Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. P o s t e r ij e n. M arktberichten. BURGERLIJKE STAND En die twee vertegenwoordigen zuiver den principiëelen strijd. De eene candidaat staat links, de andere rechts. Candidaat links is Prof. v. d. Vlugt ge steund door liberalen en vrijzinnig-demo craten. Bezitter van een vereerden naam, en buitengewone bekwaamheden zelfs buiten onze grenzen bekend. Alles wat geëerd en geleerd is, vooruitstrevend en vrijzinnig heeten wil, gaat voor dezen candidaat, die, het moet erkend worden, het ook waard is, in 't vuur. Alleen de sociaal-democraten weigeren officieel voor dezen Conservatief teloopen. Of ze 't ook officieus niet doen zullen Welzeker. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Al is 't ook maar om den clericaal te weien. Candidaat rechts is de heer J. de Lange, wethouder van Leiden. Een burgerlijke naam voor een burger-man, geacht in zijn kring, maar vermoedelijk met ver buiten den burcht der Wassenaars, de veste van Yan der Werft', de sleutelstad van Boer- have bekend. Zijn candidatuur wordt gesteund door antirevolvtionairen ea roomsch-katholieken. De christelijk-historischen onthouden zich. De partijen des geloofs dus slechts voor een deel contra de partijen des ongeloofs. Profeteeren is altijd gewaagd, getuige de verkiezing van Bijleveld in Amsterdam IX, maar daar is toch geen enkele reden om te vermoeden dat het district van ds. Donner ditmaal zijn verleden verloochenen zou en niet met meerderheid van stemmen in de Tweede Kamer brengen zou den can didaat der antirevolutionairen, den heer Joh. de Lange. De benoeming van majoor G. J. C. A. Pop tot directeur-generaal der posterijen en telegraphie, is in de Staatscourant mede gedeeld. Zij heeft reeds op het bloot voor afgaand gerucht, heel wat geschrijf en gewrijf veroorzaakt. Men voorspelt dat dit nog wel een weinig zal aanhouden, tot ook deze benoemde blijk zal geven geen pop maar een levend mensch te zijn, en wel een van wien actie uitgaat die verbaast en goeddoet. Wie weet welke schoone vlinder zich uit deze pop weldra te voorschijn werkt! Trouwens de benoeming van niet-speci- aliteiten behoeft daarom nu juist geen fout te zijn. Kapitein Fabius is een uitnemend in specteur van het lager-, wijlen ds. v. Eijk van het middelbaar onderwijs gebleken. De kapitein Idenburg valt als minister, de generaal Rooseboom als gouverneur- generaal weer mee. De advocaat Maca- lester Loup is als diroctear der Rijksver zekeringsbank, en de niet-advocaat Del- Meester als vice-president van den Raad van Ned.-Indië op zijn plsats gebleken. Minis ter Havelaar was bij zijn optreden vóór Pop ook geen posterijenman, en de Haag- sche hoofdcommissaris van politie Van Schermbeek geen politieman. En wat wis ten vele advocaten en gepensioneerde offi cieren bij hun optreden als schoolopzieners van schoolzaken af? En zie, wat zijn die allen kostelijk meegevallen. In zekeren zin waren zij bij hun aan stelling altegaar „poppen". En wat zijn zij, na de ontpopping, nu! Uit de Tweede Kamer. Zonder hoofdelijke stemming beeft de Tweede Kamer na een debat van negen dagen de Indische begrooting aangenomen. TJit de laatste debatten, met de zweep achter den rug haastiglijk gevoerd, valt voor onzen lezerskring, naar wij meenen, niets meer te melden dat interessant genoeg is om de plaats daaraan af te staan te wettigen. Op het kenmerkende dat deze Indische begroo ting voor ons Nederlanders in 't gemeen, zoowel als voor ons antirevolutionairen in 't bijzonder aanbiedt hopen we nogmaals in ons volgend nummer te wijzen, en met die soberheid en zelfbeperking welke een zoodanige behandeling alleen genietbaar maakt, voor onzen lezerskring nog eens duidelijk te maken het hooge en groote belang verbonden aan 't bezit van zoo uit gebreide koloniën. Voor onze lezers die ons vereerden met het volgen van onze artikelen Uit (le Tweede Kamerzij nog een herinnerd dat ons eerste artikel de geest en strekking van het debat bepaalde ons tweede artikel trachtte de hoofdpersonen in het debat de heeren Idenburg en Van Kol en hunne leidende beginselen te doen kennen. Ons derde artikel was gewijd aan de ge ruchtmakende pers-aanklacht over Deli, ons vierde had ten doel verschillende misstanden en tegenover elkander staande beschou wingen in 't licht te stellen. In ons volgend nummer hopen we in ons hoofdartikel de positie der antirevolu tionairen tegenover de koloniën en haar hedendaagsch bestuur in 't licht te stellen, en daarmeë ook van onze zijde het koloniaal debat als geëindigd te beschouwen. Ned. Herv. Kork. Beroepen te Zaltbommel, F. H. Koster te Grosthuizente Wervershoof, O. J. Staal, cand. te Oude Pekela; te West- kapelle, P. J. Steinz te Sfavenisse. Aangenomen naar Dordrecht (vacature- Jonker) door C. Bouthoorn te Eede. Bedankt voor Zegveld door B. v. d. Wal te Waddingsveen voor Wezep door W. Bieshaar te Groot Ammorsvoor Werk hoven door H. J. Olthuis te Otterloo voor Winterswijk door dr. H. Ph. Rogaar te Zuidlaren. Wolfertsdijk. Vrijdagavond is in de Kerkeraadsvergadering tot ouderling ge kozen de heer W. van Oeveren in de plaats van J. Tolhoek, die niet meer in aanmerking wenschte te komen en tot diaken herkozen de heer A. Huisson. Geref. Kerken. Beroepen te Giessen, H. Teerink te Werkendam te Kockengen, J. G. Kunst te Schipluiden. Ev. Luth. Kerk. Aangenomen raar Culemborg door J. C. Schroder, prop. te Arnhem. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Bruinisse dhr. C. L. de JoDge van Goes. Geslaagd voor Huisacte Boekhouden K XI te 's-Gravenhage de heer M. W. Paap te Middelburg. Wolfertsdijk. Door het schichtig wor den der paarden, kwam de knecht van den landbouwer van S. met zijD wagen in een sloot terecht. Hijzelf viel tusschen de dieren in, en een wonder mag het heeten, dat hij er met een schram aan zijn been afkwam. Met nog eonige materieele schade liep het ongeval af. Wolfertsdijk. Door de felle vorst van 1. 1. zijn bij den werkman M. van de eene hand zijn vingers bevroron, terwijl hij een aardappelhoop dekte met grond. Hoewel genoemde deelen langzamerhand bijkomen, hindert het hem toch nog. Krabbendijke. Vrijdag 28 Nov. ver gaderden de werkliedenveroeniging en het ziekenfonds in een der lokalen van de openbaro school onder voorzitterschap van dhr. A. Sonke. Het ziekenfonds ontving dit jaar f 405, terwij f 105 werd uitgekeerd. Bij stemming voor 4 bestuursleden van de werkliedenveroeniging werden de aftre denden herkozen: A. Sonke met 73, J. van Luik met 75, A. van 't Leven Jz. met 65 en B. Klap met 66 van de 75 uitge brachte stemmen. Voor het ziekenfonds werden de aftredenden ook herkozenJ. N. Elenbaas met 57 en Jac. Welleman met 52 van de 63 uitgebrachte stemmen. Allen waren aanwezig en nameD de be noeming aan. Alsnu kwam aan de orde de vraag, wat gedaan kan worden voor het lid Zweedijk, die ruim 9 maanden geleden zulk een ongeluk had in de schuur van dhr. Kolft', dat hij nog buiten staat is om te gaan werken. Op voorstel van dhr. Elenbaas zal het bestuur bjj dona teurs, leden en zoo noodig ook buiten de vereeniging rondgaan om bedoeld lid een wekelijkschen steun te verzekeren, totdat hij weer zijn brood zal kunnen verdienen. De secretaris van werkliedenvereeniging en ziekenfonds, M. Weststrate, las vervol gens een flink uitgewerkt stuk voor, waarin hij de wenschelijkheid uiteen zette, dat na don dood van haar man de vrouw ook uit het ziekenfonds zou kunnen trek ken, waarop werd besloten, dat, mits de weduwe de wekelijksche contributie blijve betalen, zij bij ziekte de uitkeering van een gewoon lid zal krijgen, d. i. 60 cent per dag of f4 per week, gedurende hoog stens 10 weken of 60 werkdagen per jaar. Te Arnemuiden is Vrijdag overleden, na een diensttijd van ruim 21 jaar, de gemeente-veldwachter J. Dronkers. De rijksveldwachter B. bevindt zich in voor arrest, verdacht van verduistering. Arne- mdiden is derhalve op 't oogenblik zonder politie. Voor dijkbaas van het waterschap Hoedekenskerke is door het bestuur een drie tal opgemaakt, bestaande uit J. J. Blok, opzichter, J. L. Krieger, opzichter bij den Zimmerman-polder, beiden te Middelburg, en H. Keur, buitengewoon opzichter bij den waterstaat, te Sas van Gent. De benoeming geschiedt tegen 1 Januari. In plaats van den heer mr. Cau, die bedankt heeft als lid en voorzitter van de gezondheidscommissie te Zierikzee, is benoemd het lid de heer J. L. C. Wortman te Noordgouwe, terwijl tot lid is benoemd de heer mr. D. van der Vliet te Zierikzee. 's Heerenhoek. In de jl. Zaterdag ge houden vergadering van Ingelanden van het waterschap Ovezande werd besloten de gevraagde bijdrage ad. f 0,30 per H.A. in aanleg- en onderhoudskosten te verleenen voor de verharding van de wegen loopende van Steiger Borssele naar de kom der ge meente 's Heerenhoek over den Borsselschen dijk, zulks gedurende 20 jaien en tevens na afloop daarvan nog 20 jaren bij te dragen f 0,17'/s per H.A. in het onderhoud dier wegen. Aangezien alsnu door dit besluit alle gevraagde bijdragen, behoudens eenige wijziging zijn toegestaan is met grond te verwachten dat de voorgenomen verharding alsnu tot stand zal komen, waarvoor aan de bijd ragende ingelanden bepaald een woord van dank toekomt, en een geluk- wensch aan dengene die het initiatief ge nomen heoft in dit zoo grootsch en nuttig werk met zijn behaald succes. De Min. v. Binn. Zaken heeft in zijn memorie van antwoord voorgesteld de sub- sudie van de Ambachtschool te Goes te verhoogen tot f 6000. Zaterdag was het 70 jaar geleden dat de heer J. Lannooy te Leiden met zijn echtgenoote H. de Waal in bet huwe lijk is getreden. De bruid is thans 90 en de bruidegom 89 jaar hun hoogen leeftijd in aanmerking genomen, is de staat van hun gezondheid nog vrij goed. Het echt paar is gezegend geweest met 14 kinderen van wie er nog 4 in leven zijn. Het aan tal kleinkinderen is 14 en dat der achter kleinkinderen ongeveer 40. De Prov. Ov. en Zw. Ct. geeft een reeks «Overijselsche vertelseltjes", waaraan de volgende anekdote is ontleend Aan een stadje aan de grens van Over- ijsel stond in het begin der vorige eeuw sedert lange jaren een predikant, wiens naam op »of' eindigde en dien de schrijver Lathof noemt. Hij was een voortreffelijk man met acht dochters, allen flinke knappe meisjes, die geleerd hadden de handen uit de mouwen te steken. Allen traden in den echt, en toen de vader de plechtigheid van de laatst huwende dochter inzegende, stond een gedeelte van het talrijke publiek op en zong hem toe God lof Lathof Is van zien letste dochter of. Te Dordrecht is een bulpiemmer dienstdoende op een der treinen van de H. S. M. door een anderen trein aange reden en levensgevaarlijk verminkt. Onder anderen was een been af. Een man die to Tongerle op het erf eener weduwe aan het plaggen steken was en daarover door de weduwe werd aangesproken heeft haar hierop met een riek levensgevaarlijke steken toegebracht. Te Dongen had in de stoomzuivelfabriek de machinist den ketel beklommen om aldaar eenige werk zaamheden te verrichtentoen hij bezig was met het smeren der machine viel hjj er af en kwam zoodanig met het hoofd op de steenen terecht dat hij aan de gevolgen bezweek. Te Zijpe is een 17 jarig meisje bij 't aanmaken der kachel met petroleum in brand geraakt en aan de brandwonden bezweken. Te 's-Qraven- hage in een huis in de Wagenstraat is een knecht die aldaar eenig werk moest verrichten, op 't privaat dood gevonden. Twee kinderen (een zusje en een broertje), oud 5 en 7 jaren, zijn te Hollandsche- veld (Dr.) door het jjs gezakt en verdron ken. Zaterdagmiddag ging te Amster dam op het loozingskanaal eon 12 jarige knaap op het ijs doch zakte er door en verdronk. Twee jonge mannen, broeders, van 22 en 19 jaar schoten te hulp doch zakten eveneens door het ijs en werden eenigen tijd later met den jongen dood opgehaald. Te Rotterdam is het volgende bloedige drama afgespeeld. De 36-jarige brievenbesteller te lJmuiden, J. N. Tielrooy, leefde sedert geruimen tjjd in onmin met zijn vrouw Trjjntje Metz, tengevolge van mishandelingen, waaraan zij voortdurend van hem bloot gesteld was. Reeds was daarom eene echtscheidings procedure aanhangig gemaakt, en was zij naar hare familie vertrokken en vestigde zij zich Vrijdagavond in de Benthuyzerstraat no. 85 twee hoog, terwijl in een aangren zende straat haar gehuwde zuster woont. Zij was voornemens twee postbeambten in den kost te nemen, en was daartoe de woning Zaterdagmorgen aan het inrichten. Van haar man zou zij maandelijks 32 gulden ontvangen en een naaimachine. Onverwacht was hij Zaterdagochtend uit lJmuiden over gekomen en drong om halfelf de woning binnen, gewapend met eeD nieuw scheermes, dat hij speciaal gekocht had. Er ontstond eene worsteling en zij had nog de kracht een der vensters te openen en op straat moord te roepen. Twee mannen drongen binnen, waaronder de 36-jarige werkman Joh. van Leeuwen, die met een dorpel, dien hij van den vloer opnam, den moordenaar een slag op het hoofd toebracht, die daar door versuft was, en hadden beide mannen nu gelegenheid de zwaar verminkte vrouw, die 14 verwondingen had aan hals, hoofd, armen en polsen, naar het nabijgelegen po- litie-bureau over te brengen. Politieagenten drongen daarop met de sabel in de vuist de woning binnen en tioften in een achter kamer den moordenaar aan, tegenover het ledikant, waarin de 4 kinderen van 39 jaar een toevlucht hadden gezocht. Tiel rooy had zichzelf eenige diepe halswonden toegebracht. Beiden werden in zorgwek- kenden toestand overgebracht naar het Zie kenhuis. Voor de vrouw bestaat ernstig levensgevaar, wijl enkele slagaders zijn door gesneden en veel bloedverlies is ontstaan. De vier kinderen werden ondergebracht bij de zuster van T. Metz in de Zaagmolenstraat. Dinsdag herstemming te Leiden de linksche partijen zijn 't eens, met uitzon dering van de S. D. A. P., die zich on zijdig houdt, steunen allen de candidatuur v. d. Vlugt, de rechtsohe partijen hebben het echter niet eens kunnen worden, de antirev. en Roomschen blijven de candi- datuur-De Lange voorstaan, terwijl de chr. historische kiesvereeniging zich van stem men zal onthouden, zoo voor de Kamer- als voor de Staten-vacature. Na de rede van dr. De Visser was wel niet anders te ver wachten. Inmiddels beveelt De Nederlander bij de vrij-antirevolutionairen de candida tuur-De Lange aan. Het zal er dus spannen De toestand van den minister van marine blijft zeer zorgelijk. Reeds kwam de ministerraad bijeen om maatregelen te be spreken te zijner tijdelijke vervangingeen credietbegrooting zal worden ingediend, wijl de minister zijn begrooting niet kan ver dedigen. Dat zal Staalman uit de hand vallen De Maasbode verneemt, dat het in het plan van den betrokken minister ligt om de voorgestelde verhooging van den accijns op het gedistilleerd, niettegenstaande vele bezwaren, toch te bandhaven. Een van de ambtenaren van het O. M. bij die rechtbank te Amsterdam moest tn Huizen een verdachte hooren en toog er ter spoediger afdoening in een automobiel heen. Toen er termen werden gevonden den bedoelden persoon in hechtenis te nemen, bracht de officier hem maar dadelijk in zijn motorcar mee. (Tel.) Voor het Boerenhulpfonds is tot op heden in totaal ontvangen 534 duizend guldeD, waarvan 444 duizend uit Nederland. In de vrouwenkliniek van het Wil- helminagastbuis te Amsterdam is de vrouw van een brievenbesteller van vier meisjes bevallen. Allen welvarend. Het jonggeboren ijsbeertje in den Rotterdamschen dierentuin geniet een atten tie, welke menig jeugdig prinsesje hem zou benijden. Thans lezen wij er weer het volgende vanDewijl moeder-ijsbeer haar jong aan zijn lot over liet, op hare ge wone wijze haar stelselmatigen gang door het hok wandelde,en het hooi, dat ten be hoeve van het jong werd aangevoerd, ach teloos door het hok heen sleepte, niet naar haar kind omziende, werd 'tjong wegge haald, doch het bleek koud en stijf. Reeds door de warmte van de handen begon het echter weder de herleven, en daarom haastte men zich het de noodige verzorging te ga ven. Het werd in een warm gestookt vertrek in een kistje met hooi en een warme kruik gelegd en kwam weder geheel bij, terwijl het een zoogende hond als voedster werd toegevoegd. Wanneer men nu het geluk heeft, dat het bij den hond wil zuigen, is volstrekt nog niet alle kans dat het in leven zal blijven, verloren. Zaterdag is te Brussel Willie Dutoit, een jonge Kaapsche Boer, die geruimen tijd op de Bermuda's in krijgsgevangenschap doorbracht, aangekomen. Hij heeft betref fende de behandeling van klein kinderen der Boerengevangenen onthullingen gedaan, die meer dan schandelijke feiten aan het licht brengen. Zelfs de jongste kinderen, die van zes en zeven jaren, werden bij tropische hitte geëxploiteerd bij het metselen van fundamenten voor woonhuizen, en ge beurde het al eens, dat zij van vermoeienis neervielen, dan werden zij door Engelsche soldaten tot bloedens toe met zweepen ge slagen. Als zjj ooit het Transvaalsche volkslied durfden zingen, werden zij in de ijzers geklonken en met de banden aan een boom vastgebonden men liet ze bovendien in de grootste onreinheid leven. Uit Kaapkolonie. Crownright Schrei- ner, echtgenoot van Olive Schreiner, is voor het district Colesberg tot parlementslid gekozen, tegen Mac Farlane, een imperia listisch en Milnergezind candidaat. Schrei- ner's verkiezing is een groote overwinning voor den Afrikaander Bond. Te Harrismith is Zaterdag Lord Mil- ner aangekomen. In den loop van zijn reis door den Oranje-Vrijstaat is hjj door een val van zijn paard licht gekwetst. De wond is niet ernstig genoeg om hem te verbieden deputaties te ontvangen en zich met zaken bezig te houden. Omtrent de Somali-expeditie verneemt men uit Garrero (Somaliland): De Mullah zond hier een convooi kameelen heen met levensmiddelen, door hem in zijn gevecht met kolonel Swaine buitgemaakt en welke hij thans alle onaangetast teruggaf. Hij zond tevens bericht, dat Bohotle thans door een compagnie Bombay Grenadiers en een contingent Sihks is bezet. De Mullah deed op de heuvels rondom Bohotle sterke wacht posten plaatsen, op afstanden van elkander van duizend yards tot vier mij. Het boek van de Wet is ook te Londen verschenen. De «Daily Mail" noemt den toon, overal in het boek aangeslagen, dien van een onderdrukte vijandigheid tegenover Engeland. In een hoofdartikel wordt het boek zeer belangrijk genoemd en er wordeD drie kolommen aan gewijd. Er gaat een verhaal van verschrikke lijke wreedheden, door de Turksche regee ring gepleegd op achthonderd Grieksche gezinnen van de Furni-eilanden. Wegens de op deze eilanden heerschende pokken besloten de Turken de gemeenschap tusschen de Furni- en de andere eilanden van den Griekschen archipel te verbreken, zonder dat een medisch onderzoek plaats had. Verscheiden met zweren behebte personen werden ingeënt, doch de aangewende ge neesmiddelen hadden ten gevolge, dat 1000 menschen omkwamen. Een der eilandbewoners slaagde er ten slotte in Smyrna te bereiken, waar hij deEuropeesche nederzetting van het gebeurde in kennis stelde en waarna de Furni-eilanden onmid- delljjk werden geblokkeerd. In Oostenrijk is de winter zeer streng, de Dnieper ligt bij Kief geheel dicht, hetgeen de laatste 104 jaren niet heeft plaats ge had. De Vistula is onbevaarbaareen pas sagiersboot getaakte bij Zakroezn is het ijs beklemd. De passagiers leden gedurende vier en twintig uur verschrikkelijke koude en honger. Te Londen is officieel bekend gemaakt, dat voortaan permits tot doorreizen naar Transvaal en Oranjerivierkolonie alleen in Zuid-Afrikaansche havens zullen worden uitgereikt. Aanvraag daarvoor moet gedaan worden aan het permit-bureau voor Trans vaal en Oranjerivierkrlonie, gevestigd in de havenplaats, waarheen de reiziger voor nemens is zich te begeven. Tevens wordt er op gewezen, dat personen, die zich naar Transvaal en Oranjerivierkolonie wenschen te begeven, vóór hun vertrek van zulk een permit-bureau de verzekering moeten hebben gekregen, dat de permit zal worden ver strekt, daar lieden, die daarvan niet voor zien zijn, uit het land kunnen worden ge zet of met zekere gevangenisstraf kunnen worden gestraft. Na een te Londen ingesteld onderzoek is thans gebleken, dat zich aldaar op 't oogenblik meer dan driehonderdduizend personen zonder werk bevindenmeer dan dertigduizend menschen slapen eiken nacht onder de brug over de Theems. Een en ander wordt beschouwd als een gevolg van den stilstand in zaken, door den oorlog veroorzaakt. De heeren Schalk Burger, Wessels, Wolmarans en De Villiers vertrokken Zater dag naar Southampton, om zich naar Zuid- Afrika te begeven. Een groot aantal vrien den nam aan don trein afscheid van hen. Uit de beste bron verneemt de Telegraaf dat Chamberlain den Boeren-generaals formeel verboden heeft hun reis door Europa voort te zetten of zich naar de Vereenigde Staten te begeven, en dat hij dreigde hen anders niet naar hun land te laten terugkeeren. De staking te Marseille houdt aan. De stakers houden den strijd vol. De minister van Marine gaf last twee pakket booten te bemannen met marine-matrozen, ten einde recruten naar Algiers over te kunnen brengen. De stakers trachten de bemanningen van sleepbooten over te halen het werk neder te leggen. Troepen hand haven de orde. Enkele Nederlandsche bladen gaan probeeren Krupp na zjjn dood schoon te wasschen. Hij wordt namelijk verdacht van onzedelijke handelingen door hem op Capri, een eiland in Italië, waar zjjn buitenver blijf staat, gepleegd. Maar zou deze schoon- wassching, zij moge keizerlijk schijnen, wel verstandig zijn? Deed men niet beter dezen doode te laten rusten? In ieder geval nemen wij thans het desbetreffend bericht over, dat een bevelschrift tot in hechtenisneming is uitgevaardigd tegen den schilder Christian Allers van Hamburg, wegens het misdrijf tegen de zeden, waarvan Krupp werd beschuldigd. Allers woonde op Capri, waar hjj een prachtige villa bezit. Op het oogenblik is hjj verdwenenterwijl uit de instructie van de zaak-Allers geble ken is, hoe een beschuldiging van denzelf den aard niet tegen Krupp kon worden aangevoerd en dat deze als het slachtoffer is gevallen van afschuweljjken laster zoo zegt menwij hopen dat 't waar is, dat men er verder het zwijgen toe zal doen en den doode laten rusten Lijst van brieven en briefkaarten, over de tweede helft det maand Nov. 1902, verzonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg. Brieven: Directeur, Bloemendaal, V. D. Mes, Haarlem, C. v. de Velde en Bigot, Rotterdam, Mej. C. Sturm, id., J. de Geus, id., Wed. A. Koole, id., Mej. Muller, Vlis- singen. Briefkaarten: I. Th. Hage, Amster dam, B. de Vos, id., Mej. J. de Klerk, Middelburg, H. Broekhuizen, Nijmegen. AXEL, 29 Nov. 1902. Oude Tarwe f9,50 k f10,Nieuwe Tarwe f 8,k f 9,Rogge f 6,50 f 7, Nieuwe Wintergerst f 7,50 k f 8,Zo- mergerst f 7,a f 7,50; Haver f 5,k f 7,Kookerwtenf 10,50 A f 11;Voer- erwten f8,75 f 9,50Paardeboonen f 0,00 af 0,00; Lijnzaad f 11,k f 14,Koolzaad 0,k f 0,Aardappelen f 3,f 3,50 Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 1 Dec. 1902. Buitenlandsche granen traag. Meel, onveranderd stil; prima f 10,75 k f 11.50 eerste kwal. f 9.75 a 10.50. Ajuin. 4000 balen groote f 1, kleine f 1,10 per 60 kilo. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2,60 a f2,70; Brielsche f3,20 k f3,50. Zeeuwsche eieren f 7,a f 6,80. Nieuwe Tarwe - 7,40 - 7, Rogge- 4,75 - 5,40 Wintergerst - 7,25 - 8,25 Zomergerst (*)..- 7,50 - 8, Chevalier - 7,10 - 8, Haver (*)....- 6,20 - 7,10 Witte Boon en - 8,-11, Bruine boonen - 5,50 - 9,25 Erwten- 7,50 - 8,50 Kookerwten - 8,75 -10, Kroonerwten - 10,25 -10,75 Kanariezaad - „- Karwjjzaad - -11,50 Lijnzaad- 9.25 -11.50 K o o'l z a a d- ,- per 100 kilo. van 29 Nov. 1 Dec. MIDDELBURG. Bevallen: H. B. I. van Ham geb. Louwerse d.; J. J. van der Harst geb. PetersA. M. Vos geb. Boone d. Overleden: C. Bellaart 8 w., d. GOES. Overleden: 30 Nov. Marinus Jacobus, 1 j„ z- v. Willem Borgs en Johanna Judoca Govors;1 Doc. Johanna Corneila Kesselaar 67 j., geh. met Jan Polderman Johanna Quist 61 j., wed. van Gommert de Leeuwen. van 130 Nov. 1902. WOLFERTSDIJK. Ondertrouwd: Adolf Arnouts 28 j. jm. en Wilhelmina Rjjn 20 j. jd. Getrouwd: Frans Bakker 52 j., wedn. en Jannetje Caan 26 j. jd,Jacob Pol derman 22 j. jm. en Janna v. d. Berge lf}

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2