Bouwland, Belanpijke Yenöntie. Aanbestedingen. Openbare Yerkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Adverteniiën. Veigadering Mensfonds Openbare Verkooping Wagenmakerskneeht, H. H. VEEHOUDERS 8. M. Boogerd. J. KOSTENSE, - Kruiningen, J. K0BT8NSB, Krajafogan. De Hollandsctie Hypotheekbank Mr. P. DIELEMAN, verkoopen: verkoopen Ingezonden Stukken. LEESTAFEL. ïïi arktberichten. DINSDAG 13 JANUARI, nam. 7 ure, JL>E HOFSTEDE op Woensdag 21 Jan. 1903, Cg|g|f 4 KOEIEN, als rood- bonte, rek. 21 Jan.; -V zwartbonterek. 23 Jan.vaalbonte, rek. 14 Febr. en zwarte, rek. 25 Juli. WOENSDAG 14 JANUARI 1903, JOHAN DE ROOS, Drogist, Middelburg. WOENSDAG 14 JANUARI 1903, Palisanderhouten Pianino, Muziekkastje, Pianokruk, mah. Secretaire, Thee-, Ovale- en andere Talels, mahoniehouten, notenh. en andere Stoelen, Linnen- en Keu kenkasten, Schrijftafel, Spiegels, Regulateurs, Karpetten, Kinder wagens, 2 mah. Fauteuils met veeren zittingen, Keuken- en an dere Kachels, Schilderijen, Foto grafische pers, magnesium Licht- lantaarn, tweeloops Jachtgeweer waarvan de linkerloop getrokken, Sneeuwslede, Tuinbanken, Toon- bankkasten, Winkelbussen, Win kelgaslamp, Kamer- en Ganglamp, meerschuimen- en andere Pijpen, Sigaretten, Glas- en Aardewerk en gouden en zilveren Horloges. 1. Een HUIS en ERF met TUIN en vr ij en uitgang naar de Segeerstraatstaande en lig gende in den Langendelft te Middelburg, gemerkt H no. 7, groot 4 Aren 97 Centiaren. 2. De IJSBAAN met aanhoorig- hedenvan de Vereeniging „IJsclub Walcheren", aan den Nieuwen Vlissingschen weg, in de gemeente Koudekerke, groot 3 Hectaren 21 Aren 90 c.A. VOERBOONEN, beide tegen laagsten prijs in KUNSTMESTSTOFFEN. LEVERT prima fijn en droog Superphos phaat, Amoniak-Super, opgeloste Peru-Guano van Ohlendorf, (onder waarborg van echtheid), Chilisalpeter, enz. enz. J. A. ZIP VAU TEIJLING-EU, beweging. Op 't zelfde oogenblik dat de stalknecht allerbeminnelijkst bedankte voor de bewezen stoffelijke attentie, zeide hij zeer droogjes, dat hij »maar opnieuw warm water in de stoven had gedaan'' want dat ze erg koud waren. Te Pretoria is het Maandag bij den gou verneur tuinfeest geweest ter eere van Chamberlain. Millner was er en een aan zienlijk aantal Boeren onder anderen Cronjé, Botha, De Ja Rey maar De Wet was er niet. Chamberlain en zijn vrouw gaven aan allen de hand. Te Lissabon zijn eenige waterreser voirs gebarsten ten gevolge waarvan eonige wijken overstroomden en verscheidene men- schen verdronken. De Kroonprins van Saksen heeft door bemiddeling van den Duitschen consul te Geneve aan zijn overspelige vrouw een dagvaarding doen overhandigen, strekkende tot een wettelijke scheiding van tafel en bed (separation de corps et de biens). De prinses wordt opgeroepen te verschijnen voor een speciale rechtbank te Dresden vóór den 23 dezer. Dewijl het proces dus geopend is, eischt de prinses echtscheiding (divorse). Te New-York is, volgens de dokters, een man plotseling krankzinnig geworden, tengevolge van overmatig rooken van si garetten. Modern. Do Daily Telegraph meldt dat op het einde der maand een pakket boot van Liverpool naar New-York zal vertrekken, met letterzetters, machines en al het noodige materieel voor het zetten van een blad, dat alle dagen op het schip zal verschijnen en door middel van draad- looze telegrafiie zijn inlichtingen zal krijgen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Ongevallenwet 1901. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat art. 1 der Ongevallenwet 1901 met ingang van 1 Februari a. s. in werking treedt. Nog steeds wordt dat artikel 1 dier wet door vele werkgevers verkeerd begrepen en zóó uitgelegd, alsof zij voor de verzekering hunner werklieden te zijner tijd hebben te zorgen. Zij meenen over het algemeen, dat zij, als het bestuur van de Rijksver zekeringsbank daaartoe het oogenblik ge komen acht, van dat bestuur de uitnoodi- ging zullen ontvangen, kenbaar te maken, op welke wijze zij, de werkgeversde ver plichte verzekering wenschen te regelen aansluiting bij de R. V. B., zelf het risico dragen of wel, overdracht van het risico aan eene maatschappij of vereeniging. Niets minder waar dan dit 1 Er staat duidelijk in art. 1 der 0. W. dat de werklieden verzekerd zijn, en niet dat de werkgever heeft te zorgen, dat zij verzekerd worden. Men begrijpe goed, dat de werkgever, die 1 Februari stil afwacht, d. w. z. geen gebruik maakt van de bevoegdheid hem bij art. 52 der O. W. toegekend, straks stilzwijgend aangesloten is bij de R. V. B. Werkgevers, die aan de staatsverzekering niet de voorkeur geven, moeten thans (zon der te wachten op een boodschap van de R. Y. B., welke boodschap nooit komt handelen, d. w. z. zij moeten een verzoek schrift richten tot H. M. de Koningin, om te worden toegelaten, hetzij om zelf het risico te dragen, hetzij dit over te dragen aan een naamlooze vennootschap of rechts persoonlijkheid bezittende vereeniging. De verzekerings-instellingen, die zich hebben ingericht tot overname van het risico der bij de O. W. geregelde werklieden verzekering, zullen hen daarin zeker gaarne behulpzaam zijn. P. F. VAN OVERBEEKE, Oostburg, 5 Januari 1903. Bij Oosterbaan Co. verscheen de ka lender De Olijftak, onze kleine vertrooster, welken wij om zijn aantrekkelijk schild en lieven inhoud alsnog aanbevelen. Wij ontvingen van het hoofdbestuur het jaarboekje voor 1903 der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland. Dit jaarboekje streefde ook nu weer naar de grootst mogelijk volledigheid. Men vindt er onder anderen een groot aantal wetenswaardigheden in vermeld om trent paardenfokkerij, hoefbeslag, keuringen, cursussen, landbouwonderwijs, verslagen enz. benevens de opgaven, die in eiken kalender thuis behooren. Wie dezen practischen almanak wenscht te bezitten, worde lid van de Maatschappij van Landbouwhij heeft dan tevens, voor de geringe contributie van f2, toegang tot de vergaderingen en tentoonstellingen, die van de afdeeling en van de Mij. uitgaan. Het ledental der Maatschappij is aan zienlijk toegenomen, maar toch missen wij zegt het hoofdbestuur daaronder tal van landbouwers, die nog niet doordrongen zijn van de groote waarheid, dat in ver eeniging kracht ligt en dat de Maatschappij n°g krachtiger zoude kunnen optreden tot behartiging van de belangen van land bouw en veeteelt, wanneer het aantal harer leden en daardoor ook de geldelijke steun aanzienlijk kon vermeerdend worden. ^ij ontvingen de beide jaarboekjes der jongelingsvereenigingen. Zij zien er best uit. De inhoud, ieder op zijn terrein en in zijn genre, is degelijk. De rede van ds. Lindeboom en die van dr. Wielinga, door den bond van Jongelingsvereenigingen op geref. grondslag als premie er bij ge voegd, zullen nog door velen ook in Zeeland die ze hoorden worden na genoten. Heil den Christenjongelingen in 1903 Nog ontvingen wij van Daamen te Rot terdam afl. 3 en 4 van Schoutens Taber nakel, 2e druk, volksuitgave, met gekleurde platen. Aanbeveling als voren Ons Tijdschrift, Maandblad uit en voor het levenmet medewerking der lezers onder redactie van A. J. Hoogenbirk. 7o Jaargang, aflevering X (December). Prijs per jaargang f 3. Inhoud Het daget in den Oosten, door J. C. Homoet; Leven en werkkring der vrouw, door ds. v. Lingen1 Thess. 4:17 door Henn Boissevain. Verandert Rome?, door A. J. Hoogenbirk. We zijn er nog niet met de kinderlitterateur, door J L. F. de Liefde. Boekbeoordeeling, door dr. J. H. GunniDg; Christelijk Letterkundig Verbond. Maandboek. Saamlezing. Correspondentie. Uitgever is D. A. Daamen te Rotterdam. De 2e druk van Kuipers „Geschiedenis van het godsdienstig en kerkelijk leven voor het Nederlandsche Volk" bij firma Callen- bach nadeit zijn voltooiing. Wij ontvingen afl. 3335. De schrijver is genaderd tot 1854 quaestie Meyboom. B TJllGJEJRLIJKE STAND van 67 Jan. 1903. MIDDELBURG. Bevallen: M. L- Boogaert geb. van der Swalme z.M. Dodmond geb. Hengstmengel z. en d. (tweel.); T. P. van Deutekom geb. van Meeren- donk z. Overleden: M. de Poorte 4 mnd., d.; M. A. van Varik man van M. La- meijn 75 j. GOES. Geboren: 6, Willem Marcelis, z. v. Lambertus Joseph van den Boogaart en Jacomina Ripmeester. Overleden: 6, Aagje Danetta, 13 d., d. v. Leendert Jacobus Snijder en Johanna Cornelia Tuijnman. van 131 Dec. 1902. SEROOSKERKE (W.) Geboren: 6, Jozina Pieternella, d. v. M. Kerkhove en A. Jacobse; 7, Jacobus, z. v. H. Geldof en N. de Rijcke; 14, Jannetje, d. v. W. Jobse en P. den Hollander; 16, Emilie Marie, d. v. C. P. A. van Ham en H. J. Weijmar; 31, Johanna, d. v. M. Jobse en D. S. Broerse. Een onechte d., moeder 19 jaar. Overleden: 9, Ameltje van der Werf wed. van Abraham Taal 84 j. Levenloos aangegeven: 19, een z. v. A. Goedbloed en J. Meijers. RILLAND-BATH. Huw. a f k.7, Jo hannes Francois Beuzenberg 27 j. jm. en Wilhelmina Cornelia Blok 21 j. jd. Gehuwd: (dezelfden) Geboren: Sara Jacomina Pieternella, d. v. Arend de Waard en Pieternella Roelands; Cornelia, d. v. Johannes Överbeeke en Johanna Kooien. Overleden: 1, Elisabeth, 10 w., d. v. Johannes van Koeveringe en Wilhelmina Hirdes; 13, Adriaan Marinus, 5 w., z. v. Marinus Nathanael v. d. Linde en Tannetje Karelse; 15, Jan Philipse 76 j., man van Helena Kosten22, Mattheus Abraham, 7 m., z. v. Pieter Quist en Dina van de Velde. Levenloos aangegeven: 1, een d. v. Johannes Minnaard en Adriana Cor nelia Lambregtse3, een z. v. Jakobus Weststrate en Maria Kastelein; 7, een z. v. David Moerman en Johanna van Hekken. KRABBENDIJKE. Geboren: 3, Jacob z. v. Marinus Harthoorn en Forra Schrier; 16, Wilhelmina d. v. Adriaan Schrier en Elena Kastelein; 28, Jan netje d. v. Marinus de Kok en Maria Blok. Levenloos aangegeven: 24, een kind van Samuel van Baren en Wil helmina Philips. Overleden: 7, Pieternella Weststrate, vrouw van Anthonij Butijn, 41 j.8, Johannes van Harn, man van Anna van Luijk, 31 j.-19 Maria van Velzen, 18j. GOES, 6 Jan. 1903. De aanvoer was heden minder ruim dan het groote beurs bezoek zou hebben doen verwachten. De prijzen der granen waren aan de flauwe zijde. Nieuwe Tarwef5,75af 6,00.Roggef5, f5,25. Wintergerst per 100 kilo f7,20 a f7,50. Zomergerst per 100 kilo f 7,10 f7,30. Haver per 100 kilo f6,25 f7, Bruine Boonen f 6,00 f 9,25. Paardenboo- ®enf f Koolzaad f Af Groene erwten f8.50 A f8.75. Kroonerwten f8,50 A f9,25. Versehe Boter f 1,05 A f 1,30 mid. 59 de rp kll°- Eieren f4,—A f4.40 mid. f 1,05. amehjk aanvoer van Boter en Eieren. n OOSTBURG, 7 Jan. 1903. rr f8.40 a f8,50 Nieuwe Tarwe f 6,00 A f 7,_ N. Rogge f'5>40 4 f 5;60 in ergerst f 7;75 A f8,— per honderd kilo. Zomergerst f 7,_ f7,75 per honderd kilo Haver per 100 kilo f6.- A f 6,75 Kook- erwten f 8,75 A f 9Erwten f 0,00 A f 0,00 Paardenboonen f 6,75 f7_ Koolzaad f 0,00 af 0,00. KooIzaa<1 Waar t er niet bij staat, is de prijs per H.L. VLISSINGEN, 6 Jan. Boter fl.15Afl.10 per KG. Eieren f 6.per 104 stuks. ROTTERDAM, 5 Jan. De g r a a n m a r k t had heden (Maandag), wat binnnenland- s c h e granen betreft, weder een meer vol ledig aanzien en toonde een voldoenden aanvoer. Tarwe liet zich moeilijk ver- koopen, niettegenstaande men algemeen lager afgaf. Per heet. in de beste soorten f 6.90 a f 7.20 en extra zware daarboven. Het overige per 100 kilo van f7 tot f8.25. Rogge, met weinig vraag, per heet. f4.50 a f5.30. Gerst. Winter- per 100 kilo f7 a f7.75. Zomer-per 100 kilo f7.25 a f7.75 en Chevalier- per 100 kilo f7.20 a f 7.90. Haver per 100 kilo f 6.25 a f 6.75, blanke zware daarboven. Witte- boonen per heet. f9 a f 11.50, uitge zochte partijtjes daarboven. Bruine- boonen. De beste kwal. kwam schaars voor en vond gading van 9 25 tot f9.75; het overige vond plaatsing van f7 tot f8.50 naar deugd. BlauweErwten, met wei nig vraag, werden lager aangeboden, doch waren slechts gedeeltelijk te verkoopen. Per heet. f 8 a f 8.50 puike soort met gegarandeerde kook daarbovenmindere f 7 a f 7.50. Kanariezaad verkeert in voortdurend vaste stemming. Per heet. 1 13.50 a f 16. Zeeuwsche uien. Aan voer heden ca. 15.000 balen groote en kleine Bruine en Stroogelen. De markt waarde werd bepaald op f 1 voor de groote en f 1.10 voor de kleine, alles per 60 kilo. Aaidappelen. Spuischejammen f2.50 a f3.Brielsche kralen f3.20 a f3.50, Zeeuwsche blauwe f 2.50 a f 2.70, dito bonte f 2.60 a f 3.Geldersehe blauwe f2.50 a f280, dito Zeeuwen f2.60 a f2.80, Flakeesche jammen f 2.a f2 50, eigen heimers f 2.20 a f 2.40, poters f 1.50 a f 1.70 per hectol. Met geen aanvoer, weinig vraag. Zeeuwsche eieren f6.60 a f 6.80 de 100 stuks. ROTTERDAM, 6 Jan. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1421 runderen, 378 vette, 91 nuchtere kalveren 586 schapen, 631 varkens, 94 biggen. Run deren le qual, 72, 2e qual. 54, 3e qual. kalveren le qual. 110, 2e qual. 92 3e qual, schapen le qual. 76, 2e qual. 48, 3e qual varkens le qual. 46, 2e qual. 42 3e, qual. cent; alles per kilogram. Vrjjdag 16 Jan. Heinkenszand, het bouwen eener nieuwe geref. kerk. Bestek a f 1,50 bij dhr. J. Steketee. Aanwijzing den dag der besteding. Vrijdag 9 Jan. Middelburg, 10 uur voor het gemeente bestuur door not. Tak aan de stadsschuur musterd, oud ijzer, een mallejan en aan de wandelingen boomen. Zaterdag 10 Jan. Borssele, voor den Ambachtsheer 10 uur 200 olmen en hakhout door not. Kloes. 's Heerenhoek, 10 uur door deurw. Holl- mann voor H. Goense, afbraak30000 steen, 1800 pannen, 700 leien, gebinten, delen, enz. Dinsdag 13 Jan. Goes, in de Prins 3 uur door not. Pilaar weiland en wegeling onder 'B-Heer Hen drikskinderen 14520 cA. Woensdag 14 Jan. Oestkapelle, op Westhove 1 uur door not. Loeff geslagen esschen, elzen en berken kaphout. Kwadendamme, door not. Overman de hofstede van P. Duleman 10 uur. Kwadendamme, 11 uur bij wed. Bal 2,3460 H. bouwl. door not: Pilaar. Inl. not. Pilaar en dhr. J. Oele. Wemeldinge, voor H. Zuidwegt, 11 uur bij Korstanje, door not. L. Liebert een huis 220 cA. Daarna meubels. Goes, 10 uur, in de Prins door deurw. Hollmann, vendutieprachtigs meubels, kachels, tijdschriften, magnesiumlichtlan- taren, sn eeuwslede, tuinbanken, toon bank kasten, winkelbussen, winkelgaslamp, pijpen, sigaretten, goud en zilver, enz. Kijkdag Dinsdag. Donderdag 15 Jan. Kapel'e, half 11, bij Hanson verpachten voor 7 jaar door not. L. Liebert 10,3790 H. bouwl. in 48 perc. Wissenkerke, door not. Noordijke, 10 uur, voor erven G. J. de Smit een koffie huis- en logementhoudersinventaris, biljart, wijn en bier, goud en zilver, linnengoed, enz. Te zien 14 Jan. 24 uur. Vrijdag 16 Jan. Veere, in den Kampveerschen toren door not. Tak 10 uur 2 huizen B 8 en 9 saam groot 1835 cA. 2o. een huis Rijkendijk 144 cA. en 3790 cA. bouwl. En 12440 cA. bouwl. in Vrouwepolder, En om 2 uur voor het huis B 9 meubels, landbouwge reedschappen, witteboonstroo, enz. Wemeldinge, half 11 bij Korstanje door not. de Vos nieuwe houtwaren. En om 1 uur te Vlake. Kruiningen. Voor de benoodigde 75.500 Kg. superphosphaat 14% voor de Landb. Vereeniging alhier is als laagste inschrijver a f 2.49'/2 per 100 Kg. de levering opge dragen aan den heer J. Kostense, alhier. BRIEFWISSELING. Wij ontvingen een briefkaart uit Rilland, alléén voorzien van ons adres, de andere zijde van de briefkaart was blanco. De Adminiitratie Voor de vele blijken van belang stelling tijdens de ziekte en het overlijden van onzen waarden oom ANTHONIE INGELSE ontvangen, inzonderheid aan den Heer Jacs. wonjjergem voor zijn beste dienstverrichtingen, betuigen ondergetee- kenden hunnen oprechten dank. A. POLDERMAN, Aardenburg. E. POLDERMAN, Middelburg. J. BOONE. C. DE PLAA. V De Schoolopziener in het district Middelburg en Mevrouw BLUMde Niet betuigen met wederkeerige gelukwenschen hun vriendelijken dank voor de bewijzen vaD belangstelling bij gelegenheid van het Nieuwe Jaar ontvangen. Vlissingen, 5 Januari 1903. Dinsdag 13 Januari a. s. 's avonds 61/,, ure hoopt in de Geref. Kerk te St. Laurens, een woord te spreken tot het oprichten eener Antirevolutionare Kiesvereeni- ging- Alle personen die de antirevolutio naire beginselen zijn toegedaan, worden dringend uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen. bij J. R O O S E Oostlcapelle. Iu de tweede helft der maand FEBRUARI a. s. zal pubiiek worden verkocht van de Weduwe JAC. LOUWERSE, aan den straatweg van Oost-Souburg naar Rittliem. Bij de VEILING van HOUTWAREN te Rilland ten overstaan van Nots. DE VOS zul len nog worden geveild OP des voormiddags te elf uur, te Kwaden damme, in de herberg bij weduwe Jan Bal, van in de gemeente Hoedelcenslcerke, benoorden Dee, aan den Plattenweg en Zeedijk, kad. sectie C nos. 218, 233 en 234, groot 2 Hectaren 34 Aren 70 Centiaren, laatst in pacht bij P. Dieleman. Op gebruik na de betaling der koopsom. Te veilen in 2 perceelen en in massa. IuformatiSn te bekomen bij den heer J. OELE Hz. en bij den Notaris J. M. PILAAR, beiden te Goes. Verfwaren, Lakken, Vernissen, Oliën en Brons. Door trouwgeval tegen Februari of Maart eene Meid-Huishoudster benoodigd, (persoon alleen), een weduwe komt ook iu aanmerking, bij JANUS KORSTANJEWolphaartsdijk, (Oud-Sabbinge). Met 1 Maart een geschikte 4de KNECHT gevraagd, bij O. HEIJNSDIJK, JVolphaartsdijk De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 10 uren in »de Prins van Oranje" te Goes Zindelijke goederen kunnen worden bijgebracht, waarvan tijdig opgave te dotn. KIJKDAG Dinsdag te voren. De Notaris J. W. VERHULST zal op DONDERDAG 22 JANUARI 1903, des avonds ten aebt uur, op de bovenzaal van de Sociëteit »De Vergenoeging", op de Groote Markt te Middelburg, pu bliek presenteeren te Voormelde onroerende goederen zijn te zien, te wetenhet eerste perceel Dinsdag en Woensdag vóór den verkoopdag, van des middags 12 tot des namiddags 4 uur, op een bewijs van toegang tegen betaling van f 0,25 verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris en bet tweede perceel daags vóór en op den verkoopdag des voormiddags van 10 tot 12 en des namid dags van 24 uur. GEVRAAGD tegen 1 MAART a.s. een bekwaam ongehuwd, P. G., met kost en inwo ning, tegen hoog loon, bij A. OELE, Rilland. IN LOSSING een wagon gewone, platte VOER- BOONEN en een wagon kleine, platte Aanbevelend, MIDDELBURG. Alles onder ContrOle-Rijksproefstations. Levering per spoor en schip. Men gelieve mijne prijzen te vragen alvorens elders te koopen. Aanbevelend, verstrekt gelden onder eerste hypothecair verband. Middelburg. Agenten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 3