BBDf- n WEILAND en Sprink, Openbare Yerkoopnyen. Afloop Verkoopingen enz. AdirerteirHSn. to koop aanbieden: eenige Meubelen, eene Dienstbode II PERCEELEN 1 zwarte Merrie 5 jaar, 1 zwarte Ruin 9 jaar' 1 bruine Merrie 1G jaar' 1 zwarte Merrie 18 jaar, G baat! gevende Melkkoeien, 1 vare Koe,' 1 Kalfvaars, 9 tweejarige Vaarzen, 9 Jaarlingvaarzen, 7 Kweekkal- veren, 3 Varkens, 3 Lammeren, Karnhond met Hok, 6 Ganzen, 2 Kalkoenen, 5 Benden, 1 Woerd, 60 Kippen en Hanen, 2 Menwa gens, Driewielskar, 3 Ploegen, 9 Eggen, Rolblok, Handblok, Sleep - deur, Voorsleper, 2 Veldsleden, 2 Kruiwagens, Windmolen, Kort- molen, Mangelmolen, Peenmolen, Geeselstoel met Steen, Zeeften, Voederbakken, Karn en Karnge- reedschappen, Spaden, Schoppen, Rijven, Houweelen, Mesthaken, Zakken, Paardenwant, Waterva ten, Schalen, Balans, Gewichten en verdere Stal- en Zoldergereed schappen, VleeschblOk, Kiekenren, Spekstadnders, Wagenzeil, Heul- deelen Mestputplanken Brand hout, Mutsaard, enz. Nagras, Etweide, Wolliooi, Klaver- liooi en Klavers En voorts: w. o.Kabinet, Kastklok, Tafels, Stoelen, enz. »Do bondsvergadering spreke de wenscho- lijkhoid uit, dat door Patrimonium pogin gen worden aangowend, om op stelselmatigo wijze de kennis onzer beginselen bij de knapon en jongelingon van chr. huizo ingang to doen vinden." Zal er voor Patrimonium een toekomst zijn oordoolt de afd. dan moet er zekerheid bestaan, dat het jongere geslacht zich met bezieling zal aangorden tot den strjjd voor de chr. boginselen op sociaal gebied. En dit ligt volgens de afd. op don weg van het verbond en het verbonds- bestuur. Maar de voorzitter, hoewel geheel meegaande mot Arnhem, wees er op, dat de afdeelingen zelf naarmate do plaatselijke toestanden de koe bij de horens dienen te vatten. Aldus werd de bedoeling van Arnhem aangenomen. Vervolgens kwam in behandeling hot voorstel van Zwolle, strekkende tot benoe ming eener commissie, die er voor zorgen zal, dat in het loopendo jaar goedkoops sociale geschriften beschikbaar zijn voor de afdeelingen, met het oog op colportage en propagande. De afdeeling wijst op het werken der <S. D. A. P., die goedkoops lectuur te over heeft. De heer Kater herinnert, hoe het vroeger met de goedkoope lectuur in Patrimonium gegaan is. De lees- en kooplust was bij Patrimonium al heel sober. De voorzitter merkte echter op, dat hot in dit opzicht merkbaar vooruit begint te gaan, waarom het bondsbestuur reeds in den geest van Zwolle werkzaam was. Naar gelang der omstandigheden zal het daarmee voortgaan, wat de vergadering accepteert. Alsnu kreeg de heer Van der Molen, van Baflo, het woord voor zijn inleiding over arbeid en loon. In een uitvoerige rede schetste spreker allereerst het karakter van den mensche- lijken arbeid, om ten slotte te komen tot een beschouwing over het huidige toon stelsel en den strijd naar aanleiding daar van opgekomen. Uitgaande van de gedachte: »de arbeider is zijn loon waard", oordeelt spreker, dat elk mensch door het loon van den arbeid in staat gesteld moet worden een menschwaardig bestaan te voeren naar gelang der eischen van den stand, waarin God hem plaatste. Zoo is het inderdaad niet. Het is daarom wenschelijk, dat er eenige stabiliteit zij in het inkomen voor het gezin. Het familieloon is namelijk het meest wenschelijk. Stukloon e. a. zijn af te keuren. Een minimumloon voor de verschillende standen is uit dien hoofde echter wenschelijk. Doch ook geestelijk wordt de arbeider ontwikkeld. De afhan kelijke stoffelijke positie belemmert de geestelijke ontwikkeling. Het aangewezen middel blijft als altijd de krachtige, gezonde organisatie en dan ook de wetgeving. Onderscheiden heeren traden met spreker in debat. De heer Hermans, van Amster dam, verschilt o. m. met spreker van ge voelen over de machtsverhouding tusschen patroon en werkman. De heer Hermans wil het gezag van den patroon hoog gehou den zien in Patrimonium. Als een patroon zijn werklieden niet voldoende salarieeren kan, zegt spreker, mag hij geen patroon zijn, maar in het tegenovergestelde geval hebbe de werkman hem als overheid te ge hoorzamen. Spreker wijst op het huwelijk, waar de vrouw den man heeft te volgen en te gehoorzamen. Enkele andere sprekers sluiten zich hierbij aan, terwijl de heer Talma de onjuistheid aantoont, gelegen in do vergelijking van huwelijks-en arbeidorscontract. Ds. Talma vraagt een nadere uiteenzetting van de zedelijke waarde van het stukloon en of we moeten werken om loon te ontvangen, dan wel of we door het loon in staat ge steld worden te arbeiden. Na nog enkele tegenwerpingen van andere zijde, repliceerde de inleider op zeer uit voerige wijze. Spreker handhaafde zijn meeningen in alle opzichtten. Ook wat het machtsbegrip betreft, bleef hij bij de bewering, dat de patroon geen overheid is. Hij is volkomen vrij arbeid te doen ver richten of ophouden, maar ook de arbeider heeft zijn vrijheden. Do verhouding van patroon en werkman is van organisehen aard en moet door contract geregeld wor den, waaraan beide partijen gebonden zijn. Breekt de patroon het contract, dan heeft do arbeider recht zich op de bepalingen te beroepen en te eischen wat hem toe kwam. (Heden voortzetting.) Hertogin Margaretha, echtgonoote van Hertog Albert van Wurtemberg die Vrijdag een operatie van een gezwel in het darmkanaal onderging is Zond3g te Gmunden overleden. Zij werd 13 Mei 1870 geboren te Artstalten en was een nicht van Keizer Erans Joseph van Oos tenrijk. Zij huwde den 24 Januari 1893, uit welk huwelijk vijf kinderen zijn ge boren. De schapenscheerders te Nieuw- Zuid-Wales, 16,000 in getal, hebben het werk gestaakt en weigeren alle gedane bemiddelingsvoorstellen aan te nemen. Op een onlangs te New-York gehou den hondententoonstelling was een 71 /2- jarige Gordonsetter te zien, die vier valsche tanden had, in goud gezet, met een groo- ten diamant in 't midden. Bij het déraillement van den trein VlissingenKeulenBerlijn bij het station Schandelah werd het eerste Nederlandsche D-rijtuig zoo in elkaar gedrukt dat vrouwen •en kinderen door de verbrijzelde raampjes imoesten getild worden. Onder de gekwet sten is de beroemde violist prof. Joachim, die van Keulen af in een slaapwagen reisde. Hij word van zijn bed geslingerd en kreeg een hoofdwonde. Zaterdag is te Elzeno hot lijk van gsneraal Lukas Meijer in oen gewelf tijde lijk bijgezet. Genoraal Botha was er bij. President Krugor had een krans gezonden. Men zal zich herinneron dat onder de zoor enkele personen die tijdens de grooto ramp van 8 Mei zich to Saint-Pierre op Martinique bo vonden en er het leven afbrachten, een kleurling was, Sylbaris Ludger genaamd, dio na de verwoesting dor stad uit de gevangenis te voorschijn kwam. Hier volgt een verslag van een onderhoud met Ludger Ludger is de vorige week op ons bureau geweost. Hij was erg toegetakeld bloedige wonden bedekten een zijner voeten, zijn eene hand was verschrikkelijk verminkt, zijn maagstreek verbrandDrie dagen had hij onder de puinhoopen van de stad doorgebracht, zonder eten of drin ken. Hij was tot een maand gevangenis straf veroordeeld, hij had eerst een dag of wat gevangen gezeten, was ontsuapt, had zich toen weer aangemeld, en was daarop zijn geluk opgesloten in een onder- aardsche cel, die ternauwernood licht en lucht kreeg door een klein tralievenster. Hij had daar alle gelegenheid om na te denken over zijn treurig lot, totdat de groote ramp gebeurde. Sylbaris zag er natuurlijk niets van, begreep niets, hoorde slechts een onbeschrijfelijk geraas, alsof de wereld verging. Hij kreeg het ontzettend warm, het was alsof hij gekookt werd. De zoldering van zijn cel had onder de vreese- lijke schokken van het vallende puin scheu ren gekregen, en de heete asch kwam door die reten naar binnen, ook door het kleine venster. Hij viel in doodsangst op zijn knieën, maar zjjn knieën brandden op den grond. Toen hij op zijn rug ging liggen schroeide hij zijn rug. Maar vreemd, zijn kleeren bleven geheel onaangetast. Het was 't gloeiende stof tusschen kleeding en huid ingedrongen, dat hem verbrandde. De deur van het cachot bleef dicht, ze was zwaar gegrendeld, de spleten in de zoldering waren niet wijd genoog om zijn lichaam door te latenook kon hij met zijn brandwonden er niet aan denken, zich zóó een weg te banen naar buiten. Den geheelen dag 8 Mei bleef hij onop houdelijk tegen de deur van zijn cel bonzen, luid schreeuwende. Er daagde niemand op, en hij kreeg toen de overtuiging dat een ontzettende brand de geheele stad ver woest moest hebben. Zoo bracht hij, wan hopig den nacht doormaar niot zoodra bespeurde hij de schemering van het dag licht door zijn venstertje, of hij begon weer onvermoeid te roepen en te kloppen. Nog gingen er een dag en een nacht voorbij. Hij scheen geen vermoeienis te kennen stampte, bonsde en schreeuwde zonder op houden. Zijn geschroeide huid sprong open de brandwonden deden hem ontzettend pijn hij lette er nauwelijks op. Eindelijk hoorde hij dat iemand zijn zwakke kreten beant woordde. Maar het duurde tot den avond voordat men de deur van zijn cel had kunnen openbreken en hij naar het hospi taal van Morne-Rouge vervoerd werd. Een wel niet onschuldige, dan toch stellig een verschoonbare inbraak was het die dezer dagen plaats had in het obser vatorium op den Montblanc. Dr. Pflaum uit Miinchen ondernam met eenige vrienden den 30sten Juli een tocht van Gourmayeur naar Chamonix over den Montblanc. Zij gingen met mooi weer uit, maar dicht bij den Ooi du Dome, waar pas dat vreeselijk ongeluk is gebeurd, werden zij door een heftigen sneeuwstorm overvallen, waardoor zij gedwongen werden in de 500 m. onder den top gelegen Refuge des bosses te vluchten. Deze hut was echter zoo onher bergzaam mogelijk; een raam was er uit, en daar hing een stuk deken vooren de storm dreef de sneeuw door de kieren. Er was geen gelegenheid om te stoken, zoodat de thermometer er 10 graden onder nul stond, en er was niet aan drinkwater te komen. Den tweeden dag, dien het ge zelschap verkleumd in de zich met sneeuw vullende hut doorbracht,'zette de storm tot een orkaan aan. De ondragelijke dorst en het dreigend gebrek aan voedsel maakten de menschen wanhopend, te erger, toen een hunner ziek werd en koorts kreeg. Eindelijk besloten zij in het 30 m. verder gelegen huis van den heer Ballot, waar kachels, brandstof en proviand waren, red ding te zoeken. Hier is het meteorologisch observatorium gevestigd, maar er zijn ook vertrekken ingericht om bergbeklimmers te herbergen. Het huis was gesloten, de be woner afwezig. Het gezelschap trok er heen, er werd een venster uitgebroken, en zoo klommen zij de keuken binnen. Zij namen in het reizigersverblijf hun intrek, totdat eindelijk Zondag 3 dezer de sneeuw storm ophield. Alles in het huis weri weer in orde gemaakt, en na de kasten zorg vuldig te hebben gesloten, en het uitgeslagen venster met planken te hebben dichtgespij kerd, zoodat de sneeuw er niet in kon komen, trotseerden de reizigers alle gevaar van lawines, en daalden naar Chamonix af. Zij kwamen er 's nachts aan, en den volgen den ochtend gingen zij dadelijk vrijwillig naar den heer Ballot, die daar woont, om hem het geval te vertellen. Zij boden hem volledige schadevergoeding aan, doch hij weigerde die en diende een aanklacht jegens hen in wegens inbraak; waar hij van zijn standpunt ook weer gelijk in had. Het »observatorium" dient veilig te zijn tegen inbrekers, van soort ook. Leo XJ1I en een schilder. He Paus wordt dikwijls aangeklampt door schilders die hem mot allo geweld willen portrotteoron. Een Italiaansch schilder zoo verhaalt de Gaullois had laatst na veel moeite de vurig begeerde vergunning verkregen, maar nadat de Paus herhaaldelijk voor hem ge- poseord had, kwam er iets te voorschijn dat meer van goeden wil dan van talent gotuigde. De Paus was dan ook sterk ge troffen door do geringe gelijkenis. De artiest verlangde, toen het kunstwerk klaar was, dat do Paus or ook nog een tekst op zou schrijven met zijn naam. Leo XIII dacht een poos na, glimlachte toen fijntjes en schreef neer: »Mattheus XIV 27. Ik ben het, vreest niet. Loo XIII." Omtrent het jongste oproertje in New-York zegt do Tel. het volgende: In de New-Yorker stadswijk, die de Amerikaan met Ghetto aanduidt, leeft in oen kleine ruimte in verwaarloosde huur kazernes een uit den vreemde afkomstig proletariaat van Poolsch Russische nationa liteit en Israëlietisch geloof, menschen met een hard levenslot en beklagenswaardigen, die den knuppel zijn ontvlucht om de nog snijdender zweep van den industrieelen slavendrijver te voelen. Gebrek aan onderwijs in hun jonge jaren heeft de meesten tot levenslange dienstbaar heid in de szweetlokalen'' veroordeeld. Ineengekrompen gestalten met bleeke gezichten brengen daar twee derden van de 24 uren van den dag op de kleerma kerstafel door, en ontvangen des Vrijdags avonds een weekloon, waarvan een gewoon mensch juist eenmaal zijn genoegen kan eten. Ondanks dit, gelukt het aan menigeen spaarpenningen over te leggen, en een kleinhandel te beginnen. Maar bijna altijd blijft hij onder zijn geloofsgenooten in het Ghetto wonen. Geen gebod of wet brengt hem hier, of houdt hem hier vast, maar een macht, sterker dan die, welke zijD voorvaderen in de middeleeuwen in de boeien sloeg, namelijk die van den dollar. Hij is te arm om in andere wijken dan in deze armste wijk van New-York te leven. Zoo leeft deze bevolking in strenge af geslotenheid, zoowel van den geboren zoon van het land zelf als van de overige im migranten. Zij spreekt haar eigen taal het «Yiddish", leest in deze taal haar eigen pers, die uit niet meer dan drie dagbladen bestaat en zingt daarin zelfs haar lied. Een Ghetto-poëet vond zijn weg naar de lees zalen van de vijfde avenue. Winkels met Hebreeuwsche opschriften, theaters mot pro gramma's in het «Yiddish" gedrukt en mannen met een kaftan en lange, neerhan gende lokken volmaken het beeld van deze vreemde en zonderlinge wereld. In deze wereld kwam vóór ongeveer een halven mensehenleeftijd een man met een groot hart, met scherpe oogen en een helder verstand, Joseph, een rabbijn uit Wilna. Het Ghetto heeft aan dezen do wereld kon- nenden opperrabbijn van Amerika met zijn smettelooze omgangsvormen veel te danken. Uit menig millionairshuis bracht hij rijke giften in de bekrompen huurkazernes, menig fabrikant wist hij or toe over te halen het loon van zijn arbeiders te verhoogen. Die man werd vóór eenige dagen begra ven. Niemand in het Ghetto ging aan zijn dagelij ksch werk. Zgne honderd duizend bewoners verdrongen zich reeds vroeg in don morgen onder het zingen van hunne overgcleverdo klaagliedoren om hot sterf huis. Eindelijk zet zich de begrafenisstoet, voorafgegaan door bijna alle rabbijnen van het land, in beweging, gestieuleerend bij het monotoon gezang. Hij trekt door het Ghetto heen en komt in andere stadswijken. Twee werelden die elkander niet begrijpen, stooten op elkander. De werklieden voor hunne deuron gezeten en de werkjongens in een fabriek lachten, spuwden, gooiden met vuil en griefden deze menschen op allerlei wijze. De Joden vielen do fabriek aan, de eigenaar verdreef hen met de waterstraal uit de brandkraan, de politie kwam er aan te pas, hevige straatgevechten volgden, die nog telkens herhaald werden. Toen eindelijk de rust was weergekeerd, bleek dat duizenden Zondagsche kleeren bedorven en tienduizonden ruiten vernield waren. Woensdag is te Praag de moordenaar Jaros ter dood gebracht. Het duurde acht minuten eer de doctoren den dood konden constateeren. De terrechtstolling maakte een afschuwelijken indruk, ëén toeschouwer moest bewusteloos worden weggedragen. Be macht der muziek. Op de binnenhof van een blok huizen te Berlijn, stond dezer dagen een schamel gekleede bedelares, met zulk een bevende stem te zingen, dat uit alle keukens, die op de plaats uitkwamen een luid gelach opsteeg. Juist toen de arme vrouw geheel teneergeslagen wilde heengaan, verscheen een elegant gekleede dame. Den toestand onmiddellijk begrij pende, begon zij Schubert's »Wer nie sein Brod mit ThrSnen ass" met zulk een liefe lijke stem te zingen, dat niet alleen bron zen maar ook zilveren geldstukjes aan de arme bedelares toegeworpen werden. De «gelegenheidszangeres" boog tot dank en ging het huis binnen, waar zij een bezoek wilde brengen. Onze zomer. De zwaluwen beginnen al heen te gaan naar het warme Zuiden. Op verschillende plaatsen heeft men ganzen en wilde eenden zien komen. Voorts ontdekte men hier en daar aan de kust scholen kabeljauwen, die anders een maand later arriveeren om den winter aan te kon digen, Staat dus de winter voor de deur B VRQEBLIJKÉ STAND van 2627 Aug. 1902. MIDDELBURG, flotrouwd: J.J. F. Snijders 21 j. jm. en J. M. P. Niesthovon 22 j. jd. B o v a 11 e nP. S. J. Hook gob. de Koijser z.M. Riomons geb. Zagers z. - E. Vorbeek geb. Willemso z. Overleden: J. Baart 7 mud., z. K. A. Poene 6 weken z. GOES. Geboren: 25, Jacob, z. v. Jacobus van de Kreeko en Tona Vorhage. Marktberichten. GOES, 26 Augustus 1902. Bij toenemenden aanvoer van alle artike len werden die tot genoteerde prijzen verkocht. Oude Tarwe f 7,50 a f 7,80Nieuwe Tarwe f 6,75 a f 7,—. Rogge f5,00 k f5,60. Wintorg. por 100 kilo f7,40 a f7,60. Zomcr- gerst per 100 kilo f 0.00 4 f 0,00. llavcr per 100 kilo f 7,00 h f 8,00. Bruine Boonen f 0,00 f 0,00. Karweizaad f 11,75 J, f 12,00. Paardenboonen f 0,00 a f 0,00. Kroonerwten f 9.50 h f 10.10. Koolzaad f 8,00 ii f 8,40. Groene erwten f 9.50 f 10,00. Versche Boter f 1,05 it f 1,26 mid. 65 ct. Eieron f 3,00 it f 4.00 mid. 85 ct. Aan par ticulieren Boter f 1,35. Aan particulieren Eieren f 4,40. 00STBTJRG, 27 Augustus 1902. Oude Tarwe f 0.k f 0,Nieuwe Tarwe f 8,00 k f 8,50 N. Roggo f 5,75 k f 6,00 N. Wintergerst f 0,00 k f 0,00 per honderd kilo. Zomorgerst f 0,00 a f 0,00 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 9.00 it f 9,40 Kook- erwten f0,00 k f 0,00. Erwten f 0,00 k f 0,00 Paardenboonen f 7,50 a f7,75 Koolzaad f8,50 a f8,75. Waar 't er niet bij staat, is do prijs per ILL. VLISSINGEN, 26 Aug. Boter f 1.30 J,f 1.20 per KG. Eieren f 4.per 104 stuks. ROTTERDAM, 25 Aug. Ter graan markt van heden (Maandag) was, in binnenlandsche granen de handel als volgtTarwe. Jarige- werd, bij afne- menden aanvoer, verkocht van f 7,75 tot f 8,50 per heet. en per 100 kilo van f 10 tot f 10,50. Nieuwe. Het aangebodene was meerendeels wak. Enkole beste par tijtjes brachten f 7,75 a f 8 op, het overigo f 6,25 a f 7,25 por beet. Voorts per 100 kilo f9,25 a f9,75 en mindere kwal. f 8,50 a f 9. Roggo, meestal wak. word ver kocht van f 5 tot f 5,40 per heet. en betere daarboven. Gerst. Winter- bracht per 100 kilo naar kwal. f 6,90 a f 7,50 op. Haver. Jarige- werd naar kwal. ver kocht van f9,60 tot f 10,15 per 100 kilo. Nieuwe was nog niet noemenswaard aan gevoerd. Blauwe Erwten. Het aan gebodene was meerendeels van onvoldoende kwal. De beste brachten van f 9,50 tot f 10 in kooksoort op, voorts naar deugd f8,50 a f9,21 en geringere kwal. f 6 a t 7. Uitgezochte partijtjes konden boven de hoogste noteering opbrengen. Koolzaad werd verkocht van f8 tot f 8,50, puik zwart zaad daarboven. Geringe kwal. f 7,25 a f 7,50. Kanariezaad zonder handel Aardappolon. Brielsche kralen f 2,50 a f2,90, Geldersche blauwe f 1,60 af 1,80 dito kralen f 1,70 a f 1,90, eigonhoimors f 1,80 a f2 per hectol. Weinig aanvoor en tamelijke vraag. Zeeuwscho eieren f 4 a f 4,10 de 100 stuks. Zeeuwscho uien. Aanvoer heden ca. 3000 bn. groot en klein, meerendoels in het land gekocht. Handel stil. M a i s per 2000 kilo grove Donau f 126, f 128 grove Donau stoomend f 126, f 128 Hongaarscho f 128, f 129 dito paardetand f 130, f 132. Vrijdag 29 Aug. Heinkenszand, 12 uur bij Van 't Hof meubels, naaimachine, veeren bedden met toebehooren, arbeidersgereedschap, honden kar, 2 geiten. Westkapelle, 1 uur verhuren door not. Loeff 25 perceelen bouwland. Dinsdag 2 Sept. Zoutelande, bij v. Vlaanderen door not. Loeff 11 perc. bouw-, weiland en sprink 3095 cA. 1 uur. Woensdag 3 Sept. Wemeldinge, door not. L. Lieberthalfl bjj dhr. P. Lindenbergh voor wed. Traas 97 schapen en 52 lammeren. Heinkenszand, bij P. Rijk door not. Pilaar voor 7 jaar verpachten 10 uur voor het Burgerlijk Armbestuur van Goes 37 perc. bouw- en weiland in 's Heer Arendskerke en Heinkenszand. Westkapelle, 1 uur bjj Kaland een huis, schuur enz. 461 cA. Noordstraat 231een dito 379 cA. Ark no. 95. St. Laurens, op hofstee Legaf 10 uur door not. Huvers inspan als:3merriön 18, 16 en 5 jaar, 1 zwarte min 9 jaar, 6 baat- gevende melkkoeien, 1 vare koe, 19 vaarzen, 7 kweekkalvers, 3 varkens, karnhond met hok, 6 ganzen, 2 kalkoenen, 5 eenden, 1 woerd, 60 kippen en hanen, 2 menwagens, driewielskar, 3 ploegen, 9 eggen, rolblok, paardenwant, enz., kiekenren, brandhout, en nagras. Kolijnsplaat. Dinsdag 26 Augustus is door de schietvereeniging „Wilhelmina" alhier, aanbesteed: Het aanleggen eener schietbaan, bestaande in het maken van een kogelvanger, tegen den zeedijk, en een observatiepost, met toebehooren. In schrijvers: Adr. Schrier voor f 107,50 en Adr. Schuit voor f110. Behoudens nadere goedkeuring aan den laagsten inschrijver gegund. BRIEFWISSELING. Aan onze Berichtgevers. Berichton om trent voorgenomen of afgoloopeu feestvie ringen op 1 Sept. a. s. worden niot opgo- noruen. Ret>. Zoo de Heere wil en zij loven hopen onze geliefde ouders k ADRIAAN MAAS en ELIZABETH CIJVAT den 31 Augustus, hunno 25-jarige Echtvereeniging te hordonken. Hunne dankbare kinderen. Koudokerko, Augustus 1902. O Heden ovorlecd in don gozegendon ouderdom van bijna 88 jaar, onze ge liefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder ADRIANA CORNELIA VERBURG Wed. M. de Regt. Namens wedorzijdscho familio, N.' DE REGT. Ovezand, 20 Augustus 1902. Hartelijk dank aan allen die hun blijken van bolangstelling ons op don 22 dezer bobben getoond. S. MEIJERS. N. MEIJERSAuiuaanse. Sorooskerke (W.) Voor de talrijko bowijzen van deel neming bij bet overlijden van onzon ge liefdon echtgenoot, vader, behuwd- en groot- vador, betuigon wij onzen welgomeondon dank. Uit aller naam, Wed. G. PASSÉNIER Hz Domburg, 28 Augustus 1902. Met November gevraagd. Adres drukker LITTOOIJ, Middelburg. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal op Dinsdag den 2 September 1902, dos namiddags om 1 uur, -r to ZOUTELANDE, bij lr El VAN VLAANDEREN, in het openbaar ter grootte van 3.3095 H.A. (8 g. 129 r.), in de gemeente Zoutelande. Broeder bij plakbiljotten omschreven. Inlichtingen geeft do Notaris to zijnen kantore te Koudekerke. Notaris HUVERS te Middelburg is voor nemens op Woensdag 3 September 1902, 's voormiddags 10 uur, op de hof stede dLTCOAF" te Brigdamme, in bot opeabaar te verkoopen:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 3