Veldvruchten, 9e Kofstede Vruchten te Velde, De Hofstede Advertentie». Openbare Yerkoopingen. Afloop Verknopingen enz. Te koop hij inschrijving op Bwiertai 24 Jali 1902, Bouw- en Weilanden, te koop aanbieden: Openbare Verkooping 6 Vrijdag 8 Augustas 1902, met Woonhuis, Schoor en verdere Gebouwen, Vruchten te Velde, Te koop of in ruil Verplichte Hengsienkeuring. WIKKEN!! IVI arktberichten. twee Schildersknechts, TE KOOP een mooie HOND, 17 A. 78 cA. of 136 r. bruine Boonen, 15 A. 30 cA. of 117 r. Ajuin, 47 A. 08 cA. of 360 r. Erwten, 22 A. 10 cA. of 169 r. Rogge, 51.4220 Hectaren 14.8132 Heet. Tarwe. 14.2894 Erwten. 3.8737 Haver. 11.3830 Zithauwer Ajuin. 7.0633 Bruine Ajuin. Maandag den 28.1 uli 1002, I Tien perceelen w. o. Haver, Aardappels, Rogge, Witteboonen, Tuin en Bouwland, I vos Ruinpaard oud 10 jaar, 1 bruin Mer riepaard oud 16 jaar, 2 baatgevende Melk koeien, 1 Schaap, 1 Var ken, 14 Kippen en 1 Haan. Verder2 Menwagens, een Kar op veeren, 3 Ploegen, 6 Eggen, 2 Veldgangen, Kruiwagens, Wind molen, Kortmolen, Geeselstoel met Plaat, Ladder, Voederbakken, Tob ben, Stander, Vleeschblok, Kaas- horde KiekenrenReepen en, Blokken, Rieken, Vorken, Spaden, Boogzaag, Mandenwerk, Dilthou- ten, PA ARDEN WANT, en verdere Iïouw-, Melk-, Stal- en Zolder- gereedschappen, enz., een partij Mest, Hooi en Stroo. il als Bureau, Tafels, Stoelen, Spie gel, Kastklok, Vloermatten, Bed den met toebehooren en verder Huisraadbenevens een partij Godgeleerde Boeken en Staten-Bijbel. AvaaronderTarwe, Rogge, Gerst, Erwten, Witte Boonen, Aardap pelen, Klavers, Et- en Nagras. bij G. van Willegen Gz., Mooie Geldersche Zaaiwikken. Boekli. R. M. SMITS, Menheer, onze Karei kan niet op school komen, omdat we allemaal bij het beg rave van een bewind lijk zijn gevraagt en ons kind dat plesiertje niet onthouwen willen. Te Utrecht is tot stand gekomen een bond van steenkolenhandelaren. Aan een weekrubriek van. de »Deli- Conrant'' ontleenen wij een aardig staaltje hoe inlanders zich zeiven weten te genezen en hoe weinig zij op hebben met de Euro- peesche geneeswijze. Met obat en heelkunde wordt vaak raar omgesprongen. Onlangs werd een man den halven schouder door 'n paard verscheurd. Hij wiesch het uit met water, liet het door 'n vrindje zoowat aan elkaar naaien met gewoon garen en ziet, er kwam géén infectie, géén wondkoorts, géén complicatie en de man, een reeds bejaarde Kling, genas. In het hospitaal van de Deli-Maatscbappij werd een kerel binnen gebracht, wiens geheele zijde opengereten was, men kon de milt zien functioneeren. De vreeselijke wond werd uitgewasschen en getamponeerd. De doctoren vreesden voor 's mans leven. Wie beschrijft echter hun verbazing toen 's morgens de kerel verdwenen was. Dood! dacht de dokter, ja het was te voorzien. Bij navraag bleek de man te zijn gaan wandelen. Hij was de rivier overgestoken, zoodat het vuile water door de gapende wonde binnen z'n lichaam kon stroo men en zat aan de overzijde bij viien- den. In de wond was 'n dot gras. De man werd teruggebracht, weer gereinigd en verbonden, liep weer weg, werd weer teruggehaald, het gras uit de wond geno men en nu opgesloten. Binnen 14 dagen was de kerel ontslagen. Omtrent de Kinderhulde aan H. M. de Koningin, meldt monDinsdag had te Apeldoorn de voorgenomen kinderhulde aan H. M. de Koningin plaats; 500 kinderen zon gen H. M. op het bassecour bij het Paleis, onder begeleiding van een harmonieorkest, een welkomstgroet toe, terwijl de feestcom missie paar een bloemstuk aanbood. De tekst van het welkomstlied luidt aldus WijzeHei Vlaggelied O, Zomersche Zonne, hoe straalt gij zoo [schoon, Zoo schittrend langs bosschen en veld? Ons lied geeft het antwoord op juichenden [toon De lieve Vorstin is hersteld Zij keert tot ons weder, na dagen vol smart, Haar leed was het onzeDoch thans klopt [ons hart Zoo vroolijk en dankbaar, zoo dankbaar en [trouw, Zoo vroolijk en dankbaar en trouw! God spaarde Haar leven 1 Wel menig gebed Rees voor de Vorstinne omhoog; God brengt ons Haar weder, gesterkt en [gered Hoe blijde begroet Haar ons oog! Die lieve Vorstinne, zoo jong nog enteör, Wjj minnen Haar dubbel, nog meer dan [weleer Want droefheid, te zamen gedragon, bindt jnauw Te zamen gedragen bindt nauw! Doch nu is die droefheid veranderd in vreugd En danken wij God voor deez' dag; Hoe heeft zich ons volk op deez, stonde [verheugd! Gij merkt het aan lied en aan lach! Met ons juicht Uw moeder, de Prins jubelt [meé De danktonen klinken ver over de zee. Omdat Wilhelmina voor ons bleef gespaard, Omdat zij voor ons bleef gespaard Het filosofische slot van couplet 2 achten wij minder geschikt voor een kinderlied. van Ceylon. Naar aanleiding van een verzoek van den Nederlandschen consul te Colombo aan de agenten te Batavia om gratis vervoer van 50 krijgsgevangenen van Colombo naar Nederland, hebben de stoomvaart-maat schappijen Nederland en Rotterdamsche Bloyd besloten om daaraan voor gezamen lijke rekening zoo goed en zoo spoedig mogelijk te voldoen, liet stoomschip »Salak" van de Rotterdamsche Lloyd vertrok 20 Juli van Perim naar Batavia en zal Colombo aandoen, ten einde aldaar deze krijgsge vangenen aan boord te nemen, welke bij tijdige aankomst te Padang op het stoom schip »Gedé" van dezelfde maatschappij overgescheept zullen worden met bestem ming naar Nederland bij niet tijdige aan komst zal de overtocht van Padang naar Nederland geschieden per stoomschip «Prin ses Amalia" van de Stoomvaart-Maatschappij «Nederland." Als een bewijs dat het pubhek genoeg krijgt van verschillende paardenloterijen diene het volgende. De Winschoter land- bouwloterij moest in het begin van Juli trekken en van de 20,000 loten waren niet meer dan 4200 loten verkocht. Yoor de Haarlemsche paardenloterij is die graagte ook niet meer als vroeger. Eaarl. Ct. Kardinaal Ledochowski is gisteren te Rome overleden aan een beroerte, oud 80 jaar. Als aartsbisschop van Posen en machtig opposant tegen Bismarck, geraakte hjj in 1875 in de gevangenis te Ostrow, en vestigde zich later te Rome, waar hij zelfs geruimen tijd, uit vrees van door de Italiaansche regeering aan de Duitsche te zullen worden uitgeleverd, zich binnen de muren van het Vaticaan verschuilde. Van uit Rome heeft hij tot zijn dood toe zijn diocees bestuurd. Te San-Prancisco is aangekomen de schoener »Pearl" komende van Sanak in Alaska. De opvarenden zeggen, dat 400 raijlon ten Zuiden van Ilnalaska de zee met puimsteen bedekt was. Het schip voer 90 mijlen door met puimstoen bedekt water, zooals men weet worden sedert eenigen tijd de vulkanen in Alaska meer en meer werk zaam. De bekende Amerikaansche milliardair John Mackay is Maandag te Londen over leden. Hij was in zijn jeugd uit Ierland naar Amerika gegaan en maakte zijn fortuin in de goud- en zilvermijnen van het Verrre Westen. Hij was in 1831 geboren. Hij laat twee zonen na en een dochter, die met den Italiaanschen prins Di Galatro- Colonna is gehuwd. Van onder het puin van den inge- storten klokketoren van de San Marco is de grooto klok, de Marangona, te Venetië onbeschadigd te voorschijn gebracht. Gnweders en wolkbreuken van buiten- gemeene hevigheid hebben dezer dagen gewoed boven Weenen, Kieff, Baltimore, New-York en andere plaatsen. De aange richte waterschade is overal groot. Balti more werd geteisterd door een wervel storm, waarbij 13 personen om het leven kwamen. Koning Kristiaan van Denemarken heeft zijne kinderen Koning Eduard en Koning Alexandra uitgenoodigd naar Fre- densborg te komen tot herstel van Z. M. De plaats ligt hoog, is zeer gezond en is door wouden omringdgeneesheeren spreken met veel lof over de herstellende kracht van de lucht aldaar. Bij de bronnen van de rivier Genal- don, in den Kaukasus, op den berg Kasbek, heeft een tweede gletscherval plaats gehad 32 personen zijn omgekomen. Bij het nasporen van de slachtotfors zijn daarna nog 4 personen verongelukt. Bij Beresnikï is een boot bij het oversteken van de Wolga in het midden van den stroom omgekanteld 80 maaiers waren aan boord58 verdronken. B VBOEBLIJKB STAND van 22—23 Juli 1902. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. van der Klooster 31 j. jm. en A. Tuijter 25 j. jd. Getrouwd: A. J. Sehuurmans 26 j. jm. en D. S. Theune 24 j. jd.D. J. Gouwetor 29 j. jm. en M. W. Hildernisse 30 j. jd. Bevallen: W. A. E. Danielse geb. Wanda d. Geboren: Een onechte z., moeder 17 j. Overleden: J. J. Pleijte vrouw van L. C. Snijders 45 j.E. L. de Cramer wed. van A. P. Johannisson 91 j.A. C. de Munck vrouw van A. Compeer 41 j. GOES. Huw. aangifte: 21, Jasper Franse 23 j. jm. te Heinkenszand, en Cor nelia Adriana Geene 20 j. jd. te Goes. Gehuwd: 23, Johannes Franciscus Maria Horsten 25 j. jm. te Oud- en Nieuw Gastel en Elisabeth Maria Antonia van dor Reit 24 j. jd. te Goes. Geboren: 22, Petrus, z. v. Hubertus Faas en Anna Maria Dingena Vorbeek. Overlodon: 23, Pieter 6 j. z. v. Pioter van Sabben en Maria Tolhoek. GOES, 22 Juli 1902. Er was eenige aanbieding van nieuw karwijzaad, dat van goede kwaliteit en kleur was en van f 11,00 tot f 11,25 verkocht werd. Versche Boter f 1,06 f 1,25, middeinprijs 58) ct. Eieren f 3,20 a f 3.40, middenprijs 82" ct. per 25 stuks. Eieren aan particu lieren verkocht f3.60. OOSTBURG, 23 Juli 1902. Oude Tarwe f 0.f 0,Nieuwe Tarwe f 7,25 ÈL f 7,60 N. Rogge f 6,00 f 6,10 N. Wintergerst f0,00 £t f 0,00 per honderd kilo. Zomergerst f 0,00 a f 0,00 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 0.rl f 0,00 Kook- erwten f 0,00 a f 0,00. Erwten f 0,00 h f 0,00 Paardenboonen f 0,00 a f7,50 Koolzaad f 0,00 a f0,00. Waar 't er niet bij staat, is de prijs per H.L. VLISSINGEN,22 Juli. Boter f 1.20&f 1.10. per KG. Eieren f 3.40 a f 0.00 per 104 stuks. ROTTERDAM, 21 Juli. Ter graan markt van heden (Maandag) was, in binnenlandsche granen de handel als volgtTarwe. De matige aanvoer werd, hoewel langzaam, totvorige prijzen geplaatst. Per heet. f 6.50 a f7.60, extra puike daar boven en per 100 kilo f 9 a f 9.50. Rogge vond van f 5.60 tot f 6 koopers. Haver kon per 100 kilo van f9.15 tot f9.50 op brengen. Kanariezaad onveranderd genoteerd van f6.50 tot f8 per heet. Van overige artikelen was wederom geen aan voer. Aardappelen. Westl. zand- f3.20 a f3.60, dito klei- f2.60 a f3.—, Geldersche kralen f2.50 a f 2.70 per heetol. Tamelijke aanvoer en veel vraag. Weinig vraag voor kralen. Zeeuwsch eeiern f3.30 a f3.60. ROTTERDAM, 22 Juli. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1897 runderen, 601 vette, 77 nuchtere kalveren. 1432 schapen, 326 varkens, 150 biggen. Run deren le qual, 74, 2e qual. 52, 3e qual. kalveren le qual. 84, 2e qual. 66 3e qual, schapen le qual. 62, 2e qual. 48, 3e qual varkens le qual. 50, 2e qual. 44 3e, qual. cent; alles per kilogram. Donderdag 24 Juli. Middelburg, 2 uur afbraak en aannemers materialen Vlissingsche straatweg Villa Buitenrust. Vrijdag 25 Juli. Vlissingen, 10 uur verpachting tienden Kroondomein door not. Loefl' in het Raad huis. Ierseke, 2 uur in de Oesterbeurs voor J. Hieftje door not. L. Liebert een oesterput, steenenloods en houtetiloods. Nieuw en St. Joosland, 1 uur bij Baurdoux door not. Verhulst lo. 660 cA. bouwland, Kruisweg; en 31230 cA. id. Beversdijk. En de veldvruchten. Zaterdag 20 Juli. Goes, 12 uur op 't Slot door not. mr. Liebert de hofstede te Wissenkerke 95,6840 H. in pacht bij J. Markusse Jz. Maandag 28 Juli. Koudekerke, 1 uur door not. Loefl' 1 bruine merrie, 1 veulen, schaap, 2 loop- varkens, tramomnibus, kortmolen, draaibank met draadsnijwerk, blaasbalg, rijwielen, machienolie, balans, vleeschblok, mandewerk, charette, ar, tweepersoon sar met onderstel op wielen, arretuig, enz. Dinsdag 29 Juli. Nieuw en St. JooBland, bij Sanderse door not. Huvers 10 uur bruine merrie oud 8 jaar, 3 melkkoeien, kalfvaars, geit, land bouw- en karngereedschappen, paardentuig, kiekenren, veldvruchten. Veere, Karapveerschen toren door not. Loefl verpachting 10 uur tienden Kroon domein. LAATSTE BERICHTEN 's-Gravenhage. Benoemd voor het tijdvak September 1902 tot eindo Augustus 1903 tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Middelburg D. Kruijder, tijdelijk. Middelburg. Door B. en W. is hor- verpacht het jachtrecht in de Stadsam- bachten Perceel 4 voor f30 aan A. Reij- nierse. Pesceel 2 en 3 voor f25 en f 40 aan W. Reijnierse Jr. Aan het Gebouw van het Prov. Be stuur te Middelburg werd heden aanbe steed Het vernieuwen van het bovendek van de schipbrug over het Marinedok te Vlissingen. (Raming f3480). Inschrijvers: J. J. Krijger, Vlissingen, f3888; F. N. de Rooij, VlissingeD. f3880; J. de Jonge, Middelburg, f 3820A. Foudraine, Goes, f3790; W. L. Huson, Vlissingen, f3760; A. Caljé en M. P. Kieviets, Vlissingen, f3750; D. Bijl, Vlissingen, f3750 J. Wil- lemse, Vlissingen, f 3725 P. van Beers, Vlissingen, f3690; W. Dekker, Veere, f 3399J. Loois, Vlissingen, f 3350J. Romeijn, Middelburg, f3320. Kamperland. Door not. Noordijke is voor den landbouwer Jan Verhulst alhier publiek verkocht5 pere. Zomergerst voor f40 a f44; 5 perc. Wintergerst f75 a f 89 7 perc. Haver f 34 a f 59 8 perc. Erwten f 69 a f 774 perc. tarwe f 98 a f 1042 perc. aardapp. f 87 a f 90. Alles per gemot onverminderd 10% onkosten. Totale opbrengst der verkooping f2630,74. Gapinge. Dinsdag werd aanbesteed de bouw van een nieuw kerkgebouw voor de geref. kerk alhier. InschrijversP. Mal- jers, Aagtekerke voor f 5300 P. Geldof, Oostkapello f 5290 P. A. Ket, Serooskerke f 4110 W. A. v. Sorge, Gapinge f 4090 P. Casteleijn, Souburg f 4079 J. Willemse, Vrouwepolder f 4073L. Francke, Oost- kapelle f 4049 P. Dekker, Veere f 3990 M. Alewjjnse, Veere f 3400 J. de Buck, Middelburg f 3273 en L. Pieterse, Middel burg f 2989. Goes. Gisteren werd door not. Muloek Houwer geveildHet woonhuis en erf aan de 's Heer-Hendrikskinderenstraat wijk D no. 46, kooper de heer W. F. van Riet Jr. qq alhier voor f 1550 en het daarachter gelegen woonhuis en erf, uitkomende aan den steenen trap, koopster «de vereeniging Christelijke Volksbond", gevestigd te Goes voor f 095. Serooskerke, Heden Woensdag werd door not. Tak publiek verkocht de hotstede, bewoond door Jan Boone, in massa 24 H. 7 A. 2 cA. aan dhr. J. de Visser te Oost en West Souburg voor f 30379, plus 8 proeeDt. Op Vrijdag den 25 Juli 1902 hopen onze geliefde ouders L. WILLEBOORDSE en J. KLAASSE hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Uit aller naam, A. WILLEBOORDSE. West-Souburg, 24 Juli 1902. Terstond benoodigd voor een geruimen tijd werk, bij H. HOEBÉ, Schilder te Axel. 2 jaar oud, (kort haar), bij D. KODDE Lz., Souburg. te Heinkenszand, in Staal aldaar, in Noordelam!. op land in pacht bij M. van 't Hof. Inschrijvingsbilletten inteleve/cn ten lan- tore van den notaris DE RONDE BRESSER, Woensdag 30 Juli 1902, tusschen 9 en 12 uren. Betaaldag 1 October 1902. Do Notaris DE RONDE BRESSER zal des voormiddags ÏO'L uren te Ierseke, in do herberg bewoond door C. Ki.AASsEN,in bet openhaarverkoopen: wassende in den St. Pieterspolder gomoonte Ierseke, als Te veilen in 32 perceelen, waarvan daags vóór de veiling aanwijzing zal geschieden door den opzichter B. NIEUWENHUIJZE. Inlichtingen te bekomen bij den beer W. F. K. LENSHOEK te Eloeiinge, bij den opzichter NIEUWENHUIJZE te Erabben- dijke en ten kantore van voornoemden No taris te Heinkenszand. De Notaris A. M. TAK, zal op voormiddags te 10 uren, in het koffie huis „De Zwaan", te Oost-Souburg, iu het openbaar verkoopen: genaamd „Ylugtenburg", staande in de gemeente Oost- en West- Souburg, met daarbij behoorende liggende in de gemeenten Oost- en West- Souburg en Rittkem ter gezamelijke grootte van 49 Hectaren 11 Aren 88 Centiaren. De veiling zal geschieden in 61 per ceelen met verschillende combinatiën en in massa. Gedrukte notitiën dezer veiling met kaart zijn verkrijgbaar ten kantore van voornoem len Notaris, De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Maan dag 28 Juli 1902, des namiddags om 1 uur, te KOUDEKERKE, bij het «Café Centraal", in het openbaar 1 bruin Merriepaard, oud 14 jaar, 1 Veulen, 1 Schaap, 2 Loop varkens, 1 Tramomnibus, 1 Kortmolen, Draai bank met draadsuijwerk, nieuwen Blaasbalg, Veldsmidse, Snijgereed- schap, Zaadblok, diverse Gereedschap pen, eene partij gebruikte Heeren en Dames-Rijwielen, merken Monarch, Cleveland, Invincible, Heeren-Tandem, Lantaarns, Bellen, Hoorns, Pompen, Boormachine, Slijpsteen met Bak, eene partij Machine-Olie, Spakensnij- machine, Balans, Vleeschblok, eene partij nieuw Mandewerk, enz. TE Nieuw- en St. Joosland, ten overstaan van Notaris J. DE VOS, op 's middags 2 uren, in het koffiehuis »De Roobe Leeuw" te Nieuw- en St. Joosland, en ten verzoeke van den heer J. K. Mesu aldaar, van alles wassende in den Middelburgschen polder, aan den Rijks-straatweg bij het dorp. Breeder omschreven bij biljetten welke gratis zijn te verkrijgen bij den heer eige naar, alsmede ten kantore van den Notaris. De Notaris D. WISBOOM VERSTEGEN, gevestigd te Middelburg, is voornomens op des voormiddags te 10 uren, in de herberg van J. Maljers te Aagtekerke, in bet open baar te verkoopen: in do gemeente Homburg nabij Aagtekerke, bewoond geweest door LEIN PROVOOST, samen groot 92 Aren 80 Centiaren (2 g. 108 r.). To veilen in 3 perceelen on com binatiën. En dos namiddags ton 1 ure, op ge molde hofstede bestaande in En terstond na afloop daarvan N. B. De Vruchten te Velde zullen op do hofstede worden verkochthiervan zijn ten kantore van den Notaris, Lange Singel straat N 193, lijsten te bekomen. Op de hofstede bestaat geen gelegenheid tot stalling. OPRUIMING I met of zonder trap, tegen fabrieksprijs, met oen jaar garantie, vóór en achter uitwerkend, en verder alle soorten nieuwe Meubelen, te KAPELLE bij Goes. Aangiften van dekhengsten van 2 ys jaar en ouder voor de verplichte Rijks keuring, moeten vóór den lldon Augustus 1902 vrachtvrij ingezonden worden aan den secretaris der Provinciale Regelings commissie, die op vrachtvrije aanvrage lijsten zendt ter invulling. De Provinciale Regeling-Commissie voor de paardenfokkerij in Zeeland, Mr. P. C. J. HENNEQÜIN, Voorzitter, G. A. VORSTERMAN VAN OYEN, Secretaris Aardenburg, Juli 1902. Magazijn„Groenendraak". NAAMKAARTJES- voor 40, 50, 60 ets. en hooger, bij (meest groote}, TE KOOP, bij den uitgever dezes Firma DE JONGE-VER WEST, Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 3