RECLAMES. Een feit. Bekendmaking. Kerknieuws. Schootnieuws. Gemengde Berichten. De Heer P. Overbeeke te Niouwerkerk (Zeeland) deelt ons mode dat zijne vrouw sedert eenigen tijd lijdende was aan bloed armoede en hovige hartkloppingen, zoo erg zelfs, dat zij na bet geringste huiswerk verricht te hebben erg vermoeid was en moodeloos or bij neer zat. Met zorg gingen wij de toekomst te gomoe't. Bij toeval kwam mij een boekje in handon met attesten over de Pinkpillen van Dr. Williams, wij besloten er ook toe over te gaan golijk zoo vele anderen en wij hebben er ons niet over te beklagen. Na 't gebruik van slechts twee doozen is zij genezen. Waar wij kunnen zullen wij dit heilmiddel aanbevelen. Een arm bloed, verzwakte zenuwen zijn de oorzaak dezer ernstige ziekten en het is door de zenuwen te hernieuwen en te versterken dat men de bloedarmoede, bleek zucht, zenuw- en maagziekten zal genezen alsmede de algemeene zwakte veroorzaakt door overdreven arbeid. Om eene duur zame genezing te bekomen moet men het goedo middel aanwenden en zulks op ge- regeldo wijze en die niet voor oen enkel oogenblik is. Vooral in dit jaargetijde moet men zich bijzonder in acht nemen. Geheel de natuur toont hare kracht, levens lust, alleen wij, wij gevoelen ons vermoeid. Wij ondervinden eene algemeene loom heid, eene onverklaarbare onpasselijkheid. De eerste warmte zal onze laatste krach ten wegnemen. Maak geen misbruik van de purgeermiddelen, onze verzwakking zou toenemen, maar hernieuwt Uw blood. Weet, dat het werk der natuur de nieuwe weer- gesteldhedon voor al don opgesloten toe stand waartoe gij gedwongen waart gedu rende het slechte jaargetijde, Uw bloed verarmd hebben. Gij zijt bloedarmoedig gewordon. Versterkt U dus, volgt do zoo gemakkelijke, zoo werkdadige behandeling met do Pinkpillen. Al degenen die er ge bruik van gemaakt hebben zijn het eens met te verklaren dat de Pinkpillen terstond eene zekere gewaarwording van welzijn veroorzaken. Door do Pinkpillen zal de eetlust opgewekt worden, de krachten zullen terugkomen en men zonder eenige hinder nis een gevaarlijk tijdperk doorleefd hebben. Wij kunnen er echter niet genoog op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pinkpillen van Dr. Williams te be komen, want gelijk alle goede producten worden ook do Pinkpillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en gene zende bestanddeelen bezitten ze in geene deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepot houder komen, de Heer Snabilió. Prijs f 1,75 de doos; f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middel burg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Ook echt verkrijg baar voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, drogerijen en Verfwaren. Goes. De begrooting der plaatselijke in komsten en uitgaven van de gemeente voor het jaar 1903 is aan den gemeenteraad inge diend en ligt ter secretarie tot en met 23 September 1902 voor een ieder ter lezing, terwijl afschriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar zullen gesteld worden. Goes. Het eerste suppletoir—kohier der belasting op honden over 1902, zooals dat door den gemeenteraad van heden werd vast gesteld, is aan den ontvanger uitgereikt ter invordering en kunnen reclames tegen den aanslag op ongezegeld papier bij den Raad worden ingediend binnen eene maand na heden. De aanslag moet in eens worden betaald binnen 2 maanden na de dagteekening van het aanslag-biljet. Het indienen van rec lames ontheft niet van de verplichting tot betalen. De door den gemeente-ontvanger aan geboden rekening der ontvangsten en uitgaven van de gemeente over 1901, is in de vergade ring van heden aan den Raad overgelegd, en zal voor belangstellenden ter visie liggen ter secretarie van heden tot en met 23 Augustus a. s. op eiken werkdag van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wijnjeterp, G. Horrëus de Haas, cand. te Winsum. Aangenomen naar Herkingen door J. D. de Stoppelaar, cand. te Leiden naar Oterdum door T. Dijkstra, cand. te Groningen. Bedankt voor Vledder en Ter Apel door T. Dijkstra, cand. Ter vergadering van de algemeene Synode kwam een voorstel van ds. Rie- mens te Hurwenen, om in Artikel 39 van het reglement op het godsdienstanderwijs (bevestigen van lidmaten) dat aldus luidt „De bevesiiging van lidmaten heeft plaats in eene godsdienstoefening, bij welke hun de volgende vragen, althans wat betreft den geest en de hoofdzaak van de daarin vervatte belijdenis, verklaring en belofte, ter beant woording worden voorgelegd", (Volgen de belijdenisvragen), de gecursiveerde woorden te schrappen. De rapporteerende commissie adviseerde in het voorstel niet te treden. Dit advies werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Ware dat advies verworpen, dan zou de schrapping zijn goedgekeurd en geen mo dern predikant mits hij eerlijk ware had meer toegang gekregen tot het kerkge nootschap. De moderne predikanten zouden dan in vervolg van tijd uitgestorven zijn. Nog een belangrijke quaestie kwam ter sprake. Ds. van Lelyveld rapporteerde namelijk over een schrijven van mej. C. A. E. Gremer, doctoranda in de letteren, dochter van den oud-minister van koloniën, die vraagt op welk artikel de gangbare meening berust, dat vrouwen niet tot de evangeliebediening kunnen worden toege laten. Verder verzoekt zij, indien de Synode mocht meenen, dat het niet kan, dat dan de Synode wettelijke maatregelen zal nemen om de zaak mogelijk te maken. Drie leden der rapporteerende commissie stellen voor „De alg. Synode spreke de wenschelijkheid uit dat het predikambt voor vrouwen toe gankelijk zal zijn, maar acht den tijd niet gekomen om in deze vergadering een wet tige regeling in het leven te roepen.'' De drie overige leden der commissie stelleu voor „De alg. Synode verklare, dat zij het niet acht te zijn naar den wil van God, dat vrouwen tot de evangeliebediening worden toegelaten, en dat het optreden van vrouwen ais godsdienstonderwijzeressen nog niet een inconsequentie hiermede con stateert, (wat mej. Gremer meende), aan gezien de taak van den evangeliebedienaar en die van den godsdienstonderwijzer onder ling zeer veel verschillen in aard en om- vaDg." De twee preaedviseerende hoogleer aren en de secretaris spraken zich uit ten gunste van het toelaten van vrouwen tot het ambt van predikant. De eerste conclusie (voor de toelating) wordt met 12 tegen 7 stemmen verworpen, en de tweede (t0gen de toelating) met 10 tegen 9 stemmen aan genomen, zoodat vrouwen geen predikant kunnen worden. De voorzitter, nu voor het laatst de secreta ris, ds. L. Overman, de doorhem gedurende zeventien jaar zoo wel vervulde plaats inneemt, bood hem uit naam van de leden der Synode, als aandenken, een ets aan, voorstellende den avond, waarbij gevoegd is een album, waarin zich reeds bevinden de portretten van eenigen der leden, en waarin die der anderen een plaats zullen vinden. De heer Overman, die met weemoed het ambt, dat hem dierbaar was, neerlegt, dankte en nam afscheid. Geref. Kerken. Drietal te Zuidbroek de candidaten G. Diemer te Schoonoord, J. Tangsma te Stiens en J. Wielinga te Kampen. Beroepen te Winsum, H. W. Felderhoff te Doesburg. Op verzoek is ontheven van het be roep naar Oostburg de candidaat S. Grey- danus te Amsterdam. Remonstrantsche Br. Beroepen te Rotterdam, L. R. Oldeman te Gouda. Goes. Bij het heden gehouden examen in de Fransche taal 1. 0. slaagden 0. a. de dames D. W. C. Arentz en H. J. J. Muel- man, onderwijzeressen alhier. Vlissingen. Aan de technische school der vereeniging Kweekschool voor machinisten te Amsterdam is 0. a. geplaatst C. fl. Janssens, van hier. Wij ontvingen uit verschillende gemeen ten berichten van schade door het weer van Zondag enz. aan zaad en gerst en karwij toegebracht. Wij meenen ons tot deze algemeene mededeeling te moeten beperken. Wij vestigen de aandacht van belang hebbenden op eene in dit blad voorkomende advertentie der firma Oosterbaan, Klemkerk <fc le Cointre, waarbij genoemde firma aan biedt het speciaal papier voor Rupsenbanden. Bij het te leveren papier wordt gebruiks aanwijzing gevoegd. Goes. In de gemeenteraadsvergadering van Donderdagavond onder voorzitterschap van den heer burgemeester waren de hee- ren De Witt Hamer, Risch, v. d. Leeuw en v. d. Bout afwezig. Onder de ingekomen stukken waren van Gedep. Staten goedkeuringen van raadsbe sluiten onder anderen de dading met de Pitesse. Alsmede het koninklijk besluit waarbij aan den burgemeester op zjjn ver zoek eervol ontslag is verleend tegen 1 Oct. De heer Ochtman vraagt het woord en zegt: Ik heb het voorrecht als oudste lid van den raad het leedwezen van den Raad te vertolken over uw besluit, temeer daar meerendeels physieke redenen u daartoe nopen. Een zeer belangrjjk tijd perk ligt achter u. Bjj het aanvaarden uwer taak hebt gij onder anderen gezegd wacht af mjjn daden. En inderdaad daden zjjn door U verricht. Belangrijke verbe teringen zijn door uin het leven geroepen. Het is mij een aangename taak u namens den Raad hulde te brengen voor de groote toewijding en werkkracht door U daarbjj aan den dag gelegd. Waren er oogen- blikken dat wij met u van gevoelen ver schilden, wij behouden altijd de onwrik bare overtuiging dat bij u niets anders op den voorgrond stond dan de belangen der gemeente en van hare bewoners. De heer Ramondt zegt namens de wet houders zich volkomen aan te sluiten bij 't woord van den heer Ochtman. De voorzitter, aangedaan, dankt de spre kers en den Raad voor hun lof. Ik heb mijn best gedaan, mijn kracht en kennis ten beste gegeven voor de gemeente. Niet altijd vond ik daar de voldoening waarop ik meende te mogen rekenen, maar van den Raad ondervond ik steeds veel waar deering. Van buiten af was de steun dikwijls zeer gering. En nu heeft men mijn besluit aan allerlei oorzaken toegeschreven, waarop ik nu niet terugkom. Maar de hoofdaau- leiding ligt in mijn zwak gehoor. Het spijt mij nu reeds te moeten heengaan, wijl ik zoo gaarne mijn taak had voltooid. In Juli 1903 zou ik waarschijnlijk toch aan H.M. hebben gevraagd mijn mandaat niet te vernieuwen om dezelfde redenen doch dit zij zoo. Ik wensch dat 't werk dat ik voor de gemeente Goes heb mogen verrichten, goed moge gedijen, hare voor spoed vermeerderen. De kindertjes die ik zoo gaarne wél deed, zullen nog wel eens aan mij denken. En ik wensch ook den leden van den Raad alles goeds toe. (Alle drie deze aanspraken werden door applaus gevolgd). Een verzoek van gebr. Glement om in grond en erfpacht tegen een retributie van aan den West-Havendijk voor een petro- leumbergplaats wordt ingewilligd. Eveneens dat van de Ambachtschool om subsidie- verhooging tot f 1050, en een stukje grond iu gebruik aan den kant van de kerk, waarnaast dan 4 M overblijft voor passage. Dat van J. A. v. d. Mark om verlenging erfpacht grond Schansdijk werd verdedigd door den heer Buijse die echter genoegen nam m9t in uitzicht stelling van mogelijk heid eener nieuwe aanvrage en overweging, en door den heer Dekker die onvoorwaar delijk inwilliging reeds van het onderhavige verzoek pleitte. Met alle stemmen opeen na, die van den heer Dekker, werd afge- wjjzend beschikt, op grond van de over weging dat 't door adressant te bouwen perceel belangrijk zou achteruit springen bij de naast gelegen woningen, en 't te veel zou liggen op de kruin van den dijk. Een verzoek van P. Joosso om ruiling van grond wordt toegestaan, na overneming in de voorwaarden van 't voorstel Temper man om 't verbod van arbeiderswoningen te bouwen uit te strekken tot woningen." Aan M. Reijerse wordt f 10 's jaars toe gekend voor 't ophalen van het putleegloon. En f 77 schadeloosstelling wegens het nog niet invoeren der nieuwe regeling van den reinigingsdienst, een votum dat de heer Dekker betreurt doch waarbij hij zich neer legt. Op de voordracht voor de benoemingen in 't college van zetters worden geplaatst P. A. de Ligny (aftr.) en W. F. v. Riet Sr. en A. E. Janssen (aftr.) en J. F. v. d. Leeuw. Vastgesteld werden suppletoire kohieren belastingingediend werden gemeente- rekentng 1901 en gemeentebegr. Bij de indiening van de begrooting voor 1903 leggen B. en W. de navolgende nota over Ongerekend eenige kleine verschillen, die bij de Memorie van Toelichting gehan deld worden, zijn de uitgaven der gemeente ongeveer gelijk aan die in 1902, en is dus elk der posten voldoende om in den dienst te voorzien. Dit jaar zal, door de invoering van nieuwe wetten enz., echter nieuwe uitgaven eischen, waarvan het bedrag nog niet bekend is, en die wij dus »pro memorie" uittrekken. Aangezien echter zekerheid bestaat, dat de voor deze uitgaven benoodigde gelden het volgende jaar zullen moeten aanwezig zijn, hebben wij de onvoorziene nitgaven f 1500 hooger uitgetrokken dan verleden jaar. Daarmede zijn de bedoelde uitgaven zeker ruimschoots gedekt. Deze uitgaven zijn lo. die voor de vol gens de gezondheidswet in te stellen gezondheidscommissie2o. die voor de ongevallenwet, de verplichte verzekering der ambtenaren in dienst der gemeente 3o. bijbouw van nog twee lokalen bij school B. Wij schatten de uitgaven voor de ge zondheidswet op f 1000, waarvan het Rijk f 400 betaalt en de gjmeenten te zamen f 600. Het deel van Goes kan dan hoog stens f 300 zijn. De uitgaven voor ongevallen-verzekering bedroegen vroeger f250. Wij stellen de uitgaven voor de verplichte verzekering op hoogstens f300. Eigenlijk zou een gedeelte van dit be drag in mindering kunnen gebracht worden van onze bijdrage aan het pensioenfonds, daar ongevallen, die niet met den dood eindigen, maar met levenslange ongeschikt heid om het ambt uit te oefenen, aanlei ding geven tot pensioneering, die nu niet meer noodig is, nu door deze wet daarin voorzien wordt. Maar wij achten het niet raadzaam voorloopig onze bijdrage te ver minderen, aangezien wij, zooals bekend is, ook de reeds te voren gepensioneerden uit het fonds betalen, en daardoor eigen lijk minder storten dan volgens de bere keningen zou noodig zijn. Echter zal het wel noodig zijn te over wegen ot de bepalingen der pensioen-ver ordening niet overeenkomstig het boven staande moeten gewijzigd wordenanders wordt en pensioen, èn ongevals-premie genoten. Ook zal eene regeling dienen gemaakt te worden omtrent het salaris van de door die wet bevoordeelden. Tot nu toe behielden allen hun salaris, als ze tijdelijk buiten dienst waren door eenig ongeval. Eindelijk zullen waarschijnlijk nog 2 lokalen bij school B moeten gebouwd wor den, waarvoor 4 a f 5000 vereischt wordt. De rente daarvan moet dan in 1903 geheel of gedeeltelijk voldaan worden, stel f 200 a f 250. Slot volgt. Goes. Gisterenmiddag is de knecht der firma Duvekot J. v. d. B. bij 't op willen springen op den in beweging zijnde wagen (hij had de rem losgemaakt aan den opril der 's Heer-Hendrikskinderenstraat) het ongeluk dat zijn voet door 't wiel werd geraakt, waardoor dit lichaamsdeel ernstig gekneusd werd. tioedekeiiskerke. M. Oudeman, onbe zoldigd rijksveldwachter en jachtopziener alhier, is benoemd tot agent van politie 3e klasse te Middelbnrg. Heinkenszand. Woensdag was het voor deze gemeente een drukke dag bij gelegenheid van de verkooping op het hof »de Kouse", die ruim 40 jaar bewoond was door den landbouwer M. de Vos. Een zeer kapitale inspan werd geveild en hooge prijzen werden besteed. De paarden vari eerden van f 337 tot f 486, de duurste koe bracht op f 232. Door elkander ruim f 200. Het overige bracht ook goede prijzen voort De nieuwe landbouwer had het buitenkansje om voor een paard, dat hij gekocht had f 100 winst te krijgen van iemand die even te laat was gekomen. Wel een be wijs voor de puike qualiteit. Bruinisse. In de jl. Donderdag ge houden vergadering van den gemeenteraad werd de gemeenterekening over 1901 den raad aangeboden. Tot commissie van onderzoek dier rekening worden benoemd de heeren Goudzwaard, Jumelet en van Vessem. Tengevolge van de periodieke aftreding als zetters der directe belastingen van de heeren C. Hage en A. Schilperoort werden aanbevelingen opgemaakt waarop genoemde heeren als eetste candidaat voor komen. Als tweede candidaat werden resp. geplaatst de heeren J. Goudzwaard en F. Brouwer. Naar aanleiding van eon ver zoekschrift der administratie van de Brui- nissor Courant om de officioele berichten van het gemeentebestuur tegon eene bil lijke vergoeding te mogen plaatsen werd besloten eerst nadere inlichtingen in te winnen. Door den voorzitter werd mede deeling gedaan dat jhr. mr. Schuurbeque Boejje te Zierikzee geneigd is de slikken benoodigd tot het vergrooten der haven aan de gemeente te verkoopen voor duizend gulden per bunder onverminderd de schade die door het verloren gaan der daar aan wezige mosselplekjes zal mogen ontstaan. Terneuzen. De werkman A. F. had Donderdagavond het ongeluk van een door de straat rijdenden vrachtwagen te vallen. Met een paar gebroken ribbon werd hij opgenomen en naar zijne woning vervoerd. Serooskerke. Woensdag was het een vreugdedag voor Serooskerke (W). Mej. v. Vollenhoven had besloten om dien dag, haar jaardag, tot een feestdag voor velen te maken. Den schoolkinderen schonk zjj een rijtoer van Serooskerke over Domburg naar Vlissingen en vandaar over O. en W. Souburg en Middelburg weer naar huis. De diaconieën der beide kerken werden in staat gesteld, om hunne armen eene milde handreiking te doen. De gemeentenaren gaven van hunne zijde ook vele blijken van liefde jegens haar, aan wie de gemeente zeer veel verplicht is. De huizen waren alle getooid met de nationale driekleur en des voormiddags begaf zich het Dagelijksch Bestuur met den Secretaris naar den Huize Vrederust", om aan mej. v. V. een blijk van liefde en hoogachting te geven. Namens de gemeente overhandigde de Burgemeester de heer W. Maas, haar met een gevoelvolle aanspraak, eene schoone penteekening, om geven door keurig geschilderde bloemen. Deze penteekening, welke woorden van hulde en liefde inhield was besloten in eene zeer prachtige portefeuille, welke versierd was met het familiewapen van mej. v. Vollenhoven. Het geschenk werd met grooten dank aanvaard. Namens de Kerke lijke colleges der Herv. Gemeente werden haar adressen van liefde en dank overhan digd. De Dorcasvereeniging en de meisjes der naaischool gaven ook cadeaux. De schoolkinderen, de zangvereen.»God is mijn Lied", het personeel van den Huize »Vrederust", gaven schoone bloemgeschen- ken, hetgeen ook nog anderen buiten de gemeente deden. Het fanfarecorps schonk een foto van dit corps en verraste mej. v. Vollenhoven met een feestmarsch, ge componeerd door dhr. J. Morks en de »Vrederust-marsch" getiteld. Het korps werd onthaald en ontving van mej v. Vol lenhoven een prachtig vaandel. Daarmede eindigde deze voor de gemeente S., zoo belangrijke dag, die zeker den liefdeband tusschen mej. v Vollenhoven en de gemeente S. zeer versterkt heeft. Stavenisse. In de Woensdag gehouden vergadering van den Dijkraad der Water- keering van het Cal. Wat. Stavenisse werd de rekening over het dienstjaar 190U1902 vastgesteld in ontvangst op f 19810,64s en in uitgaaf op f 16243,30s, dus met een goed slot van f3567,34. Onder nadere goed keuring van Ged. Staten werd besloten tot aflossing eener geldleeneng, tot een bedrag van f 5400. Bij Kon. besluit is ongegrond ver klaard het beroep van Calamiteuzen Nieuw Neuzenpolder, tegen het besluit van Ged. Staien van Zeeland dd. 8 Maart 1902 waarbij goedkeuring is onthouden aan het besluit der vergadering van ingelanden van dien polder tot verkoop van inschrijvingen op het Grootboek der N. W. S. ten behoeve van wegverhardingterwijl beschikkende op een te dezer zake door den Commisaris der Koningin in Zeeland ingesteld beroep tegen een besluit van Ged. Staten dier provincie, met wijziging van het bestreden besluit, het bedrag der Rijksbijdrage over 1901 aan het beBtuur van de bijzondere school van de R. K. Par. Kerkbesturen te IJzendijke toekomende, is bepaald op f 525. Aan de Ministers van Buitoni. Zaken, van Financiën, van W., H. Nijv en van Koloniën is door de heoron K. J. A. G. baron Collot d'Escury, H. W. Vollenhoven van Daalen, P. Dieleman Wz., L. de Fejjter, P. van Hoeve, C. N. Jansen vann ltosen- daal, E. do Klerk, W. de Koeijor, P. Lin- denbergh, J. H. Pateer Ez., J. V ogelvanger, P. Waes on A. Wolfert, allen beetwortel- verbouwers te zamen vormende het bestuur van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent, gevestigd te Sas van Gent een adres gezon den, waarin zjj verzoeken op de in het adres aangegeven gronden over te gaan le tot belangrijke verlaging van den suikeraccjjns 2e tot heffing van de volgens art. 3 dor suikerconvontie aangewezen surtaxe. Te Deventer werd een 91 jarige man door de kat gekrabd, waardoor bloed vergiftiging ontstond. De man overleed aan de gevolgen. Te Nieuwsluis is een tandem waarin een jonggehuwd paar en de patroon van den bruidegom gezeten waren tegen een boom aangereden, de dame kwam in een sloot terecht, brak een ribbe en werd in levensgevaar opgenomen. Alle drie de slachtoffers van het ongeluk met de fiets en een tandem te Ubbergen liggen gevaarlijk met schedelbreuk. In de gemeente Opsterland viel oen bejaarde landbouwer van het hooi op een koezolder, werd bewusteloos opgenomen en stierf aan de gevolgen. Te Zutfen is eene dame door een noodlottig toeval te water geraakt en verdronken. Te Andel is een voerman, doordat zijn paard op hol sloeg, van de kar geslingerd, onder de wielen geraakt en gedood. Te Bloemendaal is een 16 jarige knaap bij het baden in de vaart verdronken. Te Dorst (N. Br.) is een heer bij het inspannen van zjjn paard onder den wagen geraakt, doordien het beest schrikte van een vlieger en op hol sloeg. Hij kreeg den zwaren wagen over de borst en was onmiddellijk dood. Een koren meter te Schiedam is door misstappen voor een branderij van de trap op straat gevallen. Hij kwam op het hoofd terecht en bleef op de plaats dood. Te Am sterdam vielen twee kindertjes met ste keltjes vangen te watereen werd dood opgehaald. Een knaapje aldaar werd door een brandweerwagen overreden en bleef op de plaats dood. In de Lange Linschoten (Utrecht) heeft een veehouder in zijn aardappelveld kevers ontdekt, welke groote schade aan richtten in het loof. Hjj besloot eenige daarvan op te zenden naar de Rijks-Land bouwschool te Wageningen, en ontving toen het bericht, dat het Colorado-kevers waren. Ongeveer dertig jaren geleden kon men in alle gemeenten van ons land afbeeldin gen zien van dit schadelijk insect, dat in Amerika destijds in de aardappelvelden groote verwoestingen had aangericht. Morgen komt president Steyn. Hij is wat men noemt «niet erger" geworden door de reis. Professor Winkler wiens diensten voor hem gevraagd zijn, is in 't buitenland, doch hij komt. Hij moet ge zegd hebben»Ik rust hier uit. Ik zou geen enkelen dag van mijn vacantie willen afstaanzelfs al gold het een Koning of een Keizer, maar voor den edelen Steyn, voor dien held onder de helden, doe ik met het grootste genoegen afstand van mjjn vacantiedagen." De eenige en de eerste persoon, die zal worden toegelaten, om een bezoek aan Pre sident Steyn te brengen, zoodra hij in staat zal zijn om iemand te ontvangen, zal Pre sident Kruger wezen, die hem zoo spoedig mogelijk wil terugzien, om hem al zijn dank baarheid te betuigen voor zijn trouwe en heldhaftige medewerking in den reuzenstrijd, die in Zuid-Afrika gestreden is. De heer Kruger zal daartoe de reis maken van Utrecht naar de villa Norma te Sche- veningen. De ontmoeting der beide presi denten van de op 't oogenblik overwonnen republieken zal een der meest treffende gebeurtenissen zijn der geschiedenis van den tegenwoordigen tijd. Te Vianen doet zich een eigonaardig geval voor: de onderwijzer J. J. moet na melijk op 13 Augustus a.s. mondeling ge deelte van het examen voor hoofdakte afleg gen, maar is tevens op dienzelfden datum voor één maand onder de wapenen opge roepen hij heeft zich nu tot zjjn korps commandant gewend, om één dag later te mogen opkomen, wat hem niet is toegestann, eveneens heeft hij zich tot den voorzitter van de examens-commissie gewend, met het verzoek, of hjj niet eer zjjn mondeling gedeelte kon afleggen. Ook dit is hem geweigerd. Nu heeft hij ten slotte een verzoekschrift ingediend aan den Minister van Oorlog, om één dag verlof. Toen de visscher S. Bakker te 't Meer 's morgens zjjn dobbers in een polderwjjk zou ophalen, bemerkte hjj tot zjjn bevreem ding dat één dobber ongeveer twintig pas van zjjn plaats naast een anderen dobber lag. Met de meeste voorzichtigheid haalde hjj nu de beide dobbers naar boven en tot zijn groote verbazing zag hjj dat één en dezelfde snoek aan de beide dobbers vast zat. De snoek na het aas met den haak van den eersten dobber ingeslokt te hebben, moet toen met dien dobber naar den anderen zijn gezwommen, waarvan hjj ook het aas met den haak heeft ingeslokt. Beide haken zaten nog al ver in het lichaam. Een vis scher die 60 jaar zjjn bedrijf uitoefent, ver klaarde zoo iets nooit ondervonden of ge hoord te hebben. Ret »Dott, Nbl." bevat het volgende

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2