Openbare Verknopingen. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. M arktberichten. Men schrijft ons uit Middelburg Uw Croniqueur uit de Zeeuwsche hoofd stad heeft van daag een aangenamer taak dan te spreken van stakingen en rumoer maken. Hij kan molden van normaal leven en ontwikkelende werkzaamheid. Het Christelijk onderwijs in ons midden belooft weder een flinken stap voorwaarts te gaan. Circa een jaar geleden werd een bewaar school in christelijken geest geopend, of liever heropend. Reeds vroeger had jaren lang zoodanige school bestaan. Met een gehuurd lokaal werd een proef genomen. Begonnen met 30 kinderen verdubbelde al spoedig dit getal, en mankeerde het niet aan plaatsruimte en aan mindere geschikt heid der lokalen, het getal zou ongetwijfeld grooter geweest zijn. Daar kwam bij dat de hygiëne eisehen stelde die voor een gehuurd verblijf wat duur waren, zoodat de commissie uitzag naar een gebouw ge schikt om daar de bewaar- en voorberei dingsschool te vestigen. Een geschikt perceel werd daattoe gis teren op de Bree aangekocht zoodat het te voorzien is dat weldra de bewaar- en voorbereidingsschool goed zal gelogeerd zijn en vele klanten of klantjes trekken zal. (Van andere zijde ontviugen wij gelijke mededeeling waarvan wij het hier volgende slot opnemenEen woord van lof aan den geachten Eere-voorzitter dier school, ds. A. Littooij, die waarom verheeld? de man is geweest dat hier bij vernieuwing eene Christelijke Bewaarschool, waaraan dringend behoefte was, tot stand is geko men, en ook thans zijne krachtige mede werking voor het koopen van bovengenoemd perceel niet onthouden heeft Deze week had ook de gewone jaarlijkche vergadoring van de VereeDiging voor Gere formeerd onderwijs plaats. Het bleek uit rekening, verslag en begrooting dat de school in do Gravestraat met hare zeven onderwijzers en 317 leerlingen in alleszins bloeienden toestand verkeert. Aan allo eisehen zoowel in gebouwen als in leermiddelen en in personeel kan worden voldaan, terwijl naar alle mensche- lijke bereking een bloeiende toekomst haar wacht. Gode zjj dank J Heinkenszand. Woansdagavond had de dienstbode van J. S. alhier het ongeluk van den zolder te vallendaar zij op de parapluiestander terecht kwam, brak zij een ribbe en moest heelkundige hulp worden verleend door arts Geill. Heinkenszand. Donderdagavond werd alhier eene vergadering belegd, die ten doel had het oprichten van eene afdeeling van den Christelijk Nat. Werkmansbond. Ds. Ten Broek zette het doel der samenkomst uiteen, en Ds. Kuijlman gaf inlichtingen aan gaande grondslag en doel van den bond. Na een geanimeerd debat, vooral met Ds. Hoek, traden 38 leden toe. In de navergadering werd toen de zinsnede „liefde wekken voor de Ned. Herv. Kerk" uit 't artikel dat 't doel van den bond bepaalt, geschrapt. De vergadering, door ds. Ten Broek met gebed geopend, werd besloten met dankgebed door ds. Hoek. Hansweert. Door het geladen aakschip »Yolstreven" schipper Willems is alhier binnen gebracht hot zeilschip .Eenige zoon Joseph" schipper Camermans. Van laatst genoemd schip was op de Schelde het groote zeil gescheurd. Hansweert. De sleepboot »Confidentia" is met gebroken as door de sleepboot »Louis Gutjahr" op 't Kanaal gebracht. Niettegenstaande het zeer ongunstige weder is H. M. de Koningin gisteren naar het Duitsche oorlogsschip „Charlotte" ge gaan, het lag ten anker in het begin van den Nieuwen Waterweg, ter hoogte van het pant serfort, en nadat hertog Paul van Mecklen burg met den Duitschen gezant ongeveer een uur aan boord van Hr. Ms. Holland hadden vertoefd, besloot H. M. den tocht toch nog te aanvaarden. Het stormde hevig on het water was woest, aldus een ooggetuige, en de korn- mandant ried het af. Zoudt u gaan? vroeg de Koningin. Toen de kommandant bevestigend antwoordde, zei H. M.Welnu, dan ga ik ook. In een sloep, gesleept door een stoom- barkas, nam het gezelschap plaats en onder het donderen van het geschut en de be wonderende hoera's der bemanning en het publiek dobberde het ranke vaartuigje weg, ter zjjde begeleid door een stoombootje der Reddingsmaatschappij en eenige sleepbooten. De Charlotte lag dwars in den mond van den waterweg. De sloep ging langs de buitenzjj om aan de statietrap aan te leggen. Van verre klonken de hoera's der Duitsche jautjes in het want. Het weer klaarde op, doch de wind bleef hevig. Met vrees staarde men dan ook de sloep na en de moed der Koningin wekte algemeene bewondering. fl. M. de Koningin vertoefde een uur op de Charlotte. Te vijf uur ging do standaard vlag naar beneden, len teekon dat de Ko ningin en de Prins het schip hadden verlaten. Onder saluutschoten stoomden de barkas en de Koninkljjke sloep vlug naar de Hol land terug. Vol verrukking vertelde de Koningin aan den kommandant hoe prachtig alles ge gaan was. Nadat nogmaals de bemanning was aangetreden en geïnspecteerd, namen de Koningin en do Prins hartelijk afscheid van kommandant Wentholt en verlieten zij onder luide hoera's der bemanning en de toejuichingen van het publiek de «Holland", om in de gereedstaande open vierspan plaats te nemen voor den terugtocht, uitgeleid door den burgemeester. Weer donderde het geschut van de beide zeekasteelen en daarmede was deze plech tigheid ten einde. In den ouderdom van 88 jaar is te 's-Oravenhflge overleden, de heer C. W. Mieling, ten vorigen jare afgetreden als directeur van 's lands drukkerij. In het kiesdistrict Alkmaar voor de Tweede Kamer (vacatur-Fokker) zijn can- didaat gesteld: Zelvelder, vrijz. dem.; Oos- terbaan antir.en Van Kuykhof soe. dem. Men noemt ook mr. H. P. de Kanter (lib.) Alle vier zijn schoolmannen: hetzij oud onderwijzers, kotzij schoolopzieners. Te Amsterdam hebben de werk lieden der Asphaltinij. in de Roggeveen straat, en die, bezig aan Bfauwhoeden- veemwerk, gisteren gestaakt uit solidariteit met de grondwerkers. De grondwerkers voor het leggen der telefoonkabels en die aan de Petroleumhaven staakten eveneens. Een ploeg stratenmakers in de zevende sectie kan wegens gebrek aan zand niet werken. Leiden. Onze nieuwe burgemeester, mr. N. de Ridder, tot dusver officier van justitie te Groningen en lid van den Raad aldaar en nog steeds lid der Tweede Kamer voor Wij k-bij-Duurstede, werd gisterna middag als burgemeester van Leiden ge ïnstalleerd. Naar het Huis van Bewaring te Rotterdam is overgebracht een 25-jarige dienstbode die een kindje, waarvan zij be vallen was, in haar dienstbetrekking in de dakgoot had gelegd, waar het eenige dagen later dool teruggevonden werd. Zij heeft volledig bekend. Te Den Haag hielden gisteren ver schillende bakkersgezellen eene openbare vergadering, waarin het woord werd ge voerd door de heeren ds. Karies (chr. hist.) en Havers (soc.), welke meenden dat er pogingen behoorden te worden aangewend om voor de bakkers (zoowel patroons als gezellen) te verkrijgen afschaffing van nacht- en Zondagsarbeid, bij de wet gere geld. Van de gelegenheid tot gedachten wis seling werd gebruik gemaakt door eenige heeren die met vertrouwen de werkzaam heden te dezen opzichte van het tegen woordige kabinet tegemoet zagen. Overigens waren zij het met den laatsten spreker wel eens, dat indien alle andere middelen waren uitgeput, tot weigering van den arbeid moest worden overgegaan. Zij wekten ook de christelijke arbeiders op, om mede te strijden voor het beoogde doel. Ten slotte werd eene motie aangenomen, waarin de vergadering, gehoord de inleiding der heeren ds. Karres (particulier), de Groen (patroon) en W. Havers (gezel), haar wensch uitspreekt, dat het der regeering moge behagen zoo spoedig mogelijk een wet in het leven te roepen, waarin de nacht- en de Zondagsarbeid in het bakkersbedrijf zal zijn verboden. Bij Kon. Besl. is, met ingang van 1 April 1003, benoemd tot tweede-essaieur der generale controle van 'srijks munt, C. E. van Koetsveld, en is aan hem, met ingang van denzelfden datum, eervol ont slag verleend uit zijne betrekking van commies-stempelaar aan het kantoor van waarborg en belasting der gouden en zil- verenwerken te Amsterdam. Het informatiebureau der Neder- landsch Zuid-Afrikaansche vereeniging is verplaatst van Rokin 62 naar Damrak 95, 3e verdieping te Amsterdam. De Secretaris van het Bureau houdt zitting op Dinsdag en Vrijdag van 4 tot 6 uur, en op aanvrage ook 's avonds na 8 uur, tot het geven van inlichtingen aan hen, die zich eventueel naar Zuid-Afrika wenschen te begeven. Schriftelijke inlichtingen eiken dag. Een en andor kosteloos. Hun of haar, die naar Zuid Afrika wenschen te emigreeren, wordt ten zeerste aanbevolen niet te ver trekken, vóór zij weten, of er eenige kans bestaat aldaar een werkkring te kunnen vinden. Zonder vergunning mag niemand Transvaal of Oranjerivierkolonie binnen komen. Volgens het oordeel van den Waarn. Consul Generaal der Nederlanden te Pretoria zouden werklieden in de Bouw vakken goede kans van slagen in Transvaal hebbenkantoorbedienden niet. Ecu do"T de stoomtram overreden kind is in het ziekenhuis te Hoorn overleden, nadat daar een beentje geamputeerd was geworden. Op den Scheveningschen weg te 's-Ciravenhage is een 25-jarige dronken vrouw onder een paardentram geraakt met het noodlottig gevolg, dat haar een been werd afgereden. Zij werd naar het Zieken huis overgebracht, doch was bij aankomst aldaar reeds overleden. Te Maastricht heeft een kind, dat met andere kinderen een vuurtje stookte, daarbij zulke hevige brand wonden gekregen, dat het aan de gevolgen is overleden. Te Hoeven legde een felle brand een huis tegen den grond. Daarbij verbrandden een driejarig kind, een paard, en drie koeien. Door het op hol slaan van het paard is een heer te Noordwolde uit den wagen tegen een boom geslingerd. Hij bleef op de plaats dood, tengevolge van schedelbreuk. To Londen in het Lagerhuis werd de teruggekeerde Chamberlain luide toege juicht, hij beantwoordde verschillende vra gen met betrekking tot Zuid Afrika. Het werk van de repatriatie schoot, volgens hem, uitstekend en met succes op. In het geheel waren ongeveer 15 millioen pond sterling uitgegeven aan vrijwillige schen kingen en tot betaling van aanspraken op schadevergoeding. Er is niet de minste twijfel aangaande de gunstige vooruitzichten voor de landbouwende bevolking. Cham berlain gewaagde met erkentelijkheid van do diensten door vele Boeren bij het werk der repatriatie bewezen. Het surplus uit de inkomsten van Transvaal en Transoranje zou wel meer bedragen dan de jaarlijksche lasten van de twee leeningen. Het stelsel van kroon-kolonie-bestuur was voor de eerstvolgende jaren het wensclielijkst in het belang van de kolonies zelf. Maar indien de Engelschen en de Boeren met groote meerderheid zelfbestuur verlangden, zou het onverstandig wezen, dit te weigeren. Geen man in een verantwoordelijke positie verlangde echter nu reeds zelfbestuur. Chamberlain had een vriendschap gesloten met de la Reij die waarschijnlijk zou stand houden. (Toejuichingen.) Chamberlain be sloot, met ten aanzien van den kaiferarbeid te zeggen, dat hij eorlijk moest erkennen, dat de beschuldigingen tegen de Boeren betreffende mishandeling van naturellen overdreven waren geweest. (Toejuichingen Hij geloofde dat een grooter aanvoer van werkkrachten kon verkregen worden uit bestaande bronnen, indien de arbeid op het land (den Rand?) aantrekkelijker werd ge maakt. De toekomst zou leeron, of de aanvoer voldoende was, maar voor het oogenblik was het voorbarig de kwestie aan te roeren. Er waren geen voorstellen gedaan voor don invoer van Chinoesche arbeiders. Een Amerikaansche expeditie die door dr. Louis Klopsch, van de Now York Christ- World op touw is gezet, om den hongers nood in Finland te lenigen, is den 17den dezer te Haparanda, aan de Zweedsch-Fin- sche grens aangekomen. Dr. Klopsch en zijn reisgezel Gilson Willets zijn geestdriftig ontvangen. Zij zeggen dat de hongersnood gaandeweg toeneemt en dat bet heerschende gebrek alle totdusver openbaargemaakte berichten rechtvaardigt. Tot op 62 graden NB., zelfs in hot zuiden te Evensalmi, is de algemeene toestand van do bevolking verschrikkelijk. Hondorden kinderonbedolon huis aan huis om brood. Er beerscht boven dien oen roodvonk- en mazelen-epidomie die reeds achthonderd slachtoffers gevergd heeft. In een parochie zijn vijfduizend menschen van alles verstokenzij teren enkel op het beruchte «hongersnoodbrood", brood met kaf en stroo er door heen. Sedert October heeft men geen vleesch, melk of aardappelen gehad in de geteisterde streken. Duizenden menschen loopon barrevoots en zijn gekleed in lompen. De grond is be dekt met een dikke laag sneeuw. De dis tricten Kagani en Uleaborg zijn het zwaarst getroffeD. Ten minste tienduizend menschen leven enkel van onderstand. De helft van den veestapel is bezweken en ook de men schen sterven bij menigte. De bijdragen uit Amerika, meer dan 175,000 dollars, hebben veel ellende voorkomen. Men vreest dat de nood in April en Mei op het hoogst zal stijgen, omdat dan de dooi de gemeenschap met de hongerlijdende bevolking zal bemoeie- lijken. Een telegram uit Bordeaux meldt, dat de Ned. bark Amicitia, beladen met petroleum, te Laroque in brand is geraakt en totaaal verloren is. Van de lading waren nog 700 vaten aan boord. Er zijn ver scheidene menschen bij omgekomen. Een vorstelijl gezelschap. Binnon eenige dagen zullen te Kopenhagon komen: de Koning en Koningin van Griekenland, de Koningin van Engeland en de Keizerin we duwe van Rusland, die allen tegenwoordig zullen zijn bij het bezoek, dat de Duitsche Keizer voornemens is aan Christiaan IX, den Koning van Denemarken, te brengen. Te Madrid is Maandag met groote plechtigheid het nieuwe Spaansche prinsje, neelje van den koning, gedoopt. Daarna wer den het kind reeds het Gulden Vlies en een tweetal andere ridderorden verleend. De woelingen in Portugal. De staat van beleg duurt te Coimbra nog steeds voort, de universiteit is gesloten, alle handel staat zoo goed als stil. De regoering heeft de heffing der belasting tot het einde van Maart verschoven. Het Museum van Boston (Ver.-Staten) heeft een portret van Maria Anna de Schodt, door A. van Dyck, aangekocht voor 680,000 fr. De ts'ets'evlieg. Men kent de verwoes tingen, die de tsótsévlieg in de Zambesi onder het vee aanricht. Alleen de mensch heeft er geen hinder van. Dit heeft dr. Laveran op het denkbeeld gebracht, de dieren voor de gevolgen dier beten onge voelig te maken, door inenting met serum van menschenbloed. Dit is ten volle gelukt. Het zal dus voortaan mogelijk zijn de dieren in de Zambesi in 't leven te hou den, wat zeer belangrijk is voor dekoloni satie. De beroemde olifant »Jingo" onlangs door den heer Bostock van den Dierentuin te Londen gekocht, is op weg naar Amerika aan boord van do «Goorgie" aan het kwijnen geraakt en den 12en gestorven. Met behulp van een zoogenaamden »dirk" werd de kolossus over boord gewerkt; het schijnt dat men hem geen gewichten aan de voeten heeft behoeven te binden om hem te doen zinken 1 In het Engelsche Parloment zal eerst daags een wetsvoorstel ingediend worden, waarbij het aan kinderen beneden de zestien jaar verboden zal worden te rookeninge val van overtreding zullen de ouders met geldboete gestraft worden, evenals de per soon, welke het rook-materiaal aan den overtreder geleverd heeft. Arrondissement»-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zjjn veroordeeld wogens mishandeling: A. S. 23 j., hoefsmid Hulst en P. R. 64 j., werkman Goes, beiden tot f 5 b. e. 5 d. h. wederspannigheidJ. Th. M. 17 j., zonder beroep, A. H. R, 16 j., kelderknecht, L. A. K. 17 j. en A. O. 18 j., beiden zonder beroep, allen Vhssingen, ieder tot 1 m. gev. straf diefstal: P. de K. 49 j., sleper Middel burg, tot 4 m. en A. H. R. 16 j., kelder knecht, L. A. K. 17 j., zonder beroep, beiden Vlissingen, ieder tot 7 d. gev. straf en J. C. K. 13 j., zonder beroep Vlissingen, tut f3 b. s. 3 d. h. helingJ. Th. M., 17 j. en A. O. 18 j., beiden zonder beroep, Vlissingon, de lo tot 3 d. en de 2e tot 7 d. gev. straf en aanranding der eerbaarheid: D. D. B. 17 j., arbeider Kapelle Biezelingo, tot 1 m. gev. straf. VrijgesprokenH. A. B. 20 j., werkman Westdorpe, beklaagd van diefstal. Ter openbare terechtzitting der Ar- rondissements-Rechtbank te Middelburg van heden (Vrijdag) werd behandeld de zaak tegen C. K., 37 jaar oud, kruidenier, geboren te Kloetinge, wonende te Goes, teneinde te worden terechtgesteld ter zake dat hij als koopman bij vonnis der Arron- dissements-Rechtbank te Middelburg dd. 24 December 1902 in staat van faillisse ment verklaard zijnde ter bedriegelijke verkorting van de rechten zijner schuld- eischers op 10 en 17 December 1902 toen hij .wist dat zijn faillissement niet kon worden voorkomen, daar hij wist dat hij een aantal opeischbare schulden had en op verre na geen voldoonde fondsen om die te betalen en dat zijn faillissement was aangevraagd een zijner schuldeischers met name L. Duvekot heeft bevoordeeld door hem 50 en '/a kistjes sigaren en 275 dweilen tot eene gezamenlijke waarde van ongeveer f 87,85 te leveren, ter betaling in mindering van een bedrag van f 258,12s hetwelk hij aan genoemden Duvekot wegens geleverde waren verschuldigd was. Beklaagde bekende bedoelde levering te hebben gedaan doch niet ter verkorting der rechten zijner andere schuldeischers. De O. v. J. vorderde 6 maanden gevan genisstraf. Mr. J. J. Heijse, advocaat alhier voor beklaagde optredende concludeerde tot vrijspraak subsidiair mindere straf en be toogde dat beklaagde niet bewust was dat een faillissement hem boven 't hoofd hing. Uitspraak 27 dezer. Het gerechtshof te 's-Gravenhage sprak gisteren vrij twee visschers uit Clinge, vervolgd wegons het rapen van mosselen in de Grevelingen, onder Zon- nemaire, op een verboden plaatsen be vestigde het vonnis van do rechtbank te Middelburg, waarbij een koopman te Krui- uingen veroordeeld was tot 3 maanden gevangenisstraf, wegens bedreiging met een misdrijf tegen het leven en vernieling. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Christelijk Zangkoor. Geachte Redactie! Vergun mij in uw blad eenige plaats ruimte voor hot volgende: Begin Januari mij in de stad Goes ves tigende en groot liefhebber van den zang zijude, was mijn eerste streven een flink zangkoor te zoeken. Wat bleek mij echter? Ja, er waren wel eenige vereenigingende eene be hoorde aan do Hervormde, de andere aan de Evangelische Kerk; maar wat er niet bestond? Een vereeniging aangesloten bij den bond van Christelijke Zangvereenigin gen in Nederland, waar ieder lid van kon worden, wiens doel het was Christus te verheerlijken, ook door het lied; eene ver eeniging, waar men dus niet uitsluitend behoefde te behooren tot do Gereformeerde, Hervormde of Evangelische Kerk, om lid te kunnon worden; neen, waaraan allen als lid konden toetreden, die met boven genoemd doel instemden. Aangezien er hier zulk een zangkoor niet bestaat, is het mijn doel er één op te richten. Beleofd verzoek ik allen, die lid van zulk eene vereeniging wenschen te worden, mij hier van kennis te geven, teneinde dan samen te overleggen, op welke wijze wij het best dit doel kunnen bereiken. Mijnheer de Redacteur, U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Uw dw. JOH. RENES. Chr. Onderw. Lango Vorststraat 129, Goes. Mijnheer de Redacteur! Met groot genoegen, maar ook met taai geduld heb ik gezien of de kat niet uit den boom komt met al de iDgezondene stukken over werken en weikgeven. Maar neen. En nu wil ik ook nog wel eens schudden, niet opdat hij vallen zou en te bersten zijD, maar om te zien wie er gezondigd heeft; deze of zijne ouders. En dan zeg ikWij hebben gezondigd. Daarom leest menin het zweet uws aanschijns zult gij brood eten. En wat kan men beter doen zegt de wijze Koning, dan eten en drinken en het goede genie ten. En dat kunnen wij in deze dagen, want het jok is ons van de schouders afgedaan, door tijd en wijze aangegeven in den werktijd. Maar vroeger toen onze boeren ook met zonsopgang op de hofstede stonden om te zien of de arbeider nog niet kwam, en ook hunne vrouwen om 8 uren, en dan was het toe maar, van 's morgens tot 's avonds, hu, hop Maar in den winter konden zij adem scheppen, en aan hun vrouw en kinderen kleederen bezorgen. Dus men moet in dit opzicht de bul tegen de bus slaan. En ziet dan waren velen tevreden omdat zij niet anders kenden. En dan zongen zij Recht boven recht, Heer boven knecht, Berg boven dal, God boven al Maar nu wij en onzevaders God verlieten, gaan wij zoeken en vervullen de aloude spreukzij hebben veel vonden gezocht. Toen ik voor 40 jaar met en van bedelen leefde, toen waren mij de droge korstjes aangenaam. En als dan de boterham ge smeerd werd, vlogen de kruimels tegen den zolder. Toen, ja toen kende men wel eens nood, maar verdrukking niet; die zien wij nu, nu dat wij van de maikt komen waar onze oogen verlicht geworden zijn en ons hart koud geworden is door met anderen te twisten en te redekavelen over dingen die het hart koud maken en het hoofd warm. En te zeggen ik lust ook wel een gemeubileerden boteiham. Maar mis. Gode zij dank, wij en onze kinderen hebben het zeer goed, ja veel beter dan wij als ouders zoowel uit den minderen als uit den meerderen stand. Maar de leus is laat ons eten en drinken want het duurt geen honderd jaar. Neen het zal langer duren. Werkt niet om de spijze die vergaat, enz. Bidden en werken, dat deden onze vaderen en ook inzonderheid toen onze vijanden zongenBlauw garen en witte Katrijn, Morgen zal Zeeland onze zijnen onze vaders baden dat de God van Jona zich over ons en ons land en volk mocht ontfermen. En dat land be wonen wij Walchersche menschenkinderen, laat ons zien op onze afkomst en wie wij nu zijn, Gode zij dank, hoewel het niet lang meer zal duren, zoo wij zoo voortgaan. Want die God verlaten hebben smart op smart te vreezen. Maar wee onzer, want wij zijn nu eenmaal als onze steden, zon der muren of wallen of vestingen. Waar moet het heen Ja lezers met een Obadja aan het hof van Koning Achab bidden en werken. En zingen Ik lag en sliep ge rust, Van 's Heeren trouw bewust, enz. Met dank voor de opneming dezes, Mijnheer de Redacteur. Uw lezer, A. GELJON, Vlissingen. Zaaihoek. (Wij hebben 't debat gesloten over de arbeidersquaestietoch willen wij boven staand stuk tot werkgevers en arbeiders samen gericht, by wijze van toepassing, nog wel plaatsendoch nemen na dit «laatster'' woord voorloopig niets meer in deze rubriek op. Red.) B V HG Eli L IA K E STAND van 1920 Maart 1903. MIDDELBURG. Getrouwd: W. C. Timmermans 24 j. jm. en J. B. van Riel 25 j. jd. Bevallen: N. S. L. Hackenberg geb. Wielandt z.M. Balleur geb. de Jonge z.; D. de Zeeuw geb. Vermeulen d. T. Vermeulen geb. Hoogendoorn z. M. J. E. van Aartsen geb. Hermens d. E. J. van der Burgt geb. Guttelink d. Geboren: Een onechte zoon, m., 23 j. GOES. Gehuwd: 19, Jan Rijn 26 j. jm. en Jacoba op 't Hof 25 j. jd. van 1320 Maart. 1903. IERSEKE. Ondertrouwd: 20, Jan Paauwe 29 j. jm. en Pieternella Zweedijk 23 j. jd. Gehuwd: 19, Pieter Nieuwenhuizo 22 j. jm. en Neeltje Eversdijk 19 j. jd. 19, Marinus Scheele 24 j. jm. en Adriana van Stee. MIDDELBURG, 19 Maart. Ter graanmarkt van heden was de aan voer evenals voorgaande week uit Walcheren weder niet groot en hestond hoofdzakelijk uit tarwe en paardenboonen. Van andere artikelen was bijna zoogoed als niets ter markt, en zeer weinig ging er in den handel om. De noteering is als volgtNieuwe Walch. tarwe 30 ct. lager en werd van f 6.20 tot f6.30 gekocht; rogge niet aangeboden winter- en zomergerst werden beiden met f4.60 betaald; Walch. witteb., bijna niet ter markt, werden met graagte tot f 13 ge nomen ronde bruineboonen en lange dito gevraagd, doch niet getoond; Walch. paar denboonen f6 f6.25; groene kookerwton f8 en kroonerwten f8.25 a f8.50 naar kwaliteit. Boter f 0.47'/a f0.52'/s per V3 kilo. Eieren f2.70 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 19 Maart. 1903. Boter f 0,627a f 0,45 per pond. Kipeieren f 0,677a f 0,55. Kleine eieren f0,40. Eendeieren f 0,95 de 25 stuks. VLISSINGEN, 20 Maart. 1903. Boter f 1,15 f 1,05 per kilo. Eieren f 3,10 per 104 stuks. Maandag 23 Maart. Wolfertsdijk, 10 uur door deurw. Holl- mann bij Minnaard hoornvee, hooi, stroo. Woensdag 25 Maart. Domburg, 10 uur, en Grypskerke 1 uur door not. de Vos nieuwe houtwaren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 6