sctie Hypotheekbank Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Donderdag 1 Januari 1903. No. 39. Advertentiën. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. J. Donner-Mejjler. Iiddelburg. VAS TEIJLINGrEN, inke Dienstbode HANDKNECHT te Timmermansknecht, nstbode benoodigd, nende Meid en Kneclit ïoenmakersknecht H. SMIT Jr., 's - H e e r k e. erste Knecht Gemengde Berichten. Kerknieuws. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. LEESTAFEL. IVl arktberichten. Tel eg rammen. Bij den aanvang van het jaar 1903 wenschen ondergeteekenden hunnen geachten Vrienden, Begun stigers en Begunstigsters Grods besten zegen toe. St. Laurens. Vlissingen. Rapelle. gelden onder eerste erband, Agenten. n aan of met Mei a. s. ref. O., bij I. WILLEM- k e. Met Mei R. KOPPEJAN te M e- Met Mei en Paardenknecht •akenburg, Arnemuiden. Met Mei Dienstbode de Wed. P. STAAL, te Gevraagd de 30 jaar, die goed be- burgerwerk, bij W. F. Jr., Timmerman, Lange- 247, Goes. ond of met Mei eid benoodigd, Nieuw- en St. Joosland. sn half Januari rerenstand. Adres Boekh. raat, Middelburg. n stonden aan J. WISSE Pz., St. Laurens. Met Maart Met Maart voorkeur inwonend, bij OK, 'a-Beer Arendskerke. IMBOOTDIENST MIDDELB. BOTTERDAM. Januari. Woensdags en Vrijdags van 5, van Middelburg 7,30 lerdags en Zaterdags van Op 1 Jan. geen dienst. 3MBOOTDIENST EXiB ORG en ZIERIKZEE. Januari. rg dagelijks 's morgens half ;s half 2, doch 's Zondags En van Zierikzee 's mor- ïiddags 1,30. Doch Donder- ig den 2en om 6,30en gs geen dienst. SPOORBOOTDIENST e 1 d e, Huls tV lake HBOOTDIENST. den naar Vlake vm, 6, Valsoorden onmiddellijk na an correspondeerende trein 2,25, 5,20. .GENDIENST. ïaar Walsoorden vm. 7,30 8,5. sn onmiddellijk na aankomst er vm. 9,en ,30 n.m. Suropeesche Spoortijd. 11,50«)5) nm.3,30 c) 12,15 a) nm.3,55 10,25 nm.l,55y) 11,500)5) 3,30c) inuten na het vertrek van 8,10. 8,50. tar Breskens, Borsselen en 3,30 naar Breskens, Bors- issingen naar Borsselen en gemaakt n niet aangelegd. ot van 1,55 van Neuzen naar Goes. Goes. Met één cent tegelijk In 1902 hebben de leerlingen van School B bij het hoofd der school gekocht 80 duizend 105 spaarzegels van 1 cent, vertegenwoordigende een waarde van f 801,05. Door die kinderen werd zevenhonderd tachtig gulden op de Rijks postspaarbank ingebracht. Ongetwijfeld zijn veel van die spaarcenten aan de diverse snoepwinkeltjes onttrokken. Opmerkelijk, dat uit de lagere klassen door bijna alle kinderen werd gespaard, terwijl in het 5e en 6e leerjaar (samen 88 leerlingen) slechts 10 en 6 kinderen in 'het bezit zijn van een schoolspaarban k-formulier. Aldus schrijft men ons. Het zal wel onnoodig zijn aan dat overzichtje een op wekking toe te voegen om het sparen alge meen te maken. Hier toch spreken feiten die meer zeggen dan een opwekkend woord. Vinde het voorbeeld van de school van meester Van Schelven overal navolging. Krabbendijke. Maandag had de gewone vergadering plaats van de Landbouwver. «Eendracht maakt macht." Na afloop der huishoudelijke zaken werd door den voor zitter C. P. Vogelaar een lezing gehouden over: «De verandering die de landbouw heeft ondergaan in de laatste helft der vorige eeuw." Na eenige stelsels besproken te hebben door welke men vroeger de vruchtbaarheid van den grond, in stand moest houden, kwamen de kunstmeststoffen aan de beurt. Volgens spreker zijn die de middellijke oorzaak, dat, er inplaats van lusteloosheid en achteruitgang, die 20 jaar geleden ge zien werd, thans krachtige ontwikkeling en vooruitgang bij den landbouwer gevon den wordt. Door haar kan men alle gewas sen, in elke hoeveelheid verbouwen, zonder den grond uit te putten. Doch voor vele vooruitstrevende landbouwers zijn de meeste pachteontracten een groote hinderpaal, daar die meestal nog dezelfde eischen stellen van voor 50 of 100 jaar, en het zeer wenschelijk was, dat die veranderd werden naar den geest des tijds. Met een aanspo ring om voort te gaan op den ingeslagen weg, en zoodoende te trachten het productie vermogen van den bodem nog te verhoogen eindigde de spreker. Vermoedelijk zullen er voortaan, op elke ledenvergadering door leden lezingen gehou den worden over verschillende onderwerpen, betreffende Landbouw of Veeteelt. Nieuwdorp. Maandag hield de land- bouwersvereeniging »Ons Belang" hare jaar vergadering. Uit de rekening bleek dat er f48.91 in kas was Na gedane rekening bracht de secretaris rapport uit over den toestand der vereeniging. Het ledental was geklommen tot 53. Er werd aan de leden in kunstmest omgezet voor f 11038.93 en f717.15 voor verschillende klaverzaden. De aftredende bestuursleden J. J. de Jager, P. Blok en Jan Dekker werden met alge- meene stemmen herkozen. Biezelinge. De 8-jarige T. B. had Dinsdagmiddag bij het springen over een slootje, het ongeluk zijn been te breken. Naar wij vernemen heeft de heer A. Wisse, dezer dagen te Meliskerke over leden, f 1000 gelegateerd aan de Gerefor meerde Kerk te Grijpskerke en f 500 aan de bizondere school aldaar, vrij van succes sierechten. Rilland. De Maandagavond gohouden gemeenteraadsvergadering werd bijgewoond door 6 leden. Afwezig was de heer J. Blok. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Tot leden van het stembureau voor eene even- tueele stemming en herstemming voor eene vacature in de Provinciale Staten werden benoemd de heeren C. v. der Werff en F. M. Boot en tot plaatsvervangers de heeren J. de Jager en W. Griep. Nu werd overgegaan tot het benoemen van twee vaste arbeiders voor de gemeente. Er waren niet minder dan 21 sollicitanten zoodat de keuze niet gemakkelijk viel. Voor Rilland werd benoemd de heer J. de Bokx met 4 tegen 2 stemmen op den heer A. Blok Mz. Voor Bath werd be noemd de heer A. de Wilde met 5 stemmen tegen 1 op I. Lindenberg. Alsnu kwam aan de orde een verzoek van den heer Morel arts alhier tot wijzi ging zijner instructie. Daar evenwel volgens advies van B. en W. wat betreft de ver pleging van armlastigen de heer Morel tegen woordig minder patiënten te behandelen heeft in verhouding de bevolking dan bij diens komst werd het voorstel van B. en W. om de instructie niet te wijzigen na eenige discussie met algemeene stemmen aange nomen. Daarna kwam aan de orde een adres van dienzelfden heer bevattende eene aanvrage a. tot bouwing eener nieuwe woning of verbouwing der tegenwoordigeh. de opgenomen reparatie's zoo spoedig moge lijk uit te voeren en; e. eene schadeloos stelling voor de schade door de vocht veroorzaakt aan medicijnen, instrumenten enz. Wat de eerste vraag betreft stelden B. en W. voor afwijzend te beschikken. Na langdurige discussie nam de raad het voorstel van B. en W. aan met 5 van de 6 stemmen. Aan de aanvrage onder 6 genoemd zal zoo spoedig mogelijk worden voldaan terwijl op de vraag onder c. ver meld met algemeene stemmen afwijzend werd beschikt. Ten slotte werd nog behandeld een ver zoek van het be3tuur van de ambachtschool te Goes om een geldeljjke bjjdrage. Hoewel alle leden van het nut dier school overtuigd waren, werd ook op deze vraag afwijzend beschikt om dezelfde reden als bjj dat van dhr. Morel namelijk de noodlijdendheid der gemeente. Niets meer te behandelen zijnde sloot de voorzitter daarna de vergadering. De benoeming ^van mr. C. Lucasse tot kantonrechter zal een nasleep hebben, en wel een vacature in de gedeputeerde staten onzer provincie, waarin binnen twee maanden na de aanneming der benoeming door de leden der provinciale staten moet worden voorzien, en een open Kamerzetel voor het district Middelburg. Als Kamer lid is de heer Lucasse herkiesbaar, als lid van gedeputeerden echter niet. Wij ver nemen dat mr. L. een eventueele candida- tuur voor de Kamer weer zal aanvaarden. Als zijn opvolger in 't gedeputeerd college wordt genoemd de heer M. de Jonge Jz. te Goes. Arnemuiden. In de Maandag gehou den raadsvergadering is mej. J. S. Ocké, alhier, benoemd tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school en zijn de heeren A. Jobse en M. Kastelein respectievelijk benoemd tot haven en keurmeester. Tengevolge van het be danken door de heeren A. Meerman, P. J. Kramer, J. L. Toussaint en C. van Waarde werden de heeren Adr. Joose, P. Dalebout, A. Vader en J. Snoep benoemd tot leden van de commissie tot wering van school verzuim voor de kom dezer gemeente. Tot gemeenteveldwachter is benoemd N. Kievit, agent van politie te Middelburg. Dit jaar hebben geen periodieke ver kiezingen voor de Staten of de Tweede Kamer plaats. Wel voor de gemeenteraden met uitzondering van die te Burgh, Renesse, Duivendijke, Ellemeet, Serooskerke (S.), Sint-Philipsland, 's-Heer-Abtskerke, Over slag en Waterlandkerkje. De Nieuwjaarscollecte bracht op te Schore f123. Het door ons uit Hollandsche bladen overgenomen bericht omtrent voorgenomen kloosterbouw of kerkbo iw der Capucijners aan den Stationsweg te Rilland-Bath blijkt voorbarig te zijn geweest. Door een onduidelijk geschreven naam in 't telegram is de naam van den heer Holgen te Vlissingen in ons vorig bericht veranderd geweest in Hobeijn. De heer J. A. v. Noppen te Mijns- heerenland schrijft terecht aan de Neder lander dat dr. L. C. v. Noppen uit Amerika niet een achterkleinzoon van Hollanders maar zelf een geboren Hollander is, die dertig jaar geleden uit Womeldinge met zijn ouders naar Amerika ging. Onder anderen is er ook te Goes nog familie van hem woonachtig die tal van brieven uit zijne jeugd van hem bezit, welke toen reeds getuigden van zijn dichterlijken aanleg. lerseke. In de Maandagavond gehouden raadsvergadering waren 10 leden present. Na vermelding van eenige goedgekeurde kohieren enz. bracht de voorzitter (de bur gemeester), een schrijven van het Bestuur der Ambachtsschool te Goes ter tafel, dat te laat ontvangen was om nog door B. en W. behandeld te worden. Bedoeld schrijven behelst een verzoek om een jaarlijksche subsidie tot aanvullen van een tekort van f500 op een som, benoodigd voor uitbrei ding der school en voor pensioenregeling en traktementsverhooging der onderwijzers. Verder meldt het Bestuur, dat een derge lijk verzoek ook gezonden is aan de andere gemeentebesturen in Zuid- en Noord-Beve land, en het heeft dit durven doen, omdat de school ook die gemeenten ten nutte komt, daar ongeveer "la der leerlingen van buiten Goes zijn. De voorzitter betuigde zijn volle sympathie met de inrichting, waaraan op 'toogenblik ook een paar Ier- seksche leerlingen verbonden zijn, maar hij vreesde toch, dat aan het verzoek niet zal kunnen voldaan worden, omdat er bij het opmaken der begrooting niet op ge rekend was. De heer Van Harmeien stelde voor de zaak aan te houden, waartoe be sloten werd. In het stembureau voor de verkiezing van een lid der Prov. St. wer den gekozen de heeren Sauer en Sandee, leden, en Schipper en Muller, plaatsver vangende leden. Ingekomen was een mi nisterieel schrijven, waarin gevraagd wordt, of er van gemeentewege een lokaal be schikbaar is voor de vergaderingen der plaatselijke commissie ter uitvoering der ongevallenwet. Voorgesteld werd de bur gemeesterskamer in het gemeentehuis be schikbaar te stellen, die voldoende werd geacht, en waarmede allen zich vereenigden. De kosten van schoonhouden, verlichting en verwarming zullen bij jaarlijksche nota het departement in rekening worden ge bracht. Daar de huur van den grond, waarop de gemeentemestvaalt aangelegd is, is op gezegd, moet de aanwezige mest voor 1 Januari opgeruimd worden, zoo deelde de voorzitter mee. Er is f100 geboden voor dien mest, over welk bod de voorzitter den raad wilde hooren. Bij de laatste publieke verkooping is voor een dubbel zoo grooten voorraad f175 geboden. Be sloten werd het bod aan to nemen. Bij de laatste rondvraag stelde de heer Westdorp, naar aanleiding van een eerlang te houden verpachting van oester- en mossel- perceelen bij Noord-Beveland, voor, tot den voorzitter van het Vischbestuur het ver zoek te richten die verpachting niet te Zierikzee te houden, maar te Goes, waar voldoende localiteit is. Allen waren het met den voorsteller eens, dat al moeilijk een ongunstiger gelegen plaats zou te vinden zijn dan Zierikzee, maar het voor stel werd wat algemeener gemaakt en zoo werd besloten te verzoeken, dat bedoelde en volgende verpachtingen te Goes of te Middelburg zullen gehouden wordeB. Daarna werd de vergadering gesloten. Bij kon. besluit met ingang van 1 Jan. 1903 benoemd tot gezagvoerder op een der direetievaartuigen van den Rijks waterstaat W. v. d. Graaff, thans pont wachter bij de rijks veren over de verlegde rivier de Maas te Besoyen. Uit Atjeh verneemt men dat de pretendent-Sultan niet gesneuveld is. Hij beeft aan den commandant in Pedir zijn onderwerping aangeboden, zeker wel ten gevolge van het feit dat zijn geheele gezin gevangen genomen is. De gouverneur is er heen. Te IJsselstein heeft een beer, waar mede in een café aldaar voorstellingen waren gegeven, zich bjj bet terugbrengen naar zijn kooi, op straat van zijn geleider losgerukt. Het wilde beest heelt toen een gemeente veldwachter besprongen, dezen tegen den grond geworpen en met zijne klauwen zeer ernstige verwondingen toegebracht. Slechts met veel moeite gelukte het, de prooi te onti ukken aan het dier, dat een ware paniek had teweeggebracht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Scherpenzeel, T. Bolt te Grijpskerk te Oosterwierum, J. Visser te Deersum. Bedankt voor Midlum door A. G. v. Willenswaard, cand. te Schoonhoven voor Grootegast door G. Barger, cand. te Amsterdam voor Vledder door J. Seven- ster te Drachtstercompagnie. (Beide laatsten hadden eerst aangenomen, de le toezegging, de 2e beroep). Geref. Kerken. Beroepen te Tholen (B), W. Hoogland te Capelle aan den IJsel. Kantongerecht te Goes. In het jaar 1902 werden in strafzaken gewezen 1081 vonnissen, waarvan 832 bij verstek, het aantal beklaagden bedroeg 1242, veroordeeld werden 1072 personen, 168 werden vrijgesproken en 2 ontslagen van rechtsvervolging. Door 8 veroordeelden werd hooger beroep aangeteekend en door 2 veroordeelden werd beroep in cassatie ingesteld, welke beide door den Hoogen Raad werden verworpen, 25 bij verstek veroordeelden kwamen in verzet, van 6 werd het gedaan verzet vervallen verklaard, van 4 het verstekvonnis vernietigd en van 15 het vonnis bekrachtigd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Aan de redactie van het Christelijk Historisch Nieuwsblad voor Zeeland „De Zeeuw". In uw blad van Dinsdag 23 December j. 1. staat in de rubriek „Openbare Ver- koopingen" te lezenZaterdag 27 Dec. Nisse, door not. Overman, 2 uur voor erven Platteeuw een huis en tuin. Dit werd mij even voor de veiling ter lezing gegeven en nam natuurlijk met ver wondering kennis van dit bericht, daar bij advertentiën in de Goesche Courantin welk blad ik bij voorkeur adverteer en bij aan plakbiljetten de veiling was bepaald op Woensdag 24 December. Uwe bereidvaardigheid zeer op prijs stellende om van de door mij te houden veilingen meer publiciteit te geven dan ik persoonlijk noodig acht, verzoek ik U be leefd dergelijke onjuistheden niet meer in Uw blad te willen vermelden, hetgeen reeds meermalen is voorgekomen en waarmede aan de lezers van Uw blad geen dienst wordt bewezen. Door een bloot toeval is een der gega digden toch op de veiling verschenen, om dat hij op het verschil in dag en datum werd opmerkzaam gemaakt en dus van Uwe verkeerde opgave ook de dupe had kunnen zijn. Met hoogachting heb ik de eer te zijn, Uw Dienstw. Dr., L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, Notaris te 's-Gravenpolder. 's-Gravenpolder, 25 Dec. 1902. (Notaris OVERMAN houdt er een min der beleefde manier van op de vingers tikken op na. Eenmaal deed hij 't ons per briefkaart aan den uitgever Klem kerk met bericht dat het hem heelemaal niet schelen kon of wij zijn verkoopingen in 't over zicht opnamen, liefst had hij het zelfs niet. En nu zendt hij ons wel een vriendelijke vermaning, doch door middel van de re dactie der Goesche Courant, die wel zoo vriendelijk was zijn schrijven, niet in een enveloppe gesloten, in een enveloppe van haarzelve met verzoek namens hem om opneming, ons toe te zenden. De man zendt dus een ingezonden stuk aan ons gericht, aan onzen collega, met opdracht aan dien collega om het aan ons te zen den. Schoon wij 't eerst ter zijde legden, besloten wij nu, om de Goesche Courant die het dan zou moeten opnemen, niet de dupe te doen zijn van een door ons ge maakte fout (27 voor 24) het stuk maar te plaatsen, doch verzoeken Notaris OVER MAN, als hij voortaan iets heeft aan ons adres, het niet te adresseeren aan de Goesche Courant, maar aan ons; zoo behoort het. Red.) Het Handboek voor 1903 der gerefor meerde kerken in Nederland, 15e jaargang, onder redactie van J. H. Feringa te Zaan dam en A. Littooij te Middelburg, uitgave van K. le Cointre, welke laatste er zeker wel het meeste en moeilijkste werk aan had en heeft, handhaaft den ouden naam van deze handboeken om zijn degelijkheid, volledigheid en zaakrijkheid, terwijl de ru briek Mengelwerk ook ditmaal zeer aantrekt door de In Memoriams der dit jaar over leden predikanten Wielenga, Dekker, Spoel, Stuckwisch, v. d. Linden, Kruijswijk, van Goor en andere. De schrijvers ds. Littooij, ds. Heida, ds. Visser, ds. Wagenaar, ds. Koopmans, en andere, hebben daarmede de gemeenten waar de nu ontslapenen arbeid den, en ook velen buiten haar, zeer verplicht. BVRGERLIJKE STAND van 2931 Dec. MIDDELBURG. B e v a 11 e nJ. S. Seij- bel geb. Goeman z.G. W. de Klerk geb. Oveiweel d. Overleden: P. Koppejan 19 d., d. GOES. Geboren: 30, Meta Johanna, d. v. Dingenis Johannes Remijn en Cornelia Jacoba van Altena. GOES, 30 Dec. 1902. Er ging aan de graanbeurs zeer weinig om. Nieuwe Tarwe f6,af 6,00. Rogge f 5, f5,25. Wintergerst per 100 kilo f7,30 a f7,70. Zomergerst per 100 kilo f 7,25 A f7,50. Haver per 100 kilo f6,25 a f 7,50. Bruine Boonen f 6,00 f9,25. Paardenboo- nen f k f Koolzaad f f Groene erwten f8.50 a f9.25. Kroonerwten f8.50 a f9,25. Versche Boter f 1,05 a f 1,15 mid. 56 de 7a kilo. Eieren f4,40 k f 4.80 mid. f 1,15. Particulieren Boter f 0,60. Er was eev ruime aanvoer van boter en eieren. OOSTBURG, 31 Dec. 1902. Oude Tarwe f 8.40 f 8,50 Nieuwe Tarwe f 6,00 k f 7,N. Rogge f 5,40 k f 5,60 N. Wintergerst f7,75 f8,— per honderd kilo. Zomergerst f7,50 a f7,75 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 6.f 6,75 Kook- erwten f 8,75 f 9,Erwten f 0,00 it f 0,00 Paardenboonen f 6,75 a f7,Koolzaad f 0,00 a f0,00. Waar 't er niet bij staat, is de prijs per H.L. ZIERIKZEE, 31 Dec. 1902. Boter f 0,527a S, f 0,40 per pond. Kipeieren f 1,75 a 0, Kleine eieren f 1,25 a f 0,de 25 stuks. VLISSINGEN, 30 Dec. Boterf 1.30è,fl.20 per KG. Eieren f 8.per 104 stuks. ROTTERDAM, 29 Dec. Ter graan markt van heden (Maandag) waren het uitsluitend de beurtschippers van nabij gelegen plaatsen die de markt van eenigen aanvoer voorzagen. Er waren tevens ook weinig koopers overgekomen. Tarwe bracht van f 7 tot f7.30 per heet. op, extra zware daarboven. Het overige werd per 100 kg. verkocht van f 7.40 tot f 8.10 en betere kwal. van f8.25 tot f8.60. Rogge per heet. f 4.70 a f 5.40. Gerst. Winter- per 100 kg. f 7.25 a f 7.90. Zomer- niet aangevoerd en Chevalier- per 100 kg. f7.25 a f 7.90. Haver per 100 kilo f 6.25 a f 6.75, blanke zware daarboven. Witte- boonen per heet. f9 a f 11, geringere f7 a f8. Bruineboonen per heet. f 7.50 a f 9.75. Blauwe Erwten per heet. f 8 a f 9.50 en mindere f 7.75. K a- nariezaad per heet. f 12.50 a f 15.50. L ij n z a a d. Aanvoer klein. Prijzen onver anderd. Zeeuwschenien. Aanvoer ca. 6000 balen, marktwaarde werd bepaald op f 1 voor de grooten en f 1.05 voor de kleinen, alles per 60 kilo. Aardappelen. Spuische jammen f 2.50 a f 3.Brielsche kralen f 3.20 a f 3.50, Zeeuwsche blauwe f 2.50 a f 2.70, dito bonte f 2.60 a f 3.—, Geldersche blauwe f 2.50 a f 280, dito Zeeuwen f2.60 a f 2.80, Plakeesche jammen f2.a f2.50, eigenheimers f2.20 a f2.40, poters f 1.50 a f 1.70 per heetol. Met geen aanvoer, weinig vraag. Zeeuwsche eieren f 6.60 a f 6.80 de 100 stuks. ROTTERDAM, 30 Dec. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1573 runderen, 287 vette, 96 nuchtere kalveren 114 schapen, 421 varkens, 100 biggen. Run deren le qual, 68, 2e qual. 46, 3e qual. kalveren le qual. 110, 2e qual. 90 3e qual, schapen le qual. 52, 2e qual. 42, 3e qual varkens le qual. 48, 2e qual. 42 3e, qual. cent; alles per kilogram. Vlissingen. Volgens loopende geruch ten droeg de Pakketvaart-Mij. te Amster dam aan de maatschappij «De Schelde" op den bouw van een pakketsteamer, type «De Cock". 's-Gravenhage. Benoemd bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam tot adjunct commies dhr. C. Adriaanse Jr., thans klerk aan de provinciale griffie te Middelburg. Hansweerd. Het geladen sleepschip «Willem" schipper Wauters, komende van België en bestemd naar Duitschland is al hier tegen een duc'dalf geloopen en lek geworden. Nadat er pompers aan boord waren geplaatst is het lek dicht gemaakt en zal het schip naar bestemming vertrekken. BRIEFWISSELING. Heeren Correspondenten worden beleefd uitgenoodigd hunne nota's in te dienen vóór 10 Januari e. k. Red. Door te late ontvangst der Middelburg- sche correspondentie moeten vele adver tentiën wachten tot Vrijdag. Zaterdag 3 Jan. 's-Heer Arendskerke, bij de Rugter door not. Pilaar een huis voor erven J. Wis- kerke 3 uur. Woensdag 7 Jan. Goes, door mr. Liebert het bouwen van een veestal, varkenshok en privaat op hof stede v. Liere Borssele. Inl. v. d. Weert architect. i Op a. s. Dinsdag 6 Januari hoopt onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, CATHARINA MEIJERS Wed. C. Burger te Baarland -■ haar 80sten jaardag te vieren. I G. MEIJAARD. C\ MEIJAARD— I 's-Heer Abtskerke. Burger. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, na een lang durig doch geduldig lijden, onzen veel geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader ADRIAAN DE JAGER Jz., in den ouderdom van bijna 64 jaren. De Heere die geen rekenschap geeft van Zijne daden doe ons berusten in Zijnen wil. Uit aller naam, Wed. A. DE JAGERVermeule. Wolfertsdijk, 23 December 1902. Voor do vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij gelegenheid van het overlijden van onzen veelgeliefden Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, ADRIAAN DÉ JAGER Jz., betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. A. DE JAGER— Vermeule. Wolfertsdijk, 3 Januari 1903. Mijn hartelijken dank aan allen die blijk gaven van hun belangstelling, bij mijn benoeming en installatie als burge meester van Wemeldinge. F. WABEKE Az., Burgemeester van Wemeldinge. Ondergeteekende wenscht alle ingezetenen van Vlissingen veel geluk en zegen in het Nieuwe Jaar. M. KUZEE, Grafdelver. Vlissingen, 1 Januari 1903. Ondergeteekende wenscht zijne vrienden en begunstigers bij den aanvang van 1903 's-Heeren zegen toe. H. P. VAN DER HELL, Loodgieter en Gasfitter. P. Gilde en Echtgenoote, Landbouwer. C. Schout, in Groenten en Aardappelen. J. A. Gelok, handel in Vogels, enz. VISITEKAARTJES 40 cent per 100. 50 en 60 cent per 100 met qratis _h SCHEURKALENDER. +- -t- +- Toezending per post 15 cent hooger. Boekh. F A N O Y Burg, Middelburg. Ondergeteekende wenscht zijne Vrienden en Be gunstiger s, zoowel binnen als buiten de stad, Gods besten zegen toe, bij de intrede van 1903, en beveelt zich minzaam aan. GOES, 1 Januari 1903.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1903 | | pagina 5