Advertentiën. Aanbestedingen. Openbare Verknopingen. Te koop aangeboden, verkoopen verbeterde Slager-Naaimachine van LEESTAFEL. M arktberichten. Teleg rammen. een Timmermansknecht, een© M eid een Onderwijzer DE INVKKTAICIS eener Wageiimakerij, Essen- en Lindeuhout, droge en groene Olmen- en Linden- stammen en een groote partij droog en gewaterd Buskout. enz. TE KOOP TE KOOP TE KOOP twee KALFVAARZEN, rekening 7 en 28 Mei, en een Melkschaap, bij R. KOPPEJAN, te Meliskerke. Woensdag 29 April 1903, verkoopen: Biljart met in ventaris 24 Stoelen, 2 lange Ban ken, Linnen- lli? kast, Regula teur Spiegel2 Hanglampen Pluimbed, Kooi met Kanarie, Glas- en Aardewerk, ijzeren Ledikant, Kleerkist, Spekkuip, Waterton, Fornuis, Slee, ijzeren Varkensbak, Kippenhokpartij Planken en Brandhout, Fietsvet Varken Melkschaap, enz. Dinsdag den 5 Mei 1903, openbaar verkoopen: LANDBOUW-, MELKERS- en ZOLDERGEREEDSCHAPPEN, eeltig' HUISRAAD, Woensdag den 29 April 1903, 1 zwart Merriepaard oud 20 jaren, 1 zweet vos Ruinpaard oud 13 jaren, 1 bruin Merriepaard oud 6 jaren, 1 zwart Merriepaard oud 4 jaren, 1 zweetvos Ruinpaard oud 2 jaren, 1 zwart Ruinpaard oud 2 jaren, 1 bruin jaarling Mer riepaard, 7 baatgevende Melkkoeien, 8 Kalfvaar zen, 1 l'/rjarige Stier, 3 1 Va-jarige Vaarzen, 1 jaarling Os, 4 Vaarzen oud 10 maanden7 Kweekkalvers3 Schapen met Lammers, 2 drachtige Zeugen, 2 vette Varkens, 1 Hond, 2 Eenden, 30 Kippen en Hanen. 1 Veerwagen, 3 Menwagens met toebehooren, 1 Driewielskar, 4 Ploegen, 1 Schoffelploeg, 9 Eg gen, 2 Rolblokken, 1 Arreslede, 2 Veldsleden1 Sleepdeur1 Voorsleper, 2 Kortmolens, 1 Snij- molen, 1 Moesmaker, 1 Mangel molen, 1 Snijbak, 2 Kiekenrennen, 2 Kaashorden, 2 Boomgaardlad ders, Watervat, Kruiwagen, Wa terbak, 2 hardsteenen Paarden bakken, Vleeschblok, Wagenlich ter, IJsbak, Slijpsteen, Kelderwind, Afstekers, Kort- en Langtouwen, Stamp- en Voederbakken, Wagen- zeil, Tobben, Reepen en Blokken, HeulpostenPlanken Staken Brandhoutgroene Mutsaards eene partij Hooi en Stroo, Paar denwant. eene partij Melkers- en Zolder gereedschappen, waaronderKarn, Roomtonnen, Botertobbe, Schalen met Balans en Gewichten, benevens eenig' Huisraad. Woensdag- den 6 Mei 1903, 1 zwart Merriepaard oud 14 jaren, 1 zwart Mer riepaard oud 15 jaren, 1 zwart Merriepaard oud 16 jaren, 8 baatgevende Melkkoeien 2 vette Vaarzen, 2 jarige Vaarzen, 21 'V-jarige Vaar zen, 1 jarige Vaars, 4 Kweekkal vers, 1 vet Varken, 2 Loopvarkens, 1 Hond met hok, 17 Kippen en 1 Haan, 1 Veerwagen, 1 Men- wagen, 1 driewielskar, 3 Ploegen, 6 Eggen, 1 Turk, 1 Veldslede, 1 Arreslede, 2 Sleepdeur en, 1 Voor sleper, 1 Handblok, 1 Snij molen, 1 Windmolen, 1 Geeselstoel, 1 Kruiwagen, Ladders, Trap, Spek- stander, Builkist, Meelkist, Wa genlichter, Reep en Blokken, Kort en Langtouwen, Wagenzeilen, Tobben, Schalen en Gewichten, groene Mutsaards, de Mestput, de Kafput, Paardenwant. LANDBOUW-, MELKERS- EN ZOLDERGEREEDSCHAPPEN, en eenig- Huisraad, waaronderKarn, Roomtonnen, Botertobbe, Emmers, Tafels, Stoe len, 2 Linnenkasten, 2 Kachels, Koper-, Blik- en Aardewerk en meer andere Goederen. BOEK- A HANDELSDRUKKERIJ Wed. S.J.de Jonge-Verwest De soliedste, Heslist «le g o e «1 k o o p s t A. HUBREGTSE. Zeer geschikt voor Yerjaar- en Huwelijkscadeau. DREYFUS. Kapitein Dreyfus is eindeljjk zjjn peri- ode van stille berusting uitgekomen. Hij heeft den minister van oorlog per brief verzocht, een officieel onderzoek te willen gelasten met betrekking tot bet veelbespro ken (valsche) borderel, dat een kantteeke- ning van de hand van den Duitschen keizer zou dragen, en waarin Dreyfus beschul digd wordt, stukken, betreffende de Fransche legerinrichting te hebben verschaft aan een vreemde mogendheid. Uit een brief van Morlet aan Jaurès bljjkt het bestaan van dat borderel, dat in alle fasen van den tegen hem gevoerden strijd van zoo grooten invloed is geweest. Hij vraagt den minister te willen gelasten een onder zoek naar het gebruik, dat van het valsche stuk gemaakt is bij het proces van Ronnes en de gevolgen, die het heeft gohad op het vonnis; en een onderzoek naar het leugenachtig en valsch getuigenis van Czernusky, die te Rennes had verklaard dat Dreyfus' naam op de spionnenlijst van het Duitsche leger stond. Te Galatina, een Zuiditaliaansch plaatsje hebben werklooze veldarbeiders, bij een brooduitdeeling, die de regeering Zondag 1.1. onder hen deed plaats vinden, ongeregeldheden veroorzaakt, door liier en daar ruiten te verbrijzelen en andere schaden aan te richten. Hoewel de politie toen de orde wist te herstellen, werden de lieden Maandag opnieuw rumoerig, ditmaal omdat de politie een muziek-uitvoering op de markt verbood. De menigte smeet met steenen naar de gendarmes en enkele revolverschoten werden afgevuurd, zoodat de politie tot wapengeweld de toevlucht moest nemen. Er vielen een doode en eenige gewonden, maar de commissaris van politie en eenige gendarmes hebben ook kwetsuren ontvaDgen. De rust is nu hersteld. A. s. Woensdag zal Koning Edward een bezoek brengen aan het Vaticaan (den Paus). De kardinaal Rampolla bewilligde in het volgende ceremonieel, waarbij zorg vuldig de schijn is gemeden, alsof Eduard VII, als gast ten Quirinaal (paleis van den Koning van Italië, ook te Romeden Paus zqn opwachting ging maken. Op gemelden datum neemt Eduard VII formeel afscheid van 't Italiaansche koningspaar, dat hem niet tot aan het station uitgeleide zal doen, maar tot aan de Engelsche ambassade, zoodat het geljjkt, alsof hun gast het Ita liaansche grondgebied verlaten heeft. En van het gezantschapsgebouw zal de En gelsche koning, in een andere uniform gestoken, zonder escorte van Italiaansche soldaten en in een galarijtuig van den gezant, zich naar het pauselijk verblijf begeven, om na zijn bezoek aldaar naar 't station te gaan tot aanvaarding zijner thuis- reize, zonder zich opnieuw in het Quirinaal vertoond te hebben. 1303. De Berlijnsche meteoroloog (weerkundige) dr. Kremser heeft gezegd, dat hij zeer stellig verband zoekt tusschen de winterkoü van April 1903 en 't zich meer dan gewoonlijk naar 't zuiden voort- schuiven van de ijsmassa's aan de Noord pool. In bijzonder grooten getale werden drjjvende ijsbergen in den Atlantischen Oceaan gezien. Met het oog daarop bleven de stoomschepen, die de reis van Europa naar Noord-Amerika, vice-versa, maken, nog den zuidelijken winterkoers behouden. Behalve deze factor heeft ook de aanhou dende noordenwind invloed op de lage temperatuur. Niet zoozeer do intensiteit (innerlijke kracht) als wel de duur van de thans heerschende periode van kort acht prof. Kremser abnormaal (ongewoon). Eene vergelijking met de jaren tot 1848 toe toont aan, dat April 1903 van 1,1 tot 6,5 graden lager temperatuur had dan alle vorige jaren in de periode. Zondag jl. was 't wei het ergst7,4 gr. beneden de normaio tempe ratuur. De storm- en de sneeuwbuien van Zondag jl. wijzen, volgens den hoogleeraar, op eene crisis. Hij voorspelt nu normale temperatuur en warmere dagen, en dat wel gauwer naarmate we van 1 -20 (25?) April hebben gebibberd. •=- De Engelsclien hebben in Somaliland een ernstige nederlaag geleden, bij Goem- boerroe. Kolonel Cöbbe had in den morgen van den 17en kolonel Plumkett met ruim 200 man en 2 maxims gezonden om kapitein Olivey te helpen. Die colonne Plunkett nu is totaal vernietigd, ook de maxims vielen in handen van den vijand die over een sterke bereden macht en infanterie beschikte. Kolonel Cöbbe ligt aldaar nog gekampeerd met 200 man en 1000 ka- meelen, doch kan niet terug vanwege het kreupelhout. Generaal Mnnning wil trachten hem te ontzetten. Deze eerste ontmoeting met «den gekken Mulach" waarnaar zij zoo verlangd hebben, zal den overblijvenden heugeu. Dinsdagnacht hebben dieven zich toe gang verschaft tot de sacristy der kathedraal te Mans. Ze drongen door in de schatkamer der kerk, waar ze alle kasten open braken sn 5000 franc klinkende mnnt stalen, verder een bisschopskruis, 22 kelken ter waarde van 500 tot 700 frank en een andere kelk, welke geschat wordt op 4000 frank. Van de dieven heeft men geen spoor kunnen Tevens berichten wij aan belangstellenden dat «de nieuwe arbeidswet", het vooront werp, waarvan de sociaal democraten, misbruik makend van het vertrouwen door den minister gesteld in de Kamers van Arbeid, aan wie hij het ontwerp «vertrou welijk ter beoordeeling zond, enkele hoofd stukken openbaar maakten, thans in zjjn geheel bij de drukkerij «Vada" te Wage- ningen is verkrijgbaar gesteld. "Wij laten geheel in het midden of de onbekende bezorger en do drukker van dit Voorontwerp met de publiceering goed deden. Maar nu zij eenmaal den voet op dit verboden terrein gezet hebben, moeten zij, dunkt ons, verder gaan. Het schijnt thans ook al geoorloofd te zjjn, de adviezen van de Kamers van Koop handel en van Arbeid op dit Voorontwerp te publiceeren. Laat «Vada" al deze adviezen samenlezen, vervolgens het gewijzigd voorontwerp trach ten meester te worden, de adviezen van den Raad van State, er aan toevoegen dan kent men don loop van bet Voorontwerp, het embryo, en dan komt de beurt aan de vrucht: het Ontwerp behandeld in secties, rapporten, memories en openbare debatten. Aan dit Voorontwerp zonder meer heeft 't publiek niet veel, althans niet genoeg. Homoeopathisch Maandblad 14e Jaargang no. 4, onder redactie van dr. Voorhoeve Zwolle La Rivière en Voorhoeve, bevat Eenige hoofdstukken der gezondheidsleer. Eenige wenken voor de verpleging van zuigelingen eD iets over de homoeopathische behandeling van kinderziekten. Adres boek van Homoeopatische artsen. (In ons land zijn er nog maar 18 een hunner dr. v. d. Harst, is gemeente-arts, en wel te Alfen.) Homoeop. Polikliniek te Amster dam (waar kosteloos consult verleend wordt.) Deze inrichting heeft echter geld noodig. Wie haar steunen wil, zende aan J. D. Dresselhuis, Jacob van Campenstraat 40 Amsterdam. B URGERLJJKE STAND van 2324 April 1903. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. A. Varel 27 j. jm. en W. Montanari 21 j. jd. P. Buijs 20 j. jm. en W. Joosse 24 j. jd.G. A. Carol 22 j. jm. en P. J. Thijsebaard 35 j. jd. Getrouwd: A. M. Witte 21 j.jm. en J. Soetens 19 j. jd. Bevallen: J. Broodman geb. Kooman z.P. Acda geb. Gilde d.M. de Jonge geb. van Westen d.M. Breel geb. Everse d. Levenloos aangegeven: een z. v. J. Zandee en E. de Jonge. GOES. Geboren: 23, Johannes, z. v. Marinus van Liere en Johanna Geertruida Maria Zuijdweg; 23, Marina Elisabeth Geertruida, d. v. Itje Fokke en Dingena Bek. van 17—23 April 1903. 1ERSEKE. Ondertrouwd: 22,Wil lem Schujjs 29 j. jm. te Middelburg, en Jannetje Zuijdwegt 24 j. jd. te Ierseke. Gehuwd: 23, Oornelis Koole 27 j.jm. en Maria Franse 23 j. jd. Geboren: 21, Willem, z. v. Esdra Minnaard en Jannetje de Koeijer. MIDDELBURG, 23 April. Ter graanmarkt van heden was uit Wal cheren weder eene kleine aanvoer. Tarwe was letterlijk het eene artikel dat aange boden werd. Van andere soorten van granen en peulvruchten werd bijna niet getoond. De noteering is als volgtNieuwe Walch. tarwe met eenige vraag werd van f 6.75 tot f6.90 naar kwaliteit betaaldrogge en win- torgorst niet ter markt; zomergerst op f 4.75 gehouden; Walch. witteboonen met weinig aanbod werden tot f 13.50 genomen, die booger hielden konden niet verkoopen ronde bruinoboonen en lange dito niet ge toond paardenboonen hield men op f 6.50 groene kookerwten f8; kroonerwten f8.75 i f9 en daarboven. Boter f 0.55 f 0.60 per '/a kilo. Eieren f2.80 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 23 April. 1903. Boter f 0,60 a f 0,47'/a per pond. Kipeieren f 0,80 a f 0,60. Eendeieren fl.a f0.90. Kleine eieren f 0,50 de 25 stuks. VLISSINGEN, 24 April. 1903. Boter f 1,20 rt f 0,per kilo. Eieren f 3,10 per 104 stuks. Dinsdag 28 April. Goes, door mr. Liebert bourwen veestal op hofstede Landlust van J. Boonman Hein- kenszand. Bestek ter inzage bij den architect v. d. Weert. Woensdag 29 April. Goes, door dhr. de Beste Az., schilders- en behangerswerk 6 nieuwe i suizen West singel. Wilhelminadorp, poldermai ;erialen voor den Oost Bevelandpolder. Inl. Jf. Nieuwdorp. Middelburg, Abdij 11 uur door Gedep. Staten het maken van een wachtkamer te Neuzen voor den prov. st. >ombootdienst Westerschelde. Bestek i 75 -cent ter prov. griffie. Woensdag 6 Mei.. Bruinisse, herstel enz. door" het water schap Bruinisse tot 30 April. 19*04 van de werken van het waterschap. Bestekken bij dhr. Joh. Elenbaas. Maandag 27 April. Wolfertsdijk, voor P. J. .Kievit dooi deurw. Hollmann 10 uur meubels, slagers-en riet dekkersgereedschap, zea hangstoelei Dinsdag 28 Apr. Vlissingen, door not. de Maret Tak 8 uur iu de Oude Vriendschap een koffiehuis Peperdijk 85 cA. 2o—7o huizen Kleine Kerkstraat 50 en 78 cA. Lange Zelke 70 cA. Bouwen Ewoutstraat 100, 79 en 82 cA. Te zien 27 en 28 April 10—12 en 2—5 uur. Sint Laurens, 10 uur door not. Tak bij Lein Kodde inspan als Woensdag 29 April. Sloe, half 11 bij Imanse door deurw. Hollmann herberginventaris, fornuis, slee, ijzeren varkenshok, liets, vet varken, melk- schaap, enz. Sint Laurens, bij Louwerse door not. Tak 10 uur 2 zwarte merries 20 en 4 jaar, 2 zweetvosruinpaarden 13 en 2 jaar, 2 bruine merries 6 en 1 jaar, 1 zweetvos ruinpaard 2 jaar, 7 baatgevende melkkoeien, 8 kalf- vaarzen, 1 anderhalfjarige stier, 3 dito vaarzen, 1 jaarling os, 4 dito vaarzen, 7 kweekkalvers, 3 schapen met lammers, 2 drachtige zeugen, 2 vette varkens, 1 hond, 2 eenden, 30 kippen en hanen, veerwagen, driewielskar, 3 menwagens met toebehooren, 4 ploegen, schottel ploeg, 2 rolblokken, 1 arreslee, voorsleper,2 kort molens, smjmolen, moesmaker, mangelmolen, melk- zolderge reedschappen, huisraad, schalen met balans en gewichten, enz. Oud Sabbinge, bij N. Valkier door not. Pilaar 10 uur 2 vos merriepaarden 13, 15 jaar, 2 menwagens, 1 langwagen, 2 Kocks- ploegen, 4 eggen enz., en huisraad. Donderdag 30 April. Nisse, 10 uur bij de Blaeij voor Eckhardt door deurw. Hollmann 2 melkkoeien, 3 kalfvaarzen, alle op rekening; 10 tweejarige vaarzen, 8 dito ossen, enz. Kapel'e, 12 uur bij v. Willegen door not. L. Liebert meubelen. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst een huis en bleek, Lange Giststraat F. 186een winkelhuis Spanjaardstraat F 54. Ovezande, half 11 voor Timmerman inboedel. Hoedekenskerke, bij Eckhardt door not. Prins 11 uur kabinet, bureau, 4 tafels, 3 veeren bedden met toebehooren, herberg inventaris, 2 vette varkens, enz. Vrijdag 1 Mei. Zierikzee, 11 uur door not. Franse ver pachting 21 perc. visscherij in de Hammen en 7 perc. in het Bakkersgat. Boekjes enz. bij den heer F. Leo de Leeuw, Bergen op Zoom. OoBtkapelle, door not. Tak 10 uur bjj Geldof inspan als1 bruine merrie 7 jaar, 2 zwarte dito 12 en 18 jaar, 5 baatgevende melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 2 weivaarzen, 6 anderhalfjarige vaarzen, 7 kweekkalvers, 2 melkschapen met lammers, 2 vette varkens, 50 kippen en 2 hanen, 1 veerwagen, 2 men wagens, 1 driewielskar, arreslee, paarden- want, geweer, schalen en gewichten, land bouw-, melk- en zoldergereedschap, huisraad. Zaterdag 2 Mei. Ritthem, door not. Tak 9 uur bjj J. Meijers inspan als Dinsdag 5 Mei. Vrouwepolder, door not. Tak op de hof stede Oranjezon 10 uur inspan als: Woensdag 6 Mei. Oost en West Souburg, bij C. Ce vaal door not. Tak 9 uur inspan als Donderdag 7 Mei. Middelburg, in de Vergenoeging 8 uur door not. Wisboom Verstegen 1 huis Neder- straat 139 cA. en een pakhuis Schuitvlot- straat 76 cA. Te zien 6 en 7 Mei 1012 en 2— 4 uur. Juli of Augustus. door not. Pilaar de hofstede van M. van Iwaarde 42 H. onder Sinouts- kerke waaronder 28 H. weiland. Middelburg. Vrije en ordeoefeningen gymnastiekgeëxamineerd 5, geslaagd de dames C. van Dixhoorn te Waterlandkerkje, R. M. van Maldegem te Sluis en A. C. Vooren te Zierikzee. Handwerkengeëxa mineerd 4, geslaagd de dames C. van Dix hoorn te Waterlandkerkje en R. M. van Maldegem te Sluis. BRIEFWISSELING. Uit Neuzen komen verzoeken tot ons om ook van 't dedat na de rede van den heer De Wilde gevoerd, verslag te geven. Het gaat moeilijk aan dien wensch te voldoen; wij hebben te weinig plaats, en het debat komt ons ook niet belangrijk genoeg voor. Wij zullen alsnog trachten bet later, verkort te plaatsen; doch wach ten dan ook, om recht te doen, nog een kort verslag der rede van ds. v. d. Kamp. Red. Terstond gevraagd tevens metselen verstaande, bij J. DE KATER, timmerman, Kortgene. Door huwelijk met Mei benoodigd, bij P. VERHAGE Mz., Koudekerk e. 1 11 L| II II A ijf Aan de Chr. School (Ned. Herv.) te VLISSINGEN wordt gevraagd voor het 2a en 3e leerj. Salaris 500. Brieven met inl. aan het Hoofd der School, W. VAN HOUTE. n massa of in gedeelten: waaronder zeer veel zwaar Olmen-, 2 a 3 duizend Boonstokken en G a 7 (luizend Roeden (Willegen). Te bevragen bij J. BURGER te K a- pelle en P. JOZIASSE te 's-Gra venpolder. een KABINET, TAFEL en een Plattebuis-Ieachelbij E. W: FLIP- SE Wz., te Meliskerke. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal des voormiddags om 10' h uur, aan de herberg en ten verzoeke van dhr. A. Imanse aid. Sloe, gemeente 's Heer Arende- kerke, De Notaris A. M. TAK zal op voormiddags te 10 uren, op de hofstede «De Oranjezon", bewoond door W. Wal raven, in de gemeente Vrouwepolder, in het 1 zwart Ruinpaard oud 10 jaren, 1 bruin Merriepaard oud 14 jaren, met veulen, 1 bruin jaarling Merriepaard, 4 baat gevende Melkkoeien, 2 2-jarige Vaarzen, 2 l]/3-jarige Vaarzen, 2 Kweekkalvers, 2 Geiten, 2 Varkens, 50 Kippen en Hanen, 1 Veerwagen, 3 Menwagens, 1 Driewielskar, 2 Ploegen, 7 Eggen, Veldgang met borden, Rolblok, Sleepdeur, Voorsle- per, "Wagenlichter, 2 Kruiwagens, Gee- selstoel, Kortmolen, Windmolen, Man gelmolen, Voederbakken, Boogzaag, Meelkist, Hooizaag, Kort- en Langtou- wen, Reepen en Blokken, Tobben, Hor den en Staken, Wipplank, Planken, Brandhout, Mutsaards, Paardenwant. VOORTS EENE PARTIJ waaronderKarn, Roomtonnen, Boter- tobbe, Emmers, Maten, Graanzeeften, Zakken, Schalen met balans, benevens als: 3 Kabinetten, 1 Tafelkastje, 2 Bedden, Stoelen, Spiegel, koperen Ketels, Aardewerk en meer anderen Goederen. Op de hofstede bestaat geen ge legenheid tot stalling. De Notaris A. M. TAK zal op voormiddags te 10 uren, op de hofstede bewoond door Jac. Louwerse, in de ge meente St. Laurens, in het openbaar VOORTS: Op de hofstede bestaat geen gele genheid tot stalling. De Notaris A. M. TAK zal op voormiddags te 10 uren, op de hofstede «Driewegen", bewoond geweest door Cs. Cevaal te Oost-Souburg, in het openbaar verkoopen: VOORTS EENE PARTIJ Op de Hofstede bestaat {jeen gelegenheid tot stalling'. Canzep ooristr. C 176- Goes GOEDKOOPST ADRES NAAIMACHINE is de Gemakkelijke belalmgsconditiim.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 6