I ïehs/l et Tuin HEMOS SAJET M. H. Boasson Zonen. jöijyoegsèi van „ijl ZLLÜW'' van Zaterdag 20 Juni 1903. No. 110. Dronkers Co„ Middelburg, Hollandsche Zoutevisch 20, A, P, SNOEP, Instrumentmaker, Bunptinlu IfiÉ, Openbare Ttrkoojiigu. Aanbestedingen. Advertentiën. KOOLVISCH 12s et. Algemeene Vergadering 1000 Staalplllen IZAAK BOASSON ZONEN. burg. le kwaliteit DEKKER, Noordstraat. B HUUR en: Iveulen l. de visser, )P L, Biggekerke. TAARS, oud 8 lAGE, G r ij p s- •d ïcht, In eijzeren, Ier NECHT elisse, landb. znecht Irsknecht jSE, W i 1 h e 1- lodigd ienstmeid, mstmeid Ike Dienstbode, |werse, Feere. eid. tjze, Biggekerke. Gemengde Berichten. LANDBOUW, Compost of straatmest op de weide. OP WOENSDAG 24 JUNI 1903, DONDERDAG 25 JÜNI 1903, Groningsche Hypotheekbank voor Nederland, Eerste kwaliteit Brillen, 's0ê>~ Inrichting voor slijpen van Scheermessen en Scharen. Repareeren van ouderwetsche Barometers. imatische pijnen, i de ledematen zing belovende) n, waar men na ie werkelijke ge- ensehen welke er len faalden, werd jk gestelden prijs nart t, IDDELBURG. bouwen fn goes, de verdeeling der letter W, firma -Yerwest, Goes. ilfvaars, re- IOIGRAS, kening Juli, en te koop, (Rammekens). elwerk, bij z., Vrouwepolder. sneolit [rdenknecht 1wer, r ij p s k e r k e. aan aan boerenwerk en |jE BRAND, irigdamme. B o r s s e 1 e. Hendrikskinderen. Erdt gevraagd asch aan huis. lis. jen firma Wed. est, Goes. Ier eid Middelburg. In de raadsvergadering yan jl. Woensdag was afwezig de heer De Rijeke. Tot de Ingekomen stuiken behooren a verschillende missiven van God. St. houdende goedkeuring van vroeger genomen besluiten. Voor kennisgeving aangenomen l adi essen lo. van het Bestuur der Chris telijke Bewaarschool om subsidie en 2o. van bewoners van den Singel iusschen de Koepoort en Dampoort om doortrekking der duinwaterleiding. In handen gesteld van B. en W. om adviesc eene missive van de Kerkvoogdij der Hervormde Ge meente, waarin zij wijst op het voortdurend toenemen van straatschenderijen, als het inwerpen van ruiten zooals in het haar toebehoorend huis in de Bogardstraat en verzoekt middelen te beramen om aan die straatschenderijen paal en perk te stellen. B. en W. stellen voor, die missive behel zende een verzoek als ongezegeld ter zijde te leggen. De heer van Dunne komt hiertegen op. De Kerkvoogdij wel is waar Verzoekt, maar zij vraagt geen gunst; het is geen ver zoek in den eigenlijken zin des woords, hetwelk zegelplichtig zou zijn. Hij wil de politiebeambten niet beschuldigen van minder nauwlettend toezicht, maar even min wil hij der Kerkvoogdij het recht ont zeggen om te handelen zooals zij deed. In tegenspraak met B. en W. stelt bij dus voor de missive in eene volgende verga dering te behandelen. De heer Koole beaamt ten volle wat de Kerkvoogdij noopte over die straatschende rijen te klagen. Hij begrijpt echter niet, waarom zij zich tot den Raad wendde, in plaats van tot het Hoofd der politie. Dat komt, antwoordt de heer van Dunne, dat de Kerkvoogdij van oordeel was, dat het meer effect zoude hebben, wanneer de Raad over die straatschenderijen zijne af keuring te kennen gaf. De Kerkvoogdij beklaagt zich niet over hare stuk geworpen ruiten, maar zij heeft gemeend te moeten handelen zooals zij deed, waar de straat schenders zich niet ontzien zelfs de ge schilderde ramen der Oostkerk in te werpen, welke niet door andere te vervangen zijn. Het voorstel-van Dunnó wordt hierop aangenomen met 9 tegen 7 stemmen, die der heeren Heijse, Snouck Hurgronje, de Veer, van der Harst, van Teylingen, Spren- ger en Fruin. Aan Dr. Poort wordt eervol ontslag ver leend, als leeraar B. A. S. en onderwijzer school G. Conform het voorstel des Voorzitters gaat de vergadering nu over in eene met ge sloten deuren. Na heropening der openbare zitting wor den benoemd a tot leden en plaatsvervangende leden in de stembureaus van het le en 3e dis trict voor eventueel noodige stemmingen ter verkiezing van leden voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten, de heeren J. C. Frederiks, M. W. Hildernisse, D. Hildernisse, P. W. H. de Kan, P. Pouwer Azn., Ph. Boudewijnse, A. Meeuse, H. W. J. Callenfels, K. Turk, A. J. M. van Lohuizen, A. Y. A. Looyen, E. M. Alberts, M. van Boven, J. C. van der Harst, J. Morks, G. K. A. Nonhebei, W. P. de Back, A. K. Dronkers, Mr. J. J. Heyse, A. A. Noske, Jhr. A. A. van Teylingen, G. Plan- keel, W. J. Schützen en A. A. J. van Seters b. tot voorzitters van de stembureaux in het 2e en 3e distriet voor leden van den gemeenteraad, lo voor de stemmingen, in het 2e district de heer C. Verhage en in het 3e district de heer mr. R. Fruin en 2o voor de herstemmingen, in het 2o distriet de heer mr. A. A. de Yeer en in het 3e distriet de heer D. Wisboom Ver stegen en e. tot leden en plaatsvervangende leden voor eventueel noodige stemmingen voor leden van den gemeenteraad, in het le district de heeren P. Boudewijnse, P. J. de Kruyter, H. G. Haeeou, A. A. Mes Az., J. Belderok, J. R. Domenie, J. W. H. L. van Karssen, T. Hoolsema, A. J. Augustnn, L. S. Gobetz, W. D. de Jager, L. J. M. Koert en E. L. van Mervennéein het 2e district de heeren jhr. A. A. van Teylingen, G. O. Altorffer, J. A. Frank, J. M. Boone, C. J. Hondius, J. Appel, W. P. de Back, H. Boasson, C. W. Dhuy, J. A Bourdrez, H. A. Brakman, K. J. W. van Geuns, c! H. Guldenberg en J. H. S. de Hoogh in het 3e district d« heeren J. Hosang, H- A. Snouck Hurgronje, D. L. Broeder, P. j'. Geill, G. Boogaart, A. Barentsen, J. Jonge- pier, G. de Broekert, P. J. de Broekert, K. Klaasse, J. A. van Houte en S. Boogerd.' V. Benoeming van een concierge van het Gymnasium- Op de voordracht staan Chr. de Nooijer, sergeant bij de infanterie en J. J. Haak, agent van politie, beiden alhier. De eerste wordt benoemd met 12 stemmen tegen 4 op den laatste uitgebracht. VI. Benoeming van een onderwijzer voor school C. De voordracht bevat de namen van G. F. Maris, Chr. van de Linde en W. J. H. Snijders, onderwijzers respectievelijk te Goes, Wemeldinge en Westkapelle. No. 1 wordt benoemd met 9 stemmen, terwijl no. 2 een en no. 3 zes stemmen verkregen, VIT. Benoeming onderwijzer derwij 8. De heer Fruin stelt voor deze benoeming te verdagen, hetgeen echter verwopen wordt met 12 tegen 4 stemmen, die der heeren Van Dunné, yan jj00j fa]j eI1 Fruin. Benoemd wordt daarop M. Nieuwenhuijze met 19 stemmen, terwijl de onderwijzers yappee en Geertse repectievelijk 1 en 5 stemmen op zich vereenigden. Op bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting naar het geschatte inkomen over 1902 wordt volgender wij ze beschiktde aanslag van Vincke, met ont heffing van 'lz, wordt met algemeene stem men gehandhaafd; die van Van Noppen wordt gehandhaafd met algemeene stemmeD, behalve die van de heeren Van Dunné en Schorerdie van Keg wordt gebracht in de 50e klas; die van Dijkstra wordt terug gebracht van de 9e naar de 2e die van Roose van de 33e naar de 29e, die van Kok van de 20e naar de 15e en die van Vreeburg, met 12 tegen 4 stemmen, die der heeren Den Bouwmeester, Sprenger, Verhage en Koole, van de 70e naar de 46e klas de aanslagen van Vroom en Kanaar worden gehandhaafd respectievelijk in de 38e en 12e klas. IX. Wijziging gemeente-begrooting 1902. De voorgestelde wijziging wordt goed gekeurd, alleen merkte de heer De Veer op, dat voor verkopering van den toren geld was uitgegeven zonder machtiging, waarop den heer Den Bouwmeester repli ceert, dat het hier eene proefneming gold en in het vervolg niet meer zal gebeuren. X. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding der Gasfabriek. B. en W. stellen voor uitbreiding der gasfabriek, waarvan de kosten op f 65672 begroot. De heer Snouck Hurgronje is huiverig om zijne stem aan het voorstel te geven. De Middelburgsche gasfabriek, zegt men, is eene tfodelfabriek, maar alles ten koste der belastingbetalers. Zou het niet met wat minder kunnen en de uitbreiding voor- loopig kunnen worden uitgesteld De heer Gratama vraagt of de terreinen groot genoeg zijn en of men in den eersten tijd van koston voor de gasfabriek ver schoond zal blijven. De heer Van de Ree zegt dat het terrein groot genoeg is. De heer Sprenger wijst met cijfers aan dat uitbreiding zeer noodzakelijk is en dat, onvoorziene omstandigheden doorgelaten, in de eerste 15 h 20 jaren geen verdere uitbreiding zal noodig zijn. Het voorstel wordt daarop zonder stem ming goedgekeurd. XI. Foorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op het Burgerlijk Armbestuur. Het Armbestuur heeft twee bezwaren en wel lo. dat het voortaan, in plaats van eene voordracht, slechts eene aanbeveling van leden zal hebben in te zenden en 2o. dat het in het vervolg ook in hulpeloozen toestand gelaten kinderen onderstand zal moeten verleenen. Da heer van leylingen zet de bezwaren van het armbestuur uiteen. Hebben de leden van dat bestuur niet meer het vertrouwen van den Raad, dan stellen zij gaarne hun mandaat ter beschikking. Zij zouden echter hun invloed willen behouden op de samen stelling van het bestuur, terwijl dat bestuur ook van meening is dat B. en W. ten op- opzichte van de kinderen van Van den Hoek een onwettige daad pleegden en dat, bij aanneming van het nieuwe artikel, bat wel aan de Koningin ter vernietiging zal wor den voorgedragen. De heer de Veer meent dat het in dezen tijd niet meer past een college, dat subsi die van de gemeente geniet, invloed te doen uitoefenen op de samenstelling van zijn bestuur. Tegen de wijziging omtrent hulpe loos gelaten kinderen heeft hij geen bezwaar, wel tegen de overgangsbepaling, die niet in een reglement te pas komt. De heer Tak begrijpt het armbestuur niet. Vroeger stond er «verlaten kinderen* en nu »in hulpeloozen toestand gelaten kin deren". Is er wel verschil in De heer de Veer merkt op, dat volgens het oude reglement, hef armbestuur de zorg voor de kinderen van den Hoek had op zich kunnen nemen. Om in het vervolg iets dergelijks te voorkomen, wordt de wijziging nu voorgesteld. De voorzitter stelt nu voor om de artikels- gewijze behandeling tot eene volgende ver gadering uit te stellen, waarmede genoegen genomen wordt. XII Wijziging begrooting Burgerijk arm bestuur 1902. In verband met de vorige aanhouding wil de heer Fruin ook dit punt verdagen zijn voorstel daartoe wordt echter verwor pen met 9 tegen 7 stemmen, die der hee ren Snouck Hurgronje, Wisboom Verstegen, van der Harst, van Dunné, van de Ree, Tak en Fruin, en de wijziging goedgekeurd met algemeene stemmen behalve die van de heeren Tak en Fruin. Goedgekeurd worden nog eenige rekenin gen en Staten. De overige punten der agenda worden aangehouden tot eene volgende vergadering, waarin ook in behandeling zal komen een inmiddels ingekomen voorstel omtrent school D van de heeren Gratama, Van der Harst en Fruin. Bij de gewone rondvraag merkt de heer de Veer op, dat het kantoor van den Ont vanger op den derden Pinksterdag gesloten was. De Voorzitter zeide hem een onder zoek toe. De heer Tak klaagde dat er telkens stukken onafgedaan blijven, waarop de Voorzitter antwoordde, dat men zoo spoe dig mogelijk wêer zou vergaderen. t /i^eer Scorer, wiens vacantie 1 Juli intreedt, zou gaarne nog mede helpen be- liandelen de verordening op het Armbe- stuur en vroeg den Voorzitter of het niet mogelijk zou zijn nog deze.maand te ver gaderen, waarop deze repliceerde dat hij zou doen wat hy kon. Hierna ging de vergadering uiteen. Zooals bekend is wordt in de groote ste den het straatvuil verzameld en verwerkt tot een soort compost, dat de eigenschap heeft, reeds op verren afstand, aller onsma kelijkst te werken op onze reukorganen, maar daardoor juist voor vele landbouwers een allerverleidelijkst artikel schijnt te zijn, een meststof, te verkiezen boven alle andere. Het is noodig, dat met kracht gewaarschuwd wordt tegen het gebruik van dit straatvuil, dat men althans wete, welke gevaren aan het gebruik ervan verbonden zijn en dat meD tenminste het geven van compost van straatvuil aan de weide totaal nalate. Het is naar aanleiding van een zeer recent geval, dat ik deze waarschuwing doe. Het is nog niet lang geleden gebeurd, dat een landbouwer-veehouder, die op zijn weide straatmest gebruikt had, van zijn beesten, die hij in 't voorjaar op de aldus bemeste weide stuurde, de eene koe na de andere zag ziek worden en doodgaan. De boer leed een enorme schade. Het onderzoek bracht aan het licht, dat de dieren gestorven wa ren aan loodvergifttging. Waarschijnlijk bevonden zich overblijfselen van verfpotten onder den gebruikten straatmest. Niet voor de eerste maal was het, dat er beesten aan vergiftiging tengevolge van bemesting met dergelijken compostmest stierven. Tal van gevallen zijn bekend dat de veearts de oorzaak van ziektegevallen zocht in het gebruikte straatvuil op ,de weide. Er bestaat dus gevaar bij het gebruik van straatvuil op de weide en geloof daarenboven, dat ook gevaar voor mensch en dier bij het gebruik op den akker niet buiten gesloten is. Het komt mij daarenboven voor, dat er geen enkel motief kan aangevoerd worden, dat pleit vóór het gebruik van den straat mest. Straatmest is betrekkelijk dnur en geeft geen humus. Sedert wij weten, dat de scheikundige meststoffen in staat zijn alles te geven, wat de grond behoeft, zou het dwaasheid en meer dan dwaasheid zjjn, straatmest te koopen, die duurder is, uiterst gevaarlijk en in het gunstigste geval niet beter werkt, dan scheikundige meststoffen. Van eenige berekening, om te geven, wat de grond noodig heeft, is natuurlijk geen sprake bij straatmest. Er is dunkt me tegen woordig niet veel keus voor de weidebe- mesting. Sedert wij weten, dat kali en pbospborzuur op de weide onontbeerlijk zijn, de stassfürder kalizouten goedkooper zijn dan ooit en de phosphorzuurhoudende metaalslakken evenmin duur zijn, sedert wij weteD, dat de vlinderbloemige gewassen stikstof in den bodem verzamelen, hebben wij slechts-één raad te geven: Gebruik bij het aanleggen van weiden, zoowel als tot onderhoud ervan op hoogore gronden kaïniet en Thomasslakken. Bij het aanleggen 500 tot 1000 K.G. van elk en de volgende jaren 400 tot 800 K G. van elk per H.A. Een dergelijke bemestiDg is goedkooper, geeft betere resultaten en is ongevaarlijk. Zaterdag 20 Juni. Middelburg, 50000 Sigaren 7 uur door not. v. Nimwegen, Notarisbuis. Maandag 22 Juni. Kloetinge, 1 uur bij Akkenaar door not. Houwer kersen en pruimen. Kapelle, half 6 door not. L. Liebert ker sen om 6 uur bij Hanson door not. Houwer kersen en pruimenen 6 uur door not. mr. Liebert en Pilaar kersen en pruimen. Dinsdag 23 Juni. Kapelle, bij Hanson 6 uur door not. L. Liebert voor dhr. Rosier een hoefje met 3,1170 H. bouwland. Woensdag 24 Juni. Hoedekenskerke, 10 uur bij Gelok voor erven wed. Sinke een hofsteedje 16,4950 H. en 3,5280 H. bouwl. en boomgaard door not. Mulock Houwer. Biggekerke, bij Sturm 10 uur door not. Loeff een rentenierswoning met schuur, tuin enz. 1080 cA. En een tuin 825 cA. En 8 perc. bouw- en weiland en sprink. Axel, 1 uur bij wed. Rolff door not. Dreg- mans en Tak de hofstede van P. de Peijter 28,8510 H. Wemeldinge, 6 uur bij Korstanje doo not. L. Liebert kersen en pruimen Donderdag 25 Juni. Ierseke, door deurw. Hollmann 1 uur voor S. Muller op deu Steiger door Groenix v. Zoelen, Scheepsafbraak. Vrijdag 26 Juni. Goes, half 8 in de Prins door not. Pilaar een winkelhuis Papegaaistraat. Zoutelande, door not. Loeff 10 uur op Heulzigt inspan als 1 zwarte ruin 9 jaar, 1 zwarte merrie 16, 1 bruine merx'ie 15 jaar met veulen, 1 vos ruinpaard 2 jaar, 6 melkkoeien, 1 kalfvaars, 4 vette vaarzen, 4 tweejarige vaarzen, 3 kweekkalvers, 3 schapen, 5 lammers, 1 vet varken, 1 mest- putlooper, 1 zeug met biggen, 41 kippen en hanen, 5 eenden en 1 woerd, 2 honden en 1 hok, marktwagen op veeren, 2 men- wagens, driewielskar, 2 ploegen, 7 eggen, rolblok met ketting, de helft in een hand- blok, landbouw-, melk-, zoldergereedschap pen, huisraad, antieke kast, hooi, et- en nagras. Zaterdag 27 Juni. Wolfertsdijk, bij Korstanje 11 uur voor N. Kousemaker door not. Houwer 2 huizen Heerenpolder. 's-Heer Hendrikskinderen, 2 uur in de Oranjeboom door not. Houwer een hoefje met 1,3391 H. tuin enz. En 1,37 H. hooi- gras in Colensboek. En kanthooi. Driewegen, 11 uur bij v. Strien de her berg van v. Boven door not. Overman. Ierseke, by Klaasse 10 uur door not. Mulock Houwer voor erven wed. Sinke, gebouwen en 18 H. boomgaard, bouw- en weiland in Schore en Ierseke; en tiend rechten in Ierseke. En voor M. v. Oosten een huis Schotte, groot 4 Aren. Woensdag 1 Juli. Zoutelande, bij Gabriëlse 9 uur door not. Loeff veldvruchten en grasgewas der hofstede Heulzigt. Souburg, door not. Tak 10 uur de hof- stde Vrijburg. Nieuwdorp, 11 uur voor erven Verlare door not. Pilaar bij Modderkreeke 1,0310 H. bouwl. West Kraaijertpolder. Donderdag 2 Juli. Middelburg, 8 uur in de «Vergenoeging" 2 huizen door not. Tak Lange Gort straat en Molstraat. En 2 woningen Ver verijstraat. Wolfertsdijk, 9 uur door not. [Pilaar, hofstede wijlen dhr. de Jager inspan als 6 ruinen, 2, 2, 3, 6, 7 en 9 12 merriën, I, 1, 2, 3, 4, 4, 5, 5, 9, 10, 12 en 15 jaar1 bruin en 1 vos hengstveulen 10 bontgevende melkkoeien, 7 kalfvaarzen, 7 eenjarige vaarzen, 5 eenjarige ossen, 8 kalveren, springstier oud 15 maanden (alle Hollandsch ras), 8 vetto varkens, mestputloo- per, 5 biggen, 160 kippen, 6 ponies pintades, 4 kalkoenen, 5 pauwen, 2 bergeenden, Kaap- scbe eend, 10 gewone eenden, 4 ganzen, duiven, Utrechtsch wagentje met portieren, tilbuiy, arresiee, 5 menwagens met ijzeren assen, driewielskar, water kar, rechtstroo- dorsehmachine, hekeldorschmachine, ros molen met tusschenbeweging en stangen, 3 Sacksploegen, 3 Coksploegen, enz. buis- raad. Om 1 uur beestiaal. Vrijdag 3 Juli. Bergen op Zoom, 10 uur in Thalia ver pachting vischbestuur A 74 perc. schelp- dierenvissckerij Oosterschelde Westelijk deel55 perc. id. Oostelijk deelbet recht om de van nature op de perc. 12 tot en met 17 in de Eendragt ruilende Oesters en Mosselen gedurende Jan., Febr. en Maart weg te halen voor den tijd van 3 jaren het recht tot weghalen van mosselzaad aan de Rijkszeeweringen nabij de Oude Hoeve gedurende 1 jaar. Aanwijzing 25 Juni. Zaterdag 4 Juli. Ovezand, 7 uur bij Clarijs voor dhr. Ris- seeuw door not. Pilaar 19 perc. hooigras te velde. Hansweert, bij Bruggeman 10 uur door not. Prins biljart met toebehooren, toon bank, hoekbuffet, 3 ledikanten met toebe hooren, petroleumreservoor, slagersgereed schappen, timmermansgereedschappen. Woensdag 8 Juli. Oost-Souburg, door not. Tak 10 uur de hofstede Nagelenburg. Woensdag 22 Juli. Souburg, 10 uur door not. Tak inspan n veldvruchten op de hofstede Vrijburg. Donderdag 23 Juli. Kattendijke, bij de Jager door not. Liebert 10 uur inspau als Woensdag 29 Juli. Oost-Souburg, door not. Tak 10 uur in span en veldvruchten van de hofstede Na gelenburg. Coitgene, bij C. Markusse 10 uur door not. Roelof inspan als Juli. Goes, door not. Pilaar de Van Citterspolder 118, 78, 20 in een perceel. En 16,3040 H. dijk, alles in 's-Heer Arendskerke; 3,8376 H. weiland in Nisse; en 4,2919 H. in 's-Heer Abtskörke. Hoedekenskerke, uur door not. Mu lock Houwer voor erven wed. Sinke 21 H. hooi- en Weiland en hofstede in Baarland. Juli of Augustus. door not. Pilaar de hofstede van M. van Iwaarde 42 H. onder Sinouts- kerke waaronder 28 H. weiland. Angustus. Eilland, Mecklenburgsche weg 6 nieuwe huizen voor L. v. Balen door not. Donderdag 25 Juni. Middelburg, door den polder Walcheren halftwee bet uitdiepen van watergangen. Aanwijzing 24 Juni 11 uur. Bestek bij F. J. SpreDger. Zaterdag 27 Juni. Borssele. Directiekamer 2 u.het maken van verdedigingswerken aan den oever van den cal. polder Borssele. Raming f 41.029.62. Aanw. 12 en 22 Juni. Inl. dhr. J. Been hakker, secr.-ontv. Lange Noordstraat C 19. Koopen en verkoopen Effecten en ver zilveren Coupons op de meest voor- deelige voorwaarden. Nemen gelden a deposito rentevergoeding 3 tot 3V2 Wisselen vreemd bankpapier en muntspeciën. per 5 ons. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en. Yeeteelt in Zeeland. AFDÈELING HEINKEN SZAND. van de LEDEN der MAATSCHAPPIJ, des voormiddags 91f2 uren, op het „Slot Ostende" te Goes. Na afloop der vergadering tot des na middags 3 uren gelegenheid tot bezichti ging van het Rijks Landbouwproefstation Des namiddags iy2 uren rijtoer. Des avonds 8!/4 uren concert in da sociëteit „V. O. V." te Goes. Tentoonstelling van Paarden, Rundvee, Schapen, Varkens, Pluimvee en Konij nen, benevens van Landbouwwerktuigen. Zie verder programma's en aanplak biljetten. gevestigd te Groningen. Maatschappelijk kapitaal 1000.000- Verstrekt gelden op eerste hypotheek naar billijke voorwaarden; geeft uit 4 pandbrieven aan den koers van 100 °/0 in stukken van f 1000.—f 500. f 100.— en f50.-. Inlichtingen geeft voor Zeeland, be halve de agenten, sub-agenten en cor respondenten, Mr. P. DIELEMAN te Middelburg, commissaris der Bank. De DirectieM. BROUWER. Mr. W. SWITTERS. F. J. BOLT. Ma/rkt, Middelburg. billijke prijzen, Breukbanden, Buikgordels, accuraat loopende Barometers, Hoornwegers, Karnthermometers, alle soorten van Messen en Scharen, eerste kwaliteit Scheermessen Haarmachines ge sneden Heften, Windkussens en IJs- zakken. FERDINAND BOLSTRAAT 11, AMSTERDAM. Wettig gedeponeerd Handelsmerk. Levering vanHomoeop. Genees middelen, Hamamelis Extract en Hamam. Praeparaten voorkomende in de prijscourant van Dr. WILLMAR SCHWABE, te Leipzig. Solied en billijk. J. H. SCHAPPERS, Apotheker. Voor Bloedarmoede, Bleekzucht, Zwakte. De Apotheek VIERSEN Co., Oosterstraat, Groningenlevert (PILULAE BLAUDIL) a fl,franco per post fl,15. Men lette op nauwkeurig adres, billijken prijs, duurzaamheid en gegarandeerde kwaliteit. Tevens verkrijgbaar bij den beer Hugo Wil- 1 lemsen te Middelburg, Lange Delft, w in Effecten en Coupons, LANGE DELFT I 24, nemen gelden in deposito met een dag opzegging a 3 met een maand vast a S\/i °/0 met drie maanden vast a 3]/2 °/0. VERKRIJGBAAR BIJ ■Yerwest, Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 5