Mere oie Kramen, Aanbestedingen. Openbare Verkoojingen. Moop Verkoopingen enz. Advertentiën. op Dooterlai 21 Aoioste 1902, de Appels en Peren, 1 September 1902: Vruchten te Velde, Wedstrijd op de Mtdernistan Ingezonden Stukken. Marktberichten. een Smidsknecht, P. G., Bruine Boonen W ij n p e e n Aardappelen op 40 A. 80 c.A. in Poppenhoek. Bruine Boonen Viering van den jaardag van H. M. de Koningin. TE KOOP, bij den uitgever dezes Firma DE JONGE-VER WEST, Goes. amusement voor de Maaudag-houders, die nu met bun respectieve dames(?) bet aller aardigst vonden hier in den middag te verpoozen in plaats van achter de orgels mee te slenteren. Buiten was het een ty pisch gezicht al die troniën achter die tralies te zien, vol opgewektheid. De kerels zaten met hun pet op het hoofd in de kozijnen sigaartjes te rooken. Ze gevoelden zich blijkbaar op hun gemak, zoo in volle vrijheid nu eens hier te zitten. Aan het wisselen van ruwe aardigheden van uit het gebouw naar de straat vice versa ontbrak het niet. 't Was curieus hoe daarbinnen sommigen uitstekend den weg wisten, terwijl anderen weer door vrienden op hun plaats gezet werden omdat ze net deden of ze den weg vergeten waren. Sommigen kwamen er rond voor uit en zeiden brutaalweg»Hier had je nou onze keuken, daar de zieken zaal, hier weer 't waschhok" enz. Het meu bilair prijkte met tal van opschriften. Ook twee banken waren zeer keurig damborden geteekend en een der bezoekers had de vriendelijkheid in te lichten dat men damde met».bruine boonen en grauwe erwten. Twee heeren met jockeypetten op en blauwe boezeroenen aan stonden voor een celletje te watertanden. De deur was dicht en door het observeergaatje zag men oude koperen buizen, waterkranen en oud roest opeengestapeld. «Sjonge sjonge riep er een, »er legt wel voor honderd gulden Looie pope same deelen Jo 1 Onder de kunstschatten was er niet veel. Alleen een oud schilderstuk in een nis der krijgsraadkamer, de geblinddoekte Justitia voorstellende, maar zoo leelijk dat het in plaats van op het Mauritshuis wel terecht zal komen bij een opkooper, die 't misschien nog kan van de hand doen aan hef kijkspel van Spriet! Te Johannesburg heeft zich een nieuw syndicaat gevormd met een kapitaal van 3 millioen pond, om de terreinen te ontginnen, waarin zich de voornaamste goudader van de mijnen van Johannesburg voortzet. Men beweert namelijk, dat deze ader nog 56 K.M. ten Oosten van de mijn Nigel voort loopt in de richting Zuid-Oost, tot in de nabijheid van Greilingstad. Het is echter nog de vraag, of de ader overal rijk genoeg is, dat zij de ontginning loont. Op som mige plaatsen heeft men evenwel gecon stateerd, dat zij op een diepte van 30 meter een breedte had, die wisselde tusschen 381 en 457 millimeter. Men doet thans op verschillende plaatsen proefboringen. De heer T. E. Price, directeur-generaal van de spoorwegen der Kaapkolonie, is be noemd tot directeur-generaal van de spoor wegen van Centraal-Zuid-Afrika, dus van de Transvaalsche en Vrijstaatsche spoor wegen. De heer Price is een bekend man in Transvaal. Hij heeft langen tijd te Jo hannesburg gewoond. De bladen verhalen van een avontuur dat een stoutmoedige alpiniste, miss Bell, en twee gidsen bij een beklimming van den Pinsteraarhorn overkomen is. Van den Finsteraar-Urn rijzen aan den oostkant twee zware rotsgevaarten naar den top van den berg op. Tot dusver stond deze zijde van den top als onbeklimbaar bekend, doch miss Bell wilde den tocht wagenals gidsen bracht zij twee bekende mannen uit Innertkirche mede, de gebroe- der Puhrer. Het was een buitengewoon mooie dag, zoodat het drietal met de beste verwach tingen op weg ging, om het eerste nacht verblijf, het paviljoen Dollfus, betrekkelijk vroeg te kunnen bereiken. Den volgenden dag om éen uur vertrok men vandaar, om over den Finsteraar-gletcher en den Fin- steraar-firn den zuidelijkst gelegen rotswand van den top te bereiken langs dezen wand zou men dan naar boven klimmen. Het ging langzaam en moeilijk, maar met ge bruikmaking van alle voorzorgen betrekkelijk zeker. Het weer was nog zeer mooi. Bij de moeilijkheden van de klimpartij langs een onbekenden weg moest men dik wijls ophouden, maar men kwam toch voor uit. Tegen twee uur had het drietal reeds den Hugi-nek bereikt, en na een korte pauze werd de tocht hervateen uur later berekende men dat de top over een uur beklommen zou zijn drie wegen opendon zich hier, en langs alle drie scheen de be stijging uitvoerbaar. Maar nu sloeg het weer plotseling om'. Binnen een uur was de hemel van bijna helderblauw nagenoeg zwart geworden. Om den top van den Finsteraarhorn heen verzamelden zich drei gend de wolken en tegelijkertijd begon een prachtig, maar onrustbarend spel van elec- trische ontladingen. Vaak stonden de onverschrokken touristen midden in dat geflikker van licht, zoodat 't hen geheel verblindde. Kort daarna sloegen de blik semstralen rechts en links van hen in, de rotsen splijtend met ontzettend gekraak. Groote blokken werden losgerukt en ver dwenen met donderend geraas in de diepte. Te midden van dit oproer der elementen hoorde men een eigenaardig sissend geluid dat aan de sterke uitstrooming van elec- triciteit toegeschreven werd. De reizigster en -haar gidsen hadden intusschen in een spleet tusschen de rotsen hnn toevlucht gezocht. Eens sloeg de bliksem in miss Heli's houweel, zonder overigens letsel te veroorzaken. Het was intusschen bitter koud ^geworden. De zondvloed die eerst neerviel maakte weldra plaats voor een wilden sneeuwstorm. Er was met te den ken, weer op weg te gaan, en daar het intusschen pikdonker geworden was, bleef er niets anders over dan tusschen de rotsen te bivakeeren. Het was een kwade nacht maar ook die eindelooze schijnende uren giDgen voorbij. Zoodra de ochtendschemering het ver oorloofde, werd de terugtocht aanvaard. Er was geen sprake van, den tocht naar don top voort te zotten, aangezien het goheele rotsgevaarte bedekt was met sneeuw, die op vele plaatsen een meter hoog lag; bovendien waren de krachten der reizigers te zeer uitgeput door de doorstane ver moeienissen. Het afdalen ging met ontzet tende bezwaren gepaard. Aan weerskanten van het pad stortten voortdurend sneeuw vallen naar beneden. Telkens moest men zich aan de touwen laten afzakken langs de haast loodrechte hellingen, en dienten gevolge werd de voorraad tonw steeds geringer. De geheel e derde dag ging daarmede voorbij. Men verloor intusschen den moed niet, en evenmin de opgewektheid de gidsen waren overtuigd dat zij zeker den gletscher zouden bereiken, indien zij het maar konden volhouden. Zij getuigden later dat miss Bell zich bewonderenswaardig gehouden had. Weder viel de avond in, en men was nog niet aan het einde van de uiterst gevaarlijke afdaling gekomen; toen men eindelijk den voet zette op den firn, was het pikdonker. Een poging om de lantaarns aan te steken, mislukte, en in het donker kon men op dit gevaarlijke terrein zich onmogelijk wagen. Het pavil joen Dollfus was nog een uur of drie verwijderd en de gletscher was met versch- gevallen sneeuw bedekt. Er bleef dus niefs over dan den nacht op den gletscher door te brengen. Van de nog overgebleven touwen werd een soort van rustbank ge maakt, om beurten strekte men de beenen uit in den slaapzak en overigens kon men niets doen dan dicht bij elkaar te kruipen en nu en dan weer rond te loopen om zich te verwarmen. De koude werd nog ondra gelijker nu de kleeren doornat waren. Nu en dan moest de een den ander wakker schudden, om te beletten dat men in ver- dooving viel. In het Grimsel-hospiz had men zich intusschen niet weinig ongerust gemaakt overal heen werd om inlichtingen gevraagd, maar tevergeefs. Zaterdagochtend was men dus op het punt een hulpexpeditie uit te zenden, toen tegen tien uur de verloren gewaande reizigers plotseling uit den nevel opdoken; met groot gejuich werden zij onder het gastvrije dak opgenomen. Men zegt dat miss Bell allereerst om een schoonen tandenborstel en een paar sigaretten verzocht, maar zij werd, nadat zij wat gegeten en gedronken had, in bed gestopt om door een langen slaap weer op krachten te komen. Ook de gidsen werden goed verzorgd, en allen waren niet weinig trotsch op hun onderneming, al was die ook niet met volkomen succes bekroond. Milner is op 't oogenblik op bezoek te Lourenro-Marques bij de Portugeesehe Regeering. Dit bezoek trekt terecht de aandacht. Men weet, dat er tusschen Engeland en Portugal een verdrag bestaat, waarbij aan de Engelsche regeering het recht van voor koop is toegekend ten aanzien van de Delagoa-baai. Sedert lang wenscht Enge land deze haven te bezittenhet gewicht ervan heeft het in den loop van den oorlog maar al te goed ondervonden. Heeft de reis van Lord Milner betrekking op den aankoop van Lourenro-Marques, of alleen op de kwestie van een tolverbond tusschen de Portugeesehe bezittingen, waarvan laat stelijk sprake is geweest Wij zullen dat wellicht spoedig vernemen. De gouverneur van Natal heeft den nog niet vervulden straftijd kwijtgescholden aan allen die wegens hoogverraad veroor deeld waren. Boeten (en dat is weer echt Engelsch!) werden niet kwijtgescholden. Te Rigoll in Catalonië' hebben twee arnarehisten den fabrikant José Carol over hoop gestoken, uit wraak dat zij, naar aan leiding der jongste werkstaking, van zijn fabriek weggezonden waren. Haar leven voor haar hondje. De echtgenoote van een aanzienlijk inwoner van La Salla, in den Amerikaanschen staat Illinois wandelde dezer dagen met haar hondje langs een spoorweg, toen, terwijl het dier op de rails liep, onverwachts een trein naderde. De dame snelde toe, om het hondje te redden, greep het en wierp het opzij van den weg op hetzelfde oogen blik werd zij door den trein gegrepen en verpletterd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Het Bestuur der Afdeeling Zeeland van de „Yereeniging tot Bevordering van de Pluimveehouderij en Tamme Konijnenteelt in Nederland" acht het van zeer groot belang er ten zeerste de aandacht van de landbouwers, en in het algemeen van alle houders van Pluimvee op te vestigen, dat de Hoendercholera, die verleden jaar, ook hier in Zeeland, onder het Pluimvee zoo talrijke offers vergde, wederom in Italië en Duitschland op verschrikkelijke wijze heerscht. Nu over het algemeen tengevolge van het koude voorjaarsweer, de broedresultaten zoo ongunstig zijn, zal menigeen in ver leiding komen, zich bij opkoopers de zoo genaamde «Italiaansche Poeljes", meestal uit het buitenland aangevoerd, aan te schaffen, die maar al te dikwijls de ziekte met zich medebrengen. Het aankoopen daarvan is in het algemeen onraadzaam maar kan men er nu niet buiten, dan koude men de aangekochte dieren minstens 14 dagen van zijn overig Pluimvee geheel af gezonderd en zie goed toe, of zich in dien tijd bij hen ook verschijnselen van ziekte openbaren. Voor nadere inlichtingen wordt verwezen naar No. 13 van het Bulletin, orgaan der vereeniging bovengenoemd, dat aan de leden geheel gratis wordt toegezonden. Namens het Bestuur der afdeeling Zeeland. De Secretaris, J. M. SLEGT. Goes, 12 Augustus 1902. Geachte Redactie! Den heer A. v. d. S. zij opgemerkt dat de inzender van „Organisatie" een getrouw lezer is van het Vakbl. v. d. Schoen m. De herhaalde drang, daarvan uitgaande vindt hier geen opvolging. Nu dacht oudergeteekende (hoe verme tel) wellicht zijn ze op deze wijs te be reiken of althans eenigen aan de gang te maken. Zoo iets dient van eenige plaats van beteekenis uit te gaan, voor Walcheren b. v. Middelburg. Eer ik nog tot mijn eerste schrijven kwam, vreesde ik reedseenvoudig weg, men leest niet eens. Wat aangaat, uw les geven in het pa- tronenteekenen, 't gaat niet om een enke len avond, van Walcheren uit een bewo ner van Zeeuwsch Vlaanderen te bezoeken en schriftelijk zal U toeh het Vakblad en het werk van Staller niet verbeteren. S., Aug. 1902. M. B HG Eli LIJ KE STAJVJD van 12'13 Aug. 1902. MIDDELBURG. Bevallen: K. P. Baljeu geb. Keulemans d.L. Labruijere geb. Kleinepier d.J. van den Driest geb. de Troije d. Overleden: I. Willemse man van M. Akkermans 71 j. H. J. M. Duivenée 82 j., ongeh. d. GOES, 12 Augustus 1902. Van het nieuwe gewas was de aanvoer van Koolzaad en Karweizaad vrij ruim. Rogge f5,40 i\ f5,60. Winterg. per 100 kilo f7,40 a f7,60. Koolzaad f8,40 f8,75. Karweizaad f 11,60 a f 11,75. Versche Boter f 1,16 a f 1,25, middenprijs 59 ct. Eieren f 3,40 ii f 3.60, middenprijs 875 ct. per 25 stuks. Op de veemarkt van heden werden aan gevoerd 23 stuks hoornvee en 12 schapen. Er was redelijk handel. Wellicht omdat het hoofdzakelijk slachtvee was. VLISSINGEN, 12 Aug. Boter f 1.30 Af 1.10- per KG. Eieren f 3.60 f 0.00 per 104 stuks. ROTTERDAM, 11 Aug. Ter graan markt van heden (Maandag) was, in binnenlandsche granen de handel als volgt: Tarwe verkeerde door het aan houdende ongunstige weder in vaste stem ming en konden iets betere prjjzen bedongen worden, vooral omdat de aanvoer maar beperkt was. Per heet. f6.75 a f8, puike daarboven en per 100 kilo f9 a flO. Rogge. Jarige is nagenoeg opgeruimd. Nieuwe van zeer uiteenloopende kwal. werd naar deugd verkocht f 5 tot f 6.25. Gerst Winter- vond in de beste soort van f7.50 tot f 7.75 koopers, mindere kwal. moest van f7 tot f 7.40 per 100 kilo worden afgegeven. Haver die zeer schaars meer voorkomt kon van f9.45 tot f9.85 per 100 kilo, naar kwal., verkocht worden. Koolzaad hep flauw af. Voor de slag werd naar deugd van f 8 tot f 8.60 betaald doch geringe kwal. moest a f7.50 worden afgegeven. Voor puik zwart zwart zaad werd f8.85 a f9 besteed. Kanariezaad van f6.75 tot f8.50 genoteerd. Aardappelen. Briel- sehe kralen f 2.25 a f 2.50, Geldersche blauwe fl.90 a f2.dito kralen fl.70 a f 1.90, Westl. zand- f3.50 a f4.dito klei-f 2. a f2.25 per hectol. Tamelijk aanvoer en weinig vraag. Zeeuws che eieren f3.80 a f4.— ROTTERDAM, 12 Aug. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2084 runderen, 431 vette, 79 nuchtere kalveren. 2139 schapen, 422 varkens, 267 biggen. Run deren le qual, 72, 2e qual. 50, 3e qual. kalveren le qual. 90, 2e qual. 66 3e qual, schapen le qual. 64, 2e qual. 40, 3e qual varkens le qual. 52, 2e qual. 40 3e, qual. cent; alles per kilogram. OOSTBURG, 13 Augustus 1902. Oude Tarwe f 0.a f 0,Nieuwe Tarwe f 7,70 a f 8,N. Rogge f 5,80 f 6,00 N. Wintergerst f 0,00 f 0,00 per honderd kilo. Zomergerst f 0,00 a f 0,00 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 8.75 f 9,00 Kook- erwten f 0,00 a f 0,00. Erwten f 0,00 f 0,00 Paardenboonen f 7,50 a f7,75 Koolzaad f 0,00 a f8,75. Waar 't er niet bij staat, is de prijs per H.L. Woensdag 20 Aug. Middelburg. Prov. geb. 11 u.het verrich ten van baggerwerk op het Nederlandsch ge deelte van het kanaal van Terneuzen, en in de buitenhaven te Terneuzen. Raming f7500. Inl. hoofdingenieur Bekaar te Mid delburg, arr. ingenieur Nelemams te Ter neuzen en de opzichters De Masier te Terneuzen en Bloemkolk te Sas van Gent. Middelburg. Nijverheidsvereeniging 7 u.het bouwen van een buiten-societeit op het Noord-Bolwerk. Aanw. 13 Aug. Inl. A. L. J. Goethals, architect. Donderdag 21 Aug. Middelburg. Bureau Garnizoens-comman- dant 12 u.levering van brandstoffen. Inl. Garnizoens-com m Zaterdag 6 Septomber. Borssele. Directiekamer 2 u.het makon van werken tot verdediging van den oever van het calamaiteuse waterschap Ellewouts- dijk. Raming f 6730. Aanw. 29 Aug. en 1 Sept. Inl. .1. Beenhakker, soor.-ontv. Zaterdag 16 Aug. Biezelinge, 5 uur bij Menlieere door not. L. Liebert aardappelen. Maandag 18 Aug. Borssele, directiekeet voor 7 jaar ver pachten den zee- en inlaagdijk, visscherij en grasetting van wegen voor den polder Borssele in 9 perc. Inl. J. Beenhakker. Wemeldinge, appelen, peren en noten onder Wemeldinge 6 uur bij Korstanje door not. L. Liebert. Kloetinge, bij Akkenaar door not. Mulock Houwer 2 uur de oppervruckten in Goes, Kloetinge, Eversdijk, Nisse, Hoed eken skerke en 's Gravenpolder, en. eenige perceelen veldvruchten. Dinsdag 19 Aug. Goes, bij inschrijving biljetten bij not. Pilaar voor 2 uur appels en peren in boom gaarden van not. Pilaar onder Oudelande, Driewegen en Wolfertsdijkvan mevr. de Fouw onder Borssele; van mr. Tak v. P. onder Ovezand en van jhr. Mock te's Heer Arendskerke. Van eiken boomgaard afzon derlijk. Kapelle, bij Hanson 5 uur door not. L. Liebert appelen, peren en noten onder Kapelle, Schore, Kloetinge, Kattendijke en Wolfertsdijk. Kapelle, 6 uur door not. mr. Liebert en Pilaar bij Hanson appels, peren, mispels en noten in Goes, Kloetinge, Kapelle, Sehore, Kruininge, 's-Gravenpolder en Hoedekens- kerke. Kapelle, 7 uur door not. Mulock Houwer bij Hanson de oppervruchten in Kapelle, Biezelinge, Schore. Woensdag 20 Aug. Domburg, bij Schrier door not. Verhulst 2 uur lo. een huis, koetshuis, paardenstal, enz. Weststraat D 21, 2o. een huis Schotsen- hoekstraat E 87. 's Gravenpolder, bij de Koster door not. Overman 10 uur vruchten. Ierseke, bij Klaasse voor Vermue door not. de Vos de hofstede van P. Hundert 23,3550 H. 10 uur. Donderdag 21 Aug. Kruininge, 3 uur in het wapen van Zee land door not. Prins appels en peren. Vrijdag 22 Aug. Kloetinge, 5 uur bij Akkenaar voor 8 jaren door not. Houwer ruim 7 H. bouw en weiland in 6 perc. in Kloetinge en Kapelle voor het Burgerlijk Armbestuur. Woensdag 27 Aug. Biezelinge, 9 uur voor L. de Vos door deurw. Hollmann 2 veulens, 2 bruine rui nen 1 jaar, 1 zwarte merrie 2 jaar, 1 bruine ruin 2 jaar, 2 zwarte ruinen 3 jaar, 1 zwarte merrie 5 jaar, 1 bruine merrie 6 jaar, 1 vos merrie 7 jaar, 1 bruine ruin 12 jaar, 1 dito 13 jaar, 37 stuks hoornvee, dorseh- machine, enz. Vrijdag 29 Aug. Westkapelle, 1 uur verhuren door not. Loeff 25 perceelen bouwland. Dinsdag 2 Sept. Zoutelande, bij v. Vlaanderen door not. Loeff 11 perc. bouw-, weiland en sprink 3095 cA. 1 uur. Woensdag 3 Sept. Westkapelle, 1 uur bij Kaland een huis, schuur enz. 461 cA. Noordstraat 231een dito 379 cA. Ark no. 95. St. Laurens, op hofstee Legaf 10 uur door not! Huvers inspan en nagras. Donderdag 4 Sept. Oudelande, bij wed. Lous voor erven A. de Waal een huis en meubelen. Wemeldinge, 2 uur bij Korstanje door not. L. Liebert voor mr. Patijn 3290 cA. bouwl.4640 cA. id.in p. bij K. Dominicus 7970 cA. id. in p. bij M. Nousse. Wemeldinge, door not. L. Liebert voor Roozemond bij Korstanje 2 uur de molen, met huis, erf en boomgaard 4375 cA. Sept. Goes, in 't Slot door not. de Vos 10 uur de hofstede van D. Meulengerg onder Ellewoudsdijk 57,7560 H. En die van J. Meulenbergte'sHeerArendskerke45,5290H. Kapelle, uur door not. Overman het buiten Eversdijk van jhr. mr. J. J. Pompe v. Meerdervoort. Oost Souburg, in het Zwaantje door not. Tak 10 uur de hofstede Deinsvliet. Goes. Gisteren werden geveild door not. Mulock Houwer lo. Een Huis, Klok- straat. Kooper P. Steutel, alhier, voor f1400. 2o. Een Huis, Langevorststraat. Kooper N. Jacobs, alhier, voor f 1042. 3o. Een Huis, Korte Vorststraat. Kooper J. de Kubber, alhier, voor f985. LAATSTE BERICHTEN. Vlissingen. Hedenmorgen te 10 uur begon de internationale zeilwedstrijd uit geschreven door de Vereeniging voor Vreem- delingverkeer alhier. Nadat het schot ge vallen was, maakten zich de verschillende jachten, loodsschoeners, botters, boeiers, hooghaarzen tot vertrek gereed. Een blauwe vlag met witte blok werd hierop geheschen, die kond deed dat de -«match" begonnen was. Vervolgens werd nu klasgewijze van de «startlijn" afgevaren, zoodat ruim 11 uur de wedstrijd in vollen gang was. Voor Vlissingen de eerste. Het weder was bui tengewoon gunstig voor den strijd. Een llinke Westelijke bries woei er zoodat de honderden toeschouwers op de boulevard van het niet onaardig schouwspel konden genieten nu de aan den wedstrijd deel nemende vaartuigen moesten laveeren voor dat ze in ruimer sop konden komen. Vooral de kleine en snelvarende jachten met hun «getrainde" bemanningen vlug zich bewegend op de golven van den breeden Scheldemond, trokken zeer de aandacht. Op de reede bevonden zich nog tal van plezierjachten, die den wedstrijd bijwoonden. Heden overleed na langdurige ziekte onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder CATHARINA JOHANNA VERLARE Weduwe van dhr. A d eia a n Linden bekgh, in den ouderdom van 76 jaar en ruim 4 maanden. Wemeldinge, 7 Augustus 1902. Uit aller naam, P. LINDENBERGH. Algemeene kennisgeving. Do ondergeteekendo bericht WÖiSF dat door omstandigheden van zaken zijn Zilveren Bruiloft op 15 Augustus a. s., als feestdag zal uitge steld worden tot 19 Augustus a. s. Een bezoek alsdan zal ons zeer aangenaam zijn. Hoogachtend, M. GOUDSWAARD. Camperland, Aug. 1902. Door sterfgeval biedt zich aan als Huishoudster een Burgerjuffrouw, van middelbaren leeftijd, bij een eenig heer of klein gezin; g. k. h. en n. w. h. v. g. g. t. v. z. Adres letter S, hulpkantoor te K o- 1 ij n s p 1 a a t. Met October benoodigd, bij P. VAN DE PUTTE te Middelburg (Nadorst). Terstond benoodigd bij P. DE SMIDT, gediplom. boefsmid te Kruiningen. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal verkoopen, des namiddags te 3 uren, in de herberg «het Wapen van Zeeland" te Kruiningen wassende in de boomgaarden te Kruiningen achter het dorp, afkomstig van dhr. J. Biok Ez. Fruithof van don beer Joost Waverijn, aan den grintwog, bij de hofstede «het Kaasgat" te Ierseke van Mej, de Wed. Sinke in den Burenpolder, en te Biezelinge in den Smokkelhoek. VOORTS DE VOLGENDE wassendo te Kruiningenals op 65 A. 40 c.A. in Sehuitevoorthoek. op 13 A. 08 c.A. aldaar. op 13 A. 08 c.A. aan het eind vau den Kruisweg. MOLENWATER. Zie aanplakbiljetten. (meest groote),

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 3