Groote finale Uitverkoop twee Hofsteden, Ad verf entten* „Uil het Volk-Voor het an bestedingen. Openbare Verkoopingen. C. J. TAN DEN HOEK, Oude en Nieuwe STRAATKEIEN. DÜIJfflOUIER, does. J. ADRIAANSE, OPENBARE ÏERKOOPING Poster ij en. LEESTAFEL. NI arktberichten. In een klein, stil gezin op een der beste standen van Middelburg, wordt tegen billijke vergoeding kost en inwoning met vrije kamer aange boden voor jongelieden, die een der inrichtingen van onderwijs bezoeken. Brieven onder letter G> Bureau „de Zeeuw", Middelburg. Landbouw-Nleesterknecht. Een Weduwe vraagt wegens onher stelbare ziekte van den tegenwoordigen, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, een Landbouw-Meesterknecht, van den Prot. Godsdienst, middelbaren leeftijd en uit den boerenstandvolko men op -de hoogte met het boerenbedrijf in een kleistreek, tevens genegen en bekwaam om twee zoons in de zaak op te leiden. Franco brieven onder letter L. aan het Postkantoor te Oude molen bij Willemstad. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Het BESTUUR van de Chi*. Burgerschool Bogardstraat, welke school met Sept. a. s. wordt gehouden in 't nieuwe gebouw in de Singelstraat, maakt bekend, dat bij het Hoofd der School, den heer L. C. BREE BAART, Bogardstraat D 38, gelegenheid bestaat tot het inschrijven van nieuwe leer lingen. Kinderen van den leeftijd van 4 jaar af kunnen voor de voorberei dingsklasse worden aangenomen. HET BESTUUR. T andarts Med.-Docts., te MIDDELBURG, is afwezig. A ANKE B~0 WEM: 7 BIJ Viering van den jaardag van H. M. de Koningin. WIELERWEDSTRIJDEN op het Molenwater. WOENSDAG en DONDERDAG N. Ho li. Kalvers. CALJOUW. Limonadepoeder 12Va cent per ons. Kwast 35 cent per flesch. Om 7 L. Limonade te maken 30 ct. Azijn-Essence 100 30 cent. Hubregtse, Drogist. Korte Noordstraat. te GOES, Woensdag 24 September 1902, Huizen, Schuren, Erven, Tuin, Boomgaard, Wei- en Bouwlanden, zilver- en gouddraad geweven en rond den enkel en onder de knie bezet met gouden belletjes, die onder het loopen lustig klin gelen. Dit zijn de uitspattingen. Deze nieuwe weelde begon met uit de hand beschilderde satijnen kousen, die duizend gulden en meer het paar kosten. Natuurlijk verdraagt deze mode zich slecht met lange rokken. Petroleum, gas en electriciteit, alles in den tijd van één menschenlevenHoe is 'tmogelijk? Toch is 'teen feit dat de vorige week te Hackensack, in den staat New-Jersey, A. E. Jerris gestorven is, de man die in één nacht beroemd werd toen hij in New-York eene lamp tentoonstelde, waarin petroleum gebrand werd. De over ledene, die 84 jaar oud geworden is, heeft een menigte verhandelingen over zijne uit vinding geschreven. WerUtaldng te Hamburg. Nadat eergis teravond de huurkoetsiers te Hamburg wegens verschillen over een nieuwe poli- tie-verordering de algemeene staking ge proclameerd hadden, hielden alle genum merde rijtuigen en taxameters te zamen ongeveer 900 a 1000, 's nachts op te rijden. Men is nu zeer verlegen, vooral aan de stations en de beurs. Het zal zeker een paar dagen duren, voor het geschil is bijgelegd. De politie wil voorloopig geen dwangmaatregelen gebruiken, alleen hun die een afspraak in den steek laten en niet op de bestelde plaatsen aan station of stoom boot zijn, straf opleggen en ze in geval van herhaling de concessie ontnemen. Sneeuw in Augustus. In het Ertsge bergte en in het oostelijk gedeelte van Vogtland is sneeuw gevallen. In 't oostelijk deel van Saksen is de temperatuur tot op 'h graad onder nul gedaald. Ook in Zwit serland ziet het er niet erg zomersch uit. De bergen in den omtrek van Luzern zijn met pas gevallen sneeuw tot op 1600 meter afstand van den voet bedekt. Van het station op den Siintis komt bericht dat de sneeuw een halven meter hoog ligt. Op den St. Gothard ligt 14 centimeter pas gevallen sneeuw. De Pashoogte geeft met hare meren een volmaakt winterlandschap in den Kerstmistijd te zien. Reclame. In Chicago heeft een speel goedwinkel een origineele nieuwe reclame bedacht. Voor het huis is een klein park met een speellokaal ingericht voor kinderen, waar deze voor niets met allerlei speelgoed mogen bezig zijn, terwijl de moeders haar inkoopen doen. Als het tijd is om heen te gaan, wil het kind gewoonlijk niet van het speelgoed scheiden, en de moeder moet het wel koopen als zij geschreeuw voor komen wil. Een ongeluk verstoorde Zaterdag de feesten te Antwerpen. Een wonderschoon weder begunstigdo den allegorisehen op tocht, waaronder een wagen van de Maat schappij Leopold, een winterpaleis voor stellende, algemeen voor den eersten prijs aangewezen schoen. Op een prachtigen troon, omringd door feeën, die met volle hand grepen sneeuwvlokjes uitstrooiden, zat de Winterkoningin, een merkwaardig schoon meisje, met hagelblank gelaat en schitterend van edelgesteenten. Beneden en rondom den wagen bemerkte men lieve kaboutermannetjes, zooals er op de En- gelsche Kerstmisprenten staan. Honderden electrische gloeilampjes verlichtten dit ver rukkelijk tafereel. Deze wagen nu is, waarschijnlijk doordat de electrische stroom gebroken en afgeleid werd en aan de zoo licht ontvlambare materialen zijn vuur mededeelde, jammerlijk in brand geraakt. Al de er in zich bevindenden lieten zich dol van angst, langs het paleis naar bene den glijden, toen zij de vurige tongen langs alle zijden zagen uitbreken. Alleen de Winterkoningin, die, om het vallen te beletten, met stevige riemen aan haar ze tel vastgebonden was, had zich niet kun nen loswerken haar troon was een brandstapel geworden! Op het oogenblik dat een moedig man er een ladder tegen oprichtte, stortte hij in, de ongelukkige in den vuurpoel neer- smakkende! Terwijl de pompiers, die in allerijl waren toegesneld, de puinen bluschten, werd het rampzalige meisje in een naburigen win kel binnengedragen, waar zij, een vorm- looze klomp vleesch, waaruit een akelig riekende lucht walmde, onder een wit laken gelegd, krimpend van ontzettende smarten, met geheel misvormd en onken baar gelaat, een dof gekreun: moeder, moeder! deed hooren. Van daar naar het gasthuis vervoerd, werd zij in een bad gelegd. Geen oogenblik had zij het be wustzijn verloren en vroeg maar altijd, dat men hare ouders niet verwittigen zou van het ongeluk. Alle haar toegediende zorgen zouden echter niet helpen. Om 4 uur des nachts stierf de arme Winter koningin. Haar ouders konden haar nog de oogen sluiten. Zij was nog geen 18 jaar. De ramp heeft groote verslagenheid onder de bevolking teweeggebracht. Zaterdag tegen den tijd, dat de vloot geïllumineerd zou worden, brak een hevige onweersbui boven Portsmouth los, die de illuminatie grootendeels deed mislukken. De Zwitsersche Bondsraad heeft offi cieel bekend gemaakt, dat de Koning van Italië op 26 Augustus Zwitserland zal pas- seeren om zich naar Berlijn te begeven. De Koning zal te Göschenen door verschei den leden van den Bondsraad worden ont vangen. Het is waarschijnlijk, dat bij deze ontvangst verscheiden hooge officieren zullen aanwezig zijn. Ben déjeuner zal den Koning worden aangeboden, die daarop zijn reis paar Berlijn zal voortzetten. Hiermede kunnen wij dus het Italiaansch-Zwitsersch conflict als voor goed uit de wereld beschou wen. Op den Rijn, bij Kaiserswerth, zijn twee stoomschepen, de »Prinzess Victoaia" en »Köln" tegen elkander gevaren., Drie meisjes, uit Uerdingen afkomstig vielen overboord en verdronken. Een machine- ingenieur werd doodelijk gewond tengevolge van de ontploffing van een ketelpijp. De andere passagiers werden gered. Uit Mexico komt het bericht, dat Zaterdag een groote vloedgolf een groot deel van de stad Atlanta heeft vernield, en aan vele andere plaaten, aan zee gele gen, belangrijke schade heeft aangebracht. Voor zoover men weet, zijn 50 menschen bij de ramp omgekomen. De onlangs uit Afrika teruggekeerde onderzoekingsreiziger dr. Richard Kandt vertelt een gruwelijk geval van kannibalis me aan het Kuvumeer (Oost-Afrika). In de nabijheid van ons tegenwoordig kamp, zoo schrijft hij, tusschen de bananen, deden wij een, griezelige vondst. Daar lag het hoofd van een hoogstens twee dagen ge leden geleden geslacht mensch. De ooren, lippen en het vleesch van wangen, hals en kin weggesneden, de groote beenderen had men stuk geslagen, klaarblijkelijk om bloed en merg uit te zuigen. De braadplaats met de asch was nog aanwezig, het bloedige schort uit runderhuid, de stroo- en draad- ringen van den geslachte lagen verstrooid in het gras. Ik riep de gidsen, zij kenden den manzij zeiden, dat als wij zoeken wilden, wij nog vele andere dergelijke over blijfselen zouden vinden maar ik voelde daar geen lust toe. Daar de onderste oog leden en de wangen verwijderd waren lagen oog- en mondholten open en de door vlie gen omzwermde blootliggende oogappels, met het tot den laatsten kies zichtbare ge bit boden zulk een verschrikkelijken aanblik, dat ik al mijn doktersherinneringen weer levendig moest roepen om datschouwspel te verdragen. De gidsen vertelden, dat voor vier of vijf maanden Mounyc het land overvallen had. Wat niet vluchten kon werd geslacht. De Wahunden hadden steeds, wanneer ik het hun vroeg, geprotesteerdzij waren geen kannibalen. Ik geloofde hen ook, daar het lichaam der door mijn Askaris, in het struikgewas gedooden inlander nog na da gen onaangeroerd bleef liggen. Ook thans verzetten de beide Wahunden, die Mounyc mij gaf, zich tegen deze verdachtmaking, maar zij kunnen niet meer loochenen, dat hun landslieden, de Waregga, mensehen- eters zijn. Ik vroeg gidsen uit Kamerun, hoe de gedoode hier kwam en zij antwoord den, dat een aantal lieden getracht hadden hun vroegere woonplaats weer te betrekken. Maar zjj waren voor eenige dagen, terwijl ik in Kaluga was, door de Waregga over vallen en bijna allen opgegeten. Ook hon derd runderen waren den roovers in handen gevallen. Wat deze lieden tot kannibalisme brengt weet ik nog niet. Ik vermoed dat veel bijgeloof in het spel is. Ga weer! Zekere colporteur, die o. a. een grooten Bijbel in zeker dorpje in Spanje verkocht, werd door een Roomschen priester aldaar geweldig aangevallen, die hem zijne boeken uit de handen rukte, en uitriep»Deze boeken des duivels zullen nimmer in mijne gemeente verspreid worden." Al dadelijk ook werden op aanzetton des priesters den colporteur steen en naar 't hoofd geworpen, met 't gevolg dat deze dankbaar was met zijn leven te ontkomen. Zes weken later daar was de colporteur weer! De eerste man, die hem bij zijn ingang in het dorp ontmoette, vraagt hem »Zijt gij niet de man, die hier den grooten Bijbei verkocht?" Met vreeze atwoordde deze»ja, ik ben de man." »Welaan," was het antwoord, »kom dan in ons dorp, iedereen is begeerig uw boek te koopen." Zekere windelier had namelijk den ver scheurden Bijbel opgeraapt, en het papier ervan gebruikt tot omwindsel van paketten zout, suiker, rijst en koffie. Binnen weinige dagen ging de verscheurde Bijbel het dorp door. En terwij] de Geest Gods werkte, en de dorst naar God ontstond, kwam me nigeen zich bovendien aanmelden om een extra blaadje. Nu mocht de colporteur blijven, en al zijne boeken verkoopen, en daarenboven het Zaad des Levens ongehin derd strooien. Jongelingsbode. Lijst van brieven en briefkaarten, over de eerste helft der maand Aug. 1902, verzonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg. Brieven. P. Mos, Amsterdam, Mej. J. Eikema, 's Gravenhage, Mej. C. J. Jousema, Leiden, Juwelierssingel ïA, Rotterdam,Debts., Vlissinqen, Lagaaij, H. Dronkers, Wage- ningen, G. Wisse, W. J. Schinkell, Middelburg. Briefkaarten. S. Swaab, Amsterdam, J. Leer, id. A. J. H. Sprink, Breskens of Terneuzen, Andries Daene, Wissenkerke, Stark en Tap, Middelburg. Buitenland. Brieven. C. Hogerzeil, London E, J. A. Yertregt, Neusz. Briefkaarten. C. Hocke Hoogen- boom, Arnsberg, Mej. H. Hocke Hoogenboom, id. Mej. Helena P. Douw, Bonn, Madame J. Goyot, Clermont-Ferrand, Ludwig Hil- destein, Wien. Door het Postkantoor to Goes: Mevr. W. van Wijk, Berlioum. van Hansweert: J. C. Verweij, Arnhem, B. Franken, Amsterdam, S. Italiaander, New-York. van Kortgene: Jennie Fox, Botjne City. Briefkaart. Zonder Adres geteekend „Maatje". Troffel en Zwaard. Tweemaande- lijksch tijdschrift, door het Comité tot verspreiding van de beginselen der Confessioneele Vereenffiing. 5e jaarg. afl. 3. Utrecht Erven J. Bijleveld. InhoudDr. P. J. Kromsigt, De een heid der natie. Mr. J. Schokking, Schetsen uit de geschiedenis van Kerk en Staat in de Nederlanden gedurende de 16a en 17e eeuw. C. A. Lingbeek. Officieuse ker kelijke vergaderingen. Boekbeoordeeling. BURGERLIJKE STAND van 1618 Aug. 1902. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. W. den Boer 25 j. jm. en E. de Koning 23 j. jd. Bevallen: H. Heijliger geb. Caljouw z.M. Kuijs geb. van Loo z.M. C. de Lange geb. de Jong z. Geboren: Eene onechte d., moeder 29 j. Overleden: J. W. van Hertom wed. van P. G. de Rjjk 75 j.L. J. Spits- maker wed. van W. Bos 81 j. GOES. Huw. aangifte: 15, Gerard Willem den Boer 25 j. jm. te Middelburg en Elisabeth de Koning 23 j. jd. te Goes onlangs te Middelburg. Overleden: 13, te Loosduinen, Eliza beth Johanna van Fraassen wed. van Adri- aan de Wolf. van 115 Aug. 1902. WOLFERTSDIJK. Ondertrouwd en getrouwd: Marinus Stevense 37 j. jm. en Elizabeth Verhage 28 j. jd. Geboren: Dirk, z. v. Iman Flipse en Pieternella Korstanje; Marinus, z. v. Salomon Kallewaard en Maatje Heijboer; Josina, d. v. Jan de Jonge en Wilhel- mina de Keijzer; Iman Johannes, z. v. Machiel Smallegange en Maria Hendrika Cornelia Koeman. Levenloos aangegeven: een d. v. Willem Kopmels en Wilhelmina Jacoba de Preö. AXEL, 16 Aug 1902. Oude Tarwe f8,75 f9,25 Nieuwe Tarwe f0,00 A f 0,Rogge f 6,75 f 7,25; Nieuwe Wintergerst f 7,25 f7,50; Zo- mergerst f 0,00 a f 0,00; Haver f 9,00 h f 9,50Kookerwten f10,f 11,;Voer- erwten f9,50 a f 9,75; Paardeboonen f 0,00 è,f0,00; Lijnzaad f0,00 £t f 0,00 Koolzaad 0,tl f 0,Aardappelen f 1,80 k f 2,00 Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 18 Aug 1902. Buitenlandsche granen vast. Meol, stil prima f 10,50 k f 11,25 eerste kwal. f 10,25 a f 9,50. Aardappelen. BrieLsche f 2,10 a f 2,40. Zeeuwsche eieren f 3,80 a f 4, Tarwe ....,.- 7,50 - 8,25 Rogge- 4,50 - 5,25 Wintergerst - 7,- 7,50 Zomergerst - - Chovalior - - Haver (*)....- 9,45 -10,— Witte Boon en - - Bruine boonen - - Erwten- - Kookerwten - „- Kroonerwten. - - Kanarie zaad - 6,75 - 8,50 Karwijzaad - 11,-11,50 Koolzaad - 7,25 - 8,25 per 100 kilo. Woensdag 20 Aug. Middelburg. Prov. geb. 11 u.: het verrich ten van baggerwerk op het Nederlandsch ge deelte van het kanaal van Terneuzen, en in de buitenhaven te Terneuzen. Raming f 7500. Inl. hoofdingenieur Bekaar te Mid delburg, arr. ingenieur Nelemans te Ter neuzen en de opzichters De Masier te Terneuzen en Bloemkolk te Sas van Gent. Middelburg. Nijverheidsvereeniging 7 u.: het bouwen van een buiten-societeit op het Noord-Bolwerk. Aanw. 13 Aug. Inl. A. L. J. Goethals, architect. Donderdag 21 Aug. Middelburg. Bureau Garnizoens-comman- dant 12 ai.levering van brandstoffen. Inl. Garnizoelis-comm. Zaterdag 30 Aug. Borssele. Delfwerk voor den polder Borssele. Aanwijzing 23 Sept 3 uur bij de hofstede C. van 't Westeinde. Zaterdag 6 September. Borssele. Directiekamer 2 u.het maken van werken tot verdediging van den oever van het calamaiteuse waterschap Ellewouts- dijk. Raming f 6730. Aanw. 29 Aug. en 1 Sept. Inl. J. Beenhakker, secr.-ontv. Dinsdag 19 Aug. Goes, bij inschrijving biljetten bij not. Pilaar voor 2 uur appels en peren in boom gaarden van not. Pilaar onder Oudelande, Driewegen en Wolfertsdijkvan mevr. de Fouw onder Borssele; van mr. Tak v. P. onder Ovezand en van jhr. Mock te 's Heer Arendskerke. Yan eiken boomgaard afzon derlijk. Woensdag 20 Aug. Domburg, bij Schrier door not. Verhulst 2 uur lo. een huis, koetshuis, paardenstal, enz. Weststraat D 21, 2o. een huis Schotsen- hoekstraat E 87. 's Gravenpolder, bij de Koster door not. Overman 10 uur vruchten. Ierseke, bij Klaasse voor Vermue door not. de Vos de hofstede van 1'. Hundek 23,3550 H. 10 uur. Donderdag 21 Aug. Kruininge, 3 uur in het wapen van Zee- landjjdoor not. Prins appels en peren. LAATSTE BERICHTEN. 's-GravenpoIder. Vrijdagavond ver gaderde het Kolenfonds »de Kolenmijn" alhier, tot het benoemen van een voorzit ter, door het bedanken van dhr. Overman als zoodanig. Met bijna algemeene stem men werd tot voorzitter benoemd dhr. J. Risseeuw, burgemeester alhier. Hoedekenskerke. Vrijdag 11. is brand ontstaan in een klamp hooi, staande achter- de woning van J. Steenbakker te kwaden- damme. De brandweer was spoedig aan wezig en de brand bleef gelukkig tot die klamp hooi beperkt. Oorzaak onbekend. Des avonds op dien zelfden dag ontstond een begin van brand door het plaatsen van een lamp onder een gordijn, ten huize van P. Dieleman. Met eenige materieele schade liep dit geval ook gelukkig af. Hoedekenskerke. De schoenmaker Van D., die Vrijdag met de pleizierboot is mee geweest naar Antwerpen, kwam in den nacht van Vrijdag op Zaterdag bij zijne thuiskomst tot de ontdekking dat de deur van zijne woning open was en dat de kist waarin zijn geld was geborgen, was open gebroken. Er zijn 2 bankbiljetten van f 40 ontvreemd. Men vermoedt dat de dader(s) zich door het raam toegang heeft weten te verschaffen. Dader of daders onbekend. De politie doet ernstig onderzoek. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders S. MEIJERS en N. ADRIAANSE Vrijdag 22 Augustus, hunne 25- 3r jarige Echtvereeniging te her- y£ denken. (|- Hunne dankbare kinderen. Serooskerke. (W.) Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling ontvangen op den 17en dezer. B. KNIERIEM en familie. Goes, 18 Aug. 1902. Bottenmarkt. Middelburg. Zie aanplakbiljetten. ten overstaan van Notaris J. DE VOS te Middelburg, 's middags balf twaalf op 't »Slot Oostende" te Goes, van de volgende 1. De aan den Rijksstraatweg van Goes naar Middelburg gelegen bij pachter Ja cobus Meulenberg bewoonde en in labeur zijnde hofstede »Middenhof", gemeente 's-Heer Arendskerke (Oude Kraaijert), wijk F no. 109, bestaande uit alles gelegen in de gemeenten 's-Heer Arends kerke en 's-Heer Abtskerke, als Gemeente 's-HEER ARENDSKERKE, (Oude Kraaijert)Huis, Schuren, Erven, Tuin en Boomgaard der hofstede Wei en Bouwlanden, kad. sectie F ns. 36, 37, 38, 39, 39bis, 54, 107, 111, 121, 136, 141, 142, 151, 194, 195, 200, 270, 271, 272, 273 en 406, samen 37.3080 H.A. (95 Gom. 23 R. Blooiseh), met nog 2 Woon huizen en Erven, mede aan don Rijks straatweg gelegen, sectie F ns. 407, groot 215 M2. (16'ls r.) en 408, groot 185 M2. (14'/2 r.) NIEUWE KRAAIJERT, Oost Ketelaar Bouwlanden, kad. sectio E ns. 114 en 115, samen 3.7490 H.A. (9 gem. 166 roeden). ANKERVEERE Wei- en Bouwland, sectie G ns. 91 en 92, samen groot 1.5740 H.A. (4 Gem. 3 roeden). Gemeente 's-HEER ABTSKERKE, in Sinoutskerko: Weilanden, sectie B ns. 305, 66, 306 en 67, samen 2.8490 H.A. (7 Gem. 78 R.) Alles te samen groot 4552 H.A. (116 Gem. 1 R.) II. De te Ellewoutsdyk in Everinge wijk D no. 5, gelegen bij pachter Dirk Meu- lenberg bewoonde en in labeur zijnde hofstede »Over de Vijfzoo", bestaande uit Huis, Schuur, Erve, Tuin, Boomgaard, Dijken, Bouw- en Weilanden, alles ge legen in de gemeenten Ellewoutsdijk, Baar land en Driewegen, als Gemeente ELLEWOUTSDIJK in Eve ringe DwarshoekHuis, Schuren en Erf der hofstede, Dijk, Bouw en Wei landen, kad. sectie D ns. 135, 40, 40bis, 49, 52, 52bis, 60, 60te, 66tó, 611, samen 14.8620 H.A. (37 Gem. 262 R. Blooiseh). In »Gouden Bodem", sectie C ns. 143, 145 en 149, samen 4.4910 H.A. (11 Gem. 134 R.) Gemeente BAARLANDBoomgaarden, Dijken, Wei- en Bouwlanden, in Zuid polder, sectie E ns. 51, Ylbis, 25, 32, 33, 34, 35, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 45, 46, 47, 18, 58, 52, 61, 78 en 79, samen 36.9760 H.A. (94 Gem. 69 roeden). Gemeente DRIEWEGENWeilanden in Papetiendenhoek, kad. sectie A no. Ill, groot 1.3980 H.A. (3 Gem. 169 r.) Alles te samen groot 57.7270 H.A. (147 Gem. 34 roeden). De beide hofsteden worden in eene zitting tegen premie van éen proeent voor hoog ste inschrijvers en in diverse koopen met combinaties gepresenteerd. De hofstede sub I in 24 koopen doze ook te samen. De hofstede sub II in 19 koopen deze eveneens ook te samen. Veilingsboekjes met kaart zijn van 1 September a. s. af verkrijgbaar ten kan tore van den Notaris, bij wien verdere informatiön mede worden verstrekt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 3