Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Zaterdag 18 Juli 1903. No. Gemengde Berichten. Aanbestedingen. Openbare ïerkoopingen. iloop Verknopingen enz. Ingezonden Stukkien. Kerknieuws. Schoolnieuws. Goes. De door Burgemeester en Wet houders opgemaakte voordracht voor een onderwijzer aan school C luidt als volgt: C. de Koeijer te Heinkenszand, G. W. dé Jonge te Kruiningen en G. V. Pennings te Heinkenszand. P o s t e r ij e n. BURGERLIJKE STAND Marktberichten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Christelijke Normaalschool op Zuid-Beveland. Eenigen tijd geleden werden in Uw blad een paar stukken opgenomen over Zeeland en zijn Christelijke scholen. Nu zou ik gaarne plaatsing verzoeken voor het onderstaande. Is het niet treurig dat haast alle leerlin gen van de openbare normaalschool zoodra zij de akte als onderwijzer hebben ver worven de openbare school gaan dienen, terwijl er toch onder hen jongelingen en meisjes zijn die door opvoeding en leer in de Christelijke school behoorden Maar hoe zou men ook anders kunnengeschie denis, opvoedkunde, natuurkennis is op de openbare normaalscholen niet te leeren naar den eisch van Gods Woord en in overeen stemming met de christelijke beginselen. Het onderwijs in de geschiedenis is op de normaalscholen vaak gesteld in een ganseh valsch licht en geeft den kweeke- lingen een geheel verkeerde voorstelling van de plaats gehad hebbende feiten. Sinds de laatste jaten zijn er een 3-tal Chr. Scholen op Zuid-Beveland verrezen, Kruiningen, Krabbendijke, Wemeldinge. Zou het nu geen tijd worden de handen aan den ploeg te slaan en aan te wenden pogingen teneinde te kunnen overgaan tot oprichting eener Chr. Normaalschool, welke overal en o. a. ook te Middelburg zoo uit nemend werken. Tegen het ongeloof op ieder terrein des levens het zout des Evan gelies. Tegen werken als vanMullatuli, van wiens leer zoovele onderwijzers aanhangers zijn, den Bijbel en werken van christelijke schrijvers. Uit die boeken is voor de meisjes ook iets anders en beters te leeren dan wat een Hilda van Suijlenburg of anderen prediken over vrije liefde enz. Slechte boeken zijn uitnoodigingsbrieven van de Koningin des Doods voor 't gast maal in de zaal des verderfs. Als een christenouder die de doopsbe- lofte verstaat voor christelijk onderwijs zorgt waar het kind onder de beademing van het Evangelie komt, moet er ook gelegen heid zijn om zijne kinderen die hij voor 't onderwijs wil laten opleiden naar een Christelijke Normaalschool te zenden. De verwachting bestaat dat er meerdere Christelijke Scholen zullen verrijzen zoodra er gelijkstelling komt tusschen openbare en bijzondere scholen. Laat men dan nu reeds spoedig een aanvang gaan maken om te geraken tot oprichting van zulk een normaalschool om tegen dien tijd niet te moeten klagen over gebrek aan personeel voor die op te richten Chr. Scholen. - LUCTOR ET EMERGO. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Op- en Neder-Andel (N. Br.) P. de Looze te Oud Vossemeerte Medemblik, Tjibbes te Oude Mirdum (Pr.) Aangenomen naar Jisp door J. A. J. Wentink te Hensbroek. Bedankt voor (toez.) Metslawier c. a., door J. Speekman, cand. Woensdag is de vergadering der algem- Synode der N. H. Kerk geopend. Tot voor" zitter werd met algemeene stemmen be" noemd dr. G. J. van der Flier, tot vice pres- bij eerste stemming de heer W. Schuurman» tot secundus de heer C. G. Cbavannes- Maandag opmaking grostal voor de benoe ming van een lid der Synodale commissie. Tot afgevaardigde bij het algemeen college van toezicht werd benoemd de heer W. Schuurman, secundus de heer P. van Dis. De bevestiging van den bij de Herv. gemeente te Kleverskerke beroepen predi kant L. Plette Jr., cand. te 's-Gravenhage zal D. V. plaats hebben Zondag 8 Augustus a. s. (des voormiddags) door dr. J. H. Gerritsen van 's Gravenhageintrede des namiddags. Geref. Kerken. Beroepen te Fijnaart J. H. Donner te Nieuwdorp. Bedankt voor Baarland C. Steketee te Middelharnis. Vlissingen. Door het Bestuur der Chr. school (Palingstraat) is in zijne vergadering van jl. Maandag besloten tot de vergrootine der school. 6 Zaamslag. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school alhier (dorp) den heer J. Lugtenburg te 's-Gravenhage. Goes. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 21 Juli, avond 9 'n*3 j' 1- Ingekomen stukken. nuerzoek geloofsbrieven gekozen leden. erzoek G. P. Maris om eervol ontslag als onderwijzer bij het L. O. 4. Benoe ming onderwijzend personeel bij het L. O. lid Commissie van Toe- Jonee L L" 6- Verzoek van L. de Adres ondp™^eentegr0nd in erfPacllt- 7- wedden. 8. der vingen schoolgeld school A. 10. Af- en overschrijvingen en wijziging begrooting 1903. Goes. Alhier is opgericht een vereeni- ging van neringdoenden ter bevordering van het organiseeren van volksfeesten, of aan vereenigingen die feesten op touw zetten steun te verleenen. Het fonds wordt gevormd uit bijdragen der leden. De voor- loopige commissie die bestaat uit de heer P. M. Brombacher en acht anderen, namen, in de Donderdagavond gehouden vergade ring, op zich een reglement te ontwerpen, om ter goedkeuring op eene volgende ver gadering voor te dragen. Alsdan zal ook een bestuur gekozen worden. Zekeren A. P. te Goes, werkzaam aan de genie voor het leggen van een schietbaan te Souburg, trof Donderdag middag een ongeluk bij het leggen van rails voor het vervoeren van grond. Bij het aandrijven van een rail werd hem den top van den duim zijner rechterhand af geklommen. Vlissingen. Iemand uit Hallum (Fries land) heeft zijn werkzaamheden alhier even afgebroken om jl. Maandag zijn kiezersplicht te Hallum te gaan vervullen. Vlissingen. Gisterenmorgen zou een mejuffrouw alhier aan de Mailtrein die 10.20 aankomt haar vroegere mevrouw uit Schiedam opwachten, waar zij bij gediend had, om haar even te ontmoeten want zij zou met de aansluitende dagboot naar Engeland vertrekken. Zij ging mede tot op de boot en eer zij er erg in hadden waren de touwen losgemaakt en de boot aan het varen. Heden morgen keerde zij weer hier met de nachtboot terug, haar man en kinderen hadden een angstigen nacht door gemaakt. Rilland. Tot agent van politie te Breda is met ingang van 20 Juli a. s. benoemd Jan Brouwer uit deze gemeente. Rilland. Do schade aan den te bedijken polder is weer hersteld. Gisteren is de dijk weer over de geheele lengte opnieuw dichtgekomen. 's-Heerenhoek. In de gemeenteraad gehouden den 15 Juli kwam de gemeente rekening ter tafel, welke na onderzoek met een batig saldo van f 620,75 werd goed gekeurd en vastgesteld. Tevens werd nog besloten bij te dragen in de rentebetaling voortspruitende uit eene geldleening ten behoeve van het leggen van den grindweg 's-HeerenhoekSteiger Borsele voor zooveel het aandeel der ge meente zijn zal, door de Provincie wordt voor de helft der kosten van aanleg ren teloos voorschot gegeven. Meliskerke. Getal kiezers 130. Geldig uitgebrachte stemmen 110. Gekozen R. Boogaard met 69 stemmen. J. Jakobsen verkreeg er 41. Donderdagmiddag is te Barneveld de bliksem geslagen in een hooiberg van den landbouwer J. van Middendorp, wonen de op *>Esveld«, aldaar. In een oogwenk stond alles in lichte laaie. Behalve dezen berg, zijn nog drie bergen, gevuld met hooi en rogge, een prooi der vlammen geworden. Ook de waakhond is verbrand. Door de gunstige windrichting konden de gebouwen behouden blijven. De Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid brengt ter kennis van be langhebbenden, dat in de tweede helft der maand September a. s. voor de vervulling der betrekking van adjunct-ingenieur van den waterstaat een vergelijkend onderzoek zal plaats hebben. (Zie St. Ct. 165). Nog eiken dag komen er liefhebbers bij voor den vacanten 2e Kamerzetel te Sittard er zijn er nu al zeven. Spoorwegongeluk in Engeland. Een personentrein is Woensdag tusschen Liver pool en Southport ontspoord. Volgens de laatste berichten zijn er 5 dooden en 30 gewonden. Een heele stad verbrand. De stad Lovzy in de provincie Riazan (Rusland) is geheel door een brand vernield. De gemeentegebouwen, kerken, hospitalen en drie-honderd-vijftig huizen zijn in de asch gelegd. De bevolking, tellend 6000 personen is zonder onderdak en van have en goed beroofd. De zieken uit het hospitaal trachtten te vergeefs zich te redden. Zij werden levend verbrand. Men heeft tot heden 20 lijken uit de puinhopen te voor schijn gehaald. Marokko. Van Tetuan komen in de laatste dagen weder onrustbare tijdingen in. De opge stane stammen in den omtrek hebben zich geschaard om een afgevaardigde van den pretendent, die, naar het heet, een aanval op de stad beraamt. De betrekkelijk tal rijke Spaansche kolonie te Tetuan verkeert in angst. Zelfs de consul acht bezorgdheid gewettigd. Inmiddels zendt de vertegenwoordiger van den Sultan te Tanger alle beschikbare troepen naar Tetuan tot versterking van het garnizoen aldaar. Een Spaansch en een Engelsch oorlogsschip liggen er op de reede. vermoedelijk zal men te Tetuan dus best een aanval van den pretendent kunnen af slaan, maar erger dan de kans op zulk een aanval, is, dat er geen mogelijkheid schijnt te bestaan, aan den staat van de in de land streek heerschende regeeringloosheid een einde te maken. De vertegenwoordigers van het gezag des Sultans hebben door tallooze misslagen alle prestige verloren. Overigens moet men den toestand betrek kelijk nog bevredigend noemen. De stam men, die het landbouwbedrijf uitoefenen en dus geen nomaden-leven leiden, schijnen stilzwijgend overeengekomen te zijn geen partij te kiezen, teneinde des te beter voor het inhalen van den oogst te kunnen zorgen. De Russische regeering heeft de Amerikaansche (medegedeeld dat de Ameri kanen die de Kisjinef petitie hebben onder teekend, niet behoeven voorgedragen te worden als leden van het diplomatieke corps of als codsuIs bij de Russische re geering. Vele hooge ambtenaren hebben namelijk het stuk onderteekend. Nooit achteruit. Een boer in Hannover kwam uit de kerk. De dominé had gepreekt over den in tocht van den Heere Jezus te Jeruzalem en had er bizonderen nadruk op gelegd, wat de eigenaar van de ezelin wel zou ge voeld hebben, toen hij den Heiland zulk een kostelijken dienst bewijzen kon. Onze boer had in zijn stal een paard staan en zei bij zichzelf »Als de Zaligma- »ker onder ons woonde, zou ik Hem voor- zeker met al de liefde van mijn hart dat «paard ten gebruike afstaan." Aan de deur der kerk zoekt hij in zijn zak naar een geldstuk om in de offerbus te werpen en vindt er éen, waarop een galoppeerend paard staat afgebeeld (een munt gangbaar in Brunswijk) en hij neemt zich voor om voortaan voor den dienst des Heeren al de geldstukken van die soort, die hij ontvangen mocht, af te zonderen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Van af dien dag gaf hij voor de zending al de stuiverstukken, waarop het paard stond afgebeeld en hij deed het blijmoedig, hoewel h(j het wel eens vreemd vond, dat hij van die soort geldstukken met paardjes er op, meer ontving dan ooit te voren. Eenigen tijd later bemerkte hij, dat er ook zilverstukken in omloop waren met hetzelfde paardje er op, maar dit bracht hem niet uit zijn humeur en hij offerde ook die geldstukken aan de uitbreiding van het Evangelie in de heidenwereld. Zoo gingen er ongeveer zeven maanden voorbij. Eens moest hij een varken, dat hij voor goeden prijs verkoopen kon, naar de stad brengen. De slachter betaalde hem in klinkenden munt, waaronder ook een goudstuk was, dat ons boertje vol blijdschap opstreek, toen hij tot zijne ver rassing daarop het welbekende paardje ziet afgebeeld. Wat moet hij doen? Ook dit goudstuk den Heere ten offer brengen? maar dat zou zijne krachten immers te boven gaanen zoo iets had hij immers niet kunnen voorzien, toen hij zijne belofte deed Hij deed het geldstuk in zijn buidel. Maar zijn geweten liet hem geen rust. Weer neemt hij het geldstuk in handen en bekijkt het opnieuw. Er was niets aan te doen, 't was het welbekende paardje. Bij nauwkeurige bezichtiging leest hij on der het paardje twee woorden: »Nunquam retrorsum." Wat zou dat beteekenen? Mis schien," zoo redeneert ons boertje, »zit in die woorden »wel eene beteekenis, die me uit de verlegenheid helpt" en hij zoekt den predikant op. Hij vertelt hem niets van wat hem bezighoudt maar vraagt een voudig om hem die twee woorden te wil len vertalen. »Dat is heel gemakkelijk" zegt de dominé, mijn lieve vriend! die twee woorden beteekenenNooit achteruit." En toen onze vriend, die een eerlijk en oprecht man was, naar huis terugwandelde overlegde hij bij zich zelf: »Die woorden gelden mij, want zij wijzen mij duidelijk den weg aan dien ik te volgen heb. Ik begon met koper en ging vooruit met zil ver te offeren; mag ik nu uit liefde voor het goud terugkomen van mijne belofte? »Neen!" zei hem zijn geweten, »dat mag niet: nooit achteruitEn het goudstuk gleed in de offerbus. Uit De Christelijke Familiekring" afl. VTI. Servi'e. Koning Peter I heeft op zijn naamdag, den dag gewijd aan den heilige, naar wien hij genoemd werd, slechts enkele officieren bevorderd. Dat heeft, zooals de Temps uit Belgrado verneemt, den officieren, die deel genomen hebben aan den moord, op Alexan der en Draga gepleegd, hevig ontstemd. Zij zouden zelfs een beklag bij den minis- van Oorlog ingediend hebben, en hij die 't heftigste reclameerde, moet geweest zijn de majoor Luka Lazarovitsj, van wien door enkelen wordt beweerd, dat Alexander door zijn hand viel. Hij heeft nu toch promotie gemaakt te zelfder tijd als de kapitein Jos- simovitsj. Ferzi'è. Woensdag den 15en dezer is een Per zisch gezantschap te St. Petersburg aan gekomen, dat stellig verzekerde, dat de jongste onlusten, waartoe hervormingen, door den Sjah ingevoerd, aanleiding gaven, thans volkomen bedwongen zijn, dank zij het krachtig ingrijpen der regeering. Zij zal de volksmenners streng straffen en, om een herhaling der troebelen te voorkomen, zal zij in de verschillende ad ministratieve centra, sterke troepenafdeelin- gen legeren. Lijst van brieven en briefkaarten, over de eerste helft der maand Juli 1903, verzonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg. Brieven. Louise Switz Amsterdam Appy E. id.Hermer EnschedéA. F. v. Heuchelem MiddelburgPieter Arts Ovezande; A. W. Morley Boumnemouth\J. Qcoil Brijmbo', Bun. Bolger Enigsioun; Ger. Bijrne Dublin-, Mej. v. Dommel EtterbeekJ. E. Lock0 EilbegganW. Lancaster London J. Burns id.Frank Gardner ParijsA. Winghaid Ratziburg. Briefkaarten. Wed. E. Nieuwen- huis BredaMej. W. P. Timmermans Den Maagmej. S. Kremer RotterdamA. L. C. Haas id.S. v. d. Voel id.A. de Koog Vlissingen. Door het postkantoor te Goes, Zuster S. J. van Dam RotterdamA. Braam SinoutskerkeA. Rottier Michigan. van 15 Juli—17 Juli 1903. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. van Eijkeren 27 j. jm. en A. Beulens 23 j. jd. Bevalllen: E. van der Slugs geb. Tielrooij z.L. A. Geluk geb. De Steur J. Hoogesteger geb. Meermans z.O. M. A. Vroom geb. Frankemolle d. Overleden: H. M. J. van der Harst wed. van I. Dhont 58 j.W. Pijpe man van M. Bugs 63 j. Levenloos aangegeven een dochter van J. de Klerk en J. Koets. GOES. Huw. aangifte: 16, Jacobus Rijn 23 j. jm. te Goes en Maatje Schipper 19 j. jd. te Middelburg. Van 1017 Juli. IERSEKE. Geboren: 12, Andries z" v. Francois Nieuwenhuize en Janna Nie- wenhuize15, Cornelia Cathalina d. v. Adriaan Ruissen en Lena Cathalina Adri ans KosterJacobs Pieternella Gerar- dina d. v. Willem Jacob Huisse en Maria Wessel. Over de maand Juni. WAARDE. Gehuwd: 4, Marinus Sinke 32 j. wedn. van Jacoba van Koeve ring en Geertruida Brasser 22 j.25, Ge rard van Maan 29 j. te Krabbendijke en Maria Cornelia van der Weele 26 j. Overleden: 26, Arie van Weele 62 j. wedn. van Maria Verschuur. Geboren: 11, Hendrik z.v.Marinus Houto en Bastiana Schrier 14, Philip z. v* Adriaan Sinke en Kornelia Pikaar. MIDDELBURG, 16 Juli. Ter graanmarkt van heden was de aan voer uit Walcheren onbeduidend en bestond alleen uit tarwe, die tot vorigen weekprijs werd verkocht. Van andere artikelen was niets ter markt en weinig ging er in den handel om. De noteering is als volgt: Voor puike nieuwe Walch. tarwe werd t 7.20 tot f7.90 naar kwaliteit betaald. Van nieuw Karweizaad was slechts een partijtje ter markt, dat tot geheimen prijs werd verkocht. Boter f0.55 a f0,60 per 'L kilo. Eieren f3.10 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 16 Juli 1903 Boter f 0,65 a f 0,527s per pond. Kipeieren f 0,90 f 0,60. Kleine eieren f0,50 de 25 stuks. VLISSINGEN, 17 Juli. 1903. Boter f 1,20 h f 1,10 per kilo. Eieren f 3,60 per 104 stuks. Woensdag 22 Juli. Wilhelminadorp, 11 uur verbetering en onderhoud der waterkeerende werken aan den cal. OoSt-Bevelandpolder. Bestek ter lezing bij Van Dijke en bij dhr. C. Snijder. Aanwijzing 15 en 18 Juli 1012 uur. Maandag 20 Juli. Nisse, 5 uur bij de Blaeij voor dr. Geill door not. de Ronde Bresser verpachten voor 7 jaar 1,3490 H. weiland en watergang aan den Deeweg; 1,4713 H. id. Langendam 4,8490 H. bouw- en weiland in 4 perc. en 40,3026 H. in 7 perc. Baarsdorp, 12 uur door deurw. Holl- mann inboedel, gouden voorwerpen bij Joos de Smit. Dinsdag 21 Juli. Oost-Souburg, Gemeentekamer voor den Kerkeraad der Herv. gem. door Tak ver pachten 6 perc. bouw- en weiland in Vlis singen en Ritthem, voor 7 jaren, saam 5 H. Wissenkerke, 6 uur bij Braai door deurw. Gelner voor A. de Looff veldvruchten en puik gewonnen klaverhooi. Colijnsplaat, door deurw. Gelner bij Schikker voor Hanson 2 uur veldvruchten. Woensdag 22 Juli. Souburg, 10 uur door not. Tak inspan en veldvruchten op de hofstede Vrijburg, alB 2 bruine merries 10 en 2 jaar, 1 zwart merrie 10 jaar, 1 vos ruinpaard 1 jaar 8 melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 3 anderhalf- jarige vaarzen, 2 jarige, 2 kweekkalvers, 1 springstier oud 15 maanden, 2 drachtige zeugen, 2 melkgeiten, 30 kippen en 2 hanen, 8 eenden en 1 woerd, veerwagen, 2 men- wagens, driewielskar, 2 ploegen, 7 eggen, maaimachine Johnston fiawester, wagen- lichter, windmolen, enz., 4 kruiwagens, teervat, hooi, stroo, musters, mestput, kaf- put, paardenwant, landbouw-, melk- en zoldergereedschap, huisraad, veldvruchten, hooigras, nagras, etweide, boomvruchten. Kapelle, 1 uur bij Lagas door deurw. Hollmann inboedel. Donderdag 23 Juli. Kattendijke, bij de Jager door not. Liebert 10 uur inspan alsbruine ruinen oud 16, 6 en 3 jaar; 4 bruine merries oud 12, 6, 6 en 1 jaar, 1 vos hengstveulen 2 maand, 3 vos merriën oud 7, 5 en 1 jaar; 1 vos- bles ruin oud 3 jaar, 1 vos ruin oud 2 jaar10 baatgevende melkkoeien, 5 kalf vaarzen, 6 2l jarige vette ossen, 4 twee jarige vette vaarzen, 6 eenjarige ossen, 10 eenjarige vaarzentwaalf kweekkalvers, 4 vette varkens, 5 mestputloopers 3 kleine varkens, blauwe henpauw witte dito, 100 kippen en hanen; 11 eenden en woerd; 2 kalveren, kudde schapentilbury, 3 menwagens met ijzeren assen 2 driewiels- karren, 3 sacksploegen 2 deereploegen cocksploeg 6 zeeuwsche meedekploeg, moorploeg. Zaaimachine werk L. Nagel. Volledig zaadvorschzeillandbouw-, melk-, stalgereedschappen, harnas, volledig scha penbocht, bascule met gewichten, huisraad. Zaterdag 25 Juli. Grijpskerke, 1 uur bij v. Eenennaam verpachten door not. Tak voor de Herv. diaconie voor 7 jaar 33 perc. bouw- en weiland in Grijps-, Melis-, Bigge-, Koude kerks en Oostkapolle saam 30 H. Dinsdag 28 Juli. Goes, 8 uur in de Prins door not. Hou wer voor J. Nagelkerke het huis en smederij C 120 en een huis C 118, resp. 50 en 54 cA. Woensdag 29 Juli. Zontelande, bij Gabrielse door not. Loeff 10 uur veldvruchten op Heulzigt. Oost Souburg, door not. Tak 10 uur in span en veldvruchten van de hofstede Na gelenburg. Cortgene, bij C. Markusse 9 uur door not. Roelof inspan als: 9 schoone werkpaar den, waaronder 3 veulendragende. 5 jonge paarden waaronder 2 veulens, hoornvee, fokkalvers, alles N. H. ras, 4 vette varkens, 11 biggen, 2 karnhonden, pluimgedierte, Utrechtseh wagentje, 3 menwagens, klaver wagen, 1 ploeg om karwg te dekkenland bouwgereedschap, huisraad, inboedel, 130 voer mest3440 bos recht tarwestroo. Donderdag 30 Juli. Middelburg, 1 uur T 17 door not. Tak bij de Bruijne wagenmakersgereedsehap, werkhout, tilbury, Utrechtseh wagentje, dogkar, driewielskar, nieuwe vrachtkar, 3 lemoenkarren, 2 handkarren, kortmolen, wachmachine, enz. Vrijdag 31 Juli. Domburg, 10 uur in de Roode Leeuw door not. Bosch 1,3780 H. bouwl. En veld vruchten. En om half 2 Tolhuis C 35, meubels, enz. Juli. Goes, door not. Pilaar de Van Citterspolder 118, 78, 20 in een perceel. En 16,3040 H. dijk, alles in 's-Heer Arendskerke; 3,8376 H. weiland in Nisse; en 4,2919 H. in 's-Heer Abtskerke. Juli of Augustus. door not. Pilaar de hofstede van M. van Iwaarde 42 H. onder Sinouts kerke waaronder 28 H. weiland. Woensdag 5 Aug. Colijnsplaat, 9 uur Nieuw Noordbove- landpolder voor L. M. de Vos door not. Roelof 6 werkpaarden, 5 jonge paarden, 1 bruine merrie met veulen, 4 veulendragende, 32 stuks hoornvee, varkens, pluimgedierte, karnhonden, Utrechtseh wagentje, tilbury, arreslee, menwagens, lemoenkar, landbouw-, stal-, karn- en melkgereedsehap enz. Bees- tiaal half 1. Augustus. Middelburg, 8 uur in de «Vergenoeging" door not. Verhulst een huis en tuin Rou- aansche Kade G 129. Eilland, Meeklenburgsche weg 6 nieuwe huizen voor L. v. Balen door not. Prins. Colijnsplaat, door not. Gelner bij Han son 10 uur inspan als Kloetinge. Dinsdag werd door not. Mulock Houwer voor de erven Nieuwenhuijze ver kocht 1,3670 H.A. bouwland. Koopers de heeren Marinus en Jan Adriaan Trimpe Burger te Kloetinge voor f 1845 per H.A. of den hoop f2522.11'/2. Gister werd aan het gebouw van het Provinciaal bestuur aanbesteed het maken van een inrichting voor het op den wal halen van de houten slui-.deuren en van een overkapping voor de taatskuip te Hans- weert, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f7100. InschrijversJ. Lindenbergh Cz. te We meldinge, f 9100 en J. B. Koch te Hansweert, f 8990. LAATSTE BERICHTEN. Borssele. Herstemming Gemeenteraad. J. Minderhoud 58 en C. Mol Az. 65 stem men, zoodat gekozen is C. Mol. Heinkenszand. Gekozen dhr. M. Rijk met 130 stemmen. Dhr. Cappon verkreeg er 121. Ovezand. Heden Vrijdagmiddag om streeks half 12 ure is een kind, oud 14 maanden, van den winkelier P. R. in de gemeente-waterput gevallen en verdronken. Pogingen tot opwekking van de levens geesten bleven vruchteloos. Wolfertsdijk. Alhier heeft zich bij een der varkens van den heer W. een geval van vlekziekte voorgedaan. BRIEFWISSELING. d. V. te M. Wegens uitstedigheid van den redacteur kan eerst Maandag geplaatst worden. K. H. te B. Maandag antwoord.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 5