Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Zaterdag 4 Juli 1903. No. 116. LEESTAFEL. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Marktberichten. De goddelijke orde der mensche- lijke samenleving. De L. P. Stone Lectures van 1891, gehouden aan het Theologisch Seminarie te Prin ceton door prof. Thompson, van de Universiteitte Pennsylvania. Vertaald door ds. J. Visser te Sprang. Middelburg K. Ie Cointre. De lezer krijgt hier een achttal lezingen van een professor aan dezelfde universiteit waar dr. Kuyper eenige jaren geleden zijn lezingen hield over .Calvinisme". Ds. Visser bracht deze lezingen van prof. Thompson uit het Engelsch over. Zij han delen over Christelijke Sociologie Het Huisgezin De Natie De School De Kerk in verband met haar sociale vraag stukken. Het bestek ons voor boekbeschouwingen toegestaan laat niet toe dat wij onzen gun- stigen indruk van dit boek met veel woor den en met tal van citaten weergeven. Wij stellen ons voor af en toe uit dit boek een en ander over te nemen, in den vorm van asterisken met verwijzing naar de bron. Druk en uitvoering zijn uitnemend. En de inhoud is een krachtige roepstem tot geleerden en ongeleerden, tot predikanten en gemeenteleden, tot werkgevers en ar beiders, tot staat en kerk, tot overheid en volk, om het hoogere plichtbesef te grijpen dat de sociale quaestie in de oogen ziet en medewerkt tot hare oplossing. Weten schappelijk is de opzet van dit boek, doch 't is behoudens de helaas onvertaalde Engelsche uitdrukkingen hier en daar niet geleerd of onverstaanbaar. Het is een boek voor allen. Moge het ernstig gelezen en besproken worden. "Wjj ontvingen het proefschild van den Geref. Scheurkalender Filippus, red. ds. Littooij, uitgever Dhuv, beiden te Middel burg. Het stelt voor een tafereel uit Abra hams geschiedenis, Genesis 15 5, 6 en Rom. 4 20, welke teksten in fraaie letters tusschen en onder de teekening van den Aartsvader zijn aangebracht. Deze kalender beleeft in 1904 zijn 25ste jaar, wat zeker ook de beteekenis er van verhoogt. Een premie wordt aangeboden, zijnde een stel meditatiën van heeren predikanten Littooij, Hulsebos, Wijminga en anderen. De Joodsche Sabbat en de Christelijke Rustdag. Uitgegeven door de Vereeniging «Christelijke Heiliging van den Zondag". Drukkerij «Doorgangshuis", Hoenderloo. Een met den gloed der overtuiging ge schreven vlugschrift ter weerlegging van de eenzijdige voorstellingen der Sabbatisten die kort geleden in acht tractaatjes de Zondagsviering hadden bestreden. Voor wie met meerdere vastigheid de drijvers der leer van den Zevenden dag willen weerstaan, biedt dit boekje velerlei deug delijk materieel. Onze tgd le jaargang no. 4 (Red. A. J. Hoogenbirk, met medewerking van A. Brummelkamp, dr. J. R. Callenbach, dr. A. de Vlieger, e. a.) bevat o. a. het voortge zette verhaal «Een koopmansdochter." »Een merkwaardige plek (Dillenburg) met photo- grafie", en tal van kleinere lezenswaardige opstellen in den trant van het oude Excelsior. Dit tydschrift zal er wel in gaan de inhoud en de namen der schrjjvers waarborgen ons dit. Wij ontvingen ook no. 5 van dit tijd schrift (1 Juli 1903). Wjj ontvingen afl. I van de ter druk kerij »Vada" te Wageningen verschenen «Acte stukken der samenzwering. Gedenk boek der werkstakingen van 1903". In deze aflevering wordt behandeld het Voor spel dat is de naaste aanleiding tot de staking, een belangrijk stuk geschiedenis dat men kennen moet, om de staking zelve te kunnen beoordeelen. Geen inleiding of toepassing, doch enkel objectieve mede- deeling bevat zij, en wij zien dan ook met groote belangstelling de volgende afleve ringen tegemoet, waarin de eigenlijke acte- stukken zullen opgenomen wordente weten I Dagen van spanning (31 Jan. 25 Febr.) II Ontspanning en nieuwe onrust (2o hebr.28 Maart). III Agitatie in en huiten het parlement (28 Maart—10 April). IV Rust en orde hersteld (10 April1 Juni). ons tijdschrift Red. Hoogeu- birk, uitgever Daamen, bevatDe dominé van Quislinge, door Hermanna. Pinkster feest door ds. Doekes. Jeremia 231c. Wjj zijn heeren, door E. Roeg. Het leven in een bergstroom, door dr. J. v. d. Valk. Visie, door Enka. Morgenlied, Avond lied, door Hermanna. Boekbeoordeeling, door prof. dr, J. H. Gunning, en anderen. Enz. enz. Tegelijk ontvangt de lezer een verbeterd blad, wjjl in de vorige aflevering een fout was gemaakt bjj 't opmaken. Wij ontvingen ook afl. 2 van „Calvijn in het strijdperk" door prof. Doumergue, vertaald door ds. Winckel, Amsterdam W. Kirchner. Firma J. Smulders Co. zond ons een exemplaar van „de Kaart van Nederland", ■schaai 1 400000, aanwijzende de Land en Tutufcouw vereenigingen in Nederland. Deze kaart is de eerste, welke op dit ge bied in ons land is uitgegeven. Vervaar diging en exploitatie geschieden op last van het departement van Waterstaat enz. 'Zij is inderdaad een prachtexemplaar. Wie inu belang stelt in de wording en den groei •dezer vereenigingen, en afkeerig is van 'dorre statistieken, koope deze kaart, voor ï3 ec ts fl, en hij vindt op deze kaart zijn geheugen zoo na mogelijk tegemoet geko men De grafische teekeningen doen hem alles zien. De kaart (formaat 72 X 87) geeft een zeer duidelijke voorstelling in kleurendruk van do vereenigingen, aange sloten bij het Nedorlandsch Landbouw- Comitédie afdeelingen zijn van de be kende maatschappijen, vereenigingen en genootschappenland- en tuinbouwveree- nigingen, dorpsvereenigingenvereenigin gen niet aangesloten bij het Nederlandsch Landbouw-Comité; o. a. afdeelingen van Provinciale Boerenbonden, dorpslandbouw- vereenigingon; plaatselijke landbouwver- eenigiDgen. Tevens is deze kaart eene zeer vertrouwbare sgoorweq- en gemeentekaart. Zij geeft tevens in zeskleurige kolommen een overzicht van de verhouding tusschen het aantal landgebruikers in Nederland, en het aantal leden der verschillende vereeni gingen, aangesloten bjj het Nederl. Land- bouweomitéaantal leden-landbouwers van landbouwvereenigingen; idem leden van tuinbouwvereenigingenidem leden-niet- landbonwers. En niet aangeslotenen bij het Nederlandsch Landbouwcomitéaantal leden van op zichzelf staande landbouw vereenigingen; idem van plaatselijke tuin bouwvereenigingen idem van landbouw vereenigingen die hare werkzaamheden over eéne provincie of oen belangrijk deel er van uitstrekken. En eindelijk bevat de kaart nog een grafische voorstolling van den loop van het aantal leden van 9 Prov. lanbouwmaat- schappijen over de jareu 1845—1901. Item van de naast de Prov. maatschappijen ont stane gewestelijke vereenigingen over 1860 tot 1900. Deze kaart is een sieraad voor huiskamer, kantoor en schoollokaal; een echt practisch leer- en herinneringsmiddel een aangename, onfeilbare vraagbaak, die men desgevorderd zelve kan bijwerken. En daarbij zeer goedkoop. Reden waarom wij haar hartelijk aanbevelen. Geschiedenis van het Godsdienstig en Ker kelijk leven van het Nederlandsche Volk (100 v. C.1903. Aan ons volk verhaald door J. Kuiper. Met een inleidend woord van Dr. P. J. Kromsigtpred. te Rotterdam. Dit is de tweede herziene en met tekst, platen en portretten vermeerderde druk van een boek welks eerste druk in 1900 ver schenen en in 1901 reeds uitverkocht was. We hebben het indertijd besproken en aan bevolen, gelijk het verdient. Een degelijke, volledige, voor allen ver staanbare Kerkgeschiedenis van ons land bezaten we tot heden niet. Het is dus alleszins verklaarbaar, dat in Kuipers Vader- landsche Kerkgeschiedenis den Christenen van Nederland iets wordt geboden, waarnaar velen hunner lang hebben uitgezien. Thans, nu het werk compleet is, zij er nog eens de aandacht op gevestigd. Deze tweede druk onderscheidt zich boven den eersten door zijn grooteren omvang, betere indeeling en goedkooperen prijs. De schrij ver was bij den eersten druk genoodzaakt zich zeer te beperken tot schade der nieuwste Vaderl. Kerkgeschiedenis. Thans is ook hetgeen de schrijver toen terzijde moest leggen opgenomen, tevens de godenleer onzer heidensche voorvaderen behandeld en de geschiedenis bijgewerkt tot 1903. Voorts zijn in de nieuwe uitgave de por tretten niet bij elkander, groepsgewijze, opgenomen, zooals in den eersten druk, maar tusschen den tekst, daar, waar zij behooren, geplaatst. Ook komen er meer portretten in voor. Kortom het werk is belangrijk uitgebreid, nauwkeurig herzien en hier en daar beter ingedeeld. Toch kost het fl.50 minder dan de eerste druk. Ook dezen tweeden druk bevelen wij even hartelijk aan als den eersten. Dat wie het boek koopen het ook lezen en laten lezen. Trouwens wie er in begint te lezen die leest het boek uit, zij het ook niet in eenen. Want het loeit. Uitgever is de heer G. F. Callenbach te Njjkerk. GEMEENTERAAD. Gekozen. Baarland, M. Acda en J. v. Wingen (beide aftr.) 's-Gravenpolder, L. Hubregtse en L. Verhulst (beide aftr.) Kats, C. v. d. Maas en T. Maat (beide aftr.) Kolijnsplaat, K. Schippers en P. Taze- laar (beide aftr.) Kortgene, J. F. Gelner (aftr.) en J. J. Hendrikse. Aagtekerke, J. Corré en J. Wisse (beide aftr.) Biggekerke, J. Koene en J. Huijsman (beide aftr.) Koudekerke, J. Kraamer en W. Reij- nierse (beide aftr.) Oostkapelle, S. Louwerse en K. Melis (beide altr.) Ritthem, J. Wouters (aftr.) en W. Cevaal. Stemming noodig. |s-Gravenpolder, (vac. Remijn) A. v. Djjke en L. Schouten. Borsele, J. Duinkerke, J. Hinderhoud, C. Mol Az., J. Rottier (aftr.), C. van 't Westeinde (aftr.). Sint Laurens, E. Marinissen, L. K. Vader, A. Wijkhujjs. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ronesse E. J. 7. d. Brugh te Nieuw-Helvoet. Aangenomen naar Hall door J. C. H. Scholten cand. te Baven. Bedankt voor Leeuwen door J. C. H. Scholten cand; voor Moerdijk door L. R, Aalbers cand. te Overschie. Geref. Kerken. Beroepen te Meerkerk C. J. H v. Diemen cand. te Nieuweveente Uitwijk A. Dekkers te Veere. Wij ontvingen het 13de jaarverslag van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel over 1902/1903. Het bevat als elk jaar de gewone practisch zoo biuikbare gegevens, voorlichtingen, wenken, formu lieren, enz. De rekening sluit in ontvangst en uit gaaf met f 2558.50, met een saldo in kas van f 219.62. Op 1 Jan. 1903 waren 386 scholen aange sloten. Sedert traden nog 14 scholen toe. Het moderamen bestaat uit do heeren H. Pierson, voorzA. F. de Savornin Lohman, R. Derksen, secr.-penn. Geslaagd op het eind-examen gym nasium te Middelburg de heeren B. de Ligt en J. N. Seulijn en mej. S. M. P. Hejjse. Onze Middelburgsche correspondent schrijft Eens 't is jaren geleden zag ik een plaat met het opschriftDe ongekroonde Koning. De plaat stelde voor een troep straat jongens huldigende een hunner, den krach tigste, den moedigste, hun held. Op een afstand ziet men eenige mannen en vrouwen, in hevige verbittering gesticu- leerende, om de snoodheid dier bengels aan Oen agent van politie te verkondigen. Maar de agent haalt de schouders op en zegtNiks aan te doen. Ik dacht aan die plaat toen ik de oorlogs verklaring tegen de straatjongens van den heer van Dunné, in den gemeenteraad ge bracht, las. De heer van Dunné wil den oorlog voeren met plakkaten, op de wijze van: Behandel de dieren met zachtheid, spaar de vogels. De voorsteller zegt dat de toestanden onhoudbaar worden, en als zoodanig is zijn voorstel te waardeeren, en zal zeker de sympathie van alle weidenkenden verwerven. 't Is éen poging van de velen aangewend om binnen den band te houden een zoodje dat reeds van de dagen van den profeet Elisa niet uitmunt in fijne manieren of gevoel toont voor humaniteit. Goes. Benoemd tot telegrambesteller in plaats van den heer M. Kok, met 16 Juli, de heer S. Geluk, thans brievenbesteller te Middelburg. Wolfertsdijk. Woensdag vierde onze gemeente feest. Het was de herdenkdag van het 25-jarig jubileum van het hoofd te Oostkerke, den heer A. van de Linde. In den vroegen morg3n wapperde van alle woningen de driekleur en den voiigen avond was het schoolplein door rappe han den in een bosch van groen en bloemen herschapen. In den voormiddag werden verscheidene geschenken aangeboden, n. 1. een hanglamp, een boekenkast en een piano lamp. Te half 12 werd door den jubilaris een bedeeling gehouden aan de armen in brood. Ten 1 ure zongen de kinderen op het plein een feestlied begeleid door het fanfarecorps «Wolferts-Fanlare", en werd door den oudsten leerling een geschenk aan geboden, bestaande uit twee schilderijen en een zuil met pot en plaat. Daarop werd door den heer K. v. d. Slikke namens het onderwijzerspersoneel een bureaustoel aan geboden. Vandaar werd een optocht ge organiseerd van de schoolkinderen die met »Wolferts-Fanfare" aan het hoofd een wan deling door het dorp deden, waarop terug- keerende, de jeugd werd getracteerd op melk en een tombola zonder nieten. Des avonds acht ure bracht «Wolferts- Fanfare" den jubilaris een serenade, waarbij zij op verdienstelijke wijze eenige nummers ten gehoore gaf. Ten half negen gaf ge noemd gezelschap een concert op het plein, waar jong en oud zaten te genieten van den heerlijken zomeravond. Ten half tien ure siste de eerste vuurpijl de lucht in ten teeken dat het vuurwerk was aange vangen. Ook dit liep goed van stapel. Ten elf ure maakte het muziekgezelschap nog een wandeling door het dorp met fakkel licht, waar zij nog een serenade bracht bij den heer La Porte en Ds. A. de Visser. Alzoo was het programma voor dezen dag afgeloopen en mag onze gemeente terugzien op een dag, die zich kenmerkte door ge paste feestvreugde. Kattendijke. Den heer C. Risseeuw is in de heden gehouden raadsvergadering te Wilhelminadorp eervol ontslag verleend als secretaris. De heer D. de Graaf de nieuw benoemde secretaris werd geïnstal leerd. Door den voorzitter werd de oude titularis waardeerend toegesproken en de nieuwe geluk gewenscht. De burgemeester, wethouders en raadsleden, verrasten den heer Risseeuw met 6 groote photografieën in lijst, voorstellende de voornaamste pun ten van Kattendijke, Monnikendijk, Wil helminadorp en Goesche Sas. Onnoodig te zeggen dat de heer Risseeuw zeer vereerd en erkentelijk was. Schore. Donderdagmorgen met het naar huis rijden had de knecht van den land bouwer Padmos uit Kloetinge terwijl hij een bezoek bracht aan zijn zuster, het on geluk dat zijn paarden, geplaagd door on gedierte, op hol sloegen, op hun tocht sloegen zij nog een telefoonpaal af, en werden bij de Schorer brug en tol gevat. Wagen en tuig waren geheel stuk, gelukkig liep het zonder menschenlevens af waar er, wegens kermis, veel kinderen in het dorp liepen. Kuitaart. Bij den verkoop Woensdag van den inspan op de hofstede van Koole zag het zwart van menschen, waaronder velen die uren ver geloopen hadden om van nabij de plaats der gruweldaad te kunnen opnemen. Men verhaalde daar ook nog hoe voor eenige jaren de dienstbode der hofstede plotseling verdween en enkele dagen na hare verdwijning iu een afge legen sloot verdronken met een touw om den hals gevonden werd. Lang niet al het geld is gevondeD, dat aanwezig moet geweest zijn. By de ontzegeling eener kast werd in een brilledoos een bedrag van f700 aan bankpapier gevonden, en in dezelfde kast op een andere plaats een kleiner bedrag aan geldswaardig papier met den vermisten sleutel der brandkast, welke sleutel nog voorzien was van het lint waaraan de overledene Koole hem om den hals droeg. Die f700 was opgespaard boter- en eierengeld van de vrouwhet kleinere bedrag was vermoedelijk van den man, doch als bedrijfskapitaal voor een kolossale hoeve als de zijne was dit bedrag veel te klein. Er moet meer geweest zijn doch waar zit het? In de berichten over de kandidaat stelling voor den gemeenteraad komt, wat Krabbendijke betreft, een fout voor. Niet beide aftredenden zijn door de anti-revolu tionaire kiesvereen. gekandideerd, maar alleen dhr. C. P. Vogelaar (zie ook da advertentie in dit nummer). De kandidaten der anti-revolutionairen zijn beiden al sedert jaren lid der kiesvereeniging. 's-Heerenhoek. Alhier doet zich bij een ingezetene het zonderlinge geval voor, dat in een zwaluwnest een duimpje is gaan wonen. Het beestje vliegt er uit en in alsof zij het zelf gebouwd had. Bruinisse. De stemming voor 2 leden van den gemeenteraad is vastgesteld op Vrijdag 10 Juli a.s.de herstemming, zoo noodig 24 Juli d. a. v. Te Meersen hebben rijks-ambtenaren een geheime branderij ontdekt. Te Opeinde sloeg de bliksem in de school die aan was, de kinderen en de onderwijzers schrikten erg doch niemand bleek getroffende bliksem was het eene venster in, het andere uitgegaan. Omtrent den oneerlijken politie-agent te Nijmegen en het door hem ten nadeele van een leerling van een instituut aldaar gestolen rijwiel verneemt men dat hij die flets twee meter diep onder den grond be graven had in den kelder zjjner woning en daarna den vloer weer in orde gemaakt had. Hij had niet willen bekennen waar hjj het rijwiel had gelaten. De politie ging toen zoeken en vond de fiets, zij was in stukken geslagen. Het bericht nit de Tel. omtrent de mogelijke benoeming van een homoeopa- thischen hoogleeraar te Leiden blijkt voorbarig. Thans verhaalt het blad dat het volgend jaar bjj de militaire hospitalen een proef zal worden genomen met het in dienst stellen van ziekenverpleegsters. Mej. de wed. Mus te Edam ontving dezer dagen een brandbrief waarvan af druk staat in het Politieblad. De burge meester looft f 50 uit op het vinden van den dader. In den brandbrief staat»Gjj zijt nog jongjong genoeg om te sterven. Gij zult echter al uwe familieleden zien sterven, en ook gij zult door een kogel van mij of een mijner spionnen sterven. Dit offer kunt gjj af koopen met f200, die gij zult verbergen op de plaats, door mijn spion gekozen, onder een steen bij de brug die naar de Purmer gaat. Zoo gij de politie met de zaak in kennis stelt, dan sterft gij. Een uur na ontvangst dezer brief moet het geld aanwezig zijn, zoo niet, dan zult ge wel zien. In het district Sittard, het district van de jenevercandidaten, is door redactie en administratie van het meest gelezen blad «De Limburgsche Koerier" aan de confraters meegedeeld dat „teneinde aan alle voorwendsels, uitvluchten en zemel- knooperijen in onze houding tegenover de gevreesde bier- en jeneververkiezing die. ons weer boven 't hoofd hangt, den pas af te snijden," zij zich verbindt geen ad vertenties te plaatsen ter aanbeveling van eenigen biercandidaat. Ware het niet nog beter bij advertentie op te roepen een Kamereandidaat tevens geheelonthouder In vele gemeenten hoort men weer van jongelui die met het zwemmen ver drinken Te Nijeveen werd een arbeider bjj een twist zoodanig door zijn tegenpartij mishandeld dat hij aan de gevolgen bezweek. Te Stadskanaal kregen vier jongens in een herberg twist over een meisje, twee hunner werden daarbij ernstig met messen gestokenéén is reeds overleden. Te Haarlem is een driejarig knaapje al spelende op aan de wal liggende booten, tusschen twee vaartuigen in het water gevallen en verdronken. Te Heteren begaf een landbouwer zich met paard en wagen naar het hooiland. Op eens, terwijl hij bij het afrijden van den dijk er af stapte, om het hek te sluiten, ging het paard op hol en kwam op een hek aan den anderen kant der weide terecht. De man die het paard wilde naijlen, bleef op de plaats dood. Twee schietvereenigingen uit Heeze die van het Weertsche concours terugkeerden, kregen twist, er werd gebruik gemaakt van messen en revolvers, een jeugdige molenaarszoon bezweek aan de bekomen wonden. Ter- wjjl gisteren de hoofdlieden en brandmeesters der Rotterdamsche vrijwillige brandweer een boottocht naar Leiden maakten, braken twee branden nit. Eéu er van kostte men schenlevens. Hij brak uit aan boord van een stoomschip geladen met stukgoederen vjjl bootwerkers waren met een lampje in de voorspiek aan het zoeken naar vaten met een bepaald merk, dit lampje ontplofte en weldra stond de geheele voorspiek in lichte laaie. Drie van de vijf liepen levens gevaarlijke brandwonden op. De brand bleef tot de voorspiek beperkt. Te Rotterdam hebben eenige stakende bootwerkers weer een werkman die naar het werk ging om hen te helpen vervangen, zoo ergerljjk mishandeld, dat hjj eenige uren in het Park in het gras moest gaan liggen. Te Oosterhout viel een 18-jarige jongeling bjj het kersenplukken uit een boom, en overleed aan hersenschudding. Bij de herstemming tot lid der staten van Overjjsel in het district Zwolle ge kozen mr. D. v. Laar (l.j met 1443 tegen 872 stemmen op mr. Vos de Wael (k.). Generaal De Wet bevond zich eenige dagen geleden op private bezigheid in Bloemfontein en zag er nog gezond uit. De generaal is nu weer aan het boeren op zijn plaats nabij Rodewal Siding, district Kroonstad. Terwijl hij in Bloemfontein was, maakte dokter Franse een operatie op zijn viDger, die hem nog steeds veel last gaf. Een stuk slecht been werd er uit gehaald en men hoopt dat de lastige vinger nu spoedig zal genezen. Wij lezen in de Transvaalsche Volks stem G. E. K. Een Goevernements-ambtenaar, Gert Pretorius, waarschijnlijk met het doel blijk te geven van zijn loyaliteit, liet onlangs een van zijne onschuldige spruiten doopen «Gert Edward Kitchener." Dit onnoozele wicht zal alle reden hebben zijn vader dankbaar te zjjn wanneer het oendag zijn voorletters schrijft G. E. K. De spoorwegramp te Schaerbeek (Bel gië) van Woensdagmorgen liep betrekkeljjk goed af. Van de 20 personen die gewond werden, liggen slechts twee levensgevaar- Ijjk. Een goederentrein en een sneltrein liepen op elkaardrie waggons werden door den versehrikkeljjken schok verbrijzeld. Van twee personen werden de beide boe nen afgezet. Karakter en Karakters. De Koning van Rumenië heeft geweigerd na den moord op Koning Alexander door de oifiecieren alte- maal vau het 6e regiment gepleegd, lan ger titulair kolonel van dat regement Ie zjjn, de nieuwe koning van Servië heeft hierop terstond aaD het zesde regiment zjjn naam gegeven Peterregiment en beschonk de weduwe van den kolonel Naumovits die bjj zijn eigen verraad is omgekomen, met 20 duizend francs. Bij de mijnramp te Hanna in Wyo ming zijn 234 delvers omgekomen (inslaan van den bliksem). Onder hen waren 100 Finnen, 50 Negers, en 80 Amerikanen. MIDDELBURG, 2 Juli. Ter graanmarkt van heden was, even als de voorgaande week, de aanvoer uit Walche ren gering. Tarwe was het eenige artikel dat aangeboden werd. Weinig ging er in den handel om. De noteering is als volgtnieuwe Walch. tarwe werd van f 7-30. tot f 7.40 naar deugd gekocht; die op f 7-50 hielden konden niet verkoopen. Andere artikelen komen niet meer voor. Boter f 0.521/2 f0.57'/s per kilo. Eieren f 3.30 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 2 Juli 1903 Boter f 0,60 f 0,47'/s per pond. Kipeieren f 0,90 f 0,60. Kleine eieren f0,50 de 25 stuks. VLISSINGEN, 3 Juli. 1903. Boter f 1,20 f 1,15 per kilo. Eieren f 3,80 per 104 stuks. li UKGEliLlJKE STAND van 1 Juli—3 Juli 1903. MIDDELBURG. Ondertrouwd: H. J. G- Hartman wedn 45 j. en M. J. W. Wisse, 25 j- jd. Getrouwd: E. F. A. Joukes 23 j. jm. en J. F. van de Putte 19 j. jd.FC. Kamermans 30 j. jm. en A. F. Damen 27 j- jd. Bevallen: J.Leijnsegeb.Minderhoud d.E. Landman geb. Luitwieler z. G. M. Hamelink geb. van Slugs d. Overleden: G. Davidse 2 maanden d.C. Geljon man van M. de Voogd 61 j. GOES. H u w 1. a a n g.2. Petrus Johan nes Cardon 23 j. jm. en Catharina Maria Smolders 24 j. jd. Gehuwd: Adriaan van Lujjk 24 j. jm. en Sara Melieste 20 j. jd.2. Jan Willem van de Weert 51 j- jm. en Wilhelmina Verburg 47 j. jd. Geboren: 2. Hendrikus z. v. Marinus Pieter van Hese en Sophia Brouwer Van 26 Juni3 Juli 1903. IERSEKE: Gehuwd: Arie Adnanus Koppe 28 j- jm. te Zuidwolde en Maria Cornelia Sinke 19 j. jd. Geboren: 25- Dina d. v. Marinus Mol en Elisabeth Boone29. Wilhelmina d. v. Anthonij Hoebeke en Francina Bom; 27- Gerard z. v. Johannes Duinkerke en Cornelia Tramper; 28. Neeltje Cor nelia d. v- Jacobus Lampen en Cornelia de VosJanna Maria d. v. Jozias van Stee en Janna Mol.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 5