D. I D. ft STEMBILJET. D. D. Antirevolutionaire niesvereenigmg D, UtJIDEK Eienbaas, Mulder, J. N. Openbare Yerkoopingen. KIEZERS! dhr. D. U L D E R Kiezers van 2 1W [inlichtingen voor de ICiesers! ISog wat. ZUID BEIJERLAND. cL ij werd gevraag van een Lid der Prov. Sta uit Zeeland. Waar het ook bij schen begiusele sonen, heb ik met het ant1 was, wie door onze Kiesve: Dit is nu geschied rende meer dan 30 jaren die mij dit vertrouwen sc uit te brengen op den Heer Burgemeester vai Jï De Antirevolutionaire te GOES stelde met algemee Staten, den heer De stemming heeft plaats op Donderdag 29 Januari, den geheelen dag tusschen 8 en 5 uur. Men moet zijn oproepingsbiljet meebrengen en ontvangt op vertoon daarvan uit banden van den Voorzitter van het stembureau een Verkiezing van één lid van de Provinciale Staten. in het kiesdistrict GOES, op Donderdag 29 Januari 1903. Can did aten. Burgemeester van O v e z Zij noodigt u mitsdie JANUARI a. s., tusschen 8 en He M. DE JONGE Jz., V E. v. d. BOSCH. M. QUAKK'ELAAR. A. S. De antirevolutionaire kij te WEMELBINGE, heeft met lid der Provinciale Staten, do Burgemeester van OI Het Bestuur noodigt alle christelijke historische beginselen Wie met ons den heer Eienbaas wenscht te stemmen, make in een der stemhokjes met een daar liggend potlood de witte stip zwart in het blokje vóór de eerste naam, zooals boven is aangegeven. TE COLIJNSPLAAT. Voor de stemming van een lid der Provinciale Staten op 29 JANUARI eerstkomende, wordt door bovengenoemde kiesvereeniging ten zeerste aanbe volen, de door haar gestelde candidaat Het Bestuur: M. NOORDIJKE, Voorzitter. F. STAAL, Vice-Voorzitter. J. TAZELAAR, Secretaris. I. GEIJSPEERE, Penningmeester. T. MOUTHAAN, Plaatsv. Secr.-Penn. P. DEN BOER. De vrij-antirevolutionaire kiesvereeniging „Groen van Prinsterer" be veelt voor de verkiezing van een lid der Provinciale Staten op DONDERDAG 29 JANUARI a. s. dringend aan den beer Burgemeester van DrieivegenNisse en Ovezande, van wien met recht kan verwacht worden, getuige de vele werkzaamheden door hem in het belang van een groot doel van Zuid-Beveland verricht, dat hij de plaats van den heer POMPE waardig zal vervullen. Namens de Kiesvereeniging: J. PLAZIER, Voorz. J. B. HUIJSSE. A. L. VAN MELLE, Secr, de schoolopzieners buiten het onderwijs om te benoemen. Vroeger werden gepensioneeerde mili tairen, meesters in de rechten benoemd nu is ook de deur voor den vakman, den onderwijzer zelf, opengezet. Eveneens beeft de Minister van Water staat zeer belangrijke maatregelen genomen om de kanaal-beambten een billijker loon te verzekeren en flinke woningen voor de arbeiders in de boschcultuur doen bouwen. De Minister van Marine heeft gunstige bepalingen voor de uitkeeringen bij het overigden van minder geëmployeerden in het leven geroepen. Bij afwezigheid door ziekte of door sterf gevallen in de familie behoudt bijv. ieder werkman zijn dagloon. In dit jaar voor het eerst is daarvoor f 2500 uitgetrokken. De Minister van Oorlog nam in het be lang van de minderen belangrijke beslui ten, te uitvoerig om hier mede te deelen, maar die door bladen van alle richting ten zeerste zijn geprezen. Wij zouden op deze wijze nog wat voort kunnen gaan, maar ons lijstje van goede werken zou daardoor te lang worden. Het zijn alle uitnemende besluiten, die geheel de richting, den nieuwen koers van dit Kabinet teekenen en ons duidelijk zeg gen, wat de arbeiders van dit Kabinet hebben te wachten. Wij verzuimden nog te melden dat de heer D. Mulder de vorige week door don Commissaris der Koningin is benoemd tot lid der Gezondheidscommissie in plaats van den heer M. de Jonge J,Zoon, die zijn benoeming niet had aangenomen. Eenige dagen geleden deed in de liberale pers, ook die van het kiesdistrict Goes, een bericht uit bovengenoemde gemeente de ronde, dat wij indien er geen verkie zing voor de Staten in 't zicht was, gaarne zouden onweersproken gelaten hebben doch nu men ons hierop wijst, bedoeld be richt van A tot Z gelogen is, en wij in de gelegenheid zijn dit aan te toonen, wenschen wij er het zwijgen niet langer toe te doenal hebben onze vrienden op Beijerland, (en de antirevol. pers in Zuid Holland) het niet noodig geacht op derge lijke laüe leugens in te gaan, wijl ieder daar weet hoe de vork in den steel zit. In bedoeld bericht stond dat de heer Kluijfhoofd, burgemeester van Zuid Beijer land een Hervormd Christen was naar het hart van alle Hervormde notabelen en leden van het Kerkbestuur aldaar, en van ds. Draaisma die een adres om hem te her benoemen teekenden. Feit is dat genoemde heer geen lid is der Herv. Kerk, volgens eigen opgave hij komt namelijk nooit in kerk of kluis en heelt zich zejfs laten schrappen ter- wjjl een adres voor zijn herbenoeming niet is geteekend door alle leden van het Kerkbestuur. Dan wordt er gezegd dat de nieuwe burgemeester Zonneveld gereformeerd is, ook dit is onwaarDe man is Ned. Her vormd. Dan staat er in, dat een adres van de geref. voor den heer Zonneveld naar Den Haag is gegaan, en de wethouders op au diëntie gingen om dit adres toe te lichten. Ook dit is gelogen. De gereformeerden zonden geen adres, en de wethouders gingen niet naar Den Haag om dat niet-gezonden adres toe te lichten. Het praatje dat de gereformeerden een adres gezonden hadden, werd eenvoudig uitgestrooid om de Hervormden aan het lijntje te krijgen, daarom teekende ook ds. Draaisma het adres voor den oud-burge meester; doch Z.Eerw. heeft er later spijt over betuigd. Dan vertelt het bericht dat het adres voor Kluifhoofd onder anderen geteekend werd door het eenige Hervormde antire- volutionare raadslid. Onjuist, bedoeld raadslid is christelijk historisch. Er zijn bovendien nog twee antirevolutionaire raadsleden die lid zijn van de Hervormde kerk. Dan staat er dat een wethouder kort geleden den burgemeester nog een lange ambtelijke loopbaan had toegewenscht. Ook dit is niet alzoo; deze wethouder, de heer Rosmalen, had in een speech de hoop uit gesproken dat de heer Kluifhoofd lij voort during in 'f belang der gemeente zou werk zaam zijn. Een wensch die, voor wie de feiten kent, van die plaats zeer terecht werd uitgesproken. Immers het belang der gemeente maar dat zijn plaatselijke zaken die de lezer beter zelf ter plaatse kan gaan onderzoeken; hij zal er van op kijken. En nu het bericht in ons laatstvorig no. Het voorstel om den secretaris te ontslaan ging uit van een der twee liberale raadsleden omdat hij niet wenschelijk acht dat de ambten van burgemeester en secretaris in één persoon vereenigd zijn Zijn voorstel werd met 5 van de 7 stemmen verworpen. De onpartijdige lezer zal nu kunnen oor- deelen wat er van het door ons op grond van de feiten weersproken bericht over blijft. Wij attendeeren er eenvoudig op omdat de waarheid zoo al te tastbaar in 't aan gezicht geslagen werd, en omdat wij bij de komende verkiezing dit leugenachtige be- richt niet gaarne tegen de gereformeerden zouden uitgespeeld zien, wat zeker wel niet in de bedoeling van de verpreiders er van in onze omgeving zal gelegen hebben. Trouwens de heer Mulder, onze eandi- daat, is lid der Hervormde Kerk en be kleedt daar verscheidene eervolle betrek kingen. Woensdag 28 Jan. Hoedekenskerke, bij P. Dieleman door not. Overman 10 uur inspan en huisraad. Oudelande, bij wed. Lous 10 uur door not. de Vos nieuwe houtwaren, meubelen, konijnenhokken, behangselpapier. En om 1 uur te Ovezande bij wed. van 't Westeinde, nieuwe houtwaron en nieuwe meubelen. Donderdag 29 Jan. Bergen op Zoom, 10 a 12 dekhengsten aan het rijkshenstenveulendepot. Te zien 15 en 28 Jan. 12 uur. Vrijdag 30 Jan. Heinkenszand, 10 uur bij Verdonck door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren, stroo, kanthooi, ploeg, meubelen, 2 vette varkens, loopvarkens, biggen. Kattendijke, verpachten voor 7 jaar door not. Prins bij Pelius voor dhr. J. Vereeke 7,7953 H. bouw- en weiland. Oudelande, voor Bruinooge 7280 en 9070 ca. bouwl. 12 uur door not. v. d. Kloes. Woensdag 4 Febr. Colijnsplaat, bij wed. J. Karman 11 uur door not. Noordijke 2 paarden, 4 stuks hoornvee, w. o. 1 kalfdragende koe, land bouw- en stalgereedschap, hooi, stroo, enz. Wemeld'nge, 12 uur bij Korstanje door deurw. Hollmann eikenhouten en geschil derde boogkabinetten en andere meubeleD, loopers, karpetten, geëmailleerd goed. Kapelle, half 11 bij Hanson door not. L. Liebert voor C. van Maris 3 huizen Dijkwelschen Zandweg. Domburg, in de Roode Leeuw door not. Bosch 2 uur een huis en schunr Badhuis straat 38. Iul. dhr. P. G. de Wolff. Donderdag 5 Febr. Kruininge, 11 uur bij gtroosnijder door not. Prins rijwiel, naaimachine, wasch- machine, eikenhouten kabinet, 2 vette var kens, mest, stroo, ajuin, enz. Zaterdag 7 Feb. Borssele, door not. v. d. Kloes in de meestoof 1 uur den inventaris, fairbank. En "oor eon ianr verburen de BeVrnir Tnl Den 29 JANUARI wordt gij ter stembus geroepen. Wanneer gij uw Kiezers plicht begrijpt, dan zult gij zeker uw stembiljet op het stembureau gaan ontvangen en in de stembus stekeD. Maar weet gij al wien gij kiezen zult? Er zijn twee partijen, de Antirevolutionaire en de Liberale partij. Maar welke van die twee kiest gij Ja dat hangt er van af hoe gij over de zaken denkt, wien gij het hoogste woord en gezag toekent. God, of den menschde goddelijke wijsheid of de menschelijke rede. Meent gij het zonder God te kunnen stellen, voegt u dan bij onze liberale tegenpartij, maar zegt uw geweten u dat er een God is die regeert, en die alleen aan dat land zijnen zegen kan geven, wiens regeering en inwoners naar Hem als den Iloogsten Koning vragen en wij hebben gelukkig een Ministerie dat zulks doet kiest dan een man die zins is in dien weg te gaan. Kiest dan een man die omdat hij alzoo gezind is, uwe belangen op verschillend gebied getrouw zal be hartigen en voorstaan, een man van wien bekend is, dat hem uwe belangen volkomen kunnen worden toevertrouwd. Zegt nietO, het zal wel gaan. Weet, dat het op éóne stem kan aankomen en dat zou dan uwe schuld zijn. Men zal wel trachten u veel wijs te maken, maar bedenkt het wel, men mag u wijs maken wat men wil, toch zal het zijnvoor of tegen den Christus, en gy wilt immers niet tegen Hem overstaan? Kiest dan met ons den heer 0 lid van den Dijkraad van het NAMEN. VOORLETTERS. Niet meer dan één stip mag zwart gemaakt worden. Burgemeester van Ovezande, Driewegen en Nisse. Namens voornoemde Kiesvereeniging 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 9