Kil oejfani) Ïel&ojï een Inluis en Erf, Buffalo Glutenvoer en Jokoop's Kroonveevoer, WAARSCHUWING. voof tiet weghalen, WEILAND FARRANDORGEL. Aanbestedingen. Openbare Verknopingen. Afloop Verkoopingen enz. Adverïenfiën. Bouwland, Rost en Inwoning Donderdag 12 Maart 1903, 12 Werk- en jonge Paarden, v. la. .I»IIA\ KOOPMANS Amsterdam. LEESTAFEL. M arktberichten. Pos te rij en. Predikbeurten Ger. Kerk. J. J. P. FLIKWEERT. P. DIELEMAN. T TE KOOP vijf-en-twintig Aren vijf-en-veertig Centiaren Een Kalfvaars TE KOOP, rek. 3 Maart, bij A. OSTÉ, Vrouwepolder. Te koop een KOE, TE KOOP zuiver Jaapjespeeënzaad (lange), TE KOOP GEVRAAGD lamme Konijnen om te slachten en Paarden vel te koop f 1.50 per teel. een aankomende Jongen een fatsoenlijke Dienstbode, een aankomende Bakkersknecht, Jaarlij ksclie Ver kooping in den Wilhelminapolder. VERKOOPEN: Openbare Verknoping op YR IJ DAG 6 MAART 1903, 3 H.A. 17 A. 30 c.A. Slechts f170,-. Prijzen van af f 40,-. JOH. DE HEER, Rotterdam, Ook op termijobelaling. Vraagt onze nieuwe BROCHURE over Amerikaansclie Agentuur- en Commissiehandel chirurgijn zal zien dat mjjn hand is afgezet, omdat zij niet wilde genezen wegens een wond van een geweerschot ontvangen terwijl ik in dienst was. >Indien gij de hand niet gebruikt als u 't belieft zend ze terug." De heer Brown zal de hand terug zenden. Boll. Amerikaan. Het blauwboek, thans verschenen over de Kano-expoditie, brengt vrij wat beroering teweeg in Engeland. Hieruit blijkt toch niets meer of minder dan dat de Engelsche regeering van de gansche expeditie niets afwist! Eerst uit de dagbladen ver nam de regeering dat er iets aan de hand was en vroeg daarop generaal Lugard om opheldering. Deze zweeg echter eerst ge- ruimen tijd, antwoordde toen, dat de emir van Kano een dreigende houding aannam en ging op expeditie! De Engelsche generaals scbjjnen dus wel zeker te zijn, dat het imperialistisch gouvernement hun dergelijke veroveringstochten op eigen gezag niet ten kwade zal duiden! Of echter met het oog op verwikkelingen, die uit derge lijke avonturen kunnen voortkomen, een dergelijke politiek aanbevelenswaard is valt te betwijfelen. Het gerechtshof te Yonne heeft een vrouw tot acht jaar dwangarbeid veroor deeld. Zij had haar echtgenoot don hals afgesneden. In haar verdediging ver klaarde zij, dat de man dit zelf had go- daan, zij had alleen de zaak voleindigd om hem niet te doen lijden. Chamberlain is op 't oogenblik te Kaapstad. Anton Van Wassen, of Langs onef fen paden, door J. Visser. Amster dam H. A. Van Bottenburg. De schrijver zegt in de Voorrede dat zijn held een fictief persoon is, maar hetgeen hij van hem verhaalt is zuiver historisch. En wij gelooven het gaarne. Een sombere jeugd, de aanvechtingen des duivels met een vermeende zonde tegen den Heiligon Geest, bange zieleworstelingen, een leven vol indrukken, herinnering aan vroeg ont vallen ouders, do moeder eene lieve Christin die in vollen vrede heenging, de vader een man in de wereld, hem plotseling ontvallen, de pleegvader type van den rijken Ion vivant, die God niet vreest en geen mensch ontziet, die schooljaren tot opdehoogeschool met hare vele verzoekingen, dat vallen in de zonde en weder opstaan, die aanvech tingen, die weggeworpen vrijmoedigheid, die donkere slagschaduw eener beschuldi gende consciëntie, dat vreeselijk evenement als Antons pleegvader in het rijtuig met hem alleen op weg naar den notaris om hem te onterven in een vlaag van vlam- menden toorn sterft, dat kortstondige echtgeluk met een godvreezende vrouw, kind uit het volk, aan wier hand Anton tot aanvankelijke ruste komt, die harde leerschool in de gevangenis onder valsche beschuldiging van moord, de onverwachte uitredding en hoe Anton eindelijk bjj God volkomen vrede vindt, bet is alles zoo aandoenlijk, zoo pakkend beschreven en geschilderd. Moge dit boek tot rijken zegen zjjn. De schrijver deed een goed werk met de uitgave, en de uitgever zorgde voor een nette uitvoering. Bij een tweeden druk verwijdere men enkele hinderlijko taai en stijlfouten. En den schrijver roepen wjj toe: ga zoo voort, gij hebt een rijke ervaring, gjj kunt op nog menige wonde den vinger leggen en een dankbare schare van lezers on lezeressen zal uw loon zjjn. In 14e Jaargang no. 2 (15 Febr. van Homoeopathisch Maandblad, uitgegeven bij Larivióre en Voorhoeve te Zwolle, vanwege de »vereeniging tot bevordering der Homoe- opathie in Nederland" treffen wij aan »Ëenige hoofdstukken der gezondheidsleer" van dr. v. d. Harst; »Eenige wenken voor de verpleging van zuigelingen, en iets over de homoeopathische behandelingen van kinderziekten" door dr. v. d. Stempel. En een ingezonden stukje van R. V. waarin bjj meedeelt hoe bjj, na een vierjarige behandeling door acht allopathische docto ren, onder welke drie keelspecialiteiten die hem niet kondon afhelpen van eon keel- kwaal, terwjjl het gebruik der medicjjnen zelfs andere veel ernstiger, ongesteldheden opwekten, door eenm leek aan de hand van Merckens' boek genezen werd, hetgeen door een allopathischen professor werd gecon stateerd. Van Nissens Praetischo Handleiding bjj het onderwjjs in de Bjjbelsche Geschiedenis voor Christelijke Scholen en Huisgezinnen, door L. H. F. en K. F. Crentzberg, 5e druk Njjkerk G. F. Callenbach, ont- vingon wjj de 8e en 9o aflevering. Wjj hebben van een7origen druk dezer uitgave grondige studie gemaakt, en kennen voor onze hoogste klassen geen practischer handleiding bjj het onderwjjs in de Bjjbelsche goschiedenis, dan die van Nissen. Nog ontvingen wjjGeschiedenis van het godsdienstig en kerkelijk leven van het Nederlandsche volk door Kujjper 2e druk, aft. 37. Njjkerk G. F. Callenbach. Het Nederlandsch Diaconaat maandblad gewjjd aan den arbeid der dienende liefde, uitgegeven door de conferentie der Neder landsche diakonessenhuizen. Hoofdred. J. P. G. Westhoff, Redacteuren J. L. Zegers, A. Voorhoeve, A. M. Knottnerius en F. Kampstra. Uitgever Egelings Boekhandel. Dit blad verschijnt eiken maand. Inhoud van den 4en Jaargang no. 2. In Jezus' school. Het nieuwe huis. De inzegening. Lina Perehner, eerste diakones in de in richting voor melaatschen in Suriname. „Ons Tjjdschrift" red. A. J. Hoogenbirk, uitgever D. A. Daamen 7e jaargang afl. 12 bevatDe toekomst van Israel, door A. van Os. Jezus alleen, door Johanna Wirtz. Een Duitsehe stom over Duitschland. Boekbeoordeeling, Maandboek, enz. B U li GE It L IJK E STAM) van 19-20 Febr. 1903. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. J. Bujjs 40 j. S. en C. T. Volles 25 j. jd. K. Baroman 24 j. jm. en H. W. van Westen 21 j. jd.J. Boogaard 42 j. wedn. en S. Meortse 41 j. jd. Getrouwd: C. de Kejjzer 25 j. jm. en M. L. Bouterse 27 j. jd.W. van de Putte 35 j. jm. en S. Sanderse 31 j. jd. W. J. Sies 27,. j. jm. en S. Tazelaar 30 j. wed. Bevallen: J. Bassie geb. Marinissen z.E. M. Verhagen geb. Arnoldus z. C. H. S. Luesen geb. Luimes d. Overleden: J. C. van Schelven 11 mnd., z.P. C. Heeroldt 74 j., wed. van J. Hamakers 74 j.A. C. Dodmond 6 weken z. GOES. Geboren: 20, Anna, en Wil- helmina, (tweel.) van Jacob Maartense en Helena Elisabeth Schrjjver. Overleden: 19, Pieternella Maria, 19 dagen, d. v. Willem Zwartepoorte en Pieternella Maria Schipper. van 14-20 Feb. 1903. IERSEKE. Geboren: 13, Johannes Cornelis, z. v. Pieter Verwjjs en Maria Voojjs; 14, Alida Margaretha, d. v. Martinus Cornelis van der Jagt en Maria Cornelia Vermeulen; 18, Cornelia Neel- tjo, d. v. Karei Leendert Kramer en Janna Poortvliet. MIDDELBURG, 19 Febr. 1903. Ter graanmarkt van heden waren de aanvoeren weder gering. De noteering is als volgt: Walch. tarwe 25 cent hooger, werd van f G.50 tot f 6.75 naar kwal. ge kocht. Rogge geen aanvoer. Wintergerst bij partij op f 4.60 gehouden. Zomerdito tot f 4.70 gekocht. Walch. Witteboonen van f 12.50 tot f 12.75 genomen, enkele daar boven. Ronde bruine boonen niet ter markt. Lange bruine boonen een enkel partijtje voor f 11.75 genomeD. Kookerwten ver handeld voor f 8.50 en Kroonerwten tot f 9 met weinig aanbod. Boter 55 a 60 cent per kilo. Eieren f 3.20. ZIERIKZEE, 19 Febr. 1903. Boter f 0,62'/» f 0,50 per pond. Kipeieren fl,a f 0,75. Kleine eieren f0,50 de 25 stuks. VLISSINGEN, 20 Febr. 1903. Boter f 1,20 4 f 1,15 per kilo. Eieren f 4.per 104 stuks. Woensdag 25 Feb. Middelburg. Gebouw Provinciaal bestuur 11 uur. a. het voortzetten van de herstel ling der boordvoorziening van het kanaal door Walcheren. Raming f 10.000. Inl. hoofding. Bekaar Middelburg, ing. Hoogen- boom en opz. Vroeg Vlissingenb. het leveren en storten van steen tot verdediging van den kop van de Westnol der aanleg en losplaats voor visschers in den Brakman bij de Isabellasluis. Raming f 905. Inl. hoofding. Bekaar Middelburg, arr.-ing. Nele mans Terneuzen en opz. Bioemkolk Sas van Gent. Woensdag 4 Maart. Middelburg. Gebouw Provinciaal bestuur 11 uur, het voortzetten van de herstelling der boordvoorziening van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 5000. Inl. hoofding. Bekaar, Middelburg, ingen. Van Vlissingen, Goes en opz. Kooreman Hans weert. Woensdag 11 Maart. Midde burg. Gebouw Provinciaal bostuur 11 u.het uitnemen der waaierdeuren in het buitenhoofd Westschntsluis te Terneu zen en verhangen der reserve waaierdeuren. Raming f 1800. Inl. hoofding. Bekaar, Mid delburg, ing. Nelemans te Terneuzen en opz. De Masier, aldaar. Maandag 23 Febr. Kwadendamme, bij de kerk doordeurw. Hollmann 10 uur afbraak. Dinsdag 24 Feb. Goes, 8 uur in de Prins door not. Pilaar 4 huizen van J. Geensen Westwal D 178 a, b, c. en 179, groot 55, 52, 52 en 189 cA. Vlissingen, in het faillissement van A. J. H. v. Schaick door not. Maret Tak, ook Woensdag, 10 uur moderne meubels, spie gels tapijten, goederen, enz. Inl. de Groot en flondius. Woensdag 25 Feb. Waarde, 10 uur door deurw. Hollmann inboedel. Oost Souburg, 10 uur door not. Tak in de Zwaan de hofstede Zorglust saam 14.0358 H. Eu om 2 uur een huis met tuin 580 cA. Te zien Maandag en Dinsdag 10—12 en 2—4 uur. En Woensdag 10—12 u. Nieuw en St. Joosland, door not. Verhulst 10 uur voor erven D. Janse inspan als: 6 paarden verschillend van haar en jaar, 2 melbgeiten, 6 vette varkens, karnhond met hok, 2 boerenwagens met toebehooren, til bury, slede, zaaimachine, handzaaimachine, sacksploeg met 2 scharren, ploeg, beitelegge, 9 eggen in soort, peenmolen, houten schaaps- hok, varkenshok, varkensbakken, paarden- want, zolder- en landbouwershandgereed- schap, mutsaards, mest, hooi, stroo, inboedel. 's Heerenhoek, bij v. d. Bulk door mt. Houwer 11 uur een huis en schuur Smids- weg 150 cA. van Faes. Kruininge, bij wed. S. de Visse door not. Prins half 12 een 3-jarig ruinpaard, 4 melk koeien, 4 aanhoudkalvers, mestputloopers, 46000 KG. mangels. Donderdag 26 Feb. Kattendjjke, lij Elsman door not. Piins 10 uur inspan als: 6 weikpaarden, 1 twee jarig paard, 7 baaig. melkkoeien, 3 kalf- vaarzen, 14 vaarzeu half-, anderhalf- en 2'!a jarig, karnhond, 25 kippen en hanen, 12 eenden, kapwagen, tilbuiy, 3 menwagens, driewielskar, ploegen, eggen, sleepeggen, melk-, dorseli- en deelgereedschappen, harnas, wateibak, 25000 kilo onbevroren peetin, enz. Driewegen, voor G. Nijsse door not Hou wer 10 uur 1 bruin ïuinpaatd, 4 bruine merries 5, 17, 3 en 2 jaar, 1 vos ruinpaard 7 jaar, 6 baatgevende melkkoeien, en ander hoornvee, 3 mestputloopers, 1 diachtige zeug, 1 vet varken, 60 kippen en hanen, 2 men wagens, 1 huifwagen, driewielskar, Saks- ploeg, 3 Zeeuwscbe, 2 geeselsteenen met paard, zaaddorschzeil, harnas, mangels, mest, landbouw-, karn-, stal-, zolder- en melk- gereedschap. Zandf, in Pax Intrantibus door not de Vos 3 uur een nieuw gebouwd huis Cluijver- straat O 317 Vlissingen. Een dito Zandt D 63. Een koetshuis Volderij laagte, Mid delburg. Een huis Goesche Korenmarkt P 56 en een pakhuis met bovenwoning Korte Giststait A 123. Te zien 25 en 26 Feb. 1012 en 24 uur. Viijdag 27 Febr. Borssele, door not. v. d. Kloes bij A. Rottier 10, 2 merries 4 en 20 jaar, 1 ruin 3 jaar, 3 baatgevende melkkoeien, 2 kalvers, loopvarken, kapwagen, men wagen op ijzeren as, huifwagen, chais, driewielskar, sleper, sacksploeg, 2 Zeeuwsche ploegen, eggen, rolblok, stroosnij molen, geeselsteen met paard, kookfornais, harnassement, stroo, mest, groene musterd, enz. Middelburg. Donderdag is door not. De Vos publiek verkocht: perc. 1—4, 11.4810 H. bouwl., in Oost-Souburg, aan J. Wisse, aldaar, voor f1610; perc. 5 ee 6, 109 cA. id. aan J. Hubrechtse, aldaar, voor f1125; perc. 7o, 3710 cA. id. voor f393 aan W. Meliefste te Ritthempers. 811, 1.7380 H. bouwl., aan P. Cevaal, Oost-Souburg, voor f 1842; perc. 12—14, 3.1750 H. wei land, aan J. Cevaal, Grijpskerke, voor f2795,50; en perc. 15 en 16, 1.6030 H. weiland, aan A. Jobse, te Ritthem, voor f 1518. lerseke. Heden werd door nots. L. E. A. Liebert publiek verkocht 3 huizen en erf met het recht van erfpacht aan den grond gelegen 4n den Molenpolder alhier, kad. sectie G ns. 889, 890 en 891. Kooper werd dhr. L. Laban, alhier voor f1497, onverm. 10% onb. Eigendom van Jhr. J. L. C. Pompe van Meerdervoort te Maassluis. Zand. Door not. Wisboom Verstegen werd heden Vrijdag publiek verkocht 5890 cA. weiland, aan dhr. S. van Os, Middel burg voor f933. Lijst van brieveD en briefkaarten, over de le helft der maand Febr. 1903, verzon den aan onbekenden door het postkantoor te Goes. G. Hoevenagel, Wemeldinge. Van Kolijnsplaat. P. Gouwlooze, Amsterdam. BRIEFWISSELING. Ongeteekende advertenties van vele kie zers en eenige kiezers e. d. worden nooit opgenomen. DE ADMINISTRATIE. Zoo de Heore wil en hij leeft, 15 d hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- (S en Grootvader CHRISTIAAN TIS- 2S SINK, den 22sten dezer zijn 80sten aL d geboortedag te herdenken. G Zijne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Meliskerke. V De familie van wijlen JANNA VAN KLEVEN Weduwe Jan Janse Meijers, betuigt beleefden dank voor de deelneming in hun verlies. Namens de familie, CHR. CUSEE. JAC. CUSEE—de Vey. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvaDgen bij het overlijden van onzen geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader SIMON MEIJERS Az., be tuigen wij onzen hartefijken dank. Uit aller naam, Adr. MEIJERS. Serooskerke, 20 Februari 1903. Zondag 22 Februari. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Coll. voor de Theol. Fac. der U. V. Nam. 2 uur: idem. H. C. Z. 29. Coll. voor Studentenfonds. Avond 6 uur: Lezing. staande te Wolphaartsdijk. Te be vragen bij den eigenaar en bewoner P. DE JONGE, Lepelstraat, Wolphaartsdijk. Do ondergeteekende bericht door deze dat hij de zaak van P. DIELEMAN te Kamperland heeft overgenomen en op denzelfden voet zal voortzetten, waartoe hij zich beleefd in ieders gunst aanbeveelt. In verbinding met bovenstaande zeg ik mijn dank voor de welwillende gunst, door mij sedert elf jaar in genoemde zaak genoten. Gewone en Fijne Naamkaaitjes Firma DE JONGE-VERWEST, Ooes. aan den Straatweg van MELISKERKE. Adres W. STEIJN, Turfkaai, Mid- d 1 b u r g. bij de rekening, bij ADR. MAAS, V rouwepolder. boven den grond, bij G. MELSE, V rouwepolder. Adres: W. DUVEKOT, koopman, Yrouwepolder. bij burgerlieden, op een der beste stan den alhiereen slaap- en zitkamertje. Ook tevens nog gelegenheid voor 6en of twee schoolgaande, hetzij Burger- of Ambachtsschool. Adres firma Wed. S. J. DE JON GE-Verwest, Goes. Met Maart of Mei benoodigd, bij A. VAN OOSTEN, Oude Vlissingsche weg Tegen Mei gevraagd tegen goed loon en van goede getuigen voorzien. Adres Boekh. D'HUIJ. Biedt zirh aan tegen 1 Mei a. s. Brieven franco aan hot Hulppostkantoor Beinkenszand, letter B. werk LOSKAAI, Middelburg. De deurwaarder HOLLMANN te Goes zal des namiddags om één uur, ten verzoeke van den heer Directeur van den Wil helminapolder, achter diens woonhuis te Wilhelminadorp van verschillenden leeftjjd, waaronder een veulendragend. 's voormiddags te 11 uren, te lerseke in „de Oesterbeurs", voor dhr. J. Schipper, ten overstaan van Notaris MÜLOCK HOUWER, van: in de gemeente lerseke, tusschen den Everschen weg en Rietpierswege- ling, waarin een goede drinkput ligt. Tot 25 Nov. a. s. verpacht aan L. Wisse voor f 169,80 's jaars. Fabrikaat le rang, Nevensgaande teekening, prachtige massieve, donkere noten-houten kast mei; de nieuwste patent verbeteringen, muziekkast enz. Voile 2 spel en koppelingen, zeer schoono liefelijke toon. Koopt geen Orgel vóór U dit gezien hebt. 10 jaren garantie. Gratis handleiding en toetsenlooper. "Vraag Catalogus en Conditiën van diverse fabrikaten. Generaal-agent voor Nederland Noordmolenstraat No. 71. die wij ieder veehouder en andore belangstellenden ter lezing aanbevelen, nu wegens het afbranden der Chicago Qlutenmeelfabriek vooreerst geen Glutenmeel meer te verkrijgen zal zijn. De attesten, opgenomen in bovenbedoelde brochure, bewijzen dat het Buffalo Glutenvoer, mits de gebruiksaanwijzingen precies volgende, even goed en even voordeelig is. Gratis verkrijgbaar bij de ondergeteekenden, eenige importeurs, en hunne agenten. Verkrijgbaar te Zierikzee bij J. E. MULOCK HOUWER, te lerseke bij JAC. WILLEMSEN, te St. Maartensdijk bij A. D. DE WILDE. Om zich voor de teleurstelling te vrijwaren lette men nauwkeurig op den MERINOS SAJET en op het fabrieksmerk, voorstellende naam Ecu knaap, gezeten tegen een tooom, den lin kerarm om den liop van een Schaap geslagen, aan do rechterzij de tegen den boom en stok, waaraan een hoed hangt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 6