Advertentiën. Rechtszaken. met O 04.28 ERF, BOUW- en WEILAND, Petroleum te bekomen Uit de Tweede Kamer. Bekendmaking. Kerknieuws, Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Tram Middelburg—Domburg. Marktberichten. Predikbeurten Ger. Kerk. een nog korter huwelijksgeluk, in den strijd des levens ondergaat. Het is zoo juist wat mr. De Geer in de voorrede van dit verhaal zegt„het is een lied der smartweemoed is de eindindruk dien het achterlaatmaar het is een wee moed die verkwikt en sticht omdat hij aan sluiting vindt aan het diepste gevoel in elks hart en plaats laat voor den lichtstraal der christelijke hoop". Met 53 tegen 22 stemmen is de be grooting voor het departement van oorlog aangenomen. Eene aanneming die meer dan gewone belangstelling verdient. Omdat allen die, in de Kamer het voorzetsel democraat aan vaarden, tegenstemden. De sociaal-democraten, de vrijzinnig- demoeraten, en onze eenige zich noemende christen-democraat, de heer Staalman. Deze allen stemden tegen. De democratie verdraagt zich met het leger ganschelrjk niet. En overmits we leven in het teeken der democratie, is de gave der profetie niet noodig om te voorzien dat de komende jaren hoogstwaarschijnlijk grooten invloed zullen uitoefenen op dezen tak van staats dienst. Met eene eenzijdigheid die zich beter laat verklaren dan rechtvaardigen heeft de democratie zich geworpen op de volksnooden, om de nationale veiligheid en zelfstandigheid voorbij te zien. De behoeften zijn vele en de nooden groot. Een assurantie-premie te betalen tot een bedrag als leger en vloot vordert, valt zwaar. Goes. Het voorbereidend militair onder richt zal in deze gemeente van 24 December 1902 tot 3 Januari 1903, niet worden gegeven. Ned. Herv. Keik. Beroepen te Kalantsoog, P. R. A. v. Meurs te Barsingerhornte Zetten, B. v. d. Wal te Waddingsveen; teWin- sum, A. H. IJnsonides te Obergum te Oud-Beijerland, W. Bieshaar te Groot Am- mers. Aangenomen naar Vlachtwëdde, door J. B. A. Ie Roy cand. te Amsterdamnaar Bedum, door J. Busch Keizer te Wognum naar Stolwijk, door A. C. Leenderts te Leiden, vroeger te Kleefnaar Hoorn door J. Cramer van Baumgarten te Blijham. Bedankt voor Krimpen aan de Lek door M. Jongebreur te -'aarsveldvoor Zoeter- woude door W. R. Kalshoven te Elspeet voor Dokkum door H. de Groot te Hij- laardvoor Koevordeu door B. R. Knot- tnerus te Nyeveenvoor Lienden door A. Lambers te Lunteren voor Hoog- made door E. Warmolts cand. te Utrecht. Dr. Slotemaker de Bruine heeft zijn benoeming tot directeur der Neerbosch- stiehtiDg aangenomen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn 0. a. veroordeeld wegens diefstal en valschheid in geschrifteJ. B. 35 j., rijksveldwachter te Arnemuiden tot 1 jaar gev. straf met mindering, met 5 jaar ontzegging om bij de rijksveldwacht te dienen. huisvredebreuk A. P. 34 j., smid Graauw, tot f10 b. s. 10 d. h. huisvredebreuk en mishandelingJ' C. P. 21 j., slagersknecht en K. B. 24 j., kleer maker, beiden Middelburg, de le tot 3 w. en de 2e tot 7 d. gev. straf mishandelingE. A. M. 22 jkoeherder Eede, tot 1 m. en E. J. v. R. 33 j., koop man Terneuzen, tot 2 m. gev. straf; mishandeling van een ambtenaarJ. H. 27 j., koopman Krabbendijke, tot 1 m. gev. straf; dierenmishandelingJ. F. 16 j., schaap herder Schore, tot f 5 b. s. 5 d. h. wederspannigheidA. d. W. 21 j., arbeider 's Heer-Arendskerke, tot 14 d. gev. straf en eenvoudige beleedigingJ. J. K. 19 j., tim merman Terneuzen, tot f 3 b. s. 3 d. h. Neeltje Lokerse is vrijgesproken. Waarde. In het jaar 1902 werd deze haven bezocht door ruim 70 schepen in houdende ongeveer 5786 tonnen. Waarde. Door een landbouwer alhier zijn dit najaar 658 voeren suikerbieten naar de haven gevoerd. Stavenisse. Zooals in ons blad van 27 Nov. werd gemeld, zonk de houten tjalk van schipper Verstraate te Tholen na aan varing met een ijzeren aak bij het schaar onder Oude Tonge. Daar voor het lichten eene buitensporige som werd gevraagd, zal daartoe niet worden overgegaan. De tjalk ligt in het vaarwater en met den mast zichtbaar; daarom zal te dier plaatse van wege den Waterstaat een boei worden aangebracht. Bij het examen voor den telegraaf dienst is 0. a. geslaagd de surnumerair der posterijen en telegrafie J. M. A. Schwan te Vlissingen. In zake de braspartijen te Ellewouds- dijk in ons no. van 11 Dec. vermeld, ont vingen wij van onzen berichtgever geen nadere omschrijving. Wie echter meenen mocht dat met de tegenspraak van den burgemeester nu alles in 't reine is, ver gist zich. Wij kregen ongedacht van andere geachte zijde de onpartijdige mededeeling dat onze berichtgever niet overdreven heeft dat alles waar isdat 't ook in Februari aldaar inderdaad niet zuiver moet geweest zijn. Enkele namen althans van menschen die bij die gelegenheid dronken waren, zijn ons genoemd. De tegenspraak van dan burgemeester heeft ons derhalve nog niet overtuigd dat ons blad misbruikt is. Gaarne zullen wij daar een oogje in het zeil doen houden. Wemeldinge. Heden was het voor onze gemeente een aangename dag. De nieuwe burgemeester, de heer F. Wabeke Az. aanvaardde zijn betrekking. Na te half 11 door den Commissaris der Koningin te zijn beëedigd, werd hij te 2 uur van den trein afgehaald door den jongsten wethou der en den secretaris en te half 4 binnen geleid, waarna hem onder een gepaste toespraak van den oudsten wethouder den heer K. Dominicus het teeken zijner waardigheid werd ter hand gesteld. De nieuwe burgemeester aanvaardde zijn taak met een toespraak waarin hij allereerst dank bracht aan H. M. de Koningin voor de benoeming, en daarna aan den wet houder en den Raad voor hunne heil- wenschen. Bij beval zich dringend aan in den steun van de wethouders, den secretaris en de raadsleden. Hiermede was deze plechtigheid afgeloopen. Aan de armen der gemeente werd een ruime be deeling van brood gedaan, terwijl na de vacantie, op 5 Januari, den schoolkinde ren een feestelijkheid wordt bereid. Hebbe de nieuwe burgemeester van Wemeldinge in de gunst Gods, rijken zegen op zijn gewichtvollen arbeid. Omtrent het spoorwegongeluk onder Bodegraven vernemen wij nog uit de N. R. C.: De brug was niet dichtgedraaid, derwijl de brugwachter zich verslapen had wijl naar hij zegt zijn wekker niet was afge loopen. De telegrafische vraag of de weg veilig was, bleef dus onbeantwoord. Toch liet men den trein uit Bodegraven vertrek ken. De machinist reed in mist en sche mering door het onveilige sein waarin geen licht brandde, en toen gebeurde het onheil. De brugopening tusschen de hoofden over het water gemeten is zeven meter. Over dezen afstand sprongen de machine met tender, een bagagewagen en twee derde klasse-rijtuigen heeneen rijtuig eerste en tweede klasse zakte precies tusschen de hoofden in, en bleef daar, van achteren rustend op de buffers, boven het water hangende overige wagens bleven op de rails voor de brug staan. De locomotief, losgebroken van de tender, stoomde nog een honderd meter door, en sloeg toen van den dijk, waar zij onderstboven kwam te liggen, met de wielen in de hoogte, vlam men en stoom uitbrakende. Een veertig meter daarvóór, vlak tegenover het wachters huis, maakte de tender een omzwaai in de lucht, en viel toen, met den voorkant naar achteren, een eindweegs diep in het zand van het talud de bagagewagen sprong daar bovenop, de brugwachterswoning dreigend te verpletteren, en opgestopt tegen dit gevaarte schokten de derde klasse-rijtuigen stil, tot aan de assen in het zand dringend. Verbijsterd schrok de brugwachter van het gedaver uit zijn bedhij zag de reuzen- ruïne van verpletterd hout en ijzer zich hoog boven de vensters van zijn huisje verheffend, hij zag den feilen vuurgloed, hoorde 't gesis van den stoom en 't water. Half gekleed vloog hij zijn woning uit, wilde om hulp seinen, maar het blokhuis aan den overkant was weggeslagen. En toen snelde hij door naar station Woerden om de ramp te vertellen. Inmiddels hadden de enkele reizigers zelf de portieren ge opend, en ongedeerd, een enkele met een schram, kwamen naar het brugwachters- huisje. Daar kwam ook weldra de gewonde machinist heengeloopen. Hij was, hoewel hevige pijnen lijdend, volkomen bij zijn bewustzijn, maar hoe hij op den dijk ge slingerd was, wist hij niet. Hij dacht, dat de stoker en hij, toen de machine van den tender was gebroken, daartusschen in 'tzand waren gevallen. De leerling-machinist lag daar nog mede gewond. Maar men miste den hoofdconducteur en den conducteur. Zij werden gevonden in den saamgedrukten bagagewagen, tusschen de remkast gedrukt. De hoofdconducteur, vreeselijk verminkt, bleek reeds overleden te zijnde conduc teur moest worden uitgezaagd. Hij klaagde over pijn in de borsthij gaf bloed op de tanden waren hem uit den mond geslagen. De hoofdconducteur werd gevonden in staande houding, geklemd tusschen de achterwand en het dak van wagon. Het was onmogelijk hem uit die positie te ver lossen, voordat 't personeel uit Utrecht met een werktrein arriveerde. De man moet direct gestikt zijnin de linkerhand hield hij zijn fluitje nog opgeheven, alsof hy wilde waarschuwen. Te Amsterdam III is tot lid van den gemeenteraad gekozen Henri Polak (s.d.) met 2610 van de 4378 stemmen. Voorts bekwamen mr. D. Lioni (1.) 1052 en mr. F. A. Diepenhorst (a.) 716. In Amsterdam VIII gekozen J. Douwes (antr.) met 740 van de 1460 stemmen. Voorts bekwamen J. In- genohl (vrijz. dem.) 363 en P. L. Tak (s.d.) 357. Een Afrikaansche naam voor een ge weer zeermaakding. Dat de eerlijkheid nog niet de wereld uit is, heeft men gisteren te Harlingen kunnen zien. Een winkelier die eene be taling zou doen, verloor onderweg zijn geld, bestaande in eenig bankpapier. Hij spoedde zich terstond naar het politiebureau, waar gevonden voorwerpen worden bewaard. Nauwelijks is hij daar, of er komt eene vrouw f60 brengen, een bankbriefje dat zij gevonden had. Onmiddellijk daarop verschijnt een werkman, die een briefje van f 40 had gevonden en weinig oogen- blikken later een jongmensch die een bank biljet van f25 en een muntbiljet van f10 overlegde. En ten slotte een kantoorbe diende die het nog ontbrekende muntbiljet van f10 vertoont! Bij kon. besluit is dr. Z. Th. Diehl, directeur van en leeraar aan de R. H. B. S. te Sneek benoemd tot directeur van en leeraar aarl de R. H. B. S. te Alkmaar. Te Roden stierf een vierjarig kind doordat het, onopgemerkt, uit een ketel met kokende koffie had gedronken. Te Helenaveen zakten twee jongens door het ijs, de ten verdronk, de ander kroop den kant op doch ligt bedenkelijk. De ladingmeester van de Holl. Spoorwegmaat schappij te Haarlem verwondde zich aan een gebroken flesch en is kort daarop aan bloedvergiftiging overleden. Terwijl een meisje te Tilburg water schepte uit een put schoot eensklaps de balans uit de mik en kwam terecht op het hoofd van haar vierjarig zusje dat in de onmiddellijke nabij heid speelde, het kind bleef op de plaats dood. Te Lienden hadden twee knechtjes van een bakker op een zolder bezig zijnde koren om te zetten, de onvoorzichtigheid een poffer te ontsteken in een lantaarn. De lantaarn vloog uit elkaar. Toen men naar boven ging om te zien wat er gebeurd was, kon een der jongens nog stamelend zeggen „ik heb het niet gedaan". Hij gaf daarna den geest, terwijl de ander, in deer- niswaardigen toestand opgenomen, insge lijks gestorven is. Bij Bodegraven is gisteren morgen de trein Leiden-Woerden in de openstaande spoorbrug gereden. Een hoofdconduceur werd gedood, twee con ducteurs doodelijk gekwetst, de machinist en de machinist-leerling kwamen met eenige schrammen vrij. Locomotief en tender lig gen in een aan den weg gelegen sloot. Te Hoogeveen is een jongeman door het op hol slaan van zijn paard van het rijtuig geslingerd, waarbij hij beklemd geraakte tusschen den wagen en een boom. Hjj kreeg daarbij zulke ernstige inwendige kneuzingen dat hij aan de gevolgen be zweek. Te Rucfen viel een landbouwer van den hooizolder, kwam met het hoofd op een snijmachine terecht en was ter stond dood. Een koopman uit Bergen op Zoom die met muilezel en wagen op den weg naar Tholen door de stoomtram werd aangereden, is aan de gevolgen over leden. De muilezel moest worden afge maakt. De vrachtschipper van het veer Amsterdam - Den Haag-Scheveningen, lig gende met zijn motorschuit te Amster dam, is over boord gevallen en aan de gevolgen overleden. Na den oorlog. Chamberlain zet zijn reis door het Oostafrikaansch protectoraat voort, en in royal stylezooals den grooten man van het Rijk past. De prins en de prinses van Wales zijn in Canada op een cow-catcher (hindernisploeg) van een der groote locomotieven geklommen en hebben een endje op die wijze gespoord. Na tuurlijk moesten de heer en mevrouw Chamberlain het hier ook doen. Mevrouw Chamberlain nam «kiekjes" met een hand camera. Chamberlain zelf keek rondhij was zeer onder den indruk van het vrucht baar aanzien van het land, zeide hjj. Op grond van hetgeen hij van zijn post op de locomotief waarnam, wist hij een groote toekomst aan het land te voorspellen. Te Nairabi werd gestopt. Chamberlain gebruikte daar de lunch; echte negerhoof den voerden echte neger-oorlogsdansen voor hem uit. Na de lunch hield de minister een rede voering, waarin hij nogmaals de spoorweg onderneming prees. Hij verklaarde, dat wat bij van Oost-Afrika gezien bad, bij hem de meening versterkte, dat de Britten het domi- neerende koloniseerende ras van de aarde waren, bestemd door het lot om de woeste oorden van den aardbodem te doen bloeien. Wat zullen na die woorden, de cheers heb ben geklonken, onder het knallen der cham- pagnekurken! Nog een oorlogsdans besloot de feestelijkheid. Het is te vreezen, dat al dat negerkrijgs- geschreeuw de vredelievende stemming, waarin de koloniale secretaris verkeerde, nog zal bederven. Mevrouw Dent-Grant, weduwe van den Amerikaanschen Generaal en oud-Pre sident Ulysses Grant, is te New-York overleden in den ouderdom van 77 jaren. Haar huwelijk kwam op romantische wijze tot stand. Haar vader wilde niet, dat zij de vrouw zou worden van Grant, die toen een arm jonkman was. Maar toen Grant den jongen Dent, zijn schoolmakker, van een wissen dood verdrinken had gered, gaf de vader nit dankbaarheid de hand zijner dochter aan den man, die later Hoofd van den Staat zou worden. Mevrouw Grant heeft altijd haren man hoog vereerd. Kort na zijnen dood gaf zij een boek uit, dat gewijd was aan zijne nagedachtenis en zij laat een handschrift na, dat uitgegeven zal worden als aanvulling van die levens beschrijving. Een presidentsverkiezing Haïti. Voor heden is het Haïtisch congres bijeengeroepen ter verkiezing van een president der repu bliek. Teekenend voor den toestand in dezen negerstaat is het bericht, dat de candidaat voor het presidentschap, Colin, ia de Amerikaansche ambassade is gevlucht. In de straten van de hoofdstad wordt druk geschoten en de opwinding is er zeer groot. Een kameleon-dameIndien wij een Amerikaansch dagblad mogen gelooven, woont te Springfield in de Vereenigde Staten een jonge dame, die alle eigen schappen van een kameleon of een ver- kleurmannetje bezit. Zij is twintig jaar oud, en van gemengd bloed. Nu eens heeft haar huid de donkere kleur van hare groot moeder uit de donkere wouden van Da homey, dan weer de roode tint van de moedige Apachenvrouw, om ten slotte de bekoorijke hoogroode verf van Kastiliaansche wangen te vertoonen. Alleen haar hiel behoudt steeds dezelfde bruine kleur. De geneesheeren begrijpen er niets van. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Wil u voor onderstaande eenige plaats ruimte afstaan, het is in het belang van vele landbouwers die nu nog niet weten dat er tegen de ontworpen tramlijn be zwaren kunnen ingebracht worden tot en met 31 Dec. a. s. bij Burgemeester en Wethouders van die gemeente waaronder zij wonen. Laat nu geen enkele landbouwer nalaten, ook al is zijn bezwaar slechts dat zijn perceel daardoor gesehonden wordt, dat bezwaar in te brengen, en er zich niet aan storen, al willen Burgemeester en Wethouders die bezwaren uit den weg redeneeren. Laat ieder voor 1 Januari zijn bezwaren indienen, want bedenkt wel, er zullen een massa perceelen kostelijk goed land of weide zoo door geschonden of bedorven worden, dat zij geheel hunne waarde verliezen. De bezwaren moeten liefst schriftelijk worden ingebracht. Dat elk voor zjjn belangen wake, nu nog is het daarvoor tijd. Die het zelf niet kan dat hij de hulp van anderen inroepe. P. S. Was het niet wenschelijk dat H.H. Burgemeesters en Wethouders er eens een einde aan maakten om ook in de aankon digingen De Zeeuw voorbij te gaan? M. X. Mijnheer de Redacteur! Allerlei geruchten doen in onze stad den omloop in betrekking tot de plaats voor een nieuw Post- en Telegraafkantoor. Na tuurlijk zijn dit niet veel meer dan »on dits", maar toch kan het misschien zijn nut hebben de publieke opinie op dit punt te hooren. Onder de genoemde plaatsen voor zulk een Post- en Telegraafkantoor werd o. a. ook genoemd de tegenwoordige beurs of botermarkt. Mijnheer de Redacteurik kon mijn oogen niet gelooven, toen ik dit las. Zou het geen verregaand vandalisme zijn, dit typische stadsgebouw die fraaie zuilen galerij, in 1592 gesticht op de plaats van het voormalige minnebroedersklooster, met den schoonen onden lindeboomonze pit toreske botermarkt, die een Engelsch tee kenaar zoozeer bekoorde, dat hij haar door een plaat in de Graphic «wereldbekend" maakte, zou men het waarlijk aandurven, om ook dit eigenaardig gebouw onder den moker des sloopers te doen verdwijnen Ik kan het vooralsnog niet gelooven. Maar bovendien, ook de plaats komt mij zeer ongeschikt voor. Een Post- en Tele graafkantoor moet in de hoofdstraat staan en het verwondert me daarom, dat men het oog niet vestigt op de openbare school in de Langedelft, die daar voor den rus- tigen gang van het onderwijs alles behalve op haar plaats staat, zoodat zelfs de passage voor rijtuigen moet worden beperkt. Op dit terrein gelegen op den hoek van een straat kon waarschijnlijk een doelmatig gebouw verrijzen, vooral als men bovendien kon beschikken over de voormalige leen bank, al zou het te wenschen zijn, dat ook dezer karakteristieke gevel behouden bleef. De openbare school ware misschien te verplaatsen naar de Noordzijde van de Yischmarkt of naar het terrein van de voormalige Yischmarktskerk in de Zuster straat zij zou dan zeker rustiger staan dan nu in onze hoofdstraat. Velen zouden het betreuren, indien het „damplansoentje" voor een dergelijke in richting werd aangewezen en meenen dat een fraai stadsgedeelte daardoor zou wor den bedorven. Ik kan die meening niet deelen. Zeker 25 jaar geleden, toen de dam de dam nog was, toen nog geen wan- stallig muurtje een droog dok verborg, maar de beurtschepen, liggende in de nu gedempte kom het damplein alleraardigst stoffeerden door hun takelage of vlagver- siering en er op de „plankieten" altijd drukte van sjouwerlui of „baliekluivers" te zien was, toen, ja leverde dit stadgedeeltje een schoon effect. Nu daarentegen zou het uitzicht uit de Kortedelft en Giststraat er eer bij winnen dan verliezen, indien een Monumentaal gebouw de eene zijde van het damplein afslootwe kregen dan bovendien een flink plein meer in onze stad. Natuurlijk verschillen ook in dit opzicht de smaken, en ik geef dan ook gaarne mijne meening voor beter, maar zou het betreuren, als onze botermarkt verdween, ook al is het te voorzien, dat een post kantoor op den burcht, deze straat in waarde zou doen rijzen. Een burchtbewoner. GOES, 23 Dec. 1902. Bij matigen aanvoer van granen werd langzaam tot vorige prijzen verkocht. Nieuwe Tarwe f 6,— a f 6,75. Rogge f 5, 4 f5,25. Wintergerstper 100 kilo f7,30 a f8,00. Zomergerst per 100 kilo f 7,30 A f7,75. Haver per 100 kilo f6,25 4 f7,50. Bruine Boonen f6,00 a f9,50. Paardenboo- nenf af Koolzaad f 4 f Groene erwten f8.75 4 f9.50. Kroonerwten f8.75 4 f9,50. Versche Boter f 1,30 4 f 1,40 mid. 68 de 'l2 kilo. Eieren f5,50 4 f 5.60 mid. f 1,37s. Particulieren Boter f 1,45. Weinig aanvoer van Boter. Particulieren Eieren f 6,40. Eieren tamelijk aangevoerd. ZIERIKZEE, 24 Dec. 1902. Boter f 0,60 4 f 0,47'A per pond. Kipeieren f2,a 1,75 Kleine eieren f 1,37s a f 1,12s de 25 stuks. OOSTBURG, 24 Dec. 1902. Oude Tarwe f 8.25 4 f 8,50 Nieuwe Tarwe f 6,50 4 f 7,N. Rogge f 5,20 4 f 5,50 N. Wintergerst f7,50 4 f8,— per honderd kilo. Zomergerst f7,25 a f7,50 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 6.50 4 f6,75 Kook- erwten f 9,4 f 9,25. Erwten f 0,00 4 f 0,00 Paardenboonen f 7,00 a f 7,25 Koolzaad f 0,00 a f0,00. Waar 't er niet bij staat, is de pry s per H.L. VLISSINGEN, 23 Dec. Boterf 1.304fl.20 per KG. Eieren f 8.40 per 104 stuks. ROTTERDAM, 22 Dec. Ter graan markt van heden (Maandag) was, de toevoer in binneniandsche granen doordien vele gewone beurtschippers van de heropende vaart gebruik maakten om nog eene reis in dit jaar te doen, buiten gewoon. Niet alles kon echter geplaatst worden. Tarwe. De beste werd uitge zocht van f 6.90 tot f 7.20 per heet., enkele zeer zware partijtjes iets daarboven. Het overige per 100 kg. van f7.25 tot f 8 en betere van f 8.25 tot f 8.50. Wegens ge brek aan kooplust moest een goed deel onverkocht blijven. Rogge per heet. f4.60 a f5.30. Gerst. Winter-per 100 kg. f 7.20 a f 7.80, en de puikste tot f 8. Zomer- per 100 kg. f 7.50 a f 8 en Cheva lier- per 100 kg. f 7.20 a f 7.90. Haver per 100 kilo f 6.25 a f 6.65 en blanke zware daarboven. Witteboonen f8 a f 11. Bruineboonenföaf 9.50 uit gezochte partijtjes daarboven. Blauwe Erwten f8 af 9.25 en gave puike koken de daarboven, mindere 1 7.25 a f 7.75. Kanariezaad fllaf 13.50. L ij n- z a a d onveranderd. Zeeuwsche uien. f7.50 a f7.80 de 100 stuks. Aardap pelen. Spuische jammen f 2.50 a f3. Brielsche kralen f 3.20 a f 3.50, Zeeuwsche blauwe f 2.60 a f 2.80 dito bonte f 2.60 a f 2.80, Gelderscbe blauwe f 2.60 a f 2.80, dito Zeeuwen f 2.60 a 2.80, Flakeesche jammen f 2.— a f 2.50, poters f 1.50 a f 1.70 per hectol. Met geen aanvoer, geen vraag. ROTTERDAM, 23 Dec. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1939 runderen, 476 vette, 123 nuchtere kalveren 1399 schapen, 466 varkens, 111 biggen. Run deren le qual, 66, 2e qual. 46, 3e qual. kalveren le qual. 104, 2e qual. 843e qual, schapen le qual. 52, 2e qual. 44, 3e qual varkens le qual. 48, 2e qual. 42 3e, qual. cent; alles per kilogram. Noor de vele en hartelijke betui gingen van deelneming, zoo van hier als van elders ontvangen bij het over lijden van mijne geliefde echtgenoote JACOMIJNTJE LABEUR, betuig ik, ook namens mijne kinderen, behuwd- en klein kinderen, mijn hartelijken dank. L. DANE. Nisse, 23 Dec. 1902. Donderdag 25 Dec. (1ste Kerstdag). Yoorm. half 10 uurDs. R. J. v. d. Yeen. Nam. 2 uur: Idem. Vrijdag 26 Dec. (2de Kerstdag). Yoorm. half 10 uurDs. R. J. v. d. Yeen. Zondag 28 Dec. Voorm. half 10 uur: D3. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uur: idem. H. C. Z. 25. Avond 6 uur: Lezing. I1 K JtdC OOP: (ONDERHANDS) nabij het dorp Cortgene, waarbij in pacht kan volgen ongeveer 38 hectaren behoudens goedkeuring. Inlichtingen bij den eigenaar-bewoner GERARD YERBURG, Cortgene. a 67a cent de Liter., A. SIMPELAAR, Biggekerke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2