M AK Heeien fii Dames Dij Advertentiën. MIDI J. Kosl IZAAK B( dier gemeente, BoekbinJ TIMMERMAN in Eff( LANGE VER TE KOOP j. koste; ondervindt. Tot leden van den dijkraad Ellewoutsdijk- Borssele werden herbenoemd de heereu W. van Loo en D. van Oosten Wz. (Joes. De alphabetische aanbeveling voor Gemeente Bouwmeester bestaat uit de faeeren G. van der Koogh te Zaandam, F. G. C. Rothuizen te Heelsum, en H. J. Tiemens te Arnhem. Waarde. Donderdag j.l. vergaderden de ingelanden der polders Emmanuel en Valckenisse. De rekening van den polder Emmanuel dienst 1902/3 beliep in ontvang f 494.381, in uitgaaf f 404.63, alzoo goed slot f 89.754. De begrooting dienst 1903/2 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f542.801 met een post van onvoorziene uitgaven groot f 106.151. De omslag per H.A. bedraagt f4.50. De rekening der polder Valckenisse dienst 1902/3 beliep in ontvang f 508.17, in uitgaaf f 378.221, alzoo goed slot f129,941. De begrooting dienst 190314, werd vastgesteld in ontvang en uitgaat op f 524.65 met een post van onvoor ziene uitgaven groot f99.621. Do omslag bedraagt f3 per H.A. Tot plaatsvervangend dijkgraaf werd benoemd de heer J. van Gorsel te Krabbendjjke. Stavenisse. Bij de Woensdag alhier vanwege de «Vereeniging tot veredeling van het paardenras in het eiland Tholen" gehouden keuring van 2 jarige merritin, behoorendo aan leden der vereeniging, waren 18 paardon aangevoerd. De prijzen van f 25, f. 20, f 15, f 10 en f 5 werden respectievelijk toegekend aan wed A. Stout- josdijk, alhier, C. W. Snijder te Oud-Vos meer, H. J. Dorst te Sint-Annaland, P. C. van Dalen te Scherpenisse en A. van 't Hof alhier. Eene commissie van 4 personen, bestaande uit een veearts en drie land bouwers, was met de keuring belast. Stavenisse. Thans behoeven bij zit tingen van het kantongerecht te Tholen, bjj de berechting van overtredingen-leer plichtwet, de klasse-onderwijzers niet meer als getuigen te verschijnen, een maatregel, die reeds vroeger voor het kantongerecht te Zierikzee werd genomen. Gisteren vergaderde het Chr. Nationaal Boeren-Comité te Amsterdam. Er werd besloten een zaakgelastigde naar Zuid-Afrika te zenden. De voorzitter (de heer Bijleveld) stelde nu aan de vergadering voor comman dant Kritzinger, die met applaus werd be groet. De commandant zeide zich in Holland thuis te gevoelen. Op onderhoudende wijze vertelde hij zijn gevangenneming en van zijn rechtzaak. Zooals men weet, werd hij ten slotte vrijgesproken. De commandant deelde nog mede, dat een dsr getuigen be weerde het lijk gevonden te hebben van een kaffer, op last van Kritzinger doodge schoten. Hij had nog den grimlach op het gelaat gezien. Nauwkeurig naar de data nagevraagd, bleek dat deze getuige het lijk van den kaffer gevonden had, vijf maanden nadat hij doodgeschoten werd. Leuk merkte de commandant op«Dat moet dan wel een bijzonder vriendelijk mensch geweest zijn". Ten slotte dankte Kritzinger het Ne- derlandsche volk, voor al de sympathie die hier getoond was voor het lijdende Afri- kaansche volk. De instructie voor Uyttenboogaart, den verdachte met betrekking tot den dubbelen moord te BerkeJ, is thans gesloten. Deze zaak is naar de openbare terechtzitting verwezen. Twee Engelsche pleizierreizigers, die met een jacht een zeiltocht door Friesland maken, werden dicht bij het dorp Teroele betrapt door de politie, wegens het zoeken naar eieren van kievitten enz. in verboden tijd. Een vreemd geval toen men elkaar ontmoette. De Engelschen konden de veld wachters, dezen de Eugelschen niet verstaan. Gezamenlijk trok men naar het dorp Lang weer, waar men zich tot een onderwijzer wendde, die genegen was als tolk op te treden. Het bleek nu, dat een der beklaagden advocaat was te Sheffield. Toen ze gewaar werden, waarvan men hen betichtte, ontkenden zezij hadden alleen een kiekje van een nest met eieren willen maken voor een ansicht. Maar men had in den hoed van den één een kievitsei gevonden en dus werd tegen beide heeren proces-verbaal op gemaakt. Zij trokken er zich niet veel van aan, tracteerden hun verbalisanten, gaven hun adres op en waren zeer benieuwd hoe deze zaak zal afloopen. Natuurlijk krijgen zij te Hull en Sheffield een dagvaarding, om te verschijnen voor het kantongerecht te Lemmer Te Rotterdam is gisteren een 6-jarig knaapje van een schipper op de Rotte overboord geslagen en verdronken. Men merkte het ongeluk pas toen men zjjn klompjes zag diijven. Eu is een 5 jarig knaapje doordat hij een hoestbui kreeg, in een stukje brood gestikt. Te Prin- senhage viel in een onbewaakt oogenblik een tweejarig knaapje in een tobb9 met waschwater en verdronk. Gisterenavond liep te Amsterdam op den zeedijk een man met een «vrouw", hetwelk den toorn opwekte van een vechtersbaas uit die buurt welke vroeger met die vrouw «verkeerd" had. Een gevecht ontstond waarbij de aanvaller die met een boksijzer sloeg, door den aangevallene met een scheermes, zoodanig toegetakeld werd dat men voor zijn leven vreest. Over de Boereukolonie te Jembang op Java deelt de heer Van Winning in de «Preanger Bode« o. a. mede Na gezien te hebben hoe deze'mannen hun taak hebben opgevat en wat zij in dien korten tijd reeds hebben verricht, spreek ik als mijn vaste overtuiging uit dat deze kolonie wel zal slagen en dat zij ons veel zal leeren. Met vooralsnog de meest primitieve gereed schappen hadden zij een vrij groot terrein omgespit en gedeeltelijk daarop reeds groen ten uitgezaaid een ander grooter terrein was onderhanden, bestemd voor djagoeng, aardappelen en bruine boonen een vijver was grondig schoon gemaakt, om er visch in te telen en voor waterverversching een flinke slokkan gegraven. Al dit is bestemd voor eigen voeding. Bovendien had men uit het bosch bijen gehaalder waren reeds twaalf families met goede, uitgezochte koninginnen aanwezig en men hoopt binnenkort het aantal op ioo te brengen ook was een begin met hoenderteelt gemaakt. De geheele inrichting is streng militair. De heer Van Ham wordt door allen bij zijn Transvaalschen titel »Kommandant« genoemd, als zoodanig gerespecteerd en stipt gehoor zaamd. Hij regelt alle werkzaamheden bij het uur, verdeelt die op doelmatige wijze en tot aller tevredenheid. Het natuurlijk nog zeer primitief ingerichte woonverblijf is als kazerne gehouden, zindelijk ja netjes zelfs, zoover dit mogelijk is. Om beurten verrichten drie kolonisten alle huiselijke bezigheden als koken, wasschen, reinigen van huis en erf etc. Hulp door ande ren is absoluut uitgesloten. Sterke drank en vrouwen worden gemeden en wel uit beginsel, versterkt door streng verbod en discipline. Voor Ned. Indië heeft deze kolonie nog een hooger belang. Zij is in staat, een modelko lonie te worden, die ons den weg wijst tot het gewenschte doel. Niet alleen hebben die mannen kennis van land- en tuinbouw en veeteelt, maar ook alle andere eigenschappen die hier noodig zijn, als energie, vlijt, stipte orde en soberheid. Uit de streng militair-gereglementeerde klei ne kolonie zal mettertijd moeten ontstaan een gemeente met min of meer individueel bezit, die dan door splitsing, onder aanwijzing van nieuwe gronden, in andere streken nieuwe landbouw-gemeenten zal stichten. De schrijver meent dat deze Doeren hierin slagen zullen, zonder geldelijke hulp lang zaam, met geldelijke hulp vlug, en dan zal tevens de wog geopend zijn voor Neder- landsche landbouwers om op Java landbouw te gaan beoefenen. Gisteren den laatsten dag van het koninklijk bezoek aan Amsterdam heeft Prins Hondrik de nieuwe kerk met de graftomben bezichtigd en is daarna verge zeld van den heer G. P. Elias, afstammeling van De Ruijter en eigenaar van dieus graf kelder on die er den sleutel van hooft, in den grafkelder van De Rugter geweest. Met den trein van half 11 is het Vorstelijk Paar en de Koningin-Moeder onder groote belangstelling naar Soestdijk gereden. Te 11 uur ruim kwam de trein aldaar aan. Het berichtje van onzen correspondent omtrent do vreeselijke stoombootramp op de Schelde in den nacht van Dinsdag op Woensdag beteekende al heol weinig, ver geleken met den omvang der ramp. Hij meldde alleen dat eenige Kilometers stroom afwaarts van Bath te 10 uur ongeveer de Engelsche stoomboot «Huddersfield," regel matig dienst doende in de lijn Antwerpen Grimsby, in aanvaring gekomen was met de te Christiania thuis behoorende stoom boot »Uto" komende van Rotterdam op ballast naar Antwerpen. Eerstgenoemde boot zonk onmiddellijk, 26 passagiers, waar onder 5 kinderen allen Joden in de diepte meenemende, menschen dio al naar bed waren, en door het onmiddellijk vol loopen der slaapkajuiten, na een korten doodsstrijd, verdronken of door de naar binnen ge plooide platen verpletterd werden. De be manning en 19 passagiers der Grimsbyboot werden door de reddingssloepen der beide booten in veiligheid gebracht. Een vrouw die op het punt stond gered te worden, rukte zich uit de armen van een matroos los om haar twee kinderen nog te halen die in het vooronder sliepen Zij kwam niet meer terug. Een andere vrouw met twee kinderen miste haar echigenoot toen zij op de »Uto" aankwam. Twee knapen zochten tevergeefs naar vader, moeder, en drie zusters 1 Al die arme lieden kwamen uit Galiciö en zouden zich te Liverpool op do «Lake Erie" van de White-Star-line voor de nieuwe wereld inschepen. Schier geen der geredden of hij heeft in deze vreeseljjke ramp fami lieleden verloren. Van hun schamel reis goed werd geen stuk gered. Hoe het onge luk aankwam weet niemand en uit de rap porten der kapiteins wordt men niet wijzer. Kapitein Austen van de »Uto" verhaalt dat zijn loods (een Hollander) toen hij de «Huddersfield" bakboord-vooruit bemerkte, tweemaal deed fluiten en het roer over stuurboord leggen. De Grimsbyboot be antwoordde die signalen niet, en bleef met volle kracht dóórstoomen. De »Uto" her haalde nog twee keeren dit signaal en lei toen zijn machines stil. Wanneer ochter de loods bemerkte, dat de «Huddersfield" altijd nog maar dichterbij kwam, deod hij voile kracht achteruitmalen. Doch het was reeds te laat. De Grimsbyboot kwam tegen het Noorsche schip aangebotst met zoo'n hevig geweld, dat heel haar voorsteven werd ingedrukt en bijna oogenblikkelijk begon te zinken. Kapitein Baels van de «Huddersfield" vertelt alleen dat hjj, rond tien uren, het witte top- en roode bakboordlicht van een ander schip links-vooruit hem tegemoet zag komen, en dat hij in hot minst niet aan gevaar dacht, wanneer plotseling dat andere schip zijn groen stuurboorlicht ver toonde en begon te fluiten. Zonder te be grijpen wat den loods van »Uto" zóó han delen deed, liet hij zijn machine full-speed -achteruit werken, zonder er nog in te 'slagen, de aanvaring te vermijden. Klaar is bet, dat hier, door een der loodsen, een erge fout is begaan geworden. Wie van beiden nu gezondigd heeft tegen de voorschriften der riviervaart, dit zal het onderzoek wel uitwijzen waarmede begonnen is. Te Velp is een bekend christen- philantroop de heer C. Roosmalen Nepveu, bestuurslid van het Asyl Sieenbeek te Zetten, overleden. Te Delft zijn gisteren een man van 61 en een meisje van 16 jaar getrouwd. Zij «genoten" veel belangstelling. Uit het huis van bewaring te Arnhem zijn gisterennacht ontsnapt en nog niet teruggekeerd K., verdacht van diefstal met braak, en H. verdacht van het vervaardi gen en uitgeven van valsche rijksdaalders. In het Algemeen Verkooplokaal te Rotterdam is gisteren een nationale bak- kerijtentoonstelling geopend, welke georga niseerd is door de Rotterdamscho Brood- bakkersgezellenvereeniging. Het Kamerlid De Klerk sprak 't openingswoord. De tentoonstelling omvat onder meergrond stoffen voor brood- en beschnitbakkerij, gereedschappen en machinerieën, gewoon groot en klein brood, pain de luxe en Weener brood, beschuit, bakovens, rijs- kassen, koek, pronkstukken in cnocolade- en suikerwerk, receptenkoeken, enz. Zondag, Maandag en Dinsdag wordt een vak wed strijd voor brood-, koek- en banketbakkers bedienden gehouden. Gisteren nacht is het 10jarige doch tertje van M. Schraal op Urk, dat bij hare grootmoeder te bed lag, vrij plotseling gestorven. Het kind was schijnbaar gezond gaan liggen, had den vorigen dag kleine bezigheden verricht, druk gespeeld en was daarna ontkleed en op bloote voeten naar grootmoeder gegaan. In den vroegen mor genstond zeide zij dat ze ging sterven, en dat ze haar zusters die met Pinksteren op' Urk zouden komen, niet zou zien. Gisteren morgen moest de oudste zoon van Schraal vertrekken om ingelijfd te worden bij de Nat. Militie en nam onder diepe droefheid afscheid van zijn doode zusje en overige huisgenooten. Een voorbeeld van de buitengewone drukte, die de spoorwegstaking moet hebben veroorzaakt in de winkolbedrijveu, waar de klanten plotseling een grooten voorraad wilden inslaan, vindt men in het maand blaadje van de coöperatieve winkelver- eenigiDg van «Eigen Hulp" te 's Graven- hage. Daarin leest men «Tot dos nachts 2 uur werd op den eersten dag gewerkt, ook door het personeel der voorwinkels, alwaar na de sluiting ook voor de bestellingen werd gewerkt on om halfacht den volgenden morgen stonden reeds weer warenbegeerendo leden en niet- leden voor do deuren. Het bestuur begreep toen, dat er vroeger een einde moest ge maakt worden aan den arbeid, te meer daar het onmogelijk was om do grootero massa's, die besteld werden, tijdig af te leveren. Om 11 uur des avonds werd daarom last gegeven den arbeid te staken. Het bestuur gevoelde wel, dat dit niet aange naam zou zijn aan vele leden, maar het mocht de gezondheid der beambten er niet langer aan wagen, terwijl toch de groote meerderheid der bestellingen niet kon bezorgd worden voor den nacht. Ge vaar was er overigens niet bij, want er was voor behoorlijke voorraden gezorgd, zoodat van de meeste goederen nog aardig wat over was, toen de eerste schrik weer voor kalmte had plaats gemaakt. Het be stuur achtte het dan ook noch noodig, noch wenschelgk ook al ware het uit voerbaar geweest gevolg te geven aan den wenk door een der leden gegeven om aan niet-leden gedurende de staking niet te verkoopen. Gedurende deze overstel pende drukte werd er dagelijks 19 a 20.000 gulden verkocht, de gewone dagelijksche omzet varieert tusschen 4 en 5000 galden. Er werd dus wel 5-maal de gewone hoe veelheid goederen daags verkocht, maar dit had de vereeniging toch nog wel een dag of tien kunnen volhouden. Alleen boter en eieren werden niet voldoende aange voerd. Boter uit Friesland, Drente en Gel derland was natuurlijk niet te krggen, maar gelukkig kon de fabriek Delfland in de eerste behoefte voorzien en weldra kwam de boter ook van elders weer in." In de Maandag gehouden jaarlijksche algemeene vergadeiing van aandeelhouders dor Amsterdamsche Maatschappij van Levens verzekering werd door de directie verslag uitgebracht over den loop van zaken in 1902. Daaruit bleek, dat van de in don loop van dat boekjaar voorgestelde ver zekeringen ten bedrage van f 3.942.876 kapitaal, f71.190.41 rente, f212.300.42 jaarpremie en f 219.92-3.27 premie in eens werd afgesloten, f 3.390.526.kapitaal, f 62.166.41 rente, f 187.013.63 jaarpremie en f 161.203.27 premie in eens. Op 31 December jl. was in het geheel van kracht f14 646,374 kapitaal, f251 230.23 rente en f733.021.505 jaarpremie. Bij herleiding van de verzekerde rente, op de gebruike lijke wijze tot verzekerd kapitaal, beloopt het totaal der verplichtingen f 16.558.676.30 oen vooruitgang bij het vorige jaar aan- toonende van f2.401.652.10 kapitaal en f 114.398.55 jaarpremie. Uitgekeerd werd aan verzekerde kapitalen en renten de som ma van f99.754.465, terwijl de reserve voor loopende risico's vermeerderde met f 427.458.87, zoodat deze thans bedraagt f 1.741.243.55. In Nederland en Iodiö had den de zaken een gunstig verloop, zoodat met voldoening op de krachtige ontwikke ling mocht worden gewezen. Na belang rijke afschrijvingen werd het «Reservefonds voor Geldsbelegging" verhoogd tot f 4000 ft het «Extra Reservefonds" verhoogd tot f3060, terwijl volgens de statutaire be palingen weder aan de verzekerden eene winstuitkeering kan worden gedaan. Het dividend aan aandeelhouders word bepaald op 7'l2 pCt. van het verplicht en 4 pCt. van het onverplicht gestort kapitaal. In Engelsch Indië woedt nog steeds de pest. Van 1 Januari tot 1 Mei 1903 zijn 172 duizend menschen aan die ziekte be zweken. New-York heeft eergisteren den dag van haar tweehonderdvijftig-jarig bestaan als stad gevierd. De vestiging op deze plaats is ouder, want reeds in 1613 legden, naar men weet, de Hollanders op het eiland Manhattan, dat thans nog het middelpunt der stad vormt, hunne kolonie «Nieuw- Amsterdam* aan. De Amerikanen hebben dit deel van eene grootsche stadsgeschie denis ten einde laten gaan zonder de ju bileumsfeestelijkheden, welke in Europa bjj zulke gelegenheden gebruikelijk zijn. Alleen in officieele kringen en in de scholen had den er herdenkingsfeesten plaats en men zag vlaggen versieringen in de straten. Van een plaatsje, waar destijds de bur gers nauwelijks de roofzuchtige Indianen van zich af konden houden, heeft New-York zich thans tot, een reusachtige stad ontwik keld, die vertegenwoordigers van alle ar beidende volkeren van de wereld herbergt. Reeds lang is het Engeisch niet meer de eenige voorname taal der stad. De vier hoofdtalen zijn nu: Eagelseh, Duitsch, Ita- liaansch en het Joodsche jargon van Oost- Europa. In deze vier talen moeten gelijk tijdig alle belangrijke officieele aankondi gingen worden gepubliceerd, daar een deel van de bevolking van New-York de lands taal niet verstaat. Voor Duitschland is New-York van zeer bijzondere beteekenis, omdat zij de derde grootste Duitsche stad in de wereld is. In 1900 waren onder de 1,800,000 inwoners van het «oude« stads gebied de bevolking is door de inlijving van Brooklijn en andere voorsteden tot bijna 4 millioen gestegen 583,000 Duitschers, waarvan 245,000 nog in Duitschland gebo ren waren. Nog een tweede reusachtig Rijk heeft deze week zijn stadsjubileum gevierd. Het was n.l. tweehonderd jaar geleden dat St. Petersburg werd gesticht. Een der drie te Londen ter dood veroordeelde muiters van het Engelsche schip «Veronica" heeft gratie gekregen, de anderen zijn opgehangener was een Hollander bij. Groothertog Friedrich Wilhelm van Mecklenburg-Strelitz heeft aan zijn volk bekend gemaakt, dat zijn diamanten bruiloft niet gevierd zal kunnen worden, wegens zijn slechten gezondheidstoestand. Het zal toch den 28en Juni zestig jaar geleden zijn, dat in het Buckingham paleis te Londen het huwelijk voltrokken werd tusschen den thans regeerenden groothertog en Augusta Karoline, prinses van Groot-Britannië. Men schijnt zeer oud te worden in de familie van den groothertog. O. a. overleefde land graaf Karei, een oudoom van den groot hertog, zijn diamanten bruiloft nog tien jaar, en zijn broeder, Friedrich Wilhelm's grootvader (ook de grootvader der groot hertogin, want zijn dochter Augusta huwde met den hertog van Cambridge, den vader van Augusta Karoline) is 90 jaar geworden. Woensdag kantelde op de rivier de Warthe bij Dembna in Posen een boot waarin 45 kinderen zaten. De boot sloeg om en de schipper en elf kinderen ver dronken. Er komen al meer gruwelen van Turken aan het licht. Den 15 Mei zijn 8 Christenen, vluchtelingen die de Turksch Bulgaarsche grens wilden overschrijden, gedood door de Turksche autoriteiten. Den 16en werden 10 Christenen die in ballingschap zouden ge zonden worden, op weg door hunne gidsen bij Cimitly vermoord. Denzeifden dag zijn 180 Christenen, gevangenen uit Gorna, ge durende den tocht naar de verbanningsplaats verdwenen. Alle christenen boven de 14 jaar verdwenen in de gevangenissen. In Frankrijk had de „slaapster van Thenelles" zekere beroemdheid gekregen. Deze vrouw was den 21en Mei 1883 inge slapen en sedert dien tjjd had men haar niet wakker kunnen krijgen. Zaterdag j.l. nu is zij ontwaakt. Zij is, terwijl zij sliep, teringachtig geworden. De doctoren ver moeden, dat de invloed van dien ziekte toestand het ontwaken heeft bevorderd. Terwijl zij langzamerhand tot zichzelve kwam bracht zjj de hand telken keere aan de zieke plek en steunde zachtjes. Dins dag was het bewustzjjn volkomen terugge keerd en zij wist met ja en neen op de haar gestelde vragen te antwoordon. De gevoeligheid, die gedurende den slaap ge heel was geweken, was weder waar te nemen. „U knijpt mjj", zeide zij tot don dokter, die haar bij den arm had genomen. De patiente is echter zoo zwak, dat de dokter haar geen verdere vragon heeft willen stellen. Zij moet absolute rust blij - ven houden. De magerte van Marguerite Boyenal, zoo heet de vrouw, is afschuwe lijk. Mee vreest, dat zij niet zal herstellen. Men zal zich Radica herinneren, Doodica s zuster, en hoe de aaneengegroeide meisjes door een Parijsch dokter chirurgisch weriien gescheiden, waarna Doodica stierf. Van Radica nu bevatten de bladen be richten. Het meisje, dat aan een begin van tering leed, heeft een kuur aan de Middel- landsche Zeekust gedaan en is daar vol komen genezen. Zij is thans weder te Parjjs teruggekeerd. Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt onze geliefde vader, bebuwd- en grootvader, M. BROUWER, te Krabbendijke, op 6 Juni a. s. zijn 80sten geboortedag te herdenken. Zijne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen C. R. VAN OS. J. VAN OSBrouwer. N. BROUWER. f Op Zondag 31 Mei hopen onze geliefde ouders WILLEM VAN SLUIJS en CORNELIA MOL hunno 60-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare kinderen behuwd-, klein- en achter kleinkinderen. 's-Gravenpolder, 25 Mei 1903, Heden overleed tot onze diepe droef heid mijn innig geliefde echtgenoot en vader WILLEBOORD STROO, in den ouderdom van 36 jaar, mij na latende een kind te jong om dit zwaar verlies te beseffen. Een stille hoop lenigt eenigszins onze smart. Mede namens de diepbedroefde familie, M. STROOVan de Voorde. Vlissingen, 28 Mei 1903. V Ds. en Mevrouw VAN DEN HOORN De Boer zeggen hartelijk dank voor al de bewijzen van belangstelling bij hun zilveren feest. Domburg, 29 Mei 1903. Bij dezen betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling op ons 25-jarig Huwelijks feest ondervonden. L. FRANgOIS en Echtgenoote. Middelburg, 29 Mei 1903. V Onzen hartelykeu dank aan allen, die bewijzen van deelneming toonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader JAN DE JONGE JOHz. Uit aller naam, P. DE JONGE Jz. Goes, 29 Mei 1903. Voor de vele bljjken van deelne ming, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Echtge noot en Vader KLAAS VAN SLUIJS, betuigen wij langs dezen weg onzen har- telijken dank. Meliskerke, 30 Mei 1303. Wed. K. VAN SLUIJS geb. Schout en Kinderen. Predikbeurten Ger. Kerk. Zondag 31 Mei Eerste Pinksterdag. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uur: Lezing. Beide beurten coll. voor de Zending. Na afloop van den middaggodsdienstoefe ning verkiezing van Kerkeraadsleden. Avond 6 uur: Geen dienst. Maandag 1 Juni Tweede Pinksterdag. Voorm. half 10 uur: Geen dienst. De Notaris P. DE MARET TAK zal op Woensiai 10 Jii 1§Ö3, voorm. 10 uur, in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Gem. te RITTHEM in het openbaar verpachten: ii DiacasiegofldBros bestaande in elf perceelen BOTJW- en WEILANDter gezamenlijke grootte van 5 Heet. 23 Aren 50 c.A. (13 Gem. 102 R.), alle op het terrein kennelijk afgebakend. Gewone en Fijne Naamkaaitjes Firma DE JONGE-VERWEST, Goes Boekh. J. J. VISSER te Goes be- veelt zich als steeds beleefd aan tot; het plaatsen van Advertentiën im binnen- en buitenlandsche bladenook in Zeeuw en Goesche crt. Zonder de* minste prijsverhooging. Eén copie vol doende. Ook bestaat gelegenheid tot deelne ming aan leesroutes Standaard en Ne derlander tegen 1 Juli. verzoekt bej zeudingi le Voor het TAFELBIJ Afdoen «Ik leci goed en g geen oog In deze van twee de pijnen Aldus i Hondor Zg verkla guinose Te Zieil bos. Goosl Delft; R bij v. d. ll^ieeko Lev Belgiscl i ontroomt uitt en is zeer so Staat aan Levering garantie. Vertegei Roode Besse: Witte Bessen Frambozen wi Kersen wijn p Vruchtenwijn Deze wijnen fijn van smaak. Gar KAPELLE nemen met een d met een i met drie m ALGE MEE! Woensdag L te 8 uren, ii Middelhui L. K. KAI GR'I Van af Roll. Stit Chiii aan c o n c u Steed AanbeveR

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2