Openbare Tirkoopiagon. Afloop ferkoopingen enz. Adverlentiën. een partij Loopvarkens, TWEEDE KAMER. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Telegramme n. 40-jarige Echtvereeniging Een sterke lllttenkar TE KOOP GEVRAAGD TE KOOP De Kitting van Dinsdag lag onder den indruk van den slag den lande toegebracht door het overlijden, aan maagkanker, en na een tweede mislukte operatie, van den heer v. Asch v. Wijck. De MINISTER VAN BINNENLAND- SCHE ZAKEN (de heer Kuyper) komt met zijne ambtgenooten ter vergadering en houdt, terwijl de Ministers en de leden die staande aanhooren, ongeveer de volgende toespraak. Met diepe ontroering kom ik aan de Kamer de mededeeling doen van het over lijden, hedenmorgen, van den Minister van koloniën, onzen diepbetreurden ambtgenoot. Het is voor ons thans niet het oogenblik van deze plaats zijn lof te verkondigen en zijn nagedachtenis te eerenmaar zooveel wil ik aan deze korte mededeeling toe voegen, dat H. M. de Koningin in hem verliest een getiouw dienaar, het vaderland een ijverig en toegewijd staatsman, en wij Ministers in zijn heengaan betreuren het verlies van een hoogelijk gewaardeerd ambtgenoot, die een plaats in ons hart had veroverd, een vriend dien wij liefhadden. Moge God de Heere met zijne vertroosting zijn weduwe nabij zijn De VOORZITTER: Diep getroifen zijn wij allen door de zooeven ontvangen mede deeling. Hadden wij kort geleden het overlijden van het oudste Kamerlid te be treuren, thans is heengegaan in de kracht van zijn mannelijken leeftijd de Minister van koloniën, jhr. mr. van Asch van Wijck, die nog zulk eene schoone loopbaan voor zich had. De hoop die wij koesterden, dat hij van de kwaal die hem in 't voorjaar had aangetast, zou genezen, is helaasniet verwezenlijkt, en de werkzaamheden waar van wij in de toekomst nog zooveel ver wachtten, zijn plotseling afgebroken. Zijn levensdraad is plotseling afgesneden. Doch al was zijn leven kort, het was welbesteed. In de verschillende betrekkingen die hij bekleeddeals lid der volksvertegenwoor diging, als hoofd eener gemeente, als be stuurder van een onzer koloniën, als raadsman der Kroon, heeft hij met groote degelijkheid en rustelooze werkzaamheid zijn taak ver richt. Het is voorzeker met diepen weemoed dat ik de tolk ben van de geheele verga dering om met dit enkel woord de nage dachtenis te herdenken van den man, in wien de Kroon een trouw raadsman, het vaderland een zjjner beste zonen en menig onzer een liefhebbend vriend verliezen, dien wij nog zoovele jaren gaarne werkzaam hadden gezien in het belang van Nederland en van zijn Oost- en West Indische bezit tingen, waar men zijn verlies ook ten zeerste zal gevoelen. Na deze woorden ging de Kamer (ja zoo is het levenweer met haar werk zaamheden voort. Verschillende amendementen werden ver worpen of ingetrokken. Als gevolg daarvan wij stippen slechts aan blijven de kosten van verrichtingen van beroepsraden voor rekening van ge meente en provincie. Hiertoe behoort echter niet het instandhouden der lokalen. De heer Van Idsinga, gesteund door zijn vrij-antirevolutionaire vrienden en door de verstgaaude democraten uit alle partijen stelde tevergeefs voor dat in den centraien raad van beroep, naast rechtsgeleerden ook „leeken" zouden benoembaar zijn. Hij achtte gezond verstand voldoende. Maar de heer Roëll toonde aan dat meernoodig is, met name grondige juridische kennis. Wij zouden, hoezeer 't met den heer v. Idsinga eens, huiverig zijn geweest bij deze „proefneming" juist deze wet te hebben gebruikt om er het leekenelement in eene hoogste rechtspraak in vast te leggen. Waarbij nog komt dat de centrale raad van beroep voor de Ongevallenwet bestemd schijnt, om, zoodra het tot de in uitzicht gestelde „eindelijke" regeling onzer admi nistratieve rechtspraak komen zal, in ons hoogste administratieve rechtscollege „op geslorpt" te worden, welk college de moei lijkste rechtskundige vraagstukken zal moeten oplossen. Nog een belangrijke quaestie werd af gehandeld, te weten de vraagMoeten de leden der raden een eed of belofte doen, of alleen de belofte. De vrijzinnig-democraten stelden bij monde van dr. Bos vooralleen de belofte, en de heer Lohman was 't daarmee eens. Natuurlijk op andere gronden. De heer Schokking evenwel verzette zich en daarbij stond hem de geheele rechterzij terzij met enkele liberalen, zoodat den eisch eed of belofte, al naar gelang de kerkgenootschappelijke overtuiging, in de wet gehandhaafd bleef. Van alle amendementen is tot nog toe slechts aangenomen dat van dr. Bos (door de ïegeering niet bestreden) om vrouwen bevoegdheid te geven aan aanwijzing der leden (-werkgevers en -werklieden mee te werken. Met de linkerzijde stemden 4 a. r. (Talma, Van Alphen, Van Vliet, en Seis), 4 andere a. r. (Mackay, Lohman, Van Was- senaer en Van Bijlandt) en 5 R.K. (Schaep- man, Nolens, Bolsius, Kolkman en Van Nispen.) Het kaartenstelsel is met 65 tegen 8 st. goed gevonden. Uit New-Tork wordt gemeldDe groote Amerikaansche verzekering-maat schappijen hebben besloten verzekeringen, voortspruitende uit ongelukken, door auto mobielen van elke grootte, nog slechts onder zeer verscherpte polisvoorwaarden aan te nemen en de reeds loopende polissen aan een overeengekomen wijziging te on derwerpen. De hoofdvoorwaarden zullen in de toekomst een vastgestelde, matige snelheid eischen en de inlichting bevatten, dat geen uitkeering geschiedt, indien de leider van de auto door onervarenheid of lichtzinnigheid het ongeluk veroorzaakt heeft. Blijkens een statistiek wordt de aarde jaarlijks door een soort zondvloed van boeken bezocht. In Duitschland verschijnen jaar lijks 23,000 boeken, in Frankrijk 13,000, in Italië 9,500, in Engeland 6000 a 7000, waarvan 1500 nieuwe uitgaven. In het geheel verschijnen over de geheele wereld jaarlijks ongeveer 700,000 boeken. Het snelst werken de uitgevers in Amerika. Een firma te New-York kreeg op een Maan dagmorgen vroeg de opdracht, tegen Woens dagavond d. a. v. 2000 exemplaren van een boek te maken, dat 350 bladzijden dik was. Het boek werd in één nacht gezet, den volgenden dag gedrukt en den derden gebonden. Het reuzenwerk van de doorboring van den Simplon onderscheidt zich van andere groote werken, van de oudheid tot heden, door een buitengewoon laag aantal zieken en ongelukken onder de arbeiders. Bij het boren van den St.-Gothardtunnel, die 9 één derde Engelsche mijlen lang is, hebben 600 arbeiders het leven gelaten, voornamelijk door onvoldoende luchtverver- sching, waardoor de temperatuur soms 107 graden F. bedroeg, door de te plotselinge afkoeling bij hot verlaten van den tunnel, door gebrekkige vooding en ankylostomiasis. De Simplontunel is ruim 3 mijlen langer en ligt 7000 voet onder de oppervlakte van den berg, zoodat hot er nog heeter zou kunnen zijn, maar door middel van mach tige ventilatiewaaiers, waterstralen en dwars- gangen, is men er in geslaagd, de temperatuur soms tot 68 graden F. te doen dalen, terwijl zij bijna nooit boven 86 graden stijgt. Aan elk uiteide van den tunnel houdt een ge neeskundige voortdurend toezicht op de werklieden en op het ziekenhuis, dat bij den uitgang is opgericht. De springladin gen worden in vloeibare zuurstof gedoopt waardoor de verbranding vollediger plaats heeft en minder schadelijke gassen ontstaan. De ventilatie is 50 maal ruimer dan in den St. Gothardtunnel. De treinen die de werk lieden naar buiten brengen, stoppen bij een goed verwarmde localiteit, waar de mannen kunnen baden en hun werkpak uittrekken, dat gedroogd wordt voor den volgenden dag. De gasthuizen zijn telephoniseh ver bonden met de plaatsen, waar gewerkt wordt. Onder de 4500 arbeiders zijn slechts 6 door ongelukken omgekomen terwijl het werk voor voltooid is. Een Engelsch »gentleman" is te Brus sel een held geworden van eene vermake lijke geschiedenis. Deze meneer, wiens grootste ondeugd gierigheid was, moest een dame een cadeau geven op haar ver jaardag. Hij gaat naar een porceleinwinkel en juist als hij binnentreedt laat een win keljuffrouw een vaas van groote waarde in stukken vallen. «Hoeveel moet dat kosten zegt de Engelschman, op de stukken wijzend. »Wat? U bedoelt die stukken vraagt de winkelier verbaasd; »die kunt u voor 60 cent hebbenwant het is onmogelijk om ze weer aan elkaar te plakken". De gentleman deed er nog 30 cent bij voor het inpakken in een kist en de ver zending aan het adres van de jarige dame. Daarna ging hij weg en was wat blij, dat hij er zoo goedkoop afkwam. Hij was over tuigd, dat de dame zou denken, dat de vaas onderweg gebroken was. Maar onge lukkig genoeg had de winkelier niet goed begrepen, wat de meneer met de stukken voor had en toen de dame de kist open de, waren do stukken één voor één netjes ingepakt. »Een Recept". Kort geleden overleed te Parijs een schilder, Benassit genaamd, die in den laatsten tijd wat op den achter grond was geraakt, maar in het «Quartier latin" zijn tijd van beroemdheid heeft gehad, al was het alleen maar om de grappen, die hij verkocht. Het volgende is hem naar hij vertelde, eens overkomen. Een rijk lief hebber van schilderijen had hem een paar stukken afgekocht en zond tegelijk met den bedongen koopprijs een brief, die echter absoluut onleesbaar was voor hem. Benassit aan het zoeken naar iemand, die slecht schrift kon ontcijferen. Eindelijk wordt hem een apotheker aangewezen, die, naar het heet, op dit gebied zijne sporen heeft verdiend. Benassit stapt den winkel binnen, groet en geeft den apotheker zonder meer dan een: »Als 'tu belieft!" den onlees- baren brief. De ander zet zijn bril op, verdiept zich oen oogenblik in de lezing van den brief, schenkt een flesehje vol met bruinachtig vocht, plakt er een papiertje op, waarop hij te voren een paar woorden krabbelde en geeft den verbluften schilder bet flesehje in de hand met de woorden >'t Kost drie francs!" Hij had Benassit voor een klant aangezien en den brief voor een recept. En op het etiket van het flesehje stond »Om de drie uur een lepel." De stad Bolivar (Zuid-Amerika) is geheel vernield door een cycloon er waren 14 dooden en 50 gekwetsten. Het eiland Bernuya in de golf van Mexico is plotseling spoorloos verdwenen. Te Sint Agrène viel bij den bouw van een brug over de rivier Bompas, een steen die opgeheschen werd, naar omlaag en ver pletterde negen werklieden. Er zijn weer onlusten te Barcelona. Er werd door werklieden met steenen gegooid en door de politie geschoten. Een werkman werd gedood, terwijl een vrouw van schrik dood viel. Weer hadden aardbevingen in Spanje plaats, onder anderen in Saragossa en Navarra. Te Foggia (Italië) hadden wanordelijkheden plaats ten gevolge van een geschil tusschen eigenaars en pachters. Aangevallen soldaten vuurden en doodden of kwetsten 15 personen. Buiten, verantwoordelijkheid der Redactie). Mynheer de Redacteur! Het zij mij vergund in uw blad eenige opmerkingen te maken en vragen te stel len, aangaande de werking der Leerplichtwet. Bij al hetgeen tegen deze wot is inge bracht, had men ook wel mogeu /oegen, dat zij niet mocht worden ingevoerd voor er algeheele gelijkstelling was tusschen openbaar en bijzonder onderwijs. Immers het bijzonder onderwijs is duur. Wie er gebruik van wil maken moet een betrek kelijk hoog schoolgeld betalen. Een werk man met groot gezin en veelal kleine verdienste kan dit niet. Heeft hij nu ge moedsbezwaren tegen het openbaar onder wijs, acht hij zich voor God verplicht om zijne kinderen naar de Christelijke school te zenden, dan moet hij er dus iets op vinden, waardoor dat mogelijk wordt. Nu hebben onze arbeiders er werkelijk ook iets op gevonden en wel iets, waaruit ten sterkste blijkt, hoezeer zij het Chiistelijk onderwijs op prijs stellen en hoeveel zij er voor willen opofferen. Zij lieten name lijk hunne kleinere kinderen het gansche jaar schoolgaan. De grootere daarentegen bezochten alleen in de wintermaanden de dag- en avondschool, doch gingen des zomers naar den akker om het noodige schoolgeld te verdienen. Bij het in werking treden der Leer plichtwet vroegen mij sommige dier on machtige schoolgeldbetalers, of dat op die wijze kon blijven voortgaan. Mijn antwoord was bevestigend. Immers, wie zou zulk eene opoffering niet op prijs stellen en bovendien de minister had het in de Kamer duidelijk gezegd (Handel. 9 Mrt. blz. 1159) «als blijkt, dat de vader niet kan betalen, wordt hij geacht voor zijn kind geen plaat sing op de school te hebben kunnen krijgen immers men wil het kind dan slechts toe laten op eene voorwaarde, waaraan de vader niet kan voldoen". Nu is echter reeds herhaaldelijk gebleken, dat ik die ouders schromelijk teleurgesteld heb. Zij hebben mijn raad opgevolgd, zijn voor de Comm. t. w. v. schoolverz. ver schenen en hebben daar verklaard niet bij machte te zijn om het schoolgeld te be talen en gemoedsbezwaren te hebben tegen het kosteloos openbaar onderwijs. De com missie heeft die bezwaren den schoolop ziener medegedeeld. Voor den kantonrechter gedaagd, hebben de ouders gelijke ver klaring afgelegd, doch met geen ander gevolg dan dat zij veroordeeld werden. Sommigen hebben dan ook hunne kinde ren naar de openbare school gezonden zij werden daartoe gedwongen door de Leerplichtwet. Heb ik dan, M. de R., een verkeerden raad gegeven? Had ik soms dien ouders moeten aanraden om hunne kinderen ge durende de zomermaanden van de schooi- lijsten te doen afvoeren Of heeft de kantonrechter het mis? Eenigen tijd geleden meen ik gelezen te hebben, dat volgens een ministrieël schrijven armoede gerekend wordt onder de ernstige omstandigheden, die vrijstelling geven. Maar hoe kan dan een oud, afge leefd man, wiens vrouw bestendig lijdende is, wiens zonen gehuwd zijn en die dus met een paar dochters den kost verdienen moet en wat er meer in dat gezin noodig is aan medicijnen, versterkende middelen, schoolgeld enz. hoe kan dan hij ver oordeeld worden Voor hem heeft de Com missie indertijd krachtig gepleit, omdat hij bekend staat als trouw, oppassend, eerlijk en ijverig, doch tevergeefs. Was het niet billijk en recht, dat in zulke gevallen het advies der commissie-leden opgevolgd werd, daar zij toch de huizen der armen binnen treden en van nabij den toestand kennen Of heb ik het nu weer mis, M. de R., als ik meen, dat armoede eene wettige reden is tot vrijstelling? Nog meer gevallen zou ik kunnen noemen, doch waartoe O, indien eens alle commissie-leden hunne ervaringen bekend maakten Dan zou blij ken, hoe door en door on-populair de Leerplichtwet is en hoe onrechtvaardig tevens De een laat zijne kinderen maanden aaneen verzuimen en ontvangt waarschu wing noch aanmaning. De ander krijgt het bekende briefje reeds na enkele ver zuimen. Hier wordt een arme stumper veroordeeld, daar in veel ernstiger geval volgt vrijspraak. Nu eens wordt er rekening gehouden met het oordeel der Comm. t. w. v. schoolv., dan weer wordt er vlak tegen haar advies in gehandeld. De eene commissie wordt met werk overladen, de andere heeft slechts enkele gevallen te behandelen. Bij de eene school wordt streng, bij de andere bijna niet toegezien. En hieraan hebben de schoolopzieners geen schuld, die met werk overladen zijn, doch het zit hem alleen in de wet. Is het wonder, dat zelfs onze landelijke bevolking, anders steeds stil en onder worpen aan de landswetten, nu weerspan nig wordt en morrend dreigt zich niet aan de wet te onderwerpen Maar zoo gaat dan ook alle eerbied voor de wetten en de van God verordineerde Machten te loor. Dankend, Mijnheer de Redacteur. Uw getrouwe lezer, J. C. JANSEN. Hoofd eener biji. school en lid eener G. t. w. v. S. Terneuzen, 8 Sept. 1902. (De geachte inzender noemt weer enkele van die schreiende, stuitende onbillijkheden en ongerijmdheden, waarvan de Leerplicht wet in ruime mate oorzaak is. Alle vijf onze Zeeuwsche afgevaardigden ter Tweede Kamer en de Minister van Binuenlandsche Zaken zijn geabonneerd op ons blad. Wij hopen en verwachten dai zij bij de vele, ook van bovenstaande ernstige klachten nota zullen nemen, en dat deze wet spoedig zal worden herzien. Er is, met name voor sommige bijzondere scholen, gevaar bij uitstel. Red.) B VBGBRLIJKB STAJSJD van 9—10 Sept. 1902. MIDDELBURG. Getrouwd: M. G. Harinck 28 j. jm. en M. E. Koets 27 j. jd. Bevallen: M. C. Arendse geb. Gide- onse d.M. E. Baan geb. Grims d. (tweel.). Overleden: G. Kloet 3 weken z. GOES. Geboren: 8, Jacobus Mari- nus, z. v. Laurus Schipper en Neeltje Dekker. GOES, 9 Sept 1902. Door de drukke oogst werkzaamheden was het beurs bezoek gering en daardoor weinig handel. Oude Tarwe f 7,00 a f 7,50 Nieuwe Tarwe f 6,00 a f 7,—. Rogge f 5,00 f 5,25. Winterg. por 100 kilo f 7,00 a f 7,50. Zomer- gerst per 100 kilo f 0.00 a f 0,00. Haver per 100 kilo f9,75 f7,50. Bruine Boonen f 0,00 a f 0,00. Paardenboonen f 0,00 a f 0,00 Koolzaad f 0,00 f 0,00. Groene erwten f8.75 a f 9,00. Kroonerwten f 8.00 a f9.25. Versche Boter f 1,10 f 1,20 mid. 59 ct. Eieren f 3,40 a f 3.60 mid. 875 ct. Aan par ticulieren Eieren f 3,80. VLISSINGEN, 9 Sept.Boterf 1.20è,f 1.10. per KG. Eieren f 4.per 104 stuks. BOTTERDAM, 8 Sept. Ter graan markt van heden (Maandag) was, in binnenlandsche granen de handel als volgtTarwe. Jarige- onveranderd. Per heet. f7.75 a f8.50 en per 100 kilo f10 a f 10.50. Nieuwe- was ruim ter veil. De beste partijtjes met gegarandeerd natura gewicht brachten f7 a f 7.50 ophet overige moest naar kwal. van f7.50 tot f8.60 per 100 kilo worden afgegeven. Rogge ruimer aangevoerd, was tot vorige prijzen slechts gedeeltelijk te verkoopen. Per heet. f5 a f 5.50 en zaai daarboven. Gerst. Winter- bracht per 100 kilo f6.90 a f 7.50 op, betere daarboven. Zomer- alsvoren, per 100 kilo f7.10 a f7.50 en Chevalier- per 100 kilo f7.75 a f8.25 naar deugd. Haver, bij ruimen aanvoer, belangrijk lager. Per 100 kilo f7.30 a f7.75, nadat de beste partijtjes tot betere prijzen waren uitgezocht. Blau we Erwten. De aanvoer bestond veelal uit wakke kwal. Het aangebodene werd verkocht van f7 tot f9.25 per heet. en betere van vertrouwde kook daarboven. Koolzaad zonder handel Kanarie zaad komt nog even schaars voor. Aar dappelen. Brielsche kralen f 3.a f3.25, Geldersche blauwe fl.60 a f 1.80, dito kralen fl.80 a f2.eigenheimers fl.50 a f 1.70 per hectol. Tamelijke aanvoer en vraag. Zeeuwsche eieren f4.10 a f 4.30 de 100 stuks. Zeeuwsche uien. Aanvoer heden ca. 5000 bn. Marktwaarde werd bepaald voor groote op f 1.15, en voor kleine op f 1.20 per 60 kilo. ROTTERDAM, 9 Sept. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2132 runderen, 411 vette, 67 nuchtere kalveren. 2146 schapen, 415 varkens, 290 biggen. Run deren le qual, 72, 2e qual. 48, 3e qual. kalveren le qual. 94, 2e qual. 68 3e qual, schapen le qual. 56, 2e qual. 42, 3e qual varkens le qual. 52, 2e qual. 46 3e, qual. cent; alles per kilogram. OOSTBURG, 10 Sept 1902. Oude Tarwe f 8.25 f 8,65 Nieuwe Tarwe f 0,00 f 0,N. Rogge f 5,40 f 5,60 N. Wintergorst f7,25 a f7,60 per honderd kilo. Zomergerst f 0,00 a f 0,00 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 9.00 f 9,40 Kook- erwten f 9,00 f 9,50. Erwten f 0,00 f 0,00 Paardenboonen f 0,00 a f 8,00 Koolzaad f 0,00 a f 0,00. Waar 't er niet bij staat, is de prijs per H.L, Vrijdag 12 Sept. Oost Souburg, in het Zwaantje door not. Tak 10 uur de hofstede Deins vliet. Woensdag 17 Sept. Goes, 10 uur in de Prins door deurw. Rosier meubels, horloges, regulateurs. Vlissingen, 8 uur in de Oude Vriendschap door not. Bosch voor dhr. Dommisse een heerenhuis en tuintje 146 cA. Droogdok. Te zien 16 en 17 Sept. 10—12 en 2—4 uur. Donderdag 18 Sept. Ierseke, 1 uur bij wijlen wed. Scbeele door not. Mulock Houwer meubels, eiken houten kabinet. Daarna bij Wessel te Iersekendam 3 huizen Wijngaardstraat en 5 huizen Dommicusstraat. En een schuur Zanddwarsstraat. Middelburg, 2 uur in de Vergenoeging door not. Tak 2,5745 H. weiland onder Zandijk; 1,6220 H. id. in Grijpskerke; 1.5860 H. weiland en sprink in Seroos- kerke. Rilland. Heden Woensdag werd door het bestuur der waterkeering van den Calamiteuzen Zimmermanpolder aanbesteed a. dijksverbetering (verzwaring en ver hooging over 800 M. lengte). (Raming f 5066). Inschrijvers warenM. Kleppe, Scherpenisse, f 6020J. de Jonge, Mid delburg, f 5444 A. Foudraine, Goes, f 5435 A. Vermorke, Hontenisse, f 5110A. J. Bogaert, idem, f 4950. Gegund aan A. J. Bogaert, Lamswaarde. Een biljet van F. van Hunne te Oosterland tot een bedrag van f 5490 was een kwartier te laat inge leverd en mitsdien van onwaarde. Door datzelfde bestuur werd tegelijker tijd aanbesteed in 2 perceelenAanleg van werken tot oeververdediging. Raming le perceel f 13842 2e perceel f 13670 in massa f 27512. Inschrijver voor het le perceel H. de Kluiver, Siiedrecht f 12738. Voor de beide perceelen gezamenlijk J. Roskam, Siiedrecht f 24724 H. de Kluiver, Siiedrecht f 24678 J. van de PJasse, Har dingsveld f 24496J. de Bree, Neuzen f21694; J. Jansen, Neuzen f21575. Ge gund in massa aan J. Jansen, Neuzen. Voor het 2e perceel ufzonderlij k waren geene inschrijvers. Tweede Kamer. De behandeling der Beroepswet wordt voortgezet. Verworpen zijn de amendementen om zekerheid van vergoeding te eischen aan getuigen en deskundigen door partijen opgeroepen. De Minister van Justitie beloofde aan den heer Drucker een beroep te zullen doen op de balie tot kosteloozen bijstand van on ver mogenden. Middelburg. Ons garnizoen, dat van af 28 Augustus jl. in do logerplaats bij Rijen kampeerde, keerde hedenmiddag te 1 uur per spoor hier terug. Middelburg. In de heden Woensdag gehouden vergadering der Vereeniging Ambachtsschool, waren vier leden tegen woordig. Benoemd zijn tot bestuursleden de hoeren Koole (uit den Raad) en Van Lijnden (uit het Dept. Middelburg der Mij. van Nijver heid), beiden met algemeene stemmen. van PIETER V AN SLUIJS en CORNELINA van SPARRENTAK. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en Zoutelande, 12 September 1902. Het behaagde den Heere 'heden tot zich te nemen onze lieve vrouw, moe der, dochter en zuster ANTJE KWINTHoekzenia, in den ouderdom van 33 jaren. H. KWINT, v. d. m. M. M. KWINT. K. G. KWINT. J. A. KWINT. G. KWINT. K. HOEKZEMA. T. HOEKZEMABtjning. G. KWINTPlentek en verdere familie. Gorinchem, 7 Sept. 1902. Na een ongesteldheid van 12 dagen nam de Heere heden middag door den dood van onze zijde weg, onze geliefde Moeder-, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder CATHARINA DE WAAL, Wed. G. de Jager Wz., in den gezegenden ouderdom van 76 jaren en 10 maanden. Namens de familie, W. DE JAGER Gz. Oudelande, 8 September 1902. *j* Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- en groot moeder, Wed. A. LINDENBERGH Veklare, betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank. Uit aller naam, P. LINDENBERGH. Wemeldinge, 10 Sept. 1902. voor 1300 kilo last. Adres Boekh. FANOY. bij M. BAKKER, Seisweg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 3