Afloop Verkoopingen enz. Adver K Openbare 1 a n b e s Bokend making. Kerknieuws. Ilechtszakeii. EERSTE KAMER. NI arktberichten. T e 1 e g r gelegenheid met haar goed gekozen num mers het oor der aanwezigen te streelen. Toen sloot Ds. Meulink van Meliskerke met dankzegging. Ea zij was veel dankzegging waard, deze ure "vYÏJsenkerke. 't Zal zelden voorkomen dat des avoud-5 kalf acht ure nog een hu welijk wordt gesloten. Dat geval deed zich Donderdag alhier voor. Een paartje waar van de echtgenoot toestemming van voogd en toeziende voogd noodig had verscheen Woensdag, zonder laatsgenoemde, ter trouw zaal, waar zij van den Ambtenaar van den B. S. moesten vernemen dat, bij gebreke van den toezienden, voogd het huwelijk niet kon doorgaan. Echter verklaarde die ambte naar zich bereid zoodra die toeziende voogd mede verscheen het huwelijk dadelijk te sluiten. Daarop werden telegrammen ge wisseld, met het gevolg dat de ontbrekende persoon uit IJselmonde heden avond te 7 uur in de gemeente arriveerde. Te 8 ure was het huwelijk gesloten. Oud-Vosmeer. In de Ned. Hervormde gemeente alhier zal D. V. op Woensdag 4 Februari des avonds te 6 ure een bid stond worden gehouden voor de zending door ds. A. van der Sluis, predikant te Dordrecht. Oud-Vosmeer. In de eerste helft van Februari zal alhier de aanbesteding plaats hebben van de te bouwen school met onder wijzerswoning. Stavenisse. Bij de betrokken autoriteiten is ingekomen de Koninklijke goedkeuring op het besluit van Prov. St. van Zeeland, waarbij de polder Oud-Kempenshofstede calamitous is verklaard en deze polder met het Cal. Wat. S avenisse tot één waterschap wordt vereenigd. Tengevolge daarvan zullen verschillende veranderingen in bestuur en beheer noodig zijn. Naar men aan de Goesche Ct. meldt, is jhr. J. P. Hoeufft bestemt om baron Schimmelpenninck van der Oye op te volgen als rentmeester van het kroondomein te Goes. Vergissen wij ons niet, dan is deze heer burgemeester en secretaris van Dreisschor. 's-Heerenhoek. Woensdag werd de raad dezer gemeente weer voor het eerst in 1903 bijeengeroepen. De Voorzitter begon dan ook met den leden, welko ditmaal alle aanwezig waren, een gelukkig nieuwejaar toe te wenschen, herdacht in korte bewoor dingen den loop van het vorige jaar, waarin de dood den wethouder P. Kijk, die 25 jaar onafgebroken raadslid was geweest, den raad ontrukte; sprak verder den wensch uit dat de tegenwoordige leden nog jaren in het belang der gemeente moge arbeiden. Ingekomen was: een verzoek om subsi die aan de Ambachtsschool te Goes. Hierop meende de raad afwijzend te moeten beschik ken om reden dat hier niemand deze school bezoekt en wegens de ongunstige ligging der gemeente ook moelijk te bezoeken was. Verder werd besloten, met de andere betrokken gemeenten een renteloos voorschot aan te vragen voor den grintweg 's Hee- renhoek-Steiger Borsele. Nog werd verslag gedaan over het onderwijs voor school A. B. en C. en daarna werd de vergadering gesloten. Volgens «Het Volk'' zullen op Wal cheren van s. d. zijde spreekbeurten ver vuld worden, te Domburg, Westkapelle, Serooskerke en Veerete Koudekerke, Nieuwland, Arnemuiden, Aagtekerke en Souburg; te Vlissingen (2 maal) en te Middel burg. (2 maal). Sprekers: Troelstra, Melchers, Helsdingen, Broek, v. Kuykhof en Berg- meijer. Voorts een manifest, een verkie- zingsno. van «De Baanbreker", en biljetten met den naam Bergmeijer zoo groot dat hij op 100 meter afstand kan gelezen worden en een transparant. Op de Paaschweide te Arnhem liggen gedurende eenige dagen gebivouakeerd eenige zigeuners, bestaande uit 3 mannen, 2 vrouwen en 6 kinderen, waarvan de laatste niets anders over hun naakte lichaampjes hebben dan een wollen kleedje en daarbij loopen op bloote voetjes. De mannen, die zich bezig houden met het ronselen van paarden, waren in 't bezit van 700 gulden aan bankpapier. Gistermiddag was de familie juist aan tafel, dat wil zeggen, het elftal zat gehurkt om een pot, en deed zich tegoed aan zuurkool mat gort vermengd, zonder zich van vorken te bedienen, hierna rookten de mannen hun pijpen, een kleine dreumes van 5 a G jaar deed zonder blikken of blozen eveneens hieraan lustig mee. Zij hadden een paard gekocht van 70 gulden dat zij in den nabijheid van hun tent 's avonds hadden vastgebonden, 's morgens was het paard verdwenen, allen den halster achterlatende. Deze geschiedenis verhalen zij in gebroken Duitsch aan ieder die zich waagt in de nabijheid der tent om't mede lijden op te wekken. Dressuur. Dezer dagen bevond zich een bekend sportman, met een' drietal paarden op de Melickerheide. Een dezsr paarden liep los en werd door een gedienstig boertje opge vangen en naar den nabijzijnden ruiter geleid. Toen het boertje bij hem gekomen was vroeg de ruiter of hij wel schik in het paard had. Als antwoord natuurlijk een verbaasd gezicht. Nogmaals vroeg de ruiter of hij schik in het paard had, dan mocht hij het meenemen. „Waal menheir geer hauwt mich veur de gek" gaf eindelijk ons boertje tot bescheid. „Heusch niet man, neem het paard maar mee naar huis" en meteen keert de ruiter en andere twee paarden om, laat onB boertje met hot andere paard aan de hand achter en rijdt stadwaarts. Ons gelukkig boertje kon den heir mer neet begriepe, doch maakt ook aanstalten om zijn bruintje naar huis te transporteeren. En werkelijk het paard gaat tot groot plezier van den buitenman gedwee mee. Nu maar regelrecht „nae de heimath" denkt hij. Nadat hij echter een paar honderd meters naast zijn rosinant is voortgestapt, hooren beiden opeens een schril gefluit. Direct begint het paard te steigeren, rukt zich van zijn begeleider los en wergt hem op zijn gezicht in de heide, om in vollen ren zijn eersten meester en kameraads op te zoeken. Tableau. (Limb. Koer.) De politie heeft een minderjarig Duitsch meisje aangehouden, die van uit Keulen in een „betiekking" te Amster dam was gegaan, welke betrekking later bleek te zijn in een der beruchte Nes huizen aldaar. Afgehaald door zekeren P was het meisje spoedig in slechte handen en zwierf door verschillende plaatsen. Door haar vader gezocht, is zij nu dezer dagen gevonden. Men schrijft uit Heumen aan de Arnh. Ct. Zondag 25 Januari 1903 werd in de Hervormde kerk alhier bevestigd ds. Smit. Z.Eerws. voorganger ds. de Vries, die wegens zwakke gezondheid genoodzaakt was zijn emeritaat aan te vragen, vei liet de gemeente in September 1902. De ker kelijke plechtigheid zou echter niet zonder stoornis afloopen. De koster der kerk had een sleutel van den toren om voor de kerkelijke diensten de klok te kznnen lui den, doch de burgemeester liet (zonder daarin den raad ot het dagelijksch bestuur te kennen) een paar dagen tevoren een ander slot op den toren hangen, zoodat hem de toegang was belet. Toen de kos ter zich naar den smid, tevens klokkenist van de gemeente, begeven had, vernam hij daar, dat het slot op last van den burge meester verwisseld was; intusschen verliep zooveel tijd, dat voor den dienst niet meer geluid kon worden. Omtrent dit voorval verneemt men nu het volgende: De koster der Hervormde kerk had een adres aan den raad dezer gemeente mede- onderteekend, om de plagerij, door den burgemeester ondernomen tegen den heer van Heumen omtrent heerlijk jachtrecht, te staken. De koster ontving daarop van den burgemeester een brielje, waarbij hij berichtte, dat hij hem een perceeltje gras, dat hem levenslang was afgestaan, niet langer in gebruik kon geven dan met schriftelijke toestemming van hem, burge meester. De koster beantwoordde dit briefje niet, vaddaar de slotverandering op den toren. Zulke gewichtige voorvallen houden er ten plattefande het leven in Poging tot moord en berooving. Hedenmorgen zou de looper der Dordt- sche Bank, te Rotterdam, J. W. Smit, een wissel groot f750 incasseeren bij den heer W. van dor Horst aan den Spoorsingel 14. Wel trok het zijn aandacht, dat het huis er verlaten uitzag, doch men was mis schien aan de schoonmaak en hij belde aan. Mijnheer zoo hij dacht deed zelf open en vroeg of de looper van een bankbiljet van f lOuO terug had, dan zou hij betalen. Hij noodigde hem daartoe uit even in het sousterrain te komon. Nauwelijks had Smit daar den wissel aangeboden of de mijnheer haalde een zak met peper voor don dag en gooide den inhoud op Smit. Gelukkig kreeg deze de peper niet in de oogen maar over zijn jas. Smit greep toen zijn belager bij de keel en er volgde een strijd op leven en dood. Verloor Smit, bij zou er zeker het leven bij ingeschoten zijn, doch hij hield vol en slaagde er in zij d belager de trap op te slepen en een ruit in te slaan. Door de opening schreeuwde hij moord en dieven, doch de Spoorsingel is een eenzame weg en niemand kwam opdagen. Nu begon echter de belager in te zien dat het voor hem gevaarlijk werd, rukte zich eensklaps los en vloog de deur uit. Smit vloog hem achterna roepende moord! help! dieven! Voorbijgangers schoten toe en nu volgde een algemeene jacht. Gp de Schiekade werd hij door een burger gegrepen, maar hij riep hier heb je f5, laat me los, en deze bur ger gaf daaraan gehoorEen oogenblik later werd hij echter toch gegrepen en naar het bureau aan de Pauwensteeg gebracht, waar de kranige gelddrager hem den wissel weder afnam..' Thans bleek, dat bjj niet met Van der Horst te doen had gehad, maar met zekeren Martens, die blijkbaar op de hoogta was geweest van de verhuizing van den heer Van der Horst. Het is een geluk, dat Smit zoo kordaat is opgetreden en de dader zich in handen der justitie bevindt, want wellicht zoude anders aan nog meerdere loopers eenzelfde strik gespannen zijn. In de mjjn »Oranje Nassau" te Heer len is een 16-jarig jongeling tusscben een der machines geraakt met het gevolg dat hjj op de plaats dood bleef. Te Sneek verloor een ouderenpaar binnen veertien dagen vier kinderen aan mazelen. Te Opeinde (Fr.) legde een moeder, bij ge brek aan een kruikje, een warm gemaakten steen in het bedje van het kind. De steen was te heet, het bed geraakte in brand èn huis èn inboedel werden een prooi dor vlammen. Een wissel wachter te Nieu- weschans geraakte bij het raDgeeren tusschen de buffers, en is aan de gevolgen overleden. Te Heer-Hugowaard is een man overleden, die in treurigen toestand heeft geleefd. Zijn woning verwekte door grove onreinheid walging, bij wie haar binnentrad; zijne voeten waren door ratten verwond' en hij had die beesten dikwijls van zijn aaDgezieht moeten verdrijven. De Commissaris der Koningin in Drente benoemde tot voorzitter van de ge zondheidscommissie te Hoogeveen den heer ds. G. Boersma te Holiandscheveld. Bij beschikking van den minister van waterstaat is met ingang van 1 Februari e. k. benoemd tot assistent bij het hoofd bestuur der posterijen en telegraphie mejuf frouw B. G. Giljara, thans tijdelijk bij ge zegd hoofdbestuur in dienst. Uit Harderwijk meldt men: De in 1892 van hot Koloniaal Werfdepot gedeserteerde soldaat v. B., werd onlangs gevat na in het buitenland te zijn gehuwd en vader van 5 kinderen te zijn. De krijgs raad veroordeelde hem tot twee maanden detentie; na afloop daarvan zou hij verder zijne koloniale verbintenis moeten volbren gen. Thans is een middelweg ingeslagen door den man aan te raden een verzoek in te dienen om tewordm oniheven van boven vermelde verbintenis Op dit verzoek is van hoogerhand goedgunstig beschikt, togen te rugbetaling van bet genoten handgeld. Van dit geld i:s het grootste gedeelte reeds bijeen zijne vrouw zou zorg dragen dat het overige gedeelte er bij kwam gedurende zijn straf tijd. Een paar weken geleden is een man te Tilburg heimelijk veitrokken, zijne vrouw en drie kinderen achterlatende. Gisteren is nu ook de vrouw gevlucht, zoodat de stumperds thans geheel alleen zijn. De stemming voor een lid der tweede kamer (vacatuie dr. Sehaepman) in het district Almeloo is bepaald op 17 Febr. a. Men schrijft uit den Haag aan de Haarlemsehe Courant: Naar wij vernemen hebben onderscheiden Boeren, onder wie ook Manie Maiitz, die gedurende eenigen tijd zich op Madagascar bevonden, teneinde het land te leeren ken nen, thans besloten er zich blijvend te vestigen en indien mogelijk met andere Boeren daar een landbouw kolonie te be ginnen. Hunne nederzetting bevindt zich nabij het meer Ikassy. Van andere zijde evenwel wordt ons medegedeeld, dat de bevindingen van andere veikenneis voor wat het zuidelijk deel van het eiland betreft, niet zeer gunstig zijn voor vestigieg door Boeren. Behalve be zwaren ten aanzien van klimaat en grond, stuitte hen vooral tegen de borst de wijze, waarop de Franschen omgaan met de in landers en speciaal de inlandsehe vrouwen. Evenals in ons lndië bestaat ook daar veel het concubinaat, (buitenechtelijk leven met een inlandsehe vrouw). Te Amsterdam wekkon de werk stakingen bezorgdheid. Op de staking der transportarbeiders bij de Spoor dreigt een staking der machinisten te volgen. De Amsterdamsche bladen kwamen dan ook heden reeds te laat. Aan het centraalstation hervatten de rangeerders den arbeid, doch aan het oos telijk emplacement staakten weer allen zoodat het vervoer gedeeltelijk stil staat. Conferentiën van directiën Staatsspoor on Hollandsche spoor met een comité uit de stakers zijn op niets uitgeloopen. Volgens de directie-leden zijn de eischen der stakende arbeiders niet voor inwil liging vatbaar, wijl artikel 31 van het contract met den Staat uitdrukkelijk aan de ondernemers de verplichting oplegt om stegen de vrachtprijzen bij de openlijk aan gekondigde tarieven en op de voorwaarden bij de reglementen bepaald de reizigers en de aangeboden niet door wettelijke bepa lingen uitgesloten goederen te vervoeren zondor verleenen van gunst aan bijzondere personen, vereenigingen, ondernemingen of zedelijke lichamen". Voorzichtigheidshalve is het garnizoen in de kazernes geconsigneerd en mocht het onverhoopt noodig zijn, dan zijn er troepen te Amersfoort gereed om daarheen te komen. De staking der bootwerkers zou heden eindigen op voorwaarde dat de firma Muller de 56 ontslagen werkers terugneemt, nie mand verplicht wordt met «onderkruipers" te werken en de pas aangenomen werklieden allen worden ontslagen. Op het verzoekïan de Tweede Kam< r van mevrouw Ri.yer, moeder van den eer vol ontslagen predikant A. A. L. J. R>yer (van 188 L'83 predikant te Nieuwerkerk, later in Oost-Iudië, laatst te Cheribon) om pensioen voor haar zoon, heeft de miuister van Koloniën inlichting vei schaft, waaruit blijkt dat genoemde predikant in 1890 wegens finale krankzinnigheid eervol uit 's lands dienst is ontslagen, en hij toen geen aanspraak op pensioen kon doen gel den op grond van do voorwaarden waai op hij in dienst was getiedeD, en welke de mogelijkheid uitsluiten om den diensttijd van ds. R. op te voeren tot 5 jaar, zijnde het minimum dat verricht zou worden om hem pensioen te kunnen geven. Als een groote zeldzaamheid wordt bericht, dat men in het zuiden van Tyrol, te MeraD, druk schaatsen rijdt. De prins regent van Beieren is echter ternauwernood aan een groot gevaar ontsnapt. Terwijl hij over het schoone Kiinigs-See arde, brak het ijs onmiddellijk achter zijn slee af en een van zijn bedienden viel in het water en werd met veel moeite gered. Het meer is een van de diepste in Europa. Dat het jjs niet vertrouwd was, bleek uit het feit, dat een 13-jarige jongen op een andore plaats er door zakte en verdronk. De oorzaak van de zwakke plaatsen wordt toegeschreven aan de aanwezigheid van warme bronnen. Een gevaarlijk land voor journalisten. OnlaDgs koerde de correspondent van de «Voss Ztg." te Belgrado, na een uitstapje aldaar torug. Hij had in zijn blad het Servische leger scherp gecriticeerd en ver klaard, dat het Servische leger zelfs niet in staat was met succes tegen een kleinen staat als Montenegro oorlog te voeren. Het publiek in Belgrado voelde zich hierover zeer beleedigd, en de correspondent werd op een avond, bij het verlaten van een café, door een clubje aangevallen, dat hem zóó afranselde, dat hij bewusteloos op straat bleef liggen. Toen hij weer bijgekomen en naar huis gestrompeld was, ontving hij van de politie bevel onmiddellijk het land te verlaten, daar de regeering zijn vorban- ning had bevolen. -Tengevolge van de strenge koude ver schijnen groote troepen wolven in Oostenrijk- Hongarije in de nabijheid van steden en dorpen. Te Voitsberg, bij Gratz, is een 17-jarig meisje door wolven verscheurden in Hongarije is een officier, die de stad uit reed, nooit teruggekeerd alleen zijn paard kwam geheel bebloed en met wonden be dekt, terug. In beide landen is nu do dooi ingevallen. Een 'eenbeenig man in Amerika, die «langs don meer gebruikelijken weg" een vrouw vroeg, ontving nog ruim 3u0 ant woorden op zijn advertentie. Voor het hu welijksbootje scheen zijn gebrek dus geen bezwaar te zijn. Prins Wolfgang von Stolberg, die een uur na zijn vaders begrafenis, in zijn jachtpark dood gevonden werd, had eerst nog aan de begrafenis deelgenomen; daar hij bij testamentaire beschikking in zijn rechten verkort bleek, verwijderde hij zich zegt men, en beroofde zich door middel van een geweerschot van 't leven. Zijne bedienden gingen op het geluid van het schot zien, en vonden het lijk met een schot door de kin en het geweer er naast. Het Dresdensche Dagblad bevat het koninklijk besluit waarbij de Kroonprinses Louise van Saksen vervallen wordt verklaard van alle rechten welke zij krachtens haar verwantschap van het Saksische Huis bezat. Onder de inboorlingen van Natal moet het nog niet rustig zijn. Volgens half- officieele berichten uit Umginto zijn zij hevig onder elkaar aan het kloppen geweest, waardoor 40 man gedood en nog meer ge wond zijn. Een al'deeling Natalsche vrij willigers marcheert nu op die onrustige streek af. De nood in Zweden. 1141 waggons, hoofdzakelijk met levensmiddelen, zijn tot nu toe in de provincie Norbotten aange komen, waarvan 80 deze maand. Ver scheiden wagens waren alleen met meel en krachtig voedsel geladen. De vergeefsche jacht der Italiaansche carabinieri, op den bandiet Yarsalona, dio reels twintig moorden op zijn geweten heeft, duurt nog steeds voort. Men dacht hem in de omstreken van Palermo, alwaar bij een leventje leidde van vroolijken Frans omsingeld te hebben, maar naar het klas sieke voorbeeld van Musolino ontsnapt hij door de nauwste mazen van het net. Grot bergkloof noch ravijn blijft ondoorzochf, maar de uitgezonden politie komt altijd zonder den gezochte thuis. Arm Finland. In Deeembor 1902 hebben uit Finland over de haven Hango 1559 personon het land verlaten. In het geheele jaar 1902 emigreerden over Hango 22.265 Finnen, tegen 10.642 in 1900 en 12.659 in 1901. Hot totaal aantal uitge wekenen heeft echter in het afgeloopen jaar een goede 25.000 bedragen. Dit is ongeveer één procent van de totale be volking en zoowat 70 pCt. van de normale jaarlijksche toename. Ooi-w. B. W. brengen ter algemeene kennis dat in overleg met de directie der brandweer de volgende wijzigingen zijn ge bracht in de instructie voor de directie en het verdere personeel der brandweer te Goes. Art. 2 wordt gelezen: „de ie afdeeling is samengesteld uit twee onderbrandmeesters, vier tellers, vier pijpleiders en zestig man schappen." „De 2e, 3e en 4e afdeeling uit twee onderbrandmeesters, vier tellers, vier pijpleiders en vijftig manschappen. Bij elke afdeeling een bode." Art. 5 wordt gelezen „De onderafdeelingen der te afdeeling zijn samengesteld uit twee tellers, twee pijpleiders, en derdig manschappen". ,.De onderafdee lingen der 2e, 3e en 4e afdeeling uit twee tellers, twee pijpleiders en vijf en twintig manschappen." Ned. Herv. Keik. Beroepen te Mid woud, J. Hagen te Deurne te Kage, J. A. Visscher, can 1. te Leid- schendam. Bedankt voor Lellens door G. v, Dors- sen, cand. te Oudega. Driewegen. Voor de vacature van Notabele der Hervormde gemeente alhier, moet eene herstemming plaats hebben tus schen de heeren W. Nieuwenhuijse die 12 en P. Maat die 5 van de 29 geldig uitge brachte stemmen ontvingen. De overige stemmen waren op andere personen uitge bracht. Geref. Korkon. Beroepen te Borger, W. Oosterheert, cand. te Oidehove, Bedankt voor Meerkerk door W. Oos terheert, cand. te Oidehove. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens:_ mishandelingM. 0. v. S. 26 j., zonder beroep Vlissingen tot 3 m., C. L. B. 17 j. en A B. 22 j., werklieden St. Jansteen, ieder tot 2 m. en P. M. R. 23 j., zonder beroep Breskens tot 7 d. gev. straf en F. de M. 25 j., Clinge tot f 10 b. s. 10 d. h. diefstal: A. N. G. 15 j dienstknecht, Schoondijke tot 3 m. gev. straf; beleediginq van een ambtenaarJ. J. de V. 31 bierhuishouder Terneuzen tot 7 d. gev. straf en H. de R. 23 j., arbeider, Boschkapelle tot f10 b. s. 10 d. h. vernieling: E. v. d. B. 22 j., werkman Terneuzen tot 7 d. gev. straf en W. P. 20 j K. L. 20 j., H. L. 20 j., en H. H. 20 j, arbeiders Westkapelle, ieder tot f5 b. s. 5 d. h. en strooper/jA. P. 25 j. en L. P. 23 j., arbeiders Stekeno (Kniedorp), ieder tot 7 d. gev. straf. De zaak tegen do kantoorbedienden op een der bookwakerskantoren alhier zal niet behandeld worden op Vrijdag 27 Februari a. s., doch is bepaald op Vrijdag 20 Februari a. s. Het gerechtshof te 's-Gravenhage bevestigde do veroordeeling van C. de V., landbouwer te 's Heer Arendskerko, tot drie maanden, wegens mishandeling. De schandaal colporteur B. is veroordeeld tot 1 dag en 3 dagen hechtenis, terwijl heden weder andermaal 3" dagen voor een gelijk feit tegen hem is gevorderd. De kantonrechter te 's-Gravenhage heeft den eigenaar van een hondenkennel aldaar, die terecht stond wegens het ver zuimen van maatregeleu om het hinderlijk geblaf bij nacht zijner honden tegen te gaan, veroordeeld tot 4 geldboeten van f 15 ieder. Enkele hoofdstukken zijn al onder den hamer dos voorzitters doorgegaan. Onder anderen Justitiena verdediging door den minister van buitenlandsche zaken, die den kranken minister van justitie verving. Binnenlandsche Zaken had een belangrijke rede (waarop wij terugkomen) van prof. Woltjer aan te hooren, terwijl do hoer Hovy een lans brak ten gunste der bewe ging voor oen rijkswet tegen de bordeelen. B ÜRGERLIJKE STAND van 29 30 Jan. 1903. MIDDELBURG. Ondertrouwd: \V. J. Sies 27 j. jm. en S. Tazelaar 30 j. wed. Bevallen: E. P. M. Snijders geb. Moorman z.H. M. de Broekert gob. Hartman z. Overleden: A. M. Damen 8 j., z. M. van Ginhoven vrouw van P. Sonius 75 j.A. N. Gelok 15 mnd., z. GOES. Geboren: 29, Pieter, z. v. Frans Kopmeis en Wilhelmina Maria Schou wenburg. van 2-3—30 Jan. 1963. IERSEKE. Ondertrouwd: 23, Jaco bus Steketee 19 j. jm. en Maria Cornelia Pekaar 20 j: jd. Gehuwd: 29, Gerardus Schardus 26 j. jm. en Paulina de Waal 29 j. jd. Geboren: 25, Anna, d. v. Cornelis Pekaar en Adriana Kole; 26, Dingena Adriana, d. v. Pieter Hollestelle en Janna van de Vrede. MIDDELBURG, 29 Jan. 1903. Ter graanmarkt van heden was de aan voer uit Walcheren niet zeer groot en bestond meest uit tarwe en witteboonen. Van ronde bruineboonen was zoo goed als nie's ter markt. De noteering is als volgtNieuwe Walcb. tarwe meikehjk lager en van f 6 30 tot f 6.40 gekochtrogge en wintergerst niet aangeboden z imergerst f 4.50 tot f 4.60 Walch witteboonen onveranderd in prijs en van f 12,25 tut f 12,50 gekochtvan ronde bruineboonen was zoo goed als nie's ter markt, ém klntsje werd tot f 15 betaald; paardeboonen f6.40 a f6.50; kroonerwten f9.25 tot f9 50 naar kwali eit. Boter f 0.52'(j a f 0.57'/3 per 'i2 kilo. Eieren f 4,20 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 29 Jan. 1903. Boter f 0,55 k f 0,477a per pond. Kipeieren f 1,12,/a f0,75. Kleine eieren f 0,65 de 25 stuks. VLISSINGEN, 29 Jan. 1903. Boter f 1,20 f 1,10 per kilo. Eieren 1 4.80 per 104 stuks. J/iddelburg. Aan het Prov. bestuur is heden aanbesteeda. Onderhoud van en het doen van heistellingen en vernieuwin gen aan de R. H. B. S. te Goes, vaD den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 Dec. 1904. Raming f1600. Esnig inschrijver: M. Buitendijk, Goes, f2100. b. Idem aan de R. H. B. S. te Mid delburg. Raming f 3333. Inschrijvers M. J. de With, Middelburg; f3491, G. H. Vertregt, Middelburg, f3466; W. v. Uije en Zonen, Middelburg, f3396 J. J. Krijger, VlissingeD, t 3283en J. de Buck, Mid delburg, f3198. Een van onwaarde. Maand Middelburg, ook 2 uur N itarishuis d facturen van Siloum Woensd Colijnsplaat, bij door not. Noordijk hoornvee, w. 0. 1 1 bouw- en stalgereei Wemeld'nge, 12 deurw. Hollinann e derde boogkabinette loopers, karpetten, Kapelle, half 11 L. Liebeit voor C Dijkwelschen Zandv Domburg, in de Bosch 2 uur een h stiaat 38. Inl. dhr. Kruininge, 11 ut not. Prins rijwiel machine, eikenhoute keus, mest, stroo, a Maandag Middelburg. Lol uur het maken va het Armweeshuis Middelburg. Inl. a Stadsschuur. 's Gravenhage. der suikeraecijnzen waarborg te Rooser thans ontvanger Zierikzee. 's-Gravenhage. zijn verzoek eervo A. M. Rijsoort van Hulst; en zijn her! ter van Kapelle P van Grijpskerke en laar; en van Wolpl Vlissingen. He Vrouwen stiaat doo: een wagent je met ja door alles op de str eigenaar veel schac voer hooi holde hi straat heeD, een gas Hiden tegen 4 van de Kot te Vron paal, die halverwei naar beneden gela van het touw kw terecht van de wi door een groot gat en de goot weggen Wolfertsdijk. I vereeaiging «Volksi moene vergadering klommen tot 86. G van het besfnur Ende, J. Houtermt Kloosterman, Butei Werden vervolgens van een zusterver opgericht een schii allen van V. W. als in dat bestuur O Kloostermah, J. Sa La Torte en Q dc werden goedgekeu te zenden, teneim keuring te verkri aangenomen „Nimt contributio zal f( moetkoming in de BRIER Heeren inzender noodigd hun brieve frankeeren. Voor ons strafport betaal Aan te S. niet meer op, wat Tholen opnemeL Aan zend V Geboren J a c Zion van P. J. E H. M. DE BR Middelburg, 29 Zoo de Heei hoopt onze geli BOER, den 3 geboortedag Zijne 1 MATTH 's H.-Arendsk Heden overlee I JOOST ADRIA, I in den ouderdot C. Middelburg, 3. J 2: m

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2