N1E No. Gh Bij dit immer li Kerknieuws. Onderwijs. Rechtzaken. Buitenlandsche berichten. Gemengde Berichten. VOOR O dijk, M. RIEMENS Dz., Zaamslag, J. A. COLPAART, Rilland-Bath, CORNs. ZUIDWEG, Wemeldinge, Jacoba BOTTING, Koudekerke (W). I het verkiezen va j men toch partijge Wij meenden dat I van wethouders ir 1 vragen had naar he En wij weten o i nieenteraad met ee zijn re zich te takel, die 01 wrevei dreigd in het De getrou „Mal mijn r< linge f „Uit Weene gereisd avonds en den nen he Gewert ik naat vakscht bruck, doorgel in Tyrc „Jk d'Kmpe nijverht mij na.' dagen een daj ik met land er derland beste. „Te eerst h. redener naar zv bezoek Meiring ongeluk ben ik houd d bondsdi ik gesp directeu „U zi „dat di ging ik nikum Uit liie Brussel vannacl «Van verliet 1 maar e< over e Duitsch wat oo maakt op de 1 in hetb het bei deel ui Binnenl behoort ik in d onttrek! wisselin «U zi mijn re kern v: zelfs ni gen, d: door de deze da Zou Zou ministe print c drukte van hi ophoud Welt zóó vei met zó In h tikol vi eenige grootste Luite Scottisl boord gonde »0", dor fari scheure or med' doen, a »Een: in 't ve tenburg stond i lachte door ee hield, beduide dit gebe tige wi Mijn g< mij ort plaats 1 hot hui Daar g morgen gen afs naar bi Ik gov gingen slecht dat ze dat het Nog vo zoidon zog dat noor ei govoel ik wild - don ko ik nati ik orde Morkws hot op, nu de zij met gedragslijn voor Raadsleden vasttestellen, nu men van die zijde het denkbeeld van een gemeentelijk program hartelijk toejuicht, wordt het vooral noo- dig voorzichtig te zijn. Daarom keuren wij het ten sterkste af, dat er bij deze benoeming en in dit bjjzondere geval van liberale zijde is gestemd op een anti-revolutionair. GOES, 3 Sept. 1902. In de gisteren gehouden gemeenteraadsver gaderingen zijn tot wethouders herkozen te 's-Gravenpolder dhr. S. Paulte Waarde dhr. J. Blok Jz.; te Rilland-Bath dhr. A. Butijn-, te Wolfertsdijk dhr. G. de Jagerte Kapelle dhr. W. Slabbekoornte 's-Heer Abtskerkeherbenoemd dhr. M. v. luiaarden en benoemd in de plaats van dhr. P. Polderman, dhr. A. v. d. Meulen te 's Hee- renhoek herbenoemd dhr. F. B. Thomaeste Krui- ningen dhr. J. Wondergemte Krabbendijke dhr. J. Sonkete Hoedekenskerke benoemd dhr. W. C. Qroenewege. Te Baarland kon de Raadsvergadering wegens te klein aantal opgekomen leden niet doorgaan. Door den directeur-generaal der Staatsspoor wegen is eene eervolle vermelding toegekend aan M. Reijnhout, loopwachter van ploeg 7 GoesRil land-Bath, wegens betoonde activiteit. Aan het slot der gister gehouden zitting van den gemeenteraad van Middelburg richtte de heer De Rijcke (antirevolutionair) tot den voorzitter de vraag, welke beweegredenen hem er toe geleid hadden Zondag van de gemeentegebouwen te vlaggen, niettegenstaande door H. M. de Koningin het ver zoek was gedaan des Zondags niet te vlaggen. Hij vond dat oneerbiedig tegenover het Hoofd van den Staat. De voorzitter antwoordde daarop, dat B. en W., zonder daarbij iets te kort te doen aan den eerbied, de achting of hoe men het noeme, jegens H. M. de Koningin, besloten hadden de traditie te volgen «om te vlaggen op den dag" der verjaring. Vroeger is nimmer gevraagd om op Zondag niet te vlaggen bij verjaringen van een der Vorstelijke Familieledon, zelfs niet toen H. M. de Koningin-Moeder.Regentas was geweest. Op grond van dat een en andor was de traditie gevolgd. Z. K. H. de Prins der Nederlanden vertrok gistermiddag naar Aken, ten einde aldaar een kuur te ondergaan. Naar de Residentiebode verneemt, laat de ge zondheidstoestand van den minister van koloniën weer te wenschen over. Do door het hoofdbestuur van den Nederland- schen Bond van gemeente-ambtenaren ingestelde commissie, wier taak is aan te geven de punten, op welke bij de voorgenomen herziening der ge meentewet dient gelet, is met haar werk aange vangen. Voorzitter en secretaris dier commissie zijn resp. de heeren dr. A. Pekelharing, secretaris van Groningen, en J. N. Elenbaas, burgemeester en secretaris van Krabbendijke, wier medeleden zijn de heeren C. T. Knottenbelt en J. J. Roovers, te Am sterdam, en E, Meelis, te Tilburg. Een medewerker van de Figaro, is Zaterdag avond in den Haag dr. Kugper gaan opzoeken, die den vorigen nacht was teruggekeerd van zijn bui- tenlandsche reis. Het verslag van dit onderhoud kan, als de journalist ten minste waarheid schrijft, dienen, om de geruchten die er loopen omtrent eene toenadering van Nederland tot het Drievoudig Ver bond, tegen te spreken. De minister vroeg naar het doel van het bezoek. Ik vroeg toen, zegt de interviewer «Is het waar dat Nederland toenadering zoekt tot Duitschland of tot het Drievoudig Verbond? En uw bezoeken aan v. RichthoJ'en en Goluchowski, uw verblijf in Italië, droegen ze het karakter dat men eraan toeschrijft?" De heer Kugper antwoordde «Te Turijn heb ik voor het eerst gehoord van de geruchten die over mijn reis verspreid zijn. Daarna heb ik hier een heelen hoop krantenknip sels gevonden, over hetzelfde onderwerp handelend. Het is jammer, dat de verbeeldingskracht der jour nalisten zich aan dergelijke fantasieën te buiten gaat, telkens als ik op reis ben." «Maar, mynheer de minister, het is toch vrij na tuurlijk, dat de reis van den Nedorlandschen eerste- minister naar Duitschland, Oostenrijk en Italië, en zijn gesprekken met ministers van de drie landen, tot bespreking aanleiding geven." het was niet haar lijk, noch dat van Hugo Bas kerville, dat er naast lag, dat de haren te berge deed rijzen der drie voor geen duivel vervaarde ridders. Maar het was, omdat over Hugo heen, bijtend aan zijn keel, een groot, zwart beest stond, gevormd als een hond, maar toch grooter dan eenigen hond, dien sterfelijke oogen ooit hebben aanschouwd. En terwijl ze er naar keken, beet het beest Hugo's strot af, waarop het drietal, toen het zijn vurige oogen en bebloeden bek naar hen toe wendde in doodsangst schreeuwende wegrende om hun leven te redden. Een, wordt gezegd, stierf dienzelfden nacht van angst en schrik en de twee anderen wa ren gebroken mannen voor hun geheele verdere leven. «Dat is de geschiedenis, mijne zonen, van de afkomst van den hond, die gezegd wordt sinds altijd door een plaag van het geslacht te zijn ge weest. Ik heb het neergeschreven, omdat hetgeen duidelijk bekend en geweten is, minder verschrik king heeft, dan dat wat slechts vermoed wordt en waarop vaag wordt gezinspeeld. Ook kan het niet ontkend worden, dat velen uit het geslacht een ongelukkigen dood hebben gehad, plotseling, bloe dig en geheimzinnig. Toch mogen we ons veilig rekenen in de oneindige goedheid der Voorzienig heid, die niet voor eeuwig de onsehuldigen zou »Ja," antwoordt de heer Kugper, *als die reizeu en die gesprekken plaats hadden gehad. Maar de waarheid is, versta mij wel, dat ik geen reis naar Duitschland gemaakt heb. Ik ben alleen Duitsch land doorgetrokken, en ik heb, dezen keer, evenmin mijnheer van Richthojen gesproken als mijnheer Golu chowski. Maar ik zal u een getrouw relaas doen van mijn reis dat zal, hoop ik, aan al die zonderlinge praatjes een eind maken. »Uit den Haag ben ik rechtstreeks naar Weenen gegaan. Daar heb ik de twee technische scholen be zichtigd. Van daar ben ik naar Salzburg gegaan, waar ik evenzoo de vakscholen heb bezochtver volgens naar Innsbruck, met hetzelfde doelwaarna ik een week doorgebracht heb te Toblach, oen badplaats in Tyrol, en toen een week te Schluder- bach. »Ik ben daarna vertrokken naar Cortina d'Empez- zo, waar ik de tentoonstelling van kunstnijverheid bezocht heb, vervolgens begaf ik mij naar Turijn, over Milaan, waar ik mij twee dagen heb opgehou den. Te Turijn ben ik een dag gebleven, op do Tentoonstelling, waar ik met groote voldoening gezien heb dat mijn land er een uitstekend figuur maakt: de Nederlandsche sectie is inderdaad een van de beste. «Te Turijn heb ik, zooals ik zeide, voor het eerst hooren spreken van de politieke beweegrede nen, aan mijn reis toegeschreven. Ik ben naar Zwitserland vertrokken, waar mijn eerste bezoek het graf van mijn vrouw gold, die te Meiringen gestorven is, tengevolge van een ongeluk, een val, in Engadin. Van Meiringen ben ik naar Bern ge gaan, waar ik een onderhoud gehad heb mot den directeur van hot bondsdepartement voor vakonder wijs ook heb ik gesproken met dr. Stgger, den kantonnalen directeur van het vakonderwijs. »U ziet", zeide de heer Kugper glimlachend, »dat dit alles niet zeer misdadig is. Van Bern ging ik naar Bienne, waar ik het nieuwe Technikum en de horlogemakersschool bezocht. Uit Bienne einde lijk, ben ik over Bazel en Brussel naar den Haag vertrokken, waar ik vannacht aangekomen ben. «Van het oogenblik af, waarop ik den Haag verliet, heb ik met geen politiek persoon ook maar een enkel woord, een syllabe, gesproken over een toenadering van mijn land tot Duitschland, of het Drievoudig Verbond, of wat ook van dien aard. Ik heb gebruik gemaakt van die vijf weken vacantie om beter op de hoogte te komen van het vakonderwijs in het buiten land. Anders niet. Sedert ik aan het bewind ben maakt de afdeeling Arbeid deel uit van mijn depar tement, d. w. z. van Binnenlandsche zaken, waar toe ook Onderwijs behoort. Het doet mij dus veel genoegen dat ik, in die vijf weken, mij geheel heb kunnen onttrekken aan alle staatkundige gedach- tenwisselingen of debatten. »U ziet," zeide dr. Kugper ten slotte, »dat mijn reis wel zeer onschuldig was. Wat de kern van de zaak betreft, vergun mjj die zelfs niet aan te roereD, en u alleen te zeggen, dat ze behandeld zou moeten worden door de Kamers, alléén door de Kamers, indien deze dat geschikt achtten." Borsele. In de Dinsdag gehouden raadsverga dering is tot wethouder benoemd de heer D. Wisse en tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer J. Bruinooge Az. De heer A. Polderdijk, die beide betrekkingen langen tijd heeft waargenomen (het wethouderschap van 25 Januari 1879), verzocht wegens hoogen ouderdom voor eene herbenoeming niet meer in aanmerking te komen. De vergadering vernam, dat de op 22 Aug. 11. benoemde leden van de commissie tot wering van schoolverzuim allen hebben bedankt en dat burg. en weth. eene nieuwe aanbeveling hebben opge maakt. De raad benoemde tot nieuwe leden van genoemde commissie de heeren C. Melis, J. Corstanje, J. Fraanje en P. Minderhoud Gz. De loopende begrooting werd door den Raad ge wijzigd voor de verplegingskosten van eene krank zinnige. Kolijnsplaat. In de gemeenteraadszitting van Dinsdag 1.1. werd tot wethouder en ambtenaar van den Burgerlijken stand herbenoemd dhr. K. Schip pers. Tevens werd nog besloten voor de brandspuit 30 M. nieuwe slangen aan te schaffen. Wissekerke. In de Dinsdag gehouden zitting van den gemeenteraad was afwezig de heer Van Nieuwenhuijzen. Na opening der vergadering werd onmiddellijk overgegaan tot het benoemen van een wethouder, noodig wegens gewone aftreding van den heer Adr. v. d. Maas. Met 9 van de 10 stemmen straffen, behalve het derde en vierde geslacht, waar van in den Bijbel gesproken wordt. Aan die Voor zienigheid, mijn zonen, beveel ik je hierbij aau, en ik waarschuw je het moeras, waar dit alles gebeurd is, te vermijden op die uren, dat de booze machten er heerschen. «Dit van Hugo Baskerville aan zijn zoons Rodger en John, met verbod daarvan iets te zeggen aan hun zuster Elisabeth." Toen Dr. Mortimer dit zonderlinge verhaal had uitgelezen, schoof hij zijn bril op het voorhoofd, en keek Sherlock Holmes strak aan. De laatste geeuwde en gooide het eind van zijn cigaret in het vuur. »Wel?" vroeg hij. Vindt u het niet interessant?" «Voor een verzamelaar van tooversprookjes." Dr. Mortimer haalde een opgevouwen courant voor den dag. »Nu, mijnheer Holmes, zullen wij u iets van meer recenten datum geven. Dit is de »Devon County Chronicle" van den veertienden Mei van dit jaar. Het is een kort verhaal van de feiten, die uitge komen zijn bij den dood van Sir Charles Basker ville, die een paar dagen voor dien datum plaats greep." (Wordt vervolgd). en 1 blanco werd deze herkozen en op de vraag des Voorzitters of hij deze benoeming aanvaardde, antwoordde de benoemde toestemmend onder dank betuiging voor dit hernieuwd blijk van vertrouwen. Onder de ingekomen stukken kwam voor een schrij ven van Ged. Staten met uitnoodiging om het aan deel dezer gomeente in de kosten van de uitgaven voor de gezondheidscommissie ad f 47,96 op de begrooting voor 1902 te brengen. Op voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen aan die uitnoodiging voldaan en daartoe f 50 uitgetrokken. Was dit al geen meevaller voor de gemeente- financiën, erger tegenvaller had, naar de Voorzitter inlichtte, gebracht het bericht van den Directeur- Generaal der post en telegrafie, dat de gemeente, voor het verplaatsen van het telefoonkantoor werd aangerekend f 99,88 i/a- B. en W. hoopten, naar de Voorzitter zeide, nog wel eene vermindering dier som van den Min. v. W. H. en N. te verkrijgen, maar zij verzochten den Raad toch bij voorbaat, beschik king over f 100 van den post onvoorziene uitgaven over 1902. Die beschikking werd daarop, met alge meene stemmen, verleend. Nu kwam aan de orde een schriftelijk voorstel van het gemeenteraadslid Dieleman, bedoelende aan leg van eene nieuwe begraafplaats voor de afdee ling dezer gemeente, Kamperland. De heer Dieleman, wion tot toelichting het woord werd verleend, stelt tot aanbeveling van zijn voorstel in 't licht het verlet, do moeite en de ongerieflijkheden, inzonder heid voor arbeiders en ouden van dagen, verbonden aan hot begraven op de thans bestaande begraafplaats bij hot dorp en verklaart te hopen, dat die omstan digheden, bij zijne medeleden ook wel bekend, aan B. en W. de vrijheid zullen hebben gegeven, gun stig op zijn voorstel te adviseeren. Die hoop bleek echter ijdel. B. en W. adviseerden bij monde van don Voorzitter, niet op het voorstel in te gaan op grond, dat het aantal dooden uit den Kamperlandschen hoek, naar eene opname over de laatste 5 jaren gemiddeld por jaar niet zóó over wegend groot is in verhouding tot het aantal dooden uit de andere deelen der gemeente, dat daarvoor eene afzonderlijke begraafplaats door hen wordt noodig geacht, terwijl bovendien van hun kant wordt in 't licht gesteld bij hoevelen uit die andere deelen der gemeente dezelfde omstandigheden zich voordoen als die, door den heer Dieleman, voor de Kamperlanders aangevoerd. Na nog een beroep op de vele en dringender behoeften, die bestaan en eene aanmaning daarom met de gemeente-financiën zuinig te zijn, werd het voorstel-Dieleman, door den Voor zitter in omvraag gebracht, verworpen met 9 tegen 1 stem, die van den voorsteller. Na geheime zitting de vergadering heropend zijnde, doet de Voorzitter de gewone rondvraag, waarbij door dhr. Schippers de aandacht gevestigd wordt op aanslibbing der haven te Kamperland, waardoor ligplaats verloren kan gaan en door dhr. De Looff op den slechten staat eener beschoeiing van de Molendreef en op de wenschelijkheid van het verspreiden van den gedolven grond in de z. g. «Fransche pad", zijnde dat gemeenteweg. De Voorzitter zegt onderzoek en zoo noodig ver betering toe, waarna de vergadering wordt gesloten. Ned. Hervormde kerk. Bedankt voor West-Kapelle door E. B. Cou- ree te Entervoor Hoek (bij Ter-Neuzen) door ds. J, de Vries te Grijpskerke (Zeeland). In eene vergadering van notabelen en kerk voogden der Ned. Ilerv. Gemoente te Oud-Vosse- meor is in beginsel besloten naar aanleiding van een rapport over den toestand van het kerkgebouw door een deskundige, tot het stichten van een nieuw gebouw over te gaan. Gereformeerde kerken in Nederland. Beroepen te Oostburg, K. Veen, cand. te Zaandam. Aan de Rijks hoogere burgerschool alhier zijn voor den cursus 19021903 gisteren nog toegelaten zonder examen tot de le klasse Digna Fransen van de Putte en na herexamen tot de 3e klasse A. A. van Dellen, A. A. M. Knitel en J. C. Polderman. De cursus vangt aan met 92 leerlingen. De le klasse telt 30 leerlingen, waaronder één meisje, de 2e klasse 20, waaronder één meisje, de 3e klasse 20, de 4e klasse 15, waaronder drie meisjes, de 5e klasse 7, waaronder twee leerlingen voor enkele vakken. De le klasse is in 2 afdeelingen gesplitst. De Meisjesschool is de lessen begonnen met 54 leerlingen. Zoowel de evangelist Weltevreden als diens vrouw hebben zich tot H. M. de Koningin gewend met verzoek om gratie van de straf van vijf jaar gevangenis, waartoe eerstgenoemde door het Ge rechtshof te 's-Gravenhage, wegens brandstichting in zijn evangelisatielokaal te Zieriksee, is veroordeeld. Nieuwe gruwelen in Armenië. Volgens een be richt uit Diarbekir is het Armenische dorp Kod- schou aangevallen en verwoest door eene bende Kurden onder aanvoering van Mirza-lssa-Agha. Al de inwoners konden tijdig naar elders vluchten maar eenigen, die zich bij het gerecht kwamen beklagen, werden gevangen genomen. De burge meester van het dorp, op wien het Kurdenopper- hoofd voornamelijk gebeten is, ging naar Mont- faugin om daar aan den vali van Diarbekir te telegrafeerenmaar om hem te straffen voor die «onbeschaamdheid" sloten dc gendarmes hem op. Naar wij vernemen is Antonie v. d. Velde, de uit de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen ont slagen verpleegde, waarvan wij in ons vorig nom- mer melding maakten, heden van het Commissa riaat van politie alhier overgebracht naar het Gast huis, waar hij voorloopig voor rekening van het Burgerlijk Armbestuur zal worden verpleegd. De gisteren te Middelburg gearriveerde wel bekende P. Zuidhof is hedenmorgen flink geboeid onder geleide van drie rijksveldwachters naar den Haag vervoerd. Kolijnsplaat. De verjaardag van H. M. de Koningin werd Maandag 1.1. alhier feestelijk her dacht, behalve door 't uitsteken van vlaggen van huizen en schepen, door de militaire wandeling, door de kom der gemeente, van de vele leden der schietvereeniging «Wilhelmina" alhier, des avonds met de muziek van het fanfare-gezelschap «Wil- helmina" voorop. Voor het huis van den burge meester werd halt gehouden en werden de beide sectiën der schietvereeniging door ZEA. geïnspec teerd. Na afloop betuigde hij zijne tevredenheid over hunnen vooruitgang in de militaire oefeningen en beloofde hun van wege de afdeeling der ver- eeniging «Weerbaarheid" een hoorn. Omstuwd door eene menigte volks trokken de schutters naar de kade, waar ter eere der Konin gin een vijftal salvo's werden gelost, waarop ze weer in geregelde orde naar hun oefeningslokaal, de school, trokken, steeds voorafgegaan door de muziek. In de school stond een kistje geurige sigaren, een geschenk des burgemeesters aan de schutters. Van 810 uur gaf het fanfare-gezelschap «Wil- helmina" een concert in zijne net versierde muziek tent in de Voorstraat, terwijl nog eenige jongelieden een drietal teertonnen in die straat lieten branden. Veel opgewektheid en goede orde kenmerkten alhier de viering van dezen nationalen feestdag. Kats. Als iets ongemeens kan van hier gemeld worden, dat in deze gemeente met eene bevolking van 586 zielen in de eerste acht maanden dezes jaars slechts één sterfgeval is voorgekomen en wel van eene ongehuwde vrouw van 85 jaren. Baarland. De jaardag der Koningin is hier door de schooljeugd feestelijk gevierd. Door ruime bijdragen der burgerij daartoe in staat gesteld, werd een schitterend schoolfeest gegeven. Van één tot zeven ure was de jeugd gezellig bijeen. Het samenzijn in de school werd afgewisseld door wan delingen naar de Schelde en door het dorp, be geleid door het muziekgezelschap «Con Ainore" van Hoedekenskerke. Dat voor de noodige koekjes, melk en versnaperingen zorg gedragen was, spreekt van zelf. Ook de burgerij genoot voor korteren of lange- ren tijd van het feest, torwijl burgemeester en wet houders en alle raadsleden het van 't begin tot het einde bijwoonden en ook de wandelingen meo- maakten. Een telegram van gelukwensch aan de Koningin werd verzonden en eene dankbetuiging van Hare Majesteit ontvangen. Het geheele dorp was in vlaggentooi en de school versierd. Des avonds jgaf het muziekgezelschap eene uitvoering, na den burgemeester eene serenade te hebben ge bracht. Gisterenavond is te Vlissingen een 3 i/s jarig meisje, dat met lucifer speelde, in brand geraakt. Naar het gasthuis overgebracht, is het kind, voor er heelkundige hulp kon worden geboden, overleden. Zondagnacht omstreeks 12 uur ontstond in het koffiehuis van V. d. S. te 's-Gravenhage twist tusschen een paar militairen en burgers, naar men zegt over het betalen van gelag. De twist werd op straat voortgezet en spoedig vielen er klappen. Plotseling kreeg een 23-jarige korporaal der jagers, Wijs geheeten, met een biljartqueue een slag tegen het hoofd, tengevolge waarvan hij bewusteloos neer- zeog. Zijn kameraden brachten hem per rjjtuig naar een café. Door de zorg der politie werd de korporaal naar het hospitaal vervoerd, waar hij den volgenden middag is overleden. Op last van den officier van justitie te Breda is te Terheijdon in hechtenis genomen vrouw G. H., verdacht van brandstichting. Aan den wachtmeester heeft zij bekend, haar huis in brand te hebben gestoken om de verzekoringssom machtig te worden. Politie-agenten te Katwijk aan Zee hebben een prachtige vangst gedaan. Reeds een paar weken lang werd het tentoonstellingsterrein zorgvuldig bewaakt met het oog op'verdachte individuën, die om het gebouw herhaaldelijk zwierven. Na de jongste in braak te Noordwyk aan Zee werd dicht bij de plaats der inbraak een sigarenzakje van het stationskoffie huis te Katwijk gevonden. Dit gaf den politieagenten aanleiding de kamers van dat hotel te doorzoeken, waar een Duitscher, Muller genaamd, sinds een week logeerde. In zijn koffers vond men 200 zilveren lepels en vorken, benevens inbrekersgereedschap. Muller werd onmiddellijk gearresteerd en heeft reeds bekend op Noordwijk en te Zandvoort in het Groote Bad huis te hebben ingebroken. Welk gevaarlijk individu men te pakken heeft, kan worden afgeleid uit het feit, dat hij te Noord wijk, waar hij gouden horloges stal, in de slaapkamer van den bewoners doordrong en dien met een revol ver dreigend in bedwang hield. Een staaltje van gruwelijke dierenmishandeling en geraffineerd bedrog deed zich op de kippenmarkt te Tiel voor. Om hanen voor hennen te doen door gaan, had een boertje uit Maas en Waal de dieren kam en lellen afgebrand. Tegen den beul is proces-verbaal opgemaakt. Utrecht heeft op het oogenblik in haar mid den oen Nomadenkamp, dat, te oordeelen naar de taal, die het volkje spreekt, zijn oorsprong heeft in Zuid-Frankrijk of Italië. De vrouwen loopen, naar een ooggetuige mededeelde, half naakt en dragen ELKEN MA Prijs pe Enkele Ontvangen van Zand f 0,50. Van wenscht te blijven f 4. Aanbevelend, Een en ander v: Handeldrijvenden S plaatsgebrek tot M Zij slechts gem< als geëncadreerd flink openingswoon een kernachtig sloti terwijl 't woord v en Aalberse een g De bekende soci die de Raadsover: in de Telegraaf sch een wonde die oc begint te bloeden Hij schrijft«I dc drie laatste li Van Houten, Pier voor de groote gen Voor de groote g Zoo vragen wij En wij dachten ziging van het bf groote gemeenten c meenten bezwaard Goes tenminste middelstand, kan e Toch, ook zóó den heer Tak kost In 1891 moest d nister van financi volgens de liberal stuurde. Een lib< werk verbeteren Daartoe moeste burgemeester Van grootste financier P zelfs, Amsterdams Tak, Cremer en komen. Dat het mis liej gegeven. Maar dat 't op zi elf jaar daarna, zou herinnerd words ciëele staatkunde h niet durven denken In 't verwijt lig stelling voor het 1 A U/Vrtwyv VVIIVVOIV fijne XSllVJWVt /bo/6, axo aluin-, zjtaia-, akiux-, X'uoouir, oiogoxd-j xxüöóuuxv 7 Brood- en Voorsnijmessen. Prima kwal. Scheermessen, Trocartsen Vlijmen, Borduur-» Nagel- en Knoopsgatenscharen, Fondeuses nieuwste Kapperschaar. Voor Breuklijders een ruime keuze in enkele, dubbele, Navel- en Kinder-Breukbanden. Buik- en Gezondheidsgordels. Lovert op voorschrift en onder controle van H.H. Doctoren. Niemand lioeft het recht op mijn naam te reizen. f) up ueze reis worui ie nuraseien nun aaiigeiegu. g) Bij vertraging van trein 1,25 te Neuzen wacht de boot van 1,55 van Neuzen naar Borsselen en Vlissingen ten hoogste 20 minuten. h) Des Zondags en op 15 September en volgende dagen wordt op deze reis te Borsselen niet aangelegd. Druk Wed. S. J. de Jongo-Verwest Goes. De Goesche wethc I de Goesche Courant I ons veronderstelde heid van de omzett 1 .bestuur. Wij kunnen daar c van meening dat j den nu afgetreden i slechts een benoem j den gold, deze pa I heidshalve had behc Wij nemen er Goesche Courant tot I in de laatste jaren I clusieve standpunt één wethouderszete 1 tionair wordt inge I door de antirevoluli zetel aan een libera v Voorbeelden van I VlissingeD, Kruininj Van het laatste f verscheidene gemot onze eigen provinei Dit doet men na

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 6