TÉ Aan Openb NA DEN VREDE. Kerknieuws. Schoolnieuws. LANDBOUW, Gemengde Berichten. LEESTAFEL. Marktberichten. - 's-Gra sluit is| van Got V Dat heeft de oorlog gedaan. Transvaal, dat vóór den oorlog geen cent nationale schuld had, heeft nu een schul denlast van 1200 miljoen, en dat vooreen land inet nog geen 300 dnizend zielen. Zooveel nationale schuld heeft Nederland met zijne ruim 5 miljoen inwoners nog niet. Het wil dus zeggen dat naar verhou ding Transvaals schuldenlast 18 maal zwaar der is dan van Nederland. Neen, wij wenschen niet als Jona om een hoekje te gaan staan om de verwoe sting van Ninevé af te wachten. Maar wij zijn niouwsgierig de woedende blikken van het belasting-betalende Engel- sche volk, en de toornige tronies der Jo- hannesburgsohe goudmagnaten te zien, en wat Chamberlain onder het gerucht dier gezichten doen zalhet besterven of nog brutaler worden. Over do komst der Bóeren-generaals te Brussel seint Reuter, dat er een gweldige geestdrift heerschte. Er waren 3000 men- schen bij het station. De boulevards zagen zwart van de menschen. Men wilde de paarden van voor de rijtuigen spannen. Het gejuich nam geen einde; het was voor de gendarmes onmogelijk, de menigte in be dwang te houden, zelfs hadden er tusschen de politie en het volk vechtpartijen plaats, tengevolge waarvan vier personen gearres teerd werden. Onderweg werden bloem ruikers in de rijtuigen geworpen. Alle Vlaamsche vereenigingen waren langs de boulevards opgesteld. De Wet, van het balkon sprekende, zeide dat de generaals in Europa geen nutteloozen steun komen vragen om hun onafhankelijkheid te her winnen, maar hulp om de ellende door den oorlog veroorzaakt, te lenigen. Als gij, zeide de Wet, ons in stoffelijk opzicht onafhankelijk gemaakt hebt, zal de hoop op de toekomst niet verloren zijn. Alle Belgische bladen zijn 't er over eens dat de geestdrift der ontelbare menigte met geen pen te beschrijven was, het was zegt er een een schouwspel van on vergelijkbare grootschheid, een stond, zooals Brussel er nooit een beleefde en wellicht nooit meer een beleven zal. De generaals brachten te Brussel ook een bezoek aan het stadhuis, waar de burge meester hen ontving en, verklarende dat het voor hem een groote eer was zich in hun bijzijn te bevinden, hun verzocht hunne handteekening te zetten in het gulden boek. De oudste der bloemen verkoopsters bood oen bloemtuil aan mevrouw DelaReijaan. De generaals begaven zich vervolgens naar het paleis van justitie en het Bois de la Cambre, waarna zij in café Riche dejeuneerden, uitgenoodigd door den Neder- landschen consul. Zij brachten ook een be zoek aan het graf van generaal Lucas Meijer, doch zijn niet naar Waterloo gegaan. De Keizer van Duitschland zal de Boerengeneraals reeds Vrijdag 17 Oct., terstond bij hun aankomst te Berlijn, ont vangen. Zij komen te 9 uur 's morgens aan. Oeneraal Ben Biljoen is weer naar Enge land teruggekeerd, om er eenige maanden te blijven. Hij wil een fonds stichten om een asyl op te richten voor invalide Boeren, en waarin dezen een nuttige werkzaamheid zou kunnen worden verschaft. Een deel der gelden, met het houden van lezingen door hem te verdienen, zou voor dat doel worden besteed. Het asyl zou te Pretoria of een andere stad van Transvaal worden opgericht. Bij zijn aankomst met de ^Statendam" te New-York is de heer Reitz ontvangen door zijn zoon en door een commissie uit de Iersche vereenigingen in Amerika. Reitz heeft, zoo seint Laffan, dadelijk het doel zijner komst uiteengezet. Hij is naar Amerika gegaan om de Boerenzaak daar te verdedigen en om te spreken over de wijze waarop Engeland den oorlog heeft gevoerd en over de dubbelhartigheid van Chamber lain. Dezen beschuldigt hij, de belofte, door lord Kitchener en lord Milner bij het sluiten van den vrede afgelegddat de Kaapsche opstandelingen niet vervolgd zouden worden, geschonden te hebben. In tegenspraak daarmede laat men die gewezen opstandelingen thans op valsche aanklachten terechtstaan. De Boerenafgevaardigden Jooste, Law en Rood, die naar Canada vertrokken om de daar toegepaste methode van landbouw en vruchtenteelt te bestudeeren, zijn te Mon treal aangekomen. Zij zullen eerstdaags een inspectiereis door verscheidene provin ciën ondernemen. Madagascar is totaal ongeschikt gebleken. Onderstaande schrijft men uit Kaapstad aan „De Telegraaf": Beter dan in het Parlement en in de nieuwsbladen zien we den volksgeest buiten on in de families. Zondag was ik te Stel- lenbosch. Professor Muller preektede professoren van de Theologische School preeken om den anderen Zondag, zoodat de (predikant der gemeente pastor loei) alleen de andere keeren optreedt. Nu, die professoren geven gewoonlijk model preeken en gaan hun studenten er in voor, bij al hun redeneeringen hun stof te nemen uit het volle leven, dat wat de harten treft, de beste snaren roert, 't Schijnt soms of tekst en preek geheel er op berekend zijn om bij het betoog te beter in 't leven te kunnen ingrijpen. Zoo Zondag, waar de beschouwing Mozes gold, die zijn volk getrouw bleef en dit verkoos boven den glans en luister der Egyptenaren. Daar Jtwamen prachtige effecten, als: „Zijn veracht en verdrukt volk wilde hij niet verzaken". „Hoe verachtelijk is hij, die tegen zijn natie partij kiest, we weten dat uit den jongsten oorlog". (O, die national scouts zijn een nagel aan de doodkist van eiken rechtgeaarden Afrikaander, en dan die Townguards en anderen, die de Engel sehen hielpen „Hoe bewonderen wij moed en beslistheid, waar het de goede zaak geldtwaarom eerdet gij uw generaals, om hun moed niet waar?" Men voelt op eens en voortdurend waar 't gemoed van vol is. Dat gebed voor den Koning schijnt velen predikanten ook dwars in de keel te zitten: De onzen te Kaapstad zeggen formeelEn we bidden U o Heer voor onzen Koning. Neen, dat onzen wil er te Stellenbosch niet uit: „Zegen o Heer den Koning, tpt wiens rijk wij behooren", of: „Wij zijn ook verplicht, o Heer, voor den Koning te bidden". Heden zijn de generaals te Gent. Van avond keeren zij naar Brussel terug en reizen Vrijdag naar Utrecht. Van half 3 tot half 5 wilden zij vertoeven bij presi dent Kruger, die dien dag jaiig is. In de kerk 's morgens zullen optreden ds. Jonker en ds. Pernhout. Ook presidont Kruger hoopt daar tegenwoordig te zijn. Bekendmaking. Goes. Het kohier van schoolgeld op school A voor den cursus 1902/1903 vastge steld door den Raad in zijne openbare ver gadering van 29 September jl., goedgekeurd door Heeren Ged. Staten van Zeeland bij hun besluit van 4 October jl. no. 44, is heden aan de gemeente ontvangen ter invordering uitgereikt en zal gedurende vijf maanden ter secretarie ter lezing liggen, kunnende binnen 3 maanden na dagteekening van de aanslag biljetten bezwaren tegen den aanslag op on gezegeld papier bij den Gemeenteraad worden ingebracht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schiermonnikoog, R. T. Bolt te Grijpskerkte Moerkapelle, C. B. Holland, cand. te Vriezenveente Dokkum, J. H. Buisman te 's Heerenberg te Boksmeer, J. Henzei, oand. te Hel mond te Gorredijk, A. v. Iterson, cand. te Leidente Wedde, H. Francke te Peizete Winterswijk, J. Homan te 't Zand (Gr.) Aangenomen naar Geesteren door J. Barbas, cand. te Haarlemnaar Jorwerd door M. J. F. Schönfeld te Pietersbierum. Verb, bericht Bedankt voor Koevorden door H. E. G. v. d. Meene te Overlangbroekvoor Britsum door G. Th. Gerritsen te Noord- Broek; voor Bedum door F. Tammens te Zuidbroek. Rilland. Maandagavond werd tot lid van het kiescollege in de vacature van dhr. A. Oele gekozen de heer M. N. van de Linde en herkozen wegens periodieke af treding de heeren F. M. Boot en C. Pre- vost. De benoemden bekwamen respec tievelijk 7, 12 en 11 stemmen. Geref. Kerken. Beroepen te Bedum (B), N. Diemer te Munnekezijlte Oldeboorn, IJ. Tangsma, cand. te Stienste Kampen, herstem ming tusschen W. H. Gispen te Baarn en dr. H. Bouwman te Hattem. Voor de scholen met den Bijbel is dit jaar ontvangen te Krabbondijke met Oost- dijk (G.K.) f 25.78, Oostkapelle (G.K.) f37.12 en te Zierikzee (H. en Kerken) f83.50. Goes. De nieuwe cursus van de Her halingsschool alhier is begonnen met 30 leerlingen in de le19 in de 2e en 10 in de 3e klasse. Totaal 59. Veere. Aan de Chr. school alhier is tot tijdelijk Onderwijzer benoemd de heer J. Verhage te Oostkapelle. Waarde. Een landbouwer, die alhier, om den lagen prijs der suikerbieten, die vrucht liever niet wenschte te telen, zaaide op den gereed gemaakten grond Rheiuburger uien. Hij heeft nu van 280 roeden opper vlakte eene opbrengst gehad van driehon derd hectoliter. Deze heeft hij reeds verkocht tegen den gemiddelden prijs van f 1,05. Als men den landbouwers zulk eene opbrengst kon verzekeren, zou het bietentelen spoedig tot de geschiedenis behooren. Een ander landbouwer heeft Reuzen- Zittauer uien geteeld, die gemiddel zes onzen per stuk wegen, alzoo honderd uien in een mud. De zoo geroemde Koningin-Wilhelmina- tarwe, een kruisingsproduct, afkomstig van de Rijkslandbouwschool te Wageningen, heeft men dit jaar ook in den Emanuel- en Falclcenisse polder met gunstigen uitslag geteeld. De opbrengst is 71 HL. per hectare. M. C.). Vlissingen. Bij de stemming voor den gemeenteraad in kiesdistrict I hebben van de 754 kiezers 533 gestemd. Gekozen is de heer J. W. Jacobze (lib.) met 277 stem men. De heer I. H. Blum antir. verkreeg 248 stemmen. N. R. C. Vlissingen. Gisterenmiddag had vrouw F. het ongeluk op straat te struikelen, waardoor zij een been brak. Zij moest per brancard vervoerd worden. In een gezin alhier zijn 3 personen door typhus aange tast, waarvan 1 herstellende is. De officieren-machinist 2de klasse L. Paret, A. Hardenberg en A. van Aan holt worden met den lsten November respectievelijk geplaatst aan boord van Hr. Ms. monitor lieimer Claeszen en pant serschip Evertsen en gcdetacüeerd te Vlis singen bij de fabriek van de Koninklijke Maatschappij de Schelde aldaar. Oudelande. Dinsdagmorgen brak alhier brand uit bij Jan Ponse, het woonhuisje was spoedig verbrand benevens grootendeels het huisraad. Eer de brandweer aanwezig was was het bijna verbrand. De brand schijnt op den zolder door den schoorsteen aangekomen te zijn. Alles was verzekerd bij de Assurantie-compagnie te Amsterdam. Waarde. Een landbouwer alhier vond Maandag j.l. een os dood in de weide liggen. Door den veearts werd miltvuur gecon stateerd. Ter gelegenheid der bevestiging van den heer E. Kuijlman uit 's Princenhage als predikant der Ned. Herv. Gemeente te Hoedekenskerke, is door mevrouw Vau Gogh, Ambachtsvrouwe van 's Princenhage, aan die gemeente toezegging gedaan van een orgel, eene toezegging die ten zeerste op piijs wordt gesteld; tot op heden werd de dienst gehouden zonder begeleiding van een orgel. M. C. Bij kon. besluit is het eereteeken ter belooning van eervollen, langdurigen werkelijken dienst bij de schutterijen toe gekend aan A. J. Lambertz, adjudant onderofficier, en J. J. Bos, tamboer, beiden bij de d.d. schutterij te Middelburg, en J. L. Strooband, sergeant bij die schutterij te Zierikzee. Benoemd bij de staatsspoorwegen tot klerk telegrafist le klasse die van de 2de klasse H. G. Schneideren tot idem van de 2e klasse die van de 3e klasse J. J. Stomps. Door den heer A. S. J. Dekker te Goes is aangekocht het ruime pand waarin de zaak van de heeren Franken Goemans tot nu toe was gevestigd. Naar wij ver nemen zal dit geheel worden ingericht voor piano- en orgelmagazijn. De collecte voor de Boerengeneraals heeft te Kloetinge niet f 108 maar f 173 opgebracht. Van de directie der Stoomvaartmaat schappij „Zeeland" ontvingen wij een exem plaar van de Engelsehe en van de Duitsche uitgave van den Reisgids dezer Maatschappij voor den Winterdienst. Wij vestigen op deze uitgave de aandacht en melden er bij dat exemplaren van dezen Reisgids, zoo mede van die in de Nederlandsche taal, op aanvraag door de directie steeds kos teloos worden verstrekt. Te IJlst is een 17-jarige schippers knecht, terwijl hij bezig was de fok te hijschen, buiten boord gevallen en ver dronken. Te Harderwijk is een zes jarig meisje, tijdens afwezigheid der moeder, met vuur in aanraking gekomen en aan de bekomen brandwonden overleden. De stoomtram heeft te Delft een koopman uit Groningen aangereden, die den nacht in het politiebureau had doorgebracht. De man werd inwendig zwaar gekneusd. Te Vriezenveen is een driejarig meisje, terwijl de ouders op het land waren, te dicht bij het keukenvuur gekomen. Zij raakte in brand en bekwam zoodanige brandwonden dat zij nog dienzelfden avond overleed. Te Hilversum kreeg een 16-jarige jongen, werkzaam in een stoomtimmerfa- briek een beitel, die uit de machine sprong, met groote kracht in de zijde. Hij is zoo ernstig gewond dat men voor zijn leven vreest. Te Sliedrecht zijn een jonge ling van 19 jaar en een meisje van 15 jaar aan febris typhoïdea bezweken. Een schuitenvoerder te Amsterdam had 't ongeluk, door het uitschieten van den boom zijner schuit in de Singelgracht te vallen. De man verdronk. De afdeelingen van de Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de wetsontwerpen tot goedkeuring van de internationale overeenkomst betreffende de suikerbelasting en tot vaststelling van de hoofdstukken I (Huis der Koningin), II (Hooge Collegiëu), VIIA (Nationale Schuld) en NI (Onvoorziene Uitgaven) der Staats- begrooting voor 1903, en van de wet op de middelen, de heeren Van Dedem, Van Alphen, Heemskerk, Rüell en Van Raalte. De drie eerstgenoemden zijn antirevolutio nairen, de beide laatsten liberaalde eerste vrij-ant., de laatste vrijz.-dem. Voor de leden van de Kamers der Staten- Generaal is in het departement van binnen- landsche zaken ter bezichtiging gesteld een automatische stern-machine, uitgevonden door den heer K. de Vries Óz. te Zaandam, broeder van den antirevolutionairen Tweede- Kamer-eandidaat in het kiesdistrict Gouda. Een der oudste gemeenteraadsleden in Nederland, de heer H. Versloot te Moer kapelle, oud 91 jaar, is na een 39-jarig lidmaatschap van den Raad aldaar, overleden. Donderdag kwam bij een landbouwer te Amersfoort een vrouw een schop te leen vragen om, naar zij zeide, naar door haar verloren geld te zoeken. Deze ver klaring zoowel als haar gedrag kwamen den boer verdacht voor. Hij waarschuwde een buurman en beiden vonden dan ook spoedig een pas omgespitte plek gronds en daarin het lijkje van een pas geboren kind. Een van hen bleef bij de plaats de wacht houden, terwijl de andere de politie van een en ander in kennis stelde. Aan de ijverige bemoeiingen van den inspecteur is het te danken, dat reeds denzelfden dag de daderes was opgespoord. In den aanvang bleef zij alles ontkennen, doch door de Justitie met het lijkje geconfronteerd, legde zij een volledige bekentenis af. Vanwege het Leger des Heils zal van Maandag 2 November tot 16 November de jaarlijksche aanvrage worden gehouden ten behoeve van het werk hier te lande. De reeds bestaande inrichtingen hebben groote behoefte aan geldelijken steun, terwijl voor de uitbreiding, die men zich gedrongen gevoelt aan het werk te geven door den nood, die zich openbaart, hulp dringend noodig is. Met den bouw van het Tehuis voor Ontslagen Gevangenen is een aanvang gemaakt, terwijl te Rotterdam een groot gebouw vooi goedkoop volkslogement, gaar keuken en toevlucht zal worden ingericht. Bij de aanvrage zal kosteloos een boekje worden uitgegeven, waarin mededeelingen aangaande het werk werk en een statistiek van wat in het afgeloopen jaar werd ver richt. De Leeuw. Crt. deelt een aardig staaltje van dames-vindingrijkheid mede. Onder de deputatiëu, die Vrijdagavond don Boeren generaals geld brachten, was er ook eene van een drietal jongo dames uit Makkum. Toen dezo baar geld aangeboden hadden, vroegen zeeen kwitantie. Waarschijnlijk een niet onaardig bedacht en gelukt middel om aan een paar interessante handteeke- ningen te komen. Het publiek juichte de jonge dames hartelijk toe. Bij de te Maastricht gevangen ge nomen dievenbende zijn gevonden onder scheidene reliquieën, die herkend zijn door den pastoor te Oud-Vroenhoven als voor eenige jaren uit de kerk aldaar gestolen. Aan Eet Centrum wordt geseind, dat Prins Hendrik een bezoek gebracht heeft aan Rolduc, alwaar hij is ontvangen met klokgelui en saluutschoten, terwijl leeraren en studenten hem een geestdriftige ont vangst bereidden. Met groote belangstel ling bezichtigde de Prins het college. Eet Volk met haar bekende onbeschaafde vrijmoedigheid schrijft boven dat bericht >Geuzenprins en paapsch gebroed." En dat wil den menschen dan nog wijs maken dat godsdienst privaatzaak is Generaal de Wet ontving bericht dat ook een zijner dochters bedenkelijk onge steld is. Daar nog altijd massa's nieuwsgierigen op het kerkhof Montmartre-circu'eeren in de nabijheid van Zola's graf, heeft de po litie de kraDS van Alfred Dreyfus laten wegnemen, uit vrees voor de een of andere hatelijke profanatie van den kant der nati onalisten en anti-semieten. De bekende trustman Morgan zal» naar een bericht uit Amerika, de groote vleesoh-trust financieeren, tegen een beloo ning van 10 millioen dollars. Devleesch- trust heeft de geheele industrie van gecon serveerd vleesch van de Vereenigde Staten in zich opgenomen. De firma Kuhn, Loeb en Co. had zich bereid verklaard hetzelfde te doen voor de halve som. Het was echter voordeeliger de voorwaarden van den heer Morgan aan te nemen, aangezien deze in staat is de laagste vrachtprijzen, zoowel te water als te land, te verzekeren. De Gouverneur van Martinique heeft aan den Franschen minister van koloniën een telegram gezonden, meldende dat de Mont-Pelée nog rookt en gerommel doet hooren. In het gebied van Basse-Pointe zijn overstroomingen van kokend water voorgekomen voorts zijn aardschokken ge voeld bij het plaatsje Trinité. In de aanbeveling van v. Nes' Verwoeste levens jl. Vrijdag verzuimden wij er de aandacht op te vestigen dat dit boek no. 1 is van den nieuwen jaargang van de Chris telijke Bibliotheek waarmede de firma Cal- leDbach te Nijkerk zooveel succes heeft, omdat zij zooveel degelijks voor weinig geld weet te bieden. Uit den nieuwen Catalogus door genoemde firma ons toegezonden blijkt, dat in dezen jaargang nog zullen voor komen Jonkvr. A. v. Hogendorp. Juliane van Stolberg. A. J. Hoogenbirk. Om de Kunst. J. E. Schroder. Het lijden des Heeren. Dr. H. M. van Nes. Graaf van Zinzendorf. En een historisch verhaal van mej. A. v. Flier. En nog een werk, zoo de 1600 bladzijden niet bereikt zijn. Men vrage en raadplege voorts den nieuwen catalogus met zijne vele goedkoope aan biedingen, buiten en behalve de lectuur van den nieuwen jaargang die bereids werd aangekondigd. Nog ontvingen wij van deze zelfde firma no. 28 en 29 van Kuipers „Geschiedenis van het godsdienstig en kerkelijk leven van het Ned. volk". BVRGERLIJKE STAND van 78 Oct. 1902. MIDDELBURG. Getrouwd: A. A. L. Tak 22 j. jm. en E. M. C. Stenger 21 j. jd,; A. Kievit 28 j. jm. en J. C. Louwerse 31 j. jd. Bevallen: S. P. Wagensveld geb. de Keijzer z. Üverledon: A. P. de Wagter 11 d., z.; A. M. Ballast wed. van P. deMuDck 73 j.W. C. van Loo 50 j., ongeh, z. J. H. van Maldegem wed. van J. A. van Puffelen 70 j. GOES. Geboren: 6, Maatje, d. v. Pieter Schrjjver en Elizabeth Thilroe. Over de maand Sept. 1902. KRABBENDIJKE. G e h u w d18, Hen drik Lobbezoo 20 j. jm. en Leuntje Kloos terman 20 j. jd.25, Leendert van Koeveringe 29 j. jm. te Terneuzen, en Magdalena de Bel 24 j. jd. te Krabbendijke. Geboren: 13, Cornelia Pieternella, d. v. Jacob Maas en Maria Gijssen29. Hendrika, d. v. Steven Schrier en Jannetje Mieras. Overleden: 7, Johan Pieter, 3 m., z. v. G. J. Slabbekoorn en J. M. Meloen; 9, Magdalena en Jacob, 37 d., (tweel.) van Jac. Kloosterman en J. J. Zandee; 18, Francois Pieter, 7 w., z. v. O. Schrier en L. Dronkers20, Gerard, z. v. C. Clement en A. Meulbroek. WAARDE. Geboren: 27, Marinus, z. v. Adriaan de Jager en Aaltje Mol 29, Wilhelmina, d. v. Leendert van Koeve ringe en Suzanna van Liere30, Mag dalena, d. v. Jan Schrier en Magdalena van Houte. Levenloosaangegeven: een z. v. Mattkijs Weststrate en Wilhelmina van Koeveringe. 'S HEER-ARENDSKERKE. Gehuwd: 25, Johannis Oele 23 j. jm. en Maria Kolo 22 j. jd. Geboren: 2, Cornelis Gerard, z. v. Pieter van Boven en Jacomina Simonse 8, Martina Maria, d. v. Pieter Zweedijk en Hendrika Paauwe10, Jan, z. v. Jan Poppe en Jannetje Dommisse; 11, Cor nelia Jacoba, d. v. Pieter Dobbelaar en Lijdia Flipse; 21, Willem, z. v. Marinus van Baaien en Jannetje Vreeke; 25, Jacomina, d. v. Pieter Blok en Christina Kasse; 27, Pieternella, d. v. Jacob Nieuwenhuize en Jannetje Yentevogel; 28, Marinus, z. v. Willem Welleman en Antonia Caljouw; 30, Christiaan Adri aan, z. v. Gilles Almekinders en Maatje Paauwe30, Marinus, z. v. Pieter van den Dries en Maria Rijk. Overleden: 2, Gerard Marinus, 3 j. z. v. Jacobus van Hekke en Elizabeth van Weele; 7, Wilhelmina Breeweg 67 j., vrouw van Domus van der Maale; 15, Pieter David, 27 d., z. v. Gilles Geschiere en Dina van de Merbe; 19, Cornelia Jacoba, d. v. Pieter Dobbelaar en Lijdia Flipse. GOES, 7 Oct. 1902. De aanvoer was gering en de handel in een doen. Oude Tarwe f 0,00 a f 0,00Nieuwe Tarwe f 6,00 a f 6,75. Rogge f 5,— f 5,50. Winterg. per 100 kilo f 7,00 a f 7,50. Zomer- gerst per 100 kilo f 6.80 f7,20. Haver per 100 kilo f6,75 f7,00. Bruine Boonen f 8,75 f 9,50. Paardenboonen f 0,00 f 0,00 Koolzaad f 0,00 f 0,00. Groene erwten f 8.75 a f 9,50. Kroonerwten f 8.00 f 9.50. Versche Boter f 1,15 f 1,25 mid. 60 ct. Eieren f 5,00 a f 5.00 mid. 125 et. Afwijkende eieren verkocht voor f4.00 aan particulieren verkocht voor f4.60. OOSTBURG, 8 Oct. 1902. Oude Tarwe f 8.25 f 8,50 Nieuwe Tarwe f 7,00 f 7,50 N. Rogge f 5,25 f 5,40 N. Wintergerst f7,50 f8,GO per honderd kilo. Zomergerst f7,25 a f7,50 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 6.75 f 7,25 Kook- erwten f 9,25 a f 10,—. Erwten f 0,00 h f 0,00 Paardenboonen f 0,00 a f 0,00 Koolzaad f 0,00 a f 0,00. Waar 't er niet bij staat, isdeprjjsperH.L. VLISSINGEN, 7 Oct. Boter fl.lSüf 1.00. per KG. Eieren f 5.00 per 104 stuks. ROTTERDAM, 6 Oct. Ter graan markt van heden (Maandag) was, in binnenlandsche granen de handel als volgtTarwe. Jarige-, waarvan de aan voer steeds vermindert, bracht per heet. naar kwal. van f 7.50 tot f 8.60 op. Nieuwe- vond in de beste soorten van f7 tot f 7.60 per heet. of per 100 kilo van f9 tot f9.50 koopers. Overige soorten brachten per 100 kilo f 7 a f 8.50 naar kwal. op. Rogge onveranderd. Per heet. f4.75 a f5.50 en zaaisoort daarboven. Gerst. Winter- puike komt schaarsch voor en brengt dan per 100 kilo f7.75 a f 8 opoverigens naar deugd f6.90 a f7.50. Zomer- wederom niet aangevoerd. Chevalier- per 100 kilo naar kwal f7 a f7.75 en enkele puike partijtjes daarboven. Haver was door kleineren aanvoer goed prijshoudend te plaatsen. Per 100 kilo f 6.20 a f 7.10. Bruineb oonen sterk uiteenloopend van kwal., brachten naar deugd f 7.50 a f9.75 op, puike grove daarboven. Blauwe Erwten komen in puike gave kwal. schaarsch voor. In de beste soorten per heet f9.50 a f9.75, overigens naar kook en kwal. f 7.50 a f 9.25. Koolzaad zon der omzet. Kanariezaad f8 a f9.50. Aardppelen. Spuische jammen f3. f3.25 Brielsche kralen f3.20 a f3.50, Zeeuwsche blauwe f2.30 a f2.50, dito bonte f2.30 a f2.50, Geldersche blauwe f2.30 a f2.50, dito Zeeuwen f2.30 a f2.50, Fla- keesche jammen f2.a f2.50, eigonheimers fl.90 a f2.10 per hectol. Veel aanvoer en tamelijke vraag. Zeeuwsche eieren f 4.6^ a f4.80 de 100 stuks. Zeeuwsche uien. Aanvoer heden ca. 10.000 bn. ver schillende soorten, grootendeels in het land gekocht. De marktwaarde werd bepaald voor groote, stroogele, Zithauers en bruine op fl en voor de kleine bruine op fl.20 per 60 kilo. M a i s per 2000 kiloAmerik. Mixed contant f 150 a f 153dito dito dageL gewacht, gestort f148; grove Donau uit zeeboot f 140 a f 141Odessa uit zeeboot f135 a f 135.50; Foxanian f137 a f140. ROTTERDAM, 6 Oct. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd3030 •6- runderen, 4 2927 schapei deren le qr kalveren le schapen varkens qual. co: Goes, 3 het bestuui schoolmeubr noemd koffii "V Middelbu a. het mak van het st f 1450. Inl arr.-ing. N Terneuzen weghavens —1905. Bekaar, Mi Goes, en 0 Middelbu houtveiling Sas van Vegt door teeken- en en ander Waarde, Vos 14 II Dorpzicht. Serooske uur de hof 4 perc. w< 's Heerei not. Pilaar gebr. de J< Heinken Bresser 7 d. Dries P. v. Stee. does. Dinsdag g| van de firif den heer f 5800 ben Middellj Gewest, het onderl buitenhave te Vlissinl of Koopml haven te 1903 tot f132000 f 182100. Thzn., Sli| Overveon 2e perc.l f149608 f154000; J. v. NJ Prins Thz Lz. id. f 149000 f 133800 Aan I. 7 12 m| bij. RedJ Krabbr Zaams heeft te Vlissinge: Middelbu Bergen-O] Amsterda Arnhem, Amersfoo Assen, Hl Breda, B

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2