B E K E S D M A KI N G. Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. LEESTAFEL. BURGERLIJKE STAND lJoste rij en. Middelburg. Het volgende adres ligt ter teekening bij den boekhandelaar D'huy. Aan de 2de Kamer der Staten-Generaal. Geven met eerbied te kennen de onder- geteekenden, allen bewoners van Middel burg en omstreken, betreurende de ernstige gebeurtenissen in de laatste dagen van Januari in ods vaderland voorgevallen, bij name de staking in het verkeer, waardoor de geheele be volking van Nederland in spanning is gebracht overwegende, dat door genoemde ver- keersstaking het bewijs is geleverd, dat alle gevoel van verantwoordelijkheid bij het stakend spoorwegpersoneel ten eenen- male ontbreekt voorts, dat daardoor het verkeerswezen zoodanig op losse schroeven is gezet, dat de stoffelijke welvaart van ons volk groo telij ks wordt geschaad en ons zelfstandig volksbestaan zou kunnen worden bedreigd, kennis genomen hebbende van het door de regeering ingediend ontwerp van wet tot aanvulling en wijziging van het Wet boek van Strafrecht, strekkende tot het verzekeren van de noodige orde en iust in den lande, dat zij volle instemming betuigen met de handelingen der Eegeering en voorts bij dezen eerbiedig de vrijheid nemen, zich tot Uwe vergadering te wenden, met het verzoek, om het genoemd regee- ringsvoorstelzij het ook in ge wijzigden vorm wel te willen aannemen. Eene opwekking om dit adres te steunen is zeker overbodig. Goes, Voor de eerste maal wordt be kend gemaakt dat voor F. H. Houvenaghel eene Na-loting voor de Nationale Militie voor deze gemeente, lichting 1903, door den heer Commissaris der Koningin is bepaald op Maan dag 30 Maart 1903, des voormiddags te 10,30 uren, alhier en dat die zal plaats hebben in de zaal van het Raadhuis. De militieplichtige wordt opgeroepen ten gestelde dage, ure en plaatse daarbij tegenwoordig te zijn, en redenen van vrijstelling hebbende wegens broederdienst, op Dinsdag 31 Maart d. a. v. voormiddags tusschen 9 en 12 uren ter Secretarie der ge meente daarvan opgaaf te doen, teneinde in tijds de bewijzen en het getuigschrift te kunnen aanvragen en opmaken. Goes. Woensdag 18 Maart van des voor middags 8ij uren en des namiddags 15 uren zal voor de laatste maal nog gelegenheid worden gegeven om in de Waag onder het Stadhuis, de zelf aangeschafte beeitonnen van het goedkeuringsmerk te doen voorzien. Alleen de tonnen die van bedoeld merk zijn voorzien zullen worden opgehaald en verwisseld. Ned. Herv. Keik. Drietal te DordrechtJ. J. v. Ingen te Hazerswoude, M. Jongebreur te Jaarsveld en F. F. J. v. d. Plassche te Hassel. Beroepen te Heenvliet, G. J. Koops te Kerk Avezaathte Groot Ammers, E. J. Bomoet te Oosterwoldete Kockengen, A. M. den Oudsten te Hagesteinte Enkhuizen, T. Doevendans te Elburg. Aangenomen naar Hekendorp door F. W. Smits te Nijmegen; naar Westka- pelle door A. W. Ippius Fockenste Hemmen. Bedankt voor Dokkum door H. G W. Briedé te Kolhorn voorMijnsheerenland, door W. v. d. Waal te Overschie. Kats. Door de kerkvoogden der Nad. Herv. gemeente alhier is als kerkelijk ont vanger, in plaats van den heer J. Sturm, die als zoodanig bedankt had, de heer H. W. Odinlc te Poortvliet, benoemd tot hoofd der school alhier, tegen 1 April a. s. ge kozen. Goesche Grt. Geref. Kerken. Aangenomen naar De Lier door B. Heeres te Hantum. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Steenwijk door H. J. L. de Vries te Noordeloos. Ev. Luth. Kerk. Drietal te DoesburgC. Th. Scharten te Tiel, Th. Scharten te Stadskanaal, en J. A. F. Stellwag te Groede. b. s. 2 X 2 d b. bevel vernietiging geweer L. P., te Hoedekenskerke, 2 x f 3 b. s. 2 x 2 d. h. verb, verkl. bevel uitl- geweer en haas of te betalen f4 en f 1 b- s. 2 en 1 d. h. A. N-, te Kloetingo, 2 X f 5 b. s. 2 X 3 d. h. verb, geweer, H. A-de J. Azn., te Heinkenszand, 2 X f 5 b. s. 2 x 3 d. h. verb, verkl. geweer en 2 patronen, A. C. B., te Baarland, 2 X f 20 b. s- 2 X 5 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of te betalen f 5 b. s. 2 d. h. M. de P., te 's-Heer Abts- kerke, 2 X 7 d. h. verb, verkl. geweer en zak en opbr. hazen ad f 1.50; s. acte m veld poging doen om wild te bemachtigen: D. P. W., te Goes, f3 b. s. 2 d. h. verb, verkl. bevel uitl. haas of te betalen f 1 b. s. 1 d. h.met beletten dat hond wild opspoort: C. S., te Kloetinge, f 1 b. s- 1 d. h.;P. H., te Ierseke, f 2 b. s. 1 d. h. J. F-, te Schore, f5 b- s. 3 d. h.zich in het veld bevinden met wildstrik: P. K. Jzn., te Ierseke, f2 b. s. 1 d. h. verb, verkl. opbr. haas ad f 0.40 en vernietiging 2 strikkendoen van ongeoorloofde pogingen om met strik mild te bemachtigen: A. V., te Wissenkerke, f 3 b s. 2 d. h.in veld haas vervoeren z. acte of machtiging: P. H., te Wolfertsdijk, f2 b-s. 2 d. h. verb, verkl. bevel uitl. haas of te betalen ff b. s. 1 d. h. J. v. G., te Bors- sele, f 3 b.„ s. 2 d. h. verb, verkl. opbr. haas; strooperijM. G. v- B., te Ierseke, f5 b. s. 3 d. b.; nachtrumoerJ. T., en M. B., te Wolfertsdijk, ieder f 2 b. s- 2 d. h straatschenderijM. K., te Tholon, flOb. s. 3 d. h.trekdier onbeheerd laten staan: A. L., te Krabbendijke, f 2 b. s. 2 A. h. ongerech tigd loopen over eens anders grond'. D. J. K., en C. K., te Wissekerke, ieder f2 b. s. 2 d. h. Ph. P., M. G. v. B., J. C. v. L., te Ierseke, ieder f 1 b. s. 1 d. h.in herberg niet zichtbaur ophangen afschrift verg.W. W., te 's-Heer Arendskerke, f 0.50 b. s. ld. h.; z. verg. toedienen sterken drank: P. S., te Wemeldinge, f 1() b. s. 3 d. h.; bij dooi- weer met te zioaren vracht rijdenJ. v. d. M., J. M-, te Wolfertsdijk, C. B., N. v- S., H. B., te 's-Heer Arendskerke, B. S., A. S., te Heinkenszand, ieder f2 b. s. 2 d. h.; ongerechtigd loopen langs spoorwegAn. C., Aie. G. te Woensdrecht ieder f 1 b. s. 1 d. h.in trein reizen z. kaartjeC. B. te Rilland-Batb f3 b. s. 2 d. h.na sluitings uur bezoekers in herberg hebbenM. v. d. K. te Hansweerd f 3 b. s. 2 d. h.te laat ver toeven m Herberg: A. M., H. S. te Hans weerd ieder f 1 b. s. 1 d. h.overtr. brand weerreglement W. M. te Kwadendamme f 1 b. s. 1 d. h.in dorp Ierseke met paarden te hard rijdenZ. B. te Kruiningen f 0,50 b. s. 1 d. h.vuilnis werpen op openb. weg te IersekeJ. P. te Ierseke f 0,50 b. s. 1 d. h.op openb. weg te Ierseke op deuren en ramen staanK. C. M., D. M., A. O. v. S. te Ierseke ieder f 0,50 b. s. 1 d. h.'s avonds fietsen z. hchth. lantaarnW. J. v. d. B. te Kapelle f 1 b. s. 1 d. h.Schelde bevisschen z. consentL. B. te Sautvliet, P. C. B. te Tholen ieder f2 b. s 2 d. k.binnen 500 JU. afstand van zeedijk oesters korvenA. E., M. P. te Ierseke ieder f 2 b. s. 2 d. h. niet in acht nemen voorschriften ter voork. van aanv.A. D. te Grauw f2 b. s. 2 d. h. dronkenschapJ. L. te Krabbendijke, J. B. te Kruiningen, ieder f2 b. s. 2 d. h., J. de J. te Goes, L. V. te Hoedekenskerke, ieder f3 b. s. 2 d. h., C. v. d. B. te Hans weerd f 5 b. s. 3 d. h.dronkenschap bij 3 herh.L. V. en W. F. te Goes, ieder 1 week h.dronkenschap bij 4 herh.Ch. v. B. te Koudekerke 10 d. h.dronkenschap bij 8 herh J. B. te Heinkenszand, A. V. te Krui ningen, ieder 3 w. h.overtr. Leerplichtwet: W. N., C. K., Jan S., M. V., K. D., allen te Biezelinge, D. S. te Kapelle, ieder fl b. s. 1 d. h., J. N. te Biezelinge 2 X f 1 b. s. 2 X 1 d. h. Vrijgesproken werden J. B., J. v. d. V., Joh. S., M. B., C. P., C. F. en J. M., allen te Biezelinge, beklaagd van overtred. Leer plichtwet. Op 14 Maart 1903 werd le. bekrachtigd het vonnis van den 27 Januari 1903 waarbij A. C. B. te Baarland wegens dronkenschap bij le herhaling was veroordeeld tot 3 d. h. en waartegen verzet 2e. vernietigd het vonnis van den 28 October 1902 waarbij G. R. te Nieuwdorp wegens jagen zonder acte en verg. was veroordeeld tot 2 x f 10 b. s. 2 x 4 d. h. en waartegen verzet en opnieuw rechtdoende veroordeeld tot 2 x 15 b. s. 2 X 3 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of te betalen f3 s. 2 d. h. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan het instituut Esmejjer te Rotterdam de heer H. Lampen, te Goes, laatst te Ahmed- nagar. Kantongerecht te Goes. Op 14 Maart zijn veroordeeld wegins: jagen z. acte: M. v. L., te Rilland-Bath, f 1 b. s. 1 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of te betalen f 3 b. s. 2 d. h. J. P. de K., te Cats, f 2 b. s. 2 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of te betalen f 5 b. s. 2 d. h.jaaen z. acte en verg.W. G., te Cortgene, 3 X f 5 b. s. 3 X 3 d. h. verb, verkl. bevel uitl. 2 geweren of te betalen 2 X f 5 b. s. 2 X 3 d. h. verb, verkl. opbr. haas, H. P., te Wemeldinge, 2 X f 1 b- s. 2 X 1 d. h- verb, verkl. bevel uitl. geweer of te betalen f 5 b- s. 2 d. h. W. B-, te Borssele, 2 X f 2 b- s. 2 x 2 d. b- verb, verkl. bevel uitl-geweer en haas of te betalen 2 X f 1 b. s. 2 X 1 d. b. L. V., te Goes, 2 X f 3 b. s. 2x2 d. b. verb, verkl. bevel uitl. geweer of te betalen f 1 b. s- 1 d. h. A. de V., te 's-Gravenpolder, 2 X f 3 b- s- 2 X 2 d. h. verb, verkl. bevel uitl- of te betalen f 3 b. B. 2 d. h. F. J. P., te Kloetinge, 2 X f3 Onze Middelburgsche correspond, schrijt Op 31 Januari kwamen alle stemmen overeen in deze ééne betuiging Zoo kan het toch niet, daar moet de regeering voor zorgen. En nu de regeering er wel voor zorgen wil, dat een solidariteit-staking voortaan onmogelijk zij door contractbreuk, nu gaat men allerwegen adressen teekenen om de regeering tot niets doen aan te sporen. Nog dezer dagen kon men het verwijt aan de regeering hooren, dat zij, overvallen door de staking, deze niet heeft voorkomen. En nu het do vraag geldt voor 't vervolg te voorkomen, nu teekent men adressen om de regeering te verzoeken niets te doen. Voorloopig niets te doen, niet om iets beters, behoorlijk geformuleerd en toegelicht, te doeD, maar om niets te doen. Zoo treft de regeering altoos verwijt, verwijt om niets doen enverwijtom iets doen. Ook in Middelburg ligt een adres tot laisser- aller ter teekening. Velen zullen daar niet op teekenen, omdat zjj van meening zijn dat de regeering wel iets moet doen. En .van die meening zullen zij kunnen doen blijken door bet contra-adres van de heeren Korthals Altes te teekenen. Afschriften van dit adres zullen bij eon drietal boekhandelaars deze week ter teeke ning gelogd worden. Groote haast is er niet bij, want het is niet waarschijnlijk dat de openbare beraad slaging over de ingediende wetten voor Paschen aanvangen zal. De stille week zal wel genaderd zijn, voor het Regeerings- antwoord of het algemeen verslag er is. Goes. Voor aangevoerde 2- en 3 jarige meniën op de paardentoonstelling op 2 Juni a. s. werd door de Sicieteit Landbouw en Handel f40 bestemd voor bekroniugsprijzen. Voor steun aan de AfJeeling Heinkenszand bij gelegenheid der in Juni te houden Ten toonstelling f 25. Voorts zal genoemde Sociëteit weer een Tentoonstelling van Zaaigranen crganiseeren en daarvoor werd f 40 bestemd. De rekening over het afge- loopen jaar bedroeg in ontvang f 481.91 in uitgaaf f471.25 en de begrooting dit jaar in ontvang en uitgaaf f 460.68. Twee leden van het bestuur traden af, de heer S. Paul te 's-Gravenpolder werd herkozen, maar in de plaats van den heer M. Kostense te Krui ningen werd gekozen de heer A. J. Hendrikse te Goes. Goes. Benoemd tot postillon van Goes op Wolfertsdijk, met ingang 16 dozer, C. Roose in plaats van A. Verhage. Heinkenszand. Voor de verkiezing van een gemeenteraadslid alhier zal de candidaatstelling den 20 Maart plaats heb ben de stemming od, zoouoodig, herstem ming, 6 en 10 April a. s. Goesche Crt.) Bij den Vrijdagavond jl. door de Kadervereeniging »OefeDing kweekt Kennis" der dd. Schutterij te Goes geüouden jaar lij ksehen schietwedstrijd werden de prijzen in 10 schoten behaald als volgtde le. prjjs door fourier Bliek met 111 punten, de 2e. prijs door korperaal Frenks met 109 punten na kampen met sergeant Rui tenbeek die de 3e prijs behaalde eveneens met 109 punten, de 4e. prijs door oud sergeant Dekker met 106 punten, de 5e. prijs door oud sergeant de Hoogh met 105 punten, na kampen met sergeant Verburg die de 6e. prijs behaalde eveneens met 105 punten. De extra prijzen, geschonken door den WelEd. Achtbare Heer Burgemeester, den Kapitein den WelEd. Heer J. Pxlaar, den le-luitenant den Heer T. Faberij de Jonge, den 2e-luitenant den Heer J. K. Verhoek, oud sergeant Dekker en door N. N. werden in 5 schoten behaald als volgtde beide eerste, bestemd voor rozenprijzen, do.r sergeant Rijsser, na kampen met sergeant Ruitenbeek, en van de overige de le prijs door idem met 57 punten, de 2e prijs door sergeant Verburg met 55 punten, de 3a prijs door korperaal Frenks met 54 punten, na kampen met serg. Ruitenbeek, die de 4e prijs behaalde eveneens met 54 punten. Aan dezen wedstrijd werd deel genomen door 14 leden. Wolfertsdijk. Van wel ingelichte zjjde meldt men ons dat alhier binnen kort door het Armbestuur der Hervormde Kerk over gegaan zal worden tot het stichten van een inrichting ter opneming van arme ouden van dSgen, zooals reeds te Ierseke bestaat, naar welke plaats zich vooraf een Commis sie zal begeven, ten einde een en ander in oogenscbouw te nemen. Tevens bsstaat het voornemen het orgel in genoemde kerk door een van betere kwaliteit te doen vervangen. Zal dit laatste bij ieder eenigszins muzikaal kerkganger van harte toegejuicht worden, nog meer zal het eerste plan den lof in- oogsten van ieder mensch die min of meer kennis draagt van de levensomstandigheden onzer armen, die werkelijk nog maar al te veel te wenschen overlaten. Kruiningen. In de raadszitting, Vrij dagavond alhier gehouden, werd medege deeld dat de hoofdelijke omslag voor 1903 is vastgesteld op een totaal van f7786.78; dat de levering van gemeentegrint is ge gund voor f 1.33 per M., de lossing voor 10.27 per M; dat de zandput der gemeente weer voor 7 jaar is gepacht van den heer Putte dat de vrijgekomen grond van dien put is verpacht aan den spoorwegwachter De Bat voor 10 cent per roede. Aan den rijksveldwachter te Hans weert en den on- bezoldigden rijksveldwachter te Kruiningen werd ieder f 15 gratificatie gegeven voor diensten, in 1902 aan de gemeente bewezen. Aan den onderwijzer G. W. de Jonge, die ruim een maand de plaats verving van mej. De Vos, die dién tijd verlof had wegens ziekte, werd op voorstel van burg. en weth. f 40 belooning gegeven, nadat een voorstel, om dit bedrag gelijk te stellen met het traktement van een beginnend onderwijzer en alzoo op f 50 te brengen, was verworpen met 4 stemmen vóór en 5 tegen. (Er was éen vacature, en 1 lid, de heer Van den Brink, afwezig). Vóór dit amendement stemden de heeren Van den Ende, Kostense, Dek en de voorsteller Elsman. Daarna volgde nog de goedkeuring dor geloofsbrie ven van het nieuw gekozen lid J. Nieuwen- huijse. (M. C.) Wolfertsdijk. Van een familie, van hier af komstig, bestaande uit zeven personen, dip jl. Zaterdag met het s.s. »Noordam"naar Amerika wilde vertrekkon, is het middelste zoontje D., voor hoofdzeer afgekeurd en door zijn ouders tijdelijk achtergelaten, waarna het naar zijn familie te Kortgene is teruggereisd. Hansweert. De lading van het voor eenigen tijd alhier gestrand sleepschip «Gambetta", schipper Hollebosch, wordt thans overgeladen in het sleepscheep »An- toine", schipper van Marcke. Heinkenszand. L.l. Vrijdagavond had den gebr. Knuit bij het naar huis keeren van den koopdag van 's Gravenpolder bet ongeluk dat de paarden op hol sloegen en ia de sloot terecht kwamen. Het voertuig werd erg beschadigd, zoodat het voor de verdere reis ongeschikt was. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De inzit tenden kwamen met een nat pak en den schrik vrij, Hoedekenskerke. Een ongeluk, dat betrekkelijk nog goed afliep, had hier Zater dag jl. plaats. De bakkersknecht van P. van 't Westeinde te Ovezande, viel met paard en kar van den opril naar den Se- quitschen dijk bij de woning van J. J. Walraven. Do berijder kwam met den schrik vrij, doch hot paard had den nek gebroken en de kar was beschadigd. President Kruger zal zich binnen kort te 's-Gravenhage vestigen. Het personeel van de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij besloot in de Vrij dagnacht gehouden vergadering waarin de heeren Spiekman en Oudegeest optraden, met 144 tegen 16 stemmen aangesloten te blijven bij de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Oader de voor stemmers waren ook de Zeeuwsche afge vaardigden (Schouwei)Tholen). Bij koD. besluit zijn benoemd met in gang van 1 April J. Postmus te Amster dam tot schoolopziener in het arrondisse ment Amsterdam III; Ph. J. Kloppers te Amsterdam tot schoolopziener in het dis trict Groningen; tot inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Winschoten J. van der Veen, inspecteur derzolfde middelen te Terneuzen; te Ter- neuzen A. W. Udo, adjunct-inspecteur der zelfde middelen te Arnhem; tot ontvanger der dir. belastingen en accijnzen te Sint- Maartensdijk c. a. W. M. Visser, ontvanger derzelfde middelen te Hattem c. a. De voorzitter van den Centralen Raad van Beroep voor de Ongevallenwet, mr. Fokker, heeft heden in handen van II. M. de Koningin de belofte afgelegd en zal de overige leden van dat college beëedigen. Professor Beets is Vrijdag overleden- Plaatsruimte verbiedt ons nu een en ander over dezen merkwaardigen Nederlander te zeggen. Dat wachtte dan tot een volgend nommer. Op den straatweg te Frederiksoord schrok het paard var. een landbouwer en ging op hol; de landbouwer van den wagen willende springen, sloeg met het hoofd tegen een boom, werd vreeselijk verwond en overleed na enkele oogenblikken. Te Amsterdam is bij het lossen van een stoomboot in de gracht van den Kloveniers burgwal een 23 jarige zich in het vooronder bevindende bootwerker omgekomen, doordat deze boot plotseling zonk. Te Heerlen is een werkman, werkzaam bij het maken van een waterput in een kolenmijn, onder neerstortend zand bedolven en gestikt. Van de Schotsche Noorpool-expeditie, welke is uiterest door don heer William Bruce, zijn hier berichten ontvangen. De expeditie heeft nog voor 20 maanden le vensmiddelen en zal in het ijs overwinteren. Men zal nu gedurende een jaar geen tjjding meer van de expeditie kunnen ont vangen. Men bericht uit LissabonTenge volge van de weigering om gemeentebe lasting te betalen, hadden te Coïmbra ernsti ge ongeregelheden plaats. De winkels zijn gesloten, de handel is verlamd, er hadden opstootjes plaats tusschen de politie en de ontevredenen; er zijn drie dooden en ver schillende gewonden. De soldaten herstel len de orde. Daargelaten of er al dan niet grond bestaat tot vrees voor een herhaling der troebelen van 1900, blijkt het, dat de Bok sers nog steeds van tijd tot tijd blijken van roorigheid geven. Zoo wordt uit PekiDg geseind, dat de onderkoning dezer dagen geregelde troepen had afgezonden naar het oosten der provincie Tsji-Li om eenige zich aldaar organiseerende Boksers benden uit een te jagen. De troepen vonden de rebel len in een plaats op slechts 160 kilometers van Peking behoorlijk van wapeDS voor zien en zich in het gebruik daarvan oefe nende. In het gevecht, dat volgde, werden een twaalftal Boksers, maar ook eenige sol daten gedood. Op last van den onderkoning werden de gevangenen onthalsd, en hun hoofden, tot afschrikwekkend voorbeeld, in hetopenbaar tentoongesteld. Bovendien vaar digde hij een proclamatie uit, waarbij de leden en organisateurs van het genootschap der Boksers des doods schuldig worden verklaard. Tusschen passagiers aan boord van het stoomschip »Etruria" en van het stoom schip »Minnetonka" is op reis naar Europa, in volle zee, een partij schaak gespeeld met bohulp van de draadlooze telegraphie. De Emir van Afghanistan heeft al zijne vrouwen, op vier na, heengezonden en gelast, dat voortaan zijne onderdanen niet meer dan vier vrouwen mogen hebben, welk getal de Emir ruimschoots voldoen de acht. De vrouwen van den Emir, die haar afscheid kregen, worden behoorlijk verzorgd. Als zij niet hertrouwen, zullen zij levenslang een toelaag genieten. De limes bevat een telegram uit Bloemfontein, waarin wordt geklaagd over de onzekerheid, in welke het Britsche le ger in Zuid-Afrika nog steeds verkeert, om trent zijn naaste toekomst. Bijna negeD maanden zijn verloopon, siuds het sluiten van den vrede, en nog altijd zijn de man schappen blootgesteld aan de ontberingen van het veldleven, zonder dat daaraan eenige voordeelen verbonden zijn. Alle soldaten, die zich van den dienst kunnen vrij koopen, doen dit en gaan naar Engeland terug. De ontevredenheid onder achterblijvers neemt toe. De Vesuvius is weer aan het werken. De krater is tot den rand gevuld met gloeiende lava en met tusschenpoozen van 20 tot 40 seconden worden ontploffingen gehoord, die de ramen der huizen in de omliggende dorpen doen rinkelen. Lava en gloeiende slakken worden aanhoudend uit geworpen en over een omtrek van 600 meter verspreid. Het bezoek van den Czaar aan Rome is uitgesteld wegens minder gunstige ge zondheidstoestand van de Keizerin, en om dat de Russische politie bevreesd is niet voor de veiligheid der vorstelijke reizigers te kunnen instaan. Verscheidene Boeren mit Transvaal, die te Maritzburg en Durban als krijgsge vangenen hebben vertoefd, moeten besloten hebben zich in Natal te vestigen, wijl zij van meening zijn, dat zij daar beter zul len worden behandeld en ook meor politie ke rechten zullen verkrijgen. Te Antwerpen zijn twee agenten van politie tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij 's avonds in een stille straat een voorbijganger haddon aan gerand en van zjjn geld beroofd. In het huis van president Kruger te Pretoria zijn een paar Engelsche regeerings- bureaux gevestigd. De regeeriDg betaalt, naar verteld wordt, 350 gulden per maand huur aan den vertegenwoordiger van den president. Men verwacht den keizer van Duitsch- land den 2en Mei te Rome, van waar bij den 6en d.a.v. weder zal vertrekken. Op het program der ter zijner eer te houden feestelijkheden komen voor ieene groote militaire revue en de eorsto steenlegging voor het Goothe monument. Uitgever Callenbach te N ij kerk zond ons deel 3 van den 6en jaargang der Ver eeniging Christelijke Bibliotheek. Dit werk omvat 10 vel druks en de leden ontvangen 100 vel druks per jaar voor f 5. Het werk dat wij bedoelen is J. E. Schrüder, Het lijden des Heeren. Prijs f 1. Een reeks van praetische, duidelijke, degelijke, stichtelijke, oorspronkelijke op stellen of gelijk de titel terecht zegt, tafe- reelen, niet fantasie maar ontzettende, heerlijke, werkelijkheid; in deze weken juist zoo van pas, waar de gemeente bij het lijden van haar Heer en Hoofd bepaald wordt. Voor Paaschgeschenk uitnemend geschikt. De Keuze. Leerrede n. a. v. de ern stige gebeurtenissen van den laatsten tijd, door dr. J. Th. de Visser. Christendom EgeliDgs Boekhandel. Eo& preek van dr. de Visser. Hij zegt zelf dat het iets zeldzaams is. En in onze streken hebben slechts weinigen gelegenheid gehad een preek van dezen redenaar te hooren. Welnu, zij kunnen er een lezen, uitgesproken een der laatstvorige Zondagen naar aanleiding van »Van toen af wandelden vele discipelen niet meer met Hem Jezus zeide tot hen wilt gijlieden ook niet weggaan Een ernstig, aangrijpend tijdwoord. Hoe- velen in de soc.-dem. gelederen hebben de sporen eener christelijke opvoeding in huis, school, Zondagsschool of jongelingsvereeni- ging, totaal uitgewischt. En hoevelen buiten dezelve staan op den tweesprong. Dit ernBtig woord des Heilands door dr. de Visser ver tolkt, brenge er velen weder en -bevestige de goede keuze. van 14—16 Maart 1903. MIDDELBURG. Bevallen: H. E. Kunst geb. Schoenmaker z.M. Gilde geb. Buijs d.J. A. Murk geb. Roth z.; J. M. van Wezel geb. Witman d. P. Rouffaer geb. de Witte z. Overleden: P. Koolwijk man van J. Goosen 73 j. GOES. G e b 0 r e n14, Maria Antonetta, d. v. Josepbus Buijsrogge en Adriana Maria Boosten. Overleden: 16, Hubrecht Schrijver 23 j., ongehuwd. POLITIE, GOES. Gevonden Voorwerpen. Eenige portemonnaies met eenig geld, 1 boezelaar, 1 pr. handschoenen, 1 Voile, 1 stuk bont, 1 zilveren cylinderhorloge met ketting, 1 zwarte damesparapluie, 1 zwart zijden ceintuur, 1 zilveren doekspeld, 1 zilveren maneetteknoop, 20 pakjes veter band, 1 mes met schede, 1 knipmes, 1 snoeimes, 1 goudoverhemdsknoop en 1 nic- kelhorloge. De Commissaris van polite, A. R. HOLSHEIMER. Goes, 14 Maart 1903. Lijst van brieven en briefkaarten, over de eerste helft der maand Maart 1903, verzonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg. Brieven. Iseke en Co., Amsterdam, mej. Joh. de Metter, id., L. v. Loon, Bergen op Zoom, A. Brabers, Breda, P. van Aartsen, Rotterdam, J. Tilro, Vlissingen, T. de Vos, Keulen. van Domburg. Briefkaart, mej. C. de Best,Scheve- ningen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2