Afloop Verkoopingen enz. Kerknieuws, Schoolnieuws. Gemengde Berichten. LEESTAFEL. Marktberichten. slagen waren, toen een Engelscli telegram 't bericht bracht eener grooto ovorwinning. Wij waren zoo dwaas dit telegram te gelooven en wijzigden het bericht in dien geest. Thans blijkt dat de Engelschen wel de gelijk geslagen zijn; dat zij meerdere ver sterking gelast hebbendat het Engelsche prestige in dat land een grooten knak heeft gekregen; en de profetie is niet ge waagd dat nog vele officieren en soldaten zullen sneuvelen, alvorens de woeste, krachtige Somali den harden nek weer krom men zal onder het „damned" Engelsche juk. Ned. Herv. Kerk. Drietal te DordrechtC. Bouthoorn te Ede, H. v. Griethuijsen te Delft en J. J. van Ingen te Hazerswoude. Beroepen te De Cocksdorp, H. W. de Bode, cand te Zwollete Stolwijk A. 11. Scholte te Zuid Scharwoudete Midwoud J. A. v. Krieken, cand. te Leiden. Bedankt voor Zalt-Bommel door F. Krop Ie Franeker; voor Dokkum door J. H. Buisman te 's Heerenberg. Op het zestal te Maastricht staat o. a- ds. L. M. de Boer te Hulst. Wolfaartsdijk. Bij de gehouden stem ming voor 2 Notabelen, wegens periodieke aftreding, zijn herkozen de hh. P. van der Sehraaf en P. Nagelkerke, respectievelijk met 23 en 24 van de 34 stemmen. Verder bekwam de heer D. Meeuse 4 stemmen, terwijl op verschillende andere personen 2 of 1 stemmen waren uitgebracht. Het aantal kiesgerechtigden bedraagt 229. Bij de begrafenis, van ds. De Wilde, oud-Zeeuw, te Schiedam, spraken Dinsdag ds. Halffman, ds. Roose, ds. v. d. Broek en ds. Van 't Hooft, allen oud-Zeeuwen, en ds. Bartstra, zwager van den overledene. Geref. Kerken. Beroepen te 's Graveland, R. Zijlstra, cand. te Sneek. Aangenomen naar Houwerzijl door M. Hummelen te Emtnen. Bedankt voor Bedum A door S. J. Vo gelaar te Apeldoorn voor Wolvega door J. F. Jonkers te Jutrijp. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Steenwijk, A. Janssens te Almeloo. Aan de universiteit te Amsterdam is tot arts bevorderd de heer A. P. Barentsen, arts te Schoondijke. Geslaagd te Venlo voor de acte vrije en ordeoefeningen de heeren A. Lucieer, A. de Mol, B. v. d. Snoek en J. van Oos trum. en de dames J. Holm, J. C. Snijders en M. W. Broeke, allen te Middelburg. En te Rotterdam voor deze zelfde acte de heer J. v. Rooijen te Sint Maartensdijk. Baarland. De heerL. J. Allaart alhier, is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Ohr. School te Souburg. Goes. Donderdagavond 23 Oct. te 8 uur vergadert de kiesvereeniging „Voor Nederland en Orapje" tot bet stellen van oen candidaat voor lid van den gemeente raad. Goes. Het is de politie gelukt de ver moedelijke daders van den diefstal van tamme eenden in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. ten nadeele van dhr. Peijster, stationchef alhier op te sporen. Een der daders is een oude bekende van de justitie. Op last van den Commissaris van politie alhier zijn de daders gisteren gevankelijk naar Middelburg getransporteerd, terwijl de eenden aan den rechthebbende terug zijn gegeven. Vlissingen. Dinsdag heeft ter reede van Vlissingen de officieele proeftocht plaats gehad van het stoomtransportvaartuig voor het loodswezen „Frans Naerebout", onder leiding van den Hoofdingenieur der Marine, Van Beek, den chef van het Bureau stoom wezen, Koning, den inspecteur der Marine stoomvaartdienst, Jongkees en de officieren machinist Smit Schel', welke proeftocht met het beste succes is afgeloopen. De gecontracteerde snelheid was 10 mijl bij 300 IPK, terwijl de uitkomst is geworden 10.5 mijl bij 344 IPK. Het schip wordt thans voor den dienst klaar gemaakt en zal binnen enkele dagen gereed van hier vertrekken. Heden zullen de verschillende proeftochten aanvangen met de torpedo booten Minotaurus en Python. Hoedekenskerke. Opbrengst Trans- vaalcollecte f 37.77. Schore. Maandagavond is de zoon van den landbouwer J. Wabeke te Vlake aan een groot gevaar ontsnapt. Juist toen de goederentrein van 4,4 u. was aangekomen, keerde voornoemde" zoon met een driewiels- kar, beladen met een ploeg, huiswaarts. Nabij de kunstmestfabriek gingen zijn paarden door onbekende oorzaak op hol. Gelukkig braken de zwingen, zoodat de paarden voortholden en in hun vaart beide afsluitingen van den overweg afsprongen en verbrijzeldenzoodat Wabeke er met een gekwetst gezicht en eenige spoorkosten zal afkomen. Gelukkig dat de machinist achteruit reed, anders had hij er ook nog zijn paarden bij ingeschoten. Bij kon. besluit zijn benoemd inden militieraad voor Zeeland tot voorzitter J. H. C. Heyse, plaatsvervanger mr. F. J. N. v. Dam, beiden leden der statenen tot lid L. K. v. d. Harst J.Jzn., plaatsvervan ger mr. A. A. de Veer, beiden leden van den gemeenteraad te Middelburg. Bij kon. besluit is aan P. Goemans Jzn. op zijn verzoek met ingang van 1 Nov. eervol ontslag verleend als burgemeester van Dreischor. Bij de posterijen is eervol ontslag verleend aan den brievengaarder J. v. An- rooij te Wilhelminadorp, en zijn verplaatst met 16 Oct. de klerken A. P. Standaert van Hulst naar Roermond en M. C. J. Eijke van Rotterdam, tel. k. naar Hulst. Ellewoutsdijk. Hoewel de prijs der suikerbieten laag is en de fabrikanten alles ingericht hebben op bezuiniging, hebben zij toch heden op de haven een drietal wegers van f 17,50 per week aangesteld, waarvan de eerste al sinds 27 £>ept. jl. in functie was, ofschoon er toch al dien tijd nog geen biet is vervoerd, en voor den bond van suikerfabrikanten nog geen halve scheepslading is aangevoerd geworden, dewijl op 't oogenblik de grootste aanvoer be stemd is voor fabrikanten buiten den bond. Men schrijft aan de N. R. Crt. van de Belgische grenzenHet is nu ruim vijf jaar, dat België zijne grenzen gedeel telijk gesloten houdt voor den invoer van Nederlandsch vee. Slechts melkkoeien en slachtvee mogen nu en dan langs de grens- kantoren ingevoerd wordenterwijl de melkkoeien nog eene langdurige en koste- bare quarantaine moeten ondergaan in de rijksstallen aan de grenzen. Het gevolg dezer maatregelen is, dat er officieel jaarlijks heel wat minder runderen uit Nederland naar Belgiü gezonden worden dan vóór 1897. Werden in 1896 door ons land 104,659 runderen aan België verkocht, in 1897 daalde dit aantal tot 49,001, daar de invoer van fokvee geheel verboden was. Siuds dien tijd is de invoer wel wat gestegen, maar bedraagt toch nooit meer dan ruim 60.000 stuks. Belgiü krijgt dus van ons officieel 40- a 50,000 runderen per jaar min der dan vóór 1897. De invoer uit andere landen is geheel onbeduidend, zoodat het tekort aangevuld moet worden door eigen fokkerij en door den smokkelhandel. Hoe veel runderen jaarlijks frauduleus over de grenzen gaan, is natuurlijk niet bekoud; maar zeker is het, dat dit aantal grooter is daD velen vermoeden. Daarenboven worden er jaarlijks ruim 75,000 kilogram versch rundvleesch uit de grensplaatsen in Belgiü gevoerd. Tegen de belemmerende bepalingen van invoer zijn, zooals bekend is, van verschil lende zijden, doch voornamelijk uit de noordelijke provinciën van België, vaak stemmen opgegaan, en meermalen is door landbouwers, veehouders en slachters bij de regeering aangedrongen daarin veran dering te brengen doch ofschoon zelfs de hevigste protectionisten moeten bekennen, dat het tegenwoordige stelsel niet boven alle kritiek verheven is, blijft de toestand bestaan, en het is niet te verwachten dat daarin spoedig verandering zal komen. Nog dezer dagen verklaarde de Belgische minis ter van landbouw aan een voorstander van de opening der Belgische grenzen voor den invoer van Nederlandsch vee, dat hij volgaarne den invoer van vee uit Holland volgens het tegenwoordig stelsel wilde bevorderen, bewijzen daarvan de aanbouw van nieuwe quarantainestallen langs de gren zen, maar dat hij onmogelijk de grenzen ge heel kon openen, wijl daardoor de belangen der bewoners van de zuidelijke provinciën te veel geschaad werden. Bovendien voegde hij er lachend bij wordt er tegenwoordig èn door de regeering èn door tal van landbouwvereenigingen al het mogelijke gedaan ter verbetering van onze runder rassen, alsmede tot aankweeking en ver betering van eigen vee, waardoor wij lang zamerhand het Nederlandsch vee geheel of gedeeltelijk zullen kunnen gaan missen. Provinciale Staten van Zeeland. In de najaarszitting dier Staten zullen ter tafel komen de volgende voorstellen van Gedeputeerde Staten om diligent te worden verklaardten aanzien van het verzoek van den raad van Colijnsplaat om subsidie voor het vergrooten van de haven; van het verzoek van den Dijkraad voor de waterkeering van het calamiteuze water schap Walzoorden om wijziging van het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappen van een verzoek van burge meesters en wethouders van Burgh om een renteloos voorschot voor wegsverbetering van het verzoek van bet bestuur van het waterschap Vercenigde polders van Ossenme om renteloos voorschot voor wegsverbete ring, met adres van J. F. Rosseel c. s., om dat voorschot niet te verleenenvan de verbetering van de gemeenschap tusschen Noord- en Zuid-Beveland tot vaststelling van eene regeling voor het pensioneeren van weduwen en weezen van provinciale ambtenaren, met een brief tot toelichting en een nota van wijziging; tot inwilliging van bet aangehouden verzoek van W. Moel- ker c. s. te Tholen om subsidie voor een wagendienst TholenSt. Maartensdijk tot afwijzing van het aangehouben verzoek van bet het comité voor de tram Brouwershaveu Burghsluis om subsidie in de kosten van aanleg en exploitatie van die tram tot afwijzing van bet aangehouden verzoek van den raad van Hontenisse om renteloos voorschot voor wegsverbetering omtrent het verzoek van de vergadering van inge landen van het waterschap Lamsioaarde c. a. om een renteloos voorschot voor wegsver- botoringtot inwilliging van bot vorzook van de Vergadering van ingelanden van den Oud-Kempenshofstedeipol&er om calami- tousverklaring van dien polder tot ver koop van boomen op den weg van Neuzen naar Axel; tot inwilliging van bet verzoek van G. L. van Woelderen, J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg en mr. J. Smit Az., om het toegestaan subsidie van f 1590 voor de oprichting en instandhouding van eene zeevaartschool te Vlissingen te ver- hoogen tot f 2000, en om voor den aanlog van proeftuinen in 1903 een crediet tot een maximum van f 100 te openen aan de commissie, belast met het toezicht op de proefvelden in Zeeland. In hun voorstel tot diligent-verklaring betreffende het doen van een voorstel omtrent de verbetering van de gemeen schap tusschen Noord- en Zuid-Beveland, zeggen Ged. Staten dat het onderzoek nog niet ten einde gebracht is. In afwachting van de eindbeslissing in deze zaak, meenen Ged. Staten vooralsnog geene uitvoering te moeten geven aan het besluit der Staten tot het doen vernieuwen van den stijger bij Wolfaartsdijk en het doen wegbaggeren van een verondieping ten oosten van dien steiger. Wat betreft het voorstel om hun ander maal diligent te verklaren ten aanzien van het adres van den gemeenteraad van Colijns plaat, waarbij een subsidie uit de provin ciale fondsen verzocht wordt voor de ver grooting van de haven die gemeente, zeggen Ged. Staten Naar aanleiding van de bedenkingen, welke tegen het daarvoor opgemaakte plan bij den hoofdingenieur van den provinci alen waterstaat bestonden en waarmede wij het gemeentebestuur in kennis stelden, ontvingen wij van burgemeester en wethou ders een gewijzigd plan, dat den hoofdin genieur opnieuw aanleiding gaf tot beden kingen, welke wij aah het gemeentebestuur hebben medegedeeld, met uitnoodiging die te overwegen. Van burgemeester en wet houders ontvingen wij daarop een andermaal gewijzigd plan, waaromtrent de hoofdin genieur thans door ons wordt gehoord. Kwartier voor vijven vertrokken de generaals gisterenavond aan boord van de Batavier II uit Rotterdam. Generaal De Wet nam met zich het geschenk van de 500 Duitsche jongens, die Christiaan heeten, en de massief zilveren plaat, voorstellende het nemen van een gepantserden trein door de Boeren bij Roodeval, een geschenk van het Boerencomité te Ztirich. Ook mevrouw De la Reij, de heer Ferreira en een dochter van generaal Botha maakten de reis mede. Mevrouw Botha bleef hier achter, na har telijk afscheid van haar echtgenoot geno men te hebben. De heer Van Velden was reeds vooruit naar Londen vertrokken. Bij het vertrek van het stoomschip verschenen de generaals op het opperdek, hartelijk toegejuicht door de aan wal staanden. Er is helaas niet aan te twijfelen of er is groote kans, dat generaal De Wet niet meer in ons land terugkomt, niet alleen, en niet in de eerste plaats om de ziekte van zijn dochter, de laatste berichten waren weer gunstiger, maar, zoo ver van haar weg, heeft hij reden tot ongerustheid. De dood van zijn zoontje maakt hem uit den aard eens zoo bezorgd. Maar er komt nog bij, dat generaal De Wet zich zelf onwel voelt. Dit drukke leven van telkens op reis gaan, het aldoor in touw zijn en in het publiek moeten ver schijnen en spreken, telkens menschen zien, dat alles vermoeit hem zeer. Bovendien heeft hij ingespannen aan zijn boek ge werkt. Dat is nu af en ter perse, maar het zal nog wel een groote maand duren voor het verschijnt. Hij voelt zich dan afgemat en niet gezond, en ook dat legt gewicht in de schaal. Er is nog iets, en misschien weegt dit het meest. Het gaat den Boeren in Zuid-Afrika nog heel slecht er heerscht daar groote ellendehet volk staat in vele gevallen hulpeloos. Generaal De Wet gelooft, dat hij ginds op het oogen blik noodiger is dan hier dat hij daar zijn volk tot meer steun zal wezen, het beter zal kuDnen helpen. Hij acht het belang van de zending, waarop bij met generaal Botha en generaal De la Reij uitgetogen is, volstrekt niet gering, en men mag vooral niet denken, dat hij dia taak als afgedaan beschouwt, maar hij meent, dat zijn twee ambtgenooten het nu verder best af kunnen. Hij hoopt reeds 1 Nov. scheep te gaan. (N. R C.) Te Heemstede is een dronken lo- teliDg die vrijgeloot was en op het balkon van de tram stond te dansen daaraf ge vallen, overreden en zwaar verminkt naar de ouderljjke woning gevoerd. De mes sentrekkers vermenigvuldigen zich overal. Zoo heeft te Sliedrecht zekere J. v. Nes aan Klaas Klein zes messteken toegebracht van welke een ernstig. Te Rotterdam zijn Zondag eenige kerels (allen leden eener dievenbende) aan het vechten geweest. Een politieagent kreeg daarbij een gevaar lijke messteek in de djj. Een ander wilde een agent de hersens inslaan doch een andere agent voorkwam dit met een sabel slag op 's monsters hoofd, een slag die zoo hard aankwam dat de sabel bij het gevest afbrak en de geslagene naar bet gasthuis moest worden vervoerd. Te Millingen zijn twee schippers uit Zwolle, broeders, die met hun ledige tjalk bij den wal lagen, te water geraakt eD verdronken. Te Dussen is een beschonken boeren arbeider bij een twist met twee dronken collega's door een dezer met een knuppel de hersens ingeslagon. Reeds in de her berg had 't drietal twist gekregen on wol Wegens het weigeren van den nn ver- slagene om aan een der twee zijn stief dochter tot vrouw te geven. Te Gouda is een wielrijder bij het oprijden eener hoogte zoo ongelukkig op een prikkel draadversperring terecht gekomen dat bij aan de gevolgen overleed. Bij de firma J. J. Beynes te Haarlem is in aanbouw een koninklijke salontrein, die door de directie der Hollandscbe IJzeren Spoorweg-Maatschappij en die der Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen aan Hare Majesteit de Koningin zal worden aangeboden. Deze trein, ter lengte van meer dan 70 meter, zal bestaan uit vier aaneengekoppelde rijtuigen met zoogenaamde harmonica-doorgangen, en wel: lo. een bagagerijtuig met twee groote bagagecompartimenten, twee coupés voor personeel met slaapinricbtingen, een coupé voor den trein-opzichter en een compartiment voor den remmer, ingericht als zit- en slaapkamer met verheven remhuis; en een ander voorzien van waterclosets, wasch- tafels, enz.2o. een salonrijtuig voor den Prins-gemaal, met slaapkamer, rookkamer, cabinet, enz.een ruime eetzaal voor 8 10 personen, twee fiinke vestibules en een gang; 3o. een salonrijtuig voor H. M. de Koningin, bevattende een groot, nieuw salon, gemeubeld en versierd, met fijne betimmering en geschilderde plafonds, een boudoir, een coupé voor hofdames, een slaapkamer voor H. M., een cabinet d'aisance en een groot balcon als entree, en 4o. een rijtuig als keuken en buffetwagen bevattende een groote keuken, geheel ingericht, twee slaapcoupés voor dienstpersoneel, twee cabinets, een balconcoupé voor remmer, treinsmid en communicatiegang. Ook wordt de trein voorzien van alle veilighoidstoestel- len: Westinghonserem, vacuum luchtrem en dubbele handrem; de rijtuigen kunnen door stoom verwarmd en zullen voorzien zijn van een inrichting voor eleetrische verlichting. Het zal nog een paar maanden duren voor de rijtuigen gereed zijn ter aflevering. (O. E. C.J Het lid der Tweede Kamer dhr. v. Kempen onderging in het Ziekenhuis te Leiden een operatie aan het hoofd door professor Korteweg. Ofschoon de toestand ernstig blijft is er eenige beterschap te constateeren. De gemeenteraad te Rotterdam heeft tot dekking der permanente tekorten in de gemeentekas met 23 tegen 19 stemmen besloten tot invoering eener Straatbeiasting, zijnde 3 procent der belastbare huurwaarde. Te 's-Gravenhage is tot lid der staten van Zuid-Holland gekozen mr. Patijn. (lib.) Te Angleur, bij Luik, is een meisje van 17 jaar, dat op een terril (afvalhoop) van de Vieille Montagne kooltjes raapte, onder een afschuiving van heete stof schier geheel begraven. Toen men haar vond, stak nog slechts het hoofd buiten den heuvel uit. Haar te verlossen was een moei lijk werk, daar die terrils van binnen nog lang big ven gloeien. Toen men bet lichaam had vrij gemaakt, was het schier geheel verkoold. Het slachtoffer gaf geen teeken van leven meer. Eene dame te Gerit, haar hondje verloren hebbende, kwam dit de politie mededeelen. Als bijzonder kenteeken van 't hondje gaf zij op't heeft 27 witte haarkens op het staartje Wij ontvingen van den uitgever K. Ie Cointre te Middelburg den scheurkalender Barnabas voor 1903, met premie een werk van ds. J. D. v. d. Velden te Kralingen Zonde en genade, een twaalftal practische Schriftbeschouwingen. Het werk is een vervolg van de vroeger verschenen Bijbel lezingen over „Hanna en hare lofzang." Toch vormen zij op zichzelf een afgerond geheel. Zij loopen over 1 Sam. 2 11 tot en met 1 Sam. 3. Het zijn degelijke, prac tische predicates, en de tegenstelling vormt een rijke stof, waarvan de bewerking ons voorkomt in goede handen geweest te zijn. Van den Kalender kunnen wij niet anders zeggen dan dat hij zijn goeden naam op houdt. De inhoud voldoed ons zeer; en 't schild geeft een en ander te zien uit het Petronellahospitaal, aan de beschrijving waarvan eenige bladzijden gewijd zijn. Barnabas blijke ook in 't nieuwe jaar, in tegenstelling met Elifaz voor velen een gemakkelijke vertrooster. Het Homoeopathisch Maandblad, onder redactie van dr. Voorhoeve, uitgave van La Rivière en Voorhoeve te Zwolle bevat (13e Jaarg. no. 10) o. a.De zorg voor de gezondheid en den winter. Snelle hulp bij vergiftigingen. Eenige wenken voor de verpleging van zuigelingen en iets over de homoeopathische behandeling van kinder ziekten. Logische genezingen. Het laatste be vat een paar mededeelingen van dr. Hofman te Gouda over prachtige genezingen door hemzelven bijgewoond, bevelen wij zeer in de aandacht der twijfelaars en tegen standers van de homoeopathische genees wijze. B URGE IIL IJK E STAND van 21—22 Oct. 1902. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. W. van Aartsen 28 j. jm. en A. M. de Haas 28 j. jd.; W. C. de Lange 33 j. jm. en M. H. Switink 27 j. S. Bevallen: J. Endhovon geb. de Jong d.J. Vorhage gob. Jobse z.; J. C. F. Dekker geb. Maas d.; S. J. S. van Puffelen gob. Daman z. Overleden: B. J. Kroon 25 jaar z. GOES. Geboren: 20, Alexander Karei, z. v. Alexander Karei Zweede en Johanna Cornelia Broeder; 22, Adriana, d. v. Johannes van Strien en Sara Weststrate; 21, Izabella Wilhelmina, d. v. Pieter van Hese en Rosalia Maria Tierie. GOES, 21 Oct. 1902. Bij kleinen aanvoer werden tarwe on Kookerwten iets hoger in prijs verkocht. Voor Kroonerwten was bekonde kook kwa- liteerd de hoogste noteering. Oude Tarwe f 0,00 a f 0,00Nieuwe Tarwe f 6,25 a f 7,Rogge f 5,ft f 5,50. Winterg. per 100 kilo f 7,00 a f 7,50. Zomer- gerst per 100 kilo f 0.00 ft f 0,00. Haver per 100 kilo f6,75 a f7,00. Bruine Boonen f 9,25 ft f 10,00. Paardenboonen f 0,00 ft f 0,00 Koolzaad f 0,00 a f 0,00. Groene erwten f 8.75 a f 10,00. Kroonerwten f 9.00 a f 10.25. Versche Boter t 1,10 ft f 1,20 mid. 58 de 2 kilo. Eieren f5,00 ft f 5.20 mid. 130 ct. de 25 stuks. Aan particulieren zijn eieren verkocht voor f 6. OOSTBURG, 22 Oct. 1902. Oude Tarwe f 8.25 ft f 8,50 Nieuwe Tarwe f 7,00 ft f 7,50 N. Rogge f 5,40 ft f 5,60 N. Wintergerst f7,75 ft f 8,25 per honderd kilo. Zomorgerst f 7,25 a f7,75 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 6.50 ft f 6,75 Kook erwten f 9,25 ft f 9,80. Erwten f 0,00 ft f 0,00 Paardenboonen f 0,00 a f 0,00 Koolzaad f 0,00 a f0,00. Waar 't er niet bij staat, is de prijs per H.L. VLISSINGEN,21 Oct. Boterf 1.12ftf 1.06. per KG. Eieren f6.40 per 104 stuks. ROTTERDAM, 20 Oct. Ter graan markt van heden (Maandag) was, in binnenlandsche granen de handel als volgt. Tarwe. Van jarige- wordt do aanvoer onbeduidend. Nieuwe- was in de beste soorten ruim prijshoudend te plaatsen, maar het overige ging traag van de hand en moest soms iets lager worden afgegeven. Per heet. in de beste kwal. f7.25 a f7.80 en extra puike daarboven, of per 100 kilo f9.25 a flO. Het overige per 100 kilo f7.40 a f8.75. Rogge vond onveranderd plaatsing. Per heet. f 4.75 a f 5.70. Gerst. Winter- alsvoren per 100 kilo f7 a f7.50, puike f7.70 a f7.80. Zomer-blijft schaars voorkomen. Chevalier- per 100 kilo f7 a f 7.75, en puike daarboven. Haver minder gevraagd. Per 100 kilo f6.50 a f7.25. Witteboonen van het nieuwe gewas, voor het eerst ter markt, bleken meeren- deels van onvoldoende kwal. te zijn. Por heet. f9 a fll en uitgezochte partijtjes daarboven. Bruineboonen zijn opge ruimd van f8.50 tot f10 en betere kwal. daarboven. Blauwe Erwten brachten hoogere prijzen op. Per heet. f 8 a f 10, puikere f 10.25 a f 10.50. Koolzaad onveranderd. Per heet. f7.30 a f8.20. Kanariezaad per heet. f 8.50 a f 9.50. L ij n z a a d onveranderd wat betreft de mindere soorten, voor de zaaizaad-kwali teiten werd iets meer besteed. Zeeuw- s c h e uien. Aanvoer heden ca. 10.000 bn. van alle soorten. De marktwaarde werd bepaald voor Stroogele en Zithauers op f 0.95, voor groote bruine op f 1 voor de beste, voor kleine bruine op f 1.10, alles per 60 kilo. Aardappelen. Spuische jammen f3.a f3.25, Brielsche kralen f3.20 a f3.50, Zeeuwscbe blauwe f2.30 a f2.50, dito bonte f2.30 a f2.50, Geldersche blauwe f2.30 a f2.50, dito Zeeuwen f 2.30 a f2.50, Fiakeesche jammen f2 a f2.50, eigenheimers f 1 90 a f 2.10 per hectol. Veel aanvoer en weinig vraag. Zeeuwsche e i e r o n f 5.60 a f 5.80 de 100 stuks. M a i s per 2000 kilos: Anaerik. Mixed f 150, f 152; dito dito Nov. aflading, f130 grove Donau f 142grove Donau uit zeeboot f 141, f 142 grove Donau, stoomend, f141; Odessa, uit zeeboot f138 contant; La Plata, ladend geladen, f135 gestort; Amerik. Mixed per Zaterdag vertrekkende boot f150 gestort. ROTTERDAM, 21 Oct. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2587 runderen, 443 vette, 50 nuchtere kalveren 2114 schapen, 528 varkens, 319 biggen. Run deren le qual, 66, 2e qual. 44, 3e qual. kalveren le qual. 96, 2e qual. 76 3e qual, schapen le qual. 50, 2e qual. 40, 3e qual varkens ,1e qual. 51, 2e qual. 46 3e, qual. cent; alles per kilogram. Aan het Gebouw van het Gewest- bestuur te. Middelburg werd heden aan besteed le. het onderhoud van de tram weghavens aan het Zijpe, gedurende de jaren 19031905 (Raming f 6000 per jaar). Inschrijversper jaar P. M. Panny, Zie- rikzeef5975; J. B. Koch, Hansweert, f 5970 P. Vink, Noordgouwe, f 5897 N. de Vos, Willemstad, f 5843 J. C. Gelder blom, Tholen f 5825 M. Kleppe, Scherpe- nisse, f 5749 A. Oosten, Willemstad, f 5697 H. J. Romijn, Burgh, f 5600C. Bolier, Bruinisse, t 5130. 2e. het maken van werken tot verdediging van het strand vóór Ter- neuzen. (Raming f 1450.) Inschrijvers: J. Lindenbergh Cz., Wemeldinge, f 1440 M. A. Verschelling, Neuzen, f 1286 K.de Vos, Neuzen, f1220; A. Tholens Dz., id., f997. Vlissingen. Heden Woensdag werd in het stedelijk Gasthuis aanbesteed delevering van de navolgende levensmiddelen en ge gund als volgt: C. M. Dommisse en Zn. gort (gesticht) f 8,19 per HL. en rijst 10 cent per KG.A. Polderman gort (spijs bereiding) f 7,25 en groene erwten f 10,20 per HL.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2