Afloop Verkoopingen enz. Openbare Verkoopingen. Advertenfiën. BEKENDMAKING-. Kerknieuws. Schoolnieuws. BURGERLIJKE STAND Marktberichten. 1 liest een getrouw vaderlander, Oranje een warmen vereerder, Goes een braaf burger, de weduwe en de wees een vaderlijken vriend, de arme en de oude een onwaar deerbaren steun. Wat zal men hem missen! Goes. Dhr. A. Koop, volontair bij de politie alhier, heeft met gunstig gevolg het examen bij de politie-administratie te 's-Gra- venhage afgelegd. Middelburg. Het lestuur van het Chr. Tehuis voor militairen alhier meende dat het op zijn weg lag om een blijk van sym pathie te geven aan al de militairen die thans alhier onder de wapens zijn en nog moeten blijven. Het Militair tehuis is te klein om allen op één avond te herbergen. Het bestuur wilde bovendien niet alleen de vele trouwe bezoekere maar alle solda ten gaarne bijeen hebben. Daarom is ge huurd de Concert- en gehoorzaal tegen Vrjj- dag 3 April a.s. des avonds te uur. Het Chr. Zangkoor Hosannah zal een aantal liederen zingen; enkele nummers strijkmu- ziek zullen door het orkest ten beste ge geven worden en een paar voordrachten zullen gehouden worden. In de pauze zal een verversching worden aangeboden. Voor een deel zijn de vrij groote kosten reeds gevonden door bijdragen van enkele belangstellenden. Middelburg. De vergadering, door de Vereeniging Ambachtschool uitgeschreven voor de plechtige prijsuitdeeling over het afgeloopen studiejaar, werd heden Maandag gepresideerd door den heer Bekaar. De heer Van der Harst, secretaris, riep allen een hartelijk welkom toe, en las de rapporten der jury's voor, aan wie hij een woord van lol en hulde bracht, zoomede aan den Directeur en de verdere onder wijzers, vooral aan den Directeur, die reeds zoovele nuttige veranderingen tot stand bracht. Hierna werd overgegaan tot de uitdeeling der prijzen, bestaande uit gereed schap, als volgt Bekroond werden Timmerman: 3e jaar B. T. Boeijenga le prijs, Iz. J. van Loo, 2e prijs2e jaar, C. Barentsen, le prijs le jaar, W. van Swers, le prijs, D. Bosselaar, 2e pips. Smeden3e jaar, C. Dingemanse, le pr., J. C. le Cointre, 2e; 2e jaar, N. Verhulst, le pr., W. Vreke en A. van Schaik, 2e 3e jaar, P. Adriaanse, le en P. Melker 2e prijs. Voor getrouw schoolbezoek J. Pieterse, W. van Swers, C. Pagter, J. Pouwer, A. Overweel. Van de school vertrekken met getuigschrift SmedenJ. Slaak weg, C. Dingemanse, J. C. le Cointre en P. J. le Due, allen «zeer goed"N. A. Gillissen, «goed"A. Petiet en P. Kortekaas, «voldoende". Timmeren H. C. Jongepier, B. T. Boeijenga en J. Flink, allen »zeer goed"H. Snijder, J. C. de Ruyter, J. Schout, P. de Witte, J. Dek ker, K. J. v. Loo en H. Good, allen «goed" fl. G. Toebes en H. A. Joossse, allen «vol doende". De jury's hebben bestaan uit de heeren Timmeren: L. van Krimpen, W. A. van der Harst, B. Oldeman en J. BaljeuSmids- werlc: P. Geldof, P. J. Tavenier, A. B. de Munck en M. Geensen. Na allen bedankt te hebben die blijken gaven van hun belangstelling in den bloei der school, en de pers voor hare aanwezig heid, sprak de heer v. d. Harst den leer lingen die de school verlieten, nog een woord van bemoediging toe om in hun verder leven steeds wilskracht, volharding en zelfvertrouwen te behouden. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen. Vlissingen. Zaterdag werd van de werf der Koninklijke Maatschappij „De Schelde" alhier te water gelaten de Torpedoboot „Sphinx", in aanbouw voor rekening van het Departement van Koloniën, bestemd voor de Indische militaire marine. De werktuigen en stoomketels staan in de werkplaatsen gereed en zal onmiddellijk met de opstelling daarvan in het vaartuig een aanvang worden gemaakt. Vlissingen. Werd op 12 dezer alhier een geval van pokken geconstateerd bij een vrouw, die naar Ostende was geweest, waar pokken heerschen, eergisteren is een winkelierster, die onder eerstgenoemde vrouw woonde, ook door de ziekte aange tast. Alles is gedesinfecteerd en de lijderes overgebracht naar het huis voor besmette lijke zieken, waar ook de eerstgenoemde vrouw verpleegd wordt. Bij het te Middelburg gehouden examen voor de letrekking van scheeps meter voor binnenvaartuigen zijn geslaagd de heerenP. Thijssen, adspirant-verifica- teur, en J. van Soe3t, commies 3e kl. bij de belastingen, beiden te Vlissingen. Rilland. Eenige kinderen waren in den Engelschen palder aan het spelen. Een kind van P. Saman wilde springen doch had het ongeluk te vallen met het onge lukkig gevolg dat het éen zijner beentjes brak. Geneeskundige hulp werd door den heer Moree arts alhier verleend. Rilland. Binnenkort zal een aanvaDg gemaakt worden met het bouwen van het Klooster alhier voor de Eerwaarde Paters- capucjjnen. Bestek en teekening liggen reeds ter secretarie. Het bouwen is aanbe steed voor de som van f 98.000 en opge dragen aan dhr. M. Bakkeren te Prinsenhage. Schore. Het ongeluk van mejulfr. in 't A., alhier (zie ons vorig no) was minder juist. Bedoeld werd N. in 't A. dienstbode bij den beer Burger onder Wemeldinge. Zjj viel in een flesch waar ze een schaap uit te drinken gegeven had. Haar toestand was van dien aard dat zjj bjj aankomst te W. naar hare ouders te Schore moest vervoerd worden. Op 't oogenblik lijdt ze veel pijnen. Colijnsplaat. De vereeniging tot stich ting en instandhouding van een School met den Bijbel is voor de som van f4500 eigenares geworden van een groot pand met tuin en koetshuis aan de Voorstraat, vroegere woning van den oud-burgemeester mr. L. A. Bybau, en ruim voldoende voor den bouw van een Chr. school met onder wijzerswoning. Woiphaartsdijk. De eerste heilzame gevolgen van de ongevallenwet in deze gemeente ondervindt de metselaar C. D., die door een val tijdens zijn werkzaam heden te Borsele tijdelijk ongeschikt is in zijn onderhoud te voorzien. Hij ontvangt nu per week f 8.van de verzekerings maatschappij en tevens f 4.50 uit de ver eeniging «Onderlinge Hulp" alhier. Jam mer, dat ook de veldarbeider niet in deze wet is opgenomen. Naar men zegt willen de heeren Koert, landbouwers alhier, door een andere verzekering trachten hunne arbeiders voor ongevallen schadeloos te stellen, een voorbeeld ter navolging ten zeerste aanbevelen. Wolfertsdijk. De vereeniging «Onder linge Hulp" hield Zaterdag hare gewone jaarlijksche vergadering welke bezocht werd door 71 leden. Uit de rekening van den Penningm. bleek dat de inkomsten bedroe gen f3617.20 waaronder begrepen is het batig saldo van het vorig jaar. Aan uit- keeringen bij ziekte en ander uitgaven be droeg dit de som van f 568,08, zoodat het batig saldo dit jaar bedraagt f 3049.12 hetgeen gedeeltelijk op 't Grootboek en Rijkspostspaarbank is geplaatst. Tot be stuurslid werd met algemeene stemmen herkozen de aftredende voorzitter het hoofd der school de heer A. v. d. Linde. Een geopperd plan van een der leden om gelden der vereeniging te bestemmen tot land aankoop en dit land onder de leden te verloten, stuitte af op het gemis aan «Koninklijke goedkeuring" van de Vereeni ging en werd ingetrokken. Een ander voorstel om bij overlijden van zijn weduwe een geldelijke tegemoetkoming te verstrek ken, vond evenmin ingang, omdat dan het doel der vereeniging verder zou gaan dan de statuten thans toelaten. Vervolgens werd besloten de volgende pensioenen uit te keeren over dit loopende jaar aan A. M. de Groot f 40 P. Kaboord f 32 en aan C. Goetheer 16.90, zijnde de rente van het kapitaal. Terneuzen. Zaterdagmorgen hebben aan de sluiswerken alhier, wegens een loon- kwestie, vijftig grondwerkers gestaakt. Deze wilden hun werkende kameraads het voort- werken beletten doch bij de komst der te hulp gepoepen marechaussée trokken zij af naar hunne keeten. Een deel der stakers wilden op de bestaande voorwaarden door werken, doch werd weerhouden door vrees van mishandeling. Hedenmiddag zjjn 30 der stakers ontslagen, en deels reeds huis waarts vertrokken. De luitenant der mare chaussée Thomson ter plaatse. De politie bewaakt het terrein hoofdzakelijk voor beveiliging van de machines. (M. C.) In de gemeente Kruiningen hebben vele landbouwers het loon van hun vaste knechts met 10 tot 15 cent per dag ver hoogd, waardoor thans het hoogste loon f 1.bedraagt en het gemiddelde van 80 op 90 centen is gebracht. Of het daar dus ook noodig was Heinkenszand. In de commissie tot bijstand van de Christelijke Nat. Werk- lieden-vereeniging is benoemd Ds. Hoek, alhier, en niet Ds. ten Broek van 's-Hee- renhoek, gelijk eerst gemeld is. 's-Heerenhoek. Dat men tegenwoordig op zijn hoede moet zijn, blijkt dat alhier Zaterdag bij een winkelierster op klaar lichten dag een beurs met f 10 is gestolen. Nabij Zuidwolde is een gezelschap dat naar de Hoogeveensche markt was ge weest, doordat 't paard schrikte van een rijwiel, te water geraakt, een der inzit tenden verdronk. Te Bemmel viel een landbouwer vau de balken op de deel, en bleef op de plaats dood. Te Barneveld is een leerlooiersknecht bij ongeluk door een 6-jarig kind van zijn patroon zoodanig met een scherp hout onder het rechteroog gestoken dat de hersenen beleedigd werden en de ongelukkige na een kort maar hevig lijden aan de gevolgen overleed. Zondag middag werd op den Spoorsingel te Rot terdam een 8 jarig meisje door een dogcar overreden en gedood. Te Kralingen bracht Zondagmorgen een 65 jarige water stoker zijn 38 jarige vrouw met een vijl vier levensgevaarlijke steken toe in onder lijf en rug. Toen de politie verscheen hing de dader dood op den zolder. Hat bestuur der Ger. Vereeniging voor ziekenverpleging heeft besloten een nieuw ziekenhuis te Amsterdam te bouwen, waarvoor een geldleening van f 90.000 zal worden aangegaan. Door den kantonrechter te Onder- dendam (Gr.) is benoemd tot waarnemend griffier bij het kantongerecht aldaar, de heer T. de Boer, oud-brigad. majoor der rijks- veldwacht aldaar. Een zeker niet alledaagsch geval. „De held van Spionkop" (Henry Slegtkamp) vertrok heden per stoomschip „Herzog" weder naar Zuid-Afrika. Het Volk meldt dat zijn ontslagen uit Hr. Ms. zeedienst van de Sommelsdijk de ma trozen G. Oostveen, F. Donkelaar, M. Post, A. de Vries, J. Th. Schnhmacher, N. J. v. Rossum, allen „wegens aanhoudend slecht gedrag", alleen van Donkelaar wegens „eige naardige ongeschiktheid". Deze matrozen hadden deelgenomen aan de dienstweigering aan boord der „Sommelsdijk," toen men hen in de kou wilde dwingen hun jekkor uit te trekken. De «Sommolsdijk"is overgoplaatst van Amsterdam naar Hellevoetsluis, en de eerste officier door een ander vervangen. Men seint uit Amsterdam Het bestuur der nationale Federatie van transportarbeiders heeft besloten dat voor- loopig geen koffie vervoerd zal worden voor de firma Jonker, bij wie ongeveer 150 kof- fïeverleesters reeds geruimen tijd den arbeid gestaakt hebben. Van de besluiten genomen in de vergadering van gemeente-stratenma kers met het bestuur van den Centralen Bond van Gemeentewerklieden lekte enkel uit, dat de stratenmakers zullen blijven weigeren „besmet" zand te verwerken. De schuitenvoerders weigerden ijzer te vervoe ren voor den heer Lichtermaar. Het is hier en daar nog al rumoerig in de stad, aan gezien postende stakers door de politie ver jaagd. Weder hebben drie smidspatroons de eischen toegegeven. De nieuwe Minister van Marine, de schout bij nacht A. G. Ellis, is sedert 1813 het 36ste hoofd van dat departement. Het eerste was mr. J. C. Van der Hoop, die 7 December 1813 werd benoemd tot commis saris-generaal voor de marine het 35ste was de gepens. luit. generaal J. D. Bergan- sins, die 13 December 1902 ad interim werd benoemd. Zooals men weet, was van 1813 tot 22 Februari 1818 de opperdirectie van het Departement van Marine opgedragen aan den Erfprins en bij besluit van 5 April 1825 met het Departement van Koloniën vereenigd. Het afzonderlijk departement, met 1 Januari 1830 hersteld, kwam onder het opperbestuur van Prins Frederik en wel tot 0 Juli 1839, toen de Prins van Oranje werd geroepen tot de opperdirectie, die echter verviel bij diens troonbeklimming in 1840 en in welk jaar het departement andermaal werd vereenigd met dat van Ko loniën. Sedert 1 Januari 1842 bleef het echter een afzonderlijk Departement. Uit de beste bron wordt verzekerd, dat, na het bedanken voor directeur door Ds. De Haan en Ds. Slotemaker, nog geen vergadering zelfs is belegd ter bespreking van een opvolger te Neerbosch. Het be richt in verschillende bladen omtrent Ds. Schrijver, te Schiedam, is dan ook, minst genomen, voorbarig. (N. Gr. Ct.) In een dezer dagen gehouden verga dering van boekdrukkerspatroons te De venter, waarin op één na alle hoofden van boekdrukkergen tegenwoordig waren, werd met algemeene stemmen besloten tot oprichting eener Deventer Boekdrukkers- voreeniging. Aangenomen werd op die vergadering o. a. het voorstel tot invoering van een nor maal minimum-loon voor alle drukkerijen, zoomede oen voorstel om te trachten in overleg met de gezellen te komen tot in stelling van een scheidsgerecht, tot minne lijke oplossing van eventueele geschillen. Aan een dergelijke boekdrukkersvereehi- ging bestaat ook te Middelburg en te Goes behoefte, ook aan de invoering van een normaal minimum loon. Vooral te Goes bestaat wat dit laatste betreft lang geen eenstemmigheid en de loonen zijn op som mige drukkerijen, althans wat die der jongste zetters betreft, volstrekt niet billijk. Men heeft te Parijs een buitengewone ontdekking gedaan. Een Amerikaansche millionair, naar wien sedert lang werd ge zocht, is eindelijk teruggevonden, Moses Fowler Chase. Deze jonge man is geboren te Lafayette in den staat Indiana. Hij is de kleinzoon van Moses Fowler, die bij zijn dood den jongen een vermogen in landerijen had nagelaten van omstreeks een miliioen dollars. In afwachting tot de jonge Moses meerderjarig zou worden werden zijn oom en tante, de heer Charles Duhme en echtgenoote van Cincinnati, tot zijn voogden benoemd en belast met het beheer van het vermogen, dit alles ondanks dat de vader van den erfgenaam nog in leven was. Moses nu schijnt reeds vele jaren voordat hij meerderjarig zou worden Mijken te hebben gegeven van zwakheid van ver standelijke vermogens, zoo ernstig zelts, dat hij in een krankzinnigengesticht in het westen van de Vereenigde Staten werd onder dak gebracht. Daar zijn de heer en mevrouw Duhme hem op een goeden keer komen halen en sedert dien tijd had men niets van hem gehoord tot op den dag van gis teren, toen de consul-generaal der Ver eenigde Staten te Parijs, Gowdy, na lang durig vorschen, ijverig ter zijde gestaan door den politieprefect Lépine, den jongen man ontdekte in een gesticht in de rue de la Glacière. Daar bleek de vermiste inge schreven te zijn onder den naam James Brown, onder welken naam hij ook al bij andere inrichtingen was uitbesteed geweest door onbekenden. Men vermoedt dat die onbekenden de heer en mevrouw Duhme zijn, die van den toestand van hunnen pupil gebruik hebben gemaakt, om op de inkomsten uit diens aanzienlijk vermogen te teren. Het slachtoffer van de ontvoering is inmiddels geheel krankzinnig Het straf proces dat zich denkelijk uit deze zaak zal ontwikkelen, zal wel buiten zijn kennis worden gevoerd. Te Kopenhagen worden uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen om keizer Wilhelm van Duitschland, bjj zijn aanstaand bezoek, te vrjjwaren voor vijandige betoo gingen. De politie heeft aanplakbiljetten moeten verwijderen, waarop te lezen stond «Dood aan den tyran keizer Wilhelm!" Ook zal een buitengewone bewakingsdienst georganiseerd worden om zijn persoon te beschermen. Een groot aantal geheime po- litie-agenten zullen daartoe van Berlijn naar de Deensche hoofdstad gezonden worden. Men herinnert zich hoe het bij de behandeling der Chineesche schadeloosstel ling een kwestie van zeer groot belang was, of in goud dan wel in zilver betaald zoude worden, en hoe de Chineesche re geering zich van betaling in goud abso luut afkeerig betoonde. Thans heeft de zaakgelastigde der Vereenigde Staten, vol gens opdracht van den Minister van Bui- tenlandsche ZakeD, er in toegestemd de schadeloosstelling voor zijne regeering in zilver te ontvangen, ten bedrage van 32,939,055 Haï-Kouan taels. De onlusten in de republiek Nicara gua zijn reeds weder bedwongen. Omtrent de uitlevering van den te Napels gearresteerden Russischen millio- nair-Jood-socialist-nihilist Gotz is nog niets met zekerheid bekend. De regeering zou heden in de Kamer van Afgevaardigden eenige socialistische interpellaties ter zake beantwoorden. Gotz zal door Ferri ver dedigd worden. Men beweert dat bij ge wikkeld was in een complot om den Czaar bij zijn toekomstig bezoek aan Italië te vermoorden. Het gerechtshof te Napels zal in deze uitspraak doen. Omtrent het ongeval, aan de echtge noote van keizer Wilhelm overkomen, kun nen de volgende bijzonderheden medege deeld worden. Het vorstelijk paar deed, door prins Adal bert, en het gewone gevolg vergezeld, een wandelrit in het Grunewald. Daar struikel de haar eenigszins heftig gaand paard in den galop over een boomwortel. Zij liet weliswaar de teugels los, maar had de te genwoordigheid van geest de manen te grij pen, zoodat zij niet met groote kracht, maar geleidelijk, over het hoofd van 't paard op den grond viel. Instinctmatig had zij den linkerarm uitgestrekt, zoodat het volle ge wicht van haar lichaam neerkwam op de hand, waardoor het polsgewricht brak. Een ordonnans-officier ging in ren ge neeskundige hulp ontbieden, terwijl de Keizer een noodverband, uit zakdoeken en deelen van't harnachement samengesteld, liet aan leggen. De Keizerin verloor geen oogenblik het bewustzijn, maar kon na door den arts, die per automobiel uit Berlijn aankwam, verbonden te zijn, en een paar uren rust in het jachtslot genoten te hebben, per rij tuig naar het paleis terugkeeren. Er is geen gevaar voor verergering van haar toestand. doos. Aan den heer C. P. Quadekker is op zijn verzoek ontslag verleend als Brand meester, zulks op de meest eervolle wijze, terwijl in zijne plaats tot die betrekking is be vorderd, de heer J. W. van der Weert W.J.z. thans onderbrandmeester bij spuit IV en tot onderbrandmeester bij spuit IV, de heerjohs. de Jonge Wz., teller bij spuit II. Goes- Het voljaars-kohier van de Per- soneele belasting voor deze gemeente, over het dienstjaar 1903, is op heden ter invordering gesteld in handen van den ontvanger der directe belastingen binnen deze gemeente, en zal ieder aangeslagene verplicht zijn het verschuldigde ten gestelde tijd te voldoen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maassluis, dr. J. Schokking te Koudumte Leur, P. de Haas te Halle te Oost Knollendam W. v. Hoorn te Wormer. Aangenomen naar Grijpskerke (toez.) door G. Koning, cand. te Meppelnaar Holysloot door B. Dijkstra, cand. te Nieu- woldenaar Werkhoven door J. H. F. Gangel te Voorst. (N. R. C.)doch volgens de Graafschapper heeft ZEerw. bedankt. Bedankt voor Wezepe door W. W. v. Haaften, cand. te Shedrechtvoor Mar- keloo door W. A. Vermeer te Ootmarsum voor Moerdijk dcor J. W. Pieper te Nieuw Beijerland voor Hoogeveen door H. J. Oithuis te Otterloo. Geref. Kerken. Drietal te Zeistds. P. A. E. Sillevis Smitt en H. C. v. d. Brink te Rotter dam, en H. Hoekstra te Arnhem. Aangenomen naar Stellendam door A. Koppe, cand. te Zuidwolde. Bedankt voor Borger door A. Koppe, cand. Ev. Luth. Kerk. Aangenomen naar Haarlem door H. A. v. Bakel te Edam. De Minister van Justitie benoemde tot onderwijzer aan het Rijksopvoedingsgesticht «Veldzicht" te Avereest den heer S. Verlare Wz., geboortig van Krabbendijke, op een aanvangssalaris van f 800.benevens vrije woning, tuin en geneeskundige hulp. Bij de Koningin Wilhelmina-school te Batavia is benoemd tot leeraar in de wiskunde de heer A. P. Vooren, thans tijdelijk leeraar in genoemd vak. Goes. Aan de avondschool van ambachts lieden werden Vrijdag bevorderd van de eerste naar de tweede klasse D. F ukken, W. Schrijver, J. J. Groenendijk, A. Hootsmans, C. Loggers en C. Kok, allen van Goes J. J. Dronkers van IersekeW. Bierens van BiezelingeP. van Dalen van Bergen op ZoomA. Slabbekoorn en T. Gaan van WolfaartsdijkC. J. v. d. Weele van ColijnsplaatC. Blommaart en J. de Jonge van KloetiDge van de tweede bevorderd naar de derde klasse J. M. Drijgers en A. Meeuwse van 's-Heer Abtskerke A. v. d. Burght, W. de Jonge, J. M. van Riet, L. W. Ch. de Blinde, K. Loggers, J. Ortelee, A. de Kok, J. F. van Hove en W. Hij man allen van Goes; L. Minnaar van *s-GravenpolderJ. Nieu- wenhuijze en J. Mieras van Ierseke M. W. Ftrdinandusse van BiezelingeQ. M. v. d. Linde van RillandP. D. van Sabben van Wolfaartsdijk P. Kakebeeke en J. A. Kake- beeke van 's-Heer Hendrikskinderen I. Schippers van Groede; P. J. Boone van ColijnsplaatP. J. Louwers van CatsW. A. v. d. Velde van Scherpenisse. De eerste klasse telt 22 en de tweede 27 leerlingen. Van de derde klasse zijn alle leerlingen en wel 17, naar de vierde bevorderd, nl. P. A. J. Dootjes, C. de Graaff, A. de Bruijne, W. F. van Riet, A. v. d. Bliek, W. Koning, J. Melse, C. v. d. Bliek, Ph. A. van Veen, L. Blanker, A. M. v. d. Reit en C. Botbijl allen van Goes; C. van Maris van Kapelle; C. v. d. Linde van KloetingeF. H. J. Markusse van Camperland, W. H. Ferdinan- dusse van Biezolinge; A. Visser van Hon- tenisse. Onder een hartelgke toespraak van den voorzitter, den heer De Wijn, werd aan alle 8 leerlingen der 4e klasse het diploma van eindexamen uitgereikt, nl. aanA. de Jonge, A. J. Feij, J. J. Wolff, G. Kosten, P. Monjé en A. J. Oranje van Goes, Z. Oom van Wilhelminadorp en C. Polderman van Kloetinge. van 28—30 Maart 1903. MIDDELBURG. Geboren: een onechte zoon, moeder 20 j. Overleden: C. O. M. van den Nieu- wenhuijzen 48 j., vrouw van J. A. A. Schwan; H. Pieters 81 j., man van C. Overdulve; L. G. van der Weel 54 j., ongeh. z. GOES. Overleden: 28, JoostArnoijs 75 j., eerst wed. van Catherina Guillenetta Zweedijk later van Adriana DeijWillem Wondergem 82 j., wedn. van Hendrika Visser; 30, Sara Johanna Scheffërs 78 j. wed. van Guilaem Legerstee29, Zijwert Diederik van der Bilt La-Motthe 70 j., geh. met Elizabeth La-Motthe. AXEL, 28 Maart 1903. Oude Tarwe f f Nieuwe Tarwe f 7,A f 7,75 Rogge f 6,25 f6,50; Nieuwe Wintergerst f7,k f7,75; Zo- mergerst f 6,25 a f 6,75Haver f 5, f 6,50; Kookerwten f9,f9,50;Voer- erwtenf8,50 a f 9,—Paardeboonen f7,50 hf 7,75 Lijnzaad f9,50 f 14,50; Koolzaad f 0,h f 0,Aardappelen f 3,25 h f 3,50. Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 30 Maart 1903. Buitenlandsche granen traag. Meel, onveranderd vastprima f 10.75 af 11,25, eerste kwal. f9,75 a 10.25. Aardappelen, weinig aanvoer. Ajuin geen prijzen bepaald. Zeeuwsche eieren f 2,70 a f 2,90. Nieuwe Tarwe - 6,50 - 7,10 Rogge- 4,25 - 5,— Wintergerst - 6,50 - 7,15 Zomergerst (*)..- 6,75 - 8,50 Ch e v a 1 i e r - 0,- 0, Haver (*)....- 5,90 6,75 Witte Boonen - 8,-12, Bruine boonen - 8,-12,50 Erwten- 6,50 - 7, Kookerwten - 7,50 - 8, Kroonerwten - 8,- 9, per 100 kilo. Ierseke. Vrijdag werd alhier door not. Mulock Houwer publiek verkocht twee woonhuizen aan den Mosselhoek, aan dhr. M. Daane alier voor f460. Woensdag 1 April. Kruininge, Oostdijk door deurw. Holl- mann 12 uur bij de Korte eikenhouten kast, meubelen, wasehmachine, gouden stukken, gerst, kruiwagen, arbeidersgereed schap enz. Souburg, Dorpzicht 11 uur door not. Maret Tak 2 huizen met tuin 270 en 170 cA. En om half 2 meubels en inboedel vóór 't sterfhuis. Donderdag 2 April. 'sGravenpolder, door deurw. Hollmann op hofstede Woutersen 10 uur 30 loop var kens en biggen. Vrijdag 3 Apr. Koudekerke, A 67 door not. Loeff 1 uur inboedel, singernaaimachine, 11 kippen en 1 haan, enz. Biggekerke, bij Sturm 9 uur door not. Tak de,hotstede van K. Maljeri 2,8940 H. Zaterdag 4 April hoopt onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder JANNA MOERKAN haar 75sten geboortedag te ge- denken. Haar dankbare soon, P. DE JOÏGE JOHz. Heinkenszand, 30 Maart 1903.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2