liederen" zal worden gehoord, maar in vredig samenwonen uitblinken zal de leus van vrijheid, gelgkheid en broederschap." Vrij, zoover 't kan, ondanks plasregen on wind vrij voor zoover de goede orde der samenleving dat toelaatgenietende waar lijk christelijke vrjjheid; geljjk: zonder voor rang of last van «mooie positie"; gelijk in doel en streven gelijk voor God en broeder lijk bijeen, gebonden door eenzelfde ver langen de bevordering en uitbreiding van het koninkrijk Gods; broeders in Christus. Kondekerke's gemeente mag gastvrouw zijn. En indien een ontvangst bereid worden kan, gelijk verleden jaar te Oostkapelle, dan zal ook deze dag iD gezegende her innering blijven. "t Moet wel overbodig zijn op te wekken om dien dag saam te komen. De idee alleen lokt reeds aan. 's Morgens als 't ware een plechtige wijding van den ganschen dag in stillen ernst en christelijke blijheid. Men zou zoo willen hopen, dat de vriende lijke dorpskerk te klein blijken moge om te bevatten de breede scharen van oud en jong die dezen dag tot een hoogtij in hun gemeentelijk loven willen maken. Want een hoogtjj is het, een dag van herdenken, van blijden moed en stille hope, een dag die weer meer naderen doet de stonde, waarop de Bruidskerk van Christus als de vrouw uit de gelijkonis, koerende haar huis met bezemen, de kaars ontsteekt en zoeken gaat haar verloren penning. Want 't is toch niet alleen te doen om wat te hooren van straatprediking en zending, maar voor namelijk toch om propaganda te maken voor christelijk leven om te hebben een dag, gelijk Engeland zoo veel en zoo gaarne beleefteen dag, waarop broeders en zusters elkaar de hand reiken en 't gemeentelijk leven een weinig wordt opgebouwd. En daarom zien we met blijde hope uit naar dien dag. Al wat den naam van christen draagt, mag komen. En indien dan kleinheid van ziel en een niet begrijpen van de bedoeling vele broeders en zusters niet afhoudt om te komen, zal voorzeker ook 26 Augs. '03 niet alleen bij Koude- kerke's Hervormden, maar bij allen, die tenslotte eenzelfden Naam erkennen, en be lijden, met woord en daad, den eenigen, die op de aarde gegeven is, blijdschap wezen, omdat 's Heeren naam ontvangt de eer en de dankzegging en Walcheren's christelijk leven hooger opbloeit. 't Programma biedt verscheidenheid van sprekers. Wel niet, gelijk verleden jaar, een tweetal zendelingen; en een der kranigste veteranen, met machtig spreekorgaan en groote gaven wordt wel gemist, maar niet temin, er is allicht een lieveling der broeders en zusters bij en niet alleen uit Zelfs ging hg vriendschappelijk om met den pastoor te Axel en deze wederkeerig met hem. Waarschijnlijk bij een der bezoeken maakto onze dominé kennis met den pas toor van Boschkapelle, den weleerwaarden heer Joh. v. d. Walle, broeder van dien te Axel. Deze schijnt een minzaam en gemoedelijk man geweest te zijn, zeer geacht en geliefd door zijne parochianen. Hg muntte uit door eenvoud en strengen levenswandel. Veelszins huldigde hij in zake den gods dienst Lessings moraal. Trouw was hg aau zijn leer, maar dacht men niet als hij, Hij minde 't Christenhart en liet den godsdienst vrij. Scharp kon heel goed met hem opschieten. Het ligt alzoo voor de hand, dat onze pastoor, wellicht ook in gezelschap van zijn broeder, meermalen in de gastvrjje en gezellige pastorie van den Gereformeer den dominé was te vinden. Door den wederzijdscben omgang leerden de beide mannen elkander nador kennen en waardeeren. Er ontstond tusschen dominé Scharp en pastoor van der Walle, een innige, trouwe vriendschap, aan welke alleen de dood een einde kon maken. Die kwam spoediger, dan men van weers zijden wellicht vermoeden kon. De pastoor stierf op Donderdag den 19den van Louwmaand 1786. De mededeeling van dit overlijden trof Ds. Scharp zeer. Volgens den ritus dor eigen omgeving wordt het woord gevoerd. Een onderwerp als van ds. de Ligt wil immers op praktisch christendom, wijzen een thema, dat altoos grage hoorders vindt. En als dan in den namiddag de plaats van «Gods woord in huis en hart" zal worden bezien en overwogen, dan wil ook menig heilbegeerig oor zich te luisteren leggen, om onderwezen te worden in de praktijk der godzaligheid. Aanlokkelijk is niet minder «iets omtrent straatprediking", een zaak, ons Zeeuwen alleen bekend van hooren zeggen. En als eindeljjk de Zending onder Israël op 't tapeet komt, gaat het hart wel open, en iets van dankbaarheid wil gevoeld worden ten opzichte van die zonen van 't oude Kanaiin, die uitverkoren dragers van belofte en profetie! In aansluiting aan het bovenstaande ver nemen wij per telefoon dat tegen de ver wachting van onzen Middelburgschen Cor respondent het mooi weer was. Er was tamelijk veel volk en er heerschte een opgewekte stemming, waartoe de mooie omgeving alleszins medewerkte. In 't vol gend nummer hopen wij eenige indrukken van den dag te geven. Een nieuwe „kwestie," die zich voor doet in het verkeer, schijnt te zijn: mogen dames, die niet rooken, de plaatsen in rookcoupés bezet houden Een Zwollenaar meent dat het zaak is, dat de maatschap pijen die rechtskwestie ernstig onder de oogen zien, daar het den conducteurs niet veroorloofd is om heeren, die rooken willen, plaats te verschaffen in een compartiment voor dames, dat juist in dien trein vrij was. Te Pieterburen staat een pereboom, die dit voorjaar wit van bloei was, doch door hagel en nachtvorsten weinig vrucht zette, thans heel aardig weer in bloei, zoodat men het bijzondere feit kan opmer ken dat naast de volwassen, fijne tafelperen de frissche bloemen prijken. Sommige Pieterburers zien hierin een voorteeken, dat de zomer van 1903 nog in aantocht is. De minister van Binnenlandsche Za ken heeft, in antwoord op de vraag of het loon zou doorgaan gedurende den tijd, dien het pas te 's-Gravenhage gekozen raadslid, P. van Pijlen, zou moeten ver zuimen als letterzetter ter algemeene Lands drukkerij, wanneer hij de raadsvergadering zou bijwonen bepaald, dat de tijd, diende heer Van Pijlen tot het bijwonen der zit tingen noodig heeft, niet als verzuim zal worden beschouwd. Te Bergen-op-Zoom stortte 14 dagen geleden het café de Gouden Leeuw op de Groote Markt ineen. Nadat de eigenaar te vergeefs vergunning had ge vraagd om elders te tappen, heeft hij er nu iets anders op verzonnen. Op de plaats waar zijn café stond, heeft hg thans een kermistent opgeslagen, waar wordt getapt. En de metselaars bouwen het café er omheen. Als een bewijs hoe van het ongunstige weer op Scheveningen de gevolgen worden ondervonden, moge o. m. dienen dat een bakkerij aan een der groote inrichtingen aldaar, waar veel van de „koude keuken" gebruik wordt gemaakt, thans 1200 broodjes per dag minder levert dan verleden jaar om dezen tijd. Men meldt aan Het Volksdagblad, dat de kolonisten in de landbouwkolonie te Blaricum zich hebben teruggetrokken. Slechts nog één is aanwezig, maar deze volgt spoedig. De oorzaak is, dat de ver draagzaamheid en eenheid in den laatsten tijd te wenschen overlaten. Een maand zonder volle maan! Een zoodanige maand zal het jaar 1904 hebben nl. Februari. Deze eigenaardigheid her haalt zich elke 19 jaren. In 1847 had Februari geen volle maan, daarentegen hadden Januari en Maart er twee. In 1866 en 1885 was het evenzoo. Uit Atjeh komt bericht dat de hoofden van het verzet aldaar Panglima Politn Roomsche kerk weid bij de begrafenis een lijkdienst op den afgestorvene gehouden en wel door den pastoor van Hulst. Ook onze dominé Scharp was daarbij uitgenoodigd. Moeilijk kon hij de beleefde invitatie, om bij de plechtige teraardebe stelling van zijn vriend tegenwoordig te zijn, van de hand wijzen. Trouwens dit wilde hij ook niet. Op den bepaalden tijd ging hij naar Bosch kapelle. De dienst was reeds begonnen, toen hij daar aankwam. Hij ging zitten bij den broeder van den overledene en woonde de plechtigheid tot het einde bij. Op de begrafenis volgt een broederlijke maaltijd in de pastorie. Ook daarbij was Scharp tegenwoordig. Hij vraagt het woord en draagt onder den indruk van het oogenblik met passie eene gevoelvolle lofrede voor op den overleden vriend, den „Herder en Leeraar der Roomschgezinde Christenen te Boschka pelle". Het grafschrift luidt als volgt Hier rust in heilige aard des priesters koud gebeente Met tranenvocht bedauwd der schreiende gemeente Zij mist haar trouwen gids, haar leeraar en haar vrind, Van al wat Christen heet, van God en mensch bemind, Zoo achtbaar als geliefd, zoo nedrig als vrijmoedig, In arbeid onvermoeid, in weldaan overvloedig. en Kemala Radja verzocht hebben een stoomschip te zenden om hen af te halen, wijl zij zich willen onderwerpen. Een heuglijk feit. De 19-jarige Klaassen die zich met een nominaal bedrag van f 100000 aan effec ten ten nadeele van zijn patroon, firma De Jong, verwijderde is te Keulen gearresteerd. Hij had van zijn verblijf aldaar kennisge geven in een brief aan zijn vader, en deze had den brief in de gang van het postkan toor verloren. Zoo kwam de brief in bezit van den commissaris die terstond met den vader den jongen ging afhalen. Bjj haar onderzoek kwam de recherche nog tot een ontdekking. In de papiermand namelijk van den jongen Klaassen werden een aan tal papiersnippers gevonden. Deze snippers zijn uitgezocht en aan elkaar geplakt, en nu bleek dat zij een valsche chèque vormden, onderteekend met den naam van den hoer De Jong. De vervalsching was zoo volko men, dat de heer De Jong verzekerde, dat hij de valschheid niet zou hebben opgemerkt, wanneer de cheque hem ware voorgelegd. Klaassen schijnt later gedacht te hebben, dat hij met effecten beter zijn slag zou kunnen slaan. Zotten, op wie Spreuken 26 3 toe passelijk is! Men meldt uit Amersfoort; Gisteravond om 10 uur werd onze stad letterlijk in rep en roer gebracht. Eenige cavalerie-officieren uit Zutfen, die hun col lega's alhier, een bezoek brachten, lieten om 8 uur bij omroep bekend maken, dat om 10 uur een serenade zou gebracht worden aan de Amersfoortsche Kei. Tegen dat uur was een ontzaglijke menschenmassa op de been, welke nog toenam, toen vernomen werd, dat de optocht werkelijk plaats had. In Chineesche kleederdracht, voorafgegaan door een draaiorgel, elke deelnemer gewapend met een Chineesch zonnescherm, trok de stoet op naar de Utrechtsche poort, waar op «de Kei" een prachtige krans werd ge deponeerd. In open rijtuigen trok de stoet vervolgens naar het station en in costuum werd de terugtocht per trein naar Zutfen aanvaard. Hedenmiddag stapten aan de nieuwe Beurs te Amsterdam af een paar dames, vergezeld van een heer, met het doel om het inwendige van de Beurs met bijbehoo- rende zalen te bezichtigen, hetgeen dan ook geschiedde voor zoover de groote koopmans beurs, de graanbeurs, de gaanderijen en het platform betreft. Bij het ingaan van de Effectenbeurs werden echter de vreemde bezoekers door den bediende van de Ver eeniging voor den Effectenhandel staande gehouden met de mededeeling, dat hier alleen toegang werd verleend aan leden der vereeniging. Later bleek dat eene van de dames was de hertogin van Albany, de jongste zuster van H. M. dj Koningin- Moeder, op het oogenblik verblijf houdende te Soesdyk. (Ell.) Te Wormerveer geraakte een drie jarig meisje ongezien in een sloot en ver dronk. Op het station Roosendaal is de portier door een locomotief aangereden en aan de daarbij bekomen kwetsuren over leden, een jeugdige vrouw, moeder in ver wachting, nalatende na een huwelijk vau slechts eenige maanden. Te Lunteren is een 25-jarige gehuwde onderwijzer uit Amsterdam die iu het herstellingsoord (sa natorium) verpleegd werd, door den trein overreden en gedood. Te Hengelo is bij een vechtpartij tusschen twee jongens van twaalf jaar een hunner met een steen tegen het hoofd geslagen waaraan hij den volgendon dag overleed. In de Looier straat te Amsterdam viel een knaapje uit het raam van de vierde verdieping op de straat en bleef op de plaats dood. Een leerling-machinist nog niet lang in dienst bij de H. II. S., wiens dagdienst was af- geloopen, sprong te Haarlem gisterenavond, zooals dat meer gedaan wordt, op een tree van een locomotief om, zoo meerijdende, aan de machineloods zijn dienst van mor gen te gaan zien. Even voorbij den over weg aan den Kruisweg is hij, hoe weet Getrouw aau zijne leer, maar dacht men niet als hij, Hij minde 't Christenhart en liet den godsdienst vrij. Geen zwakheid kon hem ooit in zijnen ijver hind'ren. Hij bleef der ouden staf, de leider hunner kinderen. Hij was der blinden oog, der lammen voet en hand, De ware menschenvriend, de vriend van 't vaderland. Hij was als mensch, als vriend, als leeraar en als Christen, Mijn viend, de vriend der jeugd, de vijand van het twisten. Hg stier! in God getroost en wachtte 't hoogste good, Vertrouwend op Gods gunst en Jezus' offerbloed. Gjj, engelen van omhoog, die 't rustend stof der braven, Dat beter leven wacht, beveiligt in do graven, Bewaart het lijk mijns vriends, dat als hot tarwegraan, Bij 't jongste morgenlicht verheerlijkt op zal staan. O leden van 's mans kerk, vergeet niet zoo te leven Als hij u leerde en zelf een voorbeeld heeft gegeven. Stort Christen, wie gg zijt, een traan op deze zerk, Hior rust oen waardig lid der algemeeno kerk. Wordt vervolgd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2