Afloop Verkoopingen enz. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Sieclitszakeit. BURGERLIJKE STAND van 35 Jan. 1903. IV1 arktberichten. In het dorp Padez had, onder andere wreedheden, ook het volgende plaats. Een zekere Koieff werd den geheelen nacht gemarteld. Zjjn vrouw werd voor zijn oogen verkracht, en daarna werden hem neus en ooren af gehakt. Bij het aanbreken van den dag werd hjj gedood. De geestelijke van het dorp werd met het hoofd naar beneden boven een stroovuur gehangen. Vele anderen werden ten doode toegegeeseld. De burgemeester van Pokrownik en vele boeren werden doodgegeeseld, hun vrouwen werden mishandeld, geen enkele uitge zonderd. In de dorpen Kershewo, Drenowo, Sissia, Siliskte werpen gelijksoortige wreedheden bedreven. De Bashi-Bazoeks plunderden alles, vee, graan en voedsel werd meege nomen of vernield. Nog in een ander opzicht klinkt uit deze fel geteisterde provincie den Christenen elders de smartkreet tegen: Komt over in Macedonië en helpt ons Zal Europa weer zwijgend toeschouwer blijven en stoppen de ooren, gelijk in Ar menia en Zuid-Afrika? Zal Engeland het zwijgend aanzien dat hier de Turk den Brit in wreedheid dreigt te overtreffen en een schaduw te werpen op diens roem 1903, wat bergt gij nog meer in uw schoot Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Feerwerd door U. P. Okken, cand. te Beerta. Bedankt voor Tjerkgaast door J. Swart te Lettelbertvoor Callantsoog door P. R. A. v. Meurs te Barsingerhorn. Men schrijft ons Te 's-Hertogenbosch was wegens het overlyden van dr. A. v. d. Flier de be trekking van predikant in de gevangenis vacant. De overledene was rechtzinnig, en was in 1888 tot die betrekking benoemd onder het kabinet-Mackay, door minister Ruys. Blijkens klachten in de liberale bladen had men te 's-Hertogenbosch ver wacht dat nu, onder het kabinet-Kuyper, minister Loeft' een modernen godsdienst leraar benoemen zou, wijl de beide moderne predikanten aldaar zoo braaf den dienst voor dr. v. d. Flier hadden waargenomen in den laatsten tijd. Het was dwaas zoo iets te denken. Moest minister Loeff dan het werk van zijn geestverwanten voorgan ger gaan afbreken De minister wenschte weer een rechtzinnig predikant daartoe be noemd te zien, en daar een zoodanig pre dikant op 't oogenblik in de Hervormde kerk te 's Bosch niet aanwezig is, droeg hij ds. J. M. Mulder, predikant bij de geref. kerk aldaar, aan H. M. de Koningin ter benoeming voor, en zoo is dan ook geschied, tot groote ontstemming en ontsteltenis in de moderne kringen. Geref. Kerken. Beroepen te Meerkerk, W. Oosterheert, cand. te Appingadamte Wildervank, N. IJ. v. Goor te Halfweg; te Harme ien, A. Middelkoop te Nijkerk. Axel. Zondagmiddag nam ds. K. J. Kap te ij n afscheid van zijn gemeente. Hij had tot tekst 1 Petrus 5 10 en 11. Namens Kerk en kerkeraad werd hij toegesproken door den ouderling P. Drogmans, die hem Psalm 121 4 liet toezingen. Ds. v. d. Berg, van Terneuzen, sprak hem toe namens de genabuurde kerken. Blijkens het thans verschenen Hand boek ten dienste van de Gereformeerde kerken bedraagt bet aantal Gereformeerde kerken nu 680, dat is <ééa meer dan bij den aan vang van 1902. Het aantal dienstdoende predikanten is thans 541 dat is 16 meer dan in den aanvang van 1902. Het aan tal vacatures verminderde met 13 en be draagt nu 157. In geen der plaatsen waar nog meer dan een kerkformatie bestaat, kwam het tot vereeniging. Op 39 plaatsen blijft dus ook deze gedeeldheid in 't ker kelijk leven nog voortduren. Prof. dr. Henry E. Dosker van het Z?op«-College te Holland (Michigan) theologische school der Holl. Geref. Kerk in N. Amerika heeft een benoeming aangenomen tot professor aan het Pres- byterisch Seminary van Louisville, Kentucky, Noord-Amerika. R.-K. Kerk. Benoemd tot kapelaan te Ginneken de heer A. den Rondentot idem te Honte- nisse de heer A. Vermeulen. Goes. Gisterenavond werd op last van den Comm. van politie alhier gearresteerd en heden gevankelijk naar Middelburg over gebracht F. J. J., wegens diefstal van gou den voorwerpen ten nadeele zijner moeder. Goes. De antirevolutionaire kiesver- eeniging „Voor Nederland en Oranje" heeft met algemeene (22) stemmen candidaat ge steld voor het lidmaatschap der Staten den heer D. Mulder, burgemeester van Ovezande, Driewegen en Nisse. Bij de verbreding van het kanaal van Ter Neuzen naar Gent stiet men te Sas van Gent op metselwerk, zoo stevig, dat men tot springmiddelen zijn toevlucht nemen om het te verwijderen. Het laatste puin is vorige week opgeruimd en nu is gebleken, dat het werk een sluis moet geweest zijn, waar door de Braakman nog moet gestroomd heb ben, dus van zeer ouden datum, 't Merkwaar digste is, dat het geheel rustte op een hou ten onderlaag, die in den bodem was geheid, doch als een vloer daarover was gelegd en uit aulke soliede, breede eiken planken en balken bestaat, dat het hout er van nu nog als timmerhout kan gebruikt worden, ter wijl, nog vreemder, aan 't ganscbe werk geen spijker of gat was te bespeuren. De statistiek der behandelde tele grammen over 1902 is dat verzonden en ontvangen zijn aan de kantoren te: Goes 12201 en 11814; Baarland 274 en 287 Borssele 440 en 371Driewegen 286 en 447; Ellewoutsdijk 503 en 443; 's-Graven- polder 534 en 545's Heer-Arendskerke 436 en 571; 's Heerenhoek 451 en 383; Heinkenszand 322 en 481Hoedekeuskerke 430 en 471Kapelle 859 en 965 Kloetinge 223 en 291; Nieuwdorp 342 en 382 Nisse 284 en 247; Oudelande 159 en 122 Ove zande 245 en 278 Wolfaartsdjjk 649 en 707. Te Goes werden bovendien nog op genomen en verder geseind 10092 tele grammen. Ziezikzee. Zaterdag is alhier op 92- jarigen leeftijd overleden jhr, mr. Marinus Jan Schuurbeque Boejje, oud-president van de arrondissementsrechtbank alhier. Na zijn studiën in de rechtsgeleerdheid te Leiden, waar hij ook promoveerde, vol tooid te hebben, werd hjj in 1838 tot grif fier, in 1840 tot rechter, en in 1865 tot president van de arrondissements-rechtbank te Zierikzee benoemd. Uit laatstgenoemde betrekking werd bij in 1886 eervol ont slagen. WegeDS zjjn rechtschapenheid, ge leerdheid en milddadigheid stond hij in hoog aanzien. Bij gelegenheid van zijn 40-jarig rechterschap in 1883 werd hij tot ridder van den Nederlandschen Leeuw be noemd. Do overledene was ook jaren lang ouder ling in de Ned. Hervormde gemeente. Wij hebben hem gekend in den tjjd, om streeks 1872, toen hjj van tegenstander der bjjzondero school rjjpte tot haar voorstan der, zulks op grond van persoonlijk onder zoek naar 't gehalte van 't Christelijk onderwjjs, als schoolopziener en op zuivere rechtsgrondon, ais jurist, welke verandering van gedragslijn hij in openbaron geschrifte herhaaldeljjk heeft toegelicht. Hjj was een zwager van nu wjjlen het antirevolutionaire Kamerlid voor Middelburg, jhr. J. L. de Jonge te Zierikzee. Heiakenszand. Nevens de Nieuwjaars- bedeeling is aan een 70-tal personen door een ingezetene dezer gemeente elk een halve H.L. kolen verstrekt. 's-Heerenhoek. Was het langen tjjd stil in ons dorp wat betreft straatschandalen en veehtpartjjen, in de laatste dagen is de lust tot vernielen weer boven gekomen. Bjj gelegenheid van Nieuwjaar heeft men zich weer eens vermaakt met ruiten in gooien, konjjnen stelen, heiningen omver halen, enz. Daarna hebben ze bjj den arbeider G. de Koning onder Ovezande de ruiten ingeslagen, de welkop van de welput afgenomen en voor de deur gezet en den secreetbak met zjjn inhoud in de wel put gesmeten, zoodat deze eenige bron nu ook onbruikbaar is. 't Is te hopen dat de politie de daders spoedig wote te vinden. lerseke. Vrijdagavond heeft de pas op gerichte vereeniging tot verpleging van zieken een reglement aangenomen en een bestuur gekozen. Zij zal (onder den naam Ziekenzorg) geheel werken in den geest van het Groene Kruis, maar zich vooralsnog niet bij die vereeniging aansluiten. Het bestuur bestaat uit 12 personen. De con tributie bedraagt minstens 50 cent. Colijnsplaat. Aan den heer A. S. J. Dekker te Goes isopgedragen de levering van een pijporgel ten behoeve der Ned. Herv. Kerk alhier. Zaamslag. Door het rijkstelefoonkantoor zijn in het afgeloopen jaar behandeld 1093 berichten, en welverzonden 475ont vangen 618. (Dergelijke berichten zullen gaarne gratis worden opgenomen. Red.) De kapitein ter zee (kolonel) G. J. Sluijterman die van Indiö op de terugreis is naar Nederland, en naar men zegt, be stemd is om het vacante ambt van Minister van Marine te vervullen, werd 1 Sept. 1872 benoemd tot adelborst le klasse, 10 Mei 1875 bevorderd tot luit. ter zee 2e klasse 1 Maart 1886 tot idem le klasse, 16 Sept. 1896 tot kapitein-luitenant en 1 November 1901 tot kapitein ter zee. Hjj is 49 jaren oud. Te Martenshoek is een arbeider ten gevolge der duisternis te water geraakt en verdronken. Te Riethoven is een landbouwer des avonds bij het halen van hooi van de hooischelf gevallen en binnen eenige uren aan de gevolgen overleden. Te Arnhem is een sjouwer die van het eene voertuig op het andere wilde overspringen, te water geraakten verdron ken. Te Rotterdam viel een glazen- wasscher in de Hoogstraat van een trapleer, en een opperman in zijn woning van een trap, beiden stierven. Aldaar werd Za terdag op een terrein aan den West-Zeedijk, waar voor de firma Van der Lugt een loods gebouwd wordt door een windhoos eeu deel van den kap opgenomen, waarop 13 man werkten; 9 sprongen er in haast af en bekwa men lichte kwetsuren; 4 werden met de kap 30 Meter weggeslingerd. Twee hunner bkewamen een schedelbreuk en overleden spoedig, de beide anderen kregen kwet suren. Ook had daar een 14-jarige knaap de onvoorzichtigheid een brandende lucifer in een petroleumvat te houden, waardoor een ontploffing ontstond waarbij deze zeer ernstige brandwonden bekwam. Te Gronau is een Hollandsche machinist in een fabriek der fi-ma Van Dolden door een machine gedood. Te Batneveld ontving bij een twist tusschen twee dronken boeren knechten een hunner van den ander met een mes een meer dan 10 cM. lange snede over het voorhoofd, waarbij het rechteroog zooda nig beleedigd werd, dat hij het voor altijd zal moeten missen. Te Eindhoven werd een werkman bij een kloppartij ernstig mishan deld en werden hem drie ribben stuk ge slagen. Hij ligt bedenkelijk. Een Am- sterdamsche vrouw die op Oudejaaravond van familiebezoek te Halfweg terugkeerde is te water geraakt en verdronken. Hier kwam men pas Zaterdag achter toen haar lijk gevonden werd. De gouden koets op de poppenten- toonstelling te Amsterdam is voor f 600 aangekocht. De minste prjjs die geboden werd, was f500. De zaak van den moord op de wed. Djjkxhoorn (vermoord in den nacht van 10 op 11 December 1901 in haar woning, Dub bele Buurt 54 te Amsterdam), zal eerlang in openbare terechtzitting behandord wor den. De beklaagden zijn: P. A. Muiselaar, F. Groot en H. D. van den Dool. Zal men dan nooit leeren? Een vrouw kwam bij een winkelier te Haarlem een bokking halen, tevens ver zoekende een rjjksdaalder te willen wisselen. Buiten toch stond een vrouw, die twee kwartjes van haar hebben moest. Men voldeed aan het verzoek, het gold werd opgestreken, de vrouw ging naar buiten en op den rijksdaalder wacht op het oogenblik de winkelier nog! In het dorp Oudega (Friesland) moet een armvoogd benoemd worden. Iemand die aanbevolen was, kwam niet op de voor dracht voor, omdat hij geheel onthouder is. De gemeenteraad besloot naar aanleiding hiervan de voordracht terug te zenden. Een niet onvermakeljjke jachtscène had verleden week onder Wassenaar plaats. Een welbekend landheer was ter jacht ge weest, vergezold van een arbeider, tevens onbezoldigd Rijksveldwachter. Toen de jager met eenige hazen, patrjjzen en verder dien dag geschoten wild terugkeerde, zag de heer een paar wildstroopers op zijn jacht terrein* Onmiddellijk werd het wild neer geworpen 6D men ging de stroopers achterna die het op een loopen zetten en ontsnapten. Teruggekeerd op de plaats waar men het wild zoolang had neergelegd, was er niets meer van te vinden. Zeer waarschijnlijk hadden een paar kameraden van de vluchte lingen het meegenomen en had men met een list te doen gehad, die dan ook prachtig was gelukt. Niet onaardig is het te vermelden, dat de haringlogger Minister Kuypcr, toe- behoorende aan N- Parlevliet te Katwijk aan Zee, bet thans afgeloopen jaar de hoogste besomming beeft gemaakt vap alle haring- loggers, circa f 12.000. De Tilb. Crt. bevat onder het op schrift Attentie s. v. pl. Protest tegen den comm. van politie een ingezonden stuk, onderteekend H. Panhuijsen, waarin wordt meegedeeld dat protest is aange- teekond bij den Hoogen Raad tegen den comm. van politie, wegens diens leiding inzake d,en moord in den Noordhoek en dat een nieuwe instructie wordt gevraagd tegen den vroegeren verdachte Mutsaers, volgens artt. 109, 40 ep 399 Wetboek van Strafvordering. De volgende motie (welke voorzien was van een toelichting, die bier kan worden weggelaten) wordt door de Bergen-op-Zoom- sche afdeeling van Patrimonium in over weging gegeven aan alle afdeelingen van den Bond »De afdeeling Bergen-op-Zoom van het Ned. Werkl.-Verb. Patrimonium, saSmgo- komen in algemeene vergadering op 27 Nov. 1902, bespreekt de houding der heeren Staalman en de Vries, in hun blad de Christen Democraat, betreurt dat zij door hun schrijven in genoemd weekblad bezig zijn verdeeldheid te zaaien onder de mannen van Patrimonium broeders van broeders te vervreemden, om hen tegen het ministerie in het harnas te jagen en spreekt voorts haar volle vertrouwen uit in ons ministerie en in het bijzonder in den minister-presi dent en bidt hem Gods zegen toe." (Stand Zaterdagnacht drongen te Dinteloord een viertal vermomde mannen de woning van een biorhuishouder binnen, Toen de vrouw des huizes wakker werd en alarm maakte, zijn de indringers gevlucht, eenig geld, een kistje sigaren en eenige flesschen drank medenemende. De vrouw is zoo danig geschrikt, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De justitie te Amsterdam heeft een belangrijk spoor in handen in zake den dubbelen moord in de Czaar Peterstraat (op Brouwer en diens nichtje). Er bestaat verband tusschen deze ontdekking en het zoo gunstig afgeloopen onderzoek in een andere moordzaak, n. 1. die van de Dubbele Buurt (wed. Dijkshoorn). In deze laatste zaak heeft de justitie veel dienst gehad van de aanwijzingen van een onbekende, althans ongenoemde. Diens mededeelingen vulden op hoogst bevredigende wijze de nasporingen van justitie en recherche aan, zoodat de moordenaars ontdekt en tot be kentenis gebracht werden. Zeer zeker zal deze man in aanmerking komen voor een deel van de premie, welke door de justitie voor het ontdekken van de moordenaars is uitgeloofd. Haast onmogelijk zal 't klin ken, dat diezelfde man thans in hechtenis is onder de ernstige verdenking schuldig te zjjn aan den moord van de Czaar Peter straat. (N. v. d. Dj Een Engelsch blad vernoemt uit Syd ney, dat 27 strafgevangenen, die te Merauke in Nederlandsch Nieuw-Guinea werkten, onlangs ontsnapt zijn en verdwenen in de dichte bosschen in het binnenland. Zij vielen echter in handen van de Tugeri's, een kannibalenstara, dezelfden die voor eenigen tijd door hun rooftochten zoowel Engelsch als Nederlandsch Nieuw-Guinea verontrustten. De Tugeri's vermoordden de Btrafgevangenen, sneden van hunne lijken de hooiden en het vleesch af, en richtten daarmede een grooten maaltijd aan. Men- schen, uit Merauke uitgezondon om hen op te sporen, vonden de verminkte lijkeu. Drie Europoescho officieron ondergingen onlangs hetzelfde lot. Het verhaal wordt bevestigd door een gezagvoerder, die juist van de Zuidzee-eilanden is teruggekeerd. Tusschen Bulgarije en Servië ter eene en Rusland en Oostenrijk ter andere zjjde is thans een besliste overeenkomst getroffen betreffende de zaken in Macedonië. Indien de Porte geen bevredigende hervormingen invoert, zullen bovengenoemde mogendheden de oplossing der kwestie zelf en zonder goedkeuring der overige mogendheden in handen nemen. Uit gezaghebbende bron wordt vernomen, dat de Sultan van Turkije zijn Minister van Oorlog bevel gaf zich voor alle mogelijke gebeurtenissen voor te berei den oen contract voor de levering van 300000 Mausers zal binnenkort op last van den Sultan worden geteekend. Uit Venezuela wordt gemeld dat Castro als president der Venezuelaansche Republik is afgetreden, en de regeering voor een ernstige crisis staat, de Rijkskas heeft slechts 500 pond sterling aan baar geld in kas en de middelen der regeering zijn uitgeput. De soldaten worden niet betaald en voor de troepen zijn geen levens middelen in voorraad. De Nederlandsche consul heeft voor een Hollandsch predikant verlof gekregen zich don 7den Januari met de zieken in te schepen op een Nederlandsch stoomschip. Alle kustwachters zijn ont slagen en de belasting-kantoren worden Maandag gesloten honderden zijn dienten gevolge zonder werk, zoodat men onlusten vreest. De opstandelingen rukken uit drie richtingen naar Caracas op. Gelijk men weet had een der voorgangers van Castro Guzman Blanco toen hij een paai jaar geleden verdreven werd, 8lL miljoen overgespaard, waarvan hij in Parijs goeden sier maakte. Castro had de rijke asbestmijnen van zijn land aan een Ame- rikaansche firma verpacht, niettegenstaande ze al aan een ander verpacht warenvan daar de onlusten. Kolonel du Paty de Clam heeft den rechter die belast is met de instructie in de Rumbert-zaak, mededeelingen verstrekt, die voor vele hooggeplaatste personen zeer compromitteerend moeten zijn en waaruit moet blijken, dat een nauw verband bestaat tqsschen verschillende geheimzinnigheden in de Dreyfus-affiaire en oplichterijen der Humberts, Een telegram uit Mazatlan in Mexico meldt dat aldaar de builenpest verschrik kelijk heerscht. Een groot aantal personen is er door aangetast, de helft daarvan zijn vrouwen. Door de regeering worden ver scheiden hulphospitalen opricht en krachtige maatregelen tot bestrijding der epidemie zjjn genomen. Geheele rjjeu huizen, waarin slachtoffers hebben gewoond, zijn verhrand, andere ontsmet. Reeds 5000 inwoners hebben de stad verlaten en nog dagelijks nemen honderden de vlucht. In geheel Mexico heerscht een ware paniek en rondom verschillende steden zijn gewapende posten uitgezet met het doel vluchtelingen uit Mazatlan te letten de gemeenten binnen te trekken. Men gelooft dat de epidemie voornamelijk door ratten is verspreideen ware verdelgings oorlog wordt thans tegen deze dieren gevoerd. Mazathan is een stad van 15000 inwoners en dreef een belang rijken uitvoerhandel met de Yereenigde Staten. De laatste Kaapsche mail bracht te Londen brieven aan waarin gemeld wordt dat Hollandsche predikanten weigeren de kinderen te doopen en het avondmaal toe te dienen in gezinnen van Boeren die ge diend hebben in de gelederen van Engelschen of van Boeren die als National Scouts hebben dieDst gedaan. Vulkanische uitbarstingen in Chi'i hebben aan het Jicht gebracht dat vijf vuurspuwende borgen, waarvan men niet wist dat zjj werkende vulkanen waren, thans in volle werking zjjn en ontzagljjke hoeveelheden lava en gloeiende as uitbraken. Chamberlain is Zaterdag te Charles- town aangekomen en werd aan het station door Milner ontvangen. Harteljjke begroe tingen werden gewisseld. Milner nam daarop in den trein plaats, waarna de reis naar Pretoria werd voortgezet. Daar kwamen zij Zondag te middernacht aan en werden geestdriftig toegejuicht natuurlijk door jingo's, national scouts en onderdanen, type Ben Viljoentenminste dat vermoeden wij. Men deelt mede, dat de Sultan van Marokko de toeboreidselen voor den strjjd voortzet. De opstaDdelingen-leider Bou Hamara is door den stam Hyania verlaten. Deze stam keerde naar zjjn dorpen terug om behaalden buit in zekerheid te brengen. De Sultan heeft zijn oudsten broeder, Mouleg Mohammed, die te Meguinez gevangen werd gehouden, in vrijheid gesteld, zich met hem verzoend, hem in het keizeilijk paleis zijn intrek doen nemen en hem tot gouverneur van Fez benoemd. De stammen uit den omtrek kwamen den Sultan toen trouw betuigen en verklaarden dat Bou Hamara een bedrieger is en zjj hem den weg naar Fez zouden versperren het gevaar voor een onmiddelljjk beleg schijnt geweken. Hevige stormen hebben op de Breton- sehe en Normandiscbe kusten de laatste dagen gewoed. Van alle zjjden, uit Brest, uit Loriont, Granville Quimper, eet. komen telegrammen van Noord-Wester stormen, hier en daar oen orkaan geljjk, en omtrent het lot van een groote visschersvloot heerscht groote ongerustheid. Van een groot aantal vaartuigen, dio vele dagen geleden reeds zjjn uitgezeild, hoeft men sedert niets ver nomen. De officier van justitie bjj de Haagsche rechtbank heeft hooger beroep aangetee- kond tegen het vrjjsprekend vonnis dier rechtbank in de zaak van Neeltje Lokerse, die terechtstond wegens poging tot dood slag tegen haar ouden vriend den zaak waarnemer Burghout. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. de Pagtor 26 j. jm. en W. Walraven 33 j. jd. Bevallen: S. van Aartse geb. Fran- chimont d.C. van Heulen geb. Wjjtman z.A. M. van Baal geb. Tazelaar z. A. G. de Valk geb. Kosten d.J. Doeleman geb. Kole d. Overleden: J. Hendrikse man van M. P. Schade 58 j.; D. van de Putte man van P. W. Petersen 41 j.J. Mul der man van N. van der Weel 55 j. G. C. Meeuse man van E. W. Castelejjn 63 j.C. Vogel wed. van J. Pooitvliet 79 j.S. Jasperse 75 j. d., ongeh.; P. M. Stork wed. van L. Nieuwenhujjze 79j. GOES. Huw. aangifte: 2, Willem Melieste 25 j. jm. en Jacoba Sara Schippers 23 j. jd. Geboren: 3, Anthonie, z. v. Jan Beuns en Jacomina Woezepoel; 4, Anthonie, z. v. Janus Snoek en Adriana Botbjjl. van 131 Dec. 1902. DRIE WEGEN. Geboren: 24, Cornelia, d. v. Kornelis de Witte en Jannetje Moerdijk. OVEZAND. Geboren: 25, Louwerina, d. v. Marinus Otte on Cornelia Harthoorn. Overleden: 3, Jacobus, 2 mnd., z. v. Aalbrecht van den Dries en Jobina Vermue 12, Marinus Wjjk 70 j., gehuwd met Maria Rjjk; 18, Johannes van de Pas 85 j., wedn. van Tannetje de Winter. NISSE. Geboren: 30, Pieternella, d. v. Jacobus Kloosterman en Jelejjntje van Driel. Overleden: 9, Jacomjjntje Labeur 70 j., vrouw van Leendert Dano; 22, Johanna Vermare 63 j., echlgenoote van Marinus Smallegange. 'S HEERENHOEK. Geboren: 23, Eli sabeth, d. v. Petrus de Jonge en Johanna Schouwenburg. Levonloosaangegeven: 21, d. v. Aalbrecht Rjjk on Jacoba van Stee. Overleden: 28, Johannes de Wit 70 j., eerst wedn., van Catharina van den Ende, thans gehuwd met Johanna Vermeule. AXEL, 3 Jan. 1903. Oude Tarwe f 4 f Nieuwe Tarwe f 7,25 4 f 7,75 Rogge f 6,— 4 f6,50; Nieuwe Wintergerst f7,4 f7,50; Zo- mergerst f 6,25 a f6,75; Haver f5,4 f 7,Kookerwten f 104 f 10,50Voer- erwten f 9,4 f 9,50Paardeboonen f 0, a f 0,Ljjnzaad f 10,4 f 14,50 Koolzaad f 0,4 f0,Aardappelen f3,75 4 f4, Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 5 Jan. 1903. Buitenlandsche granen traag. Meel, onveranderd stil; prima f 10,75 4 f 11.50 eerste kwal. f9.75 a 10.50. Ajuin. 15000 balen groote Zeeuwsche f 1, kleine f 1,05 per 60 kilo. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2,60 a f2,70 bonte f 2,60 f 3,Brielsche f3,20 4 f3,50. Zeeuwsche eieren f 6,60 a f 6,80. Nieuwe Tarwe - 6,90 - 7,25 Rogge - 4,50 99 - 5,30 Wintergerst - 7,- 99 - 7,75 Zomergerst - 7,25 99 - 7,75 Che v a li e r - 7,20 99 - 7,90 Haver - 6,25 99 - 6,75 Witte Boonen - 9,- 99 -11,50 Bruine boonen - 7,- 99 - 9,75 Erwten. - 7,- )7 - 8,50 Kookerwten - 8,75 99 - 9,50 Kroonerwten - 8,25 99 -10,75 Kanariezaad - 13,50 99 -16,- Kar wij zaad - 11,- 99 9 - 9.25 99 -11.75 99 9 per 100 kilo. 's-Heer Arendskerke. Zaterdag werd door not. Pilaar, alhier verkocht een woon huis en erf a. h. dorp 's-Heer Arendskerke samen groot 3 A. 56 cA., aan dhr. Jacs. van Hekke, commissionair alhier voor f 827 onverminderd de 8'/*% onkosten. Bruinisse. Door de landbouwersver- eenigiDg „Landbouwbelang'' werd Zaterdag j,l. aanbesteed de levering van 112100 K.G. Superphosphaat en 11800 K.G. Chili-sal- peter. Ingeschreven was doorVoor Super phosphaat E. P. Staal, St. Jansteen f 2,77 J. Schilperoort, Bruinisse f 2,75 L. Snolle- man, Dinteloord t 2,72A. Wieland, Ter- neuzen f 2,68. Voor Chili-salpeter J. Kemp, Amerongen f 11,43; J. Sohilpernort, Brui nisse 1 11,31 M. Kostense, Kruiningen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2