Nette 3nboedel, Waarschuwing. Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Zaterdag Augustus 1903. No. 137. Notarishuis Middelburg. risauis Ml echt, Gemengde Berichten. Aanbestedingen. Openbare Yerkoopingen. Afloop Yerkoopingen enz. Advertentiën. IMaü dei 2 September 1903, gsel DE GROOT HONDIDS. verpachten: i. HOBREGTSE, vering. Boeren- >r een Hit, veeren. Vrouwe- toeei. A b e e 1 e. koop, n Heere, ombuig. ïus van zijn AARS, rek. SSER, t e k e r k e. lug en mak TERGEIT LFVAARS, EVEULEN g 2G Aug., e rekening, a p e 11 e. koop, 3. MOENS, 1ENNAAM, m u i (1 e n. oop, e 11 e. bij November rkstr., Goes. )ct. a. s. S e r o o s- oode ilchereu )de. sthode odigd LANDBOUW. Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. Telegrammen. Marktberichten. De Notaris J. HOSANG zal ver- koopen, ten verzoeke van den Weled. Gestr. heer Mr. J. J. Heijse, als cu rator in het faillissement van W. DRON- KERS alhier, op Jl Kruidenierswaren, Comestibles en aanverwante artikelen. Nader te adverteeren. Te koop een Kalfvaars, aan de rekening, en 37, gemet NAGRAS a/d Breeweg. Adres Wed. A. MOENS, te B i g- g e k e r k e. Predikbeurten Ger. Kerk. De Notaris J. HOSANG zal op des namiddags te 2 uren, te Nieuw en Sint-Joosland, in de herberg bij H. Baurdoux, voor den tijd van 7 jaren, in het openbaar 3 perceelen tiendvrij liggende in de gemeente Nieuw- en Sint-Joosland, in den Middelburgschen polder bij bet Dorp. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemken Notaris. De ondergeteekende heeft de eer bekend te maken, dat hij een gewoon en luxe- Broodbakkerij, Beschuit en Kleingoedbakkerij. alhier heeft geopend in de KORTE KERKSTRAAT A 114. Door een accurate en nette bediening hoopt hij zich het te schenken vertrou wen waardig te maken. Onder beleefde aanbeveling, Uw dv. dn., G. ECKHARDT. Goes, 22 Aug. 1903. Er zijn reizigers in Naaimachines hier ter stede die ook het eiland Wal cheren bereizen, die door minne prac- tijk en lage laster de soliditeit der Verbeterde Singer-naaimachi- nes trachten te verkleinen. Hun minne practijk en lage laster mag geenszins pleiten voor hun soliditeit. Belanghebbenden worden aangeraden de lage laster nauwkeurig te onder zoeken, dan zal spoedig blijken, dat deze van alle waarheid ontbloot is. Men wachte zich voor deze nette heeren! De Verbeterde Singer- naaimachines zijn uitsluitend verkrijg baar bij Lange Noordstraat C 31, en bij BIMMEL te Aagtekerke. Bij mij wordt niet gereisd. rcmvagen, >n SACK'S- 'LOEG. WAARDE, 'rnemuiilen. beele. Biggekerke. 'ooskerle. s Knecht oskerke (W.), ?oeteweg. g- firma Wed. EST, Goes. ielburg. oop, bij I. T u i n i e r e n. Men hoeft geen tuinman van beroep te zijn, om te tuinieren. Niet alleen buiten, maar ook in de stad hebben vele menschen een tuin, waarin ze voor hun verzet groen ten telen en hloemen kweeken. Doch vooral buiten. In en om het dorp, daar is voor vele menschen het tuinieren vaak de voornaamste, soms de eenige liefhebberij. Sommigen ook houden er een tuin, ja zelfs een stukje land op na, om in de behoeften aan groenten, aardappelen enz. van het huis gezin te voorzien. Zij verbouwen zelfs alles wat zij voor hun gezin en voor hun vee (varkens, geiten enz.) noodig hebben. Ge woonlijk staan de vruchten in zulke tuinen of op zulk een stukje land zeer goed, want er wordt meer dan gewone zoig aan be steed. Het land of de tuin wordt gespit, er wordt betrekkelijk veel mest gebruikt enz. Toch gebeurt het vaak, dat men mis oogsten heeft, dat het een of andere gewas op sommige plaatsen niet gaat. Wat kan hiervan de reden zijn In de meeste gevallen is de oorzaak van dergelijke verschijnselen te zoeken in een eenzijdige en dus gebrek kige bemesting. Wat is het geval? De bemesting van tuinen en kleine stukjes land geschiedt gewoonlijk alleen door het geven van bladmest, geiteaaest, beer en dergelijke. In hoogst enkele gevallen en slechts bij betrekkelijk gegoeden met koe mest of paardemest. Al deze mest is op den duur slechts ten deele geschikt, om aan den bodem terug te geven, wat er door de planten aan wordt ontnomen. Onder de tuinvruchten zijn er vele, die vooral van enkele voedingsstoffen bijzonder groote hoeveelheden gebruiken b.v. Onderstaande onderstaand gewassen gewicht en levéren per nemen uit H.A. op den grond onderstaande hoeveelheden Phos- Kali. phorus. Stikstof. Knollen 15.000 KG. Asperges 5,000 KG. Uien 20.000 KG. 73 KG. 20 KG. 45 KG. 80 KG. 20 KG. 65 KG 188 KG. 19 KG. 190 KG. Kools. 40.000 KG. 360 KG. 80 KG. 196 KG. Aardapp. 25.000 KG. 145 KG. 40 KC. 85 KG Wanneer we deze cijfers vergelijken, mer ken we op, dat de tuinvruchten in de eerste plaats een groote behoefte hebben aan kali, een stof, die juist in bovengenoemde mest stoffen slechts in geringe hoeveelheden voorkomt, die met name in beer en urine (slechts 0,2%) bijna niet aanwezig is. Wan neer de tuinier of liefhebber koemest ge bruikt, is er al evenzeer behoefte aan kali dan treedt ook gebrek aan phosphorzuur op, wat trouwens bij het gebruik van beer evenzeer het geval is. Het is dus raadzaam in het najaar, als de vruchten uit den hof zjjn of in het voorjaar, als de grond omgespit wordt, wat kaïniet of Thomasslakkenmeel te gebruiken. Men heeft in een tuin van een gemet grootte slechts 250 KG. van elk noodig. Dat is dus voor een gemet gronds ongeveer ƒ8 a 10 onkosten. Natuurlijk behoeft men niet ieder jaar zulk een bemesting te honden. Daarenboven moet men nagaan welke vruchten er het best naar groeien. En daar moet men er weer spoedig mede terugkomen. Ned. Herv. Kerk. Drietallen te Schiedam (vac. de Wilde): J. P. de Bie te Kethel, J. Visscher te Ouder kerk aid IJsel, en J. G. Deur te Gouda. En (vac. Schrijver)P. S. Meerburg te Maasland, R. Heimans Visser te IJlst en dr. J. Visscher te Ouderkerk a/d IJsel. Beroepen te Zsndvoort dr. L. Bleeker te Nede:hamert; te Zevenhuizen B. S. Dijkstra te Warnste Leeuwarden B. Klein Wassink te Bozum. Bedankt voor Harlingen door H. Hase- lager te Tzumvoor Schalzum door E. B. Meijer te Huins. Te Brooklijn (N.-Am.) is overleden ds. George M. v. d. Lip die in 1851, op 19-jarigen leeftijd, de eerste Christelijke Jongelingsvereeniging in de Vereenigde Staten oprichtte, hetgeen het begin eener beweging was, die thans in Amerika 325 duizend jongelingen in Chr. Jongelings- vereenigingen bijeen brengt. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Zwolle door M. Kooy- mans cand. Bedankt voor Dordrecht door J. v. d. Heyden te Broek op Langendijkvoor Woerden door M. Kooimans cand. te 's-Gra- vendeel. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor de akte Fransch L. O., A. Swagemakers te Graauw en W. Slager te Kloetinge. En te Breda voor de hoofdaete mej. J. A. Gra- venstein te Middelburg. De heer J. v. d. Kleijn, Hoofd der Christelijke school te Veere, heeft om ge zondheidsredenen zijn ontslag aangevraagd. Ruim 30 jaren was ZEd. aan de school te Veere met veel ijver en toewijding werk zaam. Van Beekbergen, waar dhr. v. d. Kleijn twee jaren als Hoofdonderwijzer werkzaam was, overgekomen, werd bij 16 April 1873 als zoodanig te Veere geinstalieerd. Moge de waardige man nog een reeks van jaren de rust genieten, welke hij na zijn werkzaam schoolleven te gemoetgaat. In den examenstijd drukten wij een pro test af van nu wijlen prof. Allard Pierson tegen de tegenwoordige machinale manieren van examineeren. Dat was afbrekende critiek. Maar de professor schreef ook een op bouwend artikel. Wij ontleenen er het onderstaande aan „Iets uitnemends is eerst te verwachten bij het opmerken en aankweeken van bij zondere geschiktheid. De mathematicus is niet noodwendig een litterator, maar even min is ie litterator berekend voor al de vak ken, die tot de litteratuur worden gerekend. De grammatica is voor den één een lust, voor den ander een plaag. Er zijn jonge hoofden, die de dingen van het verleden onmogelijk in tijdsorde kunnen zien. Men vraagt hun te vergeefs eenige belangstel ling voor Geschiedenis. Zelfs ten aanzien van de onderscheiden talen is er ver scheidenheid van gaven. Waarom wordt zij niet geëerbiedigd? Gemeenschappelijk onderwijs maakt tot op zekere hoogte on vermijdelijk, dat aan allen hetzelfde on derwijs wordt gegeven waarom het nadeel van die gelijkvormigheid niet hersteld door de examens, zoolang men die nog behoudt? Waarom niet, prof. Naber van Amsterdam is, meen ik, het eerst op dit gelukkig dedkbeeld gekomen, waarom niet, als men dan volstrekt examens hebben wil aan elk de vrijheid gelaten, examen te doen, uitsluitend in het vak zijner keuze, in het vak, en dat onderdeel van een vak, waarin hij smaak heeft gevonden, waarop hijzelf erkent en gevoelt, zich te hebben toegelegd. Op die wijze zal men beter waarborg krijgen, dat een leerling geschikt heid heeft, om later iets te beteekenen. Wie belooft meer voor de toekomst, hij, die op alle punten gewogen en eigenlijk te licht bevonden, ten slotte grootendeels uit barm hartigheid zijn diploma ontvangt, of de leerling, aan wien veel hoogere eischen kunnen worden gesteld, omdat hij enkel ondervraagd wordt in de richting, waarin zijn eigen aanleg hem heeft geleid Im mers zal alleen deze laatste een begrip hebben van wat het zegt iets te weten beseffen, dat iets te weten nog iets anders is dan klanken te hebben gehoord en ont houden dan, zoo goed en zoo kwaad, als het met de ondersteuning van de zijde des leeraars gaan wil, te kunnen uitgieten, wat deze hem heeft ingepompt." Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. "Vrijdag zijn veroordeeld wegens: dierenmishandelingH. E. S., 28 j. koop man te Oostburg, f 10 b. s. 10 d. h. beschadigingJ. J. F. d. M., 31 j. arbei der te Sint Kruis f 2 b. s. 2 d. h. wedérspanmgheidJ. B. d. B., 20 j. en T. J. I.. 21 j. arbeiders te Sas van Gent ieder tot 2 m. gev. straf; beleediginq van een ambtenaar: P. J. V., 27 j. arbeider te Kauter gemeente Clinge, f10 b. s. 10 d. h. C. P. K., 52 j. tijman te Terneuzen, f10 b. s. 10 d. h. L. G., werkman te Domburg, 14 d. gev. straf; beleediginq'. A. V., 21 j.schippersknecht, laatst te Ierseke, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, f 15 b. s. 15 d. h. huisvredebreukJ. L. d. J., 26 j. opper man te Kapelle, f 5 b. s. 5 d. h. vernieling: J. M. F., 20 j. en J. J. P., 19 j. beiden te Grijpskerke, ieder f 10 b. s. 10 d. h. overtreding der gemeenteverordeningJ. A. v. d. B., 49 j. smid te Vlissingen, f6 b. s. 1 d. h. verduistering: J. v. B., 31 j, werkman te Middelburg, 14 d. gev. straf. Onze Middelburgsche corresp. schrijft Daar is wel geen grooter contrast denk baar dan tusschen het weder en de muziek uitvoeringen, die als naar gewoonte in de open lucht gegeven worden. Zaterdag kwam een muziek-gezelschap van Schaerbeek onder regenstroomen. Maandag zou het nieuw gebouw in den buitentuin met muziek en illuminatie wor den ingewijd, maar dat was door het weder onmogelijk. Woensdag gaf het muziekcorps van het 3e regiment eene uitvoering, met voor dezen zomer althans dragelijk weder, maar de militaire wandeling door de stad op Don derdag werd weder door regen gestoord. Het muziekcorps ontmoette zelfs op zijn wandeling een smid met een kachel die al in de vacantie haar »blijde incomste" deed. Voor het bijwonen van den zeilwedstrijd te Vlissingen knapte men zich Donderdag op met een glas warme punch. De ijsbergen van de Noordpool schijnen in bijzondere mate tot ons te zijn afgezakt. En wat erger is, onze landbouw beleeft moeilijke dagen. Voor de stoffelijke belangen van zoovelen is 't een treurig jaar. Heinkenszand. Alhier is de vlekziekte uitgebroken. Bjj den landbouwer J. op 't Hof zijn 5 varkens in den grond gestopt. Wolfertsdijk. Bij het graven van een in aanbouw zijnd huis werden op 2 M. diepte een achttal aarden potten opgedolven welke naar gissing 400 jaar oud zijn. Zij zullen opgestuurd worden naar het museum te Middelburg. Wolfertsdijk. Gisterenavond half negen luidde de brandklok en moesten de spuiten dienst doen wegens brand op de hofstede van de wed. van O. in den kafput, op slechts een meter of wat van de schuur gelegen. Dank zij den Z. W. wind was er oogen- blikkelijk geen gevaar. Ware de wind anders geweest, het onheil ware niet te overzien daar het op dat oogenblik stormde. Ten elf ure konden de spuiten inrukken. Kapelle. Benoemd tot lid van het Burg. Armbestuur in plaats van wijlen S. Kramer, dhr. Joh. Staal. Biezelinge. Gisteravond zouden een paar knechts van den landbouwer v. H. in den Biezelingscben polder met een voer erwten van het land rijden. De eene knecht, zekere S., zei tot den ander „we kappen om" en sprong er af. Hij sprong over de zoogenaamde «kromme kreek" en kwam op den harden slootkant terecht. Daar de wagen werkejijk omviel raakte hij bekneld, zoodat zijn hulpgeroep al spoedig de andere arbeiders bij hem bracht, ook de eigenaar was ter plaatse aan wezig. De knecht werd naar de woning van dhr. v. H. gedragen en direct de dokter gehaald. Deze verklaarde echter hulp noodig te hebben zoodat oogenblikkelijk om den dokter van Wemeldinge werd gereden. Het schijnt dat de heup ontwricht was. De geneesheeren hebben hem geholpen en thans lijdt hij niet veel pijn. Te Rotterdam is hedennacht het kleerenmagazijn »Insulinde« op de Hoog straat totaal uitgebrand. Ook de eerste ver dieping brandde uit. In het magazijn werd reeds eenige weken uitverkoop gehouden. Te Hoogstraten bij Ginneken moet een dubbele moord zijn gepleegd. Nadere bijzonderheden ontbreken. De visschersring, gedragen door wijlen Z. H. Paus Leo XIII, welke zoek was, is in den lessenaar van den overleden Paus teruggevonden. De ring draagt aan den binnenkant den naam van Leo XIII evenals dien van den majordomus, wijlen kardinaal Ricci Parrigiani. De ring is door kardi naal Oreglia onderzocht en toen vernietigd, volgens voorschrift. Weer een brug in de lucht gevlogen. Volgens een revolutionair blad, dat te Sofia verschijnt, zijn de opstandelingen er in geslaagd, na driemaal vergeefsche pogingen hiertoe te hebben aangewend, om de spoorbrug te Exschesso door dyna miet in de lucht te doen springen, zoodat alle gemeenschap tusschen Saloniki en Monastir verbroken is. Uit het oogpunt van stjjl en van recht heeft de rede van den advocaat gene raal bij 't hof te Parijs straf eischende voor de Humberts, indruk gemaakt. Van dit echtpaar sprak deze ambtenaar van het openbaar ministerieZij hebben elkaar prachtig aangevuld. Thérèse heeft de rol gespeeld die alleen een vrouw spelen kan, daar ze in sommige omstandigheden terug houdend kan zijn en niet met open vizier behoeft te strijdenze is op en top de volleerde comédienne, de vrouw geweest die geheel en al in haar personage opging en die iedereen betooverde en meesleepte. Doch ze had nooit kunnen volbrengen wat ze volbracht heeft, indien ze niet Frédéric ontmoet had. Die zoogenaamde droomer en dichter „die meer in de wetboeken en handleidingen voor boekhouding dan in dictionaires van rijmwoorden studeerde" is het geweest die het plan heeft geteekend voor dat reusachtige gebouw van zwendel en oplichting. Met hun vieren hebben de beschuldigden een waar compagnieschap gevormd van brigandaga moderne style, (straat roof, moderne stijl). "Een goed antwoord. Toen de later beroemd geworden natuur kundige Hartmann te Jena studeerde, ging hij op zekeren dag met verscheidene andere naar Weimar, waar juist aan het hof een schitterend feest gevierd werd. De feest- genooten waren in het park, en Hartmann die door zijne schoone kleeren en nette houding de aandacht trok, kreeg al spoe dig namens de Groothertogin Amalia een kamerdienaar op zijn dak met de vraag of hij van de familie was. Zeker", antwoordde Hartmann. »En van waar?" »Van Gotha". Nauwelijks had de kamerdienaar het ont vangen antwoord overgebracht of de Groot hertogin liet Hartmann bij zich komen. Na een inleidend woord merkte zij hem op: »Maar mij is toch geen adellijke familie van uwen naam in Gotha bekend." »Van adel ben ik ook niet," antwoordde Hartmann, »welvande familie zooals Uwe Hoogheid mij heeft laten vragen, want wij zijn thuis met ons vijftienen en dat is zeker familie genoeg." Dinsdag 1 Sept. Borsse^, 4 uur delfwerk voor den pol der Borssele en schoonmaken van 20000 M. waterleiding. Aanwijzing 29 Aug. bij van 't Westeinde 2 uur. Biljetten bij dhr. Beenhakker. Dinsdag 25 Aug. Goes, in de Prins door not. Pilaar 8 uur een winkelhuis 176 cA. van dhr. Verschuren. Goes, in de Prins, oppervruchten voor de heeren Fr. v. d. Putte en Staal door not. Houwer, 3 uur. Middelburg, Notarishuis, meubelen, ijs kast, 3 tafelserviezen, verplaatsbaar gym- nastiekrek, 40 karpetten. Woensdag 26 Aug. Ovezand, verpachten voor Burgerlijk Armbestuur van Goes door not. Pilaar 10 uur Claeijs 20 perc. bouw- en weiland onder Ovezand, Baarland, Ellewoutsdijk enz. Baarland, 2 uur bij Traas door not. v. d. Kloes de oppervruchten van de heeren Fransen v. d. Putte. Donderdag 27 Aug. Middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not Verhulst 3 huizen Nieuwstraat G 224, Dam F 6 en Lange Breestraat O 182. Vrijdag 28 Aug. Rilland, 11 uur bij Rottier voor v. Baaien 6 nieuwe huizen 747 c.A. door not. Prins. Baaradorp, 9 uur, door not. Pilaar, voor v. Iwaarden, 5 werkpaarden 59 jaar 2 jonge paarden van 2 en 3 jaarbruin hengstveulen, 10 baatgevende melkkoeien, kalfvaars, 5 tweejarige vaarzen, 5 ander- halfjarige, 9 aanhoudkalvers3 vette var kens, drachtige zeug, 7 loopvarkens, 100 kippdn, 21 bergeenden, 2 broed jonge, 14 gewone eenden, 2 menwagens, driewiels- kar, arreslee, 2 cock's ploegen, sacks ploeg, moorploeg, 5 eggen in soort, rolblok enz. landbouw-, melk- en stalgereedschappen, hondekar, harnas, eikenhouten boogkabi- net, enz. enz. Constantinopel. De hoofdmannen van de opstandelingen hebben aan de vreemde consuls te Monastir een nota ge zonden, waarin ze meedeelen, dat de Turken in de maand Augustus 12 dorpen en 1 klooster in brand hebben gestoken. BURGERLIJKE STAND van 1921 Aug. 1903. MIDDELBURG. Ondertroud: 0. E. de Haas 24 j. jm. en A. M. van Aartsen 24 j. jd. Getrouwd: J. Flipse 19 j. jm. en J. P. Bosdjjk 20 j. jd.G. Simons wedn. 51 j. en J. Buijs 25 j. jd. Bevallen: S. van Wilpe geb. Van Seventer z.A. Poppe geb. Castel z. M. C. de Vlieger geb. de la Vienna z. Overleden: J. Gabrielse man van P. Roelse 41 j.M. Linde vrouw van J. M. Adriaansen 61 j. GOES. Getrouwd: Christiaan Rijkse 54 j. wednr. van Levina Post en Wilhelmina Zweedijk 45 j. wed. van Pieter Touw. IERSEKE. Geboren: 17, Philippus Cornelis z. v. Jacob Pikaar en Helena Kosten20, Adriana Pieternella d. v. Hendrik van Steveninck en Catharina van der Vliet. MIDDELBURG, 20 Aug. Ter graanmarkt van heden was uit Wal cheren de aanvoer tamelijk groot en bestond hoofdzakelijk uit tarwe en kroonerwten. Van kool- en kar weizaad werd bijna niets getoond. De noteering is als volgt: Voor nieuwe Walch. tarwe werd naar kwaliteit van f 7.75 tot f 8 betaaldvan nieuwe rogge was een enkel partijtje ter veil, hetwelk tot f5.25 werd gekocht; nieuwe kroonerwten 50 a 75 ct. lager en naar deugd werd daarvoor f 9.50 tot f 9.75 betaald; kleine groene kook- erwten f9; koolzaad naar deugd van f 7.50 f9.25; kar weizaad werd nominaal flla f 11.25 genoteerd. Boter f 0.55 h f 0.60 per halve kilo. Eieren f3.60 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 20 Aug. 1903. Boter f 0,65 f 0,52'/. per pond. Kipeieren f 1,00 f 0,70. Kleine eieren f 0.60 a f 0 50 de 25 stuks. VLISSINGEN, 21 Aug. 1903. Boter f 1,20 f 1,15 per kilo. Eieren f 4, per 104 stuks. Colijnsplaat. Aanbesteding op 19 Aug. van het verbouwen vau een gedeelte van het door de Schoolvereeniging alhier aange kocht huis van den weled. heer L. Bijbau, tot een woonhuis of onderwijzerswoning. Ingeschreven door dhrn. C. Kievit, J. Haring man en L. v. d. Moer allen alhier, resp. voor f1204, f1205 en f1236. Na beoor deeling van den architect, zal het werk gegund worden. Middelburg. Heden Vrijdag werd aan het bureau der directe belastingen aan besteed het stichten van een belasting gebouw te Sluis. Raming f5500. Inschrij vers: P. Verhage, S:uis f 5900; G. J. Bal- kenstein, Terneuzen f6150 J. A. Boogaard, Aardenburg f 6180F. N. do Rooij, Vlis singen f 6299 A. C. van Hevele IJzendijke f 6950 J. M. Heijl van de Sande, Breskens f 6982; W. jWoittiez, id. f 6990 A. Monjé, id. f 7450. Zondag 23 Augustus. Voorm. half 10 uur: Dhr. Scheele, Student aan de Theol. School te Kampen. Nam. 2 uur: Idem. Avond 6 uur: Idem. De Notaris J. HOSANG zal verkoopen Dinsdag 25 Augustus 1903, des mor gens te 10 uren, w. 0. Pianino (RIJKEN Co, Den Haag, Kabinet, Moquet- en Eiken Salonmeublement, Zilver-, Spiegel-, Garderobe-, Boeken- en Linnenkasten, Chiffonnière, Secretaire, Dames-Schrijf bureau en Schrijftafels, Canapé's, Voltaires, Stoelen met en zonder Trijp, Collis-, Salon-, Uittrek-, Speel-, /Pe nant- en Étagère-Tafels, Muziek-Éta- gère, Glas- en Overgordijnen, Mar meren Pendule met Coupes, Spiegels, Gravures, Schilderijen, Tapijten, Kar petten, Ledikanten, Beddegoederen, 1 als nieuw geëmailleerde Badkuip met koperen Geijser, zinken Badkuip met Geijser, Invalidenwagen, Kachels, Beelden, Kantoorlessenaars, Tafel- en ander Zilver, partijtje Wijn, verzil verd Taptoestel, ijskast, Tafelservie zen, verplaatsbaar Gymnastiekrek en wat in verdere uitgebreidheid is te bezichtigen Zaterdag en Maandag voor den verkoop, van 1012 en 14 uur. De Taxateurs-Vendu meesters N. B. Gelegenheid tot het bijvoegen vau zindelijke Goederen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 5