islÉEis en Wisselhout, HOFSTEDE Het aTj7a.1ioogvliet, Advertentiën. Aanbestedingen. 330 KAVELS, Aanbesteding. loeisJat dei 25 Mimi 1903, Ingezonden Stukken. Een woord tot onze arbeiders op de dórpen, Zeeland en zijn Christelijke Scholen. om contant geld, op Zaterdag 21 Februari 1903, Het afbreken van Woonhuis en Bakkeet; het bouwen van een Nieuw Woonhuis; het maken van een overdekte Schuur plaats het graven en metselen van een nieuwen Regenbak; het aanbrengen van ijzeren goten aan de schuur; het leg gen van een steenen dorsch vloer het maken van steenen voeder bakken en vloeren in den veestal en daarstellen van een ijzeren afscheiding aan den weg; het leveren en verwerken van al de benoodigde materialen voor bovenomschreven werken. openbaar verkoopen: D E Boomgaarden, Bouw- en Weilanden, De Snif ten; zijl en kracl De Sa nuwzwhl (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! In uw nummer van Zaterdag 7 Feb. jl. las ik in een ingezonden stuk 't volgende De sociaal-democraten zeggen, dat werk staking, niet alleen mag, maar moet, nu dat is eene zaak die echt socialistisch of revolutionair is, waarop schrijver dezes niet verder zal ingaan. Maar verder las ik »Wij Christenen zeggen hun dat nog niet na" net of er in den toon nog niet iets zit dat komt bij ons later ook of zoo iets satanisch meer, meen ik door die regelen toch door te lezen. Dan richt de inzender zijn oog op de Walchersche toestanden der arbeiders »die worden zedelijk vermoord" zegt hij, ten tweede »hunne loonen zijn te laag". Schrijver dezer zou wel eens willen weten waarom de arbeiders zedelijk ver moord worden? Waarom hunne loonen (uitzonderingen daargelaten) te laag zijn. Ik kan er op antwoorden, dat het een on gekende tijd voor de arbeiders is, van wege de weelde die zij zich veroorloven. In geheel Zeeland, is de weelde thuis zelfs zoo groot dat menig bo6r, burger of iets dergelijks, tegen ongekend hoog loon, nau welijks meer knecht, meid of werkster in zijne huize weet te ontvangen omreden Ze hebben 't thuis beter, 't is bij hen thuis zelfs, zoo beweren velen beter in den kost dan bij de werkgevers en dan eten ze bij de meeste werkgevers toch met baas, vrouw en kinderen mede, zonder onderscheid. Men mag in den fatsoenlijksten zin, velen niet meer eens op hunne verkeerdheden wijzen, of ze loopen zonder reden uit hun huur weg, al was 't midden in den oogst, zijn dat toestanden? Kijk eens hoe in geheel Zeeland, de jongelingen der arbei ders (de enkele goede uitgezonderd) veel geld hebben, om 's Zaterdags en Zondags in de kroeg te verteren is dat van de lage loonen? Neen! dat is de weelde, die in den regel den satan geofferd wordt. Op die plaatsen des onheils, daar we moeten 't uitroepen 1 zit de kwaal der zedelijke vermoording. Als men die wonde plek eens open maakt, daar zou des Heeren zegen op rusten. Verder zegt hij »de arbeiders verdienen meer als ze krijgen" dus de werkgevers dieven Als men daar in eene vergadering een discussie wilde hooren, men zou verdeeldheid zien. Hij zou den arbeid op hoogstens elf uur beperkt willen zien. Hoe kan in hooien en oogsten naar den tijd gezien worden. Anders wordt er in Zeeland gebruikelijk op gewone tijden toch maar plm. 10 uur gearbeid. In hooien en oogsten wordt veel meer als een gulden dagloon gegeven ook. De inzender heelt de voordeelen der arbeiders ook niet ge klapt, zooals aardappelland, stroo, graan en meer dergelijke dingen die de boeren aan veel verminderde prijzen geven. Hij schrijft verder als de arbeider een geheelen dag in de theete gloeiende middagzonmoet wer ken Wat een voorrecht voor alle menschen, dat door de heete zon, die de Heere aan 't firmament geplaatst heeft onze oogsten jaarlijks zoo gelukkig binnen komen, die »heete gloeiende zon" heeft de Heere noodig geoordeeld. Hij schrijt »ze moeten zich vereenigen", schrijver dezes acht dat die vereeniging net zoo min noodig is, als dat men die jongelieden moet leeren naar de kroeg gaan. Mag ik den inzender vra gen, als de arbeiders zich vereenigen, mogen dan de werkgevers zich ook vereenigen, of niet Hij zegt ook »men mag staken maar niet met geweld". Odat hebben de socialisten al dikwijls voorgeschreven, 'tls nog altijd de leuze, vrede! vrede en geen gevaar, maar dan is de revolutie dik wijls bijna op de been. Dan schrijft hij, de Heere Jezus heeft zelf gezegd, »de arbeider is zijn loon waardig". Maar dat de Heere Jezus 't niet bedoelde zooals de inzender bewijst. De Heere zeide niet tot Zijne discipelen organiseert u! neen. Hij zond ze door de wereld zonder geld in hunne buidels, zonder iets, in 't geloof alleen en 't betrouwen op den Vader van hunnen Heere Jezus Christus dat die hun in al hunne nooden zoude voorzien. Vele geschriften in ons land zijn als de duivelen die verschijnen als engelen des lichts. Versckoone ons de Heere daarvan. Uw getrouwe lezer. Mijnheer de Redacteur! Sta mij s. v. p. eenige ruimte af voor het volgende; bjj voorbaat mijnen dank. Wanneer wij in deze dagen de woelingen die in ons Vaderland plaats hebben in oogenschouw nemen, maakt zich een angstig voorgevoel van ons meester. En niet zonder reden want waar moet het heen indien de geest der revolutie die rondwaart zich van het gezag meester maakt Als het volk regeert in plaats van de door God gestelde macht? Zwaar is de taak die op onze regeering rust laat daarom het gebed voor hen vermenigvuldigd worden maar bidden en werken dient samen te gaan. En waar het Socialisme in deze dagen ook onder de boerenarbeiders propaganda zoekt te maken, door openbare lezingen te houden, en daar een toestand voorspiegelt die op het eerste zien wel aanlokkelijk schijnt, zjjn ook wjj verplicht niet stil te zitten, maar te werken, en te trachten onze arbei ders te waarschuwen voor hunne revolu- tieleer. Want onze arbeiders op het platte land gelooven nog aan eene Gods regeering, lezen nog Gods woord, en stemmen de leer der socialisten Geen God Geen Meester nog niet toe. Of is het geen Gods mis kenning waar de socialist zegt, alle eigen dom is diefstaldaar de Heere toch zegt Rijken en armen ontmoeten elkander. De Heere heeft ze beiden gemaakt Of is hot geon omkeering van de schep- pingsoidinantie Gods als de socialist de vrije liefde verkondigt en do vrouw niet beschouwt als zijn vrouw maar als een kameraad? Daarom roepen wij den arbeiders op de dorpen toe leent niet uw oor aan het socialisme, maar treedt van uit uw christelijk standpunt zelf handelend op. Organiseert u. Laat op elke plaats een afdeeling van Patrimonium verrijzen, een afdeeling waar Patroon en werkman te zamon hunne belangen kunnen bespreken. Waarlijk arbeiders wacht niet tot dat het socialisme u zou noodzaken om u te or- ganiseeren, maar begint den strijd voor uwe belangen tegen het socialisme. Laat ook alle patroons in dezen hunne mede werking toch niet onthouden, maar helpt uwe arbeiders door hun te gemoet te ko men in alle billijke eischen. Wacht niet totdat het socialisme u de wet stelt, want dan zal het te laat zijn. Voor het socialisme is de hoogste strijd opheffing van 't privaat bezit. Daarom arbeiders en patroons vereenigt u. Helpt elkander om een afdeeling van Patrimonium op te richten, laat op elke plaats eenige mannen de handen aan de ploeg slaan en men zal zien, dat de ar beider er door gebaat, het socialisme er door gestuit, en de toestand er door ver beterd wordt. Souburg. K. WIELE MAKER. In onze provincie, kan met dank aan God getuigd worden dat (hoeveel er ook ontbreken moge) Zijn woord er nog in stad en dorp over het geheel in waarde wordt gehouden, ja door verreweg het grootste deel der huisvaders wordt voor gelezen aan hun gezin. Is dit een waar heid ten opzichte van den Bijbel, een droevig figuur maakt echter onze provincie met het oog op de Scholen met den Bijbel. Zoodra de liefde voor den ganschen Bijbel grooter wordt, zal men niet rusten voor er in iedere plaats een School met den Bijbel is verrezen. Het stelsel van kinderen van alle richtingen op éen school, heeft bewezen op uitsluiting van den Chris tus uitteloopen. Laten we eerst de onderwijzers, voor namelijk de hoofden der openbare scholen eens voor ons stellen en in de oogen van hoevelen hunner is de godsdienst slechts eene vertooning, die de geestelijkheid heeft uitgevonden tot eigen voordeel. Zij gaan naar de kerk, omdat hun plicht hen daartoe dwingt want het behoort zoo tot het school meestersambt 's Zondags het zingen in de kerk te leiden, en als het noodig is, orgel te spelen. Maar ze beginnen hoe langer hoe meer den Zondag te verfoeien, meer dan eenig anderen dag van de week. Bij velen wordt de Zondag gebruikt tot invullen der sta tistieken en lijsten. Zij gelooven niets van wat zij hooren en gevoelen mets voor wat zij zingen. Alles voor hen is een ijdel vertooD, een mal spel zonder eenige be- teekenis. Zij weten, dat zij in hun hart een niets-geloover zijn, dat zij alleen in de kerk komen, omdat zij gedwongen zijn, dat te doen en den schijnheilige uithan gen, alleen ter wille van hunne betrekking. We behoeven geen verre onderzoekings tochten te doen om te ontdekkeD dat vele schoolmeesters, tot dezelfde valsche, hate lijke positie gedwongen worden, dat trouw kerkgaan een »sine qua non'* (zonder dat niet) voor hen is, en dat de geringste aan duiding van tegenzin of verschil van ge voelen hun dagelijksch brood in gevaar kan brengen. Hoe edel zou het zijn dat ze zich ver toonden in hun ware gedaante, maar dan zou men bang voor hen zijn en spoedig overgaan tot datgene wat ze nu nog door hun talmi-godsdienst (d. i. onechte gods dienst) willen tegenhouden. Hoewel er gelukkig nog enkelen zijn waarbij het anders is, zoo is toch de strijd noodig tegen een school die niet met den godsdienst rekent. Verder wil ik nog wijzen op: Het voorbeeld dat de onderwijzers geven (de goeden niet te na gesproken) die de kerk niet kennen, haar nimmer bezoeken, maar de café's wel kennen en die bezoeken, ten aanschouwe van de jongens van 12 i 13 jaar, die hun ideaal van mannelijkheid en moed zien in den meester die voor of ia 't café zijn bier of cognac drinkt. Op dan broeders, Zeeuwen, van welk eiland ook, maakt U op en bouwt, en God van den hemel zal het U wel doen ge lukken. Blijft niet rustig onder den vijge- boorn zitten. Neen, staat opde hand aan den ploegvereenigt u in vereenigingen tot schoolstichting, en tijgt aan den arbeid Bewoners van Tolen en St. Filipsland gaat gij vooraan, daar er op uwe eilanden nog geen enkele school met den Bijbel is. Reeds lazen wij met genoegen hoe Her vormden en Gereformeerden saam te Oud- Vosmeer de handen ineen sloegen en de Christel. School daar weldra zal worden gebouwd, dank zij het krachtig initiatief van Ds. de Looze en Ds. de Bruijn. Maar ook gij inwoners van Schouwen- Duiveland, o zit toch niet langer stil. Broederen in Zeeuwsch-Vlaanderen, Wal cheren en Noord-Beveland, ge hebt reeds wat gedaan maar niet genoeg. Komt, werkt op den akker eer de ge volgen van het ongeloof in nog grooter verwoestingen zouden openbaar worden. En ten slotte, ook gij dorpsbewoners van Zuid-Bevelaud, in hoevelen uwer ge meenten wordt zoo'n school gemist. Hoevele welvarende gemeenten waar tevergeefs zou moaten worden gezocht naar een school waar den kinderen de eerste beginselen der ware wijsheid worden ge leerd. Rust gij dan ook niet voor in alle gemeenten op Uw eiland een school is verrezen waarboven kan staan tot opschrift „School met den Bijbel". En nu ten slotte nog dit. Als een bewijs van groote liefde voor den Bijbel het volgende: Van een Duitsch geleerde uit de vorige eeuw, den grooten sterrokundige Maedlor, wordt verhaald, dat hij in de stad Hannover verhuizende naar een andere straat, dorst het overdragen van zijnen huisbijbel aan niemand toevertrouwen en hem zelf onder den arm naar zijn nieuwe woning bracht. Bij het bestaan van zoo'n liefde uwerzjjds voor den Bijbel, lezers, verwacht ik dat De Zeeuw in de naaste toekomst gevuld is met berichten over oprichting en pogingen tot oprichting eener Christelijke School in de onderscheidene gemeenten onzer provincie. Moge het zoo zijn! God geve het! Luctor et Eniergo. Dinsdag 17 Feb. Goes, in de Prins door not. Overman 3 uur dijken en tiendrechten. Middelburg, verpachten 8 perc. visscherij door den ontvanger der registratie en domeinen. Woensdag 18 Feb. Goes, 10 uur bij den zaagmolen van Go'or. Harinck door deurw. Hollmann afbraak, o. a. grenen ribhout, eiken en grenen balken en platen, dakpannen, mastkrammen, ijssel- steen, onder- en bovendeelen, enz. Baarland, 12 uur voor wijlen wed. J. Nieuwenhuijse door not. Muloek Houwer meubels, eikenhouten kabinet, uittrektafel, sleekachel, 3 veeren bedden met toebehooren, koper-, blik-, glas- en aardewerk. Nieuw en St. Jooi-land, 2 uur in de Roode Leeuw door not. Verhulst de stoomhout- zaagmolen, waarin stalen stoomketel, machine van 20 paardenkrachten, 4 zaagramen, enz., 2 houtloodsen, smederij, stal, 6 arbeiders woningen, bouw- en weiland, water, saam, 3,3861 H. Te zien 16 en 17 Feb. 1-4. En 18 Feb. 92 nur. Wemeldinge, 2 uur bij Korstanje door not. Pilaar voor wed. Felius 5 perc. bouw en weiland verpachten voor 7-jaren. Donderdag 19 Febr. Goes, verpachting bij inschrijving hofstee Tervatensche weg van erven wed. M. Nieuwenhuijse. Biljetten tot 19 Feb. bij not. Houwer. Middelburg, door not. de Vos in de Veigenoeging 2 uur 9,4650 H. bouw- en weiland in Souburg en Ritthem. Vrijdag 20 Feb. 's-Heer Arendskerke, bij Van Hekke door deurw. Hollmann voor de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen 830 kavels dwarsliggers en wisselhouten. Aagtekeike, bij Maljaars door not. Tak 2 uur het hofsteedje van Verstraate 1570 cA. Ierseke, 2 uur in de Oesterbeurs door not. L. Liebert 3 woonhuizen met erfpachts- recht voor jhr. Pompe v. Meerder voort. Baarland, 10 uur door not. v. d. Kloes voor mej. de Jager het huis, schuur en tuin A 7, meubelen en gereedschappen. Zand, in Paxlntrantibus door not. Wisboom Verstegen half 11 2 perc. weiland Breeweg 5890 cA. Middelburg, 10 uur Café de Zeeuw door deurw. Kouion voor de M. tot expl. van Staatsspoorwegen dwarsliggers en wissel houten. Te zien 4 dagen voor den verkoop. Dinsdag 24 Feb. Goes, 8 uur in de Prins door not. Pilaar 4 huizen van J. Geensen Westwal 178 a, h, c. en 179, groot 55, 52, 52 en 189 cA. Vlissingen, in het faillissement van A. J. H. v. Schaick door not. Maret Tak, ook Woensdag, 10 uur moderne meubels, spie gels tapijten, goederen, enz. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 25 Feb. Oost Souburg, 10 uur door not. Tak in de Zwaan de hofstede Zorglust saam 14.0358 H. En om 2 uur een huis met tuin 580 cA. Te zien Maandag en Dinsdag 1012 en 24 uur. En Woensdag 1012 u. Nieuw en St. Joosland, door not. Verhulst 10 uur voor erven D. Janse inspan als6 paarden verschillend van haar en jaar, 2 melkgeiten, 6 vette varkens, karnhond met hok, 2 boerenwagens met toebehooren, til bury, slede, zaaimachine, bandzaaimachine, sacksploeg met 2 scharren, ploeg, beitelegge, 9 eggen in soort, peenmolen, houten schaaps- hok, varkenshok, varkensbakken, paarden- want, zolder- en landbouwershandgereed- schap, mutsaards, mest, hooi, stroo, inboedel. 's Heerenhoek, bij v. d. Bulk door not. Houwer 11 uur een huis en schuur Smids- weg 150 cA. van Faes. Donderdag 26 Feb. Kruininge, bij wed. S. de Visse door not. Prins half 12 een 3-jarig ruinpaard, 4 melk koeien, 4 aanhoudkalvers, mestputloopers, 40000 KG. mangels. Middelburg, 2 uur in de Vergenoeging door not. Tak verpachten de weilanden van het oefeningsterrein voor 't garnizoen, bij West Souburg 14,0634 H. Kattendijke, bij Elsman door not. Prins 10 uur inspan als6 werkpaarden, 1 twee jarig paard, 7 baatg. melkkoeien, 3 kalf- vaarzen, 14 vaarzen half-, anderhalf-en 2'12 jarig, karnhond, 25 kippen en hanen, 12 eenden, kapwagen, tilbury, 3 menwagens driewielskar, ploegen, eggen, sleepeggen melk-, dorsch- en deelgereedschappen harnas, waterbak, 25000 kilo onbevroren pe ën, enz. Driewegen, voor G. Nijsse door not Hou wer 10 uur 1 bruin ruinpaard, 4 bruine merries 5, 17, 3 en 2 jaar, 1 vos ruinpaard 7 jaar, 6 baatgevende melkkoeien, en ander hoornvee, 3 mestputloopers, 1 drachtige zeug, 1 vet varken, 60 kippen en hanen, 2 men wagens, 1 huifwagen, driewielskar, Saks- ploeg, 3 Zeeuwsche, 2 geeselsteenen met paard, zaaddorschzeil, harnas, mangels, mest, landbouw-, karn-, stal-, zolder- en melk- gereedschap. Zandt, in Pax Intrantibus door not de Vos 3 uur een nieuw gebouwd huis Cluijver- straat O 317 Vlissingen. Een dito Zandt D 63. Een koetshuis Volderij laagte, Mid delburg. Een huis Veersche Singel S 44. Te zien 25 en 26 Feb. 1012 en 2—4 uur. Vrijdag 27 Febr. Borssele, door not. v. d. Kloes bij A. Rottier 10, 2 merries 4 en 20 jaar, 1 ruin 3 jaar, 3 baatgevende melkkoeien, 2 kalvers, loopvarken, kapwagen, men wagen op ijzeren as, huifwagen, chais, driewielskar, sleper, sacksploeg, 2 Zeeuwsche ploegen, eggen, rolblok, stroosnijmolen, geeselsteen met paard, kookfornais, harnassement, sttoo, mest, groene musterd, enz. Kamperland 10 uur door not. Roelof den inspan van P. Leendertse Gz., 5 zeer scboone werkpaarden 5, 6, 8, 9 en 11 jaar, w. o. 3 veulendragend, 2 twee- en 2 eenjarige paarden, 4 baatg. melkkoeien, kalf vaars, vette vaarzen en ossen, vaarskalf, vet var ken, 3 loopvarkens, karnhond, 40 kippen en hanen, riemwagen, huifwagen, 2 men wagens, driewielskar, landbouw- en melk- gereedschap. Ellewoutsdijk, door not. Overman een hofsteedje van wed. Vroegop. Zaterdag 28 Feb. Goes, 1 uur in de Prins door not. Pilaar verpachten voor dhr. Zandee 37 perc. bouw en weiland voor 7 jaren saam 19,1820 H. Souburg, door not. de Vos bij Mabilot 3 uur verpachten 4,7102 H. bouw- en weiland in perceelen bij hofstee wed. J. Louwerse. Heinkenszand, 11 uur bij Rijk door not. de Ronde Bresser een hoefje 6190 cA. En 8090 cA. bouwl. 8 H. bouwl. kan in pacht volgen. Maandag 2 Maart. Goes, 1 uur in de Prins door not. Pilaar aaudeelen in tiendrechten Baarland, Oude- lande, Driewegen, Goes, enz., en in Colijns- plaat, Cats en Wissekerke. Notitiën bij dhr. J. Oele Hz. Woensdag 4 Maart. Nieuwdorp, door not. de Ronde Bresser bij Polderdijk 10 uur inspan als: 4 zwarte merriepaarden 3, 6, 16 en 18 jaar, 1 zwarte ruin 5 jaar, 8 baatgevende melkkoeien, 1 vare koe, 6 vaarzen, 10 ossen, 6 aanhoud kalvers, 2 zeugen met biggen, 4 mestput loopers, 80 kippen en hanen, Walchersche wagen, tilbury, zaaimachine, lemoenkar, 3 menwagens, windmolen, snij molen, mangel- molen, 3 ploegen, 7 eegden, 2 sleepers, rolblok, molbord, sleepbord, 2 geeselsteenen met paarden, kiekenrennen, harnassement, stal-, zolder- en melkgereedschap, huisraad. Donderdag 5 Maart. Kloetinge, door not. Mulock Houwer uur bij inspan als Vrijdag 6 Maart. Wolfertsdijk, 10 uur door not. Pilaar bij inspan als Zaterdag 7 Maart. Arnemniden, door not. de Vos 2 uur bij Leenhouts voor wed. Dronkers een huis en tuin 820 cA. Vrijdag 3 Apr. B'ggekerke, 9 uur door not. Tak hofstede van K. Maljers. Vrijdag 17 April. Oost en West Souburg, 9 uur door not. Tak op hofstede Deinsvliet inspan als Woensdag 22 Apr. Oost en West Souburg, hofstede wed. Jac. Louwerse door not. Tak 9 uur inspan. Vrijdag 24 Apr. Biggekerke, 9 uur door not. Tak bij K. Maljers inspan als Dinsdag 28 Apr. Sint Laurens, 9 uur door not. Tak bij Lein Kodde inspan als Donderdag 19 Feb. Vlissingen. Raadhuis 2 u.bijbouwen zeven lokalen school F. Aanwijzing 16 Feb. l'/s u. Inl. gemeente-bouwmeester. Zaterdag 21 Feb. Kapelle, door het Buigerlijk Armbestuur I uur het afbreken van woonhuis en bak- keet, het maken van overdekte schuurplaats, enz., op de hofstede van v. Iwaarden in Eversdijk. Aanw. 16 Feb. 1 uur. Bestek a f2 en inl. bij dhr. J. Oele, Goes. Woensdag 25 Feb. Middelburg. Gebouw Provinciaal bestuur II uur. a. het voortzetten van de herstel ling der boordvoorziening van het kanaal door Walcheren. Raming f 10.000. Inl. hoofding. Bekaar Middelburg, ing. Hoogen- boom en opz. Vroeg Vlissingen; b. het leveren en storten van steen tot verdediging van den kop van de Westnol der aanleg en losplaats voor visschers in den Brakman bij de Isabellasluis. Raming f 905. Inl. hoofding. Bekaar Middelburg, arr.-ing. Nele mans Terneuzen en opz. Bloemkolk Sas van Gent. Woensdag 4 Maart. Middelburg. Gebouw Provinciaal bestuur 11 uur, het voortzetten van de herstelling der boordvoorziening van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f5000. Inl. hoofding. Bekaar, Middelburg, ingen. Van Vlissingen, Goes en opz. Kooreman Hansweert. Door dezen betuigen wij onzen har- telijken dank voor de deelneming tijdens de ziekte en het overigden van onzen go- liefde Echtgenoot en Vader ondervonden. Wed. J. P. ALLAART— Steketee en kinderen. Baarland, 9 Februari 1903. Do Deurwaarder KOULON, te Mid delburg, zal ten verzoeke van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen VERKOOPEN te MIDDELBURG, op Vrijdag 20 Februari 1903, des voormiddags te tien uur precies, in het Café en Hotel „De Zeeuw", aan de Stationsbrug. Bezichtiging vier dagen vóór den dag van verkooping op het terrein van het Station te Middelburg. Inlichtingen te bekomen bij den beer R. H. DE KONING, Opzichter van den Dienst van Weg en Werken, te Vlis singen, en ten kantore van genoemden Deurwaarder. Het BURGERLIJK ARMBESTUUR van Kapelle zal trachten aan te besteden: des namiddags te één uur, in hunne ver gaderkamer te Kapelle Alles op de Hofstede, bewoond door P. van Iwaaïiden j in Eversdijk, gemeente Kapelle. Aanwijzing in loco op Maandag 16 Fe bruari, des namiddags om een uur. Bestek en teekeningen te verkrijgen van af 12 Februari tegen betaling van f2 en inlichtingen te bekomen ten kantore van den heer J. OELE Hz. te Goes. Het Burgerlijk Armbestuur van Kdpelle, A. NIJSSEN, Voorzitter. J. OELE Hz., Secretaris. De Notaris A. M. TAK, zal op voormiddags te 10 uren, in het Koffiehuis »De Zwaan", te Oost-Souburg, in het genaamd: „Zorglust", bestaande in WOONHUIS, SCHUUR, WAGENHUIS, BAKKEET en ver deren TIMMER, staande in de gemeente Oost- en West-Souburg, aan den Straat weg naar Ritthem, met daarbij behoo- rende Moeslanden, liggende in de gemeenten Oost- en West-Souburg en Ritthem, ter geza- mentlijke grootte van 14 Hectaren 3 Aren 58 Centiaren. De veiling zal geschieden in 24 perceelen met verschillende combinatiën en in massa. Gedrukte notitiën met kaart dezer veiling zijn -verkrijgbaar ten kantore van voor noemden Notaris. Bouwkundige te Baarland beveelt zich beleefdelijk aan voor het maken van BESTEKKEN en TEEKE- NING met begrooting der kosten van de meest voorkomende Bouwkundige werken. WAAI nose gel Omdatl kracht gd Omdatl de hooftl goede gel Omdatl voor die welke te| mogelijk Omdatl noodig i| moet hel wichtige I Omdat) de ééne DAAlJ nose gel In al bloed, öi zijn, tooi) fieerend te zijn Haelte Uwe tertje va| Zij was wilde lig! guinose zij goedJ wel denl springen! Kogelv Ondera dat zijne f lijdende nuwen gebruik te betere vend gel welvarenl Franek CJ. J)K

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2