Openbare Verkoopingen. BEKENDMAKING-. Kerknieuws. Schoolnieuws, LANDBOUW, Intensieve Cultuur. LEESTAFEL. M arktberichten. Qoes. Donderdag stond een talrijke schare uit de burgerij met verscheidene corporaties op 't kerkhof om de laatste hulde te brengen aan den heer Z. D. v. d. Bilt la Motthe wiens overschot naar zijn laatste rustplaats werd gedragen. Te half 3 kwam de lijkstoet ter plaatse aan. Een twaalftal burgers, naaste vrienden van den overledene, droegen de baar, terwijl op de lijkkist een zestiental kransen werden neer gelegd. Met familie en vrienden volgde ooko.a. een deputatie uit 's-Heer Abtskerke de baar. Eerst trad de burgemeester van Goes, de heer De Koning Kooy naar voren om de verdiensten te huldigen van dezen ambte naar die 37 jaar de gemeente met zoo groote nauwgezetheid diende, en ook in andere betrekkingen zoo eervol was werk zaam geweest. De heer C. Risseeuw namens Regen tessen en Regenten van het Gasthuis sloot zich diep bewogen bij deze hulde aan. Ds. v. d. Plassche de leeraar van 's-Heer Abtskerke herdacht den burgervader die sedert 1883 de belangen der gemeente en van alle gemeentenaren met zoo groote, vaderlijke liefde had behartigd, en schetste de diepe droefheid die oud en jong te 's-Heer Abtskerke en Baarsdorp had aan gegrepen bij het vernemen zijner doods mare. Ieder gevoelde dat men een vriend, een vader verloren had, die in alle lief en leed der gemeentenaren deelde. Schoon niemand onmisbaar is, zegt Spr., in wat hij was voor ons, is de overledene niet te vervangen. Lange jaren zal van zijn verdiensten onder ons worden gesproken. Trooste de Heere zijn weduwe die hem zoo gaarne en zoo vaak op zijn tocht naar onze gemeente vergezelde, en steun en troost bracht bij kranken en beproefden trooste Hij nu haar zelve in haar rouwe. De heer Breetvelt sprak namens de open bare en bijzondere onderwijzers een woord van dank voor hetgeen de overledene al zijn leven voor hen geweest was. Hij was de vriend der onderwijzers en onderwij zeressen van Goes, die van hem veel raad, hulp en steun ondervondenhij heeft de achting ruimschoots verdiend, waarmede zij van hem scheiden. De heer A. E. Janssen dankte namens de familie voor de laatste eer den over ledene bewezen. Minister Kuyper als spreker. In de „Telegraaf" zegt de schrijver van de Parlementaire portretten het volgende van Dr. Kuyper als spreker Bij den Minister Kuyper doet zich het eigenaardig verschijnsel voor van een zeld- zamen „climax" in zijne redevoeringen. Hg is en blijft de publicist-staatsman. De man ook van stemming die, uit kracht van zijn sensitief en artistiek temperament zich terwijl hij aan 't woord is laat meevoeren door den steun zijner emotiën. Hij is als de auteur, die zonder veel „lust" aan het schrijven gaat, doch die gaandeweg gloed, bezieling in zich voelt opleven, en die eindelijk nauwelijks zgn pen meer kan beheerschen. De Minister Kuyper begint eene rede voering steeds op zeer nuchtere, laagbij- den-grond-zwevende manier. Hij doet de détails af. Hij beantwoordt twee, drie vragen, ziezoo, dat is klaar. Die onderdeelen hinderen hem niet meer. Dan spreekt hij gewoon, soms wat rad-zeggend de woorden. Zooals iemand, die een gewoon gesprek houdt. De «speeehtoon" is er nog heele- maal niet. 't Kan best wezen dat de Minister Kuyper er dan, zoo losjes-weg, een aardig heidje tusschen gooit; althans, iets zóó dood-gewoon en in huiselijke taal uitspreekt, dat de zeer-gevoelige lachlust der verga dering wordt geprikkeld. Eerst wanneer de heer Kuyper zich ver lost heeft van de lastige punten-van-den- tweeden-rang, dün raakt hij in anderen toon. Dan komen de zinnen van kracht, van gloed, van bezieling. Dan besteedt hg zorg ook aan den vorm. Dan staat daar de man die de taal liefheeft met fijngevoelend hart. Dan zal er niemand meer denken aan glim lachen in de Kamer, want de heer Kuyper vermag eene vergadering mee te voeren met, op te heffen tot zijne bezieling en de kracht van zjjn kloek en treffend woord. De staatsman en de begaafde redenaar is dan aan 't woord gekomen de journa list, die ook wel eens in de gauwigheid een vluchtig en amusant „mopje" schreef, dient zich op den achtergrond te houden.... In deze tweeslachtigheid, om 't zóó eens te noemen, ligt dunkt mjj, voor een groot deel de oplossing van het verschil van ge voelens en inzicht, dat zich onlangs tus schen den Minister Kuyper en een der Nederlandsche bladen openbaarde. Zondagmiddag is op de Breestraat te Leiden bet huis van een handelaar in optische en chirurgische instrumenten door brand vernield. Het aan die woning gren zende stadhuis bekwam belangrjjke water schade. De bewoners waren uitstedig Zjj waren juist van plan de zaak te verkoopen en zich te Londen te vestigen. In de chemische wasscherij van Hoeiing te Haarlem had een benzine-ontploffing plaats. Vier arbeidsters bekwamen ernstige brandwonden, een die 't raam uitsprong, bekwam daarenboven levensgevaarlijke kwetsuren. Het gebouw brandde uit. Te Feijenoord is een zevenjarig kind door de van de Hoeksche Waard komende stoom tram vermorzeld. TeMiddelrode(N.-Br.) is iemand die zijn wegwaaiende pet wilde grijpen, van de in volle vaart zijnde stoom tram gevallen. Hjj geraakte daarbjj onder de wielen met het noodlottig gevolg dat hem beide beenen werden afgeredenhij overleed nog denzelfden avond. Tegen den heer Hugenholtz te Haarlem, lid der Tweede Kamer, is op last van den officier van justitie, een instructie geopend wegens door hem gesproken woorden op een vergadering op 8 Febr. jl. van den Bond van miliciens en oud-miliciens te Haarlem. (Tel.) De ramp op Martinique. Een neger-redenaar in de Vereenigde Staten gaf aan zijn gehoor de volgende ori- gineele verklaring van de ramp op Mar tinique: „De aarde, mijne vrienden," aldus verklaarde hij in een dialect dat voor ons moeilijk is weer te geven, „draait om assen, zooals wij allen weten. Nu is er iets noodig om deze assen gesmeerd te houden, en daarom, toen de aarde gemaakt werd, goot men er petroleum van binnen in voor dat doeleinde. Toen kwam de Standard Oil Company en haal Je die petroleum er uit door gaten in de aarde te boren. Toen liepen de assen droog, zij werden gloeiend en dat was de oorzaak van de uitbarsting." In de Vereenigde Staten dreigt de toestand even critiek te worden als ge durende de staking der mijnwerkers in Pennsylvania in het vorige jaar en zal wellicht de staking onder de metaalwerkers zich binnenkort over 525,000 werklieden uitbreiden. Men beweert dat aan President Roosevelt reeds het verzoek is gericht als scheidsrechter op te treden. Men vestigt de aandacht op het ontstaan van eene tot nu in Amerika geheel onbekende partij die der socialisten. Vroeger was de eer zucht van den werkman alleen er op ge richt zoo mogelijk eigenaar van een zaak en dan millionair te worden. Er waren immers voorbeelden genoegMaar de conflicten der laatste tijden tusschen werk man en patroon hebben den eerste leeren begrijpen van hoe groot voordeel politieke propaganda voor hem kan zijn, zoodat de arbeiders niet langer alleen financieels doch ook politieke aspiratiën zullen hebben. President Steyn heeft tot de Britsche regeering het verzoek gericht om naar Zuid- Afrika te mogen teruggaan. Hij stelt zich voor om in strikte afzondering in den Oranje- Vrijstaat te leven, en hij zal in 't geheel niet deelnemen aan het staatkundige leven. Indien het verzoek toegestaan wordt, zal de heer Steyn spoedig naar Kaapstad vertrekken. Vleeschkeur in Duitschland. InDuitsch- land is heden de nieuwe wet op de vleesch keur in werking getreden. De gevolgen zullen in de eerste plaats door de buiten- landsche importeurs waargenomen worden. Ter onderscheiding van het Duitsche vleesch wordt het vleesch uit het buitenland, wan neer het deugdelijk bevonden is, van een rood stempel voorzien met het woord Aus- land. Het gezouten, gepekelde en anderszins verduurzaamde vleesch uit den vreemde wordt met hetzelfde woord door een brand- stempel gemerkt. Verder zijn voortaan alle voor de gezondheid schadelijke bijmengingen en kleurstoffen bij de bereiding van vleesch verboden. Een aantal vleeschwaren zooals buitenlandsche worst, cornedbief, tongen in blik enz. verdwijnen, krachtens de nieuwe wet, voorgoed van de Duitsche markt. De Regeeringsmeerderheid in het Engelsche Parlement daalde eergisteren bij de behandeling van een voorstel om een tram te leggen over de Westminster-brug en over de kaden der Theems, tot één stemDe regeering ondersteunde een voorstel om de behandeling van het be treffende ontwerp van den Londenschen districtsraad uit te stellen tot de Koninklijke Commissie, welke benoemd is om de ver keersmiddelen in Londen te onderzoeken, de uitslag der stemming was 134 stemmen vóór en 133 stemmen tegen. De oppositie begroette natuurlijk den uitslag der stem ming met luid applaus. Te Bonn is Zondagavond brand ont staan in den Dierentuin en 5 leeuwen, 17 apen, een luipaard, een hond en een dwerg antiloop kwamen in de vlammen om. De dieren maakten een vreeselijk misbaar. De schade bedraagt omtrent 45000 mark en niets is verzekerd. Hoe bezorgd men in de Engelsche ambtenaarswereld was, dat bijzonderheden, voor Cnamberlain onaangenaam, tijdens zijn Z.-Afrikaansche reis zouden uitlekken, blijkt wel uit de omstandigheid, dat het aan geen enkele vertegenwoordiger der liberale pers op één na toegestaan is geweest den reiziger op zijn tocht te volgen, terwijl het aantal correspondenten van tory- bladen aan zienlijk was. En hoe de éénige liberale persman dan nog is behandeld, een officier, die in den oorlog had medegevochten nog wel, be schrijft deze in een der bladen. Toen hij zijn geloofsbrieven indiende, zegt hij, waaraan niets ontbrak, vertoonde zich dadelgk bg de autoriteiten een onver klaarbare aarzeling ze te aanvaarden. Hij had echter machtige vrienden en dezen wezen er de regeering op, dat zij zich veel kwaad zou doen door den eenigen vertegen woordiger der oppositiepers gunsten te weigeren, die aan zijn collega's van de ministerieele peis grit werden toegestaan. Schoorvoetend weid den coriespondent eindelijk de gevraagde toestemming gegeven. Maar elk officieel bericht, dat zijn collega's gewerd, werd hem onthouden. Door een vriend in de Trausvaalsche regeering was hij te weten gekomen, dat de Raad, zich onmachtig ziende, hem het vertellen van de waarheid te beletten, er ernstig over had beraadslaagd of het niet beter zou zijn hem onder de nieuwe Vredebewaringswet uit te zetten. Te Bloemfontein kreeg hij plotseling last zich te verwijderenhij mocht het reisgezelschap niet langer volgen. Prote steeren hielp niets en hij moest zich onder werpen. Toen hij later voor particuliere doeleinden op reis was, werd hij voortdurend door de geheime politie gevolgd. In Macedonië blijft 't treurig. Bij den aanval op Mitrovitza door de oproerige Albaneezen heeft zich een incident voor gedaan, dat tot ernstige verwikkelingen kan aanleiding gevende Russische consul werd gewond. Mitrovitza is een gevaarlijke woonplaats voor consuls. Jaren geleden werd de Servische consul aldaar vermoord, en ook het leven van den nu gewonden Rus was steeds in gevaar. De consul werd door de fanatieke Albaneezen Muzelmannen uit de omgeving altijd beschouwd als een dwarskijker, die moet toezien op de daden, welke de Albaneezen zich veroorloo ven tegen de ongewapende katholieke Serviërs in die streken. Er heerscht onder de christelijke bergstammen van Ksela de grootste op winding over de gruweldaden, bedreven door de soldaten van Essad Pasja. Met het oog op de plaats gehad hebbende gebeurtenissen hebben de gezanten der mogendheden te Konstantinopel met klem bij de Porte aangedrongen op het nemen van krachtige maatregelen ter beteugeling van den opstand in Üud-Serviü. Naar het heet, maken de Albaneezen zich gereed om een aanval te doen op Prizrend. Chamberlain deelde gisteren in het Engelsche Lagerhuis mede, dat negentien onverzoenlijke krijgsgevangenen op Ceylon, die zich schuldig gemaakt hadden aan insubordinatie, in verzekerde bewaring waren gesteld in de militaire gevangenis te Colombo. Ik ben, vervolgde Chamberlain, in overleg met den gouverneur om deze mannen toe te staan naar Java te gaan en heb reden te gelooven, dat aldus binnen kort een regeling zal getroffen worden. Te Gleiwitz (Sileziü), in de Koningin Louise-mijn ontplofte een ondergrondsehe kruitkamer. Tot dusver zijn vier dooden en 7 zwaargewonden te voorschijn gebracht. Twee beambten zijn bij het reddingswerk omgekomen. Men vreest, dat een deel van de mijnschacht is ingestort. Een telegram uit Jeruzalem meldt, dat een aardbeving groote verwoesting heeft aangelicht op den Olijfberg. In de dorpen stortten huizen ineen waarbij talrijke in woners bedolven werden. De paniek duurt nog voort. Een millioen colibri's, paradijs- en andere uitheemsche siervogels vallen jaarlijks, al leen voor Frankrijk, der vrouwelijke ijdel- heid ten offerdertig millioen gaan er in diezelfde tijdruimte naar Engeland, en de overige landen van Europa schijnen er boven dien nog honderd vijftig millioen noodig to hebben. Een Londensch koopman ontving in één enkele zending 23,000 colibri's, 80,000 wa tervogels en 80,000 paar vleugels, en in een Franseh provinciaal blad kwam onlangs eene advertentie voor, waarin een huis in fournituren voor dameshoeden 20,000 goud vinken vroeg en andere in kleur met goud vinken gslijkstaande vogeltjes. Op de mark ten van Brescia werden in een enkele maand 473,000 trekvogels verkocht, en te Hamburg leverde een koopman, kort geleden 10,000 lijkjes van kleine papegaaien tegelijk af. Het walgelijke van dit alles is nog, dat men, om de friscbheid van kleur zooveel mogelijk te behouden, de colibri's bijvoor beeld levend vilt en men den witten reiger uit Noord-Amerika, eveneens levend, het door de dames uit de groote wereld zoo hooggeschatte witte kuifje, met huid en al van den kop afscheurt. (Ned. SpJ Goes. Met ingang van io Mei 1903 zal worden aangesteld een vaste gemeente-arbei der op eene belooning van zeven gulden per week zonder vrij woning. Sollicitanten niet ouder dan 25 jaren kunnen zich aanmelden bij den gemeente-bouwmeester voor 14 April a. s. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Winterswijk, dr. D. Canne- gieter te Zuidhorn te Ankeveen, J. A. Visscher, cand. te Leidschendamte Blitterswijk, H. Rutgers te Vries te Werkhoven, J. fl. F. Gangel te Voorst. Bedankt voor Klundert (toez.) door J. Ennga te Workum. Ovezand. De alhier beroepen predikant ds. J. de Vries van Grijpskerke hoopt 3 Mei DV. des namiddags te Driewegen zijn intrede te houden, na des voormiddags te Ovezand te zijn bevestigd. Als bevestiger treedt op ds. J. Luuring te Nes, (Friesland). De N. R. C. die meldde dat hij had aangenomen en de Graafschapper die be richtte dat hij had bedankt, hadden het der halve beide mis. Geref. Kerken. Drietal te Kampen A. M. Douwes te Amersfoort, N. IJ. v. Goor te Halfweg, en G. Wielinga te Delft. Aan de rijksuniversiteit te Leiden werd bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap, na verdediging van Stellingendo heer J. F. van Deinse, geb. te Hulst. Geslaagd te 's-Graven hage voor de nuttige handwerken mej. J. van Deinse te Scherpenisse. Het is een feit, een gevolg van talrjjke economische en politieke invloeden, dat de landbouwproducten niet meer zoo veel waarde hebben als vroeger. Het is een feit dat voor zooveel voortbrengselen van den akker niet de helft van vroeger op de markt gemaakt kan worden, een feit, waaraan niets te veranderen valt. Velen onder de land bouwers, die den toestand van vroeger nog gekend hebben wenschen en hopen den goeden ouden tijd terug, doch te vergeefs. Zij begeven zich op politiek terrein, gaan naar vergaderingen en vragen om bescher ming, in plaats van zooals anderen, de hulp in zich zelf te zoeken. Ja, in zich zelf. De landbouwproducten brengen niet meer zoo veel op, als vroeger, maar indien het u mogelijk is, uwen akker dubbel zooveel op te doen brengen als vroeger,J dan is de uit komst dezelfde. En die mogelijkheid bestaat. Vroeger toen er nog niet die hulpmiddelen voor don landbouw bestonden, als thans, toen men nog niet zoo op de hoogte was van de bemes tingsleer als tegenwoordig, kon men den grond niet dwingen. Nu wel. Nu kan men den grond noodzaken, meer op te brengen. Door een doelmatige en vooral volledige bemesting, kan men den oogst in vergelij king met vroeger verdubbelen, verdrievou digen. Dat noemt men «intensieve cultuur." Niet meer tevreden zijn met wat de grond wil opbrengen, naar hem door bemesting en bewerking gebieden op te brengen, wat gij wilt. Daartoe is in de eerste plaats noodig een diepe grondbewerking. De lucht moet in de gansche bouwlaag kunnen door dringen. Daartoe is noodig in de tweede plaats een kalkbemesting gegeven om de 4, 5 A 6 jaar al naar den aard van den grond. Daartoe is in de derde plaats noodig een volledige bemesting met kali, phospho rus en stikstof. Ik noem met opzet kali het eerst. Inderdaad, door stalmest en andere door de boerderij te leveren natuurlijke meststoffen komt er in ieder geval stikstof. Ik wil niet zeggen genoeg, maar dan toch betrekkelijk meer dan kali. Daarenboven is de bemesting met stikstof en phorphorus al zoo doorgedrongen, dat die twee elementen in den mest gewoonlijk niet ontbreken. Doch de kali wel. En toch kan men geen intensieve cultuur voeren, toch kan men den bodem niet dwingen een drievoudigen oogst op te loveren, zonder kali, want elke bemesting zonder of met te weinig kali blijft onvolledig of ondoelmatig. Neen, een practisch verstandig landbouwer weet, dat zonder kali niet alleen de grootste oogsten niet kunnen verkregen worden, maar bij weet ook, dat, zoodra de nog aanwezige kali opgebruikt zou zijn, ook de overige voedende bestanddeelen waardeloos zijn. Intensieve cultuur is dus alleen mogelijk bjj volledige bemesting, waarbij in geen geval kali mag ontbreken. Dezer dagen verscheen bij den uit gever D'huij te Middelburg van de hand des heeren Slotemaker de Bruine, voor alsnog predikant te Middelburg, een studie over Evolutie, Selectie, Mutatie. Oorspronkelijk als lezing voor het Zeeu wsch Genootschap bestemd, werd ze later op verzoek voor een aandachtig gehoor in het openbaar gehoudon en nu op veler ver langen, door den druk algemeen verkrijg baar gesteld. Hot doel van deze studie geeft de geleerde schrijver zelf aan. Het is n.l. niet om een apologie, een verdediging van het Geloof te geven, evenmin om eene poging te wagen tot het opsporen der zwakheden in het natuurwetenschappelijk betoog, doel is eenig en alleen het controleeren van de gevolgtrekkingen, welke ten opzichte van het Geloof gemaakt zijn en gemaakt worden uit de natuurwetenschap. Een zeer inte ressant onderwerp alzoo, nog steeds actueel. Aan de hand van Dr. de Bruine, den bescheiden theoloog, «die zich ook oen weinig bezig houdt met de Natuurwetenschappen", omdat hij krachtens zijne roeping zich ver plicht acht, de stroomingen te leeren ver staan in het mensehenhart en in de menschen- wereld, wordt de lezer binnengeleid in de denkwereld der Darwinisten en tevens de vraag gesteld, of bij aanvaarding van de verschillende resultaten der natuurweten schap voor zoover die althans vrij al gemeen worden aanvaard geen plaats overblijft voor het geloof aan het boven zinnelijke, aan het bovennatuurlijke, aan God. Het antwoord op die vraag wordt in deze studie gegeven. Noch de evolutie-theorie, welke zich evenmin uitspreekt over het ontstaan van hot leven als over dat des heelals, noch de selectie-theorie, welke slechts over de ontwikkeling des levens handelt en niet over den aanvang daarvan, hebben voor het allerdiepst natuurwetenschappelijk probleem eene oplossing gegeven. De mutatie-theorie hoewel al te groote conclusies bouwende op de feiten, van welke zij uitgaat, tast het geloof aan het ontstaan des heelals en des levens uit Gods scheppende hand niet aan en laat ruimte voor het geloof aan Gods voortdurende zorg voor het heelal. Zegt nu de geachte schrijverNu geloof ik op grond van de wetenschap In geenen doele. Het komt hem voor en 0. i. met volle recht, dat «de wetenschap al te wankel en al te onzeker bleek" en metterdaad ook is »om te kunnen dienen als fundament voor het Geloot", Zijne conclusie is deze «Op de tegenwoordige hoogte van de natuurwetenschappelijke onderzoekingen is er geen enkel echt wetenschappelijk be zwaar in te brengen tegen deze tweevoudige belijdenis Ik geloof in God, den Vader, den Al machtige, Schepper des Hemels en der Aarde. En Ik geloof aan de almachtige en alom tegenwoordige kracht van God, door welke Hjj alle schepselen als met zijne hand onder houdt." Het geheel is een massief stuk werk, dat waard is in breede kringen te worden gelezen, overdacht en bestudeerd, men moge het met den inhoud eens zijn of niet. Vooral zij het de studeerende jongeling schap op H. Burgerscholen, Gyffinasia, Nor maalscholen ter lezing en hestudeerinq aan bevolen en wel als tegenwicht voor de verderfelijke invloeden, welke van materia listische geschriften als Büchners «Kracht en Stof" een werk gelukkig aan het verouderen en der verdwijning nabij nog steeds uitgaan. De verklaring van de gebezigde «kunst termen" vindt de lezer aan het begin. Druk en uitvoering laten hoegenaamd niots te wenschen over. Enkele drukfeilen zijn bij het lezen niet hinderlijk. Daarbij is de prijs billijk. Zouden we ons een enkele opmerking mogen veroorloven, dan zou het deze zijn Jammer, dat een vertaling van Engelsche en Duitsche citaten ontbreekt. Het zou hen die geen vreemde talen lezen, onmis kenbaar ton goede komen. Of is die vertaling voor een lateren druk Het zou bepaald heerlijk zijn, als het daartoe mocht komen. Do studie is het ten volle waard. Over een andere pennevrucht van den geachten schrijver D. V. een volgende maal. MIDDELBURG, 2 April 1903. Ter graanmarkt van heden was uit Wal cheren de aanvoer weder niet groot en bestond hoofdzakelijk uit tarwe die 10 ct. boven vorigen weekprijs werd gekocht- Van andere artikelen was het aanbod gering. Weinig ging er in den handel om. De noteering is als volgtNieuwe Walch. tarwe werd van f 6,40 tot f 6,50 naar kwaliteit betaaldrogge en wintergerst niet ter veil zomergerst f 4,60 tot f 4,75Walch. witte- boonen werden met f 13.25 en daarboven betaaldronde bruineboonen en lange dito niet aangebodenWalch. paardenboonen kon men tot f 6,25 bekomengroene kook- erwten f 8kroonerwten f 8,25 a f 8,50 naar kwaliteit. Boter f 0,47'/. a f 0,52'ia per 'li kilo. Eieren f 2,90 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 2 April. 1903. Boter f 0,65 f 0,47'A per pond. Kipeieren f0,77'/i f 0,70. Kleine eieren f0,50. Eendeieren f0,95 f0,75 de 25 stuks. VLISSINGEN, 3 April. 1903. Boter f 1,10 f 1,05 per kilo. Eieren f 3,20 per 104 stuks. Dinsdag 7 April. Goes, 8 uur in de Prins voor erven mej. Snoep een huis Langevorststraat 78 c.A. door not. Pilaar- Middelburg, Notarishuis 10 uur inboedel door not. Verhulst. Inl. de Groot Hondius. Donderdag 9 April. Nisse, bij Eckhardt door not. Overman 10 uur inspan als1 wit merriepaard 16 jaar, 1 elfjarig en 1 vierjarig bruin veulen- dragend paard, 1 vos ruinpaard 2 jaar, 3 jaarlingspaarden, 5 baatgevende melkkoeien, 4 anderhalfjarige vaarzen, 1 anderhalfjarige os, 2 eenjarige vaarzen, 2 kalveren, 2 vette varkens, 3 drachtige zeugen, 8 loopvarkens, tilbury, 2 menwagens, lemoenkar op ijzeren assen, driewielskar, fruitwagen, 3 stel grintbakken, peenmolen, sacksploeg, aard- appelwiedploeg, handdorschmachine, ros molen, melkontroomer (merk de Fram), 30 melkbussen, kookforuuis, harnassement, stal- en zoldergereedschap, mest, 20000 kilo beestenpeen, huisraad. Kapelle, bij P. Vermaas 11 uur voor H. van Eenenaam door not. L. Liebert af braak eener schuur. Zaterdag 11 April. Krabbendijke, bij Krijger door not. v. d. Kloes 3 uur 2 huizen van G. Kamper en G. Schrier. Woensdag 15 April. Koudekerke, 10 uur bij Jan Barentsen door not. Loeff, 3 merries 15, 7 en 1 jaar, 5 melkkoeien, kalfvaars, 3 kweekkalvers, schaap met lammers, geit, 2 loopvarkens, 70 kippen en hanen, 2 ploegen, 7 eggen in soort, veldgang met borden, rolblok, molbord met ketting, kruiwagens, paarden- want, men wagen, driewielskar, melk-, zol der- en landbouwershandgereedschap, huis raad, Statenbijbel, enz. Vrijdag 17 April. Oost en West Souburg, 9 uur door not. Tak op hofstede Deinsvliet inspan als Dinsdag 21 April. Oost en West Souburg, door not. Tak 11 uur de hofstede wijlen dhr. Cevaal. Woensdag 22 Apr. Oost en West Souburg, hofstede wed. Jac. Louwerse door not. Tak 9 uur inspan. Vrijdag 24 Apr. Biggekerke, 9 uur door not. Tak bij K. Maljers inspan als Dinsdag 28 Apr. Sint Laurens, 9 uur door not. Tak bjj Lein Kodde inspan als;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2