[gewerkt. Bijvoegsel van „DE ZEETJW" van Zaterdag November 1902. No. 23. Openbare Moojiag. een Woonhuis, 15, 40 Gemengde Berichten. Ipeitere Verknopingen. Adnerientiën. Maandag 24 November 1902. De Groot es Hondius. 01 Donderdag; des 9 december 1902, handelsmerk. Bop. Genees- Extract en orkomende in WILLMAR IAFFERS, Apotheker. ie koop, i ander Yee, Domburg. :oop, rekening i een Hantl- te Roogelande Vaars, oud worden tegen KOPPEJAN falfvaars, November, bij e k e r k e. he koop, DUIVEKOT, rlingpaard maanden, ge- ij p s k e r k e. oenen, Ische weg. vette Koe ten, Mei en met Mei igd, bij P. v.d. Nadorst. [ei □.echt ESCHIERE Knecht ooskerke. Mei Knecht eene MEID ÏSE, Veere. lid rg. Uit de Tweede Kamer. Kerknieuws. Rechtszaken. Marktberichten. Tel eg rammen. eene MeuMIuishaurfster eene Meid ^penEnue Verknoping. VERKOOPEN: 3 Kalfvaarzen, 2 Melkkoeien, anderhalffarige Ossen en Vaarzen, Oraskalvers, 2 Werkpaarden, Ponny, eene groote partij LOOPVARKENS en BIGGEN benevens nieuwe Kasten, Spie gels, Tafels, Karpetten, Pluim- bedden en Dekens. Nieuwe Planken, Latten en Ribben. op Dinsdag" en Woensdag 26 en 27 November 1902, publiek te verkoopen DINSDAG 2 DECEMBER 1902, 4 zware OLMEN PUBLIEK VERKOOPEN Erf en Tuin, M DELBURG. Serooskerke. j JAARD, te 1 i s k e r k e. 7 Klevers- De behandeling der Staatsbegrooting voor het komende jaar in de Tweede Kamer als gewoonlijk beginnende met de Indische begrooting werd ditmaal zeer kalm ingezet. De voornaamste reden voor die kalmte was gelegen in het optreden van een nieu wen Minister van Koloniën. Zooals bekend mag geacht worden is de plaats door wijlen jhr. T. A. J. van Asch van Wijck, tenge volge van overlijden opengevallen thans ingenomen door den heer Idenburg. Deze, nog slechts enkele maanden tot dien omvangrijken werkkring geroepen kan nog niet geacht worden te kennen alle toestanden of ter verantwoording gereed te zijn op alle die vragen gewoonlijk aan den leider van zoo uitgebreid departement gesteld. Het is daarom dat de discussie zeer kalm werd ingezet. Toch was er reeds den eersten dag (Woensdag) verschil op te merken. Na het pianissimo kwam het forto. De een kwam met zijn fluit en do ander met zijn Turksche trom. Met de fluit kwamen de heeren Pook en Pijnacker Hordijk, beiden behoorende tot de liberale partij. Beiden verklaarden het optreden van het nieuwe hoofd van dit departement met vertrouwen te begroeten en dat vertrouwen versterkt, althans niet geschokt te achten door de voorafgegane schriftelijke behandeling die (altijd aan de mondelinge voorafgaat). Slechts een enkele oorzaak van vrees bestond bij die heeren, n.l. dat de nieuwe Minister te veel liefde zou toonen voor zijn oud vak. De heer Idenburg was in Indië Kapitein bij de genie en dus militair. En hoofdzaak is zoo verklaarden die heeren niet beschermen of versterken of uitbreiden van onze koloniale bezittingen, maar opheffing van de inlandsche bevolking, bevordering van hare zedelijke en stoffe lijke belangen. En toen kwamen de socialistische leden, de heeren Van der Zwaag en Van Kol met hunnen Turkschen trom. O, neen, ze hadden het al lang gemerkt, ook in het antwoord op het afdeelings- verslag, met dezen Minister was al weder niets voor hen te beginnen. Hij was als alle anderen van het kapitalistische soort. Militairisme en imperialisme dat waren zijn ketterijen, en daarvan gruwen alle rechtzinnige socialisten. Wie zou zich bij zoo schuldig een mensch aan illusies overgeven. Yan een kapitalistischen boom plukt men geen goede dat zijn socialistische vruchten. Het is onze bedoeling gedurende de be handeling der Staatsbegrooting in korten, be- vattelijken vorm het belangrijkste aan onze lezers mede te deelen, zoodat hij die ons kort overzicht geregeld volgt een duidelijk beeld van de behandeling der verschillende onder werpen die bij deze discussie aan de orde komen, zich zal kunnen vormen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vrouwepolder, P. J. Hage, cand. te St. Maartensdijk. Aangenomen naar Hoogeveen door M. Buiskool te Oud-Alblas. Bedankt voor Krimpen a./d. Lek door B. v. d. Wal te Waddingsveen. Geref. Kerken. Beroepen te Anna Jacobapolder, G. Els- hove te Breukelen. Bedankt voor De Krim door R. J. Schoe- maker te Ambt Vollen hove. Naar de Zw. Ct. verneemt, heeft de benoemde hoogleeraar aan de Theol. school te Kampen, dr. H. Bouwman, te Hattem, uitstel gevraagd tot de te houden verga dering van curatoren, omtrent een te nemen beslissing in zake deze benoeming. Arrondissement^-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: mishandelingJ. C. V., 18 j. boerenknecht, Kattendijke, tot 4 m., C. d. G., 24 j. boe renknecht, laatstelijk te St. Kruis, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot 3 m., J. v. L., 22 j. bootwerker, Terneuzen, tot 6 w., J. A. P., 16 j. bakker, St. Jansteen en S. P. v. d. H., 22 j. metselaar, Terneuzen, beiden tot 1 m. en A. A. v. B., 22 j. landbouwer, St. Jansteen, tot 14 d. gev. straf en S. d. 0., 15 j. zonder beroep, Groede, tot flO b. s. 10 d. h. en C. M., 18 j. leurder, Arnemuiden, tot f3 b. s. 3d. h.; eenvoudige beleedigingP. d' H., 29 j. schip per, Graauw (Paal) on M. J. v. B., 40 j. koopman, Zaamslag, beiden tot f 10 b. s. 10 d. h.; strooperij: A. v. G., 14 j. zonder beroep. P. P. V., 24 j. werkman, P. v. M., 44 j. hvr van V. r., arbeidster, P. R., 19 j. werkman, P. R., 16 j. zonder beroep, allen Stekene (België) en B. G., 10 j. en D. F. v. L., 15 j. arbeiders, Oostburg, allen tot f5 b. s. 5 d. h.; diefstal: S. M., 19 j. dienstbode, Vlis- singen, tot 2 m. gev. straf en E. E., 22 j. slager, Hontenisse (Taschdijk) tot flO b. s. 10 d. h. verduisteringM. G. v. V., 34 j. werk vrouw, Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h. en vernieling: F. B. v. H., 19 j. arbeider, 's Heerenhoek, tot f 15 b. s. 15 d. h. Vrijgesproken: C. J. L., 21 j. varengezel, Terneuzen, beklaagd van mishandeling en N. G., 39 j. wed. van K. K., herbergienter, Kattendijke, appellante van een vonnis van het kantongerecht te Goes, met vernietiging van een vonnis van dat kantongerecht, waarbij zij ter zake van overtreding der drankwet werd veroordeeld tot f 50 b. s. 1 d. h. Het gerechtshof te 's-Gravenhage ver oordeelde F. en M. D., metselaarsknechts te Zaamslag, wegens mishandeling tot 6 maan den gevangenisstraf en tot f 5 boete. De rechtbank te Middelburg had hun 3 maanden en 14 dagen opgelegd. Gehandhaafd werd de gevangenisstraf van 2 maanden, door dezelfde rechtbank F. B., bakker te Kwa- dendamme, ook wegens mishandeling, opge legd. De gevangenisstraf van 2 jaar, waartoe wegens verduistering P. J. V., notarisklerk te Zierikzee, door de rechtbank aldaar was veroordeeld, is verminderd tot 1 jaar. Voorts stond in hooger beroep terecht een landbouwersknecht uit Zaamslag, die door de rechtbank te Middelburg bij vonnis van 12 September jl. werd ontslagen van alle rechtsvervolging wegens het zich ver dedigen uit noodzakelijke zelfverdediging, ter zake dat hij in den nacht van 3 Juli te Zaamslag een zekeren W. over het aaegezicht en zekeren De J. over het achterhoofd had gesneden, een en ander tengevolge van het kermishouden aldaar. De verwonden hadden een der meisjes waarmede bekl. dien avond en nacht had kermis gehouden, weten over te halen met hen uit te gaan, waardoor de bovenbedoelde verwondingen zijn ontstaan. Mr. Reitsma kon zich in alle deelen met het voor bekl. gunstige vonnis vereenigen en requireerde bevestiging daarvan, terwijl mr. P. Dieleman, advocaat te Middelburg, zich daarbij aansloot. Ossenisse. Toen gisteren morgen eenige kinderon naar school gingen, wilde een jongen van een jaar of acht de sterkte op een diepe sloot probeeren. Er over heen glijden gelukte, doch toen hij begon te dansen, brak het af en zonk hij weg. Zijne verslagen makkertjes liepen huilend naar iemand, die in de buurt woonde. Terstond snelde men ter hulp, doch haalde slechts een lijkje op, toen men den kleinen drenkeling eindelijk onder het stukgesla gen ijs vond. Blijkens prov. blad no. 65 is, doordat het bevolkingscijfer op 31 Dec. 1901 voor een paar gemeenten nader is vastgesteld, dat cijfer voor onze provincie 108.768 mannen en 111.64 vrouwen, of 219,832 personen. De candidaten in Amsterdam III zijn nu: J. W. IJzerman. Unie-lib.; B. H. Heldt, vrijz.-dem.; J. Versluys, oud-lib. mr. P. H. Troelstra, soc.-dem.; Groenewegen, chr.-hist., en mr. Anne Anema, ant.-rev. en R.K. Bij den minister van binnenlandsche zaken zijn door een weldadige hand de gelden gestort, benoodigd om zeventien nog op St Helena vertoevende krijgsgevangenen allen Nederlanders, van daar naar het vader land terug te voeren. De koude in Europa neemt toegis teren was er sprake van 4" onder het nulpunt. In Bohemen, Galicië en Moravië daalde de thermometer thans tot 10 graden Celsius beneden het vriespunt. In de Semmering-pas viel ontzaglijk veel sneeuw. Te Parij s zijn Woensdag vijfpersonen van kou omgekomen. Uit Le Mans meldt men dat een soldaat van het 117de regiment infan terie, daar ter stede in garnizoen liggend, gistermorgen dicht bij den muur, die de kazerne omgeeft, dood gevonden werd. Men veronderstelt, dat hij, toen hij den muur wilde overklimmen, gevallen is, be zwijmde en tengevolge van een door de koude veroorzaakte congestie overleden is. Mèteorolog n voorspellen, dat wij een der- gelijken strengen winter zullen krijgen als in 1890, toen de temperatuur even plot seling daalde en wel als volgt24 Novem ber 10® C., 25 November 1.5» C., 26 No vember —2° C., 27 November —6° C., 28 November 14° C. De gure Oostenwinden zijn echter niet in staat om den weervoorspeller Falb van zijn stuk af te brengen. Hij blijft een zachten winter voorspollen. Hij heeft zich aldus uitgelaten »Uit het weer van den afgeloopen zomer heeft men gevolgtrek kingen gemaakt voor den aanstaanden winter. Zoo heeft een Weener meteoroloog voorspeld, dat deze zeer streng zoude ziju, kouder en rijker aan sneeuwbuien dan één van zijn 50 voorgangers. Ik kan mij bij deze prognose niet aansluiten, maar trek de gevolgtrekking uit mijn waarnemingen, volgens de door mij gehuldigde meteorolo gische theorie, dat ook deze winter, even als de vorige, zacht zal zijn. Alle teekenen wijzen hierop. Enkele korte koude perio den zijn daarom natuurlijk niet uitgesloten." Van uit Berlijn verneemt men, dat Pro fessor Ledochowski te Weenen beweert, dat deze winter de strengste zal zijn, die wij sedert 50 jaren gehad hebben. Men vergelijke hiermede nu wat de heer Falb ons wil doen gelooven Te Berlijn wordt druk schaatsen ge reden, de Oder is versperd door het ijs gisteren woei de gevreesde bora te Triëst en Flumete Genève heeft het zwaar ge sneeuwdVenetië ligt onder een wit laken en de sneeuw valt langs de oevers van het Lago di Como en het Lago Maggiore Daarentegen is het in de Vereenigde Staten totdusver zacht najaarsweer gebleven. Te Mainz bij het vullen van een bier. vat in een brouwerij sprong door onbekende nnrzaik het v,it er' doodde den brouwer en zijn kneciit terwijl een andere knecht doo- delijk gekwetst werd. Generaal De la Rey keert begin vol gende maand naar Zuid-Afrika terug. Hij heeft vóór zijn vertrek naar Europa geld geleend om zijn reis te kunnen betalen. Om die schuld af te doen zal hij bij zijn terugkomst in Zuid-Afrika een deel van zijn land moeten verkoopen. Bij een boerengezin in het dorp Ma- lifaux (la Loire) hebben booswichten inbraak gepleegd, het gezin gewekt en de menschen zoo lang gemarteld door hun voeten in den haard te houden, dat zij bekend hebben waar hun geld geborgen was. De schurken heb ben zich daarna met ongeveer 100,060 francs in goud en bankbiljetten uit de voeten gemaakt. De Lyonsche politie is de daders op het spoor. De koningin van Italië is bevallen van een dochter, Mafalda geheeten, het Italiaansche woord voor Mathilde, een naam reeds door verscheiden prinsessen van Savoye gedragen. De doopplechtig heid zal over 14 dagen plaats hebben. Koningin en prinses zijn welvarende. Het staat thans vast, dat Chamber lain zich Dinsdag, den 25sten a. s., te Portsmouth naar Z. Afrika zal inschepen. Maandag zal hij voor het laatst in het Lagerhuis het woord voeren en wel over suikerpremies (in West-Indië). LEE STA Fit Gaarne vestigen wij de aandacht weer op den Geuzenalmanak voor 1903, uitge geven ten voordeele van het Geuzengesticht «Wilhelmina van Nassauen". Het boek bevat zeer aangename bijdragen van predi kanten als Bouthoorn, Staal, Notten, Gispen Sr. en anderen. Nog maakten wij met genoegen kennis met den scheurkalender «Motto's van dr. A. Kuyper". Het schild is uit oogpunt van smaak weer eens iets nieuws, dat wij den uitgevers van scheurkalenders kunnen aanbevelen. Beter dan veelal een heel jaar op een smaakloos bont tafereel te moeten zien, is 't gezicht van zulk een kalender die nu eens geen prentjes, maar louter versieringen bevat. Ook de inhoud van den kalender beviel ons. Ioderen dag een schoone gedachte, gegrepen uit 't vele goeds dat dr. Kuyper ons in zijn vele geschriften bood, dit vinden wij een uitnemenden inval van den uitgeverB. v. d. Land te Am sterdam, wien wij een ruim debiet toe- wenschen en voorspellen. Een inderdaad fijn schild is ook dat van den geïllustreerden christelijken scheur kalender, welken de uitgever J. N. Voor hoeve te 's Gravenhage ons zond. De Engel en de vrouwen aan het graf»Hij is opgestaan Het dekblad geeft een af beelding van »de opstandingsplaat" met opschrift»Ik ben de Opstanding en het Leven". Ook de inhoud voldeed ons zeer. De voorzijtjes zijn stichtelijkde achter- zijtjes onderhoudend en boeiend. Een en ander afgewisseld door 12 aardige plaatjes. De prijs van dezen kalender is f 0,80of f 1,05 met premieboek, het bekende»De verkenner van Christiaan De Wet". Voorts ontvingen wij van den uitgever Kirchner te Amsterdam aflevering 14 van Calvijns jeugd enz. door prof. Doumergue en ds. Winckel. Een stempelband voor dit schoone werk is in bewerking. Drie keurige boekwerken gaf firma Cal- lenbach te Nijkerk uit. lo. Dr. Jonker Voor donkere dagen, 2e druk. Dat van dit boek een tweede druk noodig zou worden, was te vermoeden. Den schrijver is een diepe blik gegund in een menschenziel gegund, en de rijke gave om haar met zijn woord, of liever met het van pas gebrachte Woord Gods te verkwikken. In deze met velerlei treffende opmerking, te pas gebrachte herinnering, en kort verhaal doorvlochten meditatiën voor lijdenden en beproefden en rouwdragenden, ligt een schat van troost en genot, men leze zijn opstellen »Niemand meer krank" en «Geen tranen meer" en men proeft in eiken volzin den man die zelve ellende gezien heeft, en nu, door God beproefd van dat beproefde goud op weegschaaltjes gewogen zijn geestverwanten aanbiedt. Moge het velen tot zegen zijn. J. G. Verhoeff. Psalm 146. Verhoeff heeft zich al sinds vele jaren door boek en krant en scheurkalender als boeiend en degelijk schrijver en teekenaar en exegeet denk aan zijn Noach! doen kennen. Een breede lezerskring volgt met belangstelling hetgeen van hem het licht ziet. En dit zal ook weer het geval zijn met bovengenoemde uitgaaf in haar artistieke stemmig gewaad, en op best papier en met groote letter gedrukt. In een keurige inleiding onder herinnering van een episode uit Rabauts leven, tee kent de schrijver de psalmen als zoovele zegezangen, en geeft daarna in tien op stellen practicale uitleggingen vers voor vers van dezen Psalm met zijn Hallelujah tot grondtoon en zijne kostelijke beloften voor armen en weduwen en weezen. Wij bevelen dit boek zeer aan. 3o. Christus in het moderne leven, door E. Pfenningsdorf. Uit het Duitsch door ds. H. W. A. Voorhoeve. Om dit boek te beoordeelen zouden wij over meer ruimte moeten beschikken dan ons voor deze rubriek is toegestaan. Wij lazen het met genoegen, en wie hier en daar waagt met den schrijver te verschillen zal er veel uit leeren. Juist in onzen tijd nu de neutrale school, meer nog do hoogere burgerschool, allermeest de staats-univer- siteit met hare stelsels, en het leven met zijn velerlei raadselen, het hart van het kind, van den knaap, van den jongman tot ongeloof en twijfel prikkelen, en onze be koorlijke moderne literatuur de zielen ver giftigt, is een boek als dit zoo noodig, zoo nuttig. Het vertreedt niet de moderne vindingen en thesrieën, het trekt er den neus niet voor op, maar het gaat tot hen in en spreekt met hen, tracht hen van hunne ongerijmdheden te overtuigen. Het ware te wenschen dat onze jongelingen die wel eens van Goëthe en Kant en Nietzsche lazen, met dit boek mochten kennismaken. Misschien konden onze predikanten er hunne aandacht wel eens op vestigen. Ofschoon trouwens de vertaler die 't in zoo schoon Nederlandsch overzette, erkent het zelf het boek niet in alles zuiver op de graat is. Maar verschillende wegen kunnen leiden tot het doel. B ÜRQJSBLLJKB STAND van 20—21 Nov, 1902. MIDDELBURG. Getrouwd: J. de Bruijne 25 j. jm. en E. van Aartsen 22 j. jd.J. C. Peeman 22 j. jm. en N. Smaardijk 20 j. jd.; J. Verhage 30j. jm. en S. J. Baljeu 26 j. jd. Bevallen: P. J. E. Eiff geb. Knuijt d.; M. L. Blok geb. Step d.; M. M. Adriaanse geb. Tazelaar d.W. L. van Strien geb. Brouwer d.M. de Poorte geb. Bommeljé d. Levenloosaangegeven: een d. v. W. Oerlemans en E. Leempoel. GOES. Huw. aangifte: 20, Hubregt Hengstmangers 24 j. jm. en Jacomina Geene 22 j. jd.; 20, Wouter Efdé 32 j. jm. te Goes, en Alida Houtsma 37j.jd. te Goes onlangs te Amsterdam. Gehuwd: 20, Pieter Cornelis van Sprang 27 j. jm. en Pieternella Schrijver 23 j. jd. Overleden: 20, Jacobus Marinus, 2 m., z. v. Laurus Schipper en Neeltje Dekker. van 1421 Nov. 1902. IERSEKE. Gehuwd: 20, Johannes Dronkers 24 j. jm. en Helena Cornelia Kriekaard 28 j. jd. Overleden: 18, Willem, 8 d., z. v. Cornelis Bolier en Jannetje Hoogstrate; 21, Jan, 1 maand z. v. Jacob Kosten en Dina Schaalje. MIDDELBURG, 20 Nov. 1902. Ter graanmarkt van heden was de aan voer uit Walcheren ruim en bestond voor namelijk uit witteboonen, waarnaar goede vraag bestond. Van tarwe, zomergerst en ronde bruineboonen was het aanbod niet groot. De noteering is als volgt: Nieuwe Walch. tarwe werd f7.25 betaald; rogge tot f5.75 te bekomen; wintergerst niet aange boden; zomer dito f4.60 a f4.75; Walch. witteboonen gevraagd en van f 11.25 tot tot f 11.50 naar kwaliteit gekocht; ronde bruineboonen nog weinig getoondf 14 a f 15 werd daardoor betaaldlange dito op f 11 gehoudenpaardenboonen op f 7 ge houden; kroonerwten vonden van f9.75 tot f 10.25 koopers; koolzaad op f 8.25 gehouden. Boter f0.57\'s a f0.62'/2 per kilo. Eieren f 6.60 per 100 stuks. VLISSINGEN, 21 Nov. 1902. Boter f 1,25 a f 1,15 per kilo. Eieren f 7,20 a f 0,per 104 stuks. ZIERIKZEE, 20 Nov. 1902. Boter f 0,65 f 0,50 per pond. Kipeieren f2,a 1,75 Kleine eieren f l,37'/2 a f 1,25 de 25 stuks. Tweede Kamer. Het algemeen debat over de Indische Begrooting is gesloten na verschillende replieken, waarbij de heer Van Vlijmen heftig protesteerde, tegen Van Kols slechte gewoonte lange insinua ties en beschuldigingen tegen kamerleden te uiten. De voorzitter riep dezen spreker tot de orde, maar de heer Van Vlijmen hield vol dat de heer Van Kol geïnsinu eerd had toen hij beweerde dat de heer Cremer het gouvernement en de regeering de hand boven het hoofd hield, omdat hij bang is voor onthullingen in Deli. De minis ter van Koloniën weigerde een antwoord op de vraag wat de oorzaak is van den Atjeh-oorlog omdat hij niet wil meewer ken aan onvruchtbaar debat over de al of niet rechtvaardigheid van dien oorlog. Maandag 24 Nov. 's Heer Arendskerke, door deurw. Holl- mann 11 uur bij v. Eijkeren 3 kalfvaarzen, 3 melkkoeien, anderhalfjarige ossen en vaarzen, graskalvers, 2 werkpaarden, ponny, loopvarkens, biggen, nieuwe kasten, pluim- bedden, dekens, enz. Baarland, aan den molen 10 uur door not. v. d. Kloes voor firma Fransen en d. Putte en Zn. 136 canada's. Dinsdag 25 Nov. Middelburg, 10 uur op hofstede de Eendragt door not. Tak 80 olmen, esschen en eiken. Predikbeurten Ger. Kerk. Zondag 23 Nov. Voorm. half 10 uur: Dhr. Groenewegen. Candidt. a/d Theol. School. Nam. 2 uur: idem. Beide beurten Collecte voor Em. Pr., Pr. W. en W. Avond 6 uur: Lezing. VISITEKAARTJES 40 cent per 100 50 en 60 cent per 100 met gratis -1- -+■ SCHEURKALENDER. i- +- Toezending per post 15 cent hooger. Boekh. FANOY, Burgh. Met Mei gevraagd, bij JAN WISSE, te Oost- Souburg. Met Mei benoodigd, bij L. POLDERDIJK, K 1 e- verskerke. Met Mei ©©sa, -few©©el© gevraagd, bij Js. CORBIJN, Koude- kerke. De Deurwaarder HOLLMANN zal des voormiddags om 11 uur, aan de her berg van de wed. J. van Eijkeren te s-Reer Arendskerke Notaris D. WISBOOM VERSTEGEN is voornemens aan te vangen beide dagen des voormid dags ten 10 ure, in de groote zaal van het „Schuttershof" te Middelburg, 5000 El Axminster, Brusselsche, Per zische, Balmoral Tapijten en Loopers Linnen Overl-oopers10 Perzische en Japansche Karpetten. Een belangrijke partij Axminster, Brusselsche, Velvet Gebloemde en Gestreepte Karpetten, Fluweelen en Fantasie Tafelkleeden, 10000 El Crème Tule, Vitrages en Over gordijnen Afgepaste Tulegordijnen, Rose en Blauwe Gebloemde Wollen Dekens; Gewatteerde DekensItaliaansche en Piqué Spreien en KleedjesJapansche en Perzische Terre- en Warandakleedjes enz. Te bezichtigen Maandag 25 November van 1 tot 5 uur. Betaaldag 1 Maart 1903. Met. het opnemen van commissiën be lasten zich de Vendumeesters De Notaris A. M. TAK zal op voormiddags te 10 uren, in het open baar verkoopen: op de de hofstede «Ter Mee", onder Oostkapelle, en eene groote partij zware Canada Populieren Boomen. En daarna op de hofstede «Ter Linde" onder Serooskerke eene groote partij zware Olmen- en zware Canada Populieren Boomen en eene partij HAKHOUT en TRONKEN aan den Leidijk. Notaris LIEBERT te Kapelle zal des avonds 7 uren, in de herberg bij de Weduwe J. Hanson te Kapelle, ten verzoeke van A. de Pree aldaar, te Kapelle, op het dorp, kadaster Sectie B no. 196, 197, groot 8 Aren 36 Centiaren. Aanvaarding 1 Mei 1903. Als 1ste hypotheek kan f 1400 tegen 5 pCt. intrest 'sjaars op het verkochte gevestigd blijven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 5