Openbare Verkoopingen. P o s t e r ij e n. Kerknieuws, Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Dit woord zij een spoorslag voor Onze vrienden in Goes bij de komende staten verkiezing tot saamverbonden actie. 4c De laatste dag van het vorige jaar is een dag van zoogenaamde verbroedering ge weest. Wij zeggen zoogenaamde verbroedering, ofschoon wij het beste er van hopen. In de eerste plaats schreef president Castro, van Venezuela, na een groote over winning op de rebellen, aan de mogend heden dat hij de voorwaarden voor scheidsge- rechtelijk onderzoek an beslissing aanvaardt. Of hiermede de blokkade zal opgeheven worden In de tweede plaats stak Chamberlain een speech at te Kaapstad, waarin hij de beide rassen tot elkandersprak, de Hollanders prees, hen aanmoedigde tot broederlijk saamleven met de Engelsche mede-onderdanen, een zelfregeerin'g voor de overwonnen republieken in uitzicht stelde, er een paar honderd Boeren ook echte met Ben Viljoen aan het hoofd, uitzond om Engeland tegen de Somali's te helpen. Verbroedering, zelfregeering, boerenhulp, wie ziet den staatkundigen hemel in Zuid- Afrika voor zoo zonnig aan, dat hij er iets van gelooft In de derde plaats hebben de hertogen hertogin aan Connaught broeder en schoonzuster van Koning Edward ge assisteerd bij de uitroeping van den nieuwen keizer van Delhi in In dit!in dit geval Koning Edward. Het was een schitterend tooneel. Een stoet van twee mijl lang, ruim vijftienduizend menschen op de been, schoone beloften, groot gejuich en militair vertoon, en na voorlezing der proclamatie een vleiend schrijven van den nieuwen heerscher met spijtbetuiging, dat hij zelf er niet zijn kon, maar nu zijn broeder zond en hoopte dat de prins van Wales zou kunnen volgen. Alles botertje tot den boom. Doch wie gelooft dat hiermede de drei gende onweerswolken die zich aan Indië's horizont saampakken zijn weggevaagd, die is niet vrij van oppervlakkigheid. In de vierde plaats hebben de twee eerste ministers die van Oostenrijk en van Hon garije schikkingen getroffen namens hunne regeeringen, welke aan de Jarenlange twisten tusschen de beide rassen, de beide regee ringen en de verschillende partpen een einde maken en een eendrachtige samen werking waarborgen. De Éussische regeering gaat nu met hen saamwerken tot bevrediging van Macedonia. Wie haalt bij 't vernemen, niet de schou der op Neen, wij wenschen het van harte dat het nieuwejaar inzet met vrede, en juichen elke goede poging in dien geest toe. Maar wie het arglistige menschenhart, de beweeglijke staatkunde der regeeringen, de woelingen der volken en partijen, het imperialisme in zijn grofste uitingen van nabij kent, die behoeft nog geen pessimist te heeten, om in spjjt van het glorend morgenrood, op de vraag wachter, wat is er van den nacht te antwoorden »de morgenstond is gekomen en het is nog nacht Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Alkmaar door dr. J. A. C. v. Leeuwen te Avereest. Bedankt voor Hasselt door W. v. Sloten te Kampenvoor Moerdijk door J. D. Schmidt te St. Anthoniepoldervoor Zutfen door J. Homan te 't Zandt. Middelburg. J. H., scheepmaker van beroep aan de fabriek „De Schelde" te Vlissingen waarvan wij in het begin dezer week meldden dat een kleine wond aan de hand tot bloedvergiftiging aanleiding had gegeven, is gisteren overleden. De man is gehuwd en was een zeer oppassend werkman. Goes. Men meldt aan de Goesche Crt. dat den landbouwer Z. van Kloetinge, die zich aan een snij molen wondde en in het gasthuis ter verpleging is opgenomen, de hand is afgezet. Goes. Sterke drank was weer de oor zaak dat twee broeders C. en M. v. H. in de woning des eersten twist kregen en een vechtpartij ontstond, waardoor nogal huis raad werd geruineerd. Vrouw en kinderen huilen, een samenloop voor de deur, de politie erin, deze ook in den strijd gewik keld, waarbij de blanke sabel nog dienst moest doen. C. werd met moeite gevangen genomen, maar M. droop af. Een agent liep in den strijd een bebloed gezicht op en een vuil pak. Dit tooneel werd afge speeld achter het postkantoor waar vroeger wel eens meer iets dergelijks voorviel. Krabbendijke. In de gemeenteraads.- vergadoring van Woensdag werd tot 2e wegwerker benoemd P. Slabbekoorn met 5 stemmen, terwijl A. v.'t Leven en J. Schou ten ieder 1 stem kregen. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat bp den landbouwer M. te Gapin- ge in zes drachten een koe tien kalveren heeft geworpen. Hoedekenskerke. In den nacht van 29 op 30 December jl. mocht het aan twee jachtopzieners onder deze gemeente geluk ken twee personen (jongens van 14 en 15 jaar) te betrappen, jagende met den licht bak. Hiervan is natuurlijk proces-verbaal opgemaakt. Hoedekenskerke. In den nacht van 1 op 2 Januari is door baldadige handen het grootste gedeelte van eene partij pas geplante jonge canadaboomen aan den Oud- Vreelandschen dijk onder deze gemeonte, afgehakt en vernield. De politie stelt een streng onderzoek in. Oudelande. Gisteren is door den bond van suikerfabrikanten te Botterdam de prps der Beetwortelen campagne 1903 bijgewerkt en wel als volgt zoo in Zeeland en Zuid- Holland op 1 9.50 per 1000 Kg. in Mark, Dintel en Vliet op f 10 per 1000 Kg. wanneer men zal beginnen om te contrac teeren zal later, denkelijk spoedig zijn. Baarland. In den loop dezer maand hoopt zoo wij wel ingelicht zijn voor de anti-revolutionare kiesvereeniging alhier op te treden de heer ds. N. G. Kerssies, te Kapelle. Middelburg. Dinsdag 30 December maakten de leden der vereeniging van ge- diploneerde leerlingen aan de Wintercur- sussen in landbouwkunde in Walcheren onder leiding van hun eere-voorzitter eene excursie naar Goes en den Wilhelminapolder. Te Goes aangekomen, werd eerst een be zoek gebracht aan de magazijnen van de firma wed. Massee en Zoon, waar de ver schillende landbouwwerktuigen bezichtigd werden. Daarna hielden de excursisten zich ruim anderhalf uur bezig in do Rij ks- landbouw-Winterschool met het bezichtigen van de schoone collectie leermiddelen, daar aanwezig, om zich vervolgens naar den Wilhelminapolder te begeven, waar zoowel de verschillende werktuigen als de veestapel ten zeerste de bewondering wekten. Zeer voldaan keerde men met den trein van zessen naar Middelburg, allen met den wensch in het hart, een volgend jaar weer een zoo nuttig en aangenaam uitstapje te kunnen maken. Met ingang van 1 Jan. 1903 is bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam benoemd tot tweede klerk de heer W. L. B. J. Dekker te Amsterdam. Aan den surnumerair der posterijen en telegrafie J. C. Viersma is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend. Maandag zijn te Scheveningen meer dan veertig paartjes, allen uit den vis- schersstand, getrouwd. Een veldwachter bracht een gevangene naar Groningen, de 20-jarige gevangene begaf zich bij het station De Punt in de retirade, eenige oogenblikken daarna hoorde men een verdacht gedruisch. Later bleek dat de jongen door het portierraampje uit den trein gesprongen was. De trein werd tot staan gebracht en toen men hierop aan het zoeken ging werd het verminkte lijk van den ongelukkige gevonden. Een voorman geraakte bij het rangeeren op het emplacement te Blerik tusschen twee waggons bekneld. De dood volgde bijna onmiddellijk. De man laat een weduwe met vijf jeugdige kinderen achter. Te Wildert (Nbr.) is een heer des nachts bij het huiswaarts keeren door een nachttrein verrast, waardoor hem de beide beenen werden afgereden. De ongelukkige bleef geheel hulpeloos liggen, en toen men hem den volgenden morgen vond, was hij reeds bezweken. Hij laat een weduwe met vijf kinderen achter. Terwijl te Alkmaar de oudste knecht van een grutter een be stelling bezorgde op een boerderij aan een vaart gelegen, bleef de jongste knecht bij het paard en den wagen. Door welke oorzaak is onbekend, maar toen de oudste knecht op den weg terugkwam, lag alles te water. De 18-jarige knecht was onder den wagen geraakt en verdronken. Men verkeerde te Harlingen sedert een maand in spanning omtrent het lot van het aldaar thuis behoorend schip De Zeemeeuwop weg van Noorwegen. Thans is vrij zeker dat dit schip met man en muis is vergaan, dewijl voorwerpen van dit schip afkom stig, op de Noordzee moeten opgevischt zijn. Te Deventer kwam een driejarig knaapje spelende in aanraking met de kachel, waardoor zjj vlam vatten, de arme werd deerlijk gewond en bezweek aan de gevolgen. Te W., in Friesland, kocht een heer van een rondreizend koopman een witte rat, die zeer mak bleek te zijn. De kooper plaatste het dier in een kooitje op zijn kamer; gedurig werd het deurtje openge zet en dan wandelde de rat bij hem om, sprong op zijn schrijfbureau, op zijn schou der, kortom, toonde zich volkomen getemd te zijn. 's Nachts werd het kooitje zorg vuldig gesloten. En dit bleek noodig Want toen het eens vergeten werd, was 's mor gens de rat verdwenen en geen spoor was er van te ontdekken Een tiental dagen later vervoegde zich iemand uit een gansch ander gedeelte van het dorp, nog wel door een breede gracht daarvan gescheiden, bij onzen heer, met de vraag, of hij soms een witte rat wilde koopen. Onmiddellijk herkende deze zijn eigendom, maar zonder hiervan blijk te geven, informeerde hij, hoe men aan deze rat was gekomen. Hij werd toen gewaar, dat ze uit een kist met pakhooi te voor schijn was gekomen en daarop spoedig gevangen. De koop ging aan, zonder dat de koopman ooit vernam, dat de heer het dier reeds vroeger had bezeten. Dit had zich in zijne afwezigheid uitnemend ont wikkeld. Het werd weer in de kooi gedaan, die nu telkens zorgvuldig werd gesloten en alleen werd geopend voor de voeding. En wat gebeurt op een goeden dag Tot groote verbazing van haar meester had ze een nest vol jongen gebracht en dus van hare tijdelijke vrijheid gebruik gemaakt om te doen wat aan ratten niet moreel verboden is. De jonge ratjes, alleraardigste vlugge diertjes, het lichaam grijs naar vaders zijde, met witte pootjes van moederskant, zijn toegezegd aan vrienden van den eigenaar. In den nacht van Maandag op Dinsdag is in de gemeente Eede inbraak gepleegd bij een alleenwonende weduwe. Zij had de vorige week twee varkens verkocht en de dieven hadden veel lust in den buit. Het is hun evenwel niet gelukt dien te bemachtigen, daar de vrouw met de op brengst harer vaikeos hare schulden had afbetaald. De dieven hebben zich intusschen meester gemaakt van negen francs, een paar gouden oorbellen en een gouden ring. Zij waren zoo overmoedig zelfs meenende, dat het geld in het bed was geborgen de vrouw, die erg doof is, te wekken. Deze vloog uit het bed, riep de buren op, en eerst toen kozen de dieven het hazenpad. Door een meisje te Oosterbeek werd een builtje gevonden, inhoudende o. a. een bankje van honderd gulden. Toen een dienstbode, door wie 't was verloren, het in ontvangst kwam nemen, kreeg de kleine vindster tot belooningéén cent Naar de Tel. verneemt, heeft de heer Mulder te Amsterdam, dezer dagen over leden, duizend gulden vermaakt aan het trampersoneel van de lijn Sarphatistraat Dam, uit dankbaarheid voor de hulp welke dit personeel hem, daar hij veriamd was, voortdurend bij het in- en uitstappen van de tram verleende. Staatsmijnen in Zuid-Limburg. Naar de Limb. Koer. verneemt, kan er eindelijk begonnen worden met de werkzaamheden voor den aanleg der eerste staatsmijn, daar de Staat dezer dagen eigenaar is geworden van het perceel, noodig voor den aanleg der mijn. Te Zundert (N.-Br.) is de heer Jo hannes Lieshout overleden in den ouder dom van ruim 102 jaren. Te Wynegem, aan de Belgische grens, was de dochter van een winkelier bezig de vensterluiken te sluiten, toen twee mannen binnenslopen en een pak watten te koop vroegen. Zoodra het niets kwaads vermoedende meisje het pak had aangereikt, werd zij door de booswichten vastgegrepen en in een oogwenk aan armen en voeten gebondende prop watten werd haar met geweld in den mond gestoken om hulpge roep te beletten. Wijl de andere huisge- nooten afwezig waren, konden de indringers haar de sleutels ontnemen zij openden de geldlade en verlieten met een groot bedrag het huis. Toen een der buren in den winkel kwam, vond zij het meisje in dien toestand bewusteloos achter dewinkelbank liggen. Atjeh. Wij meldden reeds dat de pietendent- sultan, Toeankoe Daoed zijn onderwerping aangeboden heeft. Hij is de kleinzoon van wijlen sultan Mansjoer Sjah, die in 1870 overleden is en opgevolgl werd door zijn broeder, den laatsten sultan Toeankoe Mah- moed, zoon van Abidin, meer bekend onder den naam van Toeankoe Tjoet in 1875 aan ds cholera overleden. Toeankoe Daoed was in 1874 pl.m. 8 jaren oud, zoodat hij nu 30 a 37 jaren tellen zal. Bij zijn meerder jarigheid werd hij door het Atjehsche volk als wettig sultan erkend. Generaal Van Heutsz noemt den pretendent sultan in zjjn werk De onderwerping van Atjeh een afstam meling uit een verbasterd geslacht van vreemden, Boegineeschen oorsprong, door kuiperij op den troon gekomen, dat nooit in Atjeh macht of invloed had en reeds bij onze. komst in 1873 tot armoede was vervallen. Hij heeft één zoon, Toeankoe Brahim, die ook gevangengenomen is. De Hollander deelt het volgende mede omtrent Oud-president Steyn. President Steyn is in de laatste weken zeer vooruit gegaan. Zijn stem, die in Den Haag nauwe lijks klank had, zoodat hij onverstaanbaar sprak, heelt nu weer haar vollen omvang. Personen, die hem vóór zijn ziekte kenden vinden dat hij als vroeger spreekt. Terwgl nog in Scheveningen het voedsel soms door den neus terugkwam, omdat het verhemelte verlamd was, slikt hij thans volkomen goed. Het hoofd wordt in alle richtingen bewogen. Hij kan overeind zitten, en brengt ook een tijd van den dag in een leunstoel gezeten door. In Scheveningen was hij nog veroordeeld tot plat liggen. Sedert een paar dagen is de President met loopoefeningen begonnen. Ondersteund, liep hij eenige schreden, en dit viel zeer mee, zoodat er hoap bestaat, dat hij binnen eenige weken geheel los zal kunnen staan. De armen zijn nog altijd het meest aange daan, vooral de linker. Het zal zeker heel lang duren eer hij geheel weer zich kan bewegen, maar de doctoren geven ook hierin goede hoop. Voorts schrijft de Gazette de Lausanne van 30 Dec. „In zijn rustige kleine villa aan den oever van het meer, ver van het geraas en geroezemoes van den weg, vindt de ex- president van den Oranje-Vrijstaat langzame genezing. Hij ondergaat als het ware eene wedergeboorte, daar te midden van hen, die hem dierbaar zijn, verzorgd door de zijnen en omringd en geholpen door lieden van zijn volk. De president kan nog niet uitrijden in het kleine rijtuig, dat onder de veranda op hem te wachten staat, maar alle dagen strekt hij zich een paar uren op een luien stoel uit, die op het balkon voor zijn kamer wordt geschoven. Vandaar kan hij van een rustig en heerlijk panorama ge nieten, want zijn gezichtsvermogen wordt van dag tot dag beter." Deze goede berichten zullen alle vrienden, die de president in ons land telt en zij zijn vele ongetwijfeld verhougen. President Kruger. De Nieuwe Crt. meldt het volgende aangaande president Krugers verblijf te Menton Het gaat den President uitstekend, wat de gezondheid betreft, terwijl Z.II.Ed. veel sterker is dan hij in Nederland ooit is ge weest, wat vooral te danken is aan het aan gename klimaat. Achter zijn villa is een groote tuin, waarin de heer Kruger dikwijls wandelt, vergezeld van zijn dochter, mevr. Eloff, dr. Heijmans en don heer Bredell. Ook is hij verschillende malen uit rijden geweest, in de richting van Italië tot over de grens van Frankrijk en Italië en naar andere plaatsen in de omgeving van Menton. Z.H.Ed, is gedurende zijn verblijf te Menton nog nooit onwel geweest, zelfs niet in de geringste mate, en stapt bijzonder ffink, wanneer hij aan het wandelen is. De gouverneur van Duitsch Z.-W.- Afrika, heeft aan een aantal Boeren, die meerendeels Kaapsche opstandelingen zijn, vergunning verleend zich op Duitsch ge bied in Z.-W.-Afrika te vestigen en hun belangrijke concessies verleend. Deze Boeren van Aden te Kaapstad aangekomen, zjjn echter allen wegens hoogverraad gearre steerd. Ds. Vlok, van Piketberg, het bekende slachtoffer van zijn loyaliteit, heeft te Kaap stad een adres en 1000, de opbrengst van een openbare inzameling, ontvangen. Uit Bloemfontein wordt geseind, dat Lord Milner op zijn laatste inspectie-reis te Ladybrand een samenkomst heeft gehad met Lerothodi en 150 andere Basoeto- hoofden. Het gevoerde onderhoud was zeer hartelijk en weerlegde volstrekt alle ge ruchten over ontevredenheid onder de Ba- soeto's. Thans is ook in Rusland een man uit de hooge wereld, die de aandacht trekt door handelingen die het prestige van zijn rang niet gedoogt, grootvorst Paul. Grootvorst Paul, oom van den Tsaar en diens adjudant, is naar de Russische staatscourant meldt, onder curateele gesteld. Zijn hofhouding is opgeheven en zijn zaken zijn in handen van een curator gesteld. Ook hier is een mésalliance in het spel. De grootvorst is thans 42 jaar en weduwnaar van prinses Alexandra Georgiewna van Griekenland, van welke vrouw hij twee kinderen heeft, een meisje van 12 en een jongen van 11 jaar. Vier maanden geleden is hij voor de tweede maal in het huwelijk getreden met een dame van veelbesproken gedrag, me vrouw Pistolkors, de gescheiden vrouw van een kolcnel der garde te paard. De keizer lijke familie had zich sterk tegen dat huwelij k verzet. Nu mag volgens de statuten, welke stammen uit den tijd van Paul I, geen lid der keizerlijke familie trouwen buiten toe stemming van den Tsaar en het gevolg van de ongehoorzaamheid van grootvorst Paul is dan ook geweest dat hij van zijne rangen en waardigheden is ontzet en voor altijd uit zijD vaderland is verbannen. Er dreigt gevaar uit Marokko. Het is een anti-Christelijke beweging, deze is natuurljjk het gevaarlijkst voor de Fran- schen, daar zij hen in Algiers bedreigt. Doch ook de Christenen in Marokko zeiven worden bedreigd, al heet het ook dat zjj in veiligheid zijn de dames van de zendings stations bevinden zich in het Engelsch consu laat. Hachelijk is de toestand van den sultan. Men zegt dat hij een poging heeft gedaan uit Fez te ontsnappen, maar dat hij terug geslagen is. De laatste berichten bevesti gen die omtrent de belegering van Fez door de opstandelingen. B ÜBGEKLIJKE STAND van 12 Jan. 1903. MIDDELBURG. Geboren: Een onechte zoon, moeder 32 j. Overledon: P. Flipse vrouw van J. A. du Bois 68 j.P. C. Moes wed. van J. Franse 79 j. GOES. Geboren: 1, Elisabeth Jacoba Maria, d. v. Willem Behage en Johanna Pieper; 1, Jozina Wilhelmina, d. v. Antonie Verrjjzer en Pieternella van Hoorn, van 131 Dec. 1902. WOLFERTSDIJK. Ondertrouwd: Aarnout van Oosten 28 j. jm. en Cornelia van de Kreke 22 j. jd. Pieter Johannes Platteeuw 23 j. jm. en Janna Jacoba Kievit 20 j. jd. Getrouwd: Aarnout van Oostan 28 j. jm. en Cornelia van de Kreke 22 j. jd. Geboren: Dina Jacoba, d. v. Abraham Huisson en Cornelia Tolhoek; Frederik, z. v. Johannes v. d. Bliek en Maria Karelse Jan, z. v. Johannes Bliek en Neeltje de Fouw; Krina, d. v. Willem Verstelle en Jacoba de Buck; Dingenus, z. v. Dingenus Schipper en Barendina den En- gelschman; Leentje, d. v. Jacobus Rein- houd en Ida Verheule; Maria Louisa, d. v. Matthijs van Hekke en Jacomina Thorenaar; Jacomina, d. v. Martinus Kaboord en Elizabeth de Pujjt. Overleden: Cornelia, 6 mnd., d. v. Willem Steenbakker en Pieternella Meul- hlok; Adriaan de Jager 63 j., man van Maria Vermeulen David Tange 74 j., man van Cornelia Melse. Levenloosaangegevon: een z. v. Pieter Luikenaar en Janna Bliek. HEINKENSZAND. Geboren: 2, Adri aan, z. v. Marinus Paauwe en Laurina Maatje Uijterschout; 19, Zacharias Adriaan, z. v. Hujjbrecht Jobse en Maatje Jannetje van den Berge; 22, Janna, d. v. Paulus van de Reepe en Klazina IJzerman. Overleden: 7, Isaac, 1 m., z. v. Jacobus de Meij en Janneke van Haneghem; 21, Jan Wouters 78 j., wodn. van Pieter nella de Baar. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Mag ik naar aanleiding van het inge zonden stukje van dhr. Overman een paar opmerkingen maken? Ze zijn deze. lo. Het blijkt uit het schrjjven van dhr. Overman dat publiceering in De Zeeuw noodig is, wijl de publiceering zooals dhr. Overman ze gewoon is, niet alle gega digden bereikt. Immers ZEd. schrijft dat een gegadigde toevallig nog op de veiling verscheen. Dit is nu slechts één geval dat bekend word, doch 't is niet gewaagd te veronderstellen dat er wel meer zijn geweest. Ik geloof dat dhr. Overman terecht de bereidvaar digheid van De Zeeuw zeer op prjjs stelt, dat ZEds verkoopingen in het lijstje van De Zeeuw worden opgenomen. 2o. Het is wonderlijk dat dhr. Over man in hetzelfde stukje waarin hij boven staande doet big ken óók zegt: meerdere publiciteit, dan ZEd. aan zjjne verkoopin gen geeft, onnoodig te achten. Dat is m. i. met elkander niet te rijmen. Dhr. Overman acht publiceering in De Zeeuw onnoodig, ergo aan de lezers van De Zeeuw heeft ZEd.op verkoopingen, geen behoefte waarom heeft ZEd. dan last van een fout in De Zeeuw?; ZEd. acht het immers onnoodig die lezers te bereiken, mij dunkt dan kan ZEd. zich ook niet met recht beklagen. 3o. Alle handelaren, en over 't alge meen allen die iets te verkoopen hebben, meenen, hoe méér publiciteit hoe voor- deeliger. Zien ze tegen de kosten op, het is tot hun eigen schade, maar zjj hande len voor zich zelf. Dhr. Overman schaadt echter zijn cliënten, en door zjjn persoon lijke meening te volgen, benadeeld ZEd. in de eerste plaats dezen die hunne be langen aan ZEd. toevertrouwen. Ten slotte. Mocht ik M. d. R. dhr. Over man niet overtuigd hebben dat ZEd. niet goed en correct handelt tegenover ZEds. cliënten, dan hoop ik dat voortaan ver- koopers, die door den heer Overman laten verkoopen, in hun eigen belang, aan ZEd. zullen verzoeken ook in De Zeeuw te annon ceeren, dan vertrouw ik zal ZEd. dat zeker doen. Dan zal klacht over onjuist heid ook meer invloed hebben. Een belangstellend lezer van De Zeeuw. M. d. R Schrijver dezes kent dhr. O. genoeg om dit te durven verzekeren; al is zijn stukje wat scherp. ZEd. is een man van 't oogenblik. (Wij hebben aan bovenstaande opmer kingen van „een belangstellend lezer van De Zeeuw" geen plaats willen weigeren wij laten er echter geen repliek op toe. Red.) Lijst van brieven en briefkaarten, over de tweede helft der maand Dec. 1902, verzonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg. Brieven. W. Hengman, 's-Hevtogen- bosch, Janis Daane, Vlissingen. Briefkaarten. Mej. M. Schouten, Domburg, Wed. F. Duinkerke, 's-Gravenhage, Mej. Nelly Foor, Haarlem. Buitenland. Brieven. Fr. Muir, Glasgow, Van Leeuwen, Matadi. BRIEFWISSELING. Notaris Paardekooper Overman zendt ons (nu direct aan ons adres hij heeft geleerd nog eens een ingezonden stuk, dat wij natuurlijk niet plaatsen. De man schijnt zich in te beelden dat hij, die ons blad steeds blijken van vijandschap betoonde, over ons te commandeeren heeft, en ons de wet kan stellen. Zijn stukjeeen staal van wat de parvenu-aristocratie aflevert, ligt in de snippermand. Red. Heeren Correspondenten worden beleefd uitgenoodigd hunne nota's in te dienen vóór 10 Januari e. k. Red. Aan het hoofd is abusievelijk gedrukt dat dit no. een bijvoegsel bevat. Zulks is niet het geval. MIDDELBURG, 2 Jan. 1903. Eieren f 4.30 per 100 stuks. Boter f 0.90 f 1.per KG. VLISSINGEN, 2 Jan. 1903. Boter f 0,00 b, f 1,20 per kilo. Eieren. Geen aanvoer. Dinsdag 6 Jan. Oostkapelle. Op Huis ter DuiDe door not. Verhulst 20 voer kaphout. Woensdag 7 Jan. Kruininge, 11 uur voor J. v. Iwaarden door Dot. Prins in het wapen van Zeeland 2 huizen, Oostdijk 143 en 174 cA. En 338 cA. bouwland. Vrijdag 9 Jan. Middelburg, 10 uur voor het gemeente bestuur door not. Tak aan de stadsschuur musterd, oud ijzer, een mallejanen aan de wandelingen boomen. Zaterdag 10 Jan. Borssele, voor den Ambachtsheer 10 uur 200 olmen en hakhout door not. Kloes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 2